Ako založiť eshop

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Ako založiť eshop

Príspevok od používateľa filip glasa »

blšny77
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 11 11, 2009 2:14 pm

Re: Ako založiť eshop

Príspevok od používateľa blšny77 »

Zdravím.
Viem že tejto téme ste sa venovali už dosť dávno. Ja som Váš článok našiel až teraz a konečne mi dal komplaxné informácie o postupe zriedenia e-shopu.
Som živnostník už dva roky. Chcem si zriediť www stránku na ktorej by som prezentoval a prostredníctvom e-shopu predával svoje výrobky.
Mám však jeden problém a to s názvom stránky. Neviem totiž či si ho môžem vymyslieť ľubovoľne, alebo v ňom musí byť uvedené moje obchodné meno (teda moje meno a priezvisko).
Prosím za skorú odpoved, lebo ma to veľmi brzdí.
Vopred dakujem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako založiť eshop

Príspevok od používateľa filip glasa »

názov môže byť akýkoľvek, ale nesmie porušovať ochrannú známku inej firmy. Napr. nemôže to byť web s názvom i-cocacola.sk.

moze to byt kludne: mojvyrobok.sk, nejaka slovna hracka s nazvom firmy, meno atd.
blšny77
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 11 11, 2009 2:14 pm

Re: Ako založiť eshop

Príspevok od používateľa blšny77 »

Dakujem! Veľmi ste mi pomohli. :D
slant
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 23 06, 2010 8:22 am

Re: Ako založiť eshop

Príspevok od používateľa slant »

Dobry den,
v prvom rade Vam chcem podakovat za predchadzajuce info, ktore su uvedene v clanku. Neviem ci je tato diskusia stale ziva, napriek tomu Vas prosim este o radu pri dovoze elektroniky z Azie, ake podmienky platia pre preclenie, ci sa precli vsetok tovat, ci sa treba niekde registrovat, a vobec, aky je postup? Tiez sa jedna o predaj cez internet.
Vopred dakujem.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Ako založiť eshop

Príspevok od používateľa Pette »

slant -

ak to chces robit vsetko 100 percent legalne, priprav sa na vela problemov. Od spominaneho dovozu, cez prekladanie manualov, zabezpecenie zaruky, recyklacny fond (ak tam vyrobky spadaju) atd.
Pochybujem, ze ak si uplny novacik a nemas vybudovane predajne kanale, sa ti to oplati riesit. Neurobis taky objem.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako založiť eshop

Príspevok od používateľa filip glasa »

na elektroniku ešte certifikácia, že tovar vhovuje našim normám
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Ako založiť eshop

Príspevok od používateľa Pette »

navyse... ak to nie je certifikovane niekde v EU, tak fakt nerataj, ze to budes vybavovat pre zacinajuci eshop:)

na lacnej elektronike su postavene shopy z Hong Kongu, Singapuru, ktore to posielaju do celeho sveta - nelamu si hlavu s miestnymi zakonmi.
slant
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 23 06, 2010 8:22 am

Re: Ako založiť eshop

Príspevok od používateľa slant »

Pisu ze ako globar leader maju certifikaty "CE, ROHS and/or UL certificates". to je OK, snad, co myslite?
slant
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 23 06, 2010 8:22 am

Re: Ako založiť eshop

Príspevok od používateľa slant »

Na preklad si trufam sam, anglicitinu pouzivam denne. Navody su jednoduche a univerzalne, vyrobky su toho isteho druhu. Recyklacny fond nie je nejaka obrovska suma, zistoval som. Zatial najvacsi hacik je to preclenie.
Peterxy
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 19 08, 2010 3:34 pm

Re: Ako založiť eshop

Príspevok od používateľa Peterxy »

Mám pre Vás typ na podnikanie s minimálnymi nákladmi. Na začiatku nepotrebujete ani žiadnu živnosť alebo firmu. Aspoň si to vyskúšate, než do toho pôjdete. Zhotovujem e-shopy za 531 EUR. Takže môj typ je prevádzkovať e-shop. Ak chcete prevádzkovať e-shop, potrebujete mať k dispozícii len zdroj kvalitného tovaru. Funguje to tak, že tovar, ktorý predávate poštou alebo kuriérom len preposielate z vášho zdroja. Na medzisklad Vám stačí malý priestor, kde tovar prebalíte, alebo prenálepkujete. Na e-shop Vám viem zabezpečiť aj daňový doklad, ak to s tým podnikaním myslíte vážne. Viem Vám doporučiť aj niekoho, kto Vám poradí, kde je najvýhodnešie firmu registrovať. Iternetová firma nemá stálu prevádzku a je možné si tak vybrať aj štát sídla. K e-shopu budete potrebovať len prístup na internet. Nepotrebujete ani vlastný počítač. Stačí návšteva knižnice napr. v UK, kde je prístup zadarmo. Potrebujete len nejakú funkčnú emailovú adresu, kde Vám budú chodiť objednávky. Všetko viem zabezpečiť s absolútnou diskrétnosťou. Užívateľské školenie trvá asi 3 hodiny u počítačovo gramotného človeka a asi 9 hodín u úplne negramotného človeka. Dá sa uskutočniť aj cez SKYPE. Celkové ročné náklady na e-shop sú len 70 EUR - čo je poplatok za doménu a poplatok za miesto na servery tzv. hosting. Tieto dve faktúry, chodia ne e-mail a platba je bezhotovostná bankovým prevodom. Ostatné podrobnosti získate na mojej kontaktnej adrese: mio@bhlc.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako založiť eshop

Príspevok od používateľa filip glasa »

článok o eshopoch + zaujímavá akcia pre čitateľov tohoto webu:
http://podnikanie.ako-investovat.sk/ind ... im-e-shopu" onclick="window.open(this.href);return false;

Zľava na objednávku eshopových riešení
dandy
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 20 03, 2013 12:56 pm

Re: Ako založiť eshop

Príspevok od používateľa dandy »

Ahojte, dlhsie som hladal na nete moznost ako si zalozit svoj vlastny eshop, hladal som riesenie zadarmo, ale vsetko co som vacsinou nasiel sa bud musi instalovat na hosting ako opencat, alebo zendcart a ine eshop riesenia, pred nedavnom som narazil na stranku sukromnik.sk kde si clovek moze vytvorit internetovy obchod zdarma a nie len na mesiac, ale navzdy a nie su tam ani limity. Skusil som to a som spokojny aj administracia je jednoducha :D pisem to tu pre tych, co budu hladat to iste co ja, aby vedeli aj o tejto moznosti..
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Ako založiť eshop

Príspevok od používateľa Biosko »

no ano ale budes mat adresu nieco.sukromnik.sk co nie je velmi lakave.
G. Imrich
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 21 07, 2013 8:05 pm

Re: Ako založiť eshop

Príspevok od používateľa G. Imrich »

Dobrý deň,
prosím poraďte mi, že pre webshop s predajom potravinových doplnkov ( vitamíny, v maloobchode nepredávajúce stravovacie doplnky-NIE bodybuilderové doplnky atď.), potrebujem alebo nie, špeciálne znalosti, školy, oprávnenia, alebo ide o voľnú živnosť , kde sa nevyžaduje oprávnenie k vykonávaniu zvoleného predmetu činnosti.Tovar by som zabezpečoval zo zahraničia- spočiatku, ale niektoré aj zo Slovenska.
Ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"