zubari

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

zubari

Príspevok od používateľa jonatanus »

po 20 rokoch kapitalizmu sme sa dopracovali sem:
- zubari si stazuju ze maju malo penazi a idu robit radsej do zahranicia
- kdo nebol na preventivnej prehliadke kazdy rok si moze zobrat hypoteku ked ho bolia zuby
- u nesukromneho zubara mi naznacuju ze knim nemam ani chodit, lebo oni maju dost pacientov a ze ich vlastne otravujem - zo srandy som sa spytal "a vy neste radi ze kuvam idem?" odpoved: "ne, chodte si hocikam inam, nam je to uplne jedno". :shock:

UAT E FOK
seven
Gold Member **
Príspevky: 307
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: zubari

Príspevok od používateľa seven »

tak to mas uplnu pravdu.


Ja som sa objednal na doporucenie k akoze jedne dobrej sukromnej zubarke, lebo som chcel, nech mi opravi kaz. Mali ze vraj plno tak ma objednala o 7 mesiacov!!! Potom: Skratene: Zobral som si dovolenku, cestoval som 100km, kukla sa mi do ust a za 5 min zinkasovala 23E. Ja ze ok, pozrela ste mi do ust, kolko zubov mi opravite? Ona: ??? ja tu mam napisane ze ste prisiel na prevencnu prehliadku, uz tu mam objednaneho dalsieho pacienta. Ja: ja som prisiel na to, aby ste mi opravili zuby, nie aby ste mi oznamila ze mam kaz a za oznam zinkasovala 23 E. ...
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3864
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 348 times
Kontaktovať používateľa:

Re: zubari

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Vidim, ze nepoznate heslo nasho zdravotnictva. Kto sa lieci zadarmo, ten sa lieci nadarmo. :lol:
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: zubari

Príspevok od používateľa filip glasa »

lenže za peniaze to často neni lepšie.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: zubari

Príspevok od používateľa jonatanus »

kocinavi napísal:Vidim, ze nepoznate heslo nasho zdravotnictva. Kto sa lieci zadarmo, ten sa lieci nadarmo. :lol:
u tych dobrych sa mozes objednavat na pol roka dopredu alebo sa tam nedostanes lebo uz neberu novych.

no a ti co beru novych a maju kopu casu.. :idea: tak tam mozes rozmyslat ze preco..

a jedno potrebujem vytrhnut osmicku prima zadrbanu v sanke a mam navyber statnu pani co sa sice kumne sprava jak k hovnu ale mi uz robila druhu osmicku co som mal zadrbanu v sanke este 2x tolko a spravila to dobre, alebo si mozem vybrat nakeho sukromnika co ma nahodou kopu casu a ja netusim preco. kam by si isiel?

na zvysne zuby mi to je jedno, kedze nechodim na prevntivne prehliadky tak ci tych 500 eur dam sukromnikovy alebo nakej statnej pani...


akorat nechapem jak moze vzniknut situacia ze zubari si stazuju na malo penazi, maju totalne milion zakaznikov, kazda pi.. sprostost stoji milion, ze normalny clovek si nemoze dovolit ist k zubarovi (kdo zije od vyplaty k vyplate kde zobere 500 eur na 2 pokazene zuby?) a cele to stoji za hovno. vsetci su nespokojni, nikdo si to nemoze dovolit a zaroven maju zato malo penazi.. nenormalne volaco
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: zubari

Príspevok od používateľa filip glasa »

a jedno potrebujem vytrhnut osmicku prima zadrbanu v sanke a mam navyber statnu pani co sa sice kumne sprava jak k hovnu ale mi uz robila druhu osmicku co som mal zadrbanu v sanke este 2x tolko a spravila to dobre, alebo si mozem vybrat nakeho sukromnika co ma nahodou kopu casu a ja netusim preco. kam by si isiel?
na zubnú chirurgiu do hradca králového :lol:
tam mi vysekali dve takéto osmičky zarastené do kosti a som spokojný :D akurát ten pánko docent zúbár chirurg furt nadával:

kurva, já ho snad nedostanu ven :!: - ale to asi len zo zvyku, lebo ich obidva dostal. akurát mne to pod zelenou plachotou s otupenými zmyslami, ale naživo moc nerobilo dobre.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: zubari

Príspevok od používateľa jonatanus »

tito zubari to je technologicky snad jedina vec co sa od 16. storocia moc nezmenila... uz aj rontgen maju jak v matrixe ale toto trhanie tych zadnych zubov to je peklo... furt si hovorim ze za par rokov ked pojdeme k zubarovi to uz bude prima, to uz nam budu lejzrom vrtat zuby a podobne.. a furt je to rovnake
Obrázok
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: zubari

Príspevok od používateľa sufo »

Tak sa postazujem aj ja. Za tento mesiac zubarom za manzelku a deti uz islo cez 1500,- EUR. Vazne som zacal rozmyslat, ze ci ist za statnym ale ked viem aki su to masiari a je im to jedno ci ta osetruju alebo nie, tak fakt mi ostava len platit kvalitnym doktorom vsetko za plne a este aj odvadzat zbytocne zdravotne poistenie.

Z vlastnej skusenosti z Blavy viem, ze som stareho zubara v Bezrucovej musel dve minuty presviedcat, ze medzi osmickou a dasnom mam okrem jednej drenaze aj druhu a pomaly bol na mna nasraty, ze co ho tam poucujem ale ja som vedel, ze mi ich predtym tam zubarka napchala dve a bol som odhodlany hadat sa az kym mi nevybere aj tu druhu a nakoniec ju nasiel aj vybral. U mojho sukromneho som si dal odpalit laserom dasna co mi precnievali nad osmickami, nemusel mi trhat osmicky a mam pokoj.

Ja teraz platim za vsetko ako blbec ale viem, ze maju prvotriedne pristroje a spravaju sa ku mne ako ku cloveku, a dokonca deti sa tam neboja ist a tesia sa k zubarke. Na mna este za sociku moja zubarka vzdy najprv nabliakala: Nekrut sa mi v kresle ako paragraf !!! A hned som bol z toho pokakany a este som ani usta neotvoril.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: zubari

Príspevok od používateľa Coudy »

Ja mám so súkromníkom v TN pozitívnu skúsenosť, chodím k nemu pravidelne dlhé roky 1 x ročne na preventívnu prehliadku. Keď mi nenájde kaz (klop,klop), tak to mám za 0 €.

PREVENCIA = HOLY GRAIL
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: zubari

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mal som súkromníka - magora: robil 12 hodín denne, 6 dní do týždňa, s objednávaním robil obštrukcie a ešte trebalo čakať, lebo mal večne časové posuny s pacientami predo mnou.
Platil som cash na drevo, odborne som bol spokojný, ale nešťastný, keď sa trebalo vybrať k zubárovi.

Potom som sa naštval a vsadil na lepšiu prevenciu.
Odvtedy nemám komplikácie.

Teraz mám štátneho. Má plat v nemocnici a kľudnú prácu.
Objedná ma dopredu a nikdy nečakám. Spraví, čo treba a ešte pokecáme.
Robí poctivo i keď nemá zložité prístroje.
Zaplatím čo treba, plus priplatím cash koľko uznám za vhodné a som pán klient.

Moj recept na život bez kazov, paradentózy a zubného kameňa:

Zubná pasta LACALUT Active, prípadne Paradontax.
Zubná voda LISTERINE 1x pred spaním a 1x ráno.
2x ročne zubný hygienik na oškrabanie kameňa.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: zubari

Príspevok od používateľa jonatanus »

JUGGLER napísal:Zubná pasta LACALUT Active, prípadne Paradontax.
Zubná voda LISTERINE 1x pred spaním a 1x ráno.
raz som sa pytal zubarky ci je rozdiel ci si kupim pastu za 5korun alebo za 200korun a povedala ze v tom neni ziaden rozdiel..
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: zubari

Príspevok od používateľa radvan »

prevencia jonatanus, prevencia ... s tymto si to fakt pokaslal, ked to mam slusne napisat ... ta preventivka je tam na to, ze ked chodis poctivo kazdy rok, tak ak ti aj potom nieco najdu, tak ti to plati poistovna cele (max nejaky maly doplatok) ...

ja mam fakt zle zuby, aj ked ich kurirujem ako sa da, 2x osmicka vonku a zhruba 15-18x plomba (po 10tej som to prestal pocitat) ... za trhanie alebo plombovanie som neplatil nikdy viac ako 10 eur, ale na preventivky chodim poctivo kazdy rok od zakladky ... takze plebs to robi tiez takto :)

inak s tou pastou aj mne tvrdila zubarka, ze je to v podstate jedno, ze zavysi hlavne na zubnej kefke, ktora ma byt kvalitna ... ale toto tu neporiesime:) ... podla mna sa v tomto zubari zhodnu asi tak ako my, ze ci je lepsi trading alebo investing :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: zubari

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

hmm, ta prevencia to je u mna osobne velka bieda. A hlavne sa k tomu mojmu bojim ist, ze ma zasa zdrbe ako sirotu. Ja by som mal totiz pouzivat take tie medzizubne kefky, lenze je to celkom slusna otrava a disciplina mi vydrzi vzdy maximalne mesiac od navstevy.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: zubari

Príspevok od používateľa jan »

Pokial viem, tak filozofia je taka, ze ak si pravidelne zotrieme zo vsetkych ploch zubny povlak a necistoty, tak sa zub nema ako pokazit.
Zuby si mozno teda udrziavat zdrave aj umyvanim cistou vodou alebo slinami - ano uz som cital aj take clanky.

Zubna pasta sluzi iba ako doplnok pri hygiene.
Obsahuje látky, ktoré pomáhajú odstraňovať z chrupu povlak.

Podstatny je vsak sposob mechanickeho cistenia - teda frekvencia cistenia, kefka, pohyby pri cisteni a cistenie medzizubnych priestorov.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: zubari

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jonatanus napísal: raz som sa pytal zubarky ci je rozdiel ci si kupim pastu za 5korun alebo za 200korun a povedala ze v tom neni ziaden rozdiel..
S tým nesúhlasím.
Lacalut a Listerine mi poradila zubárka a odvtedy nemám problémy.
Dovtedy kazy, krvácanie z ďasien a zubný kameň.
Pár zubov som si musel dať odnerviť.

Lacalut má silné sťahujúce účinky, odstraňuje krvácanie a paradentózu.
Zdravé ďasná sú základ.
Nielenže mi už ďasná nekrvácajú, ale som dokonca prešiel z MEDIUM zubnej kefky na FIRM. Také sú pevné!.
Samozrejme, najprv si treba dať hlbkovo očistiť starý zubný kameň zasahujúci pod ďasná.
Listerine má silné antiseptické účinky.
Pri použití pred spaním dezinfikuje ústnu dutinu a zabije všetky mikroorganizmy spôsobujúce zubný kameň a zubný kaz.
To isté ráno, keď s čistým chrupom vykročíme do nového dňa.

Vynikajúce sú aj špáradla medzizubných priestoro, resp. kefky ako to už niekto spomínal a zubné nite.
Skrátka každý humus treba odstrániť a dezinfikovať.
A potom kaz nemá šancu.

Zubári neporadia ako mať zdravý chrup.
Len trepú, že si treba umývať zuby.
Veď z čoho by žili, keby sa zuby nekazili?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: zubari

Príspevok od používateľa Lance »

Cauky,len chcem podotknut,ze okolo Listerinu sa viedli clanky,ze sposobuje rakovinu ustnej dutiny,teda aspon nieco take vychadzalo tuna v Londone ,to len tak na okraj kedze ho tiez pouzivam tak som taketo info zachytil co tu bezalo v tlaci cca pred 6 mesiacmi.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: zubari

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Lance napísal:Cauky,len chcem podotknut,ze okolo Listerinu sa viedli clanky,ze sposobuje rakovinu ustnej dutiny,teda aspon nieco take vychadzalo tuna v Londone ,to len tak na okraj kedze ho tiez pouzivam tak som taketo info zachytil co tu bezalo v tlaci cca pred 6 mesiacmi.
Viedli. Čítal som.
Ale nič evidentné sa nedokázalo.
V Amerike to majú premakané za desiatky rokov.
Listerine má 30% podiel na trhu.
Európa sa ešte len učí zubnej hygiene.
Vysvetlí slovákom, že obsah alkoholu nad 25% pri prepláchnutí úst môže zvýšiť riziko rakoviny ...nech prestanú piť.

Všetkého veľa škodí. Z ničím to netreba preháňať.
Keď si niekto preplachuje ústa 30 rokov od detstva 3x denne silným alkoholom, dennodenne, tak sa ani nečudujem, že riziko je zvýšené.

Na druhej strane by som bol zvedavý, kolko ľudí sekundárne zomrie na skryté infekčné ložiská v zuboch, keď sa o zuby vôbec nestarajú.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: zubari

Príspevok od používateľa Lance »

Neviem ako su na tom amici,len som zostal prekvapeny kedze je to dost popularne a zrazu dosli s takymi uvahami.Kazdopadne v regaloch su stale a kupujem to tiez pravidelne:))),su dobry vyhovuje mi a dalsim alkoholom nevypalujem usta,tak by to malo byt ok.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: zubari

Príspevok od používateľa jonatanus »

tenkrat podruhe..

bol som objednany na 11:00, pridem tam, pozeram kopa ludi.. tak som si pomyslel "chudaci budu cakat, ja som objednany na 11:00 tak idem hned"... akorat ze chudaci boli objednani na 10:00-10:30...

o 12:30 som prisiel na radu.. hura.. pani zubarka kukne do papule.. to je nadlho, dnes to uz nebude, pridte nabuduce..

hura
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: zubari

Príspevok od používateľa jonatanus »

JUGGLER napísal:Lacalut a Listerine mi poradila zubárka a odvtedy nemám problémy.
asi mas pravdu, dneska mi to odporucila zubarka tiez.. (bol som len na kontrole, predtym som jej nechal 80evri tringelt, tak chcem verit ze mi to poradila v najlepsom svedomi a vedomi)
embe
Active Member
Príspevky: 104
Dátum registrácie: So 07 02, 2009 1:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: zubari

Príspevok od používateľa embe »

Minuly tyden som bol po 2 rokoch aj ja u zubarky - sukromnej. Nic ma nebolelo ale cestujem na dlhsie prec tak reku aby ma tam nieco neprekvapilo. Bol som objednany na 12:00 no presne to iste ako Jonatanus - akurat brala jedneho acienta dnu a predomnou este dalsi. Na rad som dosiel o 13:00, pozrela, ziadny novy kaz len stary co som si nedal opravit pred dvoma rokmi, ktory sa ale nezvacsil.

Pocul som niekde ze zubari zdrazeli jak svina atd atd, tak som si vybral 250 EUR z bankomatu. No napriek tomu ze som nemal za minuly rok preventivku, tak som platil 24 EUR alebo 23...

Ked som si sadal do kresla, tak som sa spytal, ze ako to ze este nemaju laserove vrtacky, alebo tie vodne. Ved uz sa o tom pise a hovori asi 100 rokov. A sestricka mi na to, ze starsi (rozumej existujuci) zubari su zvyknuti na klasiku, ze oni sa budu tazko preorientovavt na nieco take! Ale s radostou mi oznamila, ze maju novy nabytok a rontgen :-)

Kazdopadne ja ziadny listerin ani nic - zubna pasta jedine Elmex u mna a kefka Curaprox.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: zubari

Príspevok od používateľa jonatanus »

embe napísal:Ked som si sadal do kresla, tak som sa spytal, ze ako to ze este nemaju laserove vrtacky, alebo tie vodne.
uz su nake plazmove vrtacky vymyslene, do 5 rokov to ma byt bezne.. unas snad do 50 :lol:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/8470827.stm" onclick="window.open(this.href);return false;
mikes
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 18 03, 2009 10:11 pm

Re: zubari

Príspevok od používateľa mikes »

bratia česi :-) majú jeden fajn časopis http://www.dtest.cz" onclick="window.open(this.href);return false; a nedávno testovali ústne vody,tak môžte pozrieť ako sú na tom vaši favoriti listerin,elmex a spol. No samozrejme zadarmo sa výsledky nedozviete :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"