Our Group s.r.o.

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal:
Mam taky pocit, ze v poistovniach, bankach a fondoch nevyuzivaju svojich odbornikov na to, aby lepsie dokazali zhodnotit peniaze klientov, ale na to, ako vymysliet co najrafinovanejsi sposob, ako pomocou poplatkov a roznych fint pripravit ludi o zisky z ulozenych penazi.
U mňa to už nie je pocit, ale ISTOTA.
A čím menej dokážu zhodnocovať kapitál, tým nenásytnejšie a drzejšie vyciciavajú vlastných klientov.
A neplatí to len o finančných inštitúciách.

Minule som čítal v Trende, že v Rakúsku za paušál 25 eur klient telefonuje 1000 minút.
Citujem z internetu a pridávam aj linku na zdroj:

,,Veľmi ma naštvala skutocnosť, ktorú som pred nedavnom zistil v Rakúsku.
Som zakaznikom Orange na Slovensku. Platím mesačne 43 Eur za 250 min.
V Rakúsku u toho istého operátora majú však moji priatelia paušal 25 Eur za 1000 min. do všetkých sieti v EU.
Inak povedané po prepočte na minúty to vychádza 7krat lacnejšie ako nás.,,

http://www.topky.org/2009_02_01_archive.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A čo urobil Orange? Túto pravdu považuje za útok a vyhráža sa trestným stíhaním za šírenie poplašných správ.

Nakoniec aspon pokus o objektívnosť:
http://www.mobil.sk/spravy/?clanok=8604" onclick="window.open(this.href);return false;

Pre inteligentných klientov síce u nás majú paušál 2250 minút za 30 eúr, ale uznajte: nie sú tie paušály a celkový marketing tak zložité, že neustále ohlupujú ľudí?

Ja som už definitívne stratil nervy lúšťiť to a rozhodol som sa, že pri najbližšej expirácii mojej zmluvy prejdem aj s číslom ku O2 .
S princípu.

PRAVDA je dnes úplne irelevantná.
Každý sa dnes oháňa zmluvami a právnikmi...
Skrátka, keď si hlúpy a podpíšeš niečo, čomu nerozumieš, alebo nemáš čas a nervy to lúšťiť, tak platíš a platíš...

P.S.
Doteraz som chápal logiku, prečo jedna Coca Cola je 3x drahšia v Londýne ako na Ukrajine.
Teraz sa snažím pochopiť, prečo musí byť niečo niekoľkokrát drahšie na Slovensku ako v Rakúsku.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
BLINKY2
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 10 12, 2007 9:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa BLINKY2 »

Jug, ale ty určite dobre vieš čo je to oligopol. Tak toto je oligopol v praxi. :lol:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa filip glasa »

Teraz sa snažím pochopiť, prečo musí byť niečo niekoľkokrát drahšie na Slovensku ako v Rakúsku
celkom jednoduché - v korunách je stále rovnako drahá ako voľakedy, len v eurách už medzičasom zlacnela. No a importéri všetkého možného na posilňovanie koruny nereagovali zlacňovaním. Veď na čo aj, keď im tržby až do tohoto roku napriek tomu rástli.
Ty by si tiež nezlacňoval keby ti každý rok tržby rástli o 20-30%. Tento rok sa to ale asi obráti a importéri pomaličky začnú zohľadňovať silnú korunu aj euro. České knihy už niektorí veľkoobchodníci začali zlacňovať (prispôsobovať kurzu CZK a nižšej DPH). Aj keď s niekoľkoročným oneskorením.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal: Ty by si tiež nezlacňoval keby ti každý rok tržby rástli o 20-30%.
Kým by som našiel dosť idiotov, čo sú ochotní platiť vysoké ceny, dovtedy by som ani za boha neznížil... :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Peto
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 22 05, 2009 10:01 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Peto »

Dnes som sa stretol s jednym z TOP managerov Our group s.r.o
Zacnime pekne od zaciatku. Mam 18 rokov a zhanam brigadu. Zaujal ma inzerat ktory vlastne nic konkretne nepopisoval ale boli tam slubovane dost slusne peniaze. Ozval som sa a o 4 dni sme sa stretli v Auparku na kave ... Prvych 5 minut to bolo normalne no potom mi pan predstavil o co sa jedna ... Zacal na mna vytahovat grafy ze ked si teraz zacnem sporit 2 000sk mesacne tak ze v dochodku budem mat 16 000 000 eur :) ... Nuz to pekne cisla musim povedat, ale vtedy mi to zacalo byt podozrive :) ... Vysvetloval mi co vsetko ta praca obnasa atd atd ... A nakoniec mi povedal ze moja brigada bude takato ... "Tvojou ulohou bude zhanat ludi a vybavovat mi stretnutia (na ktorych sa mozes a nemusis zucastnit) s ludmi ktorym budem moct ponukat tento nas produkt a za kazdu podpisanu zmluvu zinkasujes 5 000sk". Potom sa mi snazil vysvetlit ze bolo by vhodne keby som si ich produkt zadovazil aj ja. (to bol mozno plan celeho stretnutia) ... O nieco na to ma oznamil ze za 50eur ma zaskolia v jednom hoteli 100km od BA ... Ked som prisiel domov trosku som si ich spolocnost preklepol na nete a narazil som na toto. Po par riadkoch som zisitl ze Our group nieje pre mna ...
Dakujem za pozornost :)
SWIG
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 13 10, 2008 2:14 am

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa SWIG »

Filip priznám sa, že mám vôbec problém sa už vyjadrovať k úrovni poradcov, firiem atď. Dokolečka o tom istom. Mne je celé investovanie cez IŽP tak smiešne, že už som rezignoval. A dokonca som už neni smutní z poradcov, ktorí to tak robia, lebo ony nevedia väčšinou, že niečo zle robia. Smutní som z ľudí, ktorým vysvetlíš fakty a ony aj tak idú z davom, lebo veď predsa tak to robí každý.
to máš všade tak keď sa postaví niekto od Rothschildovcov pred dav ľudí v USA a povie my vás komplet klameme niekoľko desaťročí, ľudia tomu neuveria aj keď to je pravda...
Sandruska73
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 19 06, 2009 11:07 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Sandruska73 »

takze nikto netvrdí ze podmienkou pri vstupe déo spolocnosti our group je nutne mat investicný produkt od ING toto vobec neni pravda
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ak je pravdou vsetko ostatne, tak to uplne staci :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peto napísal:Dnes som sa stretol s jednym z TOP managerov Our group s.r.o
Zacnime pekne od zaciatku. Mam 18 rokov a zhanam brigadu. Zaujal ma inzerat ktory vlastne nic konkretne nepopisoval ale boli tam slubovane dost slusne peniaze. Ozval som sa a o 4 dni sme sa stretli v Auparku na kave ... Prvych 5 minut to bolo normalne no potom mi pan predstavil o co sa jedna ... Zacal na mna vytahovat grafy ze ked si teraz zacnem sporit 2 000sk mesacne tak ze v dochodku budem mat 16 000 000 eur :) ... Nuz to pekne cisla musim povedat, ale vtedy mi to zacalo byt podozrive :) ... Vysvetloval mi co vsetko ta praca obnasa atd atd ... A nakoniec mi povedal ze moja brigada bude takato ... "Tvojou ulohou bude zhanat ludi a vybavovat mi stretnutia (na ktorych sa mozes a nemusis zucastnit) s ludmi ktorym budem moct ponukat tento nas produkt a za kazdu podpisanu zmluvu zinkasujes 5 000sk". Potom sa mi snazil vysvetlit ze bolo by vhodne keby som si ich produkt zadovazil aj ja. (to bol mozno plan celeho stretnutia) ... O nieco na to ma oznamil ze za 50eur ma zaskolia v jednom hoteli 100km od BA ... Ked som prisiel domov trosku som si ich spolocnost preklepol na nete a narazil som na toto. Po par riadkoch som zisitl ze Our group nieje pre mna ...
Dakujem za pozornost :)

Hypoteticky, ale podľa informácií, ktoré mám to vyzerá asi takto:

,,Top manažér,, ponúkne mladému zajacovi 5000 Sk za dohodenie klienta.
Pri poistke 2000 Sk mesačne FIRMA zhrabne províziu okolo 40 000 Sk (170% z ročného poistného).
Ten, čo urobí zmluvu - keď je začiatočník - dostane okolo 7 000 Sk (30%) .
Keď je starý mazák , môže z následnými províziami dostať aj 24 000 Sk (100%).
Mladý zajac ešte ani nezačne fungovať - už je nahováraný , aby sa sám stal klientom (kúpil si produkt).
Nie je to podmienkou, ale ,,je to vhodné,,.

Všetko to samozrejme platí klient.
Ten po piatich rokoch vkladania bude mať na účte okolo 30% zo sumy, čo tam vložil.
Stav po piatich rokoch nech nás ale nezaujíma.
Milionármi sa staneme až po 30-40 rokoch.

Vítajte v klube.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Milan Ruzicka
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 19 03, 2009 8:10 am

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Milan Ruzicka »

Zdravím.
Mám zopár nových informácií o tejto spoločnosti. Zanikla :D resp. "je v konkurze"
Oni vravia, že ING začala robiť "blbosti" a prestala im vyplácať plné provízie a neviem čo ešte všetko a preto sa Our Group rozhodli s nimi rozviazať zmluvu. Lebo "oni vedia predávať všetko a ING nepotrebujú".
Tak sa konateľ rozhodol dať firmu do konkurzu - ja tomu nejak nechápem, že prečo :D
A založili novú firmu- T-universe. Ich stránka ešte nejde, no môžme to kontrolovať. ( http://www.t-universe.sk/" onclick="window.open(this.href);return false; )
Ešte som sa dozvedel, že už nerobia len jeden produkt ako doteraz, ale všetko možné. Poistky, "investovanie", úvery, leasingy, notebooky (:D) a všemožný predaj produktov. Teraz so spoločnosťou AEGON. http://www.aegon.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;

Lenže je tu jedna vec, ktorá je trošku pre mňa zahmlená.
V Our Group mal každý pracant kaučné konto, kam mu z každej výplaty odchádzalo cca 20-25%. Bolo to ževraj kôli stornám. Aby nemuseli naháňať ludí, nech vrátia peniaze.
Toto konto sa plnilo do výšky 60 000sk a potom sa už vyplácala 100% výplata.
Lenže, teraz keď firma zanikla, tak čo sa stalo, resp. stane s tými peniazmi??

Ja som vo firme pracoval a na kaučnom som mal približne 15 - 20 000sk. Tie mi mali byť vyplatené po uplynutí všetkých storno lehôt - po dvoch rokoch. Ale čo teraz? Firma zanikla a mňa už s firmou nič nespája. Prachy už nedostanem.
O čo tu ide? Bankrot?? tažko, veď založili novú firmu...
Neviem koľko ľudí pracovalo v Our Group, ale vezmite si, že ak malo 300 ľudí (podľa mňa celkom malé číslo, na to ako sa rozrastali) už len 20 000 na konte, tak to je 6 000 000sk. To bankrot nemôže byť.
Tí, čo tam pracujú asi o peniaze neprídu, možno to prevedú do novej firmy, to neviem. Ale čo s ľuďmi ako ja? Čo skončili a čakajú na uplynutie storno lehôt.

Alebo, žeby čistý tunel?? Aj to ma napadlo. Peniaze v kaučných kontách prepadnú im. Nahrabú si vrecká. Dajú 200 000 do novej firmy a ideme odznova? Nový systém, nová fylozofia, nová kariéra, nové "čisté" kaučné kontá.
Čo si o tom myslíte?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa filip glasa »

boli ste zamestnanci, alebo živnostníci?

Pokiaľ ste boli v podnikateľskom vzťahu a partner skrachoval, tak peniaze asi už nedostanete. Ak sa teda nepreukáže že to bol naplánovaný podvod.

Ak ste boli zamestnanci, tak možno by sa ešte dalo niečo vytrieskať.
Milan Ruzicka
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 19 03, 2009 8:10 am

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Milan Ruzicka »

Ale tak toto je zaujimave :D

http://www.slovakdomains.sk/domena/t-universe.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Domenu napisali na firmu a potom ju hodia do konkurzu, alebo zrusia? :D


edit : Ja ani neviem ci zamestnanci, alebo zivnostnici. Par ludi si zivnost urobilo, ostatny len mali vybavene DICko ako sprostredkoval na zaklade mandatnej zmluvy.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak potom sú to pohľadáky voči firme, ktorá krachuje a ak má veriteľov vyššieho stupňa, alebo ak vôbec nemá peniaze, tak sa k nim už nedostanete.
Vyzerá to na tunel.
kiaaraa
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 23 03, 2009 7:41 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa kiaaraa »

no ja som to pozerala v obchodnom registri a tam nie je nič také napísané, že by firma OUR Group vyhlásila konkurz....a pokiaľ ja viem, tak sa to zapisuje do obchodného registra, nie??
a ked sa vyhlási konkurz, tak mi si nemôžeme prihlásiť pohľadávky voči firme??
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa filip glasa »

a ked sa vyhlási konkurz, tak mi si nemôžeme prihlásiť pohľadávky voči firme??
môžete - len či má firma nejaký majetok z ktorého by to uhradila.
kiaaraa
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 23 03, 2009 7:41 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa kiaaraa »

môžete - len či má firma nejaký majetok z ktorého by to uhradila.
no ved firma má dosť veľký majetok....aspoň podľa toho čo nám vždy rozprávali....ved aj nejaké vzdelávacie centrum nedávno vybudovali a golfové ihrisko. a kde to bude potom uverejnené, kde si môžeme tie pohľadávky prihlásiť?
Milan Ruzicka
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 19 03, 2009 8:10 am

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Milan Ruzicka »

To golfove ihrisko a to centrum bola dalsia loz. Nic pravdy na tom nieje.
V ING nam povedali, ze s nimi boli nejake problemy a tak im odobrali licenciu.
Aďka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 20 09, 2009 5:15 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Aďka »

Zdravím všetkých. Aj ja som pracovala v tejto firme. Zaslepená školeniami a rečami "manažérov" som verila, že robím dobre. Teraz už každý asi vie, ako sa veci skutočne majú. Netrápi ma, že je firma v konkurze, a ani tak tie peniaze, ktoré nedostanem z kaučného konta, ale najviac ma trápi to, že som skutočne chcela svojim blízkym pomôcť a preto som s nimi uzavrela zmluvu na produkt Investor, no a až potom som sa dozvedela, že nie je všetko také ružové ako rozprávali.... a teraz rozmýšľam nad tým, ako vlastne si budem podávať daňové priznanie, keďže som si na základe mandátnej zmluvy vybavila DIČ a mala aj príjem z normálneho zamestnania. Neviem ani, či keď požiadam o zaslanie podkladov na vyplnenie daňového priznania priamo od firmy Our Group, či sa dočkám aspoň odpovede. Mohli by ste mi prosím niekto poradiť ako mám riešiť tento problém? Lebo mám pocit, že sa jedná o dva odlišné príjimi a neviem ako mám postupovať.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Samozrejme, sú to dva rozdielne príjmy.

Máš dve možnosti, ako vyriešiť túto otázku:

a) prinesieš k zamestnávateľovi podklady z OurGroupu (nejaké provízne listy, alebo doklad o tom, koľko Ti prišlo na účet) a zamestnávateľ Ti spraví daňové priznanie

alebo

b) vyžiadaš si od zamestnávateľa doklad (naozaj netuším ako sa to volá), kde sú údaje koľko si zarobila, koľko máš daní na preddavkoch a pod., a daňové si spravíš sama

Nie je to zložité, každopádne by bolo lepšie, ak by bol zamestnávateľ ochotný a spravil to za Teba.
Obrázok
Aďka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 20 09, 2009 5:15 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Aďka »

Ďakujem ti za radu. Skočím do firmy (nemyslim Our Group) a opytam sa tam, že či sú mi daňové ochotní spraviť oni a ja im dam podklady, alebo si ho skúsim spraviť sama, čoho sa síce bojim, ale verím, že sa niekto nájde a pomôže mi.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Ak nebudú v práci ochotní, určite Ti ho hocikto spraví za cca 50€, možno aj menej, ak to budú len príjmy a žiadne výdaje...
Obrázok
leonardo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 5:38 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa leonardo »

Zdravim diskutujucich.
Tiez som pracoval pre OG a uzatvoril som niekolko zmluv, pretoze som fakt myslel ze sa jedna o dobru vec a chcel som ludom pomoct s domnenim ze si ludia budu odkladat peniaze na svoju buducnost a vyhodne sa pri tom poistit. Uz pocas posobenia v OG, ale hlavne teraz po precitani vasich prispevkov si cim dalej tym viac uvedomujem ze system prace a filozofia OG bola zalozena a realizovana na principe " ak namotas co najviac svojich znamych na sporenie a do biznisu tak tym rychlejsie zbohatnes" Bohuzial bolo to tak a je to tak a pracovnici firmy buchali zmluvy bezhlavo a vobec nebrali ohlad na klientov a ich financnu stranku- cisty amaterizmus kde makleri nemali ani sajnu co je to poistovanie resp. investovanie, ohanali sa len par frazami ktore mali naucene a podla toho uzatvarali s ludmi zmluvy. Bola to velmi neseriozna praca zo strany niektorych "uspesnych" Top manazerov ked takto prezentovali a skolili mladych zacinajucich maklerov ktori nemali ziadne skusenosti, len plnu hlavu snov a idealov ako sa stat uspesnimi a bohatimi fin. zralokmi v OG.
A co sa vlastne stalo s OG? Ako uz bolo vyssie uvedene, OG sa dostalo do nezavideniahodnej situacie a ku krachu lebo im udajne ING ako "VIP" partner prestalo platit provizie za uzatvorene zmluvy. K 1.8.2009 sa malo OG odhlasit z obchodneho registra (tak nam to tvrdilo vedenie firmy) a vsetci vyssi pracovnici firmy-manazeri a top manazeri ktori suhlasili s tym ze budu pracovat v T-universe s novym partnerom Aegon "prestupili" do uz spominanej novozalozenej spolocnosti T-Universe - zalozenej od jula 2009, ktorej konatel bol clovek blizky a uzko spaty s OG, resp jeden z Top manazerov v OG. Ked som sa pytal co sa vlastne deje preco zanika OG, preco uz nebudeme uzatvarat zmluvy s ING, co bude s nami s nasimi vyplatami, s kaucnymi kontami co mame v OG aj s pripadnymi stornami u ING tak vedenie firmy nás spolupracovnikov spolocnosti upokojovalo a zavádzalo klamlivymi informaciami ze ING si prestalo plnit zavazky voci OG z "nevysvetlitelnych" a zahadnych dovodov a ze firma OG chce vybabrat s ING tym, ze im da vypoved a vymaze sa z obch. registra od 1. augusta 2009, tym padom nam maklerom nehrozia ziadne vratenie storien za pripadych buducich storien zmluv ktore sme este uzavreli pre ING prostrednictvom OG - toto nam tvrdilo vedenie. ALE pravda bola taka, ze amaterski makleri a manazeri firmy svojou neodbornostou a chamtivostou rychlo zbohatnut na poistkach uzatvaralo velmi nevyhodne IZP-cka s beznymi ludmi, ktorym ako tu uz bolo niekolkokrat omielane tvrdili ze sa jedna o sporenie, ale co je najväcsi kamen urazu je to, ze tie zmluvy sa uzatvarali prostrednictvom naborov na biznis v style "ak chces pracovat pre OG, musis si uzavriet IZP Investor a platit sumu 50€ mesacne". Robilo sa to prostrednictvom masivnych skoleni v BA, NR, PD a inych mestach aj so studentami, nezamestnanymi, ludmi ktori nemali peniaze a zakonite si nemali po prvej zaplatenej splatke urcenej na ozivenie Investora z coho platit tu poistku teda dalsie splatky a tym padom firme OG a ING prichadzali cim dalej tym viac vacsie a vacsie storna pretoze ten system bol uplne postaveny na hlavu. Makleri a manazeri svojou chamtivostou uzatvorit IZP s hocikym, rychlo zbohatnut pri tom asi neboli dostatocne obozretni a nemysleli na to ze takyto system nemoze trvat viac nez par mesiacov a preto ti nesolventni klienti zacali masivne rusit zmluvy a tym padom prichadzali poistovne ING zo strany OG obrovske storna, co bol aj dosledok toho ze ING pristupilo cca od maja-juna 2009 podla mojho nazoru k opodstatnenemu kroku nevyplacat OG provizie za dojednane zmluvy, pretoze bolo viac nez iste ze tie zmluvy nemaju dlhu budocnost - cca 80-90% zmluv bolo stornovanych. Tí manazeri podpisovali a buchali zmluvy s kadekym koho stretli ako na beziacom pase a potom sa chvastali vysokymi vyplatami, co bolo z mojho pohladu vysoko neprofesionalne, nespravne a trapne. Ideme dalej. Spolupracovnici z OG mali v OG tzv. kaucne konto, istinu ktora sa plnila do vysky 1000 resp. 2000€ podla toho na akej pozicii dotycny manazer bol v pripade ak by klient zrusil zmluvu s ING tak sa to storno vyplati z toho konta. Co sa tyka mna, nechcem si prihrievat polievocku, ale mne slo hlavne o klientov pomoct im zabezpecit si a poistit ich zivot, co znamena ze som nerobil investovanie cez IZP lebo ako to viete je to velmi nevyhodna forma zhodnocovania kapitalu, ale zameriaval som sa prave na to gro IZP a teda poistenie, teda na to na co je ten produkt urceny. Na zaver by som len chcel dodat taku vec ze som sklamany ako to cele dopadlo, ze som sa zaplietol s falosnymi nedoveryhodnymi ludmi, ktorych vekovy priemer bol asi 20r a ktori nemysleli na nic ine len na peniaze, a pri tom nehladeli na beznych ludi, na svojich blizkych a ich skutocne potreby. Ja sam si vycitam a hanbim sa ze som bol sucastou tejto „detskej organizacie“. Ale ako sa hovori, clovek sa uci na vlstnych chybach a zivot ide dalej.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

leonardo napísal:.... Makleri a manazeri svojou chamtivostou uzatvorit IZP s hocikym, rychlo zbohatnut pri tom asi neboli dostatocne obozretni a nemysleli na to ze takyto system nemoze trvat viac nez par mesiacov a preto ti nesolventni klienti zacali masivne rusit zmluvy a tym padom prichadzali poistovne ING zo strany OG obrovske storna, co bol aj dosledok toho ze ING pristupilo cca od maja-juna 2009 podla mojho nazoru k opodstatnenemu kroku nevyplacat OG provizie za dojednane zmluvy, pretoze bolo viac nez iste ze tie zmluvy nemaju dlhu budocnost - cca 80-90% zmluv bolo stornovanych....

Dík za úprimnosť!
Možno aj naše debaty prispeli k odhaleniu pravdy.

Pokrytectvo poisťovní je v tom, že sú ochotné platiť 200% provízie (z účtov klientov) a keby nedochádzalo k veľkým stornám ani by im to nevadilo.
Letia aj také hlášky, že niektoré poisťovne sami zakladajú a podporujú také firmy a majú svoj podiel na zisku.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Juggler zalezi od toho, koho si predstavime pod pojmom poistovna. Ak si predstavime scenar, ze nejaky top manazer poistovne podpori vznik nejakej siete, ktora bude prednostne predavat produkty danej poistovne. Idealne je, ak je tato spolocnost akciovka a dany manazer vlastni podiel na danej akciovke, co sa samozrejme neda nijako zistit. K tomu z "fondov podpory predaja" danej poistovne naleje do sprostredkovatelskej siete kopec penazi na rozne sutaze, bonusy, popripade reklamu v TV. Takto rozpumpuje predaje takejto siete a v idealnom scenari nasleduje odpredaj sprostredkovatelskej siete alebo jej casti priamo do poistovne. A sikovny manazer ma zabezpeceny dochodok.

Pozn. Vsetky postavy, dejove linie a situacie su len fikciou. Akakolvek podobnost s realitou je cisto nahodna.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Lobista »

To by sa dalo mozno pred par rokmi, ked poistovne boli este statne. Ale teraz, ked mas v kazdej institucii x oddeleni auditov, controllingu, vonkajsie audity a pod., tak si to neviem predstavit. Teoreticky by mohol hrat ticheho spolocnika, ale myslim si, ze tymto chlapcom platia dost na to, aby sa o podobne kraviny nepokusali :P .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SaFi napísal: Takto rozpumpuje predaje takejto siete a v idealnom scenari nasleduje odpredaj sprostredkovatelskej siete alebo jej casti priamo do poistovne. A sikovny manazer ma zabezpeceny dochodok.
Áno, presne tak si to predstavujem.
Šikovný manažér je za vodou a poisťovňa kasíruje obrovské provízie do vlastného vrecka.

Štátne poisťovne by si to nemohli dovoliť.
V štátnej firme každý uvažuje ako dostať peniaze von z firmy, v súkromnej firme naopak.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
maTTko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 04 02, 2010 7:43 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa maTTko »

Zdravim vsetkych!
Co sa tyka spolocnosti OurGroup spol. s.r.o. tak je to obycajna banda klamarov!!!, niekto to mozno nazval pyramidou, ale prava podstata je uplne niekde inde. Staci ak sa pozriete na pocet aktivnych clenov alebo zamestnancov?, je ich par a tychto par ludi vyvolava ludom bez prace, z inzeratov miestnych periodik. Presne tym ktori prisli o pracu alebo este studuju a snazia sa privyrobit si nejake to euro naviac!!! Nejde o ziadnu pracu cielom je zarobit na "vstupnom skoleni", ako kto nevidel nepochopi, saskaren par sopliakov vo frakoch za prachy rodicov, co sa nafukuju a bluznia o statisicovych zarobkoch...
Ziskanej osobe "nanutia" poistky, sporenia, dochodkove piliere a ja neviem co vsetko!!!, teda nemusite ale v tom pripade spolupraca skoncila.....:D, potom si od vas vypytaju 20 kontaktov na vasich najlepsich znamych a kamaratov a vy im to v dobrej viere date a takto to ide dalej. Tu vasa uloha skoncila. Koniec!!!, a ti ktori to nepochopili este pozakladaju svojej rodine vsetky tie "skvele produkty" za co dostanu par "zlatiek", nic v porovnani so zavazkami plynucimi z tychto castokrat nevyhodnych zmluv!!! a je to..., finito pane....:D
Sám sa divím ako ludia formatu Michal Grimm, Matus Hanidziar a dalsi predstavitelia OurGroup dnes este nesedia za mrezami!!!, ze by to bolo preto ze nikomu sa neoplati vlacit sa po sudoch za "par eur"!? No kto ich zastavi???, chvilu je to Senica potom Sered, Piestany, Nitra, citam ze BB, v jednom meste skoncia a idu dalej, lavina..:), no konec...
A slovnik panov ukazkovy, no hotovi manazeri..:D, ze kur*y!?
Odporucam stranku foaf.sk tam si najdete vsetky vazby konatelov a spolocnikov.
Zaujimave je sledovat ako s rozsirujucou sa zlou povestou OurGroup, vznikla T-Universe, ktora ma obdobny program a v jej cele su ti isti ludia!!!, smutne...
pravda
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 19 03, 2010 4:24 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa pravda »

nedajte sa oklamať ja som sa dala a prišla som o 800eur!!! koli our group.. klamú
pravda
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 19 03, 2010 4:24 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa pravda »

duram že sa už dlho neohreju na stoličkach.. lebo som sa stažovala a ING povedali ze s nimi zrušia zmluvu... tak uvidime
maTTko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 04 02, 2010 7:43 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa maTTko »

Su to ľudia bez chrbtovej kosti, svine ktorým sa to raz vráti, osobne poznám aspoň tucet ľudí, ktorí skončili podobne..;)
Knecht
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 04 09, 2010 7:36 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Knecht »

S Ourgroup som skúsenosti nemal ale čo sa tíka T-Universe tak nemôžem povedať zlého slova...Vďaka finančnému poradcovi z tejto spoločnosti som vybavil hypotéku s podmienkami aké mi v banke dať nevedeli. A to som veru obehal osobne asi všetky možné banky v meste. Neviem či má T-universe v bankách nejaké prednostné slovo ale hypotéku mi ich poradca bez problémov vybavil a môžem povedať že som naozaj spokojný
pista556
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 01 10, 2010 2:21 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa pista556 »

Na firmu OUR Group s.r.o. bol vyhlásený konkurz dňa 21.1.2010. Následníkom je T-Universe s.r.o , to vyplýva z obchodného registra. Takže pozor ľudia, nenechajte sa okabátiť !!!
Prílohy
Vyhlásený konkurz.jpg
Vyhlásený konkurz.jpg (122.84 KiB) 15846 zobrazenia
MINISTERSTVO SPRAVODLIVOSTI SLOVENSKEJ REPUBLIKY.doc
(76.74 KiB) 216 stiahnutia
Timo6
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 18 11, 2010 7:45 am

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Timo6 »

Čítal som si toto forum a nedá mi neodpísať. Tejto spoločnosti T-univers sa musím naozaj zastať. Nedávno som sa stretol s jednou ich poradkyňou v Prievidzi a uzatvoril som si životné poistenie AEGON. Ja sám som kedysi robil poradcu v ovb, takže o financiách niečo viem. Ale s takou firmou som sa ešte nestretol...ovb a toto sa nedá ani porovnať..akože profesionalita taká že klobúčik dolu pred tou slečnou. Čo som sa pýtal tak mi hned vedela odpovedať a ukázať vzadu v poistných podmienkach, poistenie ovládala fakt dokonale. Žiadne motivačné keci a sľuby ako to robia inde ved napokon som bol na to aj ja školený :lol: . Fakt iba čisté fakty a číselné počty. Tak má vizerať poradca! Presne do Eura všetko prepočítané a vysvetlené na základe poistných podmienok v zmluve a nie na základe čarbaníc a obrázkov ako sa to robí inde. Takže musím povedať že som spokojný a dávam 5hvizdičiek :D
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Ale s takou firmou som sa ešte nestretol...ovb a toto sa nedá ani porovnať..akože profesionalita taká že klobúčik dolu pred tou slečnou. Čo som sa pýtal tak mi hned vedela odpovedať a ukázať vzadu v poistných podmienkach, poistenie ovládala fakt dokonale.
Timo6 - a za akým účelom si uzatváral poistnú zmluvu ?
Chcel si sporiť, alebo byť poistený, alebo kombinácia oboch ?
Pýtam sa preto, lebo bežný produkt životného poistenia od AEGONu je jeden z poplatkovo najnákladnejších produktov na trhu.
Kľudne tu hoď parametre zmluvy a možno prídeme na to, že ani 5hviezdičková poradkyňa neukázala v zmluve všetky podstatné veci :wink:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Timo6 napísal:Čítal som si toto forum a nedá mi neodpísať. Tejto spoločnosti T-univers sa musím naozaj zastať. Nedávno som sa stretol s jednou ich poradkyňou v Prievidzi a uzatvoril som si životné poistenie AEGON. Ja sám som kedysi robil poradcu v ovb, takže o financiách niečo viem. Ale s takou firmou som sa ešte nestretol...ovb a toto sa nedá ani porovnať..akože profesionalita taká že klobúčik dolu pred tou slečnou. Čo som sa pýtal tak mi hned vedela odpovedať a ukázať vzadu v poistných podmienkach, poistenie ovládala fakt dokonale. Žiadne motivačné keci a sľuby ako to robia inde ved napokon som bol na to aj ja školený :lol: . Fakt iba čisté fakty a číselné počty. Tak má vizerať poradca! Presne do Eura všetko prepočítané a vysvetlené na základe poistných podmienok v zmluve a nie na základe čarbaníc a obrázkov ako sa to robí inde. Takže musím povedať že som spokojný a dávam 5hvizdičiek :D
Keby ti to vysvetlila do bodky, tak to nekúpiš :)
Asi dobre VIZERALA tá slečna!
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Timo6
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 18 11, 2010 7:45 am

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Timo6 »

Písal som sem že som bol kedysi v ovb, ja rozumiem ako funguje IŽP, nemusíte ma tu o tom poučovať. A ako som tú zmluvu uzatvoril?...Ako normalnu poistku, mám tam to čo potebujem, poistenie kritických chorôb, urazové poistenie a denné odškodné pre úrazy aj hospitalizaciu. A pár Eur ide na investovanie...ja viem že do 10 rokov tam v zisku nebudem ale ja som si to uzatvoril do dôchodku a nie na 10 rokov. A tá slečna bola naozaj pekná :D
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

no, ako vidim, IZPckam vobec nerozumies. Ako skoro kazdy OVBak.

Tym ta nechcem urazit, iba ta to mozno motivuje pohladat si tu na fore nieco o nakladovosti IZPciek.
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Písal som sem že som bol kedysi v ovb, ja rozumiem ako funguje IŽP, nemusíte ma tu o tom poučovať.
Timo - ja som určite nechcel poučovať.
Pri IŽP nejde len o nákladovosť - aj keď AEGON je jedno z troch najdrahších IŽP na trhu.
Ide aj o konštrukciu krytia. Píšeš, že máš v zmluve aj úrazové poistenie. Ak máš poistené trvalé následky úrazu možno Ťa bude zaujímať, že AEGON má v zmluve tabuľku 35 úrazov. Aby si dostal plnenie, musí byť u Teba diagnóza spadajúca do tabuľky. A lekári poznajú cez 400 diagnóz, ktoré zanechajú trvalé následky.
Niektoré poisťovne to majú zas tak, že plnia každý úraz, ktorý Tvoj lekár uzná za úraz s trvalým následkom. Čiže mať krytie len na 35 diagnóz z viac ako 400 je podľa mna dosť hazard a takéto poistenie vôbec neplní svoj účel.

A k nákladovosti len toľkoto - prvé dva roky vyhadzuješ peniaze von oknom. Od tretieho roku sa ti strháva poplatok 1,66 EUR mesačne za vedenie zmluvy, vstupný do fondov máš 5,0% a správcovský na strane poisťovne 1,74% ročne z celej hodnoty konta.
Ak budeš sporiť 30 rokov, pripravia Ťa tieto poplatky pri mesačnej platbe do sporenia 30 EUR a predpokladanom výnose 6% p.a. o 9 475 EUR. To podľa mňa nie je zanedbateľná suma :wink: (možno by si tie peniaze vedel použiť aj lepšie, ako ich dať poisťovni, lebo má peknú preajkyňu).
Proste AEGON je absolútne nezaujímavý cenou krytia, rozsahom krytia a poplatkami spojenými s investovaním peňazí.

P.S. zoznam partnerov spoločnosti T-universe je tu http://www.t-universe.sk/partneri" onclick="window.open(this.href);return false; slečna ani nemala veľmi na výber :wink:

Neber to v zlom - len som Ťa chcel upozorniť na tieto veci v produkte. Ak budeš napriek tomu v produkte pokračovať, tak sa nič nedeje. Je to Tvoje rozhodnutie.
Timo6
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 18 11, 2010 7:45 am

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Timo6 »

páni vy ste z tých finančno-poradenských spoločností kde sa pýta poplatok za poradenstvo formou faktúry, ktorú musí klient zaplatiť? myslím konkrétne peter cmorej a vratko michalík
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

neviem o ziadnej poradenskej spolocnosti, kde by sa platilo za poradenstvo fakturou. Podla zakona sme financny sprostredkovatelia, nie poradcovia. Priamu platbu za sluzby spojene so sprostredkovanim (ekonomicke analyzy, investicne poradenstvo) si mozeme s klientom podla zakona dohodnut. Ja osobne vykonavam sprostredkovanie prostrednictvom SRO, ktora ma v predmete podnikania aj ekonomicke poradenstvo. Ak sa na tom s klientom dohodnem, riesim to fakturou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"