SaSovia?

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

kdo je vam sympatickejsi?

sas
24
59%
sdku
17
41%
 
Celkom hlasov: 41

Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Lance »

Presne tak Jogo,nech z tej slovenskej dediny urobia norsku alebo svedsku koloniu a urcite to bude lepsie fungovat.Ohananie sa nejakou statnou hrdostou je na smiech,kedze slovak akurat tak kuka ako okradnut slovaka alebo mu podrazit nohy.Jednoducho slovaci riadit svoju krajinu nedokazu .Kazda vlada pocas prvych troch rokov hlada,co rozkradla ta predosla a posledny rok sa snazi naslubovat co najviac.No a ako vidno,tak naco aj parlament stacia predsedovia,ved ostatny aj tak volia ako ovecky,tak naco platit tu zvysnu chamrad?V 6 mil.dedine robia divadlo stale ti isty sasovia,pricom to nie je len sulin a spol.Tak ako sportove teams su obsadene manazermi inej narodnosti,tak slovensko by toto potrebovalo ako sol ,co sice znie dost smutne zvlast,ked sa vzdy tak velmi biju za svoju slobodu,no sami to asi nedokazu zvlast ked sa dojde do bodu,ked uz nebude z coho......:)))
huslista
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Št 03 02, 2011 7:42 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa huslista »

Svedi maju dlhu samostatnost a Nori tiez podstatne dlhsiu ako my. Vytvorit fungujucu spolocnost, ktora sucasne vyhovuje obcanom si vyzaduje dlhy proces postupneho vylepsovnia. My sme mlada krajina v sucasnosti prechadzajuca stadiom pochybnosti. Predpokladam, ze to zvladneme tak ako to zvladli ine krajiny v porovnatelnom stadiu vyvoja. Nie sme o nic hlupejsi ako Svedi ci Nori. Nemame premrznute mozgy.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

huslista je to ovela horsie pozri
http://www.tyzden.sk/video-komentare/l- ... aciou.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a pozri.
http://blog.etrend.sk/pavel-sibyla/2011 ... -na-hlavu/" onclick="window.open(this.href);return false;
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

huslista je to ovela horsie pozri
http://www.tyzden.sk/video-komentare/l- ... aciou.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a pozri.
http://blog.etrend.sk/pavel-sibyla/2011 ... -na-hlavu/" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa jogo »

huslista napísal:Svedi maju dlhu samostatnost a Nori tiez podstatne dlhsiu ako my. Vytvorit fungujucu spolocnost, ktora sucasne vyhovuje obcanom si vyzaduje dlhy proces postupneho vylepsovnia. My sme mlada krajina v sucasnosti prechadzajuca stadiom pochybnosti. Predpokladam, ze to zvladneme tak ako to zvladli ine krajiny v porovnatelnom stadiu vyvoja. Nie sme o nic hlupejsi ako Svedi ci Nori. Nemame premrznute mozgy.
Nekradnut a nekorupcit nie je vysledkom vzdelania ale je to charakterom cloveka, rodiny, naroda...
Pametam si, ze za komunizmu som sa v byvalom vychodnom Nemecku divil, ako tam funguju listky na elektricku.Proste nastupil si do elektricky, z automatu si si vytiahol listok a nasledne si zaplatil pozadovanu sumu.Nemusel si, ale nemci platili. Domysli si, co sme robili my slovaci...
V obchodoch moji spoluziaci kradli ako pometeny.Nieco nenormalne...
Dvaja z tych byvalych spoluziakov(zhodou okolnosti ti, co najviac kradli) su teraz vysokopostaveni muzi v slovenskom byznyse..

P.S: Zvladneme to tak, ako si sami zasluzime. Ak nebudeme kradnut, nebude ani vlada kradnut, ak nebudeme korupcit, nebude ani vlada korupcit, je to taky isty prirodny zakon, ako Newtonov zakon gravitacie.
Ale musime zacat sami od seba,od svojej rodiny,dediny, firmy atd.
Alebo vsetko sprivatizovat- pametam si cestu Rumunskom za komunizmu.Oni ti boli doslova schopny ukradnut tasku z kupe vagona cez otvorene okno dlhou palicou s hakom. Kym im vlakveduci nedal basu piva, chceli odpojit nas vagon, ze ma nebezpecnu technicku zavadu. Aj po revolucii v 90-tych rokoch, ked som isiel cez Rumunsko autobusom, to bol zazitok.Policajti nas zastavovali a furt hladali nejaku chybu na autobuse, aby nieco dostali. A pozri aku firmu s takymi ludmi urobil Renault z Dacie, ked ju sprivatizoval.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
huslista
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Št 03 02, 2011 7:42 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa huslista »

Nie je vsetko s nami ruzove, ale ja som optimistom ohladne kradnutia a korupcie. Prvym krokom by malo byt kradnut iba od cudzich subjektov a korumpovat v prospech seba na ukor cudziny a cudzincov. Tak sa to robi vo vyspelych a uspesnych statoch.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Brani »

Mne to pripadá skôr tak, ako písal hore kolega Lance. Slováci sú národ divný. My si nevieme sami vládnuť. Veď dokonca aj pri rozpade Uhorska nám museli pomáhať iní, lebo Slováci nemali o nič záujem. Dokonca Československá légia dostali často vynadané od domácich, že načo vedú vojnu o odtrhnutie sa od Maďarska, len zbytočne zomierajú ludia. Podpory sa teda moc nedočkali. Niekedy mám pocit, že keby sa tie protesty z Arabských štátov prenesú do celej Európy (lebo vo väčšine Európy je aj tak len pseudodemokracia), tak všade okolo by boli masové protesty, len na Slovensku nič. Každý by na to piekol.
A ani keby vláda odrazu dvihne všetky dane o 500%, tak aj tak by nikto ani prstom nepohol, ale by len hundral pri pive.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Brani napísal:Mne to pripadá skôr tak, ako písal hore kolega Lance. Slováci sú národ divný. My si nevieme sami vládnuť. Veď dokonca aj pri rozpade Uhorska nám museli pomáhať iní, lebo Slováci nemali o nič záujem. Dokonca Československá légia dostali často vynadané od domácich, že načo vedú vojnu o odtrhnutie sa od Maďarska, len zbytočne zomierajú ludia. Podpory sa teda moc nedočkali. Niekedy mám pocit, že keby sa tie protesty z Arabských štátov prenesú do celej Európy (lebo vo väčšine Európy je aj tak len pseudodemokracia), tak všade okolo by boli masové protesty, len na Slovensku nič. Každý by na to piekol.
A ani keby vláda odrazu dvihne všetky dane o 500%, tak aj tak by nikto ani prstom nepohol, ale by len hundral pri pive.
Slováci sú národ mierumilovný. Čo je na tom divné?
Prečo si nevieme vládnuť? Veď si vládneme. Aj po 40 ročnej degenerácii komunistickou ideológiou. Za komunizmu platilo jedno: čo si neukradneš, to nemáš.
A to majú ľudia dodnes v krvi. Fico len oživil ducha komunizmu. Kde by sme sa ekonomicky dopracovali, keby to takto pokračovalo?
Riešenie je len jedno: zmeny v legislatíve - presne také, aké sa robia teraz. V tejto vláde je tiež kopa hnoja, ako v každej inej, ale robí pozitívne zmeny - ekonomicky pozitívne.
Keď budeme ekonomicky silný národ - môžeme byť aj hrdí. Východní Nemci boli pred dvadstatimi rokmi červené hovná - dnes sú páni NEMCI. Majú byť na čo hrdí.
Všetko zlé majú za sebou. My si ten svoj kýblik tlačíme pred sebou.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Brani »

Podla mňa zo Slovače nemá nikto najmenší pojem, ako riadiť štát. Lebo väčšina vždy hladí iba na seba. Prečo neplatí na Slovensku už dááávno zákon, že kto zakončí podnikanie s dlhom (či už voči banke, soc. poisťovni, bývalým zamestnancom na mzdách), tak nemôže 10 rokov podnikať? V Británii takýto zákon platí už hrozne dlho a mne osobne sa velmi páči. To by odrazu vymizlo zo Slovenska pseudopodnikatelov. A práve takí tvoria hlavnú vlnu lobby, ktorí lobujú za svoje nenažrané záujmy. A je im jedno, či je pri koryte Migĺoš, alebo Ficko. Vždy si presadia korupciou svoje.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

Neviem ci si niekto vsimol. Ale Miklos je v riadiacej(vplyvajucej) funkcii 10 rokov, a to nebol ani fico ani meciar. Ta ako to na Slovensku je dakujme hlavne jemu. A vzdy je pri privatizacii.

Nojhorsie veci pravicovej vlady podla mna. privatizacia, podmienky a cely II. pilier a rovna dan- pre fyzicke osoby mala byt progresivna.

20% dph na potraviny a cely nas danovo - odvodovy system nas zabije.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nepoznam jediny logicky dovod na progresivnu dan z prijmov. Ak mam vyssi prijem, tak mojich 19 % je v absolutnych cislach vzdy viac ako 19 % niekoho s minimalnou mzdou. Rovnako na DPH zaplatim v absolutnych cislach viac. Navyse, progresiu do zdanenia zavadzaju aj odpocitatelne polozky zo zakladu dane, resp. nezdanitelne minimum.

progresivne zdanenie produkuje jedine tak zvysene naklady na administrativu, komplikuje danovy system, podnecuje danovnikov ku optimalizacii dani, kriminalizuje ich konanie a tym vyrazne deformuje "uctu" obcanov k pravnemu poriadku. Vsak ked si robim dobry den zo zakona o dani z prijmov, preco by som si nerobil "dobry den" aj z nejakeho ineho zakona, ze ano.

Najviac milujem ked niekto rozprava, ze rovna dan je pravicova agenda. Este aj na SAV to obcas pocuvam. Velke gulove. Pravicova agenda by bola dan z hlavy. Vtedy by sme vsetci platili na stat rovnako aj v absolutnych cislach. Rovna dan je riesenie rozumu, progresivne zdanenie je riesenie lavicove.

A nakoniec, vsak na tej progresivnej dani sa vacsinou ani len nevyberie viac ako na dani rovnej. Staci si spomenut ako sa u nas vykrikovalo pred jej zavedenim a aka bola realita. Lafferova krivka to pekne ukazuje.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

Rovna dan - pravicova agenda.
http://www.kdpcr.cz/Data/files/pdf/Harumova.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Dan na hlavu mas priklad dialnicnu znamku, kvoli ktorej Svidnicania nepouzivaju obchvat. Dalsia dan,ktora ma ten charakter je DPH. ak si pozries rast podielu DPH na celkovych danovych prijmoch,tak smelo a hrdo mozes tvrdit, ze to bolo ozaj pravicove podla tvojich kriterii.

http://www.mfsr.sk/Documents/Ifp/Ekonom ... 11_def.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Ked som videl udaj za rok 2009, dane ktore zaplatili FO SZCO a podnikatelia, skoro som spadol zo stolicky. 73 milionov eur. 2002 som nasiel udaj mozno nie hodnoverny to bolo 5,2 miliardy korun.

Pozri kto plati dane za FO. A rovna dan bola robena podla mna len preto aby ti s 90 000 ci 480 000 euro odstupnym usetrili(urcite by sa ti v tomto pripade pozdavala 95%) .
Potom mas DPH na potraviny 20%, pritom zapadna europa ma jednu cifru a vlada musi rozdavat muku a spagety.



http://www.imf.org/external/pubs/ft/wp/2010/wp10268.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Uz len dovetok. Som zvedavy ako Sulik nastavi hornu hranicu VZ, priklad keby ju znizil na 800 euro - budes mat dalsi priklad dane na hlavu. Ci je to spravne ci nie nekomentujem,ale davam do pozornosti tu pracu MMF.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nemam cas to studovat
Harumovu som si precital iba zaver. Hodnoti tam dan z prijmov v spojitosti s DPH. Ja som pisal cisto o dani z prijmov

DPH je aka dan na hlavu ? Ked niekto minie 100 Eur, tak zaplati DPH 20 % z toho = 20 Eur. Ked minie 1000 Eur, tak zaplati 200 Eur.

vybrata dan z prijmov. Porovnaj vyber pred zavedenim a po zavedeni (napr. 2005), nie rok 2009 kedy sa vyberali dane za krizovy rok 2008.
huslista
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Št 03 02, 2011 7:42 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa huslista »

Logicky dovod progresivnej dane z prijmov? Nemusi byt logicky ci matematicky spravodlivy. Aj Kristovo ucenie a stary zakon su nelogicke ked davaju bohatych a chudobnych na jednu rovinu na rozdiel od predchadzajucich zakonov, podla ktorych ak si zabil chudobneho musel si dat pozostalym jednu ovcu, ale za bohateho dve kravy. Staci ak maju nasi bohaci spolocenske citenie ako napriklad Bill Gates, alebo Buffett. Pre bohateho nespratneho egoistu je logicke aj to, ze chudak, bez automobilu prispieva na stavbu a udrzbu dialnic v rovnakej miere ako niekto s tromi Mercedesmi v garazi.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

Kedze je uz rec o Buffetovi. Pavel Kohout v jednej svojej praci:
Solidarita může někdy nabývat i tak bizarních podob, jakou byla petice amerických miliardářů
proti snížení mezních sazeb daní z příjmů v roce 2002. K velkému rozladění liberálně
laděných středních vrstev ji podepsal i Warren Buffett, který se s Billem Gatesem střídá na
místě nejbohatšího a druhého nejbohatšího muže světa. Nedávno Warren Buffett dal najevo
svůj nesouhlas s připravovaným snížením daně z dividend, které prosazuje prezident G.
W. Bush. Pokud návrh projde, Buffettova společnost Berkshire Hathaway by mohla ušetřit
několik set milionů dolarů ročně. „Umím si představit miliony chudých lidí, kteří by tyto
peníze potřebovali více“ prohlásil Buffett. Kuriózní jsou dvě věci. Za první, Buffett se nijak
neptal ostatních akcionářů Berkshire Hathaway, jichž jsou řádově desítky nebo stovky tisíc.
Svoji solidaritu ostatním vnucuje. Za druhé: Berkshire Hathaway žádné dividendy nevyplácí
– praktikuje daňovou optimalizaci. „Solidarita“ v tomto podání je tedy poněkud neupřímná:
Warren Buffett ordinuje všem ostatním medicínu, kterou sám neužívá.
Je-li však řeč o daních, opouštíme teritorium solidarity skutečné a dostáváme se na území
solidarity vynucené. Jde o třetí významný mechanismus snižování nerovnosti: státní
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa laty »

Koniec plytvaniu v parlamente: http://richardsulik.blog.sme.sk/c/25719 ... mente.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
huslista
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Št 03 02, 2011 7:42 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa huslista »

To je skutocne vynikajuca sprava. 150 poslancov nebude plytvat. Este skusit nieco s tymi 150 milonami Eur zisku, ktore putuju z nasej najvacsej banky rakuskym majitelom.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

Priemerna mzda v roku 2010 bola 769 eur. V minulom roku mali poslanci plat 2009 eur v tomto maju 2077 eur. Sulikovi to znizenie nevyslo.
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa laty »

slimak,
citam nieco ine, http://www.nrsr.sk/?sid=faq" onclick="window.open(this.href);return false;:
Plat poslanca je upravený v § 2 ods. 1 a § 29 ods. 1, je to trojnásobok priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za predchádzajúci kalendárny rok a pre rok 2011 je znížený o 15 %, od 1. 1. 2011 je stanovený na 1899,00 eur a je pre všetkých poslancov rovnaký.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

Hej spravil som chybu, ak bude deficit 7,8% tak sa im znizi plat nie o 10% ale 15%. To ale bude vyhodnotene eurostatom v aprily. Teda plat bude 769*3 znizena o 15%, teda 1961 eur. Rozdiely vyplat dovtedy kym budu zname cisla im vratia.

teraz mas vypocet 745*3*0,85=1900.
Zrejme priemerna mzda 2009 bola necelych 745.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

http://www.sme.sk/c/5791641/sulik-drzi- ... avaca.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nieze by mi komunisti vadili ci STb tiez robili svoju robotu. Nie je to vela?
Aby som ozrejmil mali sme dvoch komunistov v rodine,jeden(prastary otec) vstupil 1916,17 v kanade do strany a druhy okolo II.svetovej vojny. obaja podla mna nepoznal som boli slusny ludia(druhy bol obeseny(nieco ako uneseny len neprezil)).
Ja len aky nazor?

Zoberte v 1964 cloveka obesili kvoli malej kriminalne cinnosti(kradli drevo v prkotavej doline). Dnes sa komu co stane a kradnu a kradli hocijake majetky. Kto ich kontroluje? Aby bolo jasne dedo nekradol bol lesny uctovnik.

Teraz mi svitlo, ze to boli vlastne "masinivci". Vlastne co som chcel povedat. Kym tu nebudu strielani prokuratori, sudcovia a policjti ci ine kontrolne osoby. Tak tu mame taku spolocnost.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

Dnes mal Ivan Miklos tlacovku, ze stat usetril 11% a este sme sa dozvedeli cenu prace v autoservise v minulom roku 103 a dnes 12 euro na hodinu za opravu aut na MF(aj Chren neberie 100 na hodinu len nejakych 15,OK). Som zvedavy, chcel som vediet viac tak pozriem stranku MF, ci tam nieje viac o tom.

http://www.finance.gov.sk/Documents/1_A ... y_rozpocet(28022011" onclick="window.open(this.href);return false;).pdf

Okrem ineho vydavky na chod statu 9 miliard v roku 2010 a presne nacent rovnake vydavky su naplanovane aj na rok 2011. Danove prijmy 8 mild(2010) a 8,78(2011) a posledny udaj schodok 4,54miliardy ku 3,8 miliardam. Schodok sa znizuje o 700 milionov. Co mi nejde so hlavy. Netvrdil Ivan, ze na balicek sa poskladaju ludia 1/3 a stat usetri 2/3?
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

Vidim ze link nejde tak je to PDF.
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=462" onclick="window.open(this.href);return false;
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Pette »

Akekolvek setrenie je iluzia, ak mame na 5,5 miliona ludi tolko ministerstiev, tolko institucii a tolko vsetkeho, ako 10 nasobne vacsie staty.... mame okresy, samospravne kraje... vsade uradnici, vsade obstaravania, vsade politicke trafiky..
pountar
Príspevky: 1
Dátum registrácie: So 12 03, 2011 12:47 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa pountar »

Pette napísal:Akekolvek setrenie je iluzia, ak mame na 5,5 miliona ludi tolko ministerstiev, tolko institucii a tolko vsetkeho, ako 10 nasobne vacsie staty.... mame okresy, samospravne kraje... vsade uradnici, vsade obstaravania, vsade politicke trafiky..
keď človek praxou získa nejaký ten prehľad o tom, ako štátna správa funguje pod povrchom, kde aké úkony sa robia..., tak mu niekedy až zle príde, keď si uvedomí, koľko z tej práce je totálne zbytočná a nepotrebná. A navyše to škodí dvoma smermi, okrem toho, že tých úradníkov treba platiť, súkromné osoby sú zaťažované prípravou podkladov pre úrady...
Potrebujete peniaze okamžite a nedarí sa Vám získať úver? Potom je pre Vás najlepšou voľbou pôžička online.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Pette »

pountar - a horsie je to o to, ked zistis, ze socialna poistovna za dobu existencie minula na informacne systemy cez 10 miliard korun, teda sumu, ktora je nepredstavitelna a v komercnej sfere staci na aplikacie ineho rozsahu, ako IS pre 5,5 mil osob.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Brani »

Ja som sa už vzdal všetkých ilúzií. Toto je vážne banda debilov. Najradšej by zdanili aj vzduch. Aby niekto musel platiť odvody z toho, že prenajíma byt? Veď to je na smiech. A polená pod nohy hádzať živnostníkom? To čo je za srandu? Ja tvrdím len jedno. Keby znížili dane, vybralo by sa na daniach viac !!!
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

Na stranke drsr su podrobnejsie statistiky vyberu dani za predchadzajuce roky.
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcx ... zBfMlFSRUk" onclick="window.open(this.href);return false;!
v minulosti som dal dve udaje, lebo na nete som nenasiel viac.

Ide o vyber dani FO podnikatelov a SZCO od roku 2001 do 2010.
2001 4,6 miliardy Sk,dalsie roky 5,2 .. 4,8.. 3,7 .. 6,2 .. 5,5 .. 5,1 .. 5,8 .. 5,5 a v roku 2010 je to 1,3 miliardy.
narast medzi rokmi 2004 a 2005(z 3,7 na 6,2). V jednom roku progresivna dan a v dalsom rovna dan len ukazuje presun danoveho zakladu medzi obdobiami(podobne to je aj pri PO) . Ale celkove ziaden narast prijmov nebol a to bol od roku 2004 narast zivnostnikov do roku 2008 z 175 000 na 240 000(teda 37%). To je len vysledok Miklosovej reformy. Resp. aby ste videli ako dopadne dalsia. Takto uspesny(ktoremu sa zvysil prijem) SZCO sa pocase transformoval na s.r.o. To zas nechcem povedat ze zivnostnik je "podvodnik". Transformoval sa nie kvoli dani, tu mal uz rovnaku ale odvodom(nielen).Kto nechce platit a vidi ako stat hospodari ten nebude. V tej praci - analyze reforme dani ,kde su udaje do roku 2005 su pri vybere dani FO chyby. Pre mna nepochopitelne. Co si pamatam narast u zavislej cinnosti je z roku 2004 30 miliard na 33 a u tej mnou spominanej skupiny 3,7 na 6,2. Nic ine tam nieje skotrolujte si to na drsr, je to v statistikach ak moj link nebude fungovat. Proste zmena z 34 na 40 miliard, ale v praci mate pri roku 2004 udaj 26, znizili to o transfer co v tom roku platili obciam 8 miliard.

Mame novu reformu, co malo platit na pociatku uz neplati(ani deficit,ani dochodky, ani nespravodlivost). mame namiesto max.vymeriavacieho zakladu maximalnu sumu. Samozrejme je nizsia ako v sucastnosti a hlavne nespravodliva a uplne mimo logiky. Ale chapem kvoli komu to je. Ako Miklos nechcel aby ludia ako Zemkova(odchodne niekomu darovala ani ju uz nemoze vratit,nieje komu) neplatili vyssie dane tak Sulik ma problem aby platili vyssie odvody.

Mihal zodvodnil odchodne a odstupne. A dnes chce z flexibilnit(rozumej znizit) zakonnik prace v tom to ohlade. Len podnikatelia co museli tohto roku prepustit zamestnancov si to velmi dobre zapamataju ze museli zaplatit o mesiac viac. Velkym sa to vykompenzuje v buducnosti, mozno dostanu stimul ale malym to moze pekne podrazit nohy.

Ale .. uz som pomali zabudol aj na to ze som volil SaS, vlastne si uz nepamatal preco, som blbo naletel.
http://aktualne.centrum.sk/domov/politi ... id=1230657" onclick="window.open(this.href);return false;
Mne tieto dristy
"Čudujem sa, že Robert Fico má tú trúfalosť a drzosť toto považovať za kauzu a interpretovať to tak, ako to interpretuje. Ak to je niečia kauza, tak kauza Roberta Fica," tvrdí podľa TASR Mikloš.
Ten nie politik,manager - riaditel DU je na vyhadzov(mozte si ho vypocut na TA3 vcerajsej teme dna). Aj Miklos. Nejaky politik by mal padnut.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Pette »

slimak - hlavna tragedia je v tom, ze celkovo sa tak malo penazi vyzbiera na daniach, ze dane fyzickych osob sa daju komplet eliminovat, keby sa vyriesilo aspon ciastocne to masivne rozkradanie, co sa tu neustale deje.
alebo, nech dane zostanu, ale ovela jednoduchcie a komplet smerovane do rozpoctov miest a obci.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Pette »

http://korzar.sme.sk/c/5849252/stat-dos ... z-sas.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kto este nebol v dozornej rade, nech sa hlasi u Sulika.

Perfektny strannicky kader, "26-ročný študent práva Marcel Vrchota (na snímke), ktorý za SaS neúspešne kandidoval postupne vo voľbách do zastupiteľstva KSK, do NR SR, do mestského zastupiteľstva v Košiciach a do miestneho zastupiteľstva na Terase."
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

http://reality.etrend.sk/komercne-nehnu ... iarov.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Mozte vidiet ako Miklos setri. Firma sama ponuka najom za 7,75, stat sa dohodne na 11,4. V clanku mate odkaz na ponuku a do diskusii som vlozil najomnu zmluvu s Nitra Invest. Je tam aj nejaky odkaz na podmienky najmu a predaji budovy s VHS.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Pette »

http://spravy.pravda.sk/sas-nechce-zast ... domace_p60" onclick="window.open(this.href);return false;

"Zvýšenie platov ústavným činiteľom zabezpečil zákon, ktorý pripravila SaS. Poslanci sa ho zmeniť nechystajú a strana Richarda Sulíka, ktorá zvyčajne operuje tým, ako treba na všetkom šetriť, navyše trvá na tom, že je to v poriadku. Jej poslanec Stanislav Fořt argumentuje, že platy len uvoľnili a dokonca zaviedli pokutu za zadlžovanie. "Teraz sa nezvyšuje plat poslanca, ale znižuje sa pokuta za deficit," tvrdí."

Hroza a des. Musime ich posudzovat podla skutkov. Zvysit si plat o stovky eur je v poriadku. Tretina lekarov dava vypovede, ucitelom zdvihnut plat o par eur mesacne a bum ho, Sulikov navrh je podla nich genialny.

Miskov vcera trepal, ze chce doprivatizovat teplarne do volieb. Ved jasne, preco nie, to bol hlavny ucel, preco vobec do politiky isiel.
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa emr »

Pred eurovalom dve bledoruzove, po eurovale jednoznacne vyhrava u mna SaS. SDKU uz len sotva reprezentuje ekonomicky liberalnu stranu. Miklos by za mladi euroval nikdy nepodporil, napriek vlastnemu presvedceniu sa neviem ako presvedcil na takuto nazorovu vyvrtku a dokonca to presadzoval. To som len cumel na pana klasickeho liberala.

SaS je strana schopnych ludi, SDKU podobne. Niektori v SDKU by vsak uz mali zvazit zasluzeny odpocinok, ak tu stranu nechcu dalej brzdit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"