ZEITGEIST

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

ZEITGEIST

Príspevok od používateľa lewo »

Všetkých Vás zdravím.
11. júna som videl dvojhodinový dokument Zeitgeist. Poviem vám pravdu - na okamih sa mi zastavil svet! Skladá sa z troch častí: 1) vyvrátenie náboženstva 2) konšpiračná teória na 11. september 2001 3) peňažné toky. Každá časť sama o sebe má potenciál šokovať. V prvej časti som bol prekvapený súvislosťami o kresťanstve, ale v podstate nič čo by obracalo svet hore nohami. Nie som vyštudovaný ekonóm, ale dosť som sa naučil o makro ekonomike od Pána Ižipa čítaním jeho komentárov. S treťou časťou som mohol súhlasiť i keď bežného človeka asi šokovali skutočnosti. Teroristický útok na dvojičky bol rozoberaný v druhej časti spôsobom "Amerika zavraždila 3000 vlastných ľudí". A to mi nedalo spať. Boli použité silné argumenty, ale reči sa hovoria a chlieb sa je a mohlo to byť celé vymyslené. Keďže obchodujem prevažne EUR-USD bolo pre mňa životne dôležité vedieť pravdu. Veď sa pripravuje iná mena ako rezervná namiesto USD. Predpokladal by som realizáciu tak aby USA prišla o čo najmenej pri páde dolára v globálnom záujme. Ale ak by to bola pravda čo spáchali podľa dokumentu, tak by som to bral ako vo filme 300. "Bez zľutovania, žiadny zajatci, nieje prečo byť úctivý"! Na druhý deň som investoval 14 hodín hľadania po celom internete na recenzie, kritiky, diskusie, reakcie, dôkazy... . Ja som videl dokument až po dvoch rokoch čím som dostal možnosť vidieť reakcie už ucelené. Veľmi ma prekvapilo, že 95% všetkého bolo o náboženstve. Prakticky žiadne zmienky o 11. septembri. Všetko a každý zavrhoval dokument ako silný blud postavený na výmysloch. Problém bol že všetky nepresnosti boli na náboženstvo, i keď s niektorými vyvráteniami som sa nemohol stotožniť. Ja to vidím teraz tak. Autor nemohol začať hneď s dvojičkami. Musel si najprv získať pozornosť. Čas ukázal že to bola zlá voľba upútania. Koreňom bolo rozšíriť pravdu o teroristických útokoch a Boh je zdá sa stále prvý. Tretia časť bola príprava pre autorov budúci profit. Ale to je jedno. Naozaj je pravda že opakovaná lož sa stáva pravdou. Keď som to spomenul doma poslali ma do riti že veď vedia ako to bolo, že som naletel. No ako obchodník si taký prepych nemôžem dovoliť a to oni zas nevedia pochopiť. Ľudia sú zatvrdilí. Nakoniec som našiel stránky dve: http://www.neutralzone.sk" onclick="window.open(this.href);return false; - na podvody všetkého druhu a 911.yweb.sk Tá prvá možno bude pôsobiť nedôveryhodne vzhľadom k obsahu, ale 911.yweb.sk je čisto o vedeckých dôkazoch aké presne by som použil na súde. Popozerajte si to urobte si svoj obchodnícky záver na daný problém, ale žiadam vás ako traderov - emócie a predsudky bokom. Potom mi sem napíšte čo si myslíte o teroristických útokoch na Ameriku pod váhou dôkazov.
PS: Je mi z toho blbo. V skutočnosti nás zatiahli do vojny.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa filip glasa »

čo myslíš čo je jednoduchšie uskutočniteľné:

A. vyrobiť podvod typu 11.9. a oklamať celý svet

B. vyrobiť film typu ZEITGEIST a oklamať časť sveta

Rovnako ako sme s dali všetci nachytať na 11.9. - sa môžeme nechať nachytať tvorcami ZEITGEISTu.

Jedna z tých dvoch vecí je jednoduchšie uskutočniteľná.
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa lewo »

filip glasa napísal:čo myslíš čo je jednoduchšie uskutočniteľné:

A. vyrobiť podvod typu 11.9. a oklamať celý svet

B. vyrobiť film typu ZEITGEIST a oklamať časť sveta
Jednoznačne B.
Ale vyrobiť blud, podložiť ho dôkazmi, čeliť oprávneným atakom zo strany najnasratejšej vlády a ešte získať cenu roka v kategórii dlhých dokumentov - tak si to skús aspoň predstaviť:-)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak v USA sa točí veľké množstvo "proti" vládnych filmov. Teda niekedy proti USA a niekedy len proti republikánske. A dostávajú ceny v USA aj v Európe. Keby tie "dokumenty" boli iba s časti pravdivé, tak by ich autori už dávno sedeli v Guataname.

A to si píš, že v Číne, Kórei, na Kube a v Zimbabwe by aj sedeli. A možno aj v Rusku a Bielorusku. Stačí si porovnať koľko novinárov bolo zabitých v ako tak slobodnom a demokratickom Rusku a koľko v USA.

--- edit ---

ešte ma k tomu napadlo, že ak by 11.9. zinscenovali američania, tak ako to, že by im na to naleteli fundamentálny moslimovia, ktorí by boli v tomto prípade druhí v poradí, ktorí by z toho mali najväčší úžitok. Nehlásili by sa predsa k niečomu, čo by bolo zinscenované, ale by naopak takúto prekuknutú inscenáciu USA využili vo svoj prospech. Hlásali by, že USA sú ešte hnusnejší ako si pôvodne mysleli.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa jonatanus »

zeitgeist je sracka ale od istej doby si davam pozor na vyjadrenia typu "urcite to tak bolo", "urcite to tak nebolo".

9/11 ma hlavny problem preco padla budova wtc 7. neviem si sice predstavit jak by si to mohli americania samo-zorganizovat a v konecnom dosledku ani nechapem na co by to robili (minimalne v takom rozsahu), ale proste nepoznam normalne vysvetlenie preco padla budova wtc 7 (do tej nic nenarazilo).
pritom pravda moze byt kludne aj niekde medzi, spravili to araby, ale niektori americania o tom vedeli a trocha tomu pomohli. ja neviem.

dobry chytak na ludi "vsetko viem, urcite to tak bolo, ty si idiot" je holocaust. teraz je moderne holocaust spochybnovat a zaroven sa chytat za hlavu ze jaky idiot uz len moze spochybnovat holocaust. lenze keby ti "vsetko viem" vedeli aspon nieco o tom holocauste, by vedeli ze holocaust sa da spochybnovat velmi lahko, pretoze je neuveritelne spatne zdokumentovany.

len 2 priklady o com netusi 99% "vsetko viem" ludi:
ObrázokObrázok
je to tabula v auschwitze, na povodnej sa pise o 4 milionoch mrtvych.
na tej aktualnej sa pise o 1.5 milonoch mrtvych.
dneska sa za seriozne cislo povazuje 1.1 miliona mrtvych.
http://en.wikipedia.org/wiki/Auschwitz_ ... ation_camp" onclick="window.open(this.href);return false;

to mame reviziu 3 miliony mrtvych v najznamejsom koncentracnom tabore.

a nech sa prihlasi niekdo, kto tusi ze vacsina obeti holocaustu nebola zabita veleslavnym zyklonom-b. vacsina bola zabita vyfukovymi plynmi.

a mohol by som pokracovat velmi ale velmi dlho...

pre istotu napisem ze holocaust nespochybnujem, dokonca si myslim ze te celkove pocty mrtvych +/- mozu sediet, aj napriek tomu ze z 6 milion mrtvych zidov sa stalo magicke cislo, ktore sa nijak neupravovalo, aj napriek tomu ze pocty obeti v jednotlivych taboroch presli reviziami stovky % (niektore dokonca tisice %), smerom dole.

to len taky maly priklad, ze ak si niekdo mysli ze to co ho naucia na zakladnej skole na dejepise alebo mu povedia v spravach je pravda (ako napriklad izrael).

ps. nemam nic proti zidom, len som sa trocha zaoberal vecami okolo ww2 a spol...
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa Lobista »

Lewo: Vzdy sa treba zamysliet nad tym, kto z danej situacie tazil. Kto najviac ziskal tym, ze Amerika vyhlasila "War on terror"? Podla mna zbrojne spolocnosti -- takze, ak je konspiracna teoria pravdiva, tak vinnici/objednavatelia budu zrejme tam.

Jonatanus: WWII som sa kedysi venoval tiez, ale o tych vyfukovych plynoch v Auschwitze som nepocul -- viem iba, ze pred vojnou tak likvidovali postihnutych a chorych v takych specialych nakladakoch s tym, ze od toho museli upustit, lebo obsluha to nezvladala. Skor ich asi viac zomrelo zastrelenim.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa filip glasa »

žiadne stanovisko, čo sa týka histórie, nemôže byť nikdy konečné a nespochybniteľné.

Čo sa týka ovládania sveta, tak nie je možné, aby jedna organizovaná skupina dokázala tajne riadiť celý svet. Asi ani jeden väčší štát.

ďôvod prečo je najviac konšpiračných filmov a teórii práve o USA a z USA je:

1. USA je najväčší a zatiaľ stále najsilnejší štát na svete. Silné štáty nikdy nemali sympatie zvyšku sveta.

2. v USA je sloboda slova minimálne v rozsahu podobnému ako v Európe. V iných vojensky silných štátoch by podobné filmy nemali šancu, aj keď témy by sa našli.

Predstav si napríklad, že kalašnikov je najpoužívanejší samopal na svete. Ale aj tak sa nikde nepíše, že dodávatelia zbraní ruského pôvodu živia vojnové konflikty kde sa len dá. Samozrejme na tom majú záujem rovnako ako každá západná zbrojná firma. Ale proste nie je to atraktívna téma. A za druhé mohla nasrať niekoho tvrdšieho ako sú generáli a zbrojári z USA a EU. Teoretisky tie zbrane môžu predávať východné mafie, možno aj priamo ruské firmy napojené na armádu a vládu.

Záujmy na vojnovom konflikte majú rôzne kruhy v každom kúte sveta. Ale najatraktívnejšie aj najbezbečnejšie je konšpirovať o USA.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa jonatanus »

Lobista napísal:Lewo: Vzdy sa treba zamysliet nad tym, kto z danej situacie tazil. Kto najviac ziskal tym, ze Amerika vyhlasila "War on terror"? Podla mna zbrojne spolocnosti -- takze, ak je konspiracna teoria pravdiva, tak vinnici/objednavatelia budu zrejme tam.
lenze to je asi taka logika, jakoze keby fico chcel predat emisie, tak musi zabit 100 ludi. no nemusi, proste ich preda a basta. mne sa zda byt hovadina ze nato aby si vyhlasil naku vojnu najprv musis zorganizovat 9/11.
Jonatanus: WWII som sa kedysi venoval tiez, ale o tych vyfukovych plynoch v Auschwitze som nepocul -- viem iba, ze pred vojnou tak likvidovali postihnutych a chorych v takych specialych nakladakoch s tym, ze od toho museli upustit, lebo obsluha to nezvladala. Skor ich asi viac zomrelo zastrelenim.
toto su hlavne koncentraky
auschwitz - 1.1miliona, zyklon b
treblinka - 850tisic, plyn
bełzec - 400tisic, plyn
sobibor - 250tisic, plyn
chmelno - 150tisic, plyn

viacej ich bolo zabitych vyfukovym plynom jak zyklonom-b.
samozrejme v tom su zaratani aj ludia co zomreli inou smrtou.
(par milionov mrtvych sice este chyba, ale iste nemalo ich umrelo mimo koncentraky... a aj keby tych mrtvych zidov bolo 4 miliony miesto 6, to az tak podstatne neni.. a hlavne si to ani nemozem myslet, lebo keby som povedal ze zidov umrelo len 5999999 tak idem do basy :lol: )

a okolo toho auschwitzu je spusta pochybnosti, tazko spochybnitelna komora kde sa pouzival zyklon-b (ale bolo tam relativne malo obeti - 80tisic (povodny odhad 1.5miliona), je majdanek
Obrázok
te modre steny su podstatne, to je dosledok zyklonu b. lenze v auschwitze ziadne modre steny nesu.
Obrázok
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa lewo »

jonatanus napísal:9/11 ma hlavny problem preco padla budova wtc 7. neviem si sice predstavit jak by si to mohli americania samo-zorganizovat a v konecnom dosledku ani nechapem na co by to robili (minimalne v takom rozsahu), ale proste nepoznam normalne vysvetlenie preco padla budova wtc 7
Prosím Vás všetkých znova! Nebuďte predpojatý a aspoň sa pozrite na tú stránku. Ja to idem zatiaľ rozdýchať na cigaretku. Prečo padla wtc7? stránka je v úvodzovkách "http://911.yweb.sk/wtc7.html" Tu je odpoveď podložená videami. Pozri si to a potom mi povedz čo si o tom myslíš. Prosím všetkých neťahajte mi sem fašistov, WW2 (neviem o co ide) riešime tu konkrétnu udalosť. Na to aby ste sa zamýšľali nad súvislosťami, že kto a prečo potrebujete vedieť najprv ako.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa jonatanus »

lewo napísal:Prosím Vás všetkých znova! Nebuďte predpojatý a aspoň sa pozrite na tú stránku. Ja to idem zatiaľ rozdýchať na cigaretku. Prečo padla wtc7? stránka je v úvodzovkách "http://911.yweb.sk/wtc7.html" Tu je odpoveď podložená videami. Pozri si to a potom mi povedz čo si o tom myslíš. Prosím všetkých neťahajte mi sem fašistov, WW2 (neviem o co ide) riešime tu konkrétnu udalosť. Na to aby ste sa zamýšľali nad súvislosťami, že kto a prečo potrebujete vedieť najprv ako.
vsetky te videa (a aj tu stranku) som videl x krat. vsetko okrem wtc7 sa da nejak vysvetlit.
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa lewo »

Filip prosím bez predpojatosti! Problém som dopísal 13:09 a ty si reagoval na základe predsudkov 13:18. Ako si mohol poprezerať materiály na stránke "911.yweb.sk" za ten čas, zamyslieť sa nad tým a reagovať za deväť minút keď ja som to nestihol za tri hodiny?? NEZAUJATO!!!
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa jonatanus »

lewo napísal:Filip prosím bez predpojatosti! Problém som dopísal 13:09 a ty si reagoval na základe predsudkov 13:18. Ako si mohol poprezerať materiály na stránke "911.yweb.sk" za ten čas, zamyslieť sa nad tým a reagovať za deväť minút keď ja som to nestihol za tri hodiny?? NEZAUJATO!!!
a ty si si prezrel vsetky materiali aj na inych strankach jak 911.yweb.sk? :roll:
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa lewo »

jonatanus napísal:vsetky te videa (a aj tu stranku) som videl x krat. vsetko okrem wtc7 sa da nejak vysvetlit.
No tak daj alternatívu. Z akých možných dôvodov sa budova wtc7 s oceľovým jadrom zrútila rýchlosťou volného pádu (6,5s) spôsobom najprv stred potom kraje?
Zatiaľ je jedna alternatíva: riadený odstrel. Ponúkni mi inú a ja ti ukážem čo je nepredpojatosť v praxi.
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa lewo »

jonatanus napísal: a ty si si prezrel vsetky materiali aj na inych strankach jak 911.yweb.sk? :roll:
Veď som o tom vravel 14 hodín hľadania a čítania. Dokonca aj diskusie k článkom.
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa lewo »

Páni odporúčam si pozrieť najnovšiu informáciu z mája 2009, z verejnoprávnej televízie.
http://www.neutralzone.sk/index.php?opt ... &Itemid=20" onclick="window.open(this.href);return false;
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa jonatanus »

lewo napísal:No tak daj alternatívu. Z akých možných dôvodov sa budova wtc7 s oceľovým jadrom zrútila rýchlosťou volného pádu (6,5s) spôsobom najprv stred potom kraje?
Zatiaľ je jedna alternatíva: riadený odstrel. Ponúkni mi inú a ja ti ukážem čo je nepredpojatosť v praxi.
ja ti dam inu otazku. na tej stranke mas "Názor demolačného experta na pád WTC č.7", povedz mi preco tam neni aj "Názor demolačného experta na pád WTC č.1 a 2". vies preco? pretoze ten isty clovek na wtc1 a 2 nevidel nic divneho. tomu hovorim objektivna stranka.

a este mi povec preco na wikipedii je teda oficialna verzia ta oficialna a ta tvoja ako konspiracna
http://en.wikipedia.org/wiki/9/11_conspiracy_theories" onclick="window.open(this.href);return false;

ved uz je to kazdemu jasne ne?
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa jonatanus »

lewo napísal:Páni odporúčam si pozrieť najnovšiu informáciu z mája 2009, z verejnoprávnej televízie.
http://www.neutralzone.sk/index.php?opt ... &Itemid=20" onclick="window.open(this.href);return false;
a kedy a jak tam te vybusniny nainstalovali? a jak sa im to podarilo tak vyborne odpalit?
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa lewo »

jonatanus napísal:a kedy a jak tam te vybusniny nainstalovali? a jak sa im to podarilo tak vyborne odpalit?
Ty si robíš srandu!? Zamysli sa čo si sa práve spýtal:-)) Skús sa pozrieť na toto: http://911blog.yweb.sk/236/Slovensky-po ... alyza.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa jonatanus »

lewo napísal:Ty si robíš srandu!? Zamysli sa čo si sa práve spýtal:-)) Skús sa pozrieť na toto: http://911blog.yweb.sk/236/Slovensky-po ... alyza.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ne nerobim, prosim vysvetli mi to. a nedavaj mi odkazy na srackove stranky typu 911blog.yweb.sk, ale nieco objektivne ked uz to nevies vysvetlit vlastnymi slovami
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa filip glasa »

nie som vedec a ani som neštudoval náuku o materiáloch. Takže mne by štúdium toho webu nič nepovedalo. Na základe dokumentárneho filmu sa nemôžeš vedieť správne rozhodnúť.
Keď si pozrieš spektrum, alebo discovery, tak tam v jeden deň dávajú kľudne dva filmy, ktoré si protirečia. A napriek tomu v oboch tvrdia, že majú dokonalé argumenty. Ku ktorému z nich sa prikloníš?
Keď si skeptik, tak k tomu menej bombastickému. Keď si skôr konšpiratívne založený, tak viac k tomu, čo vyvolá väčší rozruch.

Keď budeš surfovať na nete, tak na každý problém nájdeš asi tak 10 000 článkov za a 10 000 článkov proti. O tom kto má pravdu sa vždy rozhodneš len na základe emócii. Ak teda náhodou nie si odborník na danú tému.

Keď ja neviem zodpovedať otázku o tom ako by bolo možné aby padla tá budova, tak ty nevieš zodpovedať na otázku ako by to mohol niekto zinscenovať tak, že tomu uverí 90% sveta vrátane arabov. A ešte by o tom urobili niekoľko filmov a títo Konšpirátori, čo nedávno nechali zomrieť tisícky vlastných ľudí by zrazu nechali filmárov a filmušky lietať po svete a zbierať ceny.

Ja viem ako dopadnú novinári, ktorí si začnú s tvrdšími chlapcami. Príklad zo západu, aby som stále nespomínal len Rusko - Roberto Saviano.
Ale pri filmoch a článkoch 11.9. sú zrazu tvrdí chlapci celkom milí voči novinárom - oproti tomu ako ich v tých článkoch a filmoch vykresľujú. nechápem ako niekto môže nechať zabiť tisice nevinných a potom má problém s nejakými novinármi, blogermi a filmármi.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa filip glasa »

ešte doplnok - kto pozná z rýchlika históriu USA, tak ho napadne ako by to asi dopadlo, ak by aspoň časť američanov bola presvedčená, že masaker 11.9. urobili vlastní?

Spomeň si na neškodné afréky tipu WaterGate, ktoré by u nás nestáli ani za zmienku. Pohli amerikou tak, že si nedokážem predstaviť čo by urobila takáto aféra.

Bola by z toho občianska vojna.
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa lewo »

jonatanus napísal:nerobim, prosim vysvetli mi to. a nedavaj mi odkazy na srackove stranky typu 911blog.yweb.sk, ale nieco objektivne ked uz to nevies vysvetlit vlastnymi slovami
OK! Chceš aby som ti vysvetlil ako dostali tie nano ternity do budov wtc. No ja mám pod otázku čisto na zamyslenie. Kto ich tam dal? Neviem na koho mieriš či na arabov, alebo američanov. Neviem ako ich tam mohli inštalovať v tých množstvách bez povšimnutia. To by som musel ozaj splietať nejaké konšpiračné teórie a to nechcem. Ale araby bez povšimnutia určite ťažšie. Na to nemusím byť Ing. Arch.
Skús výbornú oddychovú stránku http://www.kurnik.org" onclick="window.open(this.href);return false; ja tam chodím hrať šachy.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa jonatanus »

lewo napísal:OK! Chceš aby som ti vysvetlil ako dostali tie nano ternity do budov wtc. No ja mám pod otázku čisto na zamyslenie. Kto ich tam dal? Neviem na koho mieriš či na arabov, alebo američanov. Neviem ako ich tam mohli inštalovať v tých množstvách bez povšimnutia. To by som musel ozaj splietať nejaké konšpiračné teórie a to nechcem. Ale araby bez povšimnutia určite ťažšie. Na to nemusím byť Ing. Arch.
Skús výbornú oddychovú stránku http://www.kurnik.org" onclick="window.open(this.href);return false; ja tam chodím hrať šachy.
a preco te budovy vlastne museli spadnut? to nestacilo naburat 2 lietadlami?
(kdo ich riadil, kde sa te lietadla vzali, co ten let 93, tie obete ziju, alebo je to cele vymyslene alebo...?)
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa lewo »

filip glasa napísal:Keď ja neviem zodpovedať otázku o tom ako by bolo možné aby padla tá budova, tak ty nevieš zodpovedať na otázku ako by to mohol niekto zinscenovať tak, že tomu uverí 90% sveta vrátane arabov.
No asi ťa prekvapím, ale s prístupom by som to vedel urobiť:-) Ale spravili smrteľnú chybu. Do pentagonu narazilo lietadlo, ktoré sa do tej diery nezmestí. Malo porovnateľný objem paliva ako lietadlá čo narazili do wtc. V pentagone ani len nábytok nechytil a vo vežiach wtc sa roztopila oceľ od požiaru z paliva. HA HA HA Ďalej už nebudem argumentovať. Čo som chcel som povedal a ďakujem za snahu. Mimochodom dnes som nafotil obchod do Techniky obchodovania trojuholníkov. Mohli by ste sa mi na to popozerať a dať nejaké názory, postrehy? Zdá sa mi veľmi podarený ten obchodík.
Nech sa darí.
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa lewo »

jonatanus napísal:a preco te budovy vlastne museli spadnut? to nestacilo naburat 2 lietadlami?
(kdo ich riadil, kde sa te lietadla vzali, co ten let 93, tie obete ziju, alebo je to cele vymyslene alebo...?)
Neviem ale smdí to
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa jonatanus »

lewo napísal:Malo porovnateľný objem paliva ako lietadlá čo narazili do wtc. V pentagone ani len nábytok nechytil a vo vežiach wtc sa roztopila oceľ od požiaru z paliva.
toto su argumenty slabe jak caj, ten tvoj odbornik na demolicie povedal ze wtc1 a 2 mohlo spadnut po naraze lietadla. vsetky konspiracie okrem wtc7 sa daju lahko spochybnit, resp. nemas dokazy.

kolko sme pocuvali o tom ze zelezna konstrukcia sa nemoze pri poziari zosypat... az nedavno spadol jeden horiaci zelezny most... :lol:
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa jonatanus »

lewo napísal:Neviem ale smdí to
"smrdi" aj holocaust, to ale snad neznamena ze budem rovno tvrdit ze sa nic take nestalo
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa lewo »

jonatanus napísal:toto su argumenty slabe jak caj, ten tvoj odbornik na demolicie povedal ze wtc1 a 2 mohlo spadnut po naraze lietadla. vsetky konspiracie okrem wtc7 sa daju lahko spochybnit, resp. nemas dokazy.

kolko sme pocuvali o tom ze zelezna konstrukcia sa nemoze pri poziari zosypat... az nedavno spadol jeden horiaci zelezny most... :lol:
Jadro sa roztavilo, nie rozsypalo.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa jonatanus »

lewo napísal:Jadro sa roztavilo, nie rozsypalo.
a ten most padol asi preco?


takze si to zhrnme:
1. nemame ani poriadny motiv
2. netusim naco by to robili v takom rozsahu, to by nestacilo zobrat jedno lietadlo, tym napalit do wtc, nic by nespadlo a ukazat bin ladina jak krici "hura hura"?
3. uvedomujes si kolko ludi muselo byt zahrnutych do organizacie niecoho tak velkeho? kdo to cele vymyslel, kdo to cele naplanoval, kdo to instaloval, kdo unasal tie lietadla (americky samovrahovia? velmi sa im to oplatilo), kdo to odpaloval (pockal kym zacne padat vrchna cast wtc a potom kazde poschodie odpalil aby to vyzeralo ako plynuli pad - kedze padal najprv vrch a potom spodok, teda presne opacne jak pri demoliciach), kdo sedel v lete 93, kdo a jak a cim nabural do pentagonu, co ich rodiny, pribuzni, co tie fingovane obete....

uvedomujes si jakeho rozsahu konspiracia to je? a vsetci sa spoliehaju na to ze dokonca zivota o tom nikdo nepovie ani slovo (staci jedno video na youtube)? a jak tych ludi zohnali?
"organizujeme taku mensiu teroristicku akciu, ideme zburat wtc1,2,7 nechces nam s tym pomoct?"
"jasne, rad"
alebo
"ne, nechce sa mi"
"dobre, ale nikomu to nepovedz"
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa Lobista »

Tak som si pozrel to 911.yweb.sk, aby som tu nebol jak uplny ignorant :P. Okrem dlhych polemik architektov, ktore mi vela nehovoria, som sa dozvedel, ze WTC 7 nebola jedina budova mimo dvojiciek, ktora horela -- ale boli tam dalsie dve, ktore sa chytili od trosiek dvojiciek. Pre mna nova informacia :P.

Stale si vsak myslim, ze aj ked su tam mozno nejake nejasnosti, tato konspiracna teoria zrejme neplati. Neviem sice, na akej urovni je dnesna stavebna veda, ale myslim si, ze su stale veci a fenomeny, ktore nepozna. Preto je kludne mozne, ze dani odbornici/vysetrovatelia nieco prehliadli, resp. este neobjavili nejaku zakonitost, ktora funguje za nejakych specifickych podmienok.

Cele mi to pripomina alternativnu teoriu o tom, preco vznikla financna kriza -- "sposobili ju bohati Americania aby upevnili svoje postavenie vo svete a mohli nizsie vrstvy este viac kontrolovat" :D . Aj pre takuto teoriu sa da najst vela veci, ktore ju podporuju :P .
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa slimak »

lewo, si historik, teolog, chemik ci dokonca technik? Ak by si bol, mal by si mozno sancu o niecom uvazovat. Inak sa mozet len na niekoho spoliehat alebo sam studovat a preverovat.

Na tomto fore nenajdes v tejto oblasti nikoho co ma aspon paru o com to je, alebo sa nevyjadri. Ostatne blbiny su o nicom, filip nehnevaj sa, ale ked niesi schopny(ochotny) ani nastudovat nase zakony, ku ktorym sa vyjadrujes(poplatky) a budes sa vysmievat, co si niekde pocul ci videl, ci predkladat svoje jednoduche priklady, naco to je? teba to uspokojuje?

Jonatanus, ja som sa nedavno dozvedel, ze napriklad kratko pri skonceni(kde uz nebola vojna,presiel front), alebo po skonceni vojny, hlavne v pracovnych taboroch, pri presunoch, alebo len ich vyvrazdili, zomrelo viacej nemcov ako pocas vojny. Alebo podobne mnozstvo. Tiez zaujimave. Celkovo 8 milionov. 4 miliony po vojne. Tiez sa o tom nepise.

Lobista,
http://www.zvedavec.org/komentare/2009/ ... kve3kkkgf5" onclick="window.open(this.href);return false;
je to spofidernej stranky ale co si o tom myslis?
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa lewo »

slimak napísal:Na tomto fore nenajdes v tejto oblasti nikoho co ma aspon paru o com to je, alebo sa nevyjadri.
Som vyučený lakovač a nemám ani maturitu:-) Zaujímam sa o obchod, právo, politiku, psychológiu, reklamu, náboženstvo, fyziku, chémiu.... V prvom rade som špekulant a vizionár. Nemám problém si naštudovať čokoľvek ma zaujíma. Obchodníkov na kapitálových trhoch a novinárov považujem za výkladnú skriňu ľudskej inteligencie. Traderi musia denne prímať informácie z trhu bez predsudkov a zvažovať súvislosti. Bol som presvedčený že pre traderov je samozrejmosťou prímať nové informácie s otvorenou hlavou. Strašný omyl! Ale tu niesu. Neriešim to už. Mne dávajú súvislosti jasný výsledok, ale musím priznať že nieje asi až tak jednoznačný keď okolie dostáva iný výsledok. V každom prípade som považoval za povinnosť konfrontovať trh s touto informáciou a to som spravil. Raz darmo trh nieje makový, lekvárový alebo aký si ho predstavujeme. Trh je taký aký je.
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa lewo »

Lobista napísal:Tak som si pozrel to 911.yweb.sk, Stale si vsak myslim, ze aj ked su tam mozno nejake nejasnosti, tato konspiracna teoria zrejme neplati.
Ďakujem že si si to pozrel:-) Dňa 13.06 2009 15:38 napísal Ronald Ižip ďalší trhový komentár s názvom "Čas FEDu sa kráti". Tu je link na neho: http://www.cikomodity.com/index.php?act ... u-sa-krati" onclick="window.open(this.href);return false; - dobré ne? Tie konšpiračné teórie rastú jak huby po daždi:-)
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa slimak »

este jedna vec, vy ste strasne sikovni ludia. Neberte to v zlom. 11.6 som videl, dnes som presiel stranku 9/11 a pod a teraz chcete mat v tom jasno a chcete robit uzavery. podla mna to nejde.

Ja by som chcel sa dozvediet, preco je optimisticke ak vzrastla pr. vystavba z 450(marec) tisic na 520 tisic v aprili, pricom pred rokom a dvomi v tomto mesiaci to bolo milion. Toto ma byt ozivenie? Coho? Alebo v maji poklesol prepad v nezamestnanosti o proti aprilu o par tisic ludi. Mna to fascinuje.

Jedna sranda z nasho trhu. Ako boli na krizu pripravene cestovky, znizili ponuku o 30 percent(kvoli krize), by si clovek povedal vedia co robia a maju informacie(predseda asociacie sa tvaril ako to zvladaju v pohode). A dnes som cital ze ponukaju last minuty o mesiac skor ako to bolo bezne v minulosti.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa Lobista »

http://www.zvedavec.org/komentare/2009/ ... kve3kkkgf5
je to spofidernej stranky ale co si o tom myslis?
To s tymi nakupmi dlhopisov zo strany bank moze byt kludne pravda. Je to strategia nazyvana "fat spread" -- isty cas nechame banky poziciavat si za lacno a ukladat za draho, aby si vykryli straty, co utrpeli v CDOs a inde, aby cim skor mohli zase vydatne poskytovat uvery -- TARP aj vsetko ostatne je de facto len na to, aby bankam pomohli prekonat obdobie, kym maju niektore z nich negativnu equity. Nedavno tu dal Bacteria video s jednym Japoncikom, co to detailne popisoval.
Ale aj tak si myslim, ze Cinania, Japonci, Briti, Araby -- krajiny co maju najvacsie pozicie v americkych dlhopisoch uz dlhsie vedia, ze ozdravenie de facto zaplatia oni. Avsak, nemozu sa branit, pretoze keby masovo predavali, dolar a US ekonomika by isli do kolien a ich exportne orientovane hospodarstva samozrejme tiez.

Je tam pisane nieco o tom, ze Bernanke umelo vyvolal krizu tym, ze zobral zo systemu nejakych 100 miliard USD. O tom ja nic neviem. Kriza sa dava za vinu skor Paulsonovi preto, ze nechal padnut Lehman. Velmi ale pochybujem, ze by to bolo robene umyselne s tym, aby ekonomika isla dole.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa Lobista »

Dňa 13.06 2009 15:38 napísal Ronald Ižip ďalší trhový komentár s názvom "Čas FEDu sa kráti". Tu je link na neho: http://www.cikomodity.com/index.php?act" onclick="window.open(this.href);return false; ... u-sa-krati - dobré ne? Tie konšpiračné teórie rastú jak huby po daždi:-)
Zaujimave, ze skoro kazdy clanok o FEDe vo mne vyvolava dojem, ze kedze je to sukromne vlastnena organizacia, tak ju ovladaju sukromni bankari :D . Pritom je uplne rovnaka ako centralne banky v inych statoch s tym rozdielom, ze jej zakladne imanie nemusel zlozit stat ako napr. u nas, ale to prikazal urobit velkym americkym bankam, a tak de facto usetril :P. Tie sice maju narok na max. 6% dividendu rocne, ale vsetko ostatne ide spat do US treasury, ktora je hlavnym politickym partnerom FEDu. Okrem toho ma este niekolkonasobne vacsi balance sheet.
Samozrejme, ze FED je de jure nezavisly ako kazda centralna banka, ale mne sa zda, ze v sucasnej krize tuto nezavislost stratil /pamatam si ako Bernanke furt chodil k Paulsonovi pre pokyny -- vid napr. Lehman/.

A co sa tyka vplyvu bankarov na rozhodovanie, myslite, ze na Slovensku pred eurom bol mensi? :P
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa lewo »

Lobista napísal:Zaujimave, ze skoro kazdy clanok o FEDe vo mne vyvolava dojem, ze kedze je to sukromne vlastnena organizacia, tak ju ovladaju sukromni bankari :D . Pritom je uplne rovnaka ako centralne banky v inych statoch s tym rozdielom, ze jej zakladne imanie nemusel zlozit stat ako napr. u nas, ale to prikazal urobit velkym americkym bankam, a tak de facto usetril :P. Tie sice maju narok na max. 6% dividendu rocne, ale vsetko ostatne ide spat do US treasury, ktora je hlavnym politickym partnerom FEDu. Okrem toho ma este niekolkonasobne vacsi balance sheet.
Samozrejme, ze FED je de jure nezavisly ako kazda centralna banka, ale mne sa zda, ze v sucasnej krize tuto nezavislost stratil /pamatam si ako Bernanke furt chodil k Paulsonovi pre pokyny -- vid napr. Lehman/.

A co sa tyka vplyvu bankarov na rozhodovanie, myslite, ze na Slovensku pred eurom bol mensi? :P
Keď som hovoril o konšpiračnej teórii v tomto článku myslel som že ťa zaujme tento odsek:
Netransparentnosť FEDu môžeme dokumentovať viacerými príkladmi. Nasledujúce video je výborným dôkazom „tajnostkárstva“ FEDu. V ňom Generálna inšpektorka FEDu Elizabeth Colemanová odpovedá na otázky Kongresmana Alana Graysona.
• Grayson: „Viete kto dostal viac ako 1 bil. dolárov, o ktoré si FED rozšíril svoju bilančnú sumu?“
• Colemanová: „Nepozerali sme sa na tú konkrétnu oblasť“.
• Grayson: „Viete kto dostal tie peniaze?“
• Colemanová: „Práve sme v procese hodnotenia tejto situácie..“
• Grayson: „Podľa Bloombergu FED vstúpil do transakcií v objeme niekoľkých biliónov dolárov v podobe mimobilančných položiek. Viete o nich?“
• Colemanová: „ ..nemáme oprávnenie skúmať špecifické transakcie FEDu“
• Grayson: „Podľa týchto informácií FED rozšíril svoj kredit o 9 biliónov dolárov. To predstavuje zadlženie 30,000 USD na každého amerického obyvateľa. Pokiaľ Vy nie ste zodpovedná za kontrolu týchto transakcií, tak kto je?“
• Colemanová: „My máme túto zodpovednosť.... avšak momentálne sme sa ku konkrétnym údajom ešte nedostali“
• Grayson: „Vykonali ste nejaké prešetrenie strát, ktoré dosiahol FED na svojich pôžičkách od minulého septembra?“
• Colemanová: „Stále sme v procese hodnotenia tejto situácie... „
• Grayson: „Chcete mi povedať, že nie je nikto kto by na pravidelnej báze vyhodnocoval straty, ktoré FED dosahuje pri správe svojho takmer 2-biliónového portfólia?“
• Colemanová: „.. nie sme oprávnení hovoriť či FED dosahuje straty alebo odpovedať na konkrétne otázky“
• Grayson: „... som šokovaný, že nikto vo FEDe vrátane Generálneho inšpektora nezaznamenáva jeho straty.“

FED nezahmlieva situáciu iba v spojení so súčasnými pôžičkami v čase krízy, ale po tom ako prestal zverejňovať peňažnú zásobu M3, ktorá ako jediná odpovedá skutočnému objemu peňazí v obehu, sa zdá, že verejnosť už nemá prístup ani k základným informáciám o stave monetárnej politiky. Bloomberg preto 7. novembra 2008 podal na FED žalobu za porušovanie zákona o prístupe k slobodným informáciám.

Vôbec nás tak neprekvapujú slová Henryho Forda: „Je dosť dobré, že ľudia tejto krajiny nerozumejú nášmu bankovému a monetárnemu systému, pretože pokiaľ by rozumeli, tak by tu bola revolúcia už do zajtrajšieho rána“.
PS: Ako môže byť inštitúcia nezávislá keď hlavu dosadzuje vláda?!
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa filip glasa »

čo píše napríklad Ižip je celkom bežná vec a nie je ani nejak moc ohurujúca. Polovica diskusií o FED a centrálnych bankách sú ohurujúce len preto, že sa ľudia pred tým nezaujímali o peniaze.

Ale konšpirácia ako amíci zabili 11.9. ďalších amíkov naschvál je nezmysel. Stačí to potom posplietať s celkom konvenčnými článkami o FEDe a už máme aj "odborníkov" na svojej strane.

Čo sa týka chemikov, statikov, architektov, tak nájdeš asi 3x také množstvo z nich, ktorí z konšpiráciou nesúhlasia. Prečo ťa nepresvedčila práve táto väčšina? Asi hľadáš niečo zaujímavé.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ostatne blbiny su o nicom, filip nehnevaj sa, ale ked niesi schopny(ochotny) ani nastudovat nase zakony, ku ktorym sa vyjadrujes(poplatky) a budes sa vysmievat, co si niekde pocul ci videl, ci predkladat svoje jednoduche priklady, naco to je? teba to uspokojuje?
sorry ale o tom sú internetové fóra. Nebudem u hľadať kvôli tebe príspevky, kde si postupoval úplne rovnako. Sám určite dobre vieš, že každý (aj ty) vypustí do internetu stovky nezmyslov. Takže keď ti vadí, že si tu len tak kecáme o ničom, tak nabudúce tiež zváž svoje vlastné príspevky. Mimochodom - presne tie poplatky, ktoré som spomínal si socka strháva. Len som nevedel a nehľadal v akej výške.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ZEITGEIST

Príspevok od používateľa Lobista »

Keď som hovoril o konšpiračnej teórii v tomto článku myslel som že ťa zaujme tento odsek:
Netransparentnosť FEDu môžeme dokumentovať viacerými príkladmi. Nasledujúce video je výborným dôkazom „tajnostkárstva“ FEDu. V ňom Generálna inšpektorka FEDu Elizabeth Colemanová odpovedá na otázky Kongresmana Alana Graysona.
Ten rozhovor len dokazuje, ze ta teta ani len netusi za co je vlastne platena -- podla mna zrejme nepochopila otazku a preto omielala stale dokola to iste ako ked student pride nepripraveny na skusku :P . Keby to vsak povedal Bernanke, tak by to bol problem. Na druhu stranu, oni nemozu verejne povedat, ze si len tak z nicoho vytvorili 1 bilion USD -- este k tomu, ak zvysenie predstavuje povedzme vyse 15%, ako predpokladaju tu: http://www.shadowstats.com/alternate_data/money-supply" onclick="window.open(this.href);return false;

Tie peniaze su totiz cisto inflacne. Napr. ECB definuje cenovu stabilitu ako rast M3 o 4,5% rocne -- vtedy bude inflacia 2 - 3 %. Cize, ak by transmisny mechanizmus fungoval tak ako ma, bola by v US tento rok inflacia 14 - 15 %. Lenze to zrejme nenastane, kedze nie vsetky tieto peniaze sa dostanu cez banky do ekonomiky. Napriek tomu by taketo bombasticke clanky na bloombergu a vyjadrenia slavychtivych ekonomov mohli vyvolat paniku -- takze to radsej prestali zverejnovat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"