TWR

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Podla toho ako som to pochopil ja, tak ak je to na dennej baze, tak je tam zobrazovana hodnota uctu v nejakom dennom case asi zavretie trhu. Takze su tam pocitane aj otvorene trejdy a ich momentalna hodnota straty alebo zisku v ten dany den. Pre mna su na tej krivke dolezite velkosti zubov dole a samo, ze smerovanie co najstrmejsie hore.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

osamely chodec napísal:Podla toho ako som to pochopil ja, tak ak je to na dennej baze, tak je tam zobrazovana hodnota uctu v nejakom dennom case asi zavretie trhu. Takze su tam pocitane aj otvorene trejdy a ich momentalna hodnota straty alebo zisku v ten dany den. Pre mna su na tej krivke dolezite velkosti zubov dole a samo, ze smerovanie co najstrmejsie hore.
Vidim tam jeden problem, ak sa to pocita sposobom, ze sa zratavaju denne zisky pri zatvoreni trhu.
Hypoteticky priklad pre nazornost.
Ak mi celkova hodnota uctu klesne jeden den z 10 000$ na 9000$ a druhy den sa mi vrati spat na 10 000$, tak mam zisk rovny nule.
Ak mi to zobrazia v grafe s pomocou jednodnovych ziskov, bude to vyzerat nasledovne: Prvy den mi zakreslia do grafu pokles 10%(9000/10000), ale druhy den mi zakreslia do grafu narast 11.11%(10000/9000).
V grafe budem mat za tie dva dni zisk 1.11% , ale realne ho mat nebudem. Dlhodobo sa tieto "nerealne" zisky budu kumulovat a vyjde mi vyssi vynos ako realne bol.

Touto cestou by som chcel poprosit Ladisa, alebo niekoho z jeho fora, aby sa na tento problem opytal Minarja. Ten ma platformy brokerov perfektne nastudovane, tak by nam to vysvetlil, ako to vlastne je.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jogo. Je to Time Weighted Return (TWR). Equity krivka zodpovedá realite, nedá sa upravovať ako to robia v myfxbook.Proste broker to má pevne nastavené a vyhodnocuje to objektívne. Výsledky sedia,sú nezávislé od depositov a výberov.Zahŕňa to aj otvorené pozície, proste stav účtu. Sedí to aj u fundseedera.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Chris »

JUGGLER napísal:Jogo. Je to Time Weighted Return (TWR). Equity krivka zodpovedá realite, nedá sa upravovať ako to robia v myfxbook.Proste broker to má pevne nastavené a vyhodnocuje to objektívne. Výsledky sedia,sú nezávislé od depositov a výberov.Zahŕňa to aj otvorené pozície, proste stav účtu. Sedí to aj u fundseedera.
Este raz Juggler, ako si vies prosim ta upravovat data v myfxbook ? Zadavas tam investor login, ktory taha data priamo z mt4 serveru/pripadne inych custom, kde trader nema moznost zmenit historiu.
Vies si akurat tak zmenit casovy horizont zobrazenie reportu, ale to si vies aj na fundseeker, etoro, ducas social trading. Lenze urcite to nefunguje tak, ze si vies 1 stratovy den skryt a tvarit sa, ze mas zisk.
Neviem sice kto vyppustil taku blbost, mozno mali pred par rokmi nejaky bug, ale neviem si predstavit, aby to v dnesnej dobe mali, hlavne co sa tyka signal providingu. :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Casey »

Presne ako hovoris Chris.Tym,ze tam nejake info nezverejnis,tak to moze''manipulovat'' obraz/report a je jedno u akeho aditora sa jedna.Inak tiez neviem co by sa tam dalo ''akoze upravit'' a teda manipulovat vysledky.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Chris »

Nechcem to tu spamovat, kedze to je vlakno o inom. Ale nepovazoval by som za manipulaciu zverejnovanie kratsieho obdobia ako je ucet. Ved vela ludi si po MC zalozia radsej novy ucet a zacinaju o "nuly" (obrazne povedane), alebo ak niekto trejdi napr. 10 rokov a zverejne len trackrecord za posledne 3 roky, tak ho snad nemozes povazovat za mainupulatora.
Takisto sluzba, ktora logicky umoznuje menit casove parametre reportu nemozes povazovat za manipulaciu, kedze to umoznuje aj ich konkurencia :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Jogo. Je to Time Weighted Return (TWR). Equity krivka zodpovedá realite, nedá sa upravovať ako to robia v myfxbook.Proste broker to má pevne nastavené a vyhodnocuje to objektívne. Výsledky sedia,sú nezávislé od depositov a výberov.Zahŕňa to aj otvorené pozície, proste stav účtu. Sedí to aj u fundseedera.
Nezahlcujme toto vlakno debatou o TWR a ziskovosti. Presun to inde, ale neviem si zatial ani predstavit ferovy sposob vyhodnocovania ziskovosti uctu, ak su na nom postupne vklady a vybery. :? Preto som poprosil o nazor Minarja.

Neda sa to tu skopirovat, tak si to precitaj v tejto e-book https://books.google.cz/books?id=_VgjAw ... od&f=false" onclick="window.open(this.href);return false;

str.259-260 odst. 15.2.2

Vidis, ze aj financne zdatny ludia maju problem s tym vypoctom ziskovosti, nielen ja.

p.s: Teraz som si uvedomil, ze aj Radvan, alebo Makx, alebo Tilbur, alebo Mika asi taketo veci ovladaju, tak by nam to mohli trocha objasnit. Ale fakt sa tu nechcem pustat do teoretickych sporov.

p.p.s: Tu som to nasiel trochu zrozumitelnejsie vysvetlene: http://www.actuaria.cz/upload/Mereni_vy ... r_2006.ppt" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a jogo v So 12 11, 2016 6:29 pm, upravené celkom 3 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jogo co ti na tom nie je ferove z 10000 pokles na 9000 teda pokles o 10% potom z 9000 rast na 10000 je ozaj narast 11.11% ale ak to vyhodnotim za dva dni tak pociatocne NAV uctu bol 10000 a konecny je 10 000 teda -+0%. Prave ferove je to , ze kuzelnici co vysedavaju stratove pozicie v tom reporte budu mat pekny zub dole, lebo ak si casove obdobie nastavis napr. 1 mesiac a na dennej baze , tak tie otvorene straty sa v tych dnoch na grafe pekne ukazuju, co je aj spravne , lebo v ten den naozaj hodnota uctu bola nizsia o neuzavrete pozicie.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

osamely chodec napísal:Prave ferove je to , ze kuzelnici co vysedavaju stratove pozicie v tom reporte budu mat pekny zub dole, lebo ak si casove obdobie nastavis napr. 1 mesiac a na dennej baze , tak tie otvorene straty sa v tych dnoch na grafe pekne ukazuju, co je aj spravne , lebo v ten den naozaj hodnota uctu bola nizsia o neuzavrete pozicie.
Ano zub vidim, ale konecna ziskovost je uz nepresna. Pozri aj predosly moj prispevok, kde som dal odkaz na e-book.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

TWR

Príspevok od používateľa jogo »

Debata o tom, co je TWR a ako sa pocita. TWR je sposob vypoctu ziskovosti uctu, ked na nom prebiehaju vklady aj vybery penaznych prostriedkov.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Chris napísal: Este raz Juggler, ako si vies prosim ta upravovat data v myfxbook ? Zadavas tam investor login, ktory taha data priamo z mt4 serveru/pripadne inych custom, kde trader nema moznost zmenit historiu.
Chris. Ja nie som odborník na myfxbook. Ale mali sme x debát kde stále boli nejaké pochybnosti. Asi vdaka tomu, že tam trejderi majú možnosti všeličo nastavovať a všeličo zatajovať. Veď pred pár dnami sme aj s tebou debatovali v tomto vlákne: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =57&t=5819" onclick="window.open(this.href);return false;

a prvé čo som napísal bolo:

Zajtra sa ti vyjadria chalani od forexu, ale už teraz vidím, že:
1. balance chart je uzamknutý (zatajovanie výšky účtu)
2. profit chart je uzamknutý


ani to mi nikdo nevysvetlil: ...mi nejde do hlavy, prečo je napr. pri prvom systéme napísané Gain 366%, ale Absolute Gain je len 20%. Pritom Absolute gain sa definuje ako Return of the investment as % of total deposits...čiže nové vklady ovplyvňujú absolútny výnos.

a ked chlapík ukázal výpis trejdov, zase tam bolo niečo zatajované:
Chris napísal:inak nechapem, nac si vymazal P/L, kedze si tam nechal objem a open & close price :lol:
A teraz ti tu dám také malé čítaničko z mojích poznámok. Nie sú bohužial celé a je možné, že aj na Fxbook kadečo už zmenili. V minulosti sme viac krát rozoberali kadejaké forexové ponuky a pamm...ale detaily si už musíš nájsť sám, ked teda máš čas sa tomu venovať.

--------------------------------------------------------
od radvan » Štv Okt 21, 2010 1:13 pm

na myfxbook vidis len uzavrete obchody a z nich sa robi statistika a nie pozicie ktore maju stale otvorene ... ako izi pisal, ak sedia na niekolkych obrovskych minusovych poziciach, tak to nevidis, mozes len verit tomu co napisu ...

od izi » Štv Okt 21, 2010 1:19 pm

http://www.imagebam.com/image/0d410176871213" onclick="window.open(this.href);return false;

Starsi prispevok, ale zasluzi si odpoved (vsetko som na tomto vlakne necital, takze neviem ci niekto na to priamo odpovedal) - problem tu je v tom, ze v tej statistike nemas (u neho) moznost vidiet jeho aktualne otvorene pozicie. Teda ak zatvara len to co ma v pluse a minusove obchody chce vysediet, tak to potom moze jedneho dna zle skoncit. Maly priklad, kde väcsi pohyb trhu moze sposobit margin call v takychto "systemoch":

Obrázok

http://www.myfxbook.com/members/cadmake ... 1501/27428" onclick="window.open(this.href);return false;[/quote]


od Mika » Str Dec 24, 2014 12:18 pm

myslim ze sme sa uz o tom bavili a nie raz. o hodnoteni systemov a ukazovateloch by sa dala napisat kniha ale s principu plati ze z hladiska hodnotenia je growth a equity growth velmi dobry ukazovatel. pricom plati ze.

1. na priebehu growth krivky vobec nezalezi, jedine na com zalezi je oznacenie equity.
2. ak uz sa v grafe obe krivky nachadzaju tak je to dobry indikator rozdelovania expozicie a distribucie P&L.

v pripade ze su obe krivky stupajuce:

-ak su krivky od seba vzdialene minimalne a equity krivka je nad grewth. tak sa jedna o bezpecny system s dobrou distribuciou P&L.
-ak su krivky od seba extremne vzdaluju a equity je pod growth tak sa jedna o nebezpecny system zo spatnou distribuciou P&L. (vysedavanie strat, navysovanie do straty, pyramidovanie a podobne)

nieje to zas taka velka veda. treba len vediet ako krivky pri jednotlivych systemoch vyzeraju, a potom dokazes hned na prvy pohlad rozpoznat ci je system zaujimavy alebo nie.


Poslaťod jaroslav81 » Str Dec 24, 2014 12:49 pm

historia je od roku 2010, len sa menil link na myfxbook...su k dispozicii aj stare linky...myfxbook robi stale nejake aktualizacie a vylepsenia a po case to zacne nepresne ukazovat, aj tento aktualny link: https://www.myfxbook.com/members/heslop/pamm/256327" onclick="window.open(this.href);return false; uz je nepresny hlavne co sa tyka Drawdownu, mozte vidiet, ze aktualne Equity je (99.42%) a nikdy to neklesne pod 99%, co slubuje aj manazer, ze neriskuje viac ako 1% uctu. Sledujem to uz dlho a naozaj Equity este nikdy nebolo pod 99%. Aj mesacne zhodnotenia su nepresne, v skutocnosti su vvysie, priblizne 2,5-3% mesacne uz po odcitani manazerskej komisie! Od noveho roku bude novy link, ktory by mal ukazovat uz presnejsie, potom ho tu hodim a uvidite sami..


od Mika » Str Dec 24, 2014 12:53 pm

myslim si ze sa pytas na zlom mieste. s podobnymi otazkami by si sa mal obratit na Myfxbook team.

ja chapem preco neustale hladas sposob ako traderi odrbavaju na tychto trackovacich weboch, ale treba si uvedomit ze tie odrby tu su preto, ze to ten trackovaci tool dovoluje. a dovoluje to preto lebo chce mat dobre PR a vysledky, hoci aj zmanipulovane. to su dva dovody preco zomrel etoro a zulutrade.

pokial si to provideri sieti neuvedomia. tak sa tu furt budeme hrat na detektivou a validne investicne prilezitosti skratka nebudu


Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond
Poslaťod jaroslav81 » Str Dec 24, 2014 1:15 pm

ale v den, kedy ukazalo DD 19% , ukazovalo equity v tej statistike nalavo viac ako 99%...takze neviem ako to ukazuje...kazdopadne ma byt on januara novy link, ktory by mal ukazovat spravne, tam sa uvidi...
jaroslav81

Príspevky: 23
Registrovaný: Sob Apr 17, 2010 6:31 pm
Hore
Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond
Poslaťod Mika » Str Dec 24, 2014 1:21 pm

je jedno co je tam napisane . DD sa rata s equity a tam je pokles zo 150% na 100% v jeden den. takze 1% to urcite nebude.


Poslaťod jaroslav81 » Str Dec 24, 2014 2:01 pm

ked je jedno, co je tam napisane, potom je aj jedno, co ukazuje graf
vyjadrenie manazera fondu k tym poklesom:
Je to zapříčiněno tím, že myfxbook přidává na web neustále nové "fičury" a "vylepšuje" algoritmy, které již nejdou zpětně aplikovat na uzavřené obchody. Řídí se pravidlem, pokud něco dobře funguje, je třeba to změnit. A tedy jsme se ze začátku snažili komunikovali s podporou, potom několikrát vyměnili odkazy, ale nikdy to nebylo 100% řešení. Pravděpodobně autoři projektu nepředpokládali životaschopnost některých obchodníků déle, než pár měsíců.

Vždy jsme upozorňovali na fakt, že jediná hodnota, kterou by měl investor sledovat, je hodnota "Gain". Tuto hodnotu ještě pro kontrolu přepočítáváme ručně.

Aktuálně bude asi nejlepší, jak navrhujete, zase udělat nový "link".
Navrhuji to udělat od 1.1.2015.


Jogo: Takze ten myfxmoney furt nieco vylepsuje. Kto sa potom v tych grafoch ma vyznat.

od jaroslav81 » Str Dec 24, 2014 3:06 pm

neviem ako to je, kazdopadne si treba pockat do 1.1.2015 na novy link a ten by mal, aspon zo zaciatku, ukazovat spravne...

Juggler: .ale jediné objektívne posúdenie sa podľa mňa dá urobiť cez posúdenie dlhodobých track recordov tam kde je trading verifikovaný a auditovaný. Pritom by ale trebalo vidieť aj všetky účty, ktoré začali a skrachovali...čo si myslím, že sa u väčšiny webov vymazáva...takže stále vidíme neobjektívne výsledky a stále vidíme len vrchol ľadovca... ďalej treba vidieť sumy s akými sa obchoduje...lebo účty so stovkami € skreslujú realitu.

Urobte research a povedzte kolko PAMM účtov s track recordom 5 a viac rokov nájdete? Podľa mňa nenájdete skoro nič, lebo dovtedy skape skoro každý...
-------------------------------------------------------------------

P.S. Za tu poslednú vetu sa zniesla na mňa vlna kritiky, ale dodnes neviem, čo také zlé som napísal. Vtedy sme fakt rozoberali chalanov ktorí vyzerali výnimočne a mali na myfxbook track rekord od 2010. Oni sami povedali, že myfxbook asi nepočítal s účtami nad pár mesiacov...

Mali potom problém z ČNB, lebo oni to robili ako fond, ktorý prijímal vklady a zisk vyplácal vo forme mesačných úrokov..takže podobne ako nebankovky (tie vyplácali ročný ).

Teraz pozerám, že ich stránka ešte existuje: https://myfxmoney.com/" onclick="window.open(this.href);return false; ale:

1. track record už majú iba 14 mesačný

- bud sa niečo stalo, že to nepokračuje od 2010... napr. strašný DD a dali nový..alebo im to myfxbook nedokázal vierohodne trackovať .

2. skončili v marci 2016..to bude asi kvoli ČNB:

15.02.2016
Česká národní banka (též "správní orgán") proti myfxmoney.com zahájila správní řízení z moci úřední podle § 46 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů. Nové vklady až do doby jeho rozhodnutí nepřijímáme.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: TWR

Príspevok od používateľa Rokosák »

TWR - cize casom vazeny vynos nemeria vynos uctu, ale prispevok manazera k vynosu. Nedajme sa mylit ciastkovymi (dennymi) vynosmy, lebo vsetci vieme, ze pri strate 50% na vyrovnanie treba 100% zisk, atd.
Priklad TWR:
1. januara vklad 100 do zacinajuceho uctu spravovanym tretou osobou.
2. K 30. junu sa stav uctu zdvojnasobil na 200.
3. 1. Jula si majitel uctu vybral 100.
4. Stav uctu sa do Silvestra nezmenil a ostal pri 100.

Aky je teda TWR vynos? Je to nula percent? Asi nie lebo klient si vybral 100.
Je to 100%? Ano, ale nie v TWR, ale DWR (Dollar Weighted Return)
TWR je 100% pre prvu polovicu obdobia a 0% pre druhu, teda 50% za cele obdobie co dostaneme vypoctom (100 + 0)/2 = 50. Mozeme delit dvomi, lebo obdobia su rovnakej dlzky. Inak by sme museli brat do uvahy dlzky jednotlivych obdobi.

Dufam, ze toto vysvetlilo koncept. Na vypocet treba vzorec napriklad tu - https://en.wikipedia.org/wiki/Time-weighted_return" onclick="window.open(this.href);return false; - bez systemu vsak vypocet TWR nestoji za namahu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: TWR

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rokosák napísal: Priklad TWR:
1. januara vklad 100 do zacinajuceho uctu spravovanym tretou osobou.
2. K 30. junu sa stav uctu zdvojnasobil na 200.
3. 1. Jula si majitel uctu vybral 100.
4. Stav uctu sa do Silvestra nezmenil a ostal pri 100.

Je to 100%? Ano, ale nie v TWR, ale DWR (Dollar Weighted Return)
TWR je 100% pre prvu polovicu obdobia a 0% pre druhu, teda 50% za cele obdobie
Ked zo 100 000 spravím 200 000 za prvý polrok, mám 100% nominálny výnos a priebežne 200% p.a.(annualized).
Ked tých 100 000 ihneď vyberiem a do konca roka už nezarobím nič, stále mám 100% nominálny a na konci roka 100% p.a. (ročný). Tak to počítam ja.

Prečo by to malo byť podľa TWR len 50%? Chápem, že TWR nerozoznáva roky, ale celé obdobie...no znamená to teda, že pri pri tradingu z výberom ziskov TWR vlastne ukazuje menší výnos?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: TWR

Príspevok od používateľa Rokosák »

Mozno lepsi priklad by bol nahradit polrocne obdobia za rocne. Potom by bol prvy rok vynos 100% p.a. a druhy rok 0% p.a. Aritmeticky by to vyslo na 50%. I ked vzorec je logaritmicky.

Vyber ziskov by nemal znizit TWR ani vklad zvysit. Keby vsak bol zisk iba v prvom obdobi, ci uz vybraty, alebo ponechany na ucte, by sa TWR znizovalo s kazdym dalsim obdobim. Teda vynos je casom vazeny, ale presnejsi kvoli pohybu cashu ako obycajny anualizovany.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Chris »

JUGGLER napísal: a prvé čo som napísal bolo:
Zajtra sa ti vyjadria chalani od forexu, ale už teraz vidím, že:
1. balance chart je uzamknutý (zatajovanie výšky účtu)
2. profit chart je uzamknutý


ani to mi nikdo nevysvetlil: ...mi nejde do hlavy, prečo je napr. pri prvom systéme napísané Gain 366%, ale Absolute Gain je len 20%. Pritom Absolute gain sa definuje ako Return of the investment as % of total deposits...čiže nové vklady ovplyvňujú absolútny výnos.

a ked chlapík ukázal výpis trejdov, zase tam bolo niečo zatajované:
Ale to neni chyba myfxbook, ale je to nastavenia sukromia. Takisto ako facebook si vies nastavit co ukazes verejnosti, co priatelom, takisto aj myfxbook. Snad nebude kazdy vesat na net cely svoj ucet nie ?
Robia to len firmy, ktora sa snazia nalakat investorov, avsak tiez ukazu co im pasuje. Ale chyba myfxbook to neni, lb ak by to bola taka moznost, malokto by tam pridaval svoje ucty.
Absolute gain je kolko % zisk si spravil z vkladov. Je nizsi ak viackrat navysis ucet, tak to pocita z depozitu.
Gain pocita z aktualneho stavu, ak navysis ucet, zacne pocitat z noveho stavu gain. Na konci sa to zratava. Tipujem, ze to je prave TWR.
JUGGLER napísal: od radvan » Štv Okt 21, 2010 1:13 pm

na myfxbook vidis len uzavrete obchody a z nich sa robi statistika a nie pozicie ktore maju stale otvorene ... ako izi pisal, ak sedia na niekolkych obrovskych minusovych poziciach, tak to nevidis, mozes len verit tomu co napisu ...
Zase otazka nastavenia sukromia.
JUGGLER napísal: od izi » Štv Okt 21, 2010 1:19 pm
http://www.imagebam.com/image/0d410176871213" onclick="window.open(this.href);return false;

Starsi prispevok, ale zasluzi si odpoved (vsetko som na tomto vlakne necital, takze neviem ci niekto na to priamo odpovedal) - problem tu je v tom, ze v tej statistike nemas (u neho) moznost vidiet jeho aktualne otvorene pozicie. Teda ak zatvara len to co ma v pluse a minusove obchody chce vysediet, tak to potom moze jedneho dna zle skoncit. Maly priklad, kde väcsi pohyb trhu moze sposobit margin call v takychto "systemoch":

Obrázok

http://www.myfxbook.com/members/cadmake ... 1501/27428" onclick="window.open(this.href);return false;
Zase otazka nastavenia sukromia.
JUGGLER napísal: od Mika » Str Dec 24, 2014 12:18 pm
myslim ze sme sa uz o tom bavili a nie raz. o hodnoteni systemov a ukazovateloch by sa dala napisat kniha ale s principu plati ze z hladiska hodnotenia je growth a equity growth velmi dobry ukazovatel. pricom plati ze.

1. na priebehu growth krivky vobec nezalezi, jedine na com zalezi je oznacenie equity.
2. ak uz sa v grafe obe krivky nachadzaju tak je to dobry indikator rozdelovania expozicie a distribucie P&L.

v pripade ze su obe krivky stupajuce:

-ak su krivky od seba vzdialene minimalne a equity krivka je nad grewth. tak sa jedna o bezpecny system s dobrou distribuciou P&L.
-ak su krivky od seba extremne vzdaluju a equity je pod growth tak sa jedna o nebezpecny system zo spatnou distribuciou P&L. (vysedavanie strat, navysovanie do straty, pyramidovanie a podobne)

nieje to zas taka velka veda. treba len vediet ako krivky pri jednotlivych systemoch vyzeraju, a potom dokazes hned na prvy pohlad rozpoznat ci je system zaujimavy alebo nie.
To je ale zavisle od druhu tradingu, ale nema nic spolocne s myfxbook, zase otazka nastavenia sukromia co ukazu a co nie.
JUGGLER napísal: Poslaťod jaroslav81 » Str Dec 24, 2014 12:49 pm

historia je od roku 2010, len sa menil link na myfxbook...su k dispozicii aj stare linky...myfxbook robi stale nejake aktualizacie a vylepsenia a po case to zacne nepresne ukazovat, aj tento aktualny link: https://www.myfxbook.com/members/heslop/pamm/256327" onclick="window.open(this.href);return false; uz je nepresny hlavne co sa tyka Drawdownu, mozte vidiet, ze aktualne Equity je (99.42%) a nikdy to neklesne pod 99%, co slubuje aj manazer, ze neriskuje viac ako 1% uctu. Sledujem to uz dlho a naozaj Equity este nikdy nebolo pod 99%. Aj mesacne zhodnotenia su nepresne, v skutocnosti su vvysie, priblizne 2,5-3% mesacne uz po odcitani manazerskej komisie! Od noveho roku bude novy link, ktory by mal ukazovat uz presnejsie, potom ho tu hodim a uvidite sami..
Nepamatam si presne ako to bolo predtym, ale teraz DD sa pocita presne z otvoreny
JUGGLER napísal: od Mika » Str Dec 24, 2014 12:53 pm

myslim si ze sa pytas na zlom mieste. s podobnymi otazkami by si sa mal obratit na Myfxbook team.

ja chapem preco neustale hladas sposob ako traderi odrbavaju na tychto trackovacich weboch, ale treba si uvedomit ze tie odrby tu su preto, ze to ten trackovaci tool dovoluje. a dovoluje to preto lebo chce mat dobre PR a vysledky, hoci aj zmanipulovane. to su dva dovody preco zomrel etoro a zulutrade.

pokial si to provideri sieti neuvedomia. tak sa tu furt budeme hrat na detektivou a validne investicne prilezitosti skratka nebudu


Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond
Poslaťod jaroslav81 » Str Dec 24, 2014 1:15 pm

ale v den, kedy ukazalo DD 19% , ukazovalo equity v tej statistike nalavo viac ako 99%...takze neviem ako to ukazuje...kazdopadne ma byt on januara novy link, ktory by mal ukazovat spravne, tam sa uvidi...
jaroslav81

Príspevky: 23
Registrovaný: Sob Apr 17, 2010 6:31 pm
Hore
Re: myfxmoney.com - Tip na podielový investičný fond
Poslaťod Mika » Str Dec 24, 2014 1:21 pm

je jedno co je tam napisane . DD sa rata s equity a tam je pokles zo 150% na 100% v jeden den. takze 1% to urcite nebude.


Poslaťod jaroslav81 » Str Dec 24, 2014 2:01 pm

ked je jedno, co je tam napisane, potom je aj jedno, co ukazuje graf
vyjadrenie manazera fondu k tym poklesom:
Je to zapříčiněno tím, že myfxbook přidává na web neustále nové "fičury" a "vylepšuje" algoritmy, které již nejdou zpětně aplikovat na uzavřené obchody. Řídí se pravidlem, pokud něco dobře funguje, je třeba to změnit. A tedy jsme se ze začátku snažili komunikovali s podporou, potom několikrát vyměnili odkazy, ale nikdy to nebylo 100% řešení. Pravděpodobně autoři projektu nepředpokládali životaschopnost některých obchodníků déle, než pár měsíců.

Vždy jsme upozorňovali na fakt, že jediná hodnota, kterou by měl investor sledovat, je hodnota "Gain". Tuto hodnotu ještě pro kontrolu přepočítáváme ručně.

Aktuálně bude asi nejlepší, jak navrhujete, zase udělat nový "link".
Navrhuji to udělat od 1.1.2015.


Jogo: Takze ten myfxmoney furt nieco vylepsuje. Kto sa potom v tych grafoch ma vyznat.
Ak mal otvorene trejdy s euqity 150% z balance a klesne na 99% balance, tak by si mal mat 34% DD ? Ak to mal 99%, tak to mal ok. Ale ak by padol zo 100% Equity = Balance na 60% Balance, tak tam musel mat 40% DD.
JUGGLER napísal: od jaroslav81 » Str Dec 24, 2014 3:06 pm

neviem ako to je, kazdopadne si treba pockat do 1.1.2015 na novy link a ten by mal, aspon zo zaciatku, ukazovat spravne...

Juggler: .ale jediné objektívne posúdenie sa podľa mňa dá urobiť cez posúdenie dlhodobých track recordov tam kde je trading verifikovaný a auditovaný. Pritom by ale trebalo vidieť aj všetky účty, ktoré začali a skrachovali...čo si myslím, že sa u väčšiny webov vymazáva...takže stále vidíme neobjektívne výsledky a stále vidíme len vrchol ľadovca... ďalej treba vidieť sumy s akými sa obchoduje...lebo účty so stovkami € skreslujú realitu.

Urobte research a povedzte kolko PAMM účtov s track recordom 5 a viac rokov nájdete? Podľa mňa nenájdete skoro nič, lebo dovtedy skape skoro každý...
-------------------------------------------------------------------

P.S. Za tu poslednú vetu sa zniesla na mňa vlna kritiky, ale dodnes neviem, čo také zlé som napísal. Vtedy sme fakt rozoberali chalanov ktorí vyzerali výnimočne a mali na myfxbook track rekord od 2010. Oni sami povedali, že myfxbook asi nepočítal s účtami nad pár mesiacov...

Mali potom problém z ČNB, lebo oni to robili ako fond, ktorý prijímal vklady a zisk vyplácal vo forme mesačných úrokov..takže podobne ako nebankovky (tie vyplácali ročný ).

Teraz pozerám, že ich stránka ešte existuje: https://myfxmoney.com/" onclick="window.open(this.href);return false; ale:

1. track record už majú iba 14 mesačný

- bud sa niečo stalo, že to nepokračuje od 2010... napr. strašný DD a dali nový..alebo im to myfxbook nedokázal vierohodne trackovať .

2. skončili v marci 2016..to bude asi kvoli ČNB:

15.02.2016
Česká národní banka (též "správní orgán") proti myfxmoney.com zahájila správní řízení z moci úřední podle § 46 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů. Nové vklady až do doby jeho rozhodnutí nepřijímáme.
neni prva ani posledna, kazda takato trading firma sa snazi ukazat v co najlepsom svetle a zle stranky zamaskovat ako sa da. Maloktora kvalitna prop firma ti ukaze verejne niekolkorocny track record, ak ano, tak je min. vklady maju take, ktore su overkill pre malych retail investorov....

@jogo: som velice rad, ze si nazrel do studijnych materialov aktuarstva, avsak nemozes kazdy trejd kvantifikovat na %, kazdy trejd, tyzden.
Ak trejder sa pravidelne zivi tradingom,tak by mal uvadzat abs a rel gain. Aj tak je to na konci mesiaca o tom ci absolutna ciastka pokryje jeho mesacne ciele, alebo nie. Kedze tak ako v praci dostavas za svoju pracu mzdu, tak to je aj s tradingom a napr. ked urcity trader dokaze robit okolo 10% so 100k eur, neznamena ze to dokaze robit aj s 500k. Kedze ako ma strategia svoje limity co sa objemu tyka, tak ma aj trader svoje...
Potom tu kazda tema skonci o tom, ze kto si vie co spravit sam, kto kedy kolko % zisk, ked si chodil do roboty a pod.

PS: neviem nac si tu rano pridaval prispevky, ked si ich potom zmazal :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

Chris napísal: PS: neviem nac si tu rano pridaval prispevky, ked si ich potom zmazal :)
Mal som slabu chvilku, ked som este chcel diskutovat o TWR. :)

V podstate som tam napisal to iste co Juggler v poslednom prispevku, potom som si pozrel tie vzorce vo Wikipedii, povedal si, ze je to dake diskutabilne a aj ja mam pravdu, aj Rokosak ma pravdu, tak som tu nechcel cely den o tom diskutovat, tak som to zmazal. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa makx »

jogo napísal: Ak mi to zobrazia v grafe s pomocou jednodnovych ziskov, bude to vyzerat nasledovne: Prvy den mi zakreslia do grafu pokles 10%(9000/10000), ale druhy den mi zakreslia do grafu narast 11.11%(10000/9000).
V grafe budem mat za tie dva dni zisk 1.11% , ale realne ho mat nebudem. Dlhodobo sa tieto "nerealne" zisky budu kumulovat a vyjde mi vyssi vynos ako realne bol.
Jednoduchy denny vynos portfolia (aktiva) (rt=Pt/Pt-1) nie je casovo aditivny. Takze suma jednoduchych dennych vynosov napr. za 5 dni sa nerovna rt=Pt/Pt-5, ako si sam uviedol. Kumulovat jednoduche denne vynosy je nespravny vypocet ako pocitat kumulovany vynos.

To je jeden z dovodov, preco sa pouziva logaritmicky denny vynos, ktory uz je casovo aditivny.
Suma Log(r1),...,Log(r5) = Log(Pt/Pt-5)

Na predstavenie:
https://www.youtube.com/watch?v=PtoUlt3V0CI" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: TWR

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zapichávam vidly, pretieram si čelo a kým ma nerozbolí hlava robím záver:

1. TWR je OK pre hodnotenie tradingu, lebo zohľadňuje výber ziskov i vklady. Nič sa v mojom názore nemení.
2. MWR (DWR) Money Weighted Return (Dollar) - vhodný keď sa kapitál nemení

P.S. Spýtal som sa pána Googla a hľa.. Investopedia tiež tak vraví:

The time-weighted rate of return is the preferred industry standard as it is not sensitive to contributions or withdrawals.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: TWR

Príspevok od používateľa Chris »

:wink: :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: TWR

Príspevok od používateľa Rokosák »

Pozrime sa na TWR z druhej strany. Co vlastne meria? Odpoved je, ze vykon manazera. To znamena, ze musi byt bez vplyvu klienta, ktory moze ovplyvnit vynos vkladanim a vyberanim hotovosti. Teda TWR je bez uzitku ako miera vykonnosti pre trejderov a investorov, pokial kontroluju nielen investovanie, ale aj pohyb hotovosti.

Vezmime si priklad:

Klient vlozi 100 a manazer mu ho zvojnasobi za rok. Po roku klient 100 vyberie a 100 ponecha na ucte. Manazer mu znova vklad zdvojnasobi a stav je teda 200. Keby klient tych prvych 100 nevybral mal by 400. Napriek vsetkemu manazerov TWR je stale 100%, ale z pohladu klienta ide o poriadnu uslu prilezitost.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"