Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

CMG up 7% po Eckach. Bill Ackmann sa tesi a aj ja. Burritos forever.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pbalint napísal:CMG up 7% po Eckach. Bill Ackmann sa tesi a aj ja. Burritos forever.
Neteš sa ešte. Teda kým neskončí tlačovka a kým ich nevyspovedajú análi. Po šalátovom prúsere práve naznačili platobné problémy: Chipotle Mexican Grill pulled back approx 20 points; Pullback came on comments that co saw some unauthorized activity on its payment processing software ...Co said it is in the midst of the investigation and that it will be unable to provide any color on the investigation on this call.


Ale zverejnila pekne. Skoro som ju longol po 500. Bol by som sa vypálil...
Posledné 3 zverejnenia vždy sklamala v zisku, takže teraz pozitívne éčko. Ale je vysoko, takže zajtra z velkou pravdepodobnosťou skončí deň v červených... Ale fundošky sa zlepšujú, takže vsadil si dobre.

Reports Q1 (Mar) earnings of $1.60 per share, $0.31 better than the Capital IQ Consensus of $1.29; revenues rose 28.1% year/year to $1.07 bln vs the $1.05 bln Capital IQ Consensus. The increase in revenue was driven by comparable restaurant sales increases and to a lesser extent by new restaurant openings. Comparable restaurant sales increased due to improved customer traffic, reduced promotional activity, and increased average check.
Comparable restaurant sales increased 17.8% vs. ests. near +15.5%, which included a benefit of 0.6% due to previously deferred revenue related to Chiptopia recognized during the quarter. We opened 57 new restaurants during the quarter and closed 15 ShopHouse Southeast Asian Kitchen restaurants and one Chipotle restaurant. Our total restaurant count as of the end of the quarter was 2,291.
Food costs were 33.8% of revenue, a decrease of 150 basis points compared to the first quarter of 2016. The decrease was primarily driven by lower food waste and testing costs, and bringing the preparation of lettuce and bell peppers back to our restaurants. This decrease was partially offset by higher avocado prices.
Restaurant level operating margin was 17.7% in the quarter, an increase from 6.8% in the first quarter of 2016. The increase was primarily driven by sales leverage, lower marketing and promotional spend, efficiencies in labor, and lower food costs. The restaurant level operating margin also benefited by 0.15% from sales leverage related to recognizing revenue previously deferred from Chiptopia, slightly offset by free catering discounts for Chiptopia. General and administrative expenses were 6.5% of revenue for the first quarter of 2017, a decrease of 90 basis points from the first quarter of 2016.
Reaffirms: For the full year of 2017, management is targeting the following: Comparable restaurant sales increases in the high-single digits 195 - 210 new restaurant openings An estimated effective full year tax rate of approximately 39.0%
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

To nemoze byt nic signifikantne, sledoval som EC, ked vymazali rally, tak som pridal 40% do pozicie, tie beats boli velmi silne vo vsetkom, takze to chyti momentum, ale uz sa chystam na exit, este 100 up a idem von z overweightu.

Ale naozajstny darcek bol US Steel, kde som pred tyzdnom otvoril short pozicie ako aj na 2 dalsich oceliaroch. 20% dropli US steel. Ficova pomsta ze opustili raj pod Tatrami.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Blahoželám k US Steelu. Zahučal krásne. A stiahol mi dole AKS, čo som nakúpil po poklese. AKS zverejnili pekne, ale sú tam tlaky na margins... ale X to zaklincoval s tou strašnou stratou. Neplašil by som sa s dokupmi. CMG rád pullbackuje a je riadne nad targetmi análov ( priemer 407). Je možné, že zajtra análi zvýšia, ale cena bude stále nad targetmi. To investori nemajú radi a môžu začať vyberať zisky.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa jogo »

pbalint napísal:CMG up 7% po Eckach. Bill Ackmann sa tesi a aj ja. Burritos forever.
pbalint napísal: Ale naozajstny darcek bol US Steel, kde som pred tyzdnom otvoril short pozicie ako aj na 2 dalsich oceliaroch. 20% dropli US steel. Ficova pomsta ze opustili raj pod Tatrami.
Ty si nam tu niekde ohlasil vstupy do tychto obchodov? :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Hej hej pisal som o tom, pozri vo vlakne.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tu vo vlákne nemáš o tom nič, stačí zadať ,,Steel,, do vyhladávača. Vyhodí akurát toto:

gro fondu je core portfolio, performuje tak ako ma, ale napr. tento rok mierne underperformuje, pretoze ten reinflacny trade taha hore veci, ktore by som nikdy nemal, napr. materialove akcie typu US Steel, a banky typu Goldman Sachs. Ale je to jedno, long run ukaze.

Ale neide o to, ja to nespochybnujem, myslel som že si to spomínal v tých videách...tie som nepočúval. Ale rád čítam a mne sa strašne páči, že trejdíš a že si napísal, že targetuješ 15-20% p.a. To je presne to, čo by som ja od HF očakával. Aby manažér trejdil a drel ako Steinhardt:

http://ako-investovat.sk/index.php/hedg ... und-manaer" onclick="window.open(this.href);return false;

A čo na to stačí? Zjednodušene - zobrať to, čo trh dá - to je zhruba +10% p.a. A k tomu pridať tradingom približne 1% mesačne, ďalších 10% p.a. A hned máme zaokrúhlene +20% p.a. Ked to dlhodobo dokážeš, vtedy budeš investorský God :)

Ináč dnes, čo tu prispieval Nepela z papučového investora, tak som si konečne prečítal o tom ako sa Buffett stavil, že HF neporazia SPY:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Takto v liste akcionárom za rok 2005 argumentoval Warren Buffett, pričom tvrdil, že práve poplatky za aktívny manažment takýchto fondov spôsobia, že ich investori prídu „skrátka“. Následne verejne ohlásil stávku v hodnote 500 000 dolárov, v ktorej sa chcel staviť, že žiaden investičný profesionál nedokáže zostaviť portfólio 5 hedge fondov, ktoré by počas 10 ročného obdobia dosiahli aspoň takú výkonnosť ako indexový fond kopírujúci S&P 500.

Napriek tomu, že na trhu je množstvo hedge-fondov s tisíckami manažérov, iba jeden manažér stávku prijal – Ted Seides z Protégé Partners. Ted zostavil portfólio 5 strešných fondov (fondy fondov), ktorých priemerný výnos mal byť porovnaný voči fondu Vanguard S&P 500. Tieto strešné fondy pokrývali dokopy viac ako 100 hedge fondov, aby konečný výsledok nebol výsledkom šťastia alebo nešťastia jediného manažéra.

Stávka začala 1.1.2008 a vyprší 31.12.2017 – t.j. už tento rok. A aký je zatiaľ výsledok?

(Zdroj: Berkshire/Marketwatch. Názvy fondov sú podľa dohody tajné, ale Warren má k dispozícii ich finančné výkazy.)

Najlepší zo strešných fondov zarobil od 2008 do 2016 „len“ 62,8% pričom Vangaurd S&P 500 zarobil 85,4%. Vyzerá to tak, že Warren Buffet mal zase raz pravdu. A ak sa do konca roka nič kritického nestane (ako napríklad výrazný prepad trhov), stávku vyhrá Warren a celková suma 1 mil. USD pôjde na účet charitatívnej organizácie Girls Inc. of Omaha.

Napriek tomu, že Warren Buffet zarobil svoje obrovské imanie investovaním do konkrétnych spoločností, vždy, keď sa ho pýtajú na jeho investičné odporúčania, odporučí nízkonákladový indexový fond kopírujúci S&P 500. Podľa svojich vlastných slov totiž Warren za svoju celú kariéru spoznal len do 10 investičných profesionálov, ktorí dokážu konzistentne dlhodobo S&P 500 porážať.,,

https://www.papucovyinvestor.sk/stavka- ... nvestorov/" onclick="window.open(this.href);return false;
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
P.S. verím, že jeden z tých 10 manažérov bol Steindhart o ktorom som písal a druhý Soros, ktorého spomínaš ty.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Cauko Juggler,

CMG som mal na mysli, to som pisal ze high conviction pozicia. US Steel som otvoril minuly tyzden, teda po tom co som pisal do diskusue. Okrem toho som spominal SRCL.

20% portfolia otacam rychlejsie a deliverne mi viac nez 1%, ale dolezite je ze core portfolio neurobi to co indexy, ale urobi o 8-9% p.a. viac a to globalne, vs indexom na jednotlivých trhoch kde je alokovane. Dokopy to dava robustny celok, kde nikde nie som prilis exposnuty ako Ackmann na Valeant a na druhej strane nie som odsudeny mat v portfolu US Steely, lebo tie v indexoch su.

Samozrejme ze k nasej stavke ma inspiroval Protege Partners vs Buffett a samozrejme ze Buffett je moj no.1 guru, ale treba si uvedomit ze Buffett bol hedge fund manazer vo svojich Buffett partnership casoch a mal poplatkovu strukturu typicku pre HF - success fee 50% so vsetkeho nad 4% ale na druhej strane garantoval stratu do 25%. Peniaze zarobil z feecok a ich reinvestovania az pokial nerozpustil partnership a z Berkshire neurobil holding.

K tej stavke, ano, po 2008 vela HF sklamalo a zacal odliv z odvetvia. Keby ju urobili 1.1.2000 tak by to dopadlo inac, pretoze vtedy outperformovali vyrazne a v 2001-2003 skoro nic nestratili, zatial co SnP, Nasdaq, NEMAX (ak si este niekto pamata) vyrazne. Preto tam prislo tak vela penazi. Ale ako som spominal, s tym, ze prislo vela penazi, tak do Industry s velkou marzou prislo vela priemernýcha podpriemerných. Pocet fondov vzrastol z par 100 na 7000 a AUM z par desiatok miliard na stovky, co malo dlasi efekt, ze niektore strategie sa vytlacali z trhu (arbitrazne hlavme). Teraz je cely sektor neuveritelny. Maju miliardy, feecka idu dole, oni delivernu 4% a trasu sa aby nemali negativny mesiac, aby od nich penzijny fond nevybral prachy, lebo z nich zarabaju 1% p.a. ale kedze sa jedna o miliardy, tak mas letne domy, triskac. Stale su tam aj dobry, ale ako v kazdom sektore je ich 4-6% takze ked je 17 000 fondov tak najdes 800-900 dobrych, zbytok priemer a podpriemer. Daj ich do indexu a dostanes to co HF svet je dnes.

Co sa tyka Steinharda, on arbitrazoval block trades, nebol to az tak investicny skill ako Buffett, ale skor najdes neefektivnost a na nej zarabas. To skor Julian Robertson, Paul Tudor Jones, Bruce Kovner, Stanley Druckenmiller splnaju taku predstavu HF 80-90 rokov, ked mali najvacsiu slavu. V sucasnosti su to Och-Ziff, Brewan-Howards, Greenlight Capital, AQR, Viking, Passport Capital atd. V podstate zmaturovany biznis, ktory ma svoje pravidla a relativne vysoke bariery vstupu. A je na zostupe.

Soros a Staihard nie su v tej stavke, lebo uz nie su aktivny. Typol by som si ze je tam niekto z tych mien co som spomenul. Este dolezita vec, ti dobrii su uz vacsinou zavreti a neda sa k nim investovat, ale na druhej strane uz nezarabaju tak ako ked boli mensi. vybrat doby HF je ako vybrat dobry stock. Mozes skoncit s Coca Colou a lebo s US Steel. Kapitalizmus - mas moznost vyberu ale nie zaruceny uspech.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pbalint napísal:Cauko Juggler,

CMG som mal na mysli, to som pisal ze high conviction pozicia. US Steel som otvoril minuly tyzden, teda po tom co som pisal do diskusue. Okrem toho som spominal SRCL.
Hej. O akciách si písal:

Momentalne CMG je high conviction pozicia. 40% upside v priebehu 9 mesiacov je target. SRCL uz drzim nejaky cas, sme mierne v pluse a je tam upside. Na CF sme boli uz 50% v pluse na akciách a na opciach asi 200%, teraz sa dost vratila.

Tie ma zaujímajú, lebo si jeden z mála od koho sa môžem niečo naučiť. Ja som len samouk. A keďže sa špecializujem na earnings, všetky si odsledujem...budúci týždeň budú CF a SRCL.Možno na nich niečo vytrejdím.
pbalint napísal: 20% portfolia otacam rychlejsie a deliverne mi viac nez 1%, ale dolezite je ze core portfolio neurobi to co indexy, ale urobi o 8-9% p.a. viac a to globalne, vs indexom na jednotlivých trhoch kde je alokovane. Dokopy to dava robustny celok..
Lenže to +1% delivery zatiaľ nevidno. Ani tých +8-9% p.a naviac. To by si bol geniálny stock picker, keby si so 400 akciami outperformoval iné indexy. Stačí porovnať výnos fondu s pasívnym investovaním cez indexové ETF:

SINCE INCEPTION: od close 21.1.2016 do 31.3.2017:

Fond: +23,1%

MSCI World v EUR cez etf iShares Core MSCI World UCITS: +28,3% ... z 34,35 na 44,09
S&P 500 v EUR cez iShares Core S&P 500 UCITS (acc) : +30,2% ... zo 161,22 na 209,95
S&P 500 v USD cez SPY: +24,4% + 2% divi = +26,4% ... zo 190,52 na 235,74 (stávka)

Som prekvapený, že to nevychádza ani za 2016. Tie nominácie na oscarov boli teda z hľadiska výnosov len vyberanie jednookých medzi slepými. To len potvrdzuje, prečo sa v tomto odvetví tak vehementne zatajujú čísla.

Do konca roka 2016:

Fond 18,9%

MSCI World v EUR cez etf iShares Core MSCI World UCITS:+22,3% ... z 34,35 na 42,03
S&P 500 v EUR cez iShares Core S&P 500 UCITS (acc) : +25,7% ... zo 161,22 na 202.74
S&P 500 v USD cez SPY: +17,3% + 1,7% divi = +19% ... zo 190,52 na 223,53 (stávka)

Na tých +8-9% treba zabudnúť. Práve preto som sa s tebou stavil, lebo som na 100% presvedčený, že zo 400 akciami je to len index proti indexu. Ty máš možno skúsenosti, že tvoje picky outperformovali indexy, ale určite si ich nikdy nemal 400. Takisto Ackman vie, prečo ich nemá 400, len to prepískol tým, že sa exponoval do jednej BIO akcie. Takisto so shortom HLF urobil hlúposť... To robí aj Hájek...namontoval sa do bio...tuším som tam videl 28% pozíciu v bio akciách...neuveritelné, že sa môže takto hrať vo verejnom fonde...

Ale OK.....tým tradingom to môžeš dať...to si ma veľmi potešil a na základe toho ti verím a držím palce. Len neviem, či to nepohnojíš tým UCITS...že sa zabarikáduješ do niečoho, kde nebudeš mať voľnosť.
pbalint napísal:
Samozrejme ze k nasej stavke ma inspiroval Protege Partners vs Buffett a samozrejme ze Buffett je moj no.1 guru, ale treba si uvedomit ze Buffett bol hedge fund manazer vo svojich Buffett partnership casoch a mal poplatkovu strukturu typicku pre HF - success fee 50% so vsetkeho nad 4% ale na druhej strane garantoval stratu do 25%. Peniaze zarobil z feecok a ich reinvestovania az pokial nerozpustil partnership a z Berkshire neurobil holding.
To som nevedel, že Buffett bol HF manažér. Dík za info. Ten človek ma čoraz viac fascinuje.
Budem si musieť prečítať tu hrubú knihu Snehová guľa, čo mám roky v knižnici...
pbalint napísal:
Teraz je cely sektor neuveritelny. Maju miliardy, feecka idu dole, oni delivernu 4% a trasu sa aby nemali negativny mesiac, aby od nich penzijny fond nevybral prachy, lebo z nich zarabaju 1% p.a. ale kedze sa jedna o miliardy, tak mas letne domy, triskac. Stale su tam aj dobry, ale ako v kazdom sektore je ich 4-6% takze ked je 17 000 fondov tak najdes 800-900 dobrych, zbytok priemer a podpriemer.
Sranda, že penzijný fond je KVALIFIKOVANÝ INVESTOR, ale pred verejnosťou sa robí divadlo s medializáciou výnosov. Čím viac prenikám do tohto fachu, tým viac som sklamaný.

Vždy som si myslel, že na svete je kopa šikovných HF manažérov, ktorí dvojnásobne, až trojnásobne prekonávajú indexy. A tie veľké multimiliardové veľryby, že urobia menej, ale takmer bez rizika. Veď predsa robiť 4% na akciách nemá žiadny zmysel. Tým viac, že hocikto dnes môže vraziť miliardy do indexových etfiek. K tomu netreba skill.
pbalint napísal:
Este dolezita vec, ti dobri su uz vacsinou zavreti a neda sa k nim investovat, ale na druhej strane uz nezarabaju tak ako ked boli mensi. vybrat doby HF je ako vybrat dobry stock. Mozes skoncit s Coca Colou a lebo s US Steel. Kapitalizmus - mas moznost vyberu ale nie zaruceny uspech.
Však to. Tí dobrí sú zavretí. Nejde im len o to, aby trejdili miliardy bez výnosov a brali fíčka. Asi sa zhodneme, že najlepší na svete je Simons.

Tu sú tvoji etfkoví súperi k dnešnému dňu ( kliknúť pre zväčšenie):
Prílohy
SPY a MSCI World.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Cauko Juggler,

neporovnavas to dobre. Nemozes vziat index kde je 70-80% USD a vyjadrit to v EUR, pretoze sa to velmi skresli EUR/USD vplyvom a to je skor parketa pre forexovu retailovu robotiku :-) Ja hedzujem vsetky meny, preformance je z akcii nie z vymenneho kurzu. Takze presnejsie je porovnat proste k MSCI World v USD.

Ja som zhrnul 2016 rok narychlo v prilozenej tabulke.

US bolo vdaka Trumpovy vyrazne outperformujuci trh vs zbytku sveta. V 2015 roku to bolo naopak. Ja sa alokujem do US, Canada, Mexico, Jap, Hong Kong, UK, Eurozona (od Portugalska az po Rakusko), nemam CEE, Svedsko, Norsko, Dansko, Svajciarsko. Jeden rok iutperformuje jeden trhy, dalsi rok, iny, ale nesnazim sa prorokovat ktory to bude. Proste som alokovany a hram deep value situacie tak ako som popisal.

Ak bol teda Ferko z ulice dost odvazny aby do vypredajov zaciatkom roku 2016 nakupoval (co si myslim, ze nebol, ale povedzme ze ani nevedel co robil a proste kupil na pobocne tatra banky) a vybral si Ameriku, tak super, urobil v USD vyjadreni 21,89% a porazil ma (sice som urobil viac ale feeckami som mu to vzal a nezasluzim si zit, lebo ma porazil)

Jozko z ulice vsak veri v Europrojekt a kupil Eurostoxx 600 aby bol diverzifikovany. Potom sa cely rok trapil pod nulou , lebo Brexit, ale nakoniec ho Donald vytiahol hore a skoncil aj s dividendou 10% v pluse.

Aby som nebol sexista, tak Zuza mala jednotku z financneho manazmentu na EU a pamata si, ze by nemala dat vsetky vajicka do jedneho kosa a urobi 50% US a 50% EU a skoncil 14% aj s dividendami.

Ja som urobil rozhodnutie, ze ziadna recesia sa nedeje a neostal som v cashi alebo neexponovany ale nakupil som do vseobecnej paniky co bolo aktivne rozhodnutie ale povedzme ze tomu dame nulovu vahu. Potom ked si vsimnes, v Juni som bohuzial neustal tlak okolia a v noci po brexite som zahedzoval na futures trhu do volatilnek paniky portfolio a skoncil som mesiac 4% pod trhom, pretoze som si bookol v podstate stratu. Bolo to chybne rozhodnutie a tie 4% som nemal stratit, ale stalo sa. Napriek tomu som skoncil daleko lepsie nez Jozo, lepsie nez Zuza ale horsie nez Fero, ktory by zase skoncil horsie v 2015, ked SnP 500 skoncil -0,73 ale Jozo by v europe skoncil + 6,70 (obaja bez dividendy, ale Jozo ma vyssiu dividendu). Zuza by skoncila 3,5%. Ako by som skoncil je zbytocne hovorit, pretoze fond nebol a nechcem v diskusii vytvorit novy thread a zamotat sa.

Teraz si vezmi ze moje ysledky su po 1.5% man fee a 20% success fee a precpocitaj aka bola podkladova vykonnost.
Ale bola, nebola, feecka tu budu a obcas urobim aj chybu. Z long runu ale porazim Joza, Fera, Zuzu, a vypijem tvoje pivo :-)

Ale vazne, dajme tomu nejaky cas a hlavne prejdime si bear marketom a potom porovnávajme. Ja pasivne investovanie nerespektujem, ale suhlasim s tym, ze pre bezneho cloveka je to lepsie nez 99% vsetkych rieseni. Ale vacsina beznych ludi toto podla mna ani neriesi. To len fanatici ako ja a ty :-)
Prílohy
Chart.png
Naposledy upravil/-a pbalint v Pi 28 04, 2017 10:04 pm, upravené celkom 1 krát.
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Tu je track record Sorosa (nie uplne uplny ale staci). Ani najlepsi HF nerobia 3X index return. Nikto nerobi.

Uz som to tu kedysi zverejnil, ale nikto nereflektoval.
Prílohy
Quantum.png
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

vyborne :D
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Co Petko?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pbalint napísal:Cauko Juggler,

neporovnavas to dobre. Nemozes vziat index kde je 70-80% USD a vyjadrit to v EUR, pretoze sa to velmi skresli UEUR/USD vplyvom a to je skor parketa pre forexovu retailovu robotiku :-) Ja som hedzujem vsetky meny, preformance je z akcii nie z vymenneho kurzu. Takze presnejsie je porovnat proste k MSCI World v USD.
Tak tomu nerozumiem. Som zmätený.

Teraz sa prosím nebavme o tom, že sme sa stavili, či tvoj fond v EUR outperformuje SPY v USD. To platí. To chápem. To je naša vec. Porovnanie dvoch trhov.

Bavme sa o tom, čo je normálny benchmark pre tvoj fond a s čím ťa majú porovnávať investori zo Slovenska, alebo dajme tomu páni v Eurohedge awards.

Veď tvoj fond je denominovaný v EUR a investuješ do globálnych akcií a preto investor z Európy ťa musí porovnávať s potenciálnou euroinvestíciou do globálneho MSCI World Index. Veď si to sám povedal:
pbalint napísal: Benchmark - benchmarky treba nastavit logicky a rozumne. Ked mam raz alokaciu fondu v USA 39%, tak porovnavat sa k SnP 500, ktory je v USA alokovany 100% je somarina. V nasom pripade dava ovela vacsi zmysel MSCI World... V mojom pripade, kedze podkladom su akcie a long kniha je dominantna je porovnanie s globalnym akciovym trhom v poriadku.
Prečo má euroinvestora zaujímať kolko urobil porovnatelný fond v USD? Ved práve tam je kurzové riziko, vdaka ktorému majú aj dve rovnaké ETFká rozdielnú performance . Investor chce investovať eurá do globálnych akcií a tvoj fond mu investuje eurá do globálnych akcií. Preto logicky porovnáva výnos tvojho fondu v EUR voči etf MSCI v EUR. Aj keď chápem, že tebe hedžing zrejme znižuje výnosy, bežného investora to nezaujíma.

Slovník investora: Benchmark

Ukazovateľ, ktorý reprezentuje trh, na ktorom fond investuje. Benchmarkom je zvyčajne niektorý z trhových indexov, prípadne ich kombinácia. Porovnaním výkonnosti fondu s výkonnosťou benchmarku je možné posudzovať kvalitu riadenia fondu.

Ak má podielový fond stanovenú konkrétnu stratégiu, správca v štatúte fondu informuje aj o zvolenom benchmarku. Napríklad ak je stratégiou investovať do svetových akcií, benchmark môže byť index, ktorý všetky tieto trhy zahŕňa. Taký je vari najznámejší MSCI World Index.
pbalint napísal:
Ale vazne, dajme tomu nejaky cas a hlavne prejdime si bear marketom a potom porovnávajme. Ja pasivne investovanie nerespektujem, ale suhlasim s tym, ze pre bezneho cloveka je to lepsie nez 99% vsetkych rieseni. Ale vacsina beznych ludi toto podla mna ani neriesi. To len fanatici ako ja a ty :-)
Jasné. Ved aj keby si bol v strate (ako som ja teraz) tak ťa úplne chápem. Ani tri roky pre mňa nemajú výpovednú hodnotu, treba aspoň päť. Ja len reflektujem na to, že si povedal, že tvoj systém je robustný ...že tradingom vieš pridať 1% a vdaka stockpickingu ďalších 8-9% p.a.. Teraz sú pre investorov super časy, tak preto som porovnal, či to funguje.

pbalint napísal:Tu je track record Sorosa (nie uplne uplny ale staci). Ani najlepsi HF nerobia 3X index return. Nikto nerobi.

Uz som to tu kedysi zverejnil, ale nikto nereflektoval.

Pekný. Priemer 27% p.a. za 20 rokov.

pbalint napísal: Ani najlepsi HF nerobia 3X index return. Nikto nerobi.
Ako že nie? Steinhardt i Soros majú takmer 3x a Simmons má 5 x . A to sú multimiliardové HF. Ja mám na mysli hlavne drobné HF, čo začínali od státisícov a dostali sa na pár miliónov a sú dajme tomu do velkosti tvojho fondu. Také čo trejdujú a robia 30-50% p.a. priemer v horizonte cca 10 rokov. Ja nemám prístup do databáz, ale tak súdim podľa vlastných skúseností i podľa niektorých dlhodobejších trackrecordov, čo som videl v social tradingu, alebo čo som videl u Schwagera na fundseeder.com. Samozrejme, nikto nemá hviezde obdobie po celú kariéru. Ale tie desiatky % a v konečnom dôsledku double, alebo triple za celú kariéru to by malo dosiahnúť veľa profíkov, nie?.
Ty si posudzoval veľa HF, sú vôbec všetky HF v databázach?

P.S. Eh. Spomenul som si na Dana Zangera. :wink: Môj starý článok o ňom:

http://ako-investovat.sk/index.php/trad ... -za-3-roky" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa jogo »

Sa to nejak tymi forexovymi prepoctami komplikuje...ja by som to pocital v mene spotreby a hotovo.
Predsa je na managerovi fondu, aby rozhodol, v akej mene bude investovat. Co z toho, ze bude investovat napriklad do anglickych akcii a urobi zisk 20%, ked libra 20% oslabi. Ved plati priblizne pravidlo, ze ak mena oslabuje, ceny akcii v tejto mene rastu a opacne...
Este k tym akciam, ktore prekonavaju trh, ako pise pbalint...aj Gladis mal do roku 2008 nakupene taketo akcie, ktore vysoko prekonavali trh. Ale v krize 2008 tiez vysoko prekonavali trh, ale opacnym smerom, cize robili ovela vacsie straty ako trh.
Preto som zvedavy, ako sa vyrovna pbalint s najblizsou krizou(nie korekciou :) ).
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Juggler,

teraz USD oslabuje voci EUR a MSCI World vyjadreny v EUR je cca 3% YtD, zatial co su v tom tie iste akcie ako boli minuly rok a teraz ich EUR taha dolu. Nema zmysel do toho davat EURUSD vplyv ked ti ide o vynos z akcii. Neviem co je na tom sokujuce. Ked SnP 500 urobi 20% a USD pojde 10% dole, takze v EUR to bude 10% a ja urobim 17% tak moj stock picking prekonal SnP? Podla teba hej, podla mna nie.

K Sorosovi, pozri kolko robil SnP 500 Total Return Index v obdobi jeho slavy - 18% p.a. Ked mas za sebou sekularny bull market leverega a nie si uplny debil a tvoji investori vydrzia -30% 1987 za jeden mesiac tak sa vies priblizit. Ked SnP urobi 3% ako 2000-2008 tak to mas ovela tazsie. btW pozri sa do 13F kolko pozicii ma Soros v portfoliu. Je ich niekolko 100.

Steinhard arbtrazoval block trades a Simons je praotec high frequency traderov. To nie je realne investovanie ale tazia z neefektívnej mikrostruktury trhu a ty ho vlastne pomahaju efektivnit.

Dalsi z klubu - Steve Cohen - 30% p.a. po 50% success fee.....hmmmm.....ze by insider trading industrialnych rozmerov?

Buffett je to co je realne a da sa z toho dostat, Soros tiez, aj ked stoji na pleciach ludi ako Stanley Druckenmiller a Scott Bessent. Asi vies, ze ten slavny GBP short trade bol Druckenmillerov, nie Sorosov, Soros mu len povedal aby vsadil cely fond na to.

Ale hedge fondy nemaju vo vseobecnosti robit co najvyssie zisky, ale co najvyssie risk adjusted zisky, teda vysoke Sharpe, Sortino, Mar atd. Ale zlyhavaju asi tak ako aj v ziskoch. Moj ciel je 15-18% p.a. s 10% vol, teda 1.5-1.8 Sharpe. Je mi jedno ci prekonavam alebo neprekonavam v ktoromkolvek okamihu benchmark. Som absolute return.

K HF odporucam knihu More Money Than God - da sa PDF vygooglit a stiahnut. Je to super citanie.
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

jogo napísal:Sa to nejak tymi forexovymi prepoctami komplikuje...ja by som to pocital v mene spotreby a hotovo. )
Haaa, naucil som sa citovat.

No tak sa pozri ako by si dopadol v mene spotreby ako SKK investor to Tatra Asset Management Americke Akcie Fond, ako bezny slovak, od kedy ho otvorili. V SKK a Neskor EUR vyjadreni disatser. A nie preto ze by vybrali ten najhorsi odpad alebo ze by to zozrali feecka.

Aku mas menu spotreby? Ked si na dovolenku v Turecku, tak asi TRY, tak pozrite este ako to vyslo v MSCI World TRY.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Počkáme nech sa vyjadria ostatní. Ja som doteraz všetko posudzoval v USD, chápem to. Ale potom sa začali ozývať hlasy...že prečo MSCI musí byť v USD, ked aj pri investícii v EUR sú americké akcie(ktorých je tam polovica) kúpené v dolároch... Tak som sa začal nad tým zamýšľať z pohľadu obyčajného investora a chlapci majú svoju pravdu...preto som všetkých v hitparáde označkoval či sú EUR, USD, CZK...a pridal som 4 euroetfká.

Predbežne som sa rozhodol šalamúnsky: pridám aj etf na MSCI v USD a nech je tak i tak. Vlastne už mám v hitparáde investora do MSCI World v USD...je to také isté etf ako IWDA, len sa volá SWDA a mena je USD.

Mne len nejde do hlavy, že ked je fond denominovaný v EUR, prečo by mal mať benchmark v USD... :roll:
Ako investora by ma zaujímalo iba to, kto z môjho kapitálu vytočí väčší zisk: HF alebo ETF?

Brú noc...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa jogo »

pbalint napísal:
No tak sa pozri ako by si dopadol v mene spotreby ako SKK investor to Tatra Asset Management Americke Akcie Fond, ako bezny slovak, od kedy ho otvorili. V SKK a Neskor EUR vyjadreni disatser. A nie preto ze by vybrali ten najhorsi odpad alebo ze by to zozrali feecka.
Ak Skk a paralelne CZK posilovala tak, ako posilovala, tak najlepsia investicia bola do ceskych akcii a potom do ceskych a slovenskych dlhopisovych fondov a nebolo treba ist do zahranicnych investicii. V tom case som mal napriklad polovicu uspor v akciovych a dlhopisovych fondoch denominovanych v Eur a USD a polovicu penazi v Skk dlhopisovom fonde.
Zahranicne investicie mi priniesli straty(napriklad USD dlhopisovy fond vyjadreny v Skk stratil skoro polovicu hodnoty na kurzovom pohybe), ale Skk investicie prinieli zisky ako percentualne, tak aj kurzove, ked som sa v 2005 roku rozhodol samostatne investovat na burze v Eurach a USD.

Teraz napriklad, "ako manager JSDF-Jogov sukromny dochodkovy fond :) " drzim tretinu JSDF v CZK, lebo verim v jej posilnenie voci euru. Pre mna je konverzia uspor do inej meny tiez investicia, podobna investicii do akciovych alebo dlhopisovych ETF-iek.
Aj drzanie Eura, ako mojej meny spotreby, je pre mna investicia podobna odpredaniu vsetkych akcii a cakaniu v cashi na korekciu. Lebo teraz verim, ze EUR posilni voci USD a uz aj posilnilo cez 4% odkedy som USD skonvertoval do CZK.

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 616#p99616" onclick="window.open(this.href);return false;
Zvysenie sadzieb je podla mojho nazoru uz vstrebane, tak som zmenil USD na CZK pri kurze 25.80. Idem teraz spekulovat na "cesky CAP". :)
V case zmeny bol kurz EURUSD zhruba 1.0470, takze zisk od zaciatku roka je 395/10865=3.63%

Kontribucia do portfolia 3.63x0.25=0.9%

Zhodnotenie za rok 2016 uzatvorene pozicie: +3.65% DF

Aktualne zlozenie DF:

DAX-ETF(nakupka 10915) 20%DF
SPY-ETF(nakupka 214) 5%DF
ES-CFD(nakupka 2160, SL 2160)5% DF

CZK cash 34%DF(EURCZK kurz na zaciatku roka 27)

FNMA 0.7%DF (cena na zaciatku roka 1.64$)
Tak nejak si predstavujem investovanie managera hedge fondu, ze aktivne vyuziva kurzove pohyby vo svoj prospech a nevyhovara sa na nich. :)
Na druhej strane, podobne ako ty, neverim moc na kratkodoby trading(okrem Jugglerovho s malymi objemami penazi).
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pbalint napísal:Juggler,
K Sorosovi, pozri kolko robil SnP 500 Total Return Index v obdobi jeho slavy - 18% p.a. Ked mas za sebou sekularny bull market leverega a nie si uplny debil a tvoji investori vydrzia -30% 1987 za jeden mesiac tak sa vies priblizit. Ked SnP urobi 3% ako 2000-2008 tak to mas ovela tazsie.
Máš pravdu Peter. To boli celkom iné trhy...to bol základ úspechu aj pri Buffettovi...proste to bola tá klasická, prosperujúca Amerika na ktorú stále spomína Trump. Trhy rástli ako divé a bola aj vysoká inflácia. To musela byť radosť vtedy trejdiť...

Dnes má S&P 500 cenu 2384 a keď Soroš začínal bola cena 180 !

OK. Porovnal som jeho performance s S&P 500 a SPY. Sorošovi sa darilo na začiatku, prvých 10 rokov.
Potom sa už len trápil...ďalších 10 rokov už iba 3 x prekonal trh. Zelené sú roky kedy prekonal trh:

1985: SOROŠ +108% vs. +26,3% S&P 500
1986: +43,5% vs. +14,6% S&P 500
1987: +14,1% vs. +2% S&P 500
1988: +10,17 % vs. +16,6% SPY
1989: +31,5 % vs. +31,7% SPY
1990: +27,3 % vs. -3,1% SPY
1991: +50,5% vs. +30,5% SPY
1992: 66,2% vs. +7,2%
1993: +57,4 % vs. +10%
1994: +5,1% vs. +1,3%
1995: +39 % vs. +37,6%
1996: -0,4% vs. +23%
1997: +17,2% vs. +33,4%
1998: +12,1 % vs. +28,6%
1999: +34,7 % vs. +21%
2000: -15,4 % vs. -9%
2001: +18,4 % vs. -11,9%
2002: -1,4 % vs. -22%
2003: +15,3 % vs. +28,7%
2004: 0 % za 5 mes...vs. +1,5% SPY

Dávam graf z ktorého pekne vidno aké super boli 80té a 90té roky...A z toho grafu pekne vidno ako sme vysoko...
Pri tomto raste HDP a nízkej inflácii sa mi veru do toho grafu hodí červený zúbok dole :lol:
Prílohy
Sorošov býči trh....PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MFT
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Ne 26 03, 2017 2:12 pm
Has thanked: 1 time

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa MFT »

JUGGLER super graf 8)

Na tomto sa dalo teda zarobit... a historia sa vraj opakuje, len kedy :roll: , mozno budeme zazivat este roky aj ked opatrnejsieho rastu... lebo z tohto korekcia by bola riadny pad
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Uspory su odlozena spotreba. Podla mna jednoznacne vykonnost hodnotim v mene spotreby , teda v EUR.Ako obcan EU a spotrebitel, samozrejme druhy pohlad je pomerovat sa s Amikmi v ich lige, kde sa kuzove rozdiely neberu do uvahy a tam sa objektivne hodnoti zrucnost tradera pri tradingu v USD mene. Amici to maju jednoduche zarabaju a spotrebuvaju v USD.My europania co obchodujeme US trhy ,zarabame v USD a spotrebuvame v EUR. Nase snazenie je ovplyvnovane kurzom E/U a ten dost lieta od 10/2000 do 07/2008 +84% teda 8 rokov priemer 10,5%, potom od 07/2008 dodnes -33%, cca 9 rokov 3,6%. Je mozne samozrejme sa hedzovat a tym vyblokovat tieto kurzove rozdiely. Takze to hodnotenie vykonnosti je podla mna jednocnacne, ak mam teraz desat jablk tak chcem mat o rok viac jablk , na ostatnom ovoci mi nezalezi.

Este by som dodal k tomu porovnavaniu pasivneho a aktivneho pristupu , dolezitu vec v prospech pasivneho a to neplatenie dani a odvodov pri pasivnej drzbe ETF minimalne 1. rok. To pri zlozenom uroceni za viac rokov urobi s portfoliom divy.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Juggler,

4.4.2017 som pisal ze inception bola 22.1.2016 (piatok) na konci dna, teda nakupovat/predavat som mohol 25.1.2016 (pondelok).

K tym debatam ze v akej mene. Svet funguje tak, ze institucionalni investori chcu aby si robil svoju oblast (teda equities, macro, fixed income, FX, commodities), nechcu aby si bol jack of all trades. Ale ono je to jedno z long runu v akej mene, tak ok, porovnajme to v US a v EUR.

Dalej je jedno v ci v danom roku je lepsi index alebo nie je. Vacsina L/S Equity fondov bude mat vzdy relativne velke portfolio short pozicii a preto zakonite nemoze prekonat index ked ma index velmi silny rok, ale zase spadne menej ked je velky bear market a vtedy outperformuje. Moja short kniha je relativne mala a v mojom pripade to neplati, taze ja chcem full upside v silnych rokoch.

MSCI World je 60% v USD, 8% v JPY a potom tam idu dalsie trhy, ja som alokovany inac, ale to je len na mne ako sa alokujem.

Hodnotite velmi kratke obdobie aby to malo vypovedaciu schopnost. Jeden dobry fond - Parus, bol bearish a mali uplne zly rok ale od spustenia vykazuju evidentnu schopnost investovat a zarabat slusne rizikovo ocistene vysledky ako aj absolutne vysledky. Ale minuly rok ich index porazil nasobne.

Na druhej strane boli fondy, ktore su dlhodobo slabe, ale mali jeden ziarivy rok a prekonali index a boli nominovany, resp vyhrali (konkretne napr. CTA Amplitude).

Je uplne jedno ako dopadol jeden mesiac, kvartal alebo jeden rok. Kolko mate vy v pasívnych strategiach a kolki si uzivate cestu nahor? Podla mna nic a podla mna tu 90% ludi caka kedy to uz spadne, pretoze akciu su tak vysoko, lebo graf konci na pravom hornom konci obrazovky. A podla mna ani nikto nebude kupovat ked to spadne 50% a vsade bude cervene more, pretoze nebude mat silu aby kupoval do vseobecnej paniky.

Ja nemam realne dlhy track v roznych situáciách aby sa dalo z toho robit zavery. Kazdopadne som výsledok minuly rok urobil a bol som nominovany a Eurohedge Awards v HF svete znamena vela, robil som v tom dlho a viem co hovorim.

Teraz pripajam porovnanie vs Ishares Core MSCI World v USD aj v EUR s updatom ku koncu Aprila. A dalej uvidíme a pobavme sa po tom, co si prejdeme jednym medvedim trhom.

Este jedna vec. Pasivne investovanie laka vela kapitalu a chvala bohu vytvara prilezitosti pre aktívnych manazerov. Uvedomte si jednu vec, tych 500 firiem v SnP dostava cez ETF vela penazi a tie ich tlacia do nadhodnotených urovni. Takze nakoniec vsetci pasivisti skoncia v najdrahsich akciách na trhu a buduce vynosy sa zdegraduju a pad z tych vysok bude o to hlbsi. Sorosova reflexivita v praxi. Svojimi investicnymi rozhodnutiami pasivisti ovplyvnuju SnP a kopu si vlastny hrob. Ja mam z SnP 500 iba 30 firiem.
Prílohy
Performance.png
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Parus Fund Track

-18% vs SnP + 11.96% SnP 500 Total Return Index a + 7.5% MSCI World (Ishares)

Je to loser?
Prílohy
Parus.png
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ja do hedge fondov neinvestujem. Nepáčia sa mi a podobnú službu dostávam za 1% ročne v bežných investičných fondoch. Manažéri v mojich fondoch drú ako kone, občas sú úspešní a občas nie. Ako Slovan kde ma príliš nerozčuľuje, že futbalisti nie sú na úrovni Barcelony a hokejisti kanadského olympijského tímu.

Peter Bálint a jeho hedge fond je jedným článkom priemyslu, tiež drie ako kôň a zatiaľ je úspešný. Jeho výkon je meraný všelijakými metrami, ktoré vynašli Jensen, Sortino a iní. Je kontrolovaný ako robotník VW pri bežiacom pase s rozdielom, že výsledky robotníka sú dôverne.

Okrem toho sa jeho výkon porovnáva s virtuálnymi, bezvýdavkovými indexami s pochybnými ci neznámymi metódami výpočtu. HF priemysel však spĺňa základný ciel a tým je pre klientov: po prvé, že obmedzujú straty z nahrabaných peňazí a po druhé, že tak ako zamestnavajú ľudí na upratovanie, výchovu deti, právnikov špecializujúcich sa na rozvody ci závete aj niekoho, kto sa stará o to aby sa im ich majetok nevyparil. Tak ako za všetko ostatne (až na malé výnimky) sa nestarajú koľko ta služba stoji.

Avšak podľa Taleba dobrý pocit je iba to čo môžete očakávať od investovania do akcii.

Kritizujete hokejistu, ktorý napaľuje súperov na mantinel za 5 melónov ročne? Nie je to súčasťou hokejového priemyslu, kartelu ci športu? Preto si myslím, že nie je férové kritizovať Balinta za neduhy HF priemyslu, ani to, že v mladom veku nedosiahol to čo Buffet s najlepším výnosom v roku 1954 ci Sorosom, ktorý sa preslávil vďaka "uniknutým" informáciám z Bank of England. Ak nám nevadí Marián Gáborík, ci Zdeno Chára tak by nám nemalo vadiť ani pôsobenie Bálinta a jeho HF v odvetvi Hedge Fondov.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa Chris »

Rokosak: asi velice rad pouzivas slovne spojenie "driet ako kon" :lol:

Btw. Konecne sa mi paci, ktorym smerom sa ubera tato diskusia.

Tak ako HF si musia strazit a eliminovat kurzove straty hedzovanim, co nieco stoji, tak by mal aj maly investor ci uz aktivny ci pasivny.

Napr.hypoteticky Je sice pekne ze poslednych. 5rokov spravil index v usd 40%, ked usd sa voci eur prepadlo o 20%. Kedze tie usd budes musiet raz premenit na eur aby si kupil dom, auto, dvľ

Takisto nepopieratelny fakt je riziko, ktore tu uz balint naznacil.

Preto som za to, ak uz ideme porovnavat zostavila tabulka pre us indexy so stlpcami %usd return, %usd drawdow, %eur return, eur% drawdown za urcite obdobie. Urcite dojde k zaujimavym vysledkom. Lebo co pasivny investor je ochotny vysediet 30-40% drawdown alebo pullback, investor v hf uz take riziko akceptovat nemusi ....
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
MFT
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Ne 26 03, 2017 2:12 pm
Has thanked: 1 time

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa MFT »

Tak je este casu sudit Petrov fond... ja mu drzim palce a dufam, ze urobi sebe a fondu dobre meno... z pohladu investora, teda aj mna... ak by mi robil "stabilne" v priemere 8 % v cistom po vsetkych poplatkoch pri povedzme 2 % inflacii, tak som pekne povedane vysmiaty... :), pretoze z pekneho kapitalu a trpezlivosti to robi divy... :wink: ,
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

osamely chodec napísal: Este by som dodal k tomu porovnavaniu pasivneho a aktivneho pristupu , dolezitu vec v prospech pasivneho a to neplatenie dani a odvodov pri pasivnej drzbe ETF minimalne 1. rok. To pri zlozenom uroceni za viac rokov urobi s portfoliom divy.
Ked bude fond listovaný na burze a Peter písal, že bude, tak každý klient fondu je v podstate pasívny investor a pokiaľ zainvestuje minimálne na 1 rok, tak neplatí dane ani odvody.

Ďalej je dôležité, že NAV fondu je už očistený od správcovského poplatku a podielu na zisku. A takisto je pre euroinvestora dôležité že ide o hedžované euro:
pbalint napísal:Cauko jogo,

1. Fond je nomentalne v EUR, menovebexpozicie su hedzovane do EUR

2. Vysledok je net of fees, cize uz vynos pre investora pred zdanenim

3. Fond listujeme na burze, takze po zalistovani sa na neho casovy test bude vztahovat
Takže čo sa týka výnosu, investor by mal riešiť len to, či dlhodobo porazí MSCI etfko. A čo sa týka rizika, či bude mať menšie DD a ako prežije krízy.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pbalint napísal:Juggler,

4.4.2017 som pisal ze inception bola 22.1.2016 (piatok) na konci dna, teda nakupovat/predavat som mohol 25.1.2016 (pondelok).
OK. Pohoda.
pbalint napísal: Hodnotite velmi kratke obdobie aby to malo vypovedaciu schopnost. Jeden dobry fond - Parus, bol bearish a mali uplne zly rok ale od spustenia vykazuju evidentnu schopnost investovat a zarabat slusne rizikovo ocistene vysledky ako aj absolutne vysledky. Ale minuly rok ich index porazil nasobne.
Aj ten Parus treba treba brať z rezervou. Ked to pohnojili jeden rok, že boli -19% a benchmark +5%...tak rizikovosť sa už zmenila. Reťaz je len taká silná ako pevný je najslabší článok...bodka. Ešte stále je to výnosovo slušný fond, ale slušnou rizikovosťou by sa už nemali oháňať...Konečné hodnotenie bude až na konci. Aj Soroš to mohol pohnojiť...posledných 10 rokov len trikrát porazil trh. Možno skončil v pravý čas...Ackman takisto ide dole vodou...je otázne, či sa vráti na výslnie... A Paulson...ten je typický príklad na to, že hodnotiť treba až na konci.
pbalint napísal: Teraz pripajam porovnanie vs Ishares Core MSCI World v USD aj v EUR s updatom ku koncu Aprila. A dalej uvidíme a pobavme sa po tom, co si prejdeme jednym medvedim trhom.
Pekný apríl Peter. :) Dobehol si etfká...myslím, že je dôležité, aby si bol aspoň na tej istej úrovni ako pasívny trh. Jednak kvôli podielu na zisku, ten sa dostane do NAV až po ukončení kalendárneho roku, nie? A jednak, aby sa ukázal lepší stockpicking a to, že si niečo zarobil tradingom. Ostatné spravíš v zlých časoch - keď vyrobíš ,,relatívny nadvýnos,, ako sa pochválili menšou stratou chlapci z asset manažmentu istej banky.

P.S. Fungujete na princípe High Water Mark?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa jan »

Som za porovnavanie v eurach.
P Balint vedie fond v eurach a je iba na jeho rozhodnuti, do ktoreho regionu investuje.
Kedze kope za eurovych investorov, mal by sa starat o to, aby mal co najvyssi vynos v eurach.
Ak ide investovat do akcii v inej mene, mal by zvazit aj rizika s tym suvisiace a tu je na prvych miestach kurzove riziko.

Bez urazky, vyhovaranie sa na kurzove vykyvy je sice bezna a velmi oblubena vyhovorka spravcov fondov, ale je to stale len vyhovorka. Vyhovorka, ktora ma rovnaku vahu ako vyhovarat sa na vseobecny pokles trhov - tiez jedno z hlavnych rizik investovania.

Za mna jednoznacne vyhodnocovat vykonnost iba v eurach.
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Caute,

Juggler, vynosy su uz ocisteme od vsetkych poplatkov, teda aj man fee a success fee, to co vidis je uz cista vykonnost. Administrator pocita performance fee kazdy mesiac a upravuje NAV. Ak mas silny mesiac tak ho zarata a ked klesnes tak cast vrati spat do NAV, vedie sa to ako zavazok fondu na bilancii. Perf fee sa potom inkasuje kvartalne a vtedy sa stanovuje high warermark, ktory samozrejme mame.

Jan, kludne porovnavajme v EUR, je to jedno z long runu. Ja menove pary nehram, som hedzovany a to ma stoji urokovy diferencial, ktory je na eur/usd dobre 2% p.a., ale proste nechcem volatilitu, ktora nesuvisi s akciami. Ja som predtym pisal ze rozumnejsie je MSCI alebo SnP v USD lebo to ukaze performance akcii a ze ked usd oslabi tak budem mat nefer vyhodu, ale ok, fakt mi to je jedno. Ja sa na kurzove rozdiely nevyhovaram, proste to riziko hedzujem. To nie je o tom, ze som investovsl do USD akcii, USD spadol a mne akcie zarobili, a vyhovaram sa ze menovy pohyb mi vzal vynos. Tu ide o to ze US akcie zarobili v EUR vyjsdreni viac nez v USD vyjadreni, pricom islo o tie iste akcie. Ale ked ja vyberiem dobru akciu a zahedzujem menove riziko a niekto vyberie odpad a zarobi na pohybe meny bez toho aby to vobec planoval, tak to u mna nie je ziadna alfa. A ak to planoval tak mal urobit FX trade (futures, forward, spot).
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa Rokosák »

jan napísal:S
Kedze kope za eurovych investorov, mal by sa starat o to, aby mal co najvyssi vynos v eurach.
Nie je zarucene, ze vsetci klienti su Eurovi investori. Klienti maju urcite ciele. Medzi ne nemusi patrit, ze "keby som bol Yenovym investorom, zarobil by som viac", alebo "naco hedzuje Dolar ak zijem v USA".
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Cauko,

Presne o tom je ta Deep Value Book v ramci fondu. Tam mam koncentrovanejsie pozicie v týchto fallen angels, CF, LEONTEQ, Stericycle, CMG bol uplne ukazkovy priklad, Novo Nordisk. To robim cez opcie aj akcie, ale vacsinou som long pred earningsmi ale earnings sluzia ako catalyst, ktory to vie odpalit. Copa Holdings bola velmi dobra story. Opcie su podla mna konzistentne mispriced, pretoze ked sa vfirma takto vysype 50%, tak dalsich 50% je uz menej pravdepodobných, ale opcia bude stale prisovat normalne rozdelenie pravdepodobnosti, takze mas maly edge. Pozeram teraz kedy sa zacne zotavovat retail. Hugo Boss a Gerry Weber su uz prve lastovicky. Je tam vela zdecimpvanych fallen angels, RL, VF, Next, Kors. Coach takisto uz vyzera na turnaround.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Však to. Retail a energy sú totálne na dne a trhy na maximách. Takto si nepredstavujem konjuktúru... Aj preto som bear.

Tento týždeň ma zaujala TPX (matrace). Aj peer SCSS zverejnil vynikajúco.. ale TPX je fallen anjel.
Čo sa týka apparelu - mám pre teba jednu dobrú: PVH (Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Van Heusen, Eagle..)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa jan »

pbalint, popisal by si prosim ta v niekolkych bodoch, preco si siel pred zverejnenim do shortu US Steel?
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Ahoj,

- koniec Trump trade, oceliari isli extremne hore na ocakavani slubenej obnovy US infrastruktury, slubenej ochrane domáceho trhu. Trump trade skoncil koncom marca
- zelezna ruda a ocel padaju uz od konca februara, US Steel ma velky operating leverage a trh to vôbec nepricoval
- Trump rally poslalo valuacie na cyklicke highs, velmi dobry set up na dokonalu burku
- nesiel som short vyslovene kvôli kvartalnym cislam, cakal som postupny zosun nie okamzity crash
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa Rokosák »

pbalint napísal: - koniec Trump trade, Trump trade skoncil koncom marca
Zaujimave! Pripravujem sa na tu Tebou spominanu burku. :D
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
MFT
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Ne 26 03, 2017 2:12 pm
Has thanked: 1 time

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa MFT »

Uz aj Soros zacina opät spekulovat :-)

http://finweb.hnonline.sk/ekonomika/965 ... preslavilo" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Panenko skákava !

Po šoku z Gladiša ešte väčší šok z fondu Petra Bálinta. :roll:
Po DD -20% v zime, ktorý pekne rozchodil, nakoniec failure na konci roka a za 2018 strata -47,21%

Nechápem čo sa deje....
Prílohy
Infinity 31.12.18.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Nechápem čo sa deje....

Podľa mňa neprimeraná páka vo vypisovaní opcii a obchodovaní volatility.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"