LONG TIME WINNERS

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa Tilbur »

Caute,

tak ma napadlo, ze skusim otestovat portfolio z akcii, ktore som vyfiltroval tuto: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 907#p95907" onclick="window.open(this.href);return false;

Som si ich nahadzal do portfolia vo finvize, ked som tie akcie filtroval. Tam sa to tusim neda verejne publikovat, tak som spravil google spreadsheet.

Ak by som bol dlhodoby investor, tak zrejme by som investoval do podobneho portfolia.

Riadenie bude velmi jednoduche. Nakupy novych titulov do portfolia na zaciatku stvrtroka. Vyradenie z portfolia po dennom close pod 200SMA, vystup na open dalsi den.

Je to len model. Vystupy budem updatovat raz za cas.

Ciel je prekonat SPY aj IWM. 17 akcii v portfoliu je zo SP500. Som zvedavy, kolko titulov sa casom zlomi.

tu je link:
goo.gl/SHzhju
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa Rokosák »

Zaujimave, Tilbur! S&P 500 mozno prekonat aj vyradenim 50 ci 100 najhorsich akcii v indexe. Nie je ich az tak tazko najst.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ty si tu vyfiltroval svoj vlastný index. :) 47 akcií to je o 50% viac ako v Dow Jonese. :)

Ja to nevidím tak optimisticky. Myšlienka je to múdra, ale pekný graf ešte neznamená, že ide o super firmu, ktorej akcie musia rásť. Za prvé: Graf je minulosť. Za druhé: v tých vysokých cenách sú zakompované i vysoké očakávania do budúcnosti...tie ked sa nenaplnia, tak akcia vie rachnúť a vymazať i niekoľkoročný rast.

Ja si myslím, že čistým filtrovaním sa ťažko dopracuješ k úspechu. Túto chybu robia i technickí trejderi a tvorcovia AOS.Akcie sú živé firmy a burza sú živí ľudia..nie je to len o číslach a pekných grafoch. Aj trh je živý..mení sa. Ďalšiu vec mám napísanú v podpise:

,,In the stock market, timing is everything,,

Nie je dobré investovať tak, že hocikedy skočíš do trhu a jednotlivých akcií. Dalšia vec sú kritéria, kedy budeš vyberať zisky..kedy budeš vyberať straty...či chceš len čistý pasívny stockpicking? Som presvedčený, že na také stockpickingy už existuje spústa etefiek... a v nich odborníci strážia a obmieňajú akcie.

Pozeral som ten screening akcií, čo najlepšie zverejňujú. Ja si tiež celé roky, každý kvartál zapisujem tie najlepšie.
A všetky majú super grafy, až kým sa nezlomia. A keď sa zlomia a ty nemáš kritéria na výstup, tak strata býva rýchla a vysoká. Videli sme x krát...spomenul by som si na celý cintorín.

I napriek tomu, myšlienka nie je zlá, ak by si k tomu pridal živý prístup. Vyčiarknúť odtial napríklad Čínu, ktorá je +500% za jeden rok, ale zisk jej rastie len o 100% za 2 roky. Páčia sa mi v tom portfólio market lídri ako AMZN a FB.
A nepáči sa mi napr. AYI ktorá zverejňovala tento týždeň a bola slabá ako čaj. Ak sa fundamenty podlamujú, treba mať kritéria na predaj...či už to je výber zisku...alebo vstup, ktorý si urobil len na základe screeningu. Nuž pre mňa AYI vôbec nevyzerá na buy and hold.

Čo sa týka portfólii a investingu...ja v tom nie som dobrý. X krát som to skúšal a myslím si, že stockpicking v pasívnom investingu nie je vôbec dobrá cesta ako prekonať indexy. Nielen, že si to myslím, ale vidíme to aj na príkladoch...nedokázal som to ja, nedokázal to Ladis, nedokázal to Gladiš..nedokáže to možno 95% fondov.

Nuž, aby som tu dilému vyriešil a posunul sa vpred (a zároveň posunul vpred kopu obyčajných ľudí, ktorí žijú v investičných ilúziách)...na to presne som založil vlákno o aktívnom a pasívnom investingu.

Mne zatial vychádza ako najlepšie investovať do zmiešaného portfólia etfiek a pár akcií (len globálnych market lídrov ako FB a AMZN...nesmie chýbať ani BRK) a k tomu pridať jednoduchý, ba až primitívny timing. Aj ked to nebude vyzerať vábne ( aktívny investor v SPY teraz sedí celé mesiace v cashi )...som presvedčený, že dlhodobo to hravo prekoná indexy v oboch parametroch: výnose i riziku. Počkám na koniec roka a potom aj ja zostavím ,,dream portfólio,, ...už teraz viem, čo tam bude a že to prekonáva a bude prekonávať indexy :). Výnimočný dlhodobý výnos pri minimálnom riziku sa potom dosiahne jednoduchým časovaním - hodením sa do cashu v kríze (alebo mimoriadnom predražení trhu) a opetovným vstupom po poklese.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa jogo »

Rokosák napísal:Zaujimave, Tilbur! S&P 500 mozno prekonat aj vyradenim 50 ci 100 najhorsich akcii v indexe. Nie je ich az tak tazko najst.
Predved nam to. :)
a si myslím, že čistým filtrovaním sa ťažko dopracuješ k úspechu. Túto chybu robia i technickí trejderi a tvorcovia AOS.Akcie sú živé firmy a burza sú živí ľudia..nie je to len o číslach a pekných grafoch. Aj trh je živý..mení sa. Ďalšiu vec mám napísanú v podpise:
,,In the stock market, timing is everything,,
Tilbur je realne trader a casuje trh. Toto tu dal podla mna, len tak, "pre zabavu". :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ja to predvadzat nechcem, ale robi sa to. Mojim cielom nie je prekonat index ani predbehnut Bafäta (pozdrav Ladisovi). Nie sme na pretekoch.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa jogo »

Rokosák napísal:Ja to predvadzat nechcem, ale robi sa to.
Kto to napriklad robi? :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa Tilbur »

Rokosák napísal:Zaujimave, Tilbur! S&P 500 mozno prekonat aj vyradenim 50 ci 100 najhorsich akcii v indexe. Nie je ich az tak tazko najst.
Ano, je to pravda. Urcite su na to aj studie. Mozno Radvan ma v archive presne takuto.

nasiel som jeden priklad, strana 172:
https://books.google.sk/books?id=pTUWDQ ... um&f=false" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa Tilbur »

Ty si tu vyfiltroval svoj vlastný index. :) 47 akcií to je o 50% viac ako v Dow Jonese. :)
Je ich 59.Mohol som vybraj len 5, ale chcel som, aby tam bola vacsia statisticka vzorka.
Chcem skusit, ako to vyjde, ked neaplikujes buy low, sell high. Mozno budeme prekvapeni.
Nie je dobré investovať tak, že hocikedy skočíš do trhu a jednotlivých akcií.
Najlepsi cas je prave teraz, ked su akcie relativne predrazene. Nebude priestor na vyhovorky.
kedy budeš vyberať straty...či chceš len čistý pasívny stockpicking
To som pisal v uvode. Podla mna pasivny stocpicking je o nicom, ked ho aspon trosku neriadis. Aby to bolo lahko sledovatelne, tak som dal velmi jednoduche pravidla. Cize nakup novych titulov len 4x do roka, vzdy na zaciatku stvrtroka.
Ak akcia, ktora bude dosahovat na zaciatku stvrtroka nove maxima /a bola vyradena z dovodu SL/ pojde do portfolia opat. Ostatne tituly budu nove. Position sizing vzdy rovnaky - urcene % z hodnoty portfolia.

Vystup je jednoduchy. Denny close pod 200SMA. Na druhy den von s open cenou. Ak budu trhy padat, pojde to pomaly do cashu. Nove nakupy az na zaciatku stvrtroka. Pod 200SMA budem predavat az vtedy, lebo su to dlhodobe rastove firmy.
I napriek tomu, myšlienka nie je zlá, ak by si k tomu pridal živý prístup. Vyčiarknúť odtial napríklad Čínu, ktorá je +500% za jeden rok, ale zisk jej rastie len o 100% za 2 roky. Páčia sa mi v tom portfólio market lídri ako AMZN a FB.
A nepáči sa mi napr. AYI ktorá zverejňovala tento týždeň a bola slabá ako čaj. Ak sa fundamenty podlamujú, treba mať kritéria na predaj...či už to je výber zisku...alebo vstup, ktorý si urobil len na základe screeningu. Nuž pre mňa AYI vôbec nevyzerá na buy and hold.
Isiel som len podla grafov, nie FA. Uz su tie akcie tam, nebudem to menit. Inak, AYI ma najblizsie k vyradeniu.Ten screening som robil este pred zverejnenim.

Tento "pokus" by mal byt hlavne dlhodobejsi. Ci to fungovat bude, alebo nie. Som to spravil hlavne kvoli tomu, ak by som niekedy v buducnosti prehodnotil trading a dal sa na nieco pomalsie - s mensou frekvenciou obchodov.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Super. Držím palce. Teším sa, že si sa dal do toho a nahádzal to do tabuliek. Ja som začal pracovať na tých BIO stocks a tiež to nahádžem. Uvidíme, čo z toho vzíde. Každý takýto experiment nás posúva vpred :)

P.S. Kedysi som tak začínal a bolo to veľmi prínosné. Nič iné som vlastne v začiatkoch nerobil , len screening a pozorovacie portfólia... z toho vzišli všetky moje stratégie :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa Rokosák »

jogo napísal: Kto to napriklad robi? :)
Podla Vikipedie:

Enhanced indexing

Enhanced indexing is a catch-all term referring to improvements to index fund management that emphasize performance, possibly using active management. Enhanced index funds employ a variety of enhancement techniques, including customized indexes (instead of relying on commercial indexes), trading strategies, exclusion rules, and timing strategies. The cost advantage of indexing could be reduced or eliminated by employing active management. Enhanced indexing strategies help in offsetting the proportion of tracking error that would come from expenses and transaction costs. These enhancement strategies can be:

lower cost, issue selection, yield curve positioning,
sector and quality positioning and call exposure positioning.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa jogo »

Rokosak: To su zase nejake teorie. Chcem vidiet podielovy fond alebo ETF-ko, ktory investuje len akcii z indexu SP500, obsahuje viac ako 400 akcii z indexu SP500(cize maximalne 100 najslabsich akcii z SP500 vynechal) a dlhodobo poraza vynosnostou napriklad SPY vratane dividend. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa Rokosák »

To, ze existuju indexove fondy, ktore sleduju, ale nie verne kopiruju samotne indexy, nie je teoria, ale fakt. Ktore z nich vyhovuju Tvojim podmienkam si musis najst sam.

Ty a dalsi by ste mali prestat omielanim SPY a inych ETFiek sledujucich index S&P500. Uvedomujete si, ze vlastne opisujete jeden pripad Buy/Hold indexu? Pritom kritizujete Buy/Hold ako metodu investovania. Som presvedceny, ze sa najde plno akcii, ktore za urcite obdobie porazaju SPY. V spiatocnom zrkadle sa vzdy najdu lepsie prilezitosti, napriklad shortovanie Libry v suvislosti s Brexitovymi volbami porazilo SPY.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa jogo »

Rokosák napísal: Ty a dalsi by ste mali prestat omielanim SPY a inych ETFiek sledujucich index S&P500. Uvedomujete si, ze vlastne opisujete jeden pripad Buy/Hold indexu?

Vela analytikov tvrdi, ze vie, ako porazit index SP500. Zial dlhodobo to malokto dokaze, preto reagujem na taketo komenty, ako si dal.
Kdesi som cital, ze index SP500 sa da porazit skoro kazdym value vyberom(myslene podla P/E, alebo P/B alebo P/S, alebo ROE alebo co ja viem coho este). Tak preco, ak je to take jednoduche, to tie podielove fondy a hedge fondy a co ja viem ake este fondy dlhodobo nedokazu?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa Rokosák »

Jogo pise:
... preco, ak je to take jednoduche, to tie podielove fondy a hedge fondy a co ja viem ake este fondy dlhodobo nedokazu?

Indexy maju tieto vyhody proti fondom:

1. Ziadne transakcne naklady
2. Vymena titulov sa nerobi na zaklade predaja jedneho a kupenia druheho.
3. Fondy musia robit transakcie na zaklade poziadaviek zakaznikov. Teda ak zakaznici predavaju, ked by sa malo kupovat a kupuju, ked by sa malo predavat tak tym utrpi vynos fondu.
4. Index nepotrebuje spravovat hotovost, ale fondy to musia robit.
5. Fondy maju administrativne naklady.

Napriek tomu mnoho fondov priblizne dosahuju vynosy indexu svojej kategorie. SPY je iba jedno ETFko, ktore je v sucasnosti uspesne. Uspesnejsie aj nez ine ETFky indexov napriklad v oblasti biomediciny, ktore momentalne (spolu so mnou :o ) dostavaju na frak.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Simonn
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 07 02, 2014 9:56 am

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa Simonn »

JUGGLER napísal: Čo sa týka portfólii a investingu...ja v tom nie som dobrý. X krát som to skúšal a myslím si, že stockpicking v pasívnom investingu nie je vôbec dobrá cesta ako prekonať indexy. Nielen, že si to myslím, ale vidíme to aj na príkladoch...nedokázal som to ja, nedokázal to Ladis, nedokázal to Gladiš..nedokáže to možno 95% fondov.
Ahoj Juggler,
co si teda myslis ze je cesta pre bezneho investora? aktivny investing? alebo proste nakup a drzanie indexu?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa jogo »

Rokosák napísal:J
1. Ziadne transakcne naklady
2. Vymena titulov sa nerobi na zaklade predaja jedneho a kupenia druheho.
3. Fondy musia robit transakcie na zaklade poziadaviek zakaznikov. Teda ak zakaznici predavaju, ked by sa malo kupovat a kupuju, ked by sa malo predavat tak tym utrpi vynos fondu.
4. Index nepotrebuje spravovat hotovost, ale fondy to musia robit.
5. Fondy maju administrativne naklady.
Vsetky tieto nevyhody eliminuju indexove ETF-ka, tak treba do nich investovat a nie do podielovych fondov. Navyse tu mame danovy test, ktory zatial na podielove fondy nerozsirili.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa Rokosák »

Potom preco neinvestovat do GOOG s 14nasobnym vynosom proti SPY?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa jogo »

Rokosák napísal:Potom preco neinvestovat do GOOG s 14nasobnym vynosom proti SPY?
A ty vies, ze bude aj nadalej prekonavat vykonnostou SPY? Co bolo...bolo...na burze je dolezite len to, co bude. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa Rokosák »

Samozrejme, ze neviem a Ty nevies takisto. Na rozdiel od viacerych, ja GOOG neodporucam a neponukam za vzor v kazdej diskusii. Pritom sportovou terminologiou je zatial vysledok GOOG vs. SPY 14 : 1.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa jogo »

Rokosák napísal:Samozrejme, ze neviem a Ty nevies takisto.
Lenze ja viem, ze SPY za SP500 zaostane maximalne 0.09% rocne. Taketo ma totiz expense ratio. Plus, aby som bol presny, treba este odpocitat dan z dividend. Ty o googli to v ziadnom pripade nevies. Maximalne vies, ze Google bude mat vynos ako Google. :)
A ze stale dookola opakujem investovat do SPY? ...Lebo je to podstatne lepsie a hlavne bezpecnejsie ako investovat do jednotlivych akcii alebo sektorov ako to radis napriklad ty.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa Rokosák »

Polovica kapitalizacie S&P500 firiem bude mat vynos vyssi ako samotny index. Matematika nepusti.

Co sa tyka sektorov, S&P 500 sa sklada tiez z firiem jedneho sektora, teda velkych US firiem. Samozrejme v roznych odvetviach. Nie su v nom Small Caps USA, Emerging Markets, Europske akcie, Cinske akcie, atd.

Mne sa proste nepaci, ze niektori tu na fore reagujete na kazdu investiciu, sposobom SPY je lepsie na zaklade minulych vynosov. Mozte pridat automaticky, ze na zaklade vynosov je GOOG este lepsie. Patri medzi tie firmy v S&P500 indexe, ktore prekracuju vynos indexu od zalozenia firmy. A budu ho prekracovat aj pri 50% strate.

Samozrejme , strata 50% nie je vitana. Ziadna strata nie je vitana. Ani strata v SPY pocas dalsich 2-3 rokov nie je vylucena. Ani Ty ani ja nevidime do buducnosti. Vidime do minulosti, ale to nam je prd platne.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa jogo »

Rokosak: Navrhujem remizu. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa Chris »

hehe jogo chvali proste svojho boha a nechce ukazat vysledky svojho SPYckovania za poslednych 10 rokov :mrgreen:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa Rokosák »

Jogo, ako byvaly sachista prijimam remizu a navrhujem primerie. :lol:
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Kedze po 50 tahoch nebola vyhodena ziadna figura a ani jedna strana neposunula pesiakom, nic ine vam ani neostavalo :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa jogo »

Rokosák napísal:Jogo, ako byvaly sachista prijimam remizu a navrhujem primerie. :lol:
Nuz potom si mozme zahrat sach na http://www.chessfriends.com/;jsessionid ... lang=sk_SK" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: LONG TIME WINNERS

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ponukam remizu, pripadne po tretom tahu sa vzdavam :D
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"