Podnikateľksý účet?

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
elvis1979
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 20 08, 2008 1:24 pm

Podnikateľksý účet?

Príspevok od používateľa elvis1979 »

Zdar, chcel by som sa poradiť. Začínam ako SZČO a chcel by som si zriadiť (podnikateľský) účet. Už som prešiel stránky skoro všetkých bánk, ale už mam v tom chaos. Alebo by bolo lepšie zriadiť si len bežný účet?
ročný vklad (príjem) na účet bude cca 400 000SK
Moje požiadavky základné požiadavky:
- elektronické bankovníctvo
- neobmedzený počet transakcií (cez internet banking)
- výhodný cezhraničný styk (hlavne ČR)
Rozmýšľam o TB, CSOB, SLSPO...
Bežný účet mám v TB je to Dynamic a som s ním spokojný. Je dobré zriadiť si to v inej banke, alebo je lepšie mať tento účet na podnikanie v inej banke?
Vďaka za rady.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Podnikateľksý účet?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

v podstate si zaloz bezny ucet, ak chces obchodovat s CR, je treba zalozit ucet u takej banky, ktora ma pobocky aj v SR aj v CR. Takze mne sa osvedcili csob a unicredit.Tatru a SLSP ti na obchod s CR nedoporucujem idu tam dlho peniaze/ som zazil aj 5 dni/
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Podnikateľksý účet?

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Skús pozrieť ešte mBank, či už bežný účet, alebo podnikateľský...
Obrázok
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: Podnikateľksý účet?

Príspevok od používateľa kobolcs »

kocinavi napísal:v podstate si zaloz bezny ucet, ak chces obchodovat s CR, je treba zalozit ucet u takej banky, ktora ma pobocky aj v SR aj v CR. Takze mne sa osvedcili csob a unicredit.Tatru a SLSP ti na obchod s CR nedoporucujem idu tam dlho peniaze/ som zazil aj 5 dni/
ano, skus cesky fio bank, dostanes aj ceske cislo uctu, a aj slovenske cislo uctu{meni sa kod banky}. A cesko-slovenske platby mas pokryte ako tuzemske bez nehoraznych poplatkov za cezhranicne prevody
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Podnikateľksý účet?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Prehľad podnikateľských účtov:

http://ako-investovat.sk/clanok/651/pod ... porovnanie" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"