Maros Miklas

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Maros Miklas

Príspevok od používateľa filip glasa »

cheated and defrauded Lim by engaging in a series of illegal trades that resulted in losses totaling $213,066.30 to Lim and gains of $211,304.10 to Miklas.
http://www.cftc.gov/newsroom/enforcemen ... 86-07.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.cftc.gov/stellent/groups/pub ... 092007.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.cftc.gov/stellent/groups/pub ... 032008.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Maros Miklas

Príspevok od používateľa filip glasa »

aktuálne funkčné linky:
http://www.cftc.gov/ucm/groups/public/@ ... 092007.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cftc.gov/ucm/groups/public/@ ... 032008.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

prípadne google:

http://www.google.sk/#hl=sk&source=hp&q ... 32ab06f749" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
kezo
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ut 11 09, 2012 8:55 am

Re: Maros Miklas

Príspevok od používateľa kezo »

VÝSTRAHA_POZOR !!!

Vyhnut sa tomuto "charakteru" je Velke stastie.
Zial, mne sa to nepodarilo.
"Have you taken a loss? Forget it quick. If you have taken a profit, forget it quicker. Don’t let ego and greed inhibit clear thinking and hard work. It is profitable to study your mistakes. "
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7074
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Maros Miklas

Príspevok od používateľa jogo »

kezo napísal:VÝSTRAHA_POZOR !!!

Vyhnut sa tomuto "charakteru" je Velke stastie.
Zial, mne sa to nepodarilo.
Tak to ma zaujima, nakolko som s najvyssou pravdepodobnostou tu u neho zacinal tradingovat v 2008 roku. Mal tu pravdepodobne svoje vlakno a ucil nas trading.
Ako si sa ty k nemu dostal?

P.S: Pisem pravdepodobne a najvyssia pravdepodobnost, lebo dokazy, ktore tu dal Juggler a Jonatanus by mal problem spochybnit aj skuseny pravnik.
Na druhej strane som sa v jeho vlakne nastartoval do tradingu.
Ako sa vravi:"Vsetko zle je na nieco dobre".
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
kezo
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ut 11 09, 2012 8:55 am

Re: Maros Miklas

Príspevok od používateľa kezo »

Ahoj,
poznam ho dlhsie ako Ty. Fakt je, ze ma vela vedomosti o tradingu a dokaze ich dobre interpretovat.
Fakt je, ze v sucastnosti prebieha dalsie vysetrovanie jeho osoby a cinnosti.
Napriek jeho vysokej inteligencii a rafinovanosti nedokaze a zrejme nechce zmenit zakladnu kvalitu svojej mysle, a to exponencialnu chamtivot, samolubost.
Aj tieto "kvality" ho predurcuju k permanentnemu porusovaniu, ci uz nejakych dohod alebo money managementu a nekritickemu precenovaniu vlastych schopnosti. Myslim si, ze v jeho pripade sa jedna o diagnozu_gambler.
"Have you taken a loss? Forget it quick. If you have taken a profit, forget it quicker. Don’t let ego and greed inhibit clear thinking and hard work. It is profitable to study your mistakes. "
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7074
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Maros Miklas

Príspevok od používateľa jogo »

Ja ho osobne nepoznam.Poznam len jeho nick, ktory pravdepodobne pouzival tuna a na Traders.cz.
Gambling - cosi take nam tu predviedol v oktobri 2008. :)
Vidim, ze v zaciatkoch som mal stastie na podivne individua, ked si to teraz spetne premietam.
Hroza pomysliet, na co vsetko som mohol naletiet.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15852
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 1413 times

Re: Maros Miklas

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Kezo: prečítaj si jeho vlákno ,,HOLY GRAIL,,. Výborné čítanie.

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=38&t=662" onclick="window.open(this.href);return false;

Vystupoval tu pod nickom BGuru a tvrdil, že má svoj holy grail.
Prezentoval akože trejdí veľké sumy a ohlasované obchody mu šli dobre, až raz narazila kosa na kameň...Dostal sa do longu ES pri 1100 pred veľkým pádom. Silou mocou chcel byť neomylný, až z toho bolo dokupovanie do obrovskej straty -30%. ES zletelo nakoniec až k 666, ale to už bol BGuru preč, lebo bol odhalený ako podvodník. Predtým vystupoval na traders.cz pod menom Spec a tak vysvitlo, že ide o M.M. Nakoniec sa prišlo aj na jeho velký podvod v USA kde obral chlapíka tuším o 200 000 USD.

Ináč, boli to dobré debaty. Teraz som si to letmo pozrel a kopírujem tu, ako som komentoval jeho posledný trejd:

JUGGLER napísal:
Všetky trejdy kde BGuru mal dobrý vstup boli nádherné.
Výborná analýza a dobrý komentár.
Happy end a ide sa ďalej.
Úspešnosť 100%.

Ale posledný trejd je z hľadiska risk manažmentu katastrofa.
Nemám nič proti dokupovaniu s mierou a priemerovaniu.
Je to normálna stratégia za určitých podmienok.

Na tragédiu sa však obracia vtedy, ak si nedokážeme uznať omyl , vystúpiť z trejdu a zobrať stratu.

Tragédia trejdera je, keď chce byť neomylný.
Neexistuje neomylný trejder.
Trading je o ziskoch a o stratách.
Každý vie robiť zisky, ale dobrého tradera rozoznáme podľa toho ako zvláda straty.

A presne to sa tu deje pri tomto poslednom trejde.

Ten trejd začal pri ES 1130 a nebol ukončený ani po páde ES o -290 bodov, teda o viac ako -30%.

Začal sa 80 kontraktami a pokračoval dokupovaním (priemerovaním).

Toto presne robil Nick leeson, čo položil banku Barrings na poklese indexu Nikkei. A ďalší loser zo Societe Generale tento rok takto pripravil banku asi o 5,5 mld. USD.
A to im obom stačil pokles do -10% !!!

Bguru zvládol -30% z úsmevom na tvári.

Poďme k faktom:

80 long ES pri 1130: BGuru vstupuje do trhu kde pohyb o 1 bod znamená 4000 USD stratu/zisk.

80 long ES pri 1072. BGuru je v strate 232 000 USD, ale zdvojnásobuje stávku.

80 long ES pri 1032: BG je v strate 552 000 USD ale pridáva 50%.

80 long ES pri 968: Strata je už 1 320 000 USD. Pridáva 30%.

A teraz prichádza zlatý klinec:

320 kontraktov ES klesá ku 910 a strata dosahuje 2 248 000 USD.

A čo urobí BG?

9. októbra pridá 1000 kontraktov.

V tom momente pohyb ES o jeden bod znamená 66 000 USD.

10. októbra padá ES až ku 840 bodov.

V tom momente držal BGuru 1132 kontraktov a bol v strate
- 6 868 000 USD !!!


B Guru nám vo svojích obchodoch reportuje kolko kontraktov presne nakupuje a kolko zisku presne dodsahuje.
Čo nám však odmietol prezradiť je výška jeho kapitálu.
Tam si ponechal rezervu: do nekonečna.
To by totiž umožnilo vidieť riadenie rizika o ktorom tvrdí, že je základom úspechu. A vidieť presne kedy by došlo k zlyhaniu - presne v takej výnimočnej situácii ako bola na trhu teraz.

Poďme ďalej.

Pri ES na 840 bodov strata dosiahla v piatok 6 868 000 USD.
Ďalších 5 346 000 musí byť na účte ako kolaterál na udržanie 1320 kontraktov ES.
To znamená účet 12 200 000 USD a to by BGuru nesmel mať otvorené žiadne iné pozície. On však hlásil nákup hromady call opcií na SPY a má otvorené aj ďalšie komoditné trejdy.
Keď som sa ho pýtal, či má 7 mil. USD povedal, že viac.

Tu ale nejde o to, kolko má, ale kolko riskuje.

Aj pri kapitále 20 000 000 USD je tento trejd šialenstvom.
Pretože, keď ES padol o 230 bodov, mohol padnúť aj ďalších 100 bodov (a ešte môže).
A to by znamenalo stratu ďalších 6 600 000 USD aj bez ďalšieho dokupovania. Bez problémov by sa tak stalo, keby napríklad ohlásil krach Morgan Stanley. K tomu nechýbalo už veľa.

Záver:
Riadenie rizika pri tomto trejde ohrozuje existenciu trejdera.
Presne takéto trejdy vedú k likvidácii trejdera.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
kezo
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ut 11 09, 2012 8:55 am

Re: Maros Miklas

Príspevok od používateľa kezo »

Cauko,
Spec-ka som spoznal na starom fore daytrading.sk . Prezentoval sa ako uspesny trader s konzistentnymi vysledkami. Pracujuci napr. pre spolocnost http://www.unigestion.ch .
V tom case prezentoval strtegiu FOHP_Futures Options Hdged Portfolio; DSP strategy_Diverzifikovane Spekulativne Portfolio; a ceresna Hedged Spread.

"Ako zaistené obchodovanie funguje

Obchodníci s komoditami vedia, že komoditné termínované kontrakty sa technicky odlišujú od akciových trhov a obchodov s akciami. Každý termínovaný kontrakt má vopred určený dátum
expirácie a musí byť k tomuto dátumu alebo predaný /uzavretý/ alebo vysporiadaný za vysporiadavaciu cenu, alebo musí prísť k fyzickej dodávke podkladového aktíva – komodity. Takýto proces nazývame expirácia.

Tento jav ponúka výbornú príležitosť využiť výrazné pohyby ceny, ktoré vznikajú práve pri pravidelnom „rollovaní pozícií“ týchto fondov z jedného kotraktného mesiaca do druhého – ide o predaj expirujúcich termínových kontraktov a nákup nových termínových kontraktov. Toto musia fondy vykonať aby udržali svoje obchodné pozície dlhodobo na trhu, nakoľko je to ich zámerom. Keďže ide o niekoľkomiliardové
fondy, celý rollover proces vytvára skvelú obchodnú príležitosť. Obchodný program Hedged Spread využíva práve tento jav a neefektívnosť na viacerých komoditných trhoch a vytvára optimálne
prostredie pre výhodný pomer rizika/výnosu.

Na trh sa umiestnia spreadové obchody medzi jednotlivými kontraktnými mesiacmi tej istej komodity napr. striebra. To znamená, že jeden kontraktný mesiac sa predá a v tom istom čase sa iný kontraktný mesiac kúpi. Takto sa stáva obchod zaistený – hedgovaný. Takéto spreadové obchody sú otvárané niekoľko mesiacov pred expiráciou. Vždy sú uzatvorené pred posledným obchodovaným mesiacom – expiráciou – nakoľko je potrebné vyhnúť sa veľmi prudkým a pre obchod nežiadaným pohybom vyskytujúcim sa práve tesne pred expiráciou. Trhy, na ktorých sa Hedged Spread Program obchoduje sú:

Energie: Crude Oil, Heating Oil, Natural Gas
Obilniny: Corn, wheat, Soybeans
Kovy: Silver
Mäso: Live Cattle, Lean Hogs
ďalej Cocoa, Sugar, Coffee ...

Obchody sú realizované priamo na obchodnom účte a zadávané sú profesionálnymi obchodníkmi. Priemerná dĺžka trvania jednotlivých spreadových obchodov je 1-2 mesiace. Ochranou pred nepredvídateľnými
a veľkými stratami sú Stop/Loss príkazy, ktoré su umiestnené na trhu a aktivované sú len na báze uzatváracích cien na každom trhu. Veľkosť stop/lossu – prípustnej straty - je $520/kontrakt od vstupnej ceny okrem plynu – Natural Gas – kde je použitý stop/loss $1100/kontrakt. Pri realizovaní stop/loss príkazov môže byť veľkosť stop/loss príkazu čiastočne prekročená, čo je dané akuálnou likviditou na trhu v čase realizovania takéhoto príkazu.

Otvorením dvoch proti sebe idúcich obchodov na tej istej komodite je obchod zaistený - hedgovaný – a vzniká spread.

Výkonnosť Hedge Spread Programu

Priemerný dosiahnutý mesačný výnos: 12,6%
Priemerný mesačný počet obchodov: 26
Počet obchodných dní: 169
Max. dosiahnutý EOD drawdown*: 10%
Profit Faktor: 5,68
Percento profitabilných dní: 72%
Pomer ziskov a strát – Win/Loss Day: 2,19
Odporúčaný kapitál: $200.000 a viac

* EOD drawdown = pokles na účte ku koncu obchodného dňa.

V uvedených výsledkoch sú zohľadnené nevyhnutné poplatky pre brokera. Výsledky nezohľadňujú následné reinvestovanie dosiahnutých ziskov v jednotlivých mesiacoch."


Zrejme ten kto niekedy obchodoval, alebo sa hlbsie zaoberal obchodnymi strategiami rychlo vyhodnoti, ze tato strategia by mohla byt ta prava orechova. Samozrejme prilozeny track record! :twisted:

"Mesačný výnos
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec Celkom
2004 -2.74% -8.37% 0.37% 25.19% 0.59% -0.52% 13.39% 29.61% 10.58% 0.45% 9.72% 15.73% 94.00%
2005 -6.56% 22.68% 13.25% 38.04% 24.32% 17.72% 14.78% -8.63% 1.63% 12.61% -3.75% 17.29% 143.38%
2006 8.79% 45.21% 18.31% 22.30% 19.53% 4.43% 6.71% 40.22% 2.53% 17.23% 0.46% 25.42% 211.14%
2007 28.03% 8.92% 13.13% 12.60% 62.68% "
:shock:

pokracovanie ...
"Have you taken a loss? Forget it quick. If you have taken a profit, forget it quicker. Don’t let ego and greed inhibit clear thinking and hard work. It is profitable to study your mistakes. "
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15852
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 1413 times

Re: Maros Miklas

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kezo napísal:Cauko,
Spec-ka som spoznal na starom fore daytrading.sk .
Aj tu dával trackrekordy. Vyrábal si ich v exceli :lol:
Na daytrading.sk si ho pametám ako obchodoval opcie. Sem-tam som tam zavítal.
Nie moc často, lebo čistá TA, opcie, obchodovanie DAXu a také veci ma velmi nebavili...

Ty si tam pôsobil pod akým nickom?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
kezo
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ut 11 09, 2012 8:55 am

Re: Maros Miklas

Príspevok od používateľa kezo »

Ty si tam pôsobil pod akým nickom?
kezo
"Have you taken a loss? Forget it quick. If you have taken a profit, forget it quicker. Don’t let ego and greed inhibit clear thinking and hard work. It is profitable to study your mistakes. "
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: Maros Miklas

Príspevok od používateľa nitro »

Pamatam si na nejakeho Mikiho, ktory sa chvastal uz neviem ci na traders alebo daytradingu, ze mu Spec zarobi
na Aston Martin. Ale tak neviem jedine ak na plagate...
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
Používateľov profilový obrázok
kezo
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ut 11 09, 2012 8:55 am

Re: Maros Miklas

Príspevok od používateľa kezo »

...pokracovanie

Miklas predkladal realne vypisy z uctov, ktore sme si mohli overit v zuctovacom systeme Mann Financial /v sucastnosti v likvidacii/, tzv. eMIDAS systeme.
Tak sme si ich aj overovali. Zistenia korespondovali s predkadanymi vypismi. Aj na zaklade tychto faktov sme sa rozhodli, ze tak tato startegia, ktoru nam predstavil Miklas je ta prava.
Ved vlaste aj jeho pricinenim pri vyvoji a zdokonalovani robustnosti staregie, bola dlhodoba konzistencia pozitívnych vysledkov urcitou formou schopnosti riadit riziko aj v buducnosti. Hovoril, ako neustale pracuje team vyvojarov na zlepsovani strategie, bla, bla, bla... Jeho tvrdena a vyhlasenia vask boli len tupim klamstvom.

Vsetko to zacalo mat chut trpkosti, ked po kratkom case dosahovania nadpriemernych vysledkov pozadoval doplnit kapital uz do DD 20-30% ! Mozno, ze ani tento fakt by nebol tragicky ak by sa poziadavka na doplnenie kapitalu neustale nezvysovala. Jeho uistovania, naliehania len predlzovali agoniu a konecny rozpad tzv. robustnosti obchodneho systemu.

Na zaver by som chcel kazdeho buduceho investora upozornit, ktory by chcel investovat na burze alebo OTC trhoch a nema vedomosti a nechce ist do hlbky mechanizmov, ktore ovplyvnuju vynosnost, volatilitu atd. akehokolvek obchodneho systemu_ "Neinvestuj peniaze, ktore si nemozes dovolit stratit !"
"Have you taken a loss? Forget it quick. If you have taken a profit, forget it quicker. Don’t let ego and greed inhibit clear thinking and hard work. It is profitable to study your mistakes. "
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7074
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Maros Miklas

Príspevok od používateľa jogo »

Mam pocit, ze "uspesni" daytraderi velmi casto pouzivaju dokupy do straty. A to je velmi nebezpecny sposob tradingu.
Nebudem ich tu menovat, ale budem rozoberat ich myslienky.
Oni dokupuju bud rovnaku, ale niekedy aj dvojnasobnu poziciu.

Scenar, ktory moze nastat pri dokupovani do straty:
Ak kupim 1 kontrakt, o 20 pipsov 2 kontrakty a o dalsich 20 pipsov 4 kontrakty, mam poziciu o 7 kontraktoch.Potom pride nejaka necakana sprava a spadnem dalsich 100 pipsov dole za par sekund. Co potom.
Uzavriet velku stratu alebo dokupit. Ak dokupi 8 kontraktov a nedostane sa na BE, ale pad pokracuje, tak je v pasci... nakoniec riskne v dalsom dokupe cely ucet.
Potom sa pise, ze dostal som "zatmenie mysle" a zmazal som ucet, alebo ten ucet je tak maly, ze mi na nom nezalezi.
Nebolo to zatmenie a na ucte mu velmi zalezi, lebo ho verejne prezentuje.Ide vsak o chybny obchodny system.Je tam mala sanca, ze pride hore popisovany scenar, ale ked pride, je po ucte. A stava sa to tak raz za rok alebo dva roky...
Dorazne upozornujem: Netradingujte s dokupmi do straty, je to velmi nebezpecne. A ludom, ktory takto tradinguju sa vyhybajte.

P.S: Je tu jedna vynimka, ako tu predviedol Juggler na ES v 2009-roku: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =48&t=1613" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale dokupy treba robit velmi riedko, radove po tisickach pipsov prepadu. A vzdy len do vysky svojho uctu, aby sa potom dal vysediet akykolvek krach.(keby sa zopakoval scenar rokov 1929-1933)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15852
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 1413 times

Re: Maros Miklas

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:Mam pocit, ze "uspesni" daytraderi velmi casto pouzivaju dokupy do straty. A to je velmi nebezpecny sposob tradingu.
Súhlas. Všetci suckeri dokupujú do straty. Včetne mňa.
Všetky väčšie straty, čo som zaznamenal, a všetky neziskové obdobia, ktoré som prežil boli u mňa len dôsledkom dokupov do straty, teda v riadení rizika , ktoré som nezvládol.

Ako proti ním bojujem:

Mám stanovenú maximálnu sumu, ktorú vložím do jedného obchodu. Je 2x väčšia ako priemerná suma ktorú dávam do obchodu. Dokúpiť môžem maximálne do tejto hranice.

V praxi vyzerá teda bežný obchod ako vstup X a dokup maximálne na 2X.
Veľa vstupov však zámerne robím postupne. Nie je to dokupovanie do straty, ale rozdelenie si vstupu na viac častí. Napríklad vstup rozdelený na 3 časti: X/3 + X/3 +X/3 = X ( v extrémnom prípade idem do 2X )

I napriek tomu, že mám také pekné pravidlá a viem, že na nich stojí celý trading - občas ma ovládnu démoni a zlyhám :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Maros Miklas

Príspevok od používateľa Rado »

Mňa neovládajú démoni, ale chamtivosť. :D Pravidlá a disciplína sú najlepšia obrana.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15852
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 1413 times

Re: Maros Miklas

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rado napísal:Mňa neovládajú démoni, ale chamtivosť. :D Pravidlá a disciplína sú najlepšia obrana.
U mňa to nebýva chamtivosť, ale pocit neomylnosti. Dobré obchody vo mne vyvolávajú pocit eufórie a to je ďalšia emócia na ktorú si treba dávať pozor. Strata znamená koniec eufórie a bolesť a preto sa niekedy neovládnem a chcem to vybojovať za každú cenu.

Po stratách mi pomôže pauza a prehodnotenie svojho ega a pravidiel. Ale odporúčam sa zamyslieť i nad tým, že aj po super obchodoch, teda ked nastáva eufória je dobré si dať pauzu a vychladnúť. Eufória totiž vyvoláva v človeku pocit neomylnosti.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: Maros Miklas

Príspevok od používateľa robopol »

No ozaj inteligentne, nechali sa nachytat na prachsprostý martingale system v tradingu.
Ziaden clovek s dobrym umyslom tu nebude robit nabor na investovanie, pokial niekoho na to potrebuje uz treba byt opatrny a najlepsie dat ruky prec od toho. A kedze stastena ma vzdy rozhodujuce slovo, tak ziaden system dlhodobo nevydrzi, to je iba docasna anomalia alebo vedomost v trhu, ktoru niekto ma a tym ma vyhodu. taky sa vsak o informacie moc nedelia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"