test poradenstva v bankách

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

test poradenstva v bankách

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://www.penize.cz/42391-financni-por ... ni-banky-i
České banky používají jako zaklínadlo pojem individuální přístup ke klientům. Proto jsme je otestovali, jak se klientovi věnují a jestli mu umí poradit ohledně jeho osobních financí. První schůzku jsme absolvovali v ČSOB.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: test poradenstva v bankách

Príspevok od používateľa filip glasa »

Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: test poradenstva v bankách

Príspevok od používateľa Bebe »

Náhodne odpočuté dnes pri návšteve čsob:
Klienský poradca: Aké riziko ste ochotný akceptovať nízke, stredné, alebo vysoké?
Klient: Stredné.
Klienský poradca: Aký je váš očakávaný výnos? Máme tu tri intervaly:
Strata -3%, zisk 7%
strata -7%, zisk 15%
strata -15%, zisk 35%...
Je chválihodné, že banky pristupujú ku klientom takto, ale v prvá otázka nabáda na odpoveď, lebo ak niečomu moc nerozumiem volím zlatú strednú cestu. A v druhej otázke ktovie prečo možná strata je nižšia ako možný zisk. Prečo je to tak je všetkým jasné. Už nie je jasné, prečo sa klient nepýta ako je možné, že strata môže byť menšia ako zisk a ak ide o zaistenie straty, čo toto zaistenie stojí.

Mifid, nemifid, banky sa k svojim klientom správajú a budú správať stále rovnako, akurát, že metódy budú sofistikovanejšie a prepracovanejšie. Ak chcete od klienta vymámiť peniaze vždy sa nájde spôsob, lebo sme si zvykli hovoriť to, čo chce druhá strana počuť a nie to, ako sa veci v skutočnosti majú.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: test poradenstva v bankách

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

filip glasa napísal:Druhá časť:
http://www.penize.cz/42480-financni-pla ... i-banky-ii

precital som si clanok a musim povedat, ze to ma svoju uroven. Dokonca ma to prekvapilo.
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"