JUGGLER - aktívny investing ( simulácia )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Predbežne by som potreboval, aby ste nahlásili, alebo potvrdili výsledky:

Jogo aktívny investor ( hlásil si do svojho vlákna ) : + 6% ?
Jogo - postupný investor ( hlásené do tohto vlákna) : ? %
Jogo-postupny investor SPY priemerna nakupka 195.68 velkost pozicie 24% uctu koncorocna cena 223.53
zhodnotenie 223.53/195.68=14.23% kontribucia 14.23x0.24= 3.41%

Jogo-aktivneho investora by si asi do porovnania nemal davat, lebo tam su zapocitane aj kurzove zisky cashu voci Euru a tieto zisky ostatni investori nezapocitavali. Potom porovnavame jablka s hruskami.
Na druhej strane pri beznych zhodnoteniach radove 6-8%, ake dosahuju bezni investori do akciovych trhoch su kurzove zisky/straty porovnatelne s tymto zhodnotenim a treba ich brat do uvahy. Aj danovy zakon uz teraz zahrnuje tento kurzovy zisk predanych CP do zdanenia, pokial si dobre pamatam.
Napriklad teraz, ked spekulujem na posilnenie CZK, tak je tam odhadovane posilnenie radove 5-10% voci Euru a to uz je podobny zisk ako ma akciovy index.
Navyse som zistil, ze ked urobim u IB zmenu cash, tak ziadne swapy neplatim, co je pri nizkourocenych menach(CZK,CHF,GBP,JPY) velka vyhoda na dlhodobe drzanie.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal:
Jogo-postupny investor SPY priemerna nakupka 195.68 velkost pozicie 24% uctu koncorocna cena 223.53
zhodnotenie 223.53/195.68=14.23% kontribucia 14.23x0.24= 3.41%
Este som nezapocital dividendy 4.52$ na akciu po zdaneni 15% to bude 3.84$ voci priemernej nakupnej cene to je vynos
3.84/195.68 =1.96% Kontribucia 1.96x0.24= 0.47%, cize celkovy vynos je 3.88%

Zle sa to bude teraz pocitat v tomto roku, lebo velkost uctu je 103.88% a velkost pozicie je 25.41%.
Tak to snad prepocitam na 100 000$ a kusy SPY, ak tu budeme s tym reportovanim investingu pokracovat.

Pocet kusov SPY je 25410/223.53=113ks
Velkost cashu 103880$ - 223.53$x113ks = 78621.11$

Vysledok je uz po zdaneni a nie su v nom zapocitane naklady na brokera ani poplatky za 2 nakupy.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Chris »

pekne chlapci, drzim vsetkym palce do roku 2017 a budem sa prizerat, kedze myfxbook sa nenosi. :D
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Myk »

Myka bych taky vyřadil, protože přestal reportovat online. Jinak měl výsledky rozpačité. V říjnu realizoval zisk na 90tce Za říjen až prosinec si připsal realizovaný zisk cca 2000 USD, takže by byl v zisku cca 20%, ale aktuálně je s pozicí v otevřené ztrátě přes -1000 Usd.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tu je VYHODNOTENIE 2016. Pozor: Výsledok Charles Bridge mám zatial len do konca novembra.

1. RADVAN - TRADER: +38.84%

2. WARREN BUFFETT (BRK): +23,4%

3. VITUSUS: +12,18% (+15,8% s dividendami )
__________________________________________________________________________________________________
4. PASÍVNY INVESTOR = obyčajný človek v etf SPY: +9,64% (+11,65% s dividendami )
___________________________________________________________________________________________________

5. LADISOVÉ AKCIE: +9,1% ( cca + 11,7% s dividendami) ... ale za 11 rokov -3,3% bez dividend, zatiaľ čo SPY dal +75% bez dividend a BRK až +170%

6. AKTÍVNY INVESTOR by JUGGLER: +8,9% bez dividend ...mal zainvestované 2/3 kapitálu počas 4 mesiacov a od mája 2016 je 100% v cashi.

7. J&T OPPORTUNITY fond (CZK) (Michal Semotán) + 7,56%

8. DANIEL GLADIŠ fond Vltava: +7,2% ..( za 12 rokov cca +22% )

9. ONDRO AOS: +4,94% za 9 mes. 2016

10. JOGO – POSTUPNÝ INVESTOR: +3,41% ... (3,88% s dividendami po zdanení) , zainvestovaných 24% kapitálu

11. JÁN HÁJEK fond Top Stocks: +1,3% ( celkovo po 10 rokoch +130% )

12. CHARLES BRIDGE global macro fond: zisk +1,3% ...VÝSLEDOK KU KONCU NOVEMBRA ( celkovo za 4 roky cca +18% )

13. CHODEC Plyn: +1,1% za 9 mes. 2016

14. ROKOSÁK - súkromný penzijný fond ETFs: -1,11% , s dividendami +1,5%+2,18% ( bude to updatované )

15. JUGGI - TRADER: -15,7 %

16. NESNÍDAL 2 ( Finančnik.cz ) AOS G-Rex : -39,5% ( po 18 mes. -14%...max. drawdown -73%)

17. NESNÍDAL 1 (Financnik.cz) AOS Morpheus-1: -40% ( po 5,5r. +6,4% ..max drawdown - 107%)

Iní:
Martin Pillar - Forex -6,43% za 5 mesiacov 2016


P.S. Neviem, či bude záujem o pokračovanie v 2017. Ja sám za seba môžem povedať, že určite budem pokračovať vo vyhodnocovaní výsledkov i v manažovaní AKTÍVNY INVESTOR by JUGGLER. Čo sa týka simulovaného pozičného tradingu JUGGI - TRADER..tu sme z Radvanom vraveli, že dáme 1 rok... Veľmi sa mi nechce pokračovať, nie som pozičný trader, zbytočne ma to odputáva od daytradingu. Ale keby sa Radvan rozhodol, že dá aj 2017, tak sa pridám, nech je sranda.

Tí čo chcete byť pridaní do vyhodnotenia za 2016 a nereportovali ste celý rok...vyhodnoťte sa vo svojom vlákne a ja vás pridám buď pod čiaru, alebo do hlavného vyhodnotenia. Do vyhodnotenia za 2017 môžem pridať hocikoho kto tu začne reportovať v 2017...je úplne jedno, či je starý, alebo nový...či prispieval, alebo nie. Proste stačí sa pridať. Vítaný je trading i investing.

Ešte neviem ako budem pokračovať vo vyhodnocovaní portfólii, ktoré mám nahodené v simulátore. Správne by som ich mal nahodiť znova pri close cenách k 30.12.2016. Dá sa to však urobiť aj tak, že performance bude pokračovať a potom sa odčíta 2016. Takisto tí čo reportovali 2016 by mali uzavrieť rok pri stave účtu k 31.12.2016 ..to znamená započítať aj neuzavreté pozície. Rok 2017 sa potom bude odvíjať od uzávierky 31.12.2016.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Rokosák »

2016 Celkový Výnos je (niekde okolo) 1.5% az 2.18%. Zatial nemam vsetky podklady.

Podiel v % Výnos % Vážený Výnos %
FBIOX 30.01 -23.72 -7.11
PRMSX 5.88 11.94 0.7
PRESX 25.29 -10.46 -2.64
PRSVX 38.82 28.97 11.24

Vynos je vrátane automatickej kúpy podielov z dividend a realizovaného zisku predajom akcii vo fonde (Nie ETF). NAV je publikovane a takisto Performance, Dividendy a Capital Gains. Napriklad https://individual.troweprice.com/publi ... tributions" onclick="window.open(this.href);return false;.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rokosák napísal:2016 Celkový Výnos je (niekde okolo) 1.5% az 2.18%. Zatial nemam vsetky podklady.

Podiel v % Výnos % Vážený Výnos %
FBIOX 30.01 -23.72 -7.11
PRMSX 5.88 11.94 0.7
PRESX 25.29 -10.46 -2.64
PRSVX 38.82 28.97 11.24

Vynos je vrátane automatickej kúpy podielov z dividend a realizovaného zisku predajom akcii vo fonde (Nie ETF). NAV je publikovane a takisto Performance, Dividendy a Capital Gains. Napriklad https://individual.troweprice.com/publi ... tributions" onclick="window.open(this.href);return false;.

OK. Ja som vychádzal z výnosov ETF čo mám nahodené v simulátore. Tam nie je uvedený žiadny dividend Yield.
K vyhodnoteniu som pripísal to, čo uvádzaš. Potom, keď budeš mať presné číslo, ešte to updatujem.
Prílohy
Vyhodnotenie 2016 Rokosak Pension Funds.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ondro
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: St 30 03, 2016 8:16 pm
Been thanked: 2 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa ondro »

JUGGLER napísal:Tu je vyhodnotenie 2016.

Tí čo chcete byť pridaní do vyhodnotenia za 2016 a nereportovali ste celý rok...vyhodnoťte sa vo svojom vlákne a ja vás pridám buď pod čiaru, alebo do hlavného vyhodnotenia. Do vyhodnotenia za 2017 môžem pridať hocikoho kto tu začne reportovať v 2017...je úplne jedno, či je starý, alebo nový...či prispieval, alebo nie. Proste stačí sa pridať. Vítaný je trading i investing.
Na základe vyhodnotenia vo svojom vlákne http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 153#p98153" onclick="window.open(this.href);return false; prosím o zaradenie do vyhodnotenia. Vzhľadom na zaokrúhľovanie každého jedného obchodu na 2 desatiny percenta, postupné reinvestovanie ziskov, zadávanie okrúhlych objemov a priebežné zmeny kurzov dolára voči euru je zisk uvedený v eurách voči počiatočnému vkladu v koncoročnom reporte zostavenom pre účely daňového priznania podľa postupu http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 152#p98143" onclick="window.open(this.href);return false; mierne odlišný od uvedeného čísla. Rozdiel je však štatisticky nezaujímavý, preto navrhujem vo vyhodnotení uviesť percentá tak, ako som ich priebežne počítal a zverejňoval vo svojom vlákne.

Pre účely vyhodnotenia roku 2017 deklarujem, že nemám k začiatku roka otvorené žiadne pozície a takmer 100% účtu je v USD.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ondro napísal: Na základe vyhodnotenia vo svojom vlákne http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 153#p98153" onclick="window.open(this.href);return false; prosím o zaradenie do vyhodnotenia.
Pre účely vyhodnotenia roku 2017 deklarujem, že nemám k začiatku roka otvorené žiadne pozície a takmer 100% účtu je v USD.
Výborne Ondro :D

Si pridaný do hlavného vyhodnotenia, takisto Chodec.
Ďalej som updatoval finálne vyhodnotenie Gladiša - Vltavy. December mal výborný, poskočil o 5%, rok 2016 mal +7,2%.

Updaty robím do toho istého vyhodnotenia, ktoré máte vyššie... Ked bude vyhodnotenie dokončené, zhrniem to ešte raz.Narobil som takisto skeny zo simulátora, takže nakoniec pridám i obrázky a nejaký komentár. Ďakujem všetkým, ktorí budú pokračovať v tradingu/investingu. Páči sa mi vyhodnocovať prax :) .

P.S. Za seba ešte stále nie som rozhodnutý. Počkám ako sa rozhodne Radvan. Začal som rutinne daytrejdovať a tie trejdy sa fakt nedajú reportovať, musel by som to dokladať skenmi.. Cítim sa fajn, že sa tu nemusím zaoberať pozičnými trejdmi a analýzou trhov. Z otvorených pozícií, ktoré prešli do 2017 v piatok expirovali opcie na TZA. Tie som mal aj u seba a predal v zisku +500 ( urobil som si scan ) . V simulovanom pozičnom tradingu, teda ak sa v ňom rozhodnem pokračovať bude ten trejd braný ako pokračujúci..normálne by tie opcie expirovali pri cene 2,46 a keďže boli ITM (in the money ), tak na účet by pribudlo 1000 kusov TZA a to je prakticky akoby som pokračoval v longu 1000 TZA po 19,45 (ale už nie cez opcie). Za seba ešte poviem toľko, že do konca marca mienim hrať na pokles a za týmto účelom nakupujem a rolujem týždenné opcie na VIX. Ked sa zvýši šanca na pád pridám sa aj cez futures. Ak do konca marca pokles nepríde, tak až do konca roka sa pravdepodobne budem venovať už len daytrejdingu. Kedže sa už viac ako 10 rokov špecializujem na earnings, daytrejding je pre mňa rutina...akoby som denne chodil do práce a robil stále to isté..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Myk »

Já už online reportovat nebudu, protože to nestíhám (před close se snažím udělat obchody, zapsat do deníku). Deník jsem si začal vést v excelu, je to pro mě přehlednější. Možná sem hodím obchody, pro které budu mít nějakou úvahu, obchody, které jedu podle nějakého systému (90tka, do budoucna VIX verticaly, až si to dostatečně ověřím), reportovat online nebudu.

Mě zaujal ten fundseeder, založil jsem si ho pro sebe, dělá to hezkou statistiku, tak sem možná čas od času hodím odkaz. Zatím není co ukazovat, spustil jsem to v půlce DEC, takže to zatím nemá data,
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa radvan »

JUGGLER napísal: P.S. Za seba ešte stále nie som rozhodnutý. Počkám ako sa rozhodne Radvan.
dik ze si sa pustil do toho reportingu, bol to zaujimavy rok, som rad ze som sa pridal ... len spekulujem, ze co teraz dalej :) ... slubil som aj vo svojom vlakne, ze dam nejake zhodnotenie roku, ale kedze este stale neviem ako dalej s reportovanim, tak som tam zatial nic nepisal ...

za seba som nakoniec rad, ze som sa nechal nahovorit na ten reporting za 2016 ... vratilo ma to naspat k tradingu, kedze vacsiu polku roka 2015 som vobec netradoval, bol som totalne vyhoreny (nie z dovodu zlej performance, ale ze ma to proste uz vobec nebavilo) ... plus som zistil, ze mi celkom dobre robi, ked mam nejaku konkurenciu s ktorou sa v dobrom nahanam ... davam si vacsi pozor a robim potom menej chyb (aj pri systematickom tradingu sa daju robit chyby, od blbosti typu, ze clovek na nieco zabudne, az po vaznejsie veci, ze overridujes system a pod.) ... nereportoval som vsetko, kedze sa to proste nedalo (na real ucte to cislo za rok je malinko vyssie), ale performance bola aj tak pekna ... bol to nadpriemerny rok, bezne nemam tak vysoke cisla (zlozenu perf. som mal mozno polovicnu na svojom ucte za predchadzajuce roky) ...

na druhu stranu ten reporting zabera celkom dost casu a to som sa este nerozpisoval ako ty ... pred tebou mam velky respekt, kolko si toho napisal z myslienkovych pochodov :)

neviem este teda co s dennikom dalej, rozhodnem sa najblizsie dni/tyzdne ... ale zatial to skor vidim, ze ked budem nieco pisat, tak to uz nebudu taketo swingy na 1-2 dni (teda moj bread&butter, to co naozaj robim) ... ale skor nejake medium term veci ... aj ked to nebude z real uctu, ale budu to veci co mam nejako overene na datach ... bude sa to zrejme viac podobat tomu "aktivnemu investorovi" ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Myk napísal:Já už online reportovat nebudu, protože to nestíhám (před close se snažím udělat obchody, zapsat do deníku). Deník jsem si začal vést v excelu, je to pro mě přehlednější. Možná sem hodím obchody, pro které budu mít nějakou úvahu, obchody, které jedu podle nějakého systému (90tka, do budoucna VIX verticaly, až si to dostatečně ověřím), reportovat online nebudu.

Mě zaujal ten fundseeder, založil jsem si ho pro sebe, dělá to hezkou statistiku, tak sem možná čas od času hodím odkaz. Zatím není co ukazovat, spustil jsem to v půlce DEC, takže to zatím nemá data,
OK: Pohoda. Netreba to siliť. Aj mne viac vyhovuje dávať obchody len sem-tam, nemať nejaké denné povinnosti.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

radvan napísal:
za seba som nakoniec rad, ze som sa nechal nahovorit na ten reporting za 2016 ... vratilo ma to naspat k tradingu, kedze vacsiu polku roka 2015 som vobec netradoval, bol som totalne vyhoreny (nie z dovodu zlej performance, ale ze ma to proste uz vobec nebavilo) ... plus som zistil, ze mi celkom dobre robi, ked mam nejaku konkurenciu s ktorou sa v dobrom nahanam ... davam si vacsi pozor a robim potom menej chyb (aj pri systematickom tradingu sa daju robit chyby, od blbosti typu, ze clovek na nieco zabudne, az po vaznejsie veci, ze overridujes system a pod.) ... nereportoval som vsetko, kedze sa to proste nedalo (na real ucte to cislo za rok je malinko vyssie), ale performance bola aj tak pekna ... bol to nadpriemerny rok, bezne nemam tak vysoke cisla (zlozenu perf. som mal mozno polovicnu na svojom ucte za predchadzajuce roky) ...
Aj ja som rád, že si sa dal nahovoriť. Páči sa mi tvoj prístup i systém. Inšpiroval si ma.
radvan napísal: na druhu stranu ten reporting zabera celkom dost casu a to som sa este nerozpisoval ako ty ... pred tebou mam velky respekt, kolko si toho napisal z myslienkovych pochodov :)
Mne sa zdalo že u teba je to jednoduché, priam rekreačný štýl.. :) Mne ten trading futures fakt odoberal energiu i čas.Kým to šlo v krátkych trejdoch a prinášalo zisky, to mi až tak nevadilo..zaplatilo sa to. Ale od toho Brexitu, ako sa mi vyparil ten zisk s opcií...ako som na leto uviazol v pozičnom shorte a potom ten záver roka...to ma dosť znechutilo a najhoršie, že aj odpútalo od štandardného tradingu.
radvan napísal: neviem este teda co s dennikom dalej, rozhodnem sa najblizsie dni/tyzdne ... ale zatial to skor vidim, ze ked budem nieco pisat, tak to uz nebudu taketo swingy na 1-2 dni (teda moj bread&butter, to co naozaj robim) ... ale skor nejake medium term veci ... aj ked to nebude z real uctu, ale budu to veci co mam nejako overene na datach ... bude sa to zrejme viac podobat tomu "aktivnemu investorovi" ...
OK. Pohoda. Problém je, že keď to nie je ,,bread&butter,, teda to čo naozaj robime, tak to nemusí vyjsť. A môže ťa to vtiahnúť do trejdov, ktoré by si ináč nedržal...

U mňa je to tak, že čím viac medium a long term, tým menej to vychádza...tým viac volovín narobím. Ale reportuje sa to super. A tie short term, kde často len chytím cenu a potom nastavím cenu...tie trejdy trvajú pár sekúnd, minút..len niekedy viac hodín... to sa nedá reportovať. To je môj ,,bread&butter,,.. :roll:
Prílohy
bread&butter.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa radvan »

JUGGLER napísal:Mne sa zdalo že u teba je to jednoduché, priam rekreačný štýl.. :)
to je z nudze cnost ... som strasne lenivy a do toho pri malych detoch a businese nemas moznost sediet nad tym cely den ... tak som si nasiel styl, co je kompatibilny so mnou ... tak ako mas aj ty ...
JUGGLER napísal:Problém je, že keď to nie je ,,bread&butter,, teda to čo naozaj robime, tak to nemusí vyjsť. A môže ťa to vtiahnúť do trejdov, ktoré by si ináč nedržal...
hej ja viem ... preto pisem, ze este uvidim ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jogo »

Pasivne investovanie budem reportovat aj tu, aj vo svojom vlakne, ale pozicne "prilepsovanie" k investingu asi nebudem vediet reportovat. Cez mobil to proste neide.

p.s: Juggler, poslal som ti surnu ss. Prosim, ozvi sa mi.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Chris »

jogo napísal: p.s: Juggler, poslal som ti surnu ss. Prosim, ozvi sa mi.
uz uplacas ? :lol:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čaute. Tak konečne mám všetky výsledky updatované.

Tu je finálne VYHODNOTENIE 2016.

1. RADVAN - TRADER: +38.84%

Obchodník - swingtrading, prevážne ETF.

2. WARREN BUFFETT (BRK): +23,4%

3. VITUSUS: +12,18% (+15,8% s dividendami )

- value a income investor. Sám si vyberá akcie
__________________________________________________________________________________________________
4. PASÍVNY INVESTOR = obyčajný človek v etf SPY: +9,64% (+11,65% s dividendami )
___________________________________________________________________________________________________

5. LADISOVÉ AKCIE: +9,1% ( cca + 11,7% s dividendami) ... ale za 11 rokov -3,3% bez dividend, zatiaľ čo SPY dal +75% bez dividend a BRK až +170%

- začínal ako value investor, teraz prevážne income investor

6. AKTÍVNY INVESTOR by JUGGLER: +8,9% bez dividend ...mal zainvestované 2/3 kapitálu počas 4 mesiacov a od mája 2016 je 100% v cashi.

- aktívny investing do indexu SP 500 cez etf SPY. Simulované časovanie vstupov a výstupov tak, aby bol dlhodobý výnos výrazne vyšší ako pri pasívnom investovaní, pričom riziko straty výrazne nižšie.

7. J&T OPPORTUNITY fond (CZK) (Michal Semotán) + 7,56%

- verejne obchodovaný fond

8. DANIEL GLADIŠ fond Vltava: +7,2% ..( za 12 rokov cca +22% )

- hedge fond legendárneho českého investora, autora investičných bestsellerov.

9. ONDRO AOS: +4,94% za 9 mes. 2016

- swingtrading podľa TA.

10. JOGO – POSTUPNÝ INVESTOR: +3,41% ... (3,88% s dividendami po zdanení) , zainvestovaných 24% kapitálu

- simulované postupné investovanie do indexu SP 500

11. JÁN HÁJEK fond Top Stocks: +1,3% ( celkovo po 10 rokoch +130% )

- verejne obchodovaný fond českej investičnej hviezdy. Snaží sa o vyšší , ale rizikovejší výnos.

12. CHARLES BRIDGE global macro fond: zisk +2,3% ... ( celkovo za 4 roky cca +19% )

- hedge fond: Jan Kaška a Petr Cimala: http://ako-investovat.sk/clanok/632/jan ... macro-fund" onclick="window.open(this.href);return false;

13. ROKOSÁK - súkromný penzijný fond ETFs: +2,18%

14. CHODEC Plyn: +1,1% za 9 mes. 2016

- swingtrading zemného plynu

15. JUGGI - TRADER: -15,7 % - simulovaný pozičný trading

16. NESNÍDAL 2 ( Finančnik.cz ) AOS G-Rex : -39,5% ( po 18 mes. -14%...max. drawdown -73%)

17. NESNÍDAL 1 (Financnik.cz) AOS Morpheus-1: -40% ( po 5,5r. +6,4% ..max drawdown - 107%)

- český edukátor a cestovateľ. Prezentuje sa ako profi trader- tvorca AOS. Práve založil svoj vlastný hedge fond.

Iní:
Martin Pillar - Forex -6,43% za 5 mesiacov 2016

Zvláštnu cenu ,,skokana roka,, udelujem Ladisovi, ktorého portfólio možno prvýkrát v histórii dalo výnos ako SP500.
Prílohy
Vyhodnotenie 2016 LADIS.PNG
Vyhodnotenie 2016 Pasivny investor v SPY.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pozerám, že Radvan bude pokračovať, hoci v trochu zmenenej forme:
radvan napísal:v novom roku prejdem na trosku dlhodobejsie hlasenie ....
...

Tak nech máme zábavu - aj ja budem pokračovať ..a to kontinuálne, čiže v simulovanom pozičnom tradingu kapitálu 100 000,od stavu ako som skončil rok 2016:
JUGGLER napísal:
Stav k 31.12.2016:

LSVX long 500 kusov po 26,75
BSWN long 500 kusov po 22,65
AMDA: long 7000 ks po 0,63
TZA long 1000 ks po 19,85
Takže stav účtu je teraz 84 300 USD a otvorené pozície budem vyhodnocovať od stavu k 31.12.2016 pretože zisk/strata za 2016 sú už v tomto stave započítané.

A keď sa tu už budem trápiť s pozičným tradingom, tak nech mám motiváciu zlepšiť sa aj v investingu...za seba tu otváram tretiu kategóriu: JUGGLER - AKTÍVNE PORTFÓLIO. Bude to niečo také ako aktívny investor, ale nebude to časovanie SPY, ale portfólia viacerých ETFiek, prípadne akcií. Pokusím sa neprešpekulovať to a cieľ je, aby dlhodobý výnos prekonal index SP 500, čiže pasívneho investora v SPY, ale aj aktívneho investora v SPY. Ďalej budem vyhodnocovať hedge fond Petra Bálinta v Infinity Capitál: Infinity Enhanced Equity.

Takže novinky v 2017:

1. JUGGLER - AKTÍVNE PORTFÓLIO - začínam tým, že nedržím nič: 100% cash
2. RADVAN - TRADER názov zmením na RADVAN - POZIČNÝ TRADER
3. JUGGI -TRADER názov zmením na JUGGLER - POZIČNÝ TRADER
4. INFINITY CAPITÁL - Enhanced Equity Fond - Peter Bálint

P.S. Prosím niekoho, kto má prístup k Bloomberg, alebo Reuters terminálu, alebo do databázy HF, aby mi potvrdil, či je výnos Bálintového fondu za 2016 +19%. Ak je ten výsledok správny, tak to viem sledovať. Dík.

PS 2. Hocikto sa chce pridať v 2017, prosím neváhajte. Stačí si otvoriť vlákno a spravovať vlastné portfólio, alebo hlásiť obchodovanie v reálnom čase.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa jpeg »

Super , veľmi sa teším , že budeš pokračovať a ďakujem.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Rokosák »

Juggler, konecne cisla za 2016.

SYM Podiel v % Výnos % Vážený Výnos %
FBIOX 30.01 -23.72 -7.11
PRMSX 5.88 11.94 0.7
PRESX 25.29 -10.46 -2.64
PRSVX 38.82 28.97 11.24

Celkovy vynos +2.18 % presne ako to vychadza aj v peniazoch. Dividendy a Cap gains zohladnene vyssim poctom jednotiek vo fonde. Su to obycajne tradicne fondy (RIC) nie ETF.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Updatoval som. Dík :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OCLR long 1000 ks po 9.46
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Tilbur »

OCLR sa mi velmi paci. Ja som ju drzal od konca jula. Chytil som cely ten rast.
Management odviedol dobru robotu. Pretransformoval vyrobu na komponenty s vyssou pridanou hodnotou. Firma dodaava opticke komponety. Pred cca pol rokom som videl studiu, kde sa uvadzalo, ze opticke siete budu potrebovat upgrade na 100G. OCLR nema velku konkurenciu zo strany cinskych firiem.
http://www.investors.com/news/technolog ... tion-lags/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pohyb ceny nie je poslednych par mesiacov idealny. Firma vsak kontinualne dviha odhady trzieb.
Prílohy
OCLR.jpg
OCLR.jpg (18.29 KiB) 8866 zobrazenia
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:
Stav k 31.12.2016:

LSVX long 500 kusov po 26,75
BSWN long 500 kusov po 22,65
AMDA: long 7000 ks po 0,63
TZA long 1000 ks po 19,85

Takže stav účtu je 84 300 USD a otvorené pozície budem vyhodnocovať od stavu k 31.12.2016 pretože zisk/strata za 2016 sú už v tomto stave započítané.
Sell LSVX po 29,65 ( +1450 USD )

JUGGI - TRADER: Stav 85750, celkovy zisk: +1450 ...poplatky (nezapocitane) cca +10 USD

SELL SHORT 1 x ES (MAR ) 2292

rekapitulácia otvorených pozícii:

BSWN long 500 kusov po 22,65
AMDA: long 7000 ks po 0,63
TZA long 1000 ks po 19,85
OCLR long 1000 ks po 9.46
ES short 1 x 2292
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tilbur napísal:OCLR sa mi velmi paci. Ja som ju drzal od konca jula. Chytil som cely ten rast.
Hej. Je to zaujímavá akcia. Aj ja som ju potrejdil... ale iba v priebehu 24 hodín.
Momentum okolo earnings - to je moja parketa :)
Ale páči sa mi aj na investing, tak ju skúsim aj pozične. No neviem ako to dopadne... :wink: Aj u seba som nakoniec zobral pozične - ale len cez opcie, max na 2 týždne...nech to má nejaký timeframe, nech sa jej nemusím dlhšie venovať...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Rokosák »

Moj fond FBIOX som povazoval za jednu z mojich najhorsich investicii. Pamatam si dve horsie, ale tam islo o male sumy. FBIOX som kupil za uplneho vrcholu 1. septembra 2000 a hned na druhy den zacal padat a v strate som bol zhruba 10 rokov. Kurvy asi cakali na moju investiciu.

Potom vsak prislo niekolko skutocne dobrych rokov cez +50%, ale minuly rok bol okolo -30% a predchadzajuci este horsi. Prestalo ma to bavit tak sa rozhodujem ci sa fondu zbavit a kupit si anuitu zalozenu na SP500 indexe, ktory plati iba cast vynosov indexu, ale nikdy netvori stratu.

Vypocital som rocny vynos (CAGR) svojho fondu od 1.9.2000 do 31.1 2017 a vysledok bol 4.893%. Na porovnanie S&P500 v tom istom obdobi s dividendami mal rocny vynos 4.652%.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rokosák napísal: Vypocital som rocny vynos (CAGR) svojho fondu od 1.9.2000 do 31.1 2017 a vysledok bol 4.893%. Na porovnanie S&P500 v tom istom obdobi s dividendami mal rocny vynos 4.652%.
Prekonal si S&P500, aj infláciu. To sa hocikomu nepodarí. Nechal si za sebou väčšinu fondov i manažérov hedge fondov. A to i napriek tomu, že tvoj vstup bol smoliarsky načasovaný - na vrchole internetovej bubliny. Očistene o infláciu je od toho dátumu celkový zisk S&P500 okolo 50% a ročný cca 2,6% p.a.. Ty si dosiahol o niečo viac.

Rozmýšlaš dobre. Všetko závisí na veku. Však to poznáš...aspoň 10 rokov pred penziou by si mal byť vonku z indexových fondov. Veď za tých 16 rokov sme 2x zažili pokles o 60% ..Príde aj tretí.

Pohľad na FBIOX oproti SPX. Za posledných 10 rokov výrazne prekonal SPX, ale za posledných 5, alebo 16 takmer nie. Robí si svoje bubliny a tie môžu spľasnúť...Čiže nezávislé na SPX, kludne môže ísť dole ak by vlády tlačili na ceny liekov, alebo niečo oslabilo nové investície. Trochu teraz študujem tie firmy...je to fakt kasíno.
Prílohy
FBIOX vs SPX.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Rokosák »

Mal som FBIOX predat skor ako si my Ty pred rokom radil aj jeden clovek z farmaceutickeho priemyslu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

buy 1 x opcia ES (futures options) Apr21 2017 2290 PUT po 45,50

- max. strata 2300 USD (45,5 x 50 USD) ...čiže cca 2% trhu
- zisk v prípade poklesu trhu o 10%: 9300 ..o 20%: 20800
- dvojmesačná špekulácia, ktorú u seba otváram popri rolovaní krátkodobých opcií na VIX a TZA

P.S. u seba pokusne beriem i opcie na miniindex XSP, čo je v podstate trochu menej výhodná alternatíva o velkosti cca 1/5 (nestojí však 45,5 bodov ES, ale cca 430 USD )...umožňuje postupné dokupy


Rekapitulácia otvorených pozícii:

BSWN long 500 kusov po 22,65
AMDA: long 7000 ks po 0,63
TZA long 1000 ks po 19,85
OCLR long 1000 ks po 9.46
ES short 1 x 2292
1 x opcia ES (futures options) Apr21 2017 2290 PUT po 45,50
Prílohy
ES futures option.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: OCLR long 1000 ks po 9.46
OCLR : SL na vstup ( = breakeven ). Aktuálna cena 9,60.

- dôvod je, že u seba som to predal po 9,80 a už sa mi to nechce sledovať
- nechcem ostať v pozícii, ktorú už nemám a ktorá sa môže preklopiť do straty (tak sa mi stalo s AMDA )
- ďalším dôvodom je, že OCLR nevládze, pričom trhy sú na all time high
- ďalším, že hrajem na pokles trhov, čo je v protiklade s držaním akcií na long
- a tak jej dávam ešte šancu, ale istím sa proti strate

Pohľad na trh:
- z hľadiska TA sú všetky horné signály odbité (posledné boli 2991 a 2995 ). Dole ostala kopa signálov.
- FA nevidím tak ružovo ako trh...silný dolár sa pretavuje do zverejnení, očakávanie s oživenia ekonomiky vďaka Trumpovi je už podľa mňa v cene
- PA..tu mám opačný pohľad ako trh...skôr, či neskôr očakávam ,,Trumpoty,,.

Pokles tipujem tak, ako som ohlásil v ,,naších odhadoch na 2017,,. Korekcia o sile 10-20%, deadline 31. marca.
Ja to u seba miením hrať do ďalšej výsledkovej sezóny...čo je maximálne ešte 2-3 týždne z apríla. Potom sa už budem sústrediť u seba výlučne na daytrading a tu na vybrané pozičné špekulácie.

U seba rolujem blízke expirácie opcií na VIX a TZA. Ďalej mám futures options ako tu a dokupujem opcie na index. To v sumáre zodpovedá minimálne takej pozícii akú mám tu. Z hladiska rizika mám cez opcie dopredu definovanú stratu, ktorú realizujem pri rolovaní a neustále kompenzujem ziskami z daytradingu. Takže keď pokles nevyjde, chcem prinajhoršom ostať na nule..keď vyjde, tak pekne zarobiť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa investor0002017 »

Přidám i pohled Yahoo ( tedy bez put opce ES )
Prílohy
BigTrader.jpg
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OCLR můžeš vymazat, asistente :)
JUGGLER napísal: OCLR : SL na vstup( = breakeven ). Aktuálna cena 9,60.
OCLR out 9,46 (na SL) (break-even)

Rekapitulácia otvorených pozícii:

BSWN long 500 kusov po 22,65
AMDA: long 7000 ks po 0,63
TZA long 1000 ks po 19,85
ES short 1 x 2292
1 x opcia ES (futures options) Apr21 2017 2290 PUT po 45,50
Prílohy
OCLR chart.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

a ďalší kostlivec von zo skrine...
JUGGLER napísal: AMDA: long 7000 ks po 0,63
AMDA sell po 0,42 ( -1470 USD )

Dôvodom je táto nenápadná správa z augusta 2016:

Notice of Delisting or Failure to Satisfy a Continued Listing Rule or Standard....

Amedica is provided a grace period of 180-calendar days, or until February 13, 2017, to regain compliance with the minimum bid price requirement. If at any time during the 180-day grace period, the minimum closing bid price per share of the Company's common stock closes at or above $1.00 for a minimum of ten consecutive business days,

Môže dostať ďalších 180 dní...môže urobiť reverse split ..ale aj tak je tu riziko, že bude delistovaná z Nasdaqu: if the Company is not otherwise eligible for the additional grace period, the Company's common stock will be subject to delisting by Nasdaq.

Starý stav účtu:
JUGGI - TRADER: Stav 85750, celkovy zisk: +1450 ...poplatky (nezapocitane) cca +10 USD
Nový stav účtu

JUGGI - TRADER: Stav 84280, celkovy zisk: -20 ...poplatky (nezapocitane) cca +40 USD

Rekapitulácia otvorených pozícii:

BSWN long 500 kusov po 22,65
TZA long 1000 ks po 19,85
ES short 1 x 2292
1 x opcia ES (futures options) Apr21 2017 2290 PUT po 45,50
Prílohy
AMDA sell.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa investor0002017 »

update:
Prílohy
BigTrader.jpg
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

BUY 2 x futures VIX MAR22 2017 po 13,00

Rekapitulácia otvorených pozícii:

BSWN long 500 kusov po 22,65
TZA long 1000 ks po 19,85
ES short 1 x 2292
1 x opcia ES (futures options) Apr21 2017 2290 PUT po 45,50
2 x futures VIX MAR22 2017 po 13,00
Prílohy
VIX marec.png
VIX marec.png (7.92 KiB) 8223 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa investor0002017 »

upgrade:
BigTrader.jpg
bez mínusových položek, které yahoo nemá v evidenci.

1 x opcia ES (futures options) Apr21 2017 2290 PUT po 45,50 (aktual 23,05)
2 x futures VIX MAR22 2017 po 13,00 (aktual 12,85)

Možná k tomu vždy přidám i citát slovutného Tradera.:

" JUGGLER » Štv 01 21, 2016 12:05 am

Ale som na 100% presvedčený, že:
......
- dobrý aktívny investor s prstom v zadku porazí pasívneho.
......"
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

investor0002017 napísal:
Možná k tomu vždy přidám i citát slovutného Tradera.:

" JUGGLER » Štv 01 21, 2016 12:05 am

Ale som na 100% presvedčený, že:
......
- dobrý aktívny investor s prstom v zadku porazí pasívneho.
......"
Cituj presne:
Nie som pozičný trader. Sám som zvedavý, či to zmanažujem s takým výnosom ako DT a swingy.

Ale som na 100% presvedčený, že:

- dobrý pozičný trader skryje do vrecka aktívneho investora
- dobrý aktívny investor s prstom v zadku porazí pasívneho.
- pasívny investor cez takmer nulové náklady porazí každý verejný akciový fond
Nevyberaj len to, čo sa ti hodí. Toto je pozičný trading a ten nemá nič spoločné s aktívnym investingom.

Aktívny investor skončil rok 2016 +8,9% bez dividend ...mal zainvestované 2/3 kapitálu počas 4 mesiacov a od mája 2016 je 100% v cashi.

Som aj naďalej presvedčený, že na 100% porazí pasívneho investora. Vo výnose aj v riziku. Vo výnose je zatial mierne pozadu, v riziku ho ďaleko prekonáva. Zatial neriskoval žiadny pokles, ani Brexit, ani volby v USA a nemal žiadny DD. Vo výnose sa to prejaví dlhodobo - hlavne vtedy, ked pasívny investor bude dobiehať straty po každej väčšej korekcii, alebo kríze.

Zapametaj si jednu vec. Investor vždy investuje, teda hraje na rast ceny. Trader, alebo špekulant hraje na rast i na pokles. To je zásadný rozdiel medzi investingom a tradingom.

Čo sa týka pozičného tradingu, aj tu som presvedčený, že pozičný trading porazí aktívny investing. Len upozorňujem na to, že ja nie som pozičný trader, treba to brať z rezervou. To som napísal už x krát, tak ti to zvýrazním:
Nie som pozičný trader. Sám som zvedavý, či to zmanažujem s takým výnosom ako DT a swingy.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa investor0002017 »

Možná ještě někdo nepochopil, tak si dovolím s updatem vždy připojit nějakou perlu z tohoto vlákna. (pokud nebudu zabanován). A požádal bych o netykání.
Vím, že jako admin použijete všechny páky + budete tvrdit, že to vše bylo jinak myšleno - atd. Také oblíbené " u sebe jsem to měl samozřejmě v zisku - nebo jen malé ztrátě " Nechám to jen na čtenářích čemu věří. "
Případně nastane malá noční změna ??? !!!

A nebo poslední pokus o podvod ve zveřejňování ? Ne, další nastal tehdy:

Ale nevydařil se.... rychle +2,8% a potom pád...
Prílohy
tak trosku podvod.jpg
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
investor0002017
Gold Member **
Príspevky: 328
Dátum registrácie: Ut 08 11, 2016 4:42 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa investor0002017 »

Na původní IP jsem obdržel ban. Jak jinak. :)
----------------------------------------------------------------------------------------
„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny invest

Príspevok od používateľa Istiach »

Ty vole, rozumiete niekto o com toci?
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"