Tatra banka šachuje s balíkmi služieb

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
rudo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 07 06, 2007 12:23 pm

Tatra banka šachuje s balíkmi služieb

Príspevok od používateľa rudo »

Hmm, dnes mi prišiel pozdrav z Tatra banky. Od 1. novembra mi automaticky zmenia balík Dynamic na Personal. Doteraz som podľa výpisov platil 1,96 eur (v cenníku na nete pri ňom uvádzajú 2,62 eur - neviem prečo platím menej, možno kvôli príspevkom do Pokoj DDP), nový Personal bude stáť 5 eur. Žiadne extra veľké výhody proti súčasnému stavu v ňom nie sú (teda čo sa týka môjho objemu operácií v rámci súčasného balíka Dynamic). Volal som na Dialog, že o čo ide. Vraj všetky balíky rušia, zostanú len Personal a Business. Takže výmenu nemôžem stopnúť, iba ak zrušiť účet. No nezabili by ste ich?

Voľakedy som cez nich nakupoval fondy, s tým som 3 roky dozadu prestal (v prospech Acrossu a Patrie). Hypotéku som si od nich tiež nevzal, lebo mi spočítali splátky vyššie ako inde, kde som nikdy nemal žiadny účet. Vedenie účtu som nejako zvlášť neriešil, lebo internet banking majú v pohode (čítačku mi ešte našťastie neposlali) - ale teraz sa aspoň poobzerám. Nechystám sa zúrivo rušiť účet, ale aspoň sa poobzerám. To ma až dodnes nenapadlo. Ktorá iná banka má dobrý internet banking?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatra banka šachuje s balíkmi služieb

Príspevok od používateľa filip glasa »

podobne teraz banky zvyšovali poplatky všade. alebo ešte len budú.tak aby si neprešiel z dažďa pod odkvap.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatra banka šachuje s balíkmi služieb

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Čo sa týka týchto nových balíkov, je to celkom fajn... Stačí spraviť tuším 10 platieb kartou a máš to za polovicu... Čo je celkom reálne.

Inak fajn netbanking má SLSP, mBanka a aj VUBčka... Stačí si len vybrať :)
Obrázok
rudo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 07 06, 2007 12:23 pm

Re: Tatra banka šachuje s balíkmi služieb

Príspevok od používateľa rudo »

Dík, mBank by mohla vyhovovať. Akurát mzdu a väčšinu iných mojich platieb môžem vďaka TB realizovať okamžite (prevody TB <–> TB), z iných bánk to bude trvať deň-dva dlhšie. Však nehorí, do konca roka dám ešte TB šancu a potom uvidím.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatra banka šachuje s balíkmi služieb

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

CSOB ma za urcitych podmiekom ucty zadarmo (nejaky mesacny kredit, 1 inkaso a nejake dva trvale prikazy) a s ich internetbankingom som spokojny.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatra banka šachuje s balíkmi služieb

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Nj, Peter, ale ešte je tam aj potrebný minimálny mesačný zostatok tuším 500€ a to je u väčšiny problém ;)
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatra banka šachuje s balíkmi služieb

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ee, urcite mensi ak vobec nejaky, mne sa totiz zda, ze tam bol len povinny mesacny kredit v nejakej vyske
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: Tatra banka šachuje s balíkmi služieb

Príspevok od používateľa Brani »

No veru ani ja nie som nadšený, aké čachre-machre Tatra banka robí. Keďže som viac menej pasívny užívateľ TB konta, tak v mojom prípade sa mi mesačný poplatok o dosť zvýši. Asi tam ten osobný účet zruším a bude.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra banka šachuje s balíkmi služieb

Príspevok od používateľa Lobista »

No vidite, ja som zasa minule zaplatil za poslanie penazi z Tatry do Raiffeisen bank, co je jej materska spolocnost, 30 Eur. Skoro ma drblo :D .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15915
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1073 times
Been thanked: 1433 times

Re: Tatra banka šachuje s balíkmi služieb

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Bankám horí pod zadkom.
Časy, keď vyplácali na bežných účtoch zlomok % a točili peniaze na 4% sa minuli.
Teraz môžu točiť na 0,5% a nezarobia ani na transferoch a podobne, kde si účtovali, koľko sa im zachcelo.
EU legislatíva im pristrihla krídla.

Najlukratívnejší biznis - fondy- im tiež nedojí ako predtým.
Museli poznižovať poplatky, ináč by im ľudia po tých stratách poutekali.

Úvery neidú. Nových je málo.
Staré sa nesplácajú.

Treba im veľa peňazí. Veľa nových vkladov.
Lenže nové vklady idú tam, kde sú vyššie úroky.
Rozpútal sa boj.
Na vysokých úrokoch banky nemajú zisk, musia ísť na úkor vlastnej marže.
Veď úrok centrálnej banky je len 1%.

Mimochodom, myslím si, že TB nie je až taká zlá.
Len je tvrdá v biznise.
Čím menej sa jej darí, tým je tvrdšia.
Na TB sa mi vždy páčilo, že robila zmeny ako prvá.
Napríklad prvá zaviedla kreditky, keď ostatné banky nemali odvahu.

2 úverové produkty, desať platieb kartou, zostatok 10 000 eúr znížia, alebo úplne vymažú ten nový mesačný poplatok.

Tvrdé to bude len pre dôchodcov. Tí neradi platia kartou...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15915
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1073 times
Been thanked: 1433 times

Re: Tatra banka šachuje s balíkmi služieb

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Lobista napísal:No vidite, ja som zasa minule zaplatil za poslanie penazi z Tatry do Raiffeisen bank, co je jej materska spolocnost, 30 Eur. Skoro ma drblo :D .
Na traders chlapík píše, že robí cezhraničné prevody zo SLSP za 13 centov. Ja tiež tak viem, že EU prikázala nízke poplatky pre banky pri tzv. regulovaných prevodoch.

Za osobitne regulovaný prevod sa na účely Sadzobníka považuje cezhraničný prevod do členských krajín Európskeho hospodárskeho priestoru a Švajčiarska, uskutočnený v mene EUR, v objeme do 50 000 EUR, s platobnou inštrukciou obsahujúcou korektný BIC-SWIFTový kód banky príjemcu, korektný IBAN (Medzinárodné bankové číslo účtu) príjemcu a platobnú podmienku SHA.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra banka šachuje s balíkmi služieb

Príspevok od používateľa Lobista »

Na traders chlapík píše, že robí cezhraničné prevody zo SLSP za 13 centov. Ja tiež tak viem, že EU prikázala nízke poplatky pre banky pri tzv. regulovaných prevodoch.

Za osobitne regulovaný prevod sa na účely Sadzobníka považuje cezhraničný prevod do členských krajín Európskeho hospodárskeho priestoru a Švajčiarska, uskutočnený v mene EUR, v objeme do 50 000 EUR, s platobnou inštrukciou obsahujúcou korektný BIC-SWIFTový kód banky príjemcu, korektný IBAN (Medzinárodné bankové číslo účtu) príjemcu a platobnú podmienku SHA.
Hej, ale ja som prave potreboval platobnu podmienku OUR, aby tam ta suma dosla cela... zaujimave je, ze pred rokom som posielal do Karlsruhe prachy za 15 EUR, a teraz do materskej spolocnosti za 30 -- asi si tie straty z regulacie kompenzuju takymto sposobom.
rudo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 07 06, 2007 12:23 pm

Re: Tatra banka šachuje s balíkmi služieb

Príspevok od používateľa rudo »

Podcenil som Tatra Banku. V lete som zrušil účet. Dnes mi poslali čítačku… :roll: Úspešne som sa jej rok vyhýbal. Asi ich majú plné sklady, tak posielajú aj odídencom. Keď mi po mesiaci telefonicky ponúkali nejaké skvelé produkty ako dobrému klientovi, som ešte chápal, ale po dvoch mesiacoch čítačku?
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"