Jogove forum

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Dnes mam ten sviatok vdakyvzdania a taku rozsafnu naladu ale......ako na to pozeram, tak na to pozeram, silne ruky su podla mna von z akcii a pride prepad a to hrozny-...............ale, svojmu nazoru verim len do velkosti svojho SL a ten je proklate maly :mrgreen:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Short Nasdaq100- 1160
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

jogobela napísal:Short Nasdaq100- 1160
Vystup na 1160.

Budem cakat, co s tym urobia americky profici a potom sa rozhodnem co dalej.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Short SP500 na 870

Ocakaval som uzatvaranie otvaracieho Gapu k piatkovej zatvaracej cene, ale kedze k nemu nedochadza, idem do shortu este pred otvorenim burzy.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

SL davam na break even 870. Ak vyjde o 16 hod dobra sprava, nechcel by som skoncit tento obchod v strate.

Ak to pojde mojim smerom, pokusim sa chytit velky obchod na juh. Budem robit dalsie obchody podla planu, nezavisle na tejto pozicii.

Spravy su zle, trh je prekupeny, za pokus to stoji-hlavne ked uz v tom neriskujem svoje peniaze.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal:SL davam na break even 870. Ak vyjde o 16 hod dobra sprava, nechcel by som skoncit tento obchod v strate.

Ak to pojde mojim smerom, pokusim sa chytit velky obchod na juh. Budem robit dalsie obchody podla planu, nezavisle na tejto pozicii.

Spravy su zle, trh je prekupeny, za pokus to stoji-hlavne ked uz v tom neriskujem svoje peniaze.

Súhlas Jogo. Netrejdujem, ani to moc nesledujem, ale keby sa to znova preborilo do pásma 750-850 bolo by to zadosťučinenie, že sme predtým hrali dobre. Zbytočne prehnaný optimizmus a short covering - potvrdila by sa moja ,,diagnóza,, za minulý týždeň. Držím palce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Napsal Richard Koza
Situace na amerických akciových trzích po minulém týdnu

Zdá se, že na první pokus významné supporty drží

Grafy ukazují, že klíčový support na SP500 indexu zůstává nepokořen .
To je celkem pozitivní zpráva. Možná by to mohlo přivést kupce konečně na trhy. Avšak pravděpodobně se ještě předtím možná pokusí o jeden test těchto hodnot podpory.

Také skončil listopad jako obchodní měsíc. Všem obchodníkům se vynuloval měsíční výkaz zisků a ztrát (P/L) a začínají od nuly. To by přeci jenom mohlo znamenat snahu o realizaci i long obchodů.

Na druhou stranu stále ještě probíhá likvidace pozici fondů z důvodu navyšování hotovosti, kterou nutně potřebují. Možná už ani ne kvůli snižování výšky páky, jako spíše proto, aby mohly vyplatit své investory, kteří požadují své finance zpět.

Důvěra investorů ve finanční trhy dostala silnou ránu. Najednou si každý začal uvědomovat rizika, která trhy skýtají. Ale to je normální. Riziko na trhy patří. Bez rizika by totiž nebylo dobrých zisků. Každý zisk potřebuje přiměřenou míru rizika. To pouze v minulých letech se zdálo, že je k dispozici zisk téměř zadarmo (free lunch).

Jsem rád , že se situace mění, neboť nyní se skutečně ukáže , kdo umí na trzích vydělávat. Kdo bude v roce 2008 v zisku. Myslím si, že fond manažeři (i známí čeští), kteří budou vykazovat desítky procent v mínusech, asi budou muset hodně vysvětlovat svým investorům. Důvěru je velmi těžké získat, ale lze ji velice lehce ztratit.


Mně se usíná dobře. A myslím, že spokojení jsou i investoři, se kterými spolupracuji. Rok 2008 patří k mým nejlepším rokům.

Přeji i Vám úspěšné obchodování v posledním měsící roku 2008,

Ing. Richard Koza
hlavní analytik a obchodník
ATWEL International, s.r.o.


Juggler, ten Richard zverejnuje niekde svoje obchody, alebo iba v tom svojom platenom reporte.
Je podla teba uspesny trader tak ,ako pise?

P.S: Celkom sa mi pozdavaju tie jeho prispevky.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal:
Juggler, ten Richard zverejnuje niekde svoje obchody, alebo iba v tom svojom platenom reporte.
Je podla teba uspesny trader tak ,ako pise?

P.S: Celkom sa mi pozdavaju tie jeho prispevky.
Richard sem tam niečo zverejní zadara na traders.cz, ale ináč sú jeho analýzy a set-upy platené.
S Richardom sa poznám osobne viac rokov a pravidelne sa stretávame.
Je tak úspešný, zvlášť v týchto časoch, že teraz zakladá svoj vlastný hedge fond.
Je to technický pozičný trejder, ktorý sa disciplinovane drží svojích analýz a obchodných plánov.
Jemu je jedno koľko ciferný kapitál zhodnocuje, jeho setupy a ETF trading sadnú na každú sumu.
Som zvedavý ako mu to pôjde v hedge fonde.
Ja mám možnosť vidieť všetky jeho trejdy, ale nevyužívam to.
Môj štýl je iný.
Je to jeden z mála trejderov s ktorými komunikujem, stretávam sa a viem, že je dobrý v tom , čo robí.
A ako človek je veľmi seriózny a príjemný.
Odo mňa má tie najlepšie referencie.

P.S. Z jeho príspevkov, podobne ako z Honzajsových sa dá veľa vyčítať a naučiť.
Z Richardových velkých trejdov môžem spomenúť napr. short Europu toho roku, short zlato, short ropu od vrcholov, short eur/usd. Ja som si v komoditách teda vôbec nebol istý, tak ako on. Klobúk dole.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa Ferin007 »

JUGGLER napísal: Z jeho príspevkov, podobne ako z Honzajsových sa dá veľa vyčítať a naučiť.
Z Richardových velkých trejdov môžem spomenúť napr. short Europu toho roku, short zlato, short ropu od vrcholov, short eur/usd. Ja som si v komoditách teda vôbec nebol istý, tak ako on. Klobúk dole.
Tak to bude zajímavý sledovat, co udělá zlato, pač R. Koza je jasně short, Honzajs jasně long. :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ferin007 napísal: Tak to bude zajímavý sledovat, co udělá zlato, pač R. Koza je jasně short, Honzajs jasně long. :mrgreen:
Aj ja som long. Ale to neznamená, že aj práve teraz a že nemôžeme zarobiť všetci.
U Richarda je dôležité, že zlato shortoval od pásma 900-1000.
Vyberal zisky niekolkokrát po poklese a niekolkokrát znova vstupoval, keď bolo hore.
Honzajs je v pozíciách dlhodobých a tiež je dôležité, či vyberal nejaké zisky pri 1000 a či dokupuje dajme tomu pri 700.
Ja som zlato dlhodobo long od 400, ale teraz, keď robím len krátke trejdy, tak ho longujem len pri supportoch. Naposledy som ho videl na long pri 700, ale som to netrejdol. Teraz by som ho nelongoval...načo, keď si viem počkať na lepšiu príležitosť.
Dnes je na short a možno ho práve trejdí Richard.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

jogobela napísal:SL davam na break even 870. Ak vyjde o 16 hod dobra sprava, nechcel by som skoncit tento obchod v strate.

Ak to pojde mojim smerom, pokusim sa chytit velky obchod na juh. Budem robit dalsie obchody podla planu, nezavisle na tejto pozicii.

Spravy su zle, trh je prekupeny, za pokus to stoji-hlavne ked uz v tom neriskujem svoje peniaze.
Presuvam SL na 850
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal: Presuvam SL na 850
ES 814 (-9%).
Nádherný trejd!
Ešte síce nie je skončený, ale aj tak blahoželám.
Mám radosť. :) :),
Držím palce!
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jogo:
1. ešte ti dám jednu užitočnú linku, čo sa týka TA na futures:
http://www.mypivots.com/dn/

2. Nezabudni, keby si ostal v trejde dlhšie, že ti bude treba ES Z8 , teda decembrový kontrakt prerolovať do marcového 09.
Trejdíš to na burze, alebo cez marketmakerov, bookmakerov?

3. Technicky si posunul stopku dobre, len si daj pozor, aby si nedopadol ako ja. Si v zisku 55 bodov, bola by škoda, keby si zobral len 20. Ja viem, je to ťažká diléma, ale teraz nie sú trhy normálne. Dnes v USA potvrdili recesiu, zajtra môžu prísť z niečím ružovým. Volatilita je šialená.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Po 01 12, 2008 11:21 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa Ferin007 »

JUGGLER napísal: Aj ja som long. Ale to neznamená, že aj práve teraz a že nemôžeme zarobiť všetci.
U Richarda je dôležité, že zlato shortoval od pásma 900-1000.
Vyberal zisky niekolkokrát po poklese a niekolkokrát znova vstupoval, keď bolo hore.
Honzajs je v pozíciách dlhodobých a tiež je dôležité, či vyberal nejaké zisky pri 1000 a či dokupuje dajme tomu pri 700.
Ja som zlato dlhodobo long od 400, ale teraz, keď robím len krátke trejdy, tak ho longujem len pri supportoch. Naposledy som ho videl na long pri 700, ale som to netrejdol. Teraz by som ho nelongoval...načo, keď si viem počkať na lepšiu príležitosť.
Dnes je na short a možno ho práve trejdí Richard.
No, on razil short i při zlatu něco málo nad 700.
Jinak co ho sleduju, tak klobouk dolů.
I když mi příde, že trochu přeceňuje hospodářský schopnosti Améru a podceňuje Evropu a euro, ale to je věc názoru.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Jogo:

2. Nezabudni, keby si ostal v trejde dlhšie, že ti bude treba ES Z8 , teda decembrový kontrakt prerolovať do marcového 09.
Trejdíš to na burze, alebo cez marketmakerov, bookmakerov?

3. Technicky si posunul stopku dobre, len si daj pozor, aby si nedopadol ako ja. Si v zisku 55 bodov, bola by škoda, keby si zobral len 20. Ja viem, je to ťažká diléma, ale teraz nie sú trhy normálne. Dnes v USA potvrdili recesiu, zajtra môžu prísť z niečím ružovým. Volatilita je šialená.
Trejdim certifikaty bank na indexy a trejdim CFD na indexy cez marketmakera. Ako kedy.

Tento obchod tam ponecham az do 600, ale mozno na 750, ked budeme prerazat vystupim a nastupim na korekcii, ktora tam asi pride.(zase short).Ale to sa rozhodnem az vtedy, ked tam budeme.Alebo ma vyrazi na posuvanom SL.
Inac obchody budem robit dalej nezavisle na tejto pozicii a vyberat PT.

Tiez mam problem udrzat velky obchod a nezobrat PT, tak sa takto z toho liecim. Ved som mal short EUR/USD na 1,59 a vybral som z toho len 200 pipsov.A viac sa mi do toho padu nepodarilo nastupit.No nenaserie to?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

No hej.
Len ja velký obchod vidím na LONG, keď sa to začne otáčať.
Tam to má nelimitovanú potenciu, kdežto na short má už limitovanú -dajme tomu 100-200 bodov. Preto v obchode na short, zvlášť , ked je velká volatilita preferujem radšej urobiť dva trejdy po 50 bodov ako jeden po 100. A skor urobis štyri trejdy po 50 bodov ako uhraš jeden velký short na 200 bodov.
Teraz bude stále tendencia tlačiť to hore po poklesoch a takisto sa pridáva short covering.
Zlé spravy sú už normálka, in line news sa považujú za super.
Dole to môžu tlačiť len strašne zle správy ako napr. krachy dalsích bánk, alebo strašne zlé makrá. Najbližšie , bacha, budú stvrtok -piatok správy s trhu práce.
Ale to je len môj pohlad a nevravím, že musí byť OK.
V derivátoch sa nepovažujem za profesionála - stále sa len učím.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Juggler: Nepisem tu vsetky obchody, dost to ovplyvnuje potom moje rozhodovanie. Hlavne to Tomove Ak obchod neide od zaciatku tak ako si predstavujem, tak vystupim a necakam, kym mi prerazi SL.
Takze veselo trejdim dalej a ten prepad ak pride, este vyberiem aj po mensich kuskoch tak ako pises.

Proste TA mi ukazuje, ze ma to padnut na 600, Honzajs uz davno pise, ze to tam padne, Kubik tiez vidi Dawa na 5400, ty tiez nevidis ziadne dobre spravy, Richard pise o testovani dna,vsetko ludia,ktory tuto krizu uz davno predpovedali, tak preco to neskusit, ked este to nebude za moje peniaze.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3877
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 130 times
Been thanked: 357 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa osamely chodec »

cim viac ludi ma nazor ze trhy pojdu urcenym smerom tym menej je to pravdepodobne.Ja sa nazdavam ze je lepsie stat teraz bokom pockat si trebars aj na ten prepad.I ked nezdielam vase nadsenie z vcerajsieho prepadu trhov, pretoze moje portfolio zasa dostalo zabrat.Ale co narobis kde jedni jasaju, druhi placu, to je trh.Uz nemam odvahu ani pocitat percentualne straty.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Kocinavi, neboj nie som medved. Tiez by ma potesil rast burzy, lebo takto mi 85% kapitalu zahala, ale ked sa neda tak sa neda.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kocinavi napísal:cim viac ludi ma nazor ze trhy pojdu urcenym smerom tym menej je to pravdepodobne.Ja sa nazdavam ze je lepsie stat teraz bokom pockat si trebars aj na ten prepad.I ked nezdielam vase nadsenie z vcerajsieho prepadu trhov, pretoze moje portfolio zasa dostalo zabrat.Ale co narobis kde jedni jasaju, druhi placu, to je trh.Uz nemam odvahu ani pocitat percentualne straty.
Naše nadšenie je len to, že to KRÁTKODOBO ide smerom, ktorý sme predpokladali. Trhy nevieme ovplyvniť, len sa učíme predpokladať, kam sa pohnú... Preto tá radosť.
Ale trading ti ide celkom dobre ako som pozeral, tak to už pomaly pochopíš aj ty... A kým iní budú čakať na jeden veľký pohyb dajme tomu +100% aj niekolko rokov, tak ty možno urobíš 100 trejdov po 3%. A keď takých trejdov urobíš tisíc, tak už asi investing zavesíš na klinec...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3877
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 130 times
Been thanked: 357 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Juggler chcem ta len poopravit v mojom pripade nejde o investing ale o bankovy zdering, sice pod ruskou dokonalej profesionality a serioznosti.Portfolia klesaju, ale poplatky ostavaju takze im kriza nevadi.Kym som to nevedel a nezaoberal sa tym bolo mi to jedno.Teraz je dost neskoro. O sladka nevedomost.Prepac Jogo ze ti tu pisem moje vylevy.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

kocinavi napísal:Juggler chcem ta len poopravit v mojom pripade nejde o investing ale o bankovy zdering, sice pod ruskou dokonalej profesionality a serioznosti.Portfolia klesaju, ale poplatky ostavaju takze im kriza nevadi.Kym som to nevedel a nezaoberal sa tym bolo mi to jedno.Teraz je dost neskoro. O sladka nevedomost.Prepac Jogo ze ti tu pisem moje vylevy.

Kocinavi: V roku 2000 az 2005 som bol na tom podobne. 10.12.2000-o ten pametny datum som po 20% strate penazi v BMG a podobnych spolocnostiach sa obratil na profikov v podielovych fondoch nemenovanej banky a za vrcholom bubliny investoval a do roku 2005 prerobil urcite ak pocitam aj kurzovu stratu dalsich 20%. Az potom som to zobral do vlastnych ruk.Odvtedy aspon neprerabam dokonca mam maly zisk, hoci ak by som to prepocital na skk ktovie ci nemam malu stratu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kocinavi napísal:Juggler chcem ta len poopravit v mojom pripade nejde o investing ale o bankovy zdering, sice pod ruskou dokonalej profesionality a serioznosti.Portfolia klesaju, ale poplatky ostavaju takze im kriza nevadi.Kym som to nevedel a nezaoberal sa tym bolo mi to jedno.Teraz je dost neskoro. O sladka nevedomost.Prepac Jogo ze ti tu pisem moje vylevy.
Aha. Chápem.
Je blbé byť v tom zaseknutý. Nikto nevie, čo bude dalej, riziko je veľké, nevieme kde bude dno...
či to bude stagnovať rok, alebo celé roky...
Stúpať to raz bude, len nikto nevie kedy...
Možno by stálo za to urobiť si analýzu toho, čo je v tvojom portfóliu a podľa toho sa rozhodnúť.
Ináč, už bankám tečie do topánok - ludia z fondov odchádzajú a oni musia znižovať poplatky, aby si udržali limity.
Navyše budú musieť znížiť ceny medzinárodných transferov a výberov z ATM v rámci eurozóny - na úroveň tuzemska - to im riadne pustí žilou. Vieš si predstaviť, že urobíš prevod za 1 euro? (teraz minimálne 10 eur).
Hlavné je, že už začínaš do toho vidieť.
Na to sme tu všetci.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

jogobela napísal:Short SP500 na 870

Ocakaval som uzatvaranie otvaracieho Gapu k piatkovej zatvaracej cene, ale kedze k nemu nedochadza, idem do shortu este pred otvorenim burzy.

Uzavretie obchodu na 850.

Mohol som este trochu posunut SL,ale tiez by to mohlo v noci gapnut proti mne, tak som to uzavrel.
Co dodat. Povodny plan bol vystup v rozmedzi 840-850.Tak som splnil povodny plan.Neni co lutovat.Ak by som nechcel urobit velky obchod, nebol by som podla mojej strategie drzal vcerajsiu poziciu do zaveru burzy.Takze nemal by som 500 pipsov ale len 200-300. Skor tych 200, lebo hranica 850 je psychologicka a bral by som tam target.A tych 200 mam aj teraz.
Takze mam +2% uctu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Jogo:Technicky si posunul stopku dobre, len si daj pozor, aby si nedopadol ako ja. Si v zisku 55 bodov, bola by škoda, keby si zobral len 20. Ja viem, je to ťažká diléma, ale teraz nie sú trhy normálne. Volatilita je šialená.
Došlo na moje slová.
Vidíš aký je ten trh kurva, došlo to rovno ku tvojej stopke.
Preto ja dávam SL tesne nad.
Ale neide o to. Teraz fakt treba vytlcť s tej volatility, čo sa dá a zdrhnúť...
Škoda.
Ale držal si sa plánu, to sa cení.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Juggler: Aj ja davam SL tesne nad. Tu som ho dal na 200 pips ciste z psychologickeho hladiska. Kedze som nevybral 500 pips musel som vybrat 200 podla planu. Ak by som vybral 180 uz by ma to nahnevalo-este kratko traderujem takze emocie su velke. Hlavne ked som v pondelok nevstupil do dalsieho shortu(uspesneho) a vcera som bol v dalsom shorte mal som ho na PT ale po vyhlaseni predajov GM ci co to tam bolo, som cakal pad na 800 a nakoniec vystupil na break-even s nulovym ziskom.

Uz viem, preco skuseny traderi doporucuju si pripravit vstupy a vystupy pred burzou a potom ich len dodrzat.Proste, ked to ide mojim smerom len 10 pipsov, tak pazravost mi sepka nevystupit na PT, lebo uz vidim velky obchod.A ked to ide 10 pipsov proti mne, uz mi strach radi vystupit a necakat na SL.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal: Uz viem, preco skusení traderi doporucuju si pripravit vstupy a vystupy pred burzou a potom ich len dodrzat.Proste, ked to ide mojim smerom len 10 pipsov, tak pazravost mi sepka nevystupit na PT, lebo uz vidim velky obchod.A ked to ide 10 pipsov proti mne, uz mi strach radi vystupit a necakat na SL.
Tak. Obchodný plán je základ.
Nijak ináč emócie neporazíš.
Postupom času - a to príde so skúsenosťami - sa emócie celkom odbúrajú, alebo (a to je môj prípad) Ťa nebudú ovládať primárne, ale len sekundárne.
Keď na prvom mieste bude rozum , tak začneš vidieť trejd rôzne aj počas toho ako sa vyvíja.
Napríklad pri tom tvojom shorte ES 870 som bol úplne nadšený ako si dobre vstúpil.
Keď to prerážalo 850-845 už som strácal istotu, ale držal som ti palce.
No keď to bolo pri 815-820 tak som sa opýtal sám seba:
,,vídíš to ešte stále na short?,,
A povedal som si, že NEVIEM.
Jednoducho už som nevidel príležitosť na short, no ani na long, čiže som bol NEUTRÁLNY.
A keď som videl, že to už ďalej nemá silu a hrozí odraz späť, napadlo ma napísať Ti, že je možno lepšie tú stopku zúžiť ( dať tomu trejdu ešte šancu, ale už viac si ochrániť pekný zisk).

Ja sa stále učím, nechcem sa tu robiť múdry, len popisujem, čo sa deje v mojej hlave, keď trejdím.
To neustále učenie a uvedomovanie si pohybov na trhu by malo po rokoch vyústiť do toho, že trejder začne trejdiť INTUITÍVNE.
Ja pritom chápem intuíciu ako proces, keď mozog zbiera informácie aj bez toho, aby sme si to uvedomovali, triedi ich, robí závery a našepkáva nám, čo treba robiť.
Výsledkom by malo byť, že profík, čo sa tým živí celý život nakoniec trejdí úplne automaticky a ani nevie mnohokrát zdôvodniť prečo práve robí to, či ono.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Short 925 SP500

Na CFD mam moznost vystupit aj v noci na SL tak sa nemusim bat gapov, tak idem do toho.Myslim, ze je to zrele na korekciu.
Juggler, dufam, ze nas Obamov efekt neprevalcuje.

Kocinavi-pisem ti reakciu tu na tvoj prispevok v Jugglerovom vlakne: S tymi podielovymi fondmi, to je problem vystupit.
Kamarat tam ma peniaze a vravel, ze od zadania prikazu predat maju tri dni na predaj. To ak index len tukne do 1000 a poleti dole velkou svieckou je velmi zle. Clovek tam ma minimalnu sancu dobre vystupit v tejto volatilite.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa Honzajs »

Já jsem na Obamův efekt vsadil -mám březnové call opce na SPY.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Honzajs napísal:Já jsem na Obamův efekt vsadil -mám březnové call opce na SPY.
Ved prave preto mam trochu obavu. Ale nic neboj, ja idem len po malej korekcii 200-300 pips a ta uz by tam mohla vzniknut, aj ked pride Obamov efekt. A zarobime obaja :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa Honzajs »

Pokud to nevyjde, mám mentální stopku na 50%. Přišel bych tak o cca 3% portfolia. To bych přežil. :wink:
Stejně nadále držím putky na JPM.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa Ferin007 »

jogobela napísal: Kocinavi-pisem ti reakciu tu na tvoj prispevok v Jugglerovom vlakne: S tymi podielovymi fondmi, to je problem vystupit.
Kamarat tam ma peniaze a vravel, ze od zadania prikazu predat maju tri dni na predaj. To ak index len tukne do 1000 a poleti dole velkou svieckou je velmi zle. Clovek tam ma minimalnu sancu dobre vystupit v tejto volatilite.
Záleží na fondu, jsou fondy, jako třeba Pioneer nebo Templeton, kde můžeš obchodovat "téměř" v reálným čase. Dnes zadáš, zítra máš na účtě. Takže prodáváš za +/- známou cenu (zítřejší cena odráží dnešní vývoj trhů). Pak jsou ale fondy, kde vypořádání trvá skutečně ty 3-4 dny, což je docela průser, pač za tu dobu, zvlášť teď, se můžou trhy dost výrazně pohnout. Nejtragičtější jsou kupodivu fondy ISČS (obchodovaný přes jejich vlastní platformu brokerjet !!!), kde vypořádání trvá i přes týden. V případě svátků i daleko dýl. Po dlouhé době jsem nakoupil něco korporátních dluhopisů přes jejich fondy, bylo to tuším 17.12., a obchod byl vypořádán 30.12.!!!!!!
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa filip glasa »

ty 3-4 dny, což je docela průser, pač za tu dobu, zvlášť teď, se můžou trhy dost výrazně pohnout.
to by som rozhodne nebral ako tragédie keďže podielové fondy nie sú určené na trading.
Hlavne ak sa cena podielu vypočítává z NAV, tak ani iná možnosť nie je. To by NAV museli vo fonde počítať každú hodinu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

[quote="jogobela"]Short 925 SP500

Davam SL na 940.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

jogobela napísal:Short 925 SP500
Som von na SL 940. Strata 1,5% uctu.

Necham ich trochu sa vysaliet a znova ich shortnem.Predsa nebudu rast bez korekcie, aj ked tu mame tu Obama Rallye.

P.S: Pozeram,teraz ked sa ma striasli vysli hrozostrasne makrodata. Vybabrali so mnou ako maly pes s velkym :D
Ale nevadi, nech sa netesia, este mam minimalne 10 pokusov, kym sa ma definitivne zbavia ako tradera na full time. Takze 0:1- hrame dalej.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa Honzajs »

Připrav si trady na období před zveřejňováním Q4.
Podle mne tam bude dost negativních překvapení. A budou následovat revize pro Q1 2009.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Neuveritelne, ako dokaze ta burza blafovat. Kto obchoduje dnove sviecky a pride po praci domov ma tam krasny signal do shortu a k nemu 300 pips SL.To uz je moc.To by muselo spadnut az na 860, aby sa to oplatilo. Ja som mohol do toho nastupit cez den, ale uz som tolkokrat videl americku burzu otocit proti dianiu v Europe....Oni zas so mnou vybabru,teraz ma chcu dostat do velkeho SL, ak nepojdem, pojdu dole ak nastupim, zacnu korigovat. Tazky zivot tradera na americkej burze.Zatial sa drzim obchodneho planu a netrejdim....uvidime.

Ide to dole, toto je na tom tradingu najhorsie, najprv vyrazi SL o par pipsov a potom to otoci spravnym smerom.To ma vzdy nahneva.Tu som vzdy robil najviac chyb(aj robim), ze zacnem chytat utekajuci trend.Teraz musim trpezlivo vyckat na vhodny signal.
Kedysi sme ako studenti vraveli za elektrickou a zenou nebehaj...pride dalsia.
Teraz to musim parafrazovat: Za ujdenou sancou nebehaj...pride dalsia.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Short SP500 905 na cash indexe

sme v zahustenej casti, znizil som pozicie na polovicu, kvoli vecsim SL, aby som mal moznost aj rozmyslat nad vystupom, nie len automaticky vystupit na blizkom SL, tak vyskusame to, 100 pips=0,5% uctu. 1 bod na SP500 ma hodnotu 10 pips. Na Dawovi je 1b=1 pips. Na Nasdaq100 je 1b=10 pips. Ine indexy neobchodujem.

P.S:Obchody robim vzdy podla cash indexu(aspon si myslim, ze to je cash index), lebo na nich mam urobene backtesty a nenastava tam to posunovanie ceny s casom ako na futures. Preto tu budem odteraz pisat len cash hodnoty a nie futures.
Nevyhoda je, ze ten cash bezi len od 9h do 22h. Ale nocne seansy aj tak neobchodujem, len vystupujem z nich na SL.
A ak kupim certifikat, tak ani vystupit sa neda. Preto kupujem velmi tesne certifikaty-vyhodne hlavne na vikend, ked uz nebezi ani futures a ocakavam dolezitu spravu. Mam tam limitovanu stratu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3877
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 130 times
Been thanked: 357 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa osamely chodec »

cena futures je pod cash, to nevyzera dobre .Ale aj tak drzim palce.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

kocinavi napísal:cena futures je pod cash, to nevyzera dobre .Ale aj tak drzim palce.
Kocinavi, mne sa zda, ze futures u indexov je normalne pod cash, ale nie som si isty, lebo premium na indexoch nesledujem.

Ked obchodujes ropu, vies niekde sledovat open interest ako sumar vsetkych kontraktov?
Mne to vsade zobrazuje len open interest najblizsieho kontraktu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"