MPillar - F/X

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

MartinPillar napísal:Buy GBPAUD 1,6329 100% účtu
Zadávam TP 1,6493 GTC
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa Chris »

Martin nahod si svoj ucet na myfxbook a tam to je vidno presne vsetko co si robil. Samozrejme mozes tam velkost uctu, objemy atd drzat privatne a nemusis ukazovat verejne. A je to neprestrelne :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Chris napísal:Martin nahod si svoj ucet na myfxbook a tam to je vidno presne vsetko co si robil. Samozrejme mozes tam velkost uctu, objemy atd drzat privatne a nemusis ukazovat verejne. A je to neprestrelne :)
Pozriem sa na to, ci sa to da tak nastavit. Ale mne nerobi problem sem dat par obchodov. Teraz je to trochu castejsie, ale to nebude vzdy, skor menej casto. Vacsinu casu travim aj tak iba cakanim a nie buchanim obchodov.
Ten myfxbook ma vyhody aj nevyhody. Potom by neprebiehala diskusia, iba by sa tam kazdy raz za cas isiel pozriet. Neviem, ci by to tak viacerym vyhovovalo.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Martin a ty mas este ucet v Dukascopy ? Ci teraz obchodujes cez ineho brokera ?

Tam sa to neda prepojit s myfxbook co je veeelka skoda :) Resp. viem ze ty si to riesil cez nejaky tunel na MT4 nie ?
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Slovan_sk napísal:Martin a ty mas este ucet v Dukascopy ? Ci teraz obchodujes cez ineho brokera ?

Tam sa to neda prepojit s myfxbook co je veeelka skoda :) Resp. viem ze ty si to riesil cez nejaky tunel na MT4 nie ?
Hej mám to stále Dukascopy cez FTT bridge, aby som mal MT4. To sa dá dať na myfxbook. Mám ale aj iný účet samozrejme.
Najväčší problém s tým Dukascopy/FTT na myfxbook je ten, že Dukascopy denné rollover pipsy posiela na konci dňa do FTT ako buď deposit alebo withdrawal z účtu. Takto to potom FTT posiela do myfxbooku a potom niektoré štatistiky z myfxbooku sú nepresné, lebo ten deposit/withdrawl nevie priradiť, resp. rozložiť na otvorené pozície. Ak obchoduješ iba intraday a nedržíš dlho pozície, tak ti to nevadí. Ak však bežne držíš pozície na viac dní, tak časom tie štatistiky sa čím ďalej tým viac vzďaľujú realite. Máš veľa depozitov/withdrawals a tým pádom menej presné výsledky k jednotlivým obchodom.
Mohol by som teoreticky použiť iného brokera, alebo čisto nejakého demo brokera, ktorý má MT4. Výhodu vidím v tom, že by mi tam padali aj tie prípadné nočné obchody. Neviem.
Všetko, čo tu reportujem však zrkadlovo reálne ručne obchodujem. Signály mi z MT4 chodia na mobil, takže to robím cez deň, no prob zatiaľ takto.
Ak by som otvoril demo brokera, pustil tam MT4 script a prepojil na myfxbook - dalo by sa to.
Niekedy som ešte mal problém s tým myfxbookom, že to spojenie s brokerom proste padlo a ja som to zistil až za týždeň, že myfxbook sa neupdatuje. Neupdatovalo to nič v myfxbook až kým som znovu neotvoril MT4.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Chris napísal:Martin nahod si svoj ucet na myfxbook a tam to je vidno presne vsetko co si robil. Samozrejme mozes tam velkost uctu, objemy atd drzat privatne a nemusis ukazovat verejne. A je to neprestrelne :)
Nemyslím si, že myfxbook je neprestrelný. Pre mňa je to divný web. To nastavovanie sa tam zneužíva. Pokial sa pametám, tak niektorí tam mali pekné equity krivky a vôbec by sme nezistili manipuláciu, keby nám Mika nepovedal, že to majú nastavené tak, že to neuzavreté straty neukazovalo. Proste chlapci len vyberali zisky a z toho sa im tvoril graf.. Je to dodnes tu niekde u nás...prišli si tu robiť reklamu.


P.S. Ja som rád, že to Martin robí tak ako robí a nešprtal by som sa mu do toho...Robí to dobre :D
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa Chris »

Juggler: ake nastavovanie ? Jedine co sa tam nastavuje je sukromie, co chces zverejnit a co nie. Proste tam zadas investor login od tvojho uctu a uz ti to len audituje a vytvara reporty.

Neviem ci si pamatas dobre, ale vies si tam zobrat Equity, relativny a absolutny gain, balance a neviem ako to vies manipulovat, kedze tie data taha priamo z tvojho uctu, mimo teba.
Jedine viem, ze to "tvorcovia AOS" ojebabrali, ze vytvarali stale nove ucty, ak sa im stare trochu pokazili.
Az by sa to dalo tak lahko manipulovat ako pises, tak by padla ta cela ich platforma na social trading, kde kopirujes traderov, ktory chcu subscribovat svoje trejdy :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Neviem, nehádam sa. Nemám kapacitu to riešiť a hľadať staré príspevky. Len som napísal tak, ako som si to zapametal.Nemôžem trejdiť + vyhodnocovať systémy + rozvetvovať debaty ...musím to zúžiť len na to najdôležitejšie.

P.S. Mám trochu obavu, či aj Martina nezaťažujete, že musí prispievať veľa od veci. Jeho trading je veľmi vzácny event...viac ako 10 rokov som nestretol žiadneho konzistentne ziskového forexáka...a posledné roky som narazil až na dvoch. Ak tu máme ľudí, ktorých seriózne zaujíma forex, tak si myslím, že od Martina a Miku sa môžu čosi naučiť. Ja sa tiež učím. Každý trh má čosi do seba... ja mám pred forexom obrovský rešpekt.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Neviem nakoľko to môže byť dôležité, ale zachytil som takúto informáciu ohľadom GBP:

On Thursday, the UK High Court will hear testimonies arguing that the government has a duty to get parliamentary approval before triggering Article 50. The case is expected to conclude on 18 October.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal:viac ako 10 rokov som nestretol žiadneho konzistentne ziskového forexáka...a posledné roky som narazil až na dvoch.
Nezabudaj ze dlhodobo real-time reportovane konzistentne plusove forexove obchody na tomto fore este neboli. Martinov myfxbook ucet sa v minulosti motkal okolo nuly. Mikov verejne viditelny Dukascopy contest sa ohladom PL motkal posledne 4 roky okolo nuly. V plusovych cislach bol len vdaka raketovo uspesnemu prvemu roku.
Nespochybnujem vedomosti ani schopnosti ani jedneho z nich. Martin vysvetloval ze kopirovanie na myfxbook je nedokonale. Podobne skusenosti som mal ja v kopirovani v Dukascopy platformach a Mika si tiez verejne stazoval na nedokonalosti tam. Dalej Dukascopy contest pravidla neboli nastavene na konzistentne zisky ale zvyhodnovali praveze extra-rizikove obchodovanie. No za 4 roky by sa aj extra rizikove obchodovanie mohlo prepracovat do zubatej stupajucej PL krivky.

V r.2011 som zazil polrok konzistentne stratoveho obchodovania. Moj postup bol - ak na nejakom pare nastal vyrazny trend, iste je cena uz velmi uletena a nevyhodna a treba zacat nakupovat proti trendu. Asi som obchodoval na zaklade zlej myslienky :). No aj keby som ju mal opacnu, aj tak by moje obchodovanie mozno bolo konzistentne stratove. Neviem to teda zhodnotit.

Fakt ale je - ze zatial tu ziadne real-time konzistentne profitabilne forex obchody este neboli.

Inak aj osamely_chodec obcas obchodoval zloty pripadne AUD. Zial vacsinou reportuje plyn tak na jeho equity krivku tie obchody budu mat asi len zanedbatelny vplyv.

Coudy tiez niekedy reportoval striebro - ale za prve prestal, a za druhe mozno v tom tiez neskoncil v zisku.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Buy GBPUSD 1,2211 100% uctu
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

MartinPillar napísal:Buy GBPUSD 1,2211 100% uctu
Odvazne :) . (Trufale ? )
Prílohy
gbpusd.png
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Možno.
A možno je to iba jedna veľká range. Závisí od uhla pohľadu. :wink:
Prílohy
image.png
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

MartinPillar napísal:Buy GBPUSD 1,2211 100% uctu
Zadávam TP 1,2347 GTC
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ten spike k 1,165 ti to v tom monthly grafe nezobrazilo.
To dost meni cenove urovne.
Prílohy
gbpusd.png
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal:
Odvazne :) . (Trufale ? )
Zavisi to od velkosti uctu.S 1000 Eurovym uctom ho mozem zacat kedykolvek napodobnovat, s 10 000 Eurovym uctom uz by som si netrufol, lebo teraz by som mal poziciu velkosti 70 000 Eur a to v pripade dalsieho crashu by uz ohrozilo moju financnu existenciu. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

jaroslav80 napísal:Ten spike k 1,165 ti to v tom monthly grafe nezobrazilo.
To dost meni cenove urovne.
To je úplne jedno. Ja to beriem tak, že to bolo iba viac lacnejšie ako to vidím.
Ale to low má každý broker ináč to je fakt.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

No niežeby by som nebol rád, keby to sem tam urobilo trochu pullback :roll:
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Aspon si v tom len s malou pakou.
Nie ako ja ked som to na CAD napakoval na 200k s realnymi peniazmi.

Povies si ze dalsi sprosty den/obchod a o tyzden si na to uz ani nespomenies.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: Nie ako ja ked som to na CAD napakoval na 200k s realnymi peniazmi.
Chlapi, co prisli na svajciarskom CAPE o milion CZK mali len 1lot poziciu=100 000Eur. Chlape, ty si si zahraval s ohnom... :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Raz to budem rozpravat vnucatam aky som bol blb.

Pred 10 rokmi som na Islande behom 7 hodin presiel cele juzne pobrezie. Lebo som casto isiel aj 160km/h. Tam totiz casto aj 30km cesty nestretnes ziadne ine auto. Vecer mi znamy u ktoreho som prespaval hovoril ze tam je vsade maximum 90-tka a Isladnski policajti su taki ze pokutu by som mal minimalne 1000 EUR.

Hovorim - raz to budem rozpravat vnucatam aky som bol blb.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

GBP pada ako kamen ale asi je cas aj pre mna chytat padajuci noz :D

Neda mi to Dollar index potrebuje vyduchnut
Prílohy
USD.png
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja mam ten stvrtkovy spike na tom grafe zase trochu iny.

Ci nahodou ta technicka analyza nebude mat na buduci vyvoj ceny podobny vplyv ako mnoztvo lastoviciek ktore tento rok prileteli na SK...


Edit: Uz som prisiel na pricinu. Tvoj USD index je pocitany z ineho pomeru cudzich mien. Na moj ma vsetkych 7 zvysnych hlavnych mien rovnaky vplyv.

Preco sa mi ale lisi graf USDGBP od Martinovho - to nadalej nechapem.
Prílohy
USD.png
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Malý update:
GBP naďalej veľmi slabý, snaží sa vytvoriť dno. uvidíme ako mu to pôjde. :D
Celkovo sa však nič nedeje a nič sa nemení (alebo iba veľmi pomaly), takže je to skôr také čakanie (alebo pasívne investovanie).
Ak to pôjde hore budem pritvárať pozície, ak to pôjde dole budem ďalej dokupovať.
Keďže sa v zásade opäť nič nedeje, vytvoril som graf s forexovými udalosťami v posledných 2 rokoch a im prislúchajúcou volatilitou, tak ako mala vplyv na celkovú volatilitu trhu. Iba majors, žiaden emerging.
Takto sa dajú porovnať otrasy medzi sebou a je pekne vidieť hlavne ten CHF čo to bol za masaker.
Prílohy
brexitaspol.JPG
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vdaka za graf, pekny.

Ulozil som si ho v mierne pozmenenej podobe.
Prílohy
brexitaspol.JPG
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jogo »

MartinPillar napísal: Ak to pôjde hore budem pritvárať pozície, ak to pôjde dole budem ďalej dokupovať.
Ako som pisal, s uctom 1000 Euro a s dokupmi 1 mikrolot to v pohode ide. Ale s uctom 10 000Euro= rocny priemerny prijem na Slovensku uz to moze riadne zaboliet a navyse pri scenari ala svajciarsky CAP to moze skoncit katastrofou.
Aby som vedel, ci sa len hras, a ked to krachne otvoris dalsi ucet, alebo vazne investujes sa opytam.Bavime sa o ucte vacsom ako 10 000 Euro?
Na oplatku prezradim, ze moj DF je vacsi ako 10 000 Euro a adekvatne k tomu tam riadim riziko.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Ja to obchodujem na live ucte 27 000 EUR v ramci ladenia.
Stale to iba doladujem a testujem a toto verejne reportovanie je iba sucastou testingu.
Mne to pomaha pri testovani a odstranovani logickych chyb a chyb money managementu. Robim to iba pre seba.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ak mas 300-tis E volnych penazi, tak stratit z nich 27-tis by extra nebolelo. Ak mas 30-tis volnych penazi, tak strata 27-tis by bola dost podstatna.

Cize velkost uctu sama o sebe nepovie vela o realnej zatazi na tvoju psychiku.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa Istiach »

tak absolutne cisla su vacsinou relativne :lol:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jogo »

MartinPillar napísal:Ja to obchodujem na live ucte 27 000 EUR v ramci ladenia.
Pripustas paku 20 tj. pozicia 540 000 Euro. Svajciarsky CAP -30% a dlzis brokerovi 130 000 Euro. Vela stastia. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

jogo napísal:
Pripustas paku 20 tj. pozicia 540 000 Euro. Svajciarsky CAP -30% a dlzis brokerovi 130 000 Euro. Vela stastia. :)
Ajajaaaaaaaaj :roll:

Jogo, hodnotím to ako konfrontačný príspevok, ktorý má zjavne bočný úmysel. Obsahovo prázdny.
Prepáč, ale tvoje výpočty sú na úrovni redaktora Nového času. Čakal by som od teba viac. :(

Normálne by som reagoval na takú hlúposť, akú si napísal ostro, lebo to je moja prirodzená črta a tak to cítim, že si to zaslúži. Traderi nie sú milí chlapci.

Ale rozhodol som sa ti to vysvetliť.
Ty si si povyberal, čo ti pasuje do tvojho výpočtu, aby si mohol byť konfrontačný.

1. Nakupujem postupne a nikdy by som nebol long EURCHF 20:1 pred crashom. Presne by som nebol long vôbec, lebo EURCHF sa pred crashom vôbec nehýbal a také páry ma nezaujímajú. Flash crash je to najlepšie, čo sa traderovi, ktorý fejduje volatilitu môže stať, lebo do pár minút je 75% pohybu naspäť. Nebudem ti vysvetlovať, že prvýkrát long by som išiel niekde na spodku pohybu, lebo volatilitu čekujem v určitých intervaloch, nie kontinuálne.
Áno následne to bolo chvíľu jojo - hore, dole atď. Ale tým, že sa pozícii postupne zbavujem, vôbec by som nemohol na CHF nijako ohroziť účet, ba naopak násobne by som ho zveľadil. DD by dosiahol max 50-70%.
Nasimuluj si tie otrasy a potom sa vyjadri fundovane.

2. X-krát som sa o CHF flash crashi vyjadroval a ver mi mám to naštudované dôkladne. Dokonca som o tom aj nejaký článok napísal (niekde si to nájdi, ak chceš) a x-krát som simuloval rôzne stratégie, ako by sa zachovali pred, počas a po pohybe pri tomto milióny sigma evente. Myslíš si, že by som po tomto tu dával nejaké dealy, ktoré by neboli dostatočne robustné proti tomu pohybu?

3. Ty máš fakt mentalitu buy-and-hold a predpokladáš automaticky, že každý je v plnej páke pri najväčšom pohybe proti. Zábavné.

Ešte by som mohol skonfronovať tvoj dôchodkový účet s historickým crashmi na akciových trhoch o 80% percent, ktoré ani zďaleka nedoshovali štandardnú odchýlku pohybu na CHF, ale nechcem pokračovať v takomto tóne.

Edit: Asi je fakt uhorková sezóna ešte. :D
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jogo »

Klidek. :)
Nebudem tu robit vsetky mozne simulacie nakupov a crashov za poslednych x rokov, aby sme nakoniec zistili, ze trh s nami aj tak nakoniec vybabral. (ako napriklad predavacov VIXU v 2008 roku, ked doletel na 80 a ucry skrachovali, CHF vsetkych skalperov na hranici 1.2000 ap., komoditne spready na soju v 2012-vsade sa stalo cosi take prvykrat a ucty, ktore boli prepakovane nevydrzali)
Upozornil som na riziko tychto nakupov na paku(ak by to niekoho napadlo napodobnovat) a viac sa k tomu nebudem vyjadrovat.
Cas ukaze...
Ešte by som mohol skonfronovať tvoj dôchodkový účet s historickým crashmi na akciových trhoch o 80% percent, ktoré ani zďaleka nedoshovali štandardnú odchýlku pohybu na CHF, ale nechcem pokračovať v takomto tóne.
Ja som na 30% prepade DAXU mal zainvestovanych len 1/3 DF, ty mas na 6% prepade GBP zainvestovany 7 nasobok uctu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jogo: myslím si, že páka 1: 20 nie je veľká. Považujem Martina za konzervatívneho trejdera. A pozície má diverzifikované. Na forexe sa nedá obchodovať bez páky...Ked som sa prvýkrát do neho obul...vtedy mal tiež GBP a išlo to proti nemu pár %...Lenže krivdil som mu, lebo som automaticky predpokladal, že ako forex trejder ide na páku minimálne 1: 50 v jednom obchode.

Len ho nechaj trejdovať. Hodnotiť ho budeš na základe výsledkov. Trading je o tom, že všetci denno-denne riskujeme kvôli vyšším výnosom. Pre investorov je to nočná mora, pre nás normálka. Sranda je, že to riziko ktorým vy investori operujete je len relatívne. Pretože trader riskuje DD do výšky dajme tomu 30% z účtu, ale rovnako veľké sú aj výnosy. A kumulované výnosy sú po rokoch stovky až tisícky %...lenže na rozdiel od vás investorov sú to realizované zisky.
A ked zisky vyberáš, tak aj krach jedného účtu je potom nič voči tomu, čo si už zarobil.

A teraz to porovnaj s investorom, ktorý má na trhu vždy celý svoj kapitál. Celé roky riskuje DD 50-60%, aby dosiahol 10% p.a. A teraz si zober situáciu, že konečne máš po 40 rokoch zarobených niekoľko stoviek % a príde krach o 50-60% rovno pri tvojom odchode do dôchodku... Už ťa vidím ako vravíš, ale ved je to do 2-3 rokov späť. Áno máš nádej, že bude...lenže môžeš chytiť aj japonský scénar a tvoj celoživotný úspech bude razom preč... Nehovoriac o tom, že investor je ako tá bosorka z Wall Streetu. Celý život s tých peňazí nič nemá....koľkokrát si ich vôbec neužije.
Kto teda riskuje viac a kto má zo ziskov viac úžitku?

P.S. Nerád by som tu zahlcoval Martinovi vlákno...ked sa tu má rozpútať o tom debata, tak siahodlhé odpovede dajte radšej do iného vlákna...máme také kde sa tento problém preberá. Alebo to potom ja presuniem...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Len ho nechaj trejdovať. Hodnotiť ho budeš na základe výsledkov.

A teraz to porovnaj s investorom, ktorý má na trhu vždy celý svoj kapitál. Celé roky riskuje DD 50-60%, aby dosiahol 10% p.a. A teraz si zober situáciu, že konečne máš po 40 rokoch zarobených niekoľko stoviek % a príde krach o 50-60% rovno pri tvojom odchode do dôchodku...
Nehodnotim, upozornujem na rizika. :) Ved ten forex, ked sa zblazni lieta este horsie ako akciove indexy...a aky je rozdiel medzi prudkou devalvaciou meny a krachom indexu...
So zopar ludmi som mal podobny konflikt ako teraz s Martinom. Skoro vsetci zazili scenar, ktory som im naznacoval a potom prestali prispievat. Jediny ostal xZajic...pri nom sa moj scenar(zatial) nenaplnil. Aj preto ma jeho strategia asi zaujima. :)

Vies, ze nie som cisty investor. Zaklad je investovanie, zbytok navysujem tradingom. Ale na paku 5 by som si s celym DF netrufol.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Keď už sa bavíme o akciách a výhodnosti držať ETF do dôchodku, treba si uvedomiť, prečo akcie majú edge na rast ceny.
Je to preto, že firmy vytvárajú zisky a bohatstvo? Áno ale prečo je tomu tak?
Iba ceny navôkol neustále rastú a kúpna sila meny, ktorej peňažná zásoba je neustále zvyšovaná, klesá.
Firmy robia zisky, lebo ceny produktov rastú a ceny produktov rastú, lebo hodnota meny, v ktorej sú denominované neustále klesá. As easy as this!
Z toho vyplýva, že aj hodnota firiem a teda cena ich akcií stúpa preto, lebo hodnota meny, v ktorej sú akcie denominované neustále klesá.
Ak by akcie boli denominované v mene, ktorej peňažná zásoba nerastie, resp. rastie kontrolovane( napr. zlato, Bitcoin, atď. ) - vtedy by akcie žiaden edge nemali.

Keď sa pozrieme na vývoj SPX v zlate, nevidím žiaden rastúci trend! A teda žiaden edge, lebo spotrebuiteľské ceny v zlate nerastú.

Keď už jogo neustále každému pripomína http://peniazesucas.sk" onclick="window.open(this.href);return false;, ja pripomeniem preštudovať si stránku http://pricedingold.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Čo ak raz peňažná zásoba rásť nebude, budú ceny akcií rásť? Asi ťažko.
Čo ak bude opäť zavedený zlatý štandard? Akcie padnú o 99% hodnoty a viac nenarastú.
Diskontuje niekto toto riziko pri dlhodobom investovaní svojich úspor do akcií? Asi ťažko. Všetci sa len trasú, aby to padlo 20% a mohli do toho ísť all-in s úsporami. LOL

Nebolo to tak dávno, iba 80-90 rokov dozadu, keď peňažná zásoba a kurzy boli pevne naviazané na zlato. Vtedy boli krízy malé a často. Potom niekto vymyslel túto Ponzi schému, čo tu máme teraz.
Prílohy
SP500-1880.png
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa jogo »

Suhlasim, ze cast zisku akcii tvori inflacia ale druhu cast rast svetoveho HDP. Odhadol by som to tak pol na pol.
Preto inflaciu stale sledujem a skoro v kazdom prispevku, kde doporucujem investovat do svetoveho indexu upozornujem na riziko deflacie a pripadne demografie.
Tu dam iny graf, kde je vidno, ze akcie rastli aj v obdobi zlateho standartu do roku 1929.

Obrázok
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa Chris »

tak ale zase porovnavat trading na forexe s all-in investovanim do indexu je dost absurdne, su to 2 rozdielne svety :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MartinPillar napísal: Ak by akcie boli denominované v mene, ktorej peňažná zásoba nerastie, resp. rastie kontrolovane( napr. zlato, Bitcoin, atď. ) - vtedy by akcie žiaden edge nemali.

Keď sa pozrieme na vývoj SPX v zlate, nevidím žiaden rastúci trend! A teda žiaden edge, lebo spotrebuiteľské ceny v zlate nerastú.
V tom by som ti oponoval. Máš,aj nemáš pravdu.

Áno inflácia je žrút, ale zisky firiem ju aj tak prekonávajú.
Kým do zlata sa neoplatí investovať, lebo to prakticky len kopíruje infláciu..akurát ochráni peniaze pred znehodnotením.Zlato je dobré len do kríz a turbulencií.

Účelom investora je poraziť infláciu, čiže dosiahnúť nejaký čistý výnos. Výnos akcií očisteny o infláciu je síce nižší, ale na svete nie je iný spôsob ako dosiahnúť väčší výnos. Čiže bežný človek má iba dve možnosti: bud bude sám podnikať, alebo investuje do podnikania iných, čiže si kúpi akcie.
Prílohy
Inflation adjusted SP500.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Áno inflácia je žrút, ale zisky firiem ju aj tak prekonávajú.
Áno a tu sme zase pri tom starom probléme, aká je vlastne inflácia. A akou infláciou/sadzbou diskontovať historické ceny, keď ich chceš očistiť o infláciu.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: MPillar - F/X

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Tu dam iny graf, kde je vidno, ze akcie rastli aj v obdobi zlateho standartu do roku 1929.
Neviem odkiaľ máš ten chart, ani čo to je.

Ja mám iný a a počas týchto 30 rokov nemali sporiči do ETF moc radosti.
Prílohy
SPX1871.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"