Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Hlasovanie Ako-investovať: koho volíte?

Hlasovanie ukončené Ne 01 10, 2023 6:53 pm

1. SMER
5
10%
2. PS
13
27%
3. HLAS
1
2%
4. Republika
2
4%
5. OĽaNO, KÚ, Za ľudí
1
2%
6. SaS
19
39%
7. KDH
3
6%
8. SNS
0
Žiadne hlasovania
9. SME Rodina
1
2%
10. Aliancia
0
Žiadne hlasovania
11. Demokrati
0
Žiadne hlasovania
12. Iná strana
1
2%
13. Nie som rozhodnutý
0
Žiadne hlasovania
14. Nebudem voliť
3
6%
 
Celkom hlasov: 49

Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1752
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 165 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Glogol »

JanH napísal: Pi 01 09, 2023 10:42 am
Martin7 napísal: Št 31 08, 2023 8:25 am
No neviem. SASKA ma tiez svoje muchy. Pokial viem, tak dva-krat povalila vladu.
Zial kvoli bilagu z prveho povalenia dlho otalal s druhym povalenim. Prve povalenie sa nemalo stat a druhe malo prist ovela skor. Druhe povalenie SAS-ke vobec nevycitam.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15944
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1084 times
Been thanked: 1444 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Glogol napísal: Pi 01 09, 2023 5:58 pm Zial kvoli bilagu z prveho povalenia dlho otalal s druhym povalenim. Prve povalenie sa nemalo stat a druhe malo prist ovela skor. Druhe povalenie SAS-ke vobec nevycitam.
Druhé povalenie bol koniec Matovičovej vlády. Tretie koniec Hegerovej vlády. Sulík už v Hegerovej vláde nebol a spolčil sa s Hlasom.
Uveril predstave, že bude vládnuť z Hlasom a progresívcami. Ako ho poznám (a tak sa vyjadroval aj v TV), seba videl na poste predsedu vlády, prípadne predsedu parlamentu a prinajhoršom - minister financií.

Narcistiské vnímanie sveta je jedna vec a realita druhá vec: SaS v 2020 sa ledva dostala do parlamentu (6% vs OĽano 25%).
Nuž v živote to býva tak, že kto sa povyšuje, ten bude ponížený. To je Sulíkov údel, rovnako ako Matovičov, Hegerov.

Je smutné že kvôli egám dvoch predsedov strán sa na smetisko politických dejín zrejme dostanú celá Saska i Oľano.

Myslím, že veľa ľudí je znechutených z neschopnosti doterajších politikov a chcú v politike nové tváre - preto PS stúpa.

Volebný model MEDIAN SK: Progresívne Slovensko sa dotiahlo na Smer, Republika predbehla Hlas

Zostavenie vlády len pravicových strán by bez OĽANO nebolo možné.

Ak by sa parlamentné voľby konali v auguste, s rovnakým ziskom 17,8 percenta by ich vyhrali strany Smer-SD a Progresívne Slovensko. Tretie by skončilo hnutie Republika s podporou 10,2 percenta, ktoré predbehlo Hlas-SD (9,4 percenta). Do Národnej rady SR by sa dostala aj koalícia OĽANO, Za ľudí a Kresťanská únia, vyplýva to z najnovšieho volebného modelu agentúry MEDIAN SK.

Oproti volebnému modelu z minulého týždňa si Smer pohoršil o takmer 2,5%. Naopak, polepšila si Republika, ktorá prvýkrát preskočila stranu Petra Pellegriniho.

https://spravy.rtvs.sk/2023/09/volebny- ... ehla-hlas/
Prílohy
Median August.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2247
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 646 times
Been thanked: 371 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

JUGGLER napísal: Pi 01 09, 2023 11:08 pm
Narcistiské vnímanie sveta je jedna vec a realita druhá vec: SaS v 2020 sa ledva dostala do parlamentu (6% vs OĽano 25%).
Nuž v živote to býva tak, že kto sa povyšuje, ten bude ponížený. To je Sulíkov údel, rovnako ako Matovičov, Hegerov.

No vidíš, ledva sa dostaneš do parlamentu, ako si písal sám, zrútiš nie dve ale hneď tri vlády a aj tak stále hádžeš kocky. Podľa mňa je v tomto smere super politik. Lebo je ekonóm. Len škoda, že vždy lavíruje na hrane :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15944
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1084 times
Been thanked: 1444 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

...mne skôr pripadá ako ,,užitočný idiot,,. Takisto odklonil Sasku od liberalizmu k progresivizmu.
Priliš veľa progresívnosti na malé Slovensko, kde komunisti 40 rokov budovali progresívnu - pokrokovú spoločnosť. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1752
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 165 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Glogol »

Vidim ze lud skocil celkom pekne na vymyslenu matovicovu konstrukciu o povaleni tretej vlady. Matovicovi akosi nikto nevycita ze sa nespratal z vlady spolu so sulikom ale vzal kreslo financmajtra len aby tam bol. Jemu nikdy nedojde ze s tymi jeho priblblymi atomovkami sa nijako vladnut neda ak ma clovek aspon stipku zdraveho rozumu. Za mna odobne sa sice opakujem ale hlavnym vinnikom padu vlady je urucite matovic. Keby ten tam nebol vlada je so sulikom doteraz. Sulik jediny mal odvahu povedat ze tie napady su blbosti. Ostatni tam boli len pritakavaci. Rozchod s matovicom sa mu neda vycitat, mal prist skor. Kto z vas by tam vydrzal ? Ja isto nie. Viac mi vadia ine veci. Ze neudrzal Miklosa sko poradcu, infantilna reklama typu saska, menime hru …ale predsa len si nyslim ze by bolo dobre aby do parlamentu dostal. Najpodstatnejjsia vec pre mna je qby sa zodpovedne hospodarilo a v tejto najpodtatnejsej veci mu verim. Ostatne musim kyvnut plecami ze co uz.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4038
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 183 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ved nech daju predvolebny slub zalozeny ich pobytom na slobode :)
A to bude ine parada..
Slubujem ze.. XYZ... splnim? ok zoberiem ten plat 5-10tisic mesacne ako odmenu a samozrejme, dobry pocit, ze som pomohol Slovensku.
nesplnim? tak idem sediet na X rokov, napriklad 4, pretoze take je volebne obdobie..

Toto by podla mna naucilo politikov neslubovat to, co nedokazu dodrzat :)
Odoslané z počítača
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1752
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 165 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Glogol »

iceberg8 napísal: So 02 09, 2023 10:05 am Ved nech daju predvolebny slub zalozeny ich pobytom na slobode :)
A to bude ine parada..
Slubujem ze.. XYZ... splnim? ok zoberiem ten plat 5-10tisic mesacne ako odmenu a samozrejme, dobry pocit, ze som pomohol Slovensku.
nesplnim? tak idem sediet na X rokov, napriklad 4, pretoze take je volebne obdobie..

Toto by podla mna naucilo politikov neslubovat to, co nedokazu dodrzat :)
Utopia. Bude x dovodov preco sa to neda. Ja si davam otazku - zabrani alebo prispeje ta strana ktoru idem volit ku krachu tejto krajiny do 10 rokov ? Tzv pomahacov zo statnych penazi s na uver bude dost aj bez mojho hlasu.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4038
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 183 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ziadna utopia, tak ako konatel s.r.o. zodpoveda da sa povedat celou ritou za spolocnost, tak aj politik musi zodpovedat celou ritou za svoju pracu.
Ak na to nema, tak nech tam nejde. Ak ma nejaky napad, ktory si mysli, ze je dobry, moze ho dobrovolne posunut politikovi, ktoru danu zodpovednost prijme.
Ludia musia bezpodmienecne trvat na zodpovednosti, inak ten krach pride skor ci neskor.
Odoslané z počítača
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2247
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 646 times
Been thanked: 371 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Franto napísal: So 02 09, 2023 8:41 pm Tomáš aj Iceberg, myslím že boli časy v dejinách ľudstva, kedy ľudia mali skutočný dôvod na nariekanie a sťažovanie si. Dnešné časy, v ktorých žijeme patria asi k tým najlepším. A aj to covidové obdobie sme prežili relatívne ľahko.
Súhlasím. Len jedna poznámka.

Franto, asi 10 rokov dozadu som mal rozhovor, pre mňa fakt zaujímavý a podstatný pre celý môj život s jednou pani profesorkou. Ju som si fakt vždy vážil, bola to silná osobnosť. Dosť ma vtedy ten rozhovor nazvime to "osvietil". Bola to profesorka, ktorá bola iná ako všetky ostatné. Bola priama, tvrdá, prísna, zásadová ale férová a veľmi osobná. To dnes vie dať dokopy málokto. Akú učiteľku/učiteľa si človek najviac pamätá zo strednej /vysokej školy? Toho prísneho, pretože ten mu prinesie do života najviac. Podobnú učiteľku som mal aj na strednej, tá bola ešte tvrdšia a naučila ma matematiku, ktorú som pred ňou nenávidel až tak, že som si ju pomaly zaľúbil. Dodnes sa mi o nej sníva, tak bola tvrdá a prísna.

No ale, aby som prešiel k veci. V tom našom rozhovore mi tá pani profesorka povedala, že si mám uvedomiť, že nie ostatní sú iní ako ja, ale že ja som iní ako ostatní (zrejme tým narážala na moje vlastné ekonomické a spoločenské predstavy a ideály o fungovaní sveta v tej dobe).

Píšeš: "Väčšina ľudí odmieta vziať svoj osud do vlastných rúk."

To je Tvoje videnie sveta. Tá väčšina, ktorej nerozumieš a chceš kázať svoje videnie sveta, je na tom s tým videním úplne inak. Ona svoj osud má dávno pevne vo svojich rukách. Len je to iné ako Tvoja predstava.
Murosik
Silver Member *
Príspevky: 218
Dátum registrácie: So 20 11, 2021 8:44 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 49 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Murosik »

Suhlasim, ze boli doby kedy ľudia mali pravo si sťažovať a dnes sa máme lepšie ako predtým.
Zo súhlasím, ale samo o sebe to je nič nehovoriaca fráza a nie je to argument pre nič konkrétne.
Akceptovateľný argument by to bol, ak by sulčasný stav (malme sa relatívne dobre) mali na zodpovednosti súčasní politici. Ale nemajú. Dokonca si trúfam povedať, že celkovo ekonomický rast nemá spravidla až toľko spoločné s politikmi. Respektíve, čím menej sa politik do ekonomiky a riadenia všetkého stará, tým viac ekonomika rastie.
Ale aj keby, stale mam pravo nadavat ak vidim ze sa niektoré veci riesia zle, lebo to znamena, ze sa daju riesit aj lepsie.

Ak by som mal cloveka, co mi spravuje peniaze a zistím, že ich spravuje zle (kradne peniaze nad rámec poplatkov, naschval investuje peniaze do projektov kamaratov, ktore nie su až tak výnosné….), tak by ma tiež neuchlácholil vetou, veď sa máš lepšie ako kedy inokedy.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4038
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 183 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Odopiera mi to napriklad ten, kto zmysla ako "daj si rusko inak sem nemozes ist" "daj si vakcinu, inak nemozes cestovat"
ale to je zbytocne rozpisovat :)
Absolutna zodpovednost nie je o tom, aby sa ma TY chranil, aj ked som slabsi. Podla toho ako pises, tak "slabsi" su vacsina..
Preco mi neprispejes na chod mojho zivota, napriklad ucty za energie, preco ma v tom nechranis? Nepotrebujem chranit proti korone, co ak potrebujem chranit proti vysokym cenam energii?
AHA! ved pockaj! to sa deje!
Cize suhlasis s tym, ze slabsim treba dotovat ceny energii, stoj co stoj?
Ja osobne tam vidim podobnost s povinnym nosenim ruska.


' Pri financiách a dôchodkoch máme počúvať odborníkov ale čo sa týka celosvetovej pandémie, nie?"

Kto je podla teba odbornik na financie a dochodky?
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4038
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 183 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Este na toto

Kto a ako Ťa núti podporovať jednu pravdu?

No kto asi, ten kto ju kaze. Mozem ist na namestie a povedat, ze "Nemyslim si, ze Putin je zly, podla mna kona pre dobro Ruska"
?
mozem? zarucis sa za to? Pricom toto co som si teraz vymyslel, nie je ziadne agresivne pretlacanie nazoru, to by bolo formulovane inak, snad sa chapeme.

Podporovat 1 pravdu. Mam taky pocit, ze nie je legalne obchodovat s Ruskom, alebo je? Sankcie znamenau co ?


by the way

kto a ako Ti odopiera vziať svoj osud do vlastných rúk?

zoberme to z opacneho uhla pohladu.
Zobriem si osud do vlatsnych ruk a budem volit napriklad stranu X. Ale 90% ludi ju volit nebude, tak ako mozem zobrat osud do vlatnych ruk? majorita mi v tom brani. A veris, ze majorita ma vzdy dobru volbu? Vidime kam nas ta majorita za tie roky volieb dostala. Mal by si s tym byt logicky tym padom spokojny, nie?

Ak mi je odoprety vstup do krajiny, pretoze nie som ockovany, tak to je odopieranie " vziať svoj osud do vlastných rúk" pretoze ja som sa rozhodol " vziať svoj osud do vlastných rúk" inou cestou, ako komercnou vakcinou. A tym, ze Kto a ako Ťa núti podporovať jednu pravdu? si odovedas sam sebe. nevidis tu jednoduchu logiku?
Kto a ako Ťa núti podporovať jednu pravdu? = musis sa ockovat, nemozem spochybnit vakcinu
" vziať svoj osud do vlastných rúk" = nechem sa ockovat, ale musim sa ockovat.

Ved tu sam seba negujes :) Tvaris sa, ze neexistuje jedna jedina pravda, pricom vakcina je jedna jedina pravda, nakolko je podmienene vsetko danou vakcinou a zaroven mi tvrdis, ze si mozem zobrat osud do vlastnych ruk, ale vlastne len prostrednictvom vakciny, nijak inak.
Odoslané z počítača
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2247
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 646 times
Been thanked: 371 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Franto nepochopili sme sa. Beriem nedorozumenie ale na seba. :)

Vysvetlenie nižšie:

Najskôr bol tento Icebergov komentár.
iceberg8 napísal: Pi 01 09, 2023 12:36 pm
Franto napísal: Pi 01 09, 2023 10:32 am Väčšina ľudí odmieta vziať svoj osud do vlastných rúk.
No ja som maximalne ochotny vziat svoj osud do vlastných rúk, ale je mi to odoprene, pretoze si musim nasadit rusko, respik, dat sa vakcinovat a podporovat len jedinu pravdu.
Na tento jeho príspevok som dal lajk. :like: A hneď tu nastalo evidentné nedorozumenie.

Nelajkujem len komentáre s ktorými na 100% či, na 80% či na viac ako 50% súhlasím. Lajkujem niekedy príspevky všetkých hlavných nositeľov diskusie, aj keď jeden vraví niečo, druhý úplne niečo iné a tretí príde s úplne iným pohľadom ako tí dvaja. Páči sa mi komentár? Dávam lajk, nemusím s ním vôbec súhlasiť, ale dávam lajk preto, lebo prináša do diskusie iný pohľad na vec, ktorý napr. mňa nenapadol, to bolo aj v tomto prípade.

Ty si to ale evidentne vyhodnotil inak – viď. Tvoj komentár:
Franto napísal: So 02 09, 2023 8:41 pm
Tomáš aj Iceberg, myslím že boli časy v dejinách ľudstva, kedy ľudia mali skutočný dôvod na nariekanie a sťažovanie si. Dnešné časy, v ktorých žijeme patria asi k tým najlepším. A aj to covidové obdobie sme prežili relatívne ľahko.
Na to som Ti odpovedal, ako som Ti odpovedal. Dúfam, že tým sa to nedorozumenie vysvetlilo.

Poďme k Tvojej správe.
Franto napísal: Ne 03 09, 2023 12:36 pm Najprv súhlasíš s tým, že Ti niekto bráni v tom, aby si mohol vziať svoj osud vo vlastných rúk a potom napíšeš toto... K obsahu čo som napísal ani k tomu, s čím si súhlasil si sa vôbec nevyjadril. Niečo Ti bráni v prezentovaní svojich názorov? Namiesto toho ideš rozoberať mňa. To čo napíšeš Ty je v pohode, ale to čo ja napíšem je kázanie :D
Ako som písal vyššie, dúfam, že to „súhlasíš“ sme si vyjasnili. Lajk sa nerovná súhlasím. Lajk = páči sa mi reakcia, príspevok. Čo sa týka zvyšku, prepáč ja som nemal chuť/ani by som si nedovolil nikoho kázniť, teda ani Teba, len som si chcel napísať to svoje k tomu, čo sa tu preberalo, keďže si ma vyhodnotil ako toho „kto súhlasil“, pričom som dovtedy k tomu nenapísal jediné slovo . :na_zdravie:
Franto napísal: Ne 03 09, 2023 12:36 pm Prosím napíš kto a ako Ti odopiera vziať svoj osud do vlastných rúk? Kto a ako Ťa núti podporovať jednu pravdu?
Prepáč túto otázku snáď nemyslíš vážne? Už na základnej škole som bol na prvom svätom prijímaní, lebo to tak niekto chce, lebo sa to tak robí a patrí, nie preto že ja chcem. Môžeš 2x hádať či som bol aj na birmovke... Mohol by som ale pokračovať x podobnými situáciami/momentami v mojom živote. Túto debatu ale nechcem riešiť. Je hodnotová, do toho nechoďme, lebo sa tu povadíme všetci :lol: :mrgreen:
Franto napísal: Ne 03 09, 2023 12:36 pm Inak, ja som patril k tej väčšine čo nosila rúško a vnímal som rozumnosť anticovid opatrení. Aj vakcíny vnímam ako niečo, čo má pomôcť. Asi nie je potrebné, aby som tu písal ako vakcíny chránia ľudí pred smrteľnými chorobami, ako zmizli pliagy (kiahne, detská obrna atď).
Však napíš ako to vidíš.
Pri financiách a dôchodkoch máme počúvať odborníkov ale čo sa týka celosvetovej pandémie, nie?
No vidíš, ja som bol takisto za všetky opatrenia a zákazy. Keby si ma poznal osobne, vedel by si, že ja som všetky opatrenia ešte x-násobne sprísnil u nás doma a v mojej rodine. Napriek tomu som to schytal 2x. Keby to bolo na mne, tak by tu boli opatrenia a zákazy ešte ďaleko tvrdšie ako boli, pretože boli doslova deravé. :lol:

Čo sa ale vakcín týka, panovala u nás zhoda, nikto sa nedal očkovať, jedine starí rodičia, ktorí boli vysokého veku a vyslovene riziková skupina.
Franto napísal: Ne 03 09, 2023 12:36 pm Z čoho Ti to vychádza tak, že väčšina má svoj osud vo vlastných rukách? Napr. z dobrého dôchodkového zabezpečenia väčšiny? Ja to vidím tak, že väčšina je závislá na štáte. A preto stále dúfa, že zvolením štedrého spravovača štátu sa vyrieši ich budúcnosť. Je menej tých ľudí, ktorí si uvedomujú, že je potrebné najprv vytvoriť. Je teraz obrovská hrozba práve v tomto, že budú nepriaznivé podmienky na podnikanie a za krátky čas tu zdochne pes. Tvorivosť a motivácia sa vyparia. Potom môžu zvyšovať dane aj na 90%, keď nebude komu a z čoho brať.

Tvoja odpoveď s Dzurindom bola :palec_hore:
K tomu dôchodkovému... Staval som súkromnú dôchodkovú schému v jednej firme. A nemala 5 zamestnancov. V zmysle toho čo sme tu začali rozoberať. Vieš s čím zaujímavým som sa stretol hneď na začiatku, čo ma prekvapilo? S jednou otázkou. Že ak má zamestnávateľ na to aby prispieval zamestnancom na dôchodok, tak má asi peniaze, tak prečo ich teda nevyplatí hneď vo výplatách? Drsný pohľad na vec, hlavne ak má pri takomto rozhodovaní firma ešte aj odbory. :)

Čo ma ale na tom prekvapilo vtedy, ma neprekvapuje dnes. Robil som jeden prieskum, kde drvivá väčšina opýtaných reagovala obdobne. Nechcem peniaze na dôchodok, chcem ich teraz. Zase som v niečom iný ako ostatní? Som. Väčšina respondentov totiž uviedla tento dôvod: nevie čo bude o 3 roky, nieto ešte o 30, či 40. Ja osobne som sa na to takto nikdy nepozeral. :roll:

PS: to s tým Dzurindom som nepochopil...
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4038
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 183 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Tiez davam lajky ludom, ktori maju uplne opacny pohlad, ale napisu nieco, co je tak trefne, ze mi to nenapadlo :)
Tj, davam lajky aj ludom, ktori su nazorovo absolutne na opacnej strane, ako som ja :)

Ale patrim k ludom, ktori by zobrali hotovost, a nie dochodok, ale to moze byt nepochopene - ja som z cesta takeho, ze si radsej spravujem "svoj" majetok "sam" :) Tj, radsej vyssi plat, nulove odvody a nikdy nenatrcim ruku statu, pretoze to co si odlozim, o 30-40rokov zurocim lepsie, ako stat, podla mojho nazoru. Ale takto to asi nevnimali respondenti v danej firme..

Ved som tu pisal extrem typu, poistit ropny tanker DIY, poistit vozovy park DIY, atd
PS: nemam ziadne poistenie nehnutelnosti/auta (okrem PZP), som sam sebe poistovna..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15944
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1084 times
Been thanked: 1444 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Prieskum SANEP pre ta3: Ficov Smer s odstupom prvý, PS a Hlas tesne pri sebe, OĽaNO mimo hry

Na prelome augusta a septembra má najvyššiu podporu v prieskume preferencií SANEP pre ta3 strana Smer, v NR SR by bolo osem strán.
Hnutie OĽaNO a priatelia získalo 6,5 percenta hlasov opýtaných, ale keďže kandiduje v koalícii, ktorá potrebuje 7 percent hlasov, do parlamentu by sa nedostalo.
Prílohy
Sanep sept.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 144 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa wladas »

Martin7 napísal: Št 31 08, 2023 8:25 amTeraz Sulík znova odovzdal Slovensko Smeru.
Ak by som mal ist volit a vyber by bol len Matovic alebo Smer, volim Smer. Matovic dokaze zadlzit a vybrakovat statnu pokladnicu viac nez Smer kradnutim. A v neposlednom rade aspon Smer vie riadit krajinu. Som na Sulika nasraty ale preto ze neodisiel z koalicie skor.

jogo napísal: Št 31 08, 2023 11:11 amJa neidem voliť, pretože žiadna strana nemá program zhodný s mojimi hlavnými prioritami:
-neschvaľovať potraty
-nepresadzovať istanbulský dohovor
-nekradnúť a nekorumpovať vo veľkom a na drzovku(skutok sa nestal)
-ekonomika(nežiť na dlh, nezvyšovať dane, vytvoriť priaznivé podmienky pre podnikanie)
-schopnosť vládnut.
Ked nedokazes zvolit stranu ktora splna aspon 3-4 z tychto bodov tak zvysujes pomer poslancov vytaznej strane, dajme tomu Smeru. A ten je zhodny dajme tomu s 2 bodmi, max 3.
Sam si odvovedaj ci je to logicke. Za mna urcite nie.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 170 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JanH »

wladas napísal: St 06 09, 2023 6:12 pm
Martin7 napísal: Št 31 08, 2023 8:25 amTeraz Sulík znova odovzdal Slovensko Smeru.
Ak by som mal ist volit a vyber by bol len Matovic alebo Smer, volim Smer. Matovic dokaze zadlzit a vybrakovat statnu pokladnicu viac nez Smer kradnutim. A v neposlednom rade aspon Smer vie riadit krajinu. Som na Sulika nasraty ale preto ze neodisiel z koalicie skor.

jogo napísal: Št 31 08, 2023 11:11 amJa neidem voliť, pretože žiadna strana nemá program zhodný s mojimi hlavnými prioritami:
-neschvaľovať potraty
-nepresadzovať istanbulský dohovor
-nekradnúť a nekorumpovať vo veľkom a na drzovku(skutok sa nestal)
-ekonomika(nežiť na dlh, nezvyšovať dane, vytvoriť priaznivé podmienky pre podnikanie)
-schopnosť vládnut.
Ked nedokazes zvolit stranu ktora splna aspon 3-4 z tychto bodov tak zvysujes pomer poslancov vytaznej strane, dajme tomu Smeru. A ten je zhodny dajme tomu s 2 bodmi, max 3.
Sam si odvovedaj ci je to logicke. Za mna urcite nie.
Wladas: to, že smer-sd vie riadiť krajinu je ilúzia. Jediné, čo vedia robiť dokonale je ťahať za jeden povraz. Žiaden konflikt neprenikne na povrch.
Keby si sa nato pozrel z ekonomického pohľadu v období hojnosti sa dlh nijako neznižoval práve naopak. A tak isto neprešla žiadna zásadná reforma, ktorá by posunula krajinu dopredu v časoch, keď to bolo málo bolestivé.
Matovič schytával jednu krízu za druhou, takze sa to dá len veľmi ťažko porovnávať..
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 198 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Martin7 »

wladas napísal: St 06 09, 2023 6:12 pm
Martin7 napísal: Št 31 08, 2023 8:25 amTeraz Sulík znova odovzdal Slovensko Smeru.
Ak by som mal ist volit a vyber by bol len Matovic alebo Smer, volim Smer. Matovic dokaze zadlzit a vybrakovat statnu pokladnicu viac nez Smer kradnutim. A v neposlednom rade aspon Smer vie riadit krajinu. Som na Sulika nasraty ale preto ze neodisiel z koalicie skor.

jogo napísal: Št 31 08, 2023 11:11 amJa neidem voliť, pretože žiadna strana nemá program zhodný s mojimi hlavnými prioritami:
-neschvaľovať potraty
-nepresadzovať istanbulský dohovor
-nekradnúť a nekorumpovať vo veľkom a na drzovku(skutok sa nestal)
-ekonomika(nežiť na dlh, nezvyšovať dane, vytvoriť priaznivé podmienky pre podnikanie)
-schopnosť vládnut.
Ked nedokazes zvolit stranu ktora splna aspon 3-4 z tychto bodov tak zvysujes pomer poslancov vytaznej strane, dajme tomu Smeru. A ten je zhodny dajme tomu s 2 bodmi, max 3.
Sam si odvovedaj ci je to logicke. Za mna urcite nie.
,,Teraz Sulík znova odovzdal Slovensko Smeru." - Toto som ja nikdy nenapísal :shock: a ani si to nemyslím. Súhlasím, že mali odísť z koalície skôr. Sulík ale váhal, aby znova nepovalil vládu, tento krát to ale bolo dobré rozhodnutie. :palec_hore:

Edit: ,,Teraz Sulík znova odovzdal Slovensko Smeru." - to som citoval Jugglera.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 144 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa wladas »

Moja chyba pri editacii. Reagoval som samozrejme na Jugglera. Opravim to.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4038
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 183 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ako to vlastne funguje s tym, ak sa strana ktorej odovzdam hlas nedostane do prdlamentu?
Tj. ak nepremrhat svoj hlas?
Tie hlasy/strany, ktore sa nedostanu do siene slavy, tak ich hlas sa rozdeli nejakym sposobm tym stranam, ktore si vacsina zvolila?
Cize, idealne ako nepodporit mafiu, ci uz roberta alebo igora, tak je zvolit stranu, ktora bude mat aspon tesne nad 5,00% a tie kresla ziska?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15944
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1084 times
Been thanked: 1444 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal: St 06 09, 2023 7:41 pm ,,Teraz Sulík znova odovzdal Slovensko Smeru." - Toto som ja nikdy nenapísal :shock: a ani si to nemyslím.
Napísal som to ja. Stačí počkať 1 mesiac a bude to realita. :wink:

Keby u Sulíka prevažoval rozum nad egom a vo vláde (ktorá mala ústavnú väčšinu! ) by ,,ťahal za jeden povraz,, dnes by Saska mala preferencie 25%.
Miesto toho Sulík opustil vládu a neskôr ju položil. Dôvera koaličných strán padla na minimum a Sas je na prahu zvoliteľnosti.

O narcistickom egu Sulíka svedčí aj jeho vyťahovanie : ideme vyhrať voľby...sme jediní, kto dokáže riadiť krajinu....ak vyhráme voľby, budem ašpirovať na premiéra..

Žiadna pokora, žiadna sebareflexia. Aj keby sa Sulík dostal do ďalšej vlády - nedokáže ,,ťahať za jeden povraz,,
V súčasnej realite by mohol vládnuť jedine s Hlasom a PS. Zase by bol ten najmenší s najväčším egom... :roll:

Smutný príbeh, ktorý bude mať smutný koniec. 4 roky vlády Smeru + Hlasu + zbytok...
Sulík môže byť rád, ked sa SaS dostane do parlamentu....
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 144 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa wladas »

Ono vsetko to moze byt aj pravda aj ked na povalenie mal velmi dobry dovod.
Kazdopadne alternativa moc niet a zaroven by to bolo velmi zle keby prepadli hlasy Sasky. Vitaz (Smer) by ziskal viac kresiel.
Moj hlas stale maju ako uz od ich vzniku. Sulika uz ale kruzkovat nebudem.

iceberg8 napísal: Št 07 09, 2023 9:17 am Ako to vlastne funguje s tym, ak sa strana ktorej odovzdam hlas nedostane do prdlamentu?
Tj. ak nepremrhat svoj hlas?
Tie hlasy/strany, ktore sa nedostanu do siene slavy, tak ich hlas sa rozdeli nejakym sposobm tym stranam, ktore si vacsina zvolila?
Cize, idealne ako nepodporit mafiu, ci uz roberta alebo igora, tak je zvolit stranu, ktora bude mat aspon tesne nad 5,00% a tie kresla ziska?
Teoreticky priklad. Smer bude mat 22% ako mu odhaduju preferencie. Ale moze ziskat 30 az 50 kresiel pri rovnakych %. Najmenej ked sa dostanu do parlamentu vsetky strany nad 4% a najviac ked sa do parlamentu nedostanu strany ktore teram maju pod 6%
Inak povedane cim viac hlasov prepadne o to menej sa musia strany delit o kresla.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15944
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1084 times
Been thanked: 1444 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nahodil som hlasovanie - prvý predvolebný prieskum portálu :).
Prieskum bude trvať 3 dni, teda do konca soboty 9.9. Môžete zvoliť iba jednu možnosť.

Hlasovanie sa dá nahodiť iba cez prvý príspevok, čo bol príspevok Tomáša, ktorý som zmenil.
Tam dám aj vyhodnotenia ďalších prieskumov - ak teda budú.

P.S. Tipujem, že Saska vyhrá voľby. Ale iba u nás :wink:

Ja zahlasujem pozdejšie. Nie som zatiaľ rozhodnutý. Viem len toľko, že voliť pôjdem a koho voliť nebudem.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4038
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 183 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa iceberg8 »

wladas napísal: Št 07 09, 2023 11:37 am
Teoreticky priklad. Smer bude mat 22% ako mu odhaduju preferencie. Ale moze ziskat 30 az 50 kresiel pri rovnakych %. Najmenej ked sa dostanu do parlamentu vsetky strany nad 4% a najviac ked sa do parlamentu nedostanu strany ktore teram maju pod 6%
Inak povedane cim viac hlasov prepadne o to menej sa musia strany delit o kresla.
Cize polopatisticky povedane, treba dostat co najviac stran do parlamentu?
pretoze ak bude vela stran po 4%, nedostanu sa tam, a tieto 4% sa prerozdeli medzi tymi, ktori sa tam dostanu?
Takze nevolit strany ktore budu mat 1-2%.. Ak uz volic nema inu moznost, ako len zabranit aby urcite strany ziskali viac kresiel..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1038
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 181 times
Been thanked: 231 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Joki »

Ja mám v tom úplne jasno, pre mňa a moju rodinu je dôležita bezpečnosť a ekonomika.
To znamená, pevné ukotvenie v NATO a EU + partnerstvo USA.

Moja voľba je PS.

Druhá voľba SaS, aky by som videl, že je na hranici zvoliteľnosti, aby neprepadli jej hlasy.



P.S. Môžme polemizovať, ako je na tom EU a jej ekonomika, ale v tomto regione nič lepšie momentálne nemáme a mať nebudeme.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
JanH
Gold Member **
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 170 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JanH »

iceberg8 napísal: Št 07 09, 2023 1:01 pm
wladas napísal: Št 07 09, 2023 11:37 am
Teoreticky priklad. Smer bude mat 22% ako mu odhaduju preferencie. Ale moze ziskat 30 az 50 kresiel pri rovnakych %. Najmenej ked sa dostanu do parlamentu vsetky strany nad 4% a najviac ked sa do parlamentu nedostanu strany ktore teram maju pod 6%
Inak povedane cim viac hlasov prepadne o to menej sa musia strany delit o kresla.
Cize polopatisticky povedane, treba dostat co najviac stran do parlamentu?
pretoze ak bude vela stran po 4%, nedostanu sa tam, a tieto 4% sa prerozdeli medzi tymi, ktori sa tam dostanu?
Takze nevolit strany ktore budu mat 1-2%.. Ak uz volic nema inu moznost, ako len zabranit aby urcite strany ziskali viac kresiel..
Svojim sposobom je to absurdne, ze takyto system stale funguje. Riesenim by bolo napriklad umoznenie moznosti B. T.j. ak sa do parlamentu nedostane hlavna preferovana strana a hlas by mal prepadnut, mohla by sa oznacit alternativna strana B.
Potom by sa nestalo, ze mame 820.000 prepadnutych hlasov ako vo volbach 2020, kde teda vysledok volieb absolutne nereflektuje volu tejto skupiny ludi.
prepadnute hlasy.JPG
prepadnute hlasy.JPG (32.44 KiB) 1211 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 144 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa wladas »

Teraz hrozi ze prepadne este viac hlasov. Kedze "spajanie" dopadlo ako dopadlo.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2247
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 646 times
Been thanked: 371 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Juggler: dík za tú anketu, rovno som šupol túto tému ako oznámenie pre celý portál, aby sa nám tá anketa poriadne naplnila :)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4038
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 183 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Asi by som dal hlas strane, ktora preda Slovensko, normalne - zlikvidni.. Ak sme na ATH, a lepsie uz nebude, tak beriem radsej cash, ako spravny kapitalista :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15944
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1084 times
Been thanked: 1444 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rozmýšlam, že tragédiou SaS je, že nedokázali vymeniť predsedu Sulíka. Ani nemajú za koho, lebo Sulík všetkých konkurentov zo strany vyštval.

Taká PS sa ešte ani nedostala do parlamentu, už má štvrtého predsedu. Ryba smrdí od hlavy...
PS vymenila Štefunka za Trubana ( 5g bieleho ), následne nevýraznú Biháriovú.

Šimečku tlačí do popredia neviditeľná ruka ... stal sa podpredseda EU parlamentu...včera ho v TV ukazovali s Macronom...
Eéj bisťu čo taký tridsiatnik môže v politike dokázať. Lepšie povedané - ešte nedokázal nič, už je hviezda. Len tak - za názory :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 144 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa wladas »

Ked mas mizernu konkurenciu tak to ide lahko.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 144 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa wladas »

george1 napísal: Št 07 09, 2023 9:41 pmMichal Šimečka, DPhil. , 39 - ročný,
To bola reakcia na Sulika ako predsedu. Nie samotna volba strany.
PSko je samozrejme moja druha alternativa. A uz viem ze by som urcite kruzkoval Spisiaka.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 198 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa Martin7 »

V PS sú podľa mňa zaujímavé len dve mená. Valášek a Spišiak. Valášek ma ale dosť sklamal pri niektorých hlasovaniach návrhoch Sasky. Spišiak je ale top :potlesk: :uctievanie: . Pamätám sa, ako rýchlo zatočil s mafiou po Mečiarovi. Ale nemôžem povedať, že PS by bola moja druhá voľba. Tá strana je katastrofa, druhé Oľano. Saska je moja prvá aj druhá voľba. Skrátka jediná. :beer:

Fajn rozhovor so Sulíkom.
https://www.youtube.com/watch?v=5DbhVDb ... eRefresh=1
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2247
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 646 times
Been thanked: 371 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Asi sa tu slovo Sulík a SaS spomína dosť často. Neustále mi vyskakuje na reklame, neviem ako Vám :)

sas.jpg

PS: kukám, že sa nám tu stratili lajky, hmm pred tým tu normálne fungovali... musím to pozrieť, že kde nastala chyba...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15944
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1084 times
Been thanked: 1444 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JUGGLER »

george1 napísal: Št 07 09, 2023 9:41 pm re: Juggler,
kopnutie do Šimečku , ako od teba , je teraz populárne, najmä medzi sk politikmi razenia Fico, Blaha, Uhrík a ich elektorátom. Útoky na Šimečku vzrastajú úmerne preferenciám PS. Mňa život naučil, na veci sa pozerať cez otázku = komu to prospeje ?
A kde som kopol do Šimečku? :shock:
Ani si nedočítal môj príspevok a už útočíš a moralizuješ.
Bol by som rád keby si sa nevyjadroval ku mne a neprirovnával ma k politikom o ktorých píšeš z hnusom.
Ďakujem. Slušná diskusia je o tom, že sa z rešpektom vyjadrujeme k obsahu.

Tu je môj príspevok :
JUGGLER napísal: Št 07 09, 2023 6:35 pm Rozmýšlam, že tragédiou SaS je, že nedokázali vymeniť predsedu Sulíka. Ani nemajú za koho, lebo Sulík všetkých konkurentov zo strany vyštval.

Taká PS sa ešte ani nedostala do parlamentu, už má štvrtého predsedu. Ryba smrdí od hlavy...
PS vymenila Štefunka za Trubana ( 5g bieleho ), následne nevýraznú Biháriovú.

Šimečku tlačí do popredia neviditeľná ruka ... stal sa podpredseda EU parlamentu...včera ho v TV ukazovali s Macronom...
Eéj bisťu čo taký tridsiatnik môže v politike dokázať. Lepšie povedané - ešte nedokázal nič, už je hviezda. Len tak - za názory :)
.
.
george1 napísal: Št 07 09, 2023 9:41 pm Útoky na Šimečku vzrastajú úmerne preferenciám PS.
Kopance lietajú z oboch strán. Ja sa len divím že tí, čo najviac skloňujú slovo ,,slušnosť,, útočia rovnako. Nevidím žiadny rozdiel medzi jednou a druhou stranou.
george1 napísal: Št 07 09, 2023 9:41 pm Mňa život naučil, na veci sa pozerať cez otázku = komu to prospeje ?
Naozaj? Komu prospeje nekonečná vojna na Ukrajine? Zabíjanie , státisíce mŕtvych a mrzákov, zbrojenie, dodávky zbraní, eskalácia napätia?
Ja som za MIER, tak ako väčšina ľudí na Slovensku. Som za to, aby sa vyjednávalo o mieri. Ked sa bude eskalovať napätie, napr. dodávkami kazetových zbraní, muníciou z uránom, kto bude zodpovedný za prípadný jadrový útok?

Dal si do Googla ,,Šimečka,, a skopíroval si tu pochvalné ódy z prvého článku.
A ja si pametám, že Šimečkov dedo bol fanatický komunista. tak som zadal do gúgla dedo Šimečku a hľa už to nie je taká geniálna rodina:
Šimečkovci – od boľševika ku komsomolcovi

Teraz môžeš napísať, že som si kopol do Šimečku. A ja poviem nie, len si prebudil vo mne zvedavosť, tak som si prečítal aj iné info.
Samozrejme, teba iné ako oslavné info nezaujíma. Mňa áno. Každý jeden fakt, hlavne od insiderov ma zaujíma.
Idú predsa voľby a moja manželka chce voliť PS. Celá tá strana je pomerne neznáma, tak poštudujem trocha. Ďakujem za slušnú diskusiu a podnety.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JanH
Gold Member **
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 170 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JanH »

JUGGLER napísal: Št 07 09, 2023 6:35 pm Eéj bisťu čo taký tridsiatnik môže v politike dokázať. Lepšie povedané - ešte nedokázal nič, už je hviezda. Len tak - za názory :)
To klise o veku aj mna zaujalo a trochu som sa nad nim pousmial :D , kedze som so Simeckom(39) rovnaky rok vyroby a dovolim si tvrdit, ze aktualne sa nachadzam niekde na kariernom vrchole, co sa skusenosti, chuti, produktivity a elanu tyka.
Zaroven viem vymenovat niekolko mojich spoluziakov z VS, ktori su v tom istom veku riaditelia IT firiem alebo bank a doslova vsetci maju seniorsku IT poziciu v nejakej firme. Takze ta poznamka o veku je v dnesnej dobe uplne out. Staci si len prelistovat vo Forbes "uspesni pod 30" a kazdy hned pochopi, ze vek nie je v ziadnom ohlade diskvalifikujuce kriterium, prave naopak.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 170 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa JanH »

george1 napísal: Pi 08 09, 2023 3:30 am Do nehnuteľností na Slovensku investovať aktuálne nebudem, práve kvôli možnému politickému vývoju na Slovensku. Mám v pláne investovať do nehnuteľností mimo európu.
Súčasný vývoj na Slovensku mi nedáva pozitívny výhľad.
George - toto rozhodnutie si treba dobre premysliet. Zvazit pre a proti a dobre si nastudovat legislativu. V zahranici su ine zakony a pravidla co sa nehnutelnosti tyka, takze sa treba naozaj dobre zorientovat.
Tiez som stal pred touto otazkou a rozhodol som sa investovat do nehnutelnosti v EU ale mimo Slovenska. Aktualne, ked to porovnam so znamymi co maju invest. nehnutelnost na SVK dosahuju lepsie zhodnotenie ako ja. Bratislava je proste stale lukrativna a ludia posledny rok investovali do zazitkov a cestovania, takze isiel aj apartmanovy segment.
Z dlhodobeho hladiska (horizont 25Y) som ale vsetko presunul do politicky stabilnejsieho prostredia, ale prvotne naklady a najma dane pri nadobudnuti nehnutelnosti ma poslali slusne do minusu. (10% z ceny nehnutelnosti poplatky).
Uvidime, co bude o par rokov. Ak si pisal napr. o Dubaji, k tomu sa neviem vyjadrit, ale urcite to nesie aj nejake rizika.
ibi2525
Silver Member *
Príspevky: 150
Dátum registrácie: So 01 09, 2007 11:33 am
Has thanked: 45 times
Been thanked: 29 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa ibi2525 »

Nechcel som naozaj na túto tému vôbec reagovať z dôvodu že na politiku ma každý iný názor ktorý málo kedy ľudia zmenia a vznikajú len hádky a ešte horšie veci.

Preto len krátko môj pohľad a názor. Na začiatku len pár základných veci o mne cez ktoré sa odvíjaja môj názor. Mám 36r. Ženatý, bez deti. Stredoškolské vzdelanie. Neveriaci. Pracujem ako zamestnanec na železnici. Bývam na strednom Slovensku., pracujem západ a stred Slovenská. Voliť chodím od kedy je to možné.

Skúsim len krátko ku každej strane ktorá má možnosť sa dostať do parlamentu... K ostatným 2% stranám podľa mňa nemá význam.

Smer: Všetky kauzy a veci čo boli okolo nich verím že sú pravdivé (nahrávky hlasu a zháňanie peňazí vlastnou hlavou, oligarchovia, a pod.). Rovnako to vidím aj s minulosťou je aká je to sa neda zmeniť u nikoho., Ale nevidím pravdu v názoroch že sú za vojnu alebo pro ruský a pod. Zdieľam rovnaký názor že treba mierové rokovania a nie dodávky zbraní. Odchod s EÚ a NATO tiež je to rétorika iných a nie ich si myslím. Ak niečo tak skôr po zmene tých inštitúcií volajú a nie odchode.

Hlas: Tu je ta minulosť ktorá sa nedá zmeniť.. Sú to ľudia zo Smeru len v novom., nech si vravia co chcú je to to iste ako bola SNS a práva SNS.. Dve strany na papieri ale fakticky jedno a to isté. Najviac na Pelegrinim mi vadí že je nečitateľny. Aby zostal pekný je schopný odpovedať neviem aj na otázku kde sú možnosti len... ano/nie. Vo vážnych otázkach musí byť chlap a povedať rovno.

PS: Nie som zástanca tých hodnôt to poviem rovno. Ale prakticky keď pozriem nevidím tam silnú osobnosť a ľudské možnosti na Zmenu zakonov., Reformy a pokrok ktorý treba Slovensku. Žiadnych odborníkov len ľudí ktorý vyhlásili že prvé čo treba riešiť na Slovensku sú partnerstva tak to je človek ktorému horí strecha na dome ale on zatiaľ rieši farbu plotu.

Republika: Tu nemá význam písať veľa. Opäť ta minulosť. Darmo prezlečiem kabát a zmením meno strany. Najprv poznať minulosť a poučiť sa z nej aby sa neopakovala a samozrejme ju nepopierat. A extrémizmus vo všetkom je vždy zle.

Olano: Tu ešte menej slov. Ľudia sa nechali oklamať rečami "lebo Fico". Získal moc na zmenu a tri roky sme videli čo Slota (nech bol aký bol) videl pred 13 rokmi... Keď sa prvý raz objavil Matovič. Nik mu neveril vtedy tak snáď po tých troch rokoch čo tu bol uveril každý že taký človek nepatrí do politiky a riadenia štátu a po voľbách pojde na smetisko dejín. K tomu že prišli k moci v najhoršom čase.. Len toľko že všetko aj covid aj vojna aj kríza energií sa dala zvládnuť lepšie podľa mňa

Saska: Tak ako tu aj v mojej rodine sú voliči sasky. Čo sa týka odbornosti a možnej zmeny a reforiem pre lepšie Slovensko nieje lepšia alternatíva.. .na to by som ešte vedel kyvnut že je to tak. Ja som ale Robotník a zamestnanec a tu vidím že pre túto skupinu ľudí táto strana urobí menej ako pre tu druhu stranu t.j Zamestnávateľ., podnikateľ. Ale urobili chyby ktoré im voliči už asi neodpustia. Prvé povalene vlády malo ešte zmysel a racio ale samotny vstup Matoviča na svetlo na ich kandidátke a následne vstup do koalície keď už videli aký to je človek a potom držanie tejto koalície tak dlho pri živote to už sa nedá obhájiť.

KDH: Žiadna silna osobnosť. Žiadne vyzie a pohľad ako tu bolo písané čo bude na slovensku o 10r. Pekne slová, pekne bilbordy., pekne heslá ale tam to niekde skončilo.. Strana jedine do počtu posledné roky.

SNS: Zmena na poste lídra pomohla to je fakt.. ale stále to nieje ono. Verím že on to myslí dobre všetko čo robí a hovorí ale niekedy je to proti nemu. Tak ako ta tlačovka s vyznamenaním myslene dobre prevedenie katastrofa. Mám rád otvorených ľudí čo povedia na plné ako to je. Tak ako aj tu na fore sú mi sympatický ty čo to povedia tak ako to je bez vykrucania a niekedy aj expresívne keď je to potrebné ale hlavne pravdivo.

Sme rodina: Minulosť po štvrtý raz. Bol čo bol v 90 rokoch to už nezmení. Platí to sté ako pri Dankovi.. Dobre to myslí (byty, pomoc rodinám) ale to prevedenie je katastrofa a nepáči sa mi že napriek všetkému čo hovorí nestojí si za tým ako chlap.

Ostatné strany ani nepozerám a tu vidím ďalšiu vlastnosť politikov... Triezve posúdenie možnosti a rozhodnutie kedy odísť prípadne ukončenie strany keď nemá šancu... To chýba u nás si myslím. Čo nechýba v politike všetkým bez rozdielu je krivá chrbtica a strata pamäti... Najmä po voľbách. Ale to je na nás aby sme odhalili pred voľbami najneskôr a nechať sa oklamať len raz...aj to je veľa niekedy.

Takže tak to vidím. A výsledok volieb vidím na peknú remízu kedy výhra smer ale nebude 76 hlasov na vládnutie a rovnako zlepenec oproti tiež nebude mať 76 hlasov.
MiBi
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 301 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa MiBi »

Ja by som chcel nieco k tym prepadnutym hlasom, ktore tvoria cca 1/4 - 1/5 hlasov kazde volby.
Ci by nemalo zmysel uvazovat o 2. kole aj v pripade parlamentnych volieb, kde by sa volici uz vyberali len zo stran, ktore v 1.kole ziskali nad 5%. Neviem, ci to este niekde vo svete takto maju ale v pripade Slovenska, by to urcite malo vyznam. Tych par milionov, co by islo na 2.kolo by sa urcite vratilo. Ja osobne by som si vedeli predstavit aj vyssie quorum ako 5% na 2.kolo, aby sa zabezpecila aj vyssia stabilita.
prepadnute hlasy.JPG
prepadnute hlasy.JPG (32.44 KiB) 2029 zobrazení
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 144 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa wladas »

JUGGLER napísal: Pi 08 09, 2023 12:27 amNaozaj? Komu prospeje nekonečná vojna na Ukrajine? Zabíjanie , státisíce mŕtvych a mrzákov, zbrojenie, dodávky zbraní, eskalácia napätia?
Ja som za MIER, tak ako väčšina ľudí na Slovensku. Som za to, aby sa vyjednávalo o mieri. Ked sa bude eskalovať napätie, napr. dodávkami kazetových zbraní, muníciou z uránom, kto bude zodpovedný za prípadný jadrový útok?
Ja som tiez za mier. Bohuzial to tak Rusko ale nevidi. Cize ostava uz len moznost pre UA sa vzdat. Ked ti to pride ako idealne riesenie, OK. Za mna urcite nie.
Jadrovy utok nehrozi. Rusi nie su az tak sprosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"