Vltava hedge fund

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
PetrBK
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 07 07, 2016 2:00 pm
Bydlisko: London
Kontaktovať používateľa:

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa PetrBK »

Zdavím,
mám jen takový malý dotaz, z jakého systému, či portálu jsou tyto screeny (http://s7.postimg.org/g937i3nmj/2012_10_28_071931.png, http://s10.postimg.org/bo5tq0u2x/2012_10_28_071903.png) - nikde tyto informace nemohu najít.
Díky.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa jogo »

https://www.patria.cz/rozhovor/3320327/ ... akupy.html" onclick="window.open(this.href);return false;

:)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
axl
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 27 09, 2016 5:22 pm

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa axl »

No som celkom sklamaný z pána Gladiša :D Po tom ako som si precital jeho poslednú knihu som myslel, že chlapík ma výnosy ako pan a že začnem investovať jeho štylom :D Asi to nebude najlepší napad :D
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa Ladis »

Nikdy neinvestuj stylem Gladiše! Nějaký hnuj akcie z Turecka.
Použij styl, jaký měl Graham nebo Buffett nebo Templeton nebo Lynch, kde na rozdíl od nich dáš víc než polovinu peněz do akcií západní Evropy a méně než polovinu do akcií z USA!
http://nr1a.com/Buffettologie.htm" onclick="window.open(this.href);return false; :idea: http://nr1a.com/expert.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ten pravý sa ozval :wink:

Gladišov fond za 11,5 roka : +14,6% ( od založenia do konca augusta 2016)
Za 2016: +0,7% ( stav ku koncu augusta).
Inflácia za ten čas: 24%

Investícia do Ladisových akcií po 10 rokoch: -11%.
Za 2016 -2,5% (aktuálne, vrátand loserov, ktorých zatajuje, ale berie na nich dividendy :lol: )
Inflácia okolo 21%.


Analýza k fondu Vltava: http://ako-investovat.sk/clanok/1274/pr ... m-gladisom" onclick="window.open(this.href);return false;

Bude updatovaná po skončení 2016.

Ja sa len divím kua, že stále z ním robia interview, on rozdáva rozumy a nikto sa ho na rovinu nespýta, či ten jeho fond má vôbec zmysel, keď za celú existenciu neprekonal ani infláciu. :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

JUGGLER napísal:Ten pravý sa ozval :wink:

Gladišov fond za 11,5 roka : +14,6% ( od založenia do konca augusta 2016)
Za 2016: +0,7% ( stav ku koncu augusta).
Inflácia za ten čas: 24%

Investícia do Ladisových akcií po 10 rokoch: -11%.
Za 2016 -2,5% (aktuálne, vrátand loserov, ktorých zatajuje, ale berie na nich dividendy :lol: )
Inflácia okolo 21%.


Analýza k fondu Vltava: http://ako-investovat.sk/clanok/1274/pr ... m-gladisom" onclick="window.open(this.href);return false;

Bude updatovaná po skončení 2016.

Ja sa len divím kua, že stále z ním robia interview, on rozdáva rozumy a nikto sa ho na rovinu nespýta, či ten jeho fond má vôbec zmysel, keď za celú existenciu neprekonal ani infláciu. :roll:
A kto by si potom kupil tie jeho knihy sak by nic nezarobil na knihach :lol: :lol:
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ešte aby som tým dvom ,,buffetológom,, nekrivdil, tak pre porovnanie:

1. pasívna investícia do SP500 cez SPY za posledných 10 rokov vyniesla +80% ( cca +100% total return s reinv. div.)
2. pasívna investícia do Buffetta cez akciu BRK za posledných 10 rokov vyniesla +140%
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa Airmike »

sak chodte chlapi na konferenciu a mozete Gladisa konfrontovat z realitou. polozit mu konkretne otazky a ziadat si konkretne odpovede.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:sak chodte chlapi na konferenciu a mozete Gladisa konfrontovat z realitou. polozit mu konkretne otazky a ziadat si konkretne odpovede.

Dobrý nápad. Najbližšia konferencia je 10-11 NOV v Prahe ( hotel Pyramida). Reklamu si dali priamo na náš web:
http://ako-investovat.sk/clanok/1339/ce ... onferencia" onclick="window.open(this.href);return false;

Pouze za 5000 Kč s dph sa môže zúčastniť hocikto a spoznať velikánov českej investičnej scény.
Sám Gladiš zdôvodňuje prečo:

Prečo by sa mali ľudia konferencie zúčastniť?

D. G .: Dôvodov je hneď niekoľko:
1. Môžu sa zoznámiť s najlepšími českými i slovenskými investičnými manažérmi, pokiaľ ide o investovanie do akcií
2. Získajú tipy na dobré investičné príležitosti a súčasne budú môcť porovnávať rôzne investičné štýly a prístupy prezentujúcich investičných manažérov
3. Na praktických workshopoch si môžu rozšíriť znalosti danej témy a zúčastniť sa diskusií

P.S. Som zvedavý ako môžu porovnávať rôzne investičné štýly, ked skutočné výsledky u polovice z nich sú biedne a u druhej polovice dobre utajené!

Ale OK. Tu sú aktéri: http://ceskainvesticnikonference.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ak máte zbytočných 5000 Kč a guráž konfrontovať Gladiša z jeho skutočnými výsledkami - vytlačte si moju analýzu a choďte: http://ako-investovat.sk/clanok/1274/pr ... m-gladisom" onclick="window.open(this.href);return false;

Netreba sa báť, sú to reálne čísla - počul som, že D.G môj článok čítal a povedal, že analýza sedí a je výborná.

Keď tam už budete, tak sa treba spýtať na dlhodobé výsledky všetkých, čo sú v utajení. Predovšetkým fond tigrice z Wall Streetu: Verdi Capitál, ale aj Pandium, Proxima a Tuffieth Fund. A treba získať prístup k výsledkom. Konferencie z účastníkmi, ktorí sa prezentujú verejnosti, ale VEREJNE NEPREZENTUJÚ výsledky sú nedôveryhodné. Veď predsa kto by sa zaoberal Buffettom , keby sa on verejne neprezentoval výsledkami?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal:sak chodte chlapi na konferenciu a mozete Gladisa konfrontovat z realitou. polozit mu konkretne otazky a ziadat si konkretne odpovede.
Sak ty robis v Prahe, tak by si tam mohol skocit a polozit im tie spravne otazky. Ty si aspon aky-taky diplomat, ale nechcem vidiet ten skandal, keby sa tam prisiel pytat Juggler(alebo dokonca este aj so mnou). :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

bude na facebooku ako-investovat sutaz o listok, tak sa zapojte :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:nechcem vidiet ten skandal, keby sa tam prisiel pytat Juggler(alebo dokonca este aj so mnou). :)
Ale nie. Neide o konfrontáciu. Mne stačí seriózna analýza a dozvedieť sa pravdu.
Keďže sa prezentujú verejne, patrilo by sa aby verejnosť vedela pravdu... Tak ako ju vie u Warrena Buffetta, alebo u Hájeka. Paradoxné je, že ani odborná verejnosť o tú pravdu nemá záujem, alebo ju ignoruje. Nechápem, že študenti ekonomických fakúlt, odborní žurnalisti, ľudia z investičných relácii môžu vôbec diskutovať z niekým bez toho, aby vedeli pravdu. Veď úspech v investičnom svete sa meria jednoducho. Má len dve kritéria: výnos a riziko.

Čo pozerám na tie mená, tak bez urážok...ani jedného úspešného manažéra tam nevidím. U tých, čo úplne zatajujú výsledky predpokladám, že sú horší ako tí, čo sú aspoň ako-tak transparentní. No aj tá polovičná transparentnosť má zrejme za následok, že verejnosť má o tých ľuďoch skreslené predstavy. Najlepší z nich vyzerá Hájek. Ten má výnos cca +120%, ale dosť veľké DD...pozerám, že za posledný rok DD cca 35%. Ale vyzerá to tak, že sa orientuje na technológie.. takže na porovnanie, či prekonal trhy zrejme nemôžeme použiť výnos SP500, ale Nasdaq. Nuž a Nasdaq dal viac ako 120% za tých 10+ rokov. Takže aj Hájek je diskutabilný...resp. výhodnosť takej investície, lebo sú tam vysoké poplatky.
Našiel som výkonnosť jedného z tých prednášajúcich: portfolio manažéra Pandium Capital. Za transparetnosť ho chválim. Ale keď pozriem na výkonnosť: jeho fond za celú históriu (2,5 roka) výnos +37% a benchmark MSCI World +39,8%. Tak nechápem čím sa chce prezentovať, keď len kopíruje index.

Čím chcú vlastne tí ľudia ohlupovať verejnosť, ktorá tam príde a zaplatí 5000 CZK? Veď keby im mali povedať pravdu, tá pravda by vyzerala asi takto: ľudia, ani jeden z nás nedokázal prekonať index...nemáte dôvod z nami investovať...nikto z nás nedosiahol väčší výnos ani menšie riziko ako by ste dosiahli v pasívnej investícii v indexovom ETF. My sa len hráme na aktívnu správu a super manažérov....a zato vám chceme účtovať poplatky a podiel na zisku :lol:

P.S. aspoň linka na výkonnosť Pandium Capitál: http://pandiumcapital.com/en/performance/" onclick="window.open(this.href);return false;
Radšej by som videl performance Verdi Capital, alebo Proxima Alfa Trade Kamila Slížeka... ale to sa nedopátrate.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa Airmike »

jogo napísal:
Sak ty robis v Prahe, tak by si tam mohol skocit a polozit im tie spravne otazky. Ty si aspon aky-taky diplomat, ale nechcem vidiet ten skandal, keby sa tam prisiel pytat Juggler(alebo dokonca este aj so mnou). :)
celkom uprimne ti poviem, ze som nad tym rozmyslal. pokojne by som mohol na tu konferenciu ist a tiez by som o tom aj napisal clanok. kedysi som filipovi spominal, ze ked bude chciet robit reportaze s Prahy na odbornej urovni tak mu to robit budem. ale ma to aj hacik.

Tento vikend som stravil na konferencii Webexpo 2016. bolo to fakt dost narocne, lebo toho bolo vela, ale zaroven to stalo za to , Mal som moznost osobne si pokecat s ludmi ako je Michale Lopps (Slack, Apple, Pinterest) alebo Evan Luthra (staci dat do googlu :)). No a v tom je ten hacik. Pre mna je kontakt s ludmi ako je Gladis v podstate strateny cas. Nemyslim to tak , ze by som sa nejak povysoval. Skor je to tym, ze ja uz robim viac v technologiach ako vo financiach a pravdu povediac nejaki investicni dinosauri ktori na trhu nemaju ani vysledky a v podstate ani sancu ma jednoducho nezaujimaju. Mam to stastie , ze sa denne mozem bavit s ovela uspesnejsimi investormi, takze pre mna to nieje ziadna motivacia. Samozrejme tym, ze sem prispievam by som to pokojne urobil ako sluzbu pre komunitu. A ano velmi by ma zaujimalo, co by mi pan Gladis odpovedal na Jugglerovu analyzu. takze tak to je.

mam ale mrte roboty, a chodim po eventoch stale. mozno by som sa podujal aj na tento. ale ovela radsej by som bol, keby si ten listok vzal niekto , komu to aj nieco da. a mozno s toho bude mat aj radost
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:
Ale nie. Neide o konfrontáciu. Mne stačí seriózna analýza a dozvedieť sa pravdu.

Čím chcú vlastne tí ľudia ohlupovať verejnosť, ktorá tam príde a zaplatí 5000 CZK? Veď keby im mali povedať pravdu, tá pravda by vyzerala asi takto: ľudia, ani jeden z nás nedokázal prekonať index...nemáte dôvod z nami investovať...nikto z nás nedosiahol väčší výnos ani menšie riziko ako by ste dosiahli v pasívnej investícii v indexovom ETF. My sa len hráme na aktívnu správu a super manažérov....a zato vám chceme účtovať poplatky a podiel na zisku :lol:
Juggler, ak chces niekoho nasrat, povedz mu pravdu o nom rovno do oci. :)
Pravda boli a malokto ju o sebe znesie. Hlavne ked ju povies verejne. Preto si myslim, ze by tam bol nakoniec skandal, ak by si vystupil "s pravdou".
Myslis, ze preco si tu mal parkrat konflikt s niektorymi individuami? Lebo si im napisal pravdu. A pravda boli.:)
My dvaja sme uz taki, co na srdci, to na jazyku. Kolkokrat co chlapi v krcme kricali na veduceho som veducemu povedal rovno do oci...lebo chlapi su frajeri, len ked nevidia veduceho...Len v zivote to mame potom trochu tazsie. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Moralne okienko:

Hovorit o niekom vymyslene chyby = osocovanie.
Hovorit niekoho pravdive chyby v jeho pritomnosti na verejnosti = potupovanie
Hovorit niekoho pravdive chyby za jeho chrbtom = ohovaranie

Ani jedno z toho nie je pekne.
2) a 3) moznost je tolerovatelna (obcas potrebna) len z vazneho dovodu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

oni mozu ukazat, ze su dobry manazeri, ked pride medvedi trh. V bycom sa index tazko prekonava. Gladis tu sancu uz raz mal a posral to
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa osamely chodec »

preco by niekto chcel vidiet , ze kral je nahy, ked si za pohlad na jeho saty zaplatil 5000 CZK. Jeho ziskane presvedcenie /ktore uz pracuje podvedome/ je ze je to odbornik. ved prednasa na konferencii a ma pekny drahy oblek. Kazdeho kto by ho chcel diskreditovat jeho mozog ignoruje a potlaci realitu. Vo vysledku sa postavi proti kritizujucemu, lebo jeho presvedcenie mu nedovoli inak. Mark Douglas
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Stacil by argument ako uviedol P.Cmorej, ze ich fond je zase zabezpeceny na ine scenare, ktore sa trebars este nestali ale mozu sa stat a ze to stoji za nizsie doterajsie vynosy v beznejsom obdobi. A kritika by bola spochybnena.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter.cmorej napísal:oni mozu ukazat, ze su dobry manazeri, ked pride medvedi trh. V bycom sa index tazko prekonava. Gladis tu sancu uz raz mal a posral to

Preto stále píšem, že úspech na burze má 2 kritéria: VÝNOS a RIZIKO. Nikomu nechcem ukrivdiť. Hodnotím obidve.
Napríklad Charles Bridge Global Macro Fund má nižší výnos, ale argumentujú tým, že majú nižšie drawdowny. Teda, že ochránia peniaze klienta v medveďom trhu. Ak sa im to podarí, aktívna správa má zmysel. Buffett ťaží z oboch. Jeho BRK má vyšší výnos i nižšie riziko. V konečnom dôsledku dlhodobo takmer dvojnásobne prekonáva trhy.

Aby som však vedel vyhodnotiť manažéra, musím mať predovšetkým výsledky. A to nielen utajované - z času na čas NAV fondu, potrebujem aj NAV mesiac po mesiaci. Lebo veľký DD nemusíš urobiť len v medveďom trhu - môžeš to pohnojiť kedykoľvek. Napríklad Charles Bridge mal toho roku jednomesačný DD cca - 14%, keď trhy nepadli. To poukazuje na slabiny v riadení rizika. Ale nemal DD, keď trhy padli, za to ich môžem pochváliť. Hájek mal za posledný rok DD -35%. Ak sa má potom investor rozhodnúť, či Hájek, alebo etf na Nasdaq (QQQQ), tak pri rovnakom výnose musí porovnať DD (riziko straty). Ak je Hájek rizikovejší ako trh a nemá oveľa vyšší výnos, tak jeho aktívna správa nemá zmysel. Keď si od výnosu ešte odčítaš nákladovosť..čiže obrovské poplatky, ktoré si jeho fond berie za ,,exkluzívnu správu,, ... výsledok je jasný.

Gladiša by som nezatracoval. Keby sa prezentoval transparentne, nezamlčoval zlyhania a nechválil sa iba vybranými obdobiami prosperity, tak každý pochopí, že v kríze ked normálny trh padol o 60%, jeho -85% je lekcia na celý život.
Každý má právo na reštart. Problém Gladiša ,,po reštarte,, je ten, že stále neprekonáva benchmark. Za posledných 6 rokov sa mu to podarilo iba raz. A posledné 2 roky: 2015: -7% (trh +1%) 2016 ....zatial ledva +1% (trh +7%) ...to je výrazný neúspech.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Interview Daniela Gladiša s Danielom Gladišom:

http://ako-investovat.sk/clanok/1343/ot ... la-gladisa" onclick="window.open(this.href);return false;

Vstupenky na konferenciu po 4999 Kč asi nejdú ako teplé rožky...

P.S. Urobil som update výsledkov fondu k 30.9.2016:

Za 2016: -1%
Spolu za 12 rokov: +12,6 %
Výnos S&P 500 za tú istú dobu +95%...Total return (s reinvestovanými dividendami): +148%.

Inflácia za ten čas: 26,8%

Výsledok pre investora za celých 12 rokov: výnos - inflácia = strata -14,2%
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
skshogun
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Po 22 08, 2016 6:57 pm

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa skshogun »

Juggler, do toho sú zarátané aj poplatky, či?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

skshogun napísal:Juggler, do toho sú zarátané aj poplatky, či?
Hej. Všetky poplatky a náklady by v tom mali byť zahrnuté.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa mm1809 »

Starsie zhodnotenie k 2015

The real performance of Vltava Fund SICAV
http://www.bidenko.net/the-real-perform ... fund-sicav" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

mm1809 napísal:Starsie zhodnotenie k 2015

The real performance of Vltava Fund SICAV
http://www.bidenko.net/the-real-perform ... fund-sicav" onclick="window.open(this.href);return false;
Zrovna včera som to čítal. Je to od britskej finančnej poradkyne českého pôvodu. Robí v Londýne v UBS, predtým Royal Bank of Scotland a JP Morgan Chase. Objavil som ju, keď som surfoval info ohľadom Vltavy. Veľmi chválila Gladiša, jeho fond i jeho knihu, tak som jej napísal, že nie je všetko zlato, čo sa blyští a že má chybu v historickej performance Vltavy.
Za 2015 mala uvedené +15% namiesto -7% ! Poslal som jej link na môj článok. Jej analýza teda nadväzuje na moju, ktorú som robil začiatkom 2016 a som šťastný, že to konečne niekto z fundovaných ľudí potvrdil a publikoval.
Je choré, že Gladiša všade prezentujú ako investorskú legendu a českého Buffetta a on pritom za celú kariéru ani neporazil infláciu.

Ja som ten článok napísal len pre nás. O to viac som zvedavý, kedy sa konečne skutočnými výsledkami Gladiša začnú zaoberať mienkotvorní ekonomickí a mediálni experti. Veď je to hanba, že ešte nikto nikde nepublikoval skutočnú pravdu. O to viac si cením, že toto vyhodnotenie bolo urobené v angličtine.

We do not even have to be professors at Harvard University to evaluate at first glance the fact that the Vltava Fund during its existence even underperformed against inflation.

When total inflation was 29.66%, the real value of money fell by 11%. Which means, in real terms, if you invested in the Vltava Fund in 2004, at the beginning of 2016 you would have suffered a loss of 11%. And that’s without taking into account an administrator’s fees, which for a hedge fund is not exactly easy on the pocket.


P.S. Ináč, myslím si, že s tými ,,administrator’s fees,, nemá pravdu. Podľa mňa sú vo výsledkoch zahrnuté aj poplatky za správu. Napríklad pri Charles Bridge vyhodnocujem Class C, ktorý má min. investíciu 200 000 €, najmenší podiel na zisku ( 12% ) a najmenšie fee 1,2%. Pri triede s nižším min. vkladom, vyšším podielom na zisku a vyššími fee je už performance nižšia. Preto si myslím, že NAV v sebe zahŕňa všetky náklady, aj podiel na zisku, aj fees. Alebo nezahŕňa fees, iba podiel na zisku? Viete sa niekto k tomu vyjadriť?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa Rokosák »

Blahozelam Juggler! Bol si presnejsi ako informacie od samotneho fondu aj priemyslu, ktory prevazne mlcal.

Podobne to moze byt s publikovanim vynosov fondov. Obycajne sa vynosy fondov uvadzaju cisto z NAV bez poplatkov. Tradicne "vysvetlenie" bolo, ze rozni klienti platia rozne poplatky a preto je tazko ich vycislit. Dnes vsak vdaka IT kazdy fond pozna vysku svojich (mozno nie sprostredkovatelov) poplatkov. V kazdom pripade administrativne poplatky u hedge fondov nikdy nie su nulove.

Na druhej strane poplatky investicnym manazerom su uctovane ako vydavky a preto zahrnute v NAV.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa Ladis »

Akcie BMW, Munich Re a Wells Fargo u Gladiše

V prvních letech existence hedge fondu Vltava byl Daniel Gladiš ještě nezkušený na to, aby zakládal a vedl vlastní hedgefond. A stejně tak i všichni ostatní zakladatelé českých hedgefondů mají málo zkušností s investováním a spekulacemi na burze a forexu, než aby zacházeli s miliony korun cizích lidí - podílníků na hedgefondu. Daniel Gladiš investoval hned na počátku existence jeho hedge fondu Vltava (doufejme že jen jeho vlastní peníze a žádné peníze cizích lidí) do akcií z Hongkongu, Singapuru, Filipín a Thajska. Později zjistil, že akciové společnosti z jihovýchodní Asie jsou mimo jeho kompetenci (znalost a rozum) a jde tam jen o to, aby zakladatelé firmy vybrali na burze od lidí peníze a pak už jdou kurzy akcií léta dolů, objevují se podvody, manipulace, falšování bilancí a korupce.

České hedge fondy vedou páni Gladiš, Krabec, Koza, Kaška, Cimala, Martinec. Ti všichni se snaží obrat své klienty o 20% z ročního výdělku, však mají problémy ten růst hodnoty fondu mnohý rok vůbec dosáhnout.
Samotný největší spekulant světa - žid Soros s mnohou jeho spekulací ztrácí peníze - ceny se vyvíjí opačně, než on čekal. Soros ztratil miliardu dolarů spekulací na pokles akcií, když Trump vyhrál 8.11.2016 volbu prezidenta a akcie rostly.
:) Já jsem vydělal s volbou Trumpa, protože jsem 9.11.2016 koupil s limitem s cenou hluboko pod aktuálním kurzem měsíc platnou objednávkou hluboko kleslé akcie Munich Re hned v 8 hodin ráno, když se německý trh Tradegate otevřel. Zatímco žid Soros s Trumpem ztratil peníze, když spekuloval ten samý den několik hodin později, asi při otevření americké burzy nebo trhu 9.11.2016, když už kurzy stoupaly a já byl už vysoko v plus s akcií Munich Re.
:) Gladiš je dnes už tak zkušený jako my zde, protože se přestal zajímat i o riskantní akcie z Turecka a Ruska. A došel po 20 letech konečně k akciím BMW, Wells Fargo a Munich Re. Kam jsme došli my mnohem dříve než za 20 let. A Gladiš dává přednost value investingu a držení akcií léta. Tedy by měl předělat jeho hedgefond na value-investing-fond, čímž by ale ztratil právo obírat klienty fondu o 20% z ročního výnosu a směl by vzít lidem jen 2% z celkového vkladu ročně i bez růstu fondu.
A stejně jako my došel Gladiš k tomu, že akcie Nokia nelze kupovat, protože firma má dnes stejný zisk nebo horší než před 10 lety.
Stejně jako my došel Gladiš k tomu, že je nesmysl určovat vnitřní hodnotu akcie pomocí diskontovaného cash flow.
Raději sleduje Gladiš dnes výšku P/E a věří nápadu Grahama, že během 10 let může růst zisk firmy a kurz akcie průměrně 10% ročně, když dosahuje firma stále výnosnost vlastního kapitálu ROE 10%. :( Tomuto nápadu ale my věřit nebudeme, protože když má podnik ROE 60%, tak jeho zisk neroste 60% ročně. Vysoké ROE ale znamená často vysoké zadlužení podniku, neboť se počítá z vlastního kapitálu a když má podnik 3x vyšší cizí kapitál než vlastní kapitál, vychází tím hezky vysoké ROE. :(
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
banana
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 12 01, 2010 2:53 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa banana »

Dopis Daniela Gladiše akcionáromm fondu Vltava Fund (pasivne investovanie, ETF, cykly):

http://roklen24.cz/a/wvGSV/dopis-akcion ... nvestovani" onclick="window.open(this.href);return false;
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Rokosák »

Niekolko poznamok k vyssie spomenutemu listu klientom.

Gladis poovnava kupu Tesly a GM - obidve za 50 miliard. Od GM po roku dostane 9 miliard v dividendach do Tesly musi dolozit 2 miliardy. Co to znamena pre investora v Gladisovom fonde? Prepacte moju cestinu, ale lautr hovno. Porovnat treba cenu akcie.

Gladisovi sa nepozdava, ze investicia do ETFka indexu SP500 je alokovana podla trhovej hodnoty co zvysuje cenu najvacsich firiem. Aka je alternativa? Investovat do kazdej akcie rovnako? Z tych 50 miliard investovat do kazdej akcie 100 milionov? Vysledkom by bolo, ze by rastli najmensie akcie, nie AAPL. V suvislosti s tym naznacuje, ze akcie s vysokou trhovou hodnotou su precenene a s nizou podcenene. Preco su urcite akcie podcenene? Asi je nejaky objektivny ci subjektivny dovod, kvoli ktorym ponuka prevysuje dopyt.

Zhodou okolnosti aj pri aktivne vedenom fonde platis najviac za akcie s najvacsou trhovou hodnotou fondu. Po prijati investicie vsak moze fond rozhodnut kupit lubovolne akcie. Niektori investicni menezeri hladaju podcenene akcie. Vela stastia! Nestaci najst podcenenu akciu, ale treba najst aj kopu investorov, ktori z toho isteho dovodu ci ineho sa rozhodnu kupit akciu zhruba v tom istom case. Inak mozete cakat hoci aj stvrtstorocie, kym sa akcia "spravne" trhom oceni.

Toto su niektore dovody, ktorymi Gladis rube do ETFiek. Zial ak teoreticky nespravna akcia vynasa viac ako spravna tak nebudem predsa kupovat akciu s mensim vynosom. A ak aktivny fond vynasa menej a ma vyssie naklady ako ETFko tak z neho odidem. To je racionalna reakcia na trh, ktory sa chova iracionalne.

Sokujuco, ja ETFka nekupujem, i ked je mozne, ze v buducnosti budem. Preco? Pretoze som s mojimi aktivne spravovanymi fondami spokojny, pripadne som si ich v minulosti prilis nevsimal. Bol som pasivnym investorom do aktivnych fondov. mal som pocit, ze niekto sa o moju investiciu stara a ja mozem (ak som diverzifikovany) kludne spat. V pripade ETFiek si musim vybrat z tisicov. Zrazu robim pracu ja a to nechcem. Nech vyber robi menezer fondu, ktory vsak musi vediet ako na to :D .
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zaujímavá debata.

Dobre že si prispel. Čítal som ten list na dovolenke a po nej som už nevedel nájsť tému kde prispel banana s tou linkou.
Preto to presúvam do vlákna o Gladišovom fonde.

Gladišovi asi odchádzajú klienti, tak filozofuje o tom, že indexové etfká sú na prču...

Len tak na margo, minule som čítal zaujímavý článok ako nastal odliv investorov u Buffetta počas internetovej bubliny.
BRK vtedy za nejakú dobu klesla o -50%, zatial čo indexové etf na Nasdaq urobilo +250%, alebo tak nejak. Buffet ale na etfká nenadáva, naopak: odporúča ich. A otvorene kritizuje drahú a neefektívnu aktívnu správu v Hedge fondoch.

Aby som sa vrátil ku Gladišovi, ja veľmi rád čítam články od neho. Je to mimoriadne fundovaný človek, bohužial ale extrémny príklad na to, že vedomosti a teoretizovanie vôbec nemusia ladiť s praxou. Povedané priamočiaro: vedomosťami nabitý génius môže skončiť na burze ako investičná nula, kým niekto, čo nemá žiadne vedomosti zarobí stovky %.

V tom článku je veľa zaujímavých postrehov, ale aký praktický záver si z toho mám urobiť? Že aktívna správa v HF je lepšia?

To je bohužiaľ len teória. Na burze platí, že peniaze idú tam kde rastú a víťaz je vždy ten kto má väčší výnos pri čo najmenšom riziku.

Gladiš upozorňuje na nebezpečenstvá indexových ETFs, ale akoby zabudol, že jeho fond temer krachol v kríze 2008/2009.

Vraví, že sa poučil a že ho manažuje tak, že riziko by malo byť menšie. Ale pozrime sa na jeho výnos za posledné roky a porovnajme jeho aktívne riadený fond z výnosom toho kritizovaného ETF na index SP500:

2011: Vltava -13,7% …SPY +2%
2012: Vltava +1,3% … SPY +16%
2013: Vltava +21,3% ..SPY +32,3%
2014: Vltava +18,5%…SPY +13,7%
2015: Vltava -7% ……SPY +1,3%
2016 Vltava +7,2%..SPY +11,65%
2017.. k 30.6.17: -1,9% ..SPY +9,2%

Jeho výnos výrazne zaostáva za indexovým etf...ved SPY skončilo prakticky každý jeden rok v zisku, kým jeho fond porazil trh iba raz. A riziko? To pravé orechové uvidíme až keď sa trhy zrútia...ale akokolvek sa Gladiš bude oháňať riadením rizika, ten náskok SPY vo výnose je už taký veľký, že sa nijaký investor v ETF nemusí báť...

Len tak odhadom: investor v SPY od 2011 má výnos cca +120%, takže ak by trh padol aj o 50%, ešte by bol v zisku.
Investor u Gladiša za rovnakú dobu je cca +20% v zisku...ale ak trh padne -20%, už bude v strate.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa mm1809 »

JUGGLER napísal:Aby som sa vrátil ku Gladišovi, ja veľmi rád čítam články od neho. Je to mimoriadne fundovaný človek, bohužial ale extrémny príklad na to, že vedomosti a teoretizovanie vôbec nemusia ladiť s praxou. Povedané priamočiaro: vedomosťami nabitý génius môže skončiť na burze ako investičná nula, kým niekto, čo nemá žiadne vedomosti zarobí stovky %.
Tak tak. Ako vravi stary Buffett
"You don't need to be a rocket scientist. Investing is not a game where the guy with the 160 IQ beats the guy with 130 IQ."

"It is not necessary to do extraordinary things to get extraordinary results. ... By periodically investing in an index fund, the know-nothing investor can actually outperform most investment professionals."
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa Istiach »

No ja neviem, ten dopis mi prisiel taky, ako keby si niektore veci nechcel priznat a tak sa snazil najst dovody ako to ospravedlnit. value investing > ETF fondy
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

updatoval som výsledok 2017.. k 30.6.17: -1,9% ..SPY +9,2%

Poznámka: tuším v tom článku spomínal, že sa benchmarkuje k MSCI World (preveriť)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Robím vyhodnotenia 2018 do hitparády a reku idem pozrieť čo píše český Buffett akcionárom.

Mr. Gladiš dlhodobo zatajuje hodnotu fondu (NAV), ale na konci roka zvykne napísať výsledok za rok v ,,liste akcionárom,,. Iba raz zatajil výnos – bolo to v 2008. Fond vtedy utrpel zdrvujúcu stratu -85,6%.

Takže otváram stránku fondu http://www.vltavafund.com/cz/dopisy-akcionarum" onclick="window.open(this.href);return false; a čo nevidím...Nič veru nevidím. Teraz sa listy zasielajú na email. :roll:

Ovšem kliknite do kolónky ,,Výnos a složení portfólia,, a dostanete graf výnosu, v ktorom sa Mr. Gladiš chváli výnosom +274% od roku 2009, zatiaľ čo úbohý MSCI World odvtedy dal iba +113%. A tam si všimnite, že je to zasielané ako list akcionárom.
http://www.vltavafund.com/cz/dopisy-akcionarum/vynos" onclick="window.open(this.href);return false;

Text k tomu grafu je nasledovný:

VÝNOS A SLOŽENÍ PORTFOLIA

Pro hodnocení výsledků současné investiční strategie používá představenstvo fondu následující graf.
Tento graf srovnává vývoj NAV Vltava Fund a vývoj světových akciových trhů reprezentovaný indexem MSCI World za celé období, po které provádíme současnou investiční strategii, tedy od začátku roku 2009.
Z grafu vyplývá, že za celé toto období vzrostlo NAV fondu o 274 %*.
Světové akciové trhy za stejné období vzrostly o 113 %*.

Údaje k 31.prosinci 2018
Prílohy
VLTAVA by Gladiš.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

...POKRAČOVANIE...(kvôli obrázku som to musel rozdeliť na 2 príspevky):

Tento obrovský podvod spočíva na tom, že Gladiš vyhodnocuje výnos fondu od 2009, teda po obrovskom poklese !

Fond Vltava začal v roku 2004 pri NAV 1000 CZK a za menej ako 4 roky sa vyšvihol o viac ako 100%.
Gladiš sa stal slávny, no bola to ,,sláva ako poľná tráva,,. Zmizla pri prvých mrazoch.

V kríze 2008 sa fond prepadol o -85,6 % a takmer skrachoval.

Obrázok grafu výnosov fondu Vltava od 2004 do 2012 ( nájdete ho na začiatku tohto vlákna) :

Obrázok

Mr. Gladiš hodil všetku vinu na náhodu, ktorá sa udeje raz za 500 miliónov rokov.
Akcionárom sľúbil, že zmení stratégiu. Zmenil, ale iba v tom, že prestal riskovať ,,na páku,,. Ako sám píše, akcie vyberá podľa stejných kritérii ako predtým.

Kariéra fondových manažérov by mala byť ako kariéra pilota. Ak raz rozbiješ lietadlo – je po tebe. Vo finančnom priemysle však manažéri chcú mať toľko životov ako mačka. V každom z nich totiž môžu okrádať investorov. Preto po páde fondu (ak máte ešte dôveru investorov) je bežnou praxou založiť nový fond. Pán Gladiš to neurobil, len akože zmenil stratégiu. Ale svoje výnosy počíta akoby založil nový fond. Kráľ zomrel, nech žije kráľ !

V roku 2008 fond utrpel stratu -85% a bol najhorším fondom na svete. V roku 2009 bol výnos +201,8% a bol najlepším na svete. Lenže z kapitálu 1 000 000 CZK v roku 2008 ostalo 150 000 CZK. A po +201% v roku 2009 sa stav zmenil len na 450 000.Reálny stav aj po najlepšom roku bol stále -56% !!!

A teraz k pointe.

Čo zakrýva tento podvod ?
Aká je skutočná pravda o výnosoch fondu Vltava?
Aký bol výnos za posledný rok?

Tu sú odpovede:

1. Podvod zakrýva realitu. Gladiš sa stále prezentuje ako vynikajúci investor. Skreslenými výsledkami klame a zavádza.

2. Nominálny výnos fondu za celú jeho históriu je NULA. Fond začal v roku 2004 s NAV 1000 CZK a rok 2018 skončil s rovnakým NAV 1000 CZK. Aby som nekrivdil pánovi Gladišovi, NAV fondu na konci roka 2018 je presne 1001,48 CZK. Takže výnos je dokopy +0,15% za 14 rokov!

Čo to ale reálne znamená? Výnos je nulový, ale pozor, inflácia za 14 rokov bola 32%... takže:

Za celú históriu fondu ide o čistú STRATU -32%

Porovnanie: výnos indexu SP500 z dividendami za ten istý čas bol +179%. Očistene o infláciu +110%

3. Výnos za rok 2018 bol -24,87%

Porovnanie: výnos indexu SP500 s dividendami -4,4%, MSCI World -9% v USD a -4% v EUR.

Pán Gladiš niečo posral a nemá odvahu to priznať... Je mi ľúto investorov, že sú takto podvádzaní...

P.S. Urobím vyhodnotenie po jednotlivých rokoch za celú jeho kariéru. Rád by som však poprosil niekoho, kto má prístup ku grafom na Bloombergu, alebo Reuters, aby mi tu postol graf za celú históriu fondu. Ďakujem.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Klobuk dole Juggler, ze odkryvas podstatne prikraslovanie pravdy, napriek tomu ze vo Vltava hedge fonde si si vela priatelov tymto prispevkom asi nevyrobil.

Kedze sa jedna o fond s kapitalom 450 tis. CZK = 18 tis. EUR tak sa divim, ze to vobec prevadzkuje. Ved bezny zubar na dedine by mohol financovat pat takych fondov ako jediny investor. Aj keby ten Gladis sklbal investorov na poplatkoch, tak moze maximalne 2-tisic E rocne. To nedava zmysel prevadzkovat za tak male peniaze verejne take nieco.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa Tilbur »

Juggler super clanok. Presne to ma napadlo, ked som ten list cital minuly tyzden. Hrozne.

Jaroslav: AUM toho fondu musi byt viac ako 450tis CZK. Ked by nemal 20-50mln €, tak sa mu to neoplati ani robit.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa Airmike »

naklady na rocnu prevadzku FKI je v cechach okolo 1M CZK.
firmy dnes otvoria na kluc ak mas minimalne 20 M CZK, neviem ako to bolo v 2004
takze NAV fondu nemoze byt 1000 CZK. hadam, ze ide o hodnotu jednej akcie
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa osamely chodec »

super praca, uz by si mal aj podklady na investicnu konferenciu, co sa kona v Prahe :) , tam si guru masiruju svoje ega, len kritizovat guru je nebezpecne, jeho ovecky byvaju agresivne ...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Kos3
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 5:52 pm

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa Kos3 »

Posledny mesiac 2018 este nie je na bbg. Na konci 11/2018 spravoval 1,735 yard CZK, cca 67mio eur pri 25.80 eurczk, 1% management fee, 10% performance fee.
Prílohy
Vltava Description.PNG
Vltava Total Assets in CZK.PNG
Vltava NAV Line.PNG
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Vltava hedge fund

Príspevok od používateľa Ladis »

Český Warren Buffett neni Daniel Gladiš ale Ladislav Konečný.
Vždyť Gladiš založil hedge fond na Maltě, aby se vyhnul daním a mohl rychle spekulovat na pokles a vybírat od lidí 20% z ročního výnosu.
Ten kdo chce být Buffett jakékoliv národnosti, ten ale kupuje akcie levně, drží akcie léta, nespekuluje na pokles a nevyhýbá se placení daní v daňovém ráji.
Tedy chce-li být Gladiš ještě později český Buffett, tak přestěhuje hedge fond Vltava z Malty do Čech a změní status z hedgefondu na value investing fond a sníží poplatek z 20% ročního výnosu na 1% z kapitálu.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"