volby 2010

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa jonatanus »

Brani napísal:Ale prosím ťa. Na internete nájdeš aj pravdu, že Elvis žije.
podstatne je ze tam najdes hocijkay nazor a je na tebe co si vyberes (odkial vies ze ty vies co je pravda?). v komunizme mas len jednu pravdu/nazor.
A v Severnej Kórei je diktatúra a to je trochu blbý príklad, nemyslíš?
tak to ta asi prekvapim, ale vsetkych 5 rajov na zemi - cina, severna korea, kuba, laos a vietnam cenzuruje internet.
A ono ak si niekto zarobí poctivo, tak nech má aj miliardy. To je v poriadku.
to je praveze jedine co tak uplne v poriadku neni. pretoze nikdo nemoze zato ci ma talent podnikat a zarabat miliardy alebo je niekdo ne-velmi-mudry a dotiahne to len na smetiara.
Ale nieje v poriadku, že niekoľko vyvolených malo už podelené medzi sebou štátne podniky v okamihu, keď na námestiach mladí ešte len štrngali kľúčmi.
za komunizmu sme si boli vsetci rovni ze..
http://www.youtube.com/watch?v=NZldlyeR8DU" onclick="window.open(this.href);return false;
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

JUGGLER napísal:Kecy o tom, čo sa už nedá zmeniť.
Typický argument na obhajobu zločinov kapitalizmu
JUGGLER napísal:Ale ty si volil Fica, komunistu, čo dovolil rozkradnúť 3 mld. € a zadlžil by Slovensko na tri generácie.
Ty si volil si človeka, ktorý bol nomenklatúrnym kádrom predrevolučnej moci, ktorá si delila štátne podniky, keď jej ľudia odzváňali...
Ak sa nemýlim, tak Ficko bol vtedy ešte primalá ryba. Zato taký Rusko, Dzurinda, Kukan, Schuster (tvoje idoly) predstavovali v tej dobe výkonnú moc.
Apropos dlh. Toto ma vždy dobre pobaví. Nechápem, ako niekto vzdelaný a finančne gramotný je natoľko naivný, že si myslí, že pri kríze, keď Nemecko, Rakúsko, Británia atď atď si brali rekordné pôžičky, tak keby je pri koryte Miki, on by si pôžičky nebral. Takýto argument je fakt do večernej estrády :lol:
JUGGLER napísal:Ty si mohol aspoň z jednej milióntiny niečo zmeniť..
Tomu vravím bumerang vlastnej hlúposti...
Nemohol. A vieš prečo? Pre to, čo som písal vyššie. Neprebiješ silu peňazí silou myšlienky.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa jogo »

Juggler,si silny super do diskusie ale to hovoria aj o mne.Ale ja sa uz z toho liecim.Dalsie moje vety neber ako moje presvedcenie,ale ako obhajovaciu rec pravnika na sude dejin,ktory obhajuje komunizmus.Takze tu niekedy pouzijem aj vymysly a nezmysly,podobne ako ty(vy...)....


Takze: Vsetky tzv.uspesne kapitalisticke krajiny postavili svoj uspech na bezmedznom vykoristovani africkych a azijskych statov.
A vsetky komunisticke staty boli najprv uplne znicene vojnou a na troskach zacali stavat svoj novy system.
Zmasakruj bombami USA a uvidis, ci sa z toho spametaju.(ako to oni urobili Srbsku). Stacil pad dvojiciek a 10-rokov su z toho v soku.(a to je este velmi diskutabilne,kto ich znicil-ja osobne verim verzii o riadenej demolacii-pozri si toto)
http://mustwatch.hztz.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
P.S: Co som pred chvilou napisal je rec Jogobely-pravnika,ktory obhajuje na sude dejin komunizmus....aby rec nestala :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Brani napísal: Ak sa nemýlim, tak Ficko bol vtedy ešte primalá ryba. Zato taký Rusko, Dzurinda, Kukan, Schuster (tvoje idoly) predstavovali v tej dobe výkonnú moc....
Malá červená rybka.
A končím s tebou debaty, lebo už pletieš dve na tri a prekrúcaš.
Ty si vstúpil do Ruskovej strany, aby sa ti darilo v podnikaní a ja som povedal, že Rusko bol chuj. Takže napísať, že bol môj idol je z tvojej strany bezcharakterné. Neznášam bezcharakterných ľudí.

Schuster detto. Dlhoročný komunista, člen UV KSS, ďalší čo prezliekol kabát a takmer priviedol Košice do bankrotu.

Opakujem naposledy. Nijaká vláda doteraz sa mi nepáčila. Nijakú vládnu stranu, ktorá bola doteraz pri moci som nevolil, ani som nikdy do nijakej strany nevstúpil.
Žil som dlho v zahraničí a keď som sa vrátil, tak tu bolo Kocúrkovo.
Ekonomika zdevastovaná Mečiarom. Dvojciferná inflácia, vytunelované banky, 25% úroky v bankách, vybuchovali autá a nebol tu jediný väčší supermarket.
Dzurindová vláda ako-tak postavila Slovensko na nohy. Narobila chyby, ale priniesla ekonomickú prosperitu. Začlenila Slovensko do NATO, EÚ, V4, rozbehla Šengen, prijatie eura, naštartovala ekonomiku cez reformy a prílev investorov.
Fico dokončil Šengen, euro, urobil kozmetické úpravy a následne zhumploval všetko čo sa dalo.
Prvé dva roky sa mu vládlo dobre, veď bolo z čoho. Mal vďaka reformám o 150 mld. viac v rozpočte a možnosť čerpať ďalšie miliardy z eurofondov. Ako to skončilo, vieme všetci. Rozkradlo sa 900 mld., eurofondy ostali nevyčerpané a nedokázal v čase krízy ušetriť ani cent. A čo mu neodpustím - začať nás zadĺžovať. Jediné, čo sa mi zdá, že sa zlepšilo je Kaliňákov rezort - polícia je slušnejšia, lepšie vybavená, kriminalita menšia. Palko bol slabý minister.
Pred 4 rokmi som volil Martinákovú, teraz SaS. Prečo, to som už napísal: žiadni eštebáci a komunisti v strane, žiadne hriechy z minulosti, spolupodiel na daňovej reforme, ktorá pomohla Slovensku, snaha dotiahnúť dane a odvody a zavedenie transparentnosti do čerpania verejných zdrojov.

Jogobela: pre Teba zopakujem len jedno. Komunizmus a Fašizmus sú zločinné ideológie. Tebe, čo chodíš do kostola by to malo byť jasné. Nechcem obhajovať kapitalizmus, ale zatial nikto nič lepšie nevymyslel a nič sa lepšie neosvedčilo. Ak sa na to pozrieš z hľadiska ekonomiky, slobody podnikania, demokracie, ľudských práv, atď, atď... stále ti vyjde, že ľuďom sa najlepšie žije vo vyspelých kapitalistických krajinách. A kde je prosperita, tam funguje aj princíp sociálnej solidarity.
Žiadny komunizmus, ani socializmus nemôže fungovať sám osebe.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

JUGGLER napísal:Takže napísať, že bol môj idol je z tvojej strany bezcharakterné. Neznášam bezcharakterných ľudí.
Typické tvoje jednanie. Neustále osobné útoky. Je to znak malosti. A ja nemám rád "malých" ľudí. Len pre tvoju info. To s tým Ruskom bol omyl. Chyba. Ty ale asi ako pán dokonalý nechybíš počítam. Pre mňa to bola lekcia, ktorá mala prísť aby som si uvedomil, že VŽDY mám načúvať svojmu inštinktu. Chcel som dať šancu druhej strane, lebo vždy som viac inklinoval k lavici. To čo tam ale predvádzali ma utvrdilo v tom, že pravica je len o vlastnom obohatení sa. Teda resp. ultra pravica. Lebo Rusko bol ultra. A teda ten tvoj Sulík. Sám dobre vidíš, že je to chuj. Odvodový bonus? Skús si o tom niečo prečítať. Otázka ale stojí, že či máš dostatok sebareflexie na to, aby si (dávam tomu rok) si po istom čase povedal: No bože a toto vemeno som ja volil? Lebo to potom bude znamenať, že si proste schybil.
A tú rozprávku o zadĺženosti si prosím už nechaj. Sám dobre vieš, že všetky štáty v EU sa kvôli kríze REKORDNE zadĺžili. Takže sa bavme korektne.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa filip glasa »

rozhovor s miklošom:
http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-sl ... spech.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

Toto mi nejde nejako do hlavy. Veď za Ficka všetko šlo do sračiek: http://openiazoch.zoznam.sk/info/zpravy ... wsID=93719" onclick="window.open(this.href);return false;
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Brani napísal: Veď za Ficka všetko šlo do sračiek:
To teda šlo.
Nezabudni, že ide o porovnanie s Q1 2009.
Medziročný pokles Slovenska za 1. štvrťrok 2009 bol -5,6 % HDP.
V porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom zaznamenalo Slovensko v prvom štrvrťroku 2009 pokles HDP o -11,4 %, čo bol najväčší prepad ekonomiky v rámci celej EÚ.
Hrubý domáci produkt (HDP) sa za 1. štvrťrok 2009 znížil v eurozóne o 2,5 % a v celej Európskej únii o 2,4 %.

Takže +4,5% v Q1 2010 po páde o -11,4% v 2009 a medzikvartálny rast o +0,8% je Pyrhovo víťazstvo.

Na poslednom grafe si treba všimnúť rast nezamestnanosti a pokles rastu nominálnej mzdy.

Jeden krok vpred, dva nazad. Takto to išlo za bolševika 40 rokov.
Prílohy
HDP1.jpg
HDP1.jpg (110.49 KiB) 9853 zobrazenia
HDP2.jpg
HDP2.jpg (82.53 KiB) 9851 zobrazenia
HD...jpg
HD...jpg (76.49 KiB) 9853 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa senor valasco »

Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

JUGGLER napísal: Nezabudni, že ide o porovnanie s Q1 2009.
Medziročný pokles Slovenska za 1. štvrťrok 2009 bol -5,6 % HDP.
V porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom zaznamenalo Slovensko v prvom štrvrťroku 2009 pokles HDP o -11,4 %, čo bol najväčší prepad ekonomiky v rámci celej EÚ.
Hrubý domáci produkt (HDP) sa za 1. štvrťrok 2009 znížil v eurozóne o 2,5 % a v celej Európskej únii o 2,4 %.
Že by šlo o najväčší pokles v celej EU teda nesúhlasím, lebo nedávno som pozeral podobné grafy Nemecka, Francúzska a Británie. A boli na tom o dosť horšie. Lenže kua keby viem, kde to bolo. By som to sem postol. Hmmmm
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Brani napísal: Že by šlo o najväčší pokles v celej EU teda nesúhlasím, lebo nedávno som pozeral podobné grafy Nemecka, Francúzska a Británie. A boli na tom o dosť horšie. Lenže kua keby viem, kde to bolo. By som to sem postol. Hmmmm
Samozrejme, že nesúhlasíš. Automaticky.
Na základe šlendriánskych pocitov, že si niekde niečo videl...
To si celý ty. (Mám chuť povedať - typický volič Fica, ktorý stále čaká, že mu dajú niečo zadarmo...)

Nauč sa prispievať konštruktívne. Argumentovať. Vidieť veci s nadhľadom.
Nepoužívaj také argumenty, že jedna babka povedala, moja suseda nadáva, môj strýko stratil invalidné, tak vláda je zlá, niekde som videl, niekde som čítal...

Zdroj. Eurostat, TASR:

Hrubý domáci produkt (HDP) sa za 1. štvrťrok 2009 znížil v eurozóne o 2,5 % a v celej Európskej únii o 2,4 % v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom. Vyplýva to z upravených odhadov, ktoré dnes zverejnil Európsky štatistický úrad Eurostat.

V porovnaní s 1. kvartálom 2008 sa v krajinách eurozóny zaznamenal pokles o 4,9 % a v celej EÚ o 4,7 %.

Vo všetkých krajinách, pre ktoré má zatiaľ Eurostat k dispozícii údaje, došlo okrem Cypru (0,0 %) a Poľska (0,4 %) v 1. štvrťroku k poklesu HDP.

V prípade Slovenska Eurostat uvádza pokles HDP o 11,4 % v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom, čo predstavuje najväčší prepad ekonomiky v rámci celej EÚ. V 4. štvrťroku 2008 pritom slovenská ekonomika rástla najrýchlejšie v celej EÚ. Medziročný pokles slovenskej ekonomiky predstavuje 5,6 % HDP.
(spravodajkyňa TASR Monika Poláková)

http://openiazoch.zoznam.sk/info/zpravy ... wsID=79879" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Lobista »

Nasa ekonomika je vysoko cyklicka a otvorena hlavne vdaka automobilkam, takze nie je velkym prekvapenim, ze to takto skace. Skor by som sa cudoval, keby ten narast nebol medzi top 5 v EU. Ale na druhu stranu si treba objektivne povedat, ze rast 4,5% po pade 5,6 nejaka extra vyhra nie je. Aj ked by to podla teorii malo stacit na generaciu nejakych novych pracovnych miest, tak uvidime.

Inak, bola by sranda, keby v druhom kvartali prislo druhe dno tak ako ho mnohi ocakavaju a rast by sa spomalil, ci by Fico a spol zacali utocit na novu vladu, ze to je kvoli nim :D . A mozno to tak aj bude, lebo soudruzi z pravice robili pred volbami z velkej casti to iste :P
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa filip glasa »

Na HDP (rast/pokles ekonomiky) by som sa nepozeral ako na výsledok vlády (ani jednej). Tam hrajú vyššiu úlohu globálne faktory, ktoré národná vláda nemôže ovplyvniť. Rovnako ako pri inflácií nemôže vláda za to, že rastie ceny ropy, ryže, železa. A rovnako nemôže ani za to, keď ceny klesajú.
Ako spomenul Lobista, tak naša ekonomika bude pri poklese HDP v Európe vždy výraznejšie klesať a potom pri raste zase výraznejšie rásť. Ale za to nemôžu vlády. Môžu to len trošičku (možno na úrovni desatiniek %) skorigovať.
A podotýkam, že šetriaca vláda (nemusí byť pravicová, lebo vo svete často z donútenia šetria aj ľavicové vlády) by mala na vývoj HDP v danom roku negatívny vplyv (čo nemusí byť negatívne samo o sebe).
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:Na HDP (rast/pokles ekonomiky) by som sa nepozeral ako na výsledok vlády (ani jednej). Tam hrajú vyššiu úlohu globálne faktory, ktoré národná vláda nemôže ovplyvniť. Rovnako ako pri inflácií nemôže vláda za to, že rastie ceny ropy, ryže, železa.
Za krátkodobé výkyvy vláda nemôže. Ale za celkový stav ekonomiky nesie zodpovednosť.
Konkrétne Ficova za rozkradnutie 3 mld. €, za nečerpanie eurofondov, za zhoršenie podnikateľského prostredia, za nepokračovanie v reformách, za zadĺžovanie, za korupciu atď...
Nemyslím si, že to treba znovu rozoberať.
To je akokeby sme rozoberali fundamenty nejakej akcie.
Firma je zdravá, keď má schopný manažment.
A to, že rast jej ceny závisí od globálnej ekonomiky a krátkodobo môže klesať je nepodstatná vec.
Nebudeme sa vyhovárať, že povodne sú preto, lebo prší.
Treba robiť všetko preto, aby neboli, keď bude pršať ešte viac.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

JUGGLER napísal: môj strýko stratil invalidné, tak vláda je zlá, niekde som videl, niekde som čítal...
Takže ty tvrdíš, že môjho strýka Miki o invalidné nepripravil, ano? Bože aké úbohé. Na viac nemáš? Typický Miki volič. Klamať a klamať drzo do očí. Ale veď už to máš aj vo svojom nicku. A tie tvoje amatérske štatistiky sú pre mňa typu, že jedna babka povedala. Zobereš si z toho len to, čo sa tebe hodí. Typické. Keby mám viac času, tak by som ti to tu našiel http://www.statistics.gov.uk/default.asp" onclick="window.open(this.href);return false; Lebo ak sa nemýlim, tak tam som to pozeral. A diskutovať by si sa mal naučiť ty. Jediné čo ti ide, je neustále osočovanie tých, čo majú iný názor ako ty. A tie tvoje nechutné lži, to je už vrchol. Že mojho strýca Miki obral o prachy, to neni pravda, lebo to jedna baba povedala. Ty kks sila. Na toto nemám žalúdok ani to čítať, nieto ešte také niečo napísať.
Filip Glasa a Lobista ti tu napísali zaujímavé príspevky, s ktorými sa aj ja stotožňujem. Ale ty asi nie. Začneš im za to nadávať?
A s tými povodňami mi vyznievaš ako staré komunistické heslo: Poručíme větru, dešti!
Ten tvoj výrok totiž dokazuje tvoj pri najlepšom zvláštny pohľad na svet. Pár dní do zadu bola v správach obec, ktorú pred dvoma rokmi zatopilo a tak dali vyhĺbiť koryto potoka, upraviť hrádze atď atď. A teraz ich vytopilo znova. Čiže ten tvoj výrok: netreba sa vyhovárať, ale treba konať... tak to mi príde ako scestné. Môžeš sa aj posrať, ale prírode nerozkážeš.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tvrdím, že na všetko sa treba dívať OBJEKTÍVNE.
Ty vnímaš všetko SUBJEKTÍVNE ( mojmu strýkovi sa stalo to a to...jedna babka povedala..niekde som niečo videl a preto to nemôže byť tak...svrbí ma tam a tam a preto je svet zlý...)
Keď sa bavíme o ekonomike, tak argumenty majú byť čísla a grafy.
Nie, že niekde som niečo videl....

A snaž sa správať slušne! Mám záujem o konštruktívnu debatu, nie o výlevy a nadávky zakomplexovaného psychopata.

Ak ma z niečoho obviňuješ, napíš jasne o čo ide. Napíš kde som klamal, ale neprekrúcaj !

Napríklad hned prvú vetu si prekrútil. Napísal si, že ja tvrdím, že Miki tvojho strýka o invalidné nepripravil.
CIGÁNSTVO!
Tvrdím len to, že keď aj pripravil, tak nemôžeme na základe toho objektívne posudzovať prínos vlády.
Hneď dalšie cigánstvo, že som mikivolič. Nikdy som Dzurindu ani SDKU nevolil. Prečo cigániš?
Ty si volil Fica a si ficovolič. Sám si to povedal. Ja neklamem. Ani ťa zato neodsudzujem. Vravím len fakt. Je úžasné pre mňa debatovať s ficovoličmi - a to sú napríklad aj moji rodičia, svokrovci atd. Všetci majú spoločné znaky a charakteristiku. Je snáď na tom niečo zlé keď si vyjadrím názor?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

JUGGLER napísal:A snaž sa správať slušne! Mám záujem o konštruktívnu debatu, nie o výlevy a nadávky zakomplexovaného psychopata.
No tak to si snáď robíš prdel, nie? Ešte som nevidel ani jeden jediný tvoj príspevok, kde by si niekoho s opačným názorom neosočoval. Tak ty niečo hovor o psychopatovi čéče. Ja tomu hovorím syndróm malého péra. Ak má niekto opačný názor, tak hneď ho začnem osočovať, práda. Lebo len ten môj názor je správny.
Ja ti tvoj názor neberiem. Maj si ho. Ale ty mne chceš veľkohubo vyvrátiť ten moj. A ano, volil som Ficka (i napriek tomu, že som zamestnávateľ. Lebo sa hovorí, že vraj nepraje podnikateľom.) a som na to hrdý. Ja kašlem na rôzne grafy a štatistiky, ktoré aj tak len skreslujú skutočnosť. Lebo jeden analytik ti nakreslí taký graf a druhý onaký. Pre mňa je podstatná realita. Bol strýc za Mikiho o žobráckej palici? Bol. Vrátil mu Ficko prachy, vrátil. Staval Miki dialnice? Nestaval. Staval Ficko? Staval. Stúpali ceny energií každým rokom o cca 10% ako v Brite za Mikiho? Stúpali. Za Ficka? Nestúpali. Vysvetlenie s cenami na burzách neobstojí. (Pretože NIKDY skutočne nekopírujú trh.) Mal Miki kauzy? Mal. Mal Ficko kauzy? Mal. Ale kolko z toho mali na krku HZDS a SNS ?
Základom ekonomického rozvoja JE infraštruktúra. Či to chápeš a veríš tomu, alebo nie. Miki tomu nechápal. Ak mám investovať do infraštruktúry, tak peniaze zoženiem aj z pekla, lebo to sa mi neskor niekolkonásobne vráti.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čo sa týka diaľníc. Súhlasím. Fico a Mečiar postavili viac ako Dzurinda.
Som za rýchle postavenie diaľníc, kľudne aj cez PPP, ale cez transparentné tendre. Nie ako PPP Fica, kde sa odmietli lacnejšie ponuky napr. Skanska a pretlačili drahé cez sponzorov Smeru (Široký a spol.)
Pokiaľ viem Dzurinda výstavbu najprv stopol, pretože na to štát nemal, bankový sektor bol pred krachom, úroky vysoké. Trebalo robiť dôchodkovú a daňovú reformu, prilákať investorov. V tom čase nebolo na Slovensku ani také spoločnosti ako Tesco.
Ale potom, keď sa ekonomika zlepšila výstavbu dialníc znova rozbehol.
Fico sľúbil, že dostavia D1, ale nedodržal sľub. Ďalej staval predražene: až 3 x drahšie ako v Chorvátsku:

Chorvátsko. Za tri roky postavili takmer 400 kilometrov novej diaľnice zo Záhrebu do Splitu. Išlo pritom o najväčšiu investíciu v dejinách Chorvátska za asi 2,2 mld. €. Tento úsek A1 zahŕňa 380 km spoplatnenej diaľnice, 50 viaduktov, 26 mostov a 14 tunelov. Väčšinu nákladov si Chorváti prefinancujú z mýtneho. Jeden kilometer chorvátskej diaľnice tak vychádza na asi 6 mil. €.

Kilometer dialnice v Chorvatsku stál 6 mil.€.
Kilometer dialnice na Slovensku stojí min. 18 mil.€.

Za 2,2 mld.€ postavili Chorváti 400 km - 50 viaduktov, 26 mostov a 14 tunelov.
Cez PPP projekty Fica sa malo za 9,1 mld € postaviť 75 km D1.

Za 4 x väčšiu sumu 5 x menej !

Ďakujem pekne za také hospodárenie a ešte k tomu na dlh!.

Objektívna realita:

Výstavba diaľnic za súčasnej vlády od júna 2006 do júna 2010:

-Ficová vláda rozbehla doteraz výstavbu spolu 111,7 kilometra diaľnic, z toho však takmer polovicu, 52,9 kilometra, tvorí súkromná diaľnica medzi Nitrou a Banskou Bystricou stavaná cez projekty verejno–súkromného partnerstva
- Ficová vláda začala a zároveň aj dokončila 33,6 kilometra diaľnic a rýchlostných ciest
-sprejazdnených pre vodičov bolo 135,9 kilometra diaľnic od nástupu vlády v júni 2006
-z toho sa však súčasná vláda väčšou časťou pričinila o 41,6 kilometra a zvyšných 94,3 kilometra sa začalo stavať za predošlej vlády (vyše 65 kilometrov už bolo značne rozbehnutých)
vláda má rozpracované ešte dve súkromné diaľnice cez PPP projekty v dĺžke 100 kilometrov, zatiaľ však projekty nie sú finančne uzavreté
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

Tie čísla sú pravdepodobne blízke realite. ALE. Chorvátske diaľnice sú užšie pokiaľ viem. A to spraví na cene dosť. Myslím si, že ceny boli aj tak predražené. Lenže to boli aj za Mikiho ako začal a potom stopol. A navyše sa dosť rozmohlo to, že vybrala sa najlacnejšia ponuka v tendri a dodávateľ počas projektu cenu niekolkokrát zvýšil. Preto nie vždy vybrať najlacnejšieho je najlepšie. Mne tak tiež radili keď som išiel na tender: Daj ponuku pod cenu a potom si to kludne zvýš. Neni s tým problém.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To sú argumenty Vážneho a Fica.
V súkromnom podnikaní sa nikdy nemôže stať, že cena niečoho porovnateľného je desaťnásobne väčšia.
Žiadne argumenty neobstoja, len to, že štát je najhorší hospodár.
A keďže ide o verejné zdroje, nedá sa to robiť tak ako sa to robilo. Už nie je z čoho kradnúť. Už sa kradne na dlh. Fico nepozná inú cestu ako grécku.
Dá sa to robiť len tak, ako sľubuje nová vláda. Transparentne, zverejňovaním zmlúv, nemožnosťou navyšovať ceny, šiť tendre na mieru a pod.
To, či nová vláda dodrží sľuby to neviem.
Jedno však viem: Fico v tomto strašne sklamal. Na celej čiare.
A bol by z toho Titanic.
Fico, Mečiar, Slota. Jedna banda. Vrana k vrane sadá.
Všetci traja začali pozitívne, ale skončili úpadkom.
Mikimauza som nikdy nemal v obľube, ale u mňa si všetko vyžehlil tým, že naštartoval ekonomiku a reformy.
Mikimauz pôsobil na mňa vždy negatívne, ale jeho výsledky hodnotím pozitívne.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

JUGGLER napísal:To sú argumenty Vážneho a Fica.
V súkromnom podnikaní sa nikdy nemôže stať, že cena niečoho porovnateľného je desaťnásobne väčšia.
Pripadá mi to, ako keby si v živote nepodnikal, keď takéto niečo povieš. Koľko tendrov máš už za sebou? Ja ich zopár mám (ale len na regionálnej úrovni). A ti garantujem, že VŽDY to tak je. Dám ponuku pod cenu, aby moja ponuka vyhrala a potom si proste ceny vymrštím nahor. Ver,alebo never.
JUGGLER napísal: nemožnosťou navyšovať ceny
Zamysli sa nad týmto. Iste nejaké skúsenosti z podnikania máš a potom mi povedz ešte raz, že či je takéto vôbec možné. (Mne to príde skôr ako to isté, že nedáme Grécku, nedáme, ani keby čo nedáme. A teraz už poslušne pritakávajú na nátlak EU. Proste vždy sľubujú nemožné. Lebo aj hen malé decko v škôlke vedelo, že Grécku musíme dať. Bohužiaľ)
Nemožnosť navyšovať ceny pri takýchto rozsiahlych projektoch je dokonca PROTI ústave by som povedal. Zamysli sa. Ja začnem stavať dialnicu. Je to projekt na 3 roky. Počas projektu vyletia ceny materiálov o 25% hore. A ja akože teraz nemôžem prihodiť 25% a pôjdem do straty? Blbosť. Toto by ani na súde neobstálo.
JUGGLER napísal: Fico, Mečiar, Slota. Jedna banda. Vrana k vrane sadá.
Všetci traja začali pozitívne, ale skončili úpadkom.
Prosím ťa pekne. Kedy začal taký Slota pozitívne?
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Andrej »

Brani napísal:Koľko tendrov máš už za sebou? Ja ich zopár mám (ale len na regionálnej úrovni). A ti garantujem, že VŽDY to tak je. Dám ponuku pod cenu, aby moja ponuka vyhrala a potom si proste ceny vymrštím nahor. Ver,alebo never.
Kde bolo, tam bolo, ... a potom ešte trebalo dať najnižšiu cenu. Akurát tie tri bodky si nespomenul, a v nich je práve problém pri štátnych zákazkách.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Brani napísal: Pripadá mi to, ako keby si v živote nepodnikal, keď takéto niečo povieš. Koľko tendrov máš už za sebou? Ja ich zopár mám (ale len na regionálnej úrovni). A ti garantujem, že VŽDY to tak je. Dám ponuku pod cenu, aby moja ponuka vyhrala a potom si proste ceny vymrštím nahor. Ver,alebo never.
Podnikal som v Spojených štátoch. Mal som 16 zamestnancov.
Žiadna veľká firma, ale nikdy ma nikto tak neojebával ako píšeš.

Proste sa zmluvne zakotví, že cena dodávky je taká a taká, termín taký a taký a navýšenie cien je možné iba do výšky inflácie, alebo po vzájomnej dohode. A hotovo. A buď dodržíš zmluvu, alebo platíš penále.
Videl som kontraktorov, ktorí vyhrali zákazky z najnižšou cenou, sekli sa vo výpočtoch a potom to museli dostavať na vlastné náklady, zo stratou. Tak im trebalo, nemali podpisovať zmluvy.

Zase len tvrdíš, že tak sa kradne a ináč sa nedá.
A volil si, aby to ani ináč nebolo.

Lenže bohužial - dá sa aj ináč. Zmluvy nie sú zdrapy papiera do ktorých napíšeš hocijakú cenu a potom si to hocijako meníš.
To Kocúrkovo tu toleroval Fico a ja mu za to prajem 4 roky v opozícii, nech si teraz vykrikuje ako by to malo byť.
Myslíš, že mu ešte niekto uverí?

Z verejnými zdrojmi sa dá narábať transparentne, stačí vôľa zlepšiť legislatívu a všetko nechať pod verejnou kontrolou.
Manipulácie budú vždy, ale nie také okaté, že sa ceny navýšia 10x viac a každý sa tvári, že je to normálne.
Nijaký súkromník nie je taký blbec, že si dá postaviť dom za 50 mil., keď môže mať ten istý za 5 mil.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v So 10 07, 2010 2:41 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

JUGGLER napísal:Podnikal som v Spojených štátoch.
A tu je ten problém.
JUGGLER napísal: ale nikdy ma nikto tak neojebával ako píšeš.
A takéto reči si vyprosím. Hlavne od niekoho, ako si ty. Ja si potrpím na svojej cti a som ňou aj všeobecne známy. Zásadne neklamem a nekradnem (možno aj preto som na SK nikdy žiadny minitender nevyhral). Medzi zamestnancami požívam úctu, lebo sa nesnažím za každú cenu obohacovať na ich úkor (ako je to tu na SK bežné) a i napriek kríze (ktorá je pre niekoho božím darom) som im mierne pridal. Takže s takýmito rečami si dávaj bacha ako povedala Anča. Aby si nedostal z jednej aj druhej strany po hube. Napíš mi, že sa mýlim, že som naivný, že som hlúpy. Ale, že ojebávam, tak na to si dávaj set-sakramenský bacha.
JUGGLER napísal:Proste sa zmluvne zakotví, že cena dodávky je taká a taká, termín taký a taký a navýšenie cien je možné iba do výšky inflácie, alebo po vzájomnej dohode.
Snívaj ďalej. Fakt mi to príde ako by som debatoval so 16 ročným deckom. Uvádzaš tu naivný model, ktorý funguje napr. vo Švajci. Ale NIE na Slovensku. Tak sa z toho zobuď. Taký model TU na SLOVENSKU nikdy ani fungovať nebude. (Bohužiaľ)
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Však to ti píšem, že to treba zmeniť. A ty mi tvrdíš, že to tak musí byť, že štát sa dá ojebávať.
Ty sa dáš? Nedáš.
Tak prečo si nmyslíš, že štát nemôže robiť také isté zmluvy ako súkromníci a navyše ich zverejňovať na internete. Veď ide o peniaze verejné, nie o súkromné.

Na jednej strane sa tu hráš na poctivku a nesúhlasíš s tým ako to je, na druhej strane tvrdíš, že to ináč nemôže byť. A ešte k tomu si volil, aby to tak zostalo.

Ty si teda divný típek. Ťažká je s tebou debata.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

Proste to nejde zmeniť. Snažíš sa žiť v ideálnom svete, ktorý neexistuje. Ja osobne si myslím, že je to o genetike národov. Slovač vždy bola taká, že čo nie je privarené, ukradnem. Vo Švajci si za časú oněch mohol nechať batožinu na vlakovej stanici týždeň a nikam by nezmizla. Teraz už nie. Prečo asi? Prisťahovalectvo. Nikdy sa genetika národa nezmení. Prečo sa hovorí, že s kľudom Angličana? Alebo že horkokrvný ako Talian? Genetika. A my proste máme genetiku akú máme. Ani po 200 rokoch tu nebude fungovať model, ktorý píšeš. (Aj ja by som si ho želal. Možno by som konečne nejaký ten minitendrík aj vyhral). Ale ja som proste realista. Vidím veci realisticky také ako sú a následne ich ďalší logický vývoj lahko predpoviem. Ono teraz sa všetko zvaluje na komanča. Že komanč vychoval z tohoto národa to, čo je. Ale to je blbosť. Genetika. Na Slovana proste treba tvrdú ruku. Alebo malý dvor a velký bič. Ak si čestný, nemáš sa čoho báť. Ja som za, nech kludne každému odpočúvajú mobil nonstop. Ja sa nemám čoho báť. Prečo sa niekto tomu tak bráni? Možno niečo skrýva a možno sa proste iba bojí zneužitia nahrávky jeho sex-hovoru. :lol:
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pekne od teba, že by si dovolil, aby kadekomu odpočúvali mobily.
Ja sa nesnažím žiť v ideálnom svete - ja žijem vo svete aký mi vyhovuje.
Podnikal som v USA a teraz obchodujem v USA.
Proste, keď mi nevyhovuje podnikateľské prostredie na Slovensku, tak tu nepodnikám, alebo sa to snažím zmeniť.
Mne nejde do hlavy, že ty podnikáš na Slovensku, nesúhlasíš z rozkrádaním , ale trvrdíš, že ináč to ani nemôže byť.
A ja tvrdím, že ináč to môže byť, lebo na všetko stačí zákon a poriadok a štát tu je na to, aby to zariadil a kontroloval.
Ani švajčiarsky, ani americký, ani nemecký poriadok nie je nič extra, čo by sa v akejkoľvek vyspelej civilizácii nedalo zariadiť.
A zariadiť sa to u nás musí čím skôr práve preto, lebo 40 rokov tu všetko patrilo všetkým a nikto sa o nič nestaral. To nie sú výhovorky to je fakt. Toleruje sa tu rozkrádanie ďalších 20 rokov a pomaly, veľmi pomaly sa to mení.
Podnikateľské prostredie sa do Ficovej vlády značne zlepšilo, ale potom prišla stagnácia a nakoniec úpadok. A tento úpadok by pokračoval ďalej, lebo Fico zabudol na všetky veľkohubé sľuby a začal pchať hlavu do piesku ako pštros.

Kvalita podnikateľského prostredia ďalej klesá

Podnikateľské prostredie na Slovensku sa v prvom štvrťroku 2010 opäť výrazne zhoršilo. Aktuálna hodnota Indexu podnikateľského prostredia (IPP), ktorý na základe vlastného prieskumu pripravuje Podnikateľská aliancia Slovenska, je 94,0 bodu, čo v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom predstavuje pokles o 3,52%. Ide o pätnásty pokles hodnoty IPP v rade. Vnímané zhoršenie podnikateľského prostredia je odrazom podnikateľmi vnímaného zlého hospodárenia vlády a tiež pretrvávajúcich negatívnych dopadov krízy na podnikanie.

V prvom štvrťroku 2010 zaznamenala najväčší pokles položka efektívnosť hospodárenia štátu a prístup k štátnej pomoci s poklesom o 11,38% a dosiahnutou aktuálnou hodnotou 32,9 bodu. Podnikatelia prostredníctvom tejto položky hodnotia efektivitu, s akou štát vynakladá prostriedky daňových poplatníkov a tiež efektívnosť a spravodlivosť finančnej pomoci štátu súkromným podnikom. Napriek pretrvávajúcim negatívnym dopadom krízy na príjmy štátneho rozpočtu vláda stále nerealizuje potrebné radikálne znižovanie výdavkov vo všetkých rezortoch. Výsledkom tejto nečinnosti je výrazný rast štátneho dlhu, čo v konečnom dôsledku vedie nielen k zhoršovaniu kredibility štátu, ale aj ohrozuje dlhodobú udržateľnosť verejných financií. Podnikatelia naďalej kritizujú nedostatočné aktivity vlády nasmerované proti bariéram podnikania. Prekáža im aj prevládanie populistických riešení nad koncepčným a systémovým prístupom, čo tiež nepriamo prispieva k zadlžovaniu štátu.

Druhý najväčší pokles oproti predchádzajúcemu štvrťroku pripísali podnikatelia položke vymáhateľnosť práva a funkčnosť súdnictva. Táto oblasť, ktorá dlhodobo patrí medzi najviac kritizované, klesla o 11,16% na aktuálnu hodnotu 25,6 bodu. Podnikateľom prekáža absencia koncepcie smerujúcej k zlepšeniu situácie v súdnictve. Nespokojní sú najmä s dĺžkou trvania súdnych sporov, výkonom súdnych rozhodnutí a nedostatočnou kompetentnosťou a nestrannosťou sudcov. Problémom je aj neefektívna ochrana veriteľov, ktorá sa prejavuje nízkou úspešnosťou pri vymáhaní pohľadávok. Stále viac podnikateľov ostro kritizuje súčasnú súdnu prax, vývoj v oblasti súdnictva a nedostatočne uplatňovanú rovnosť pred zákonom.

Tretí najväčší pokles, o 8,51%, zaznamenala položka úroveň korupcie na úradoch s aktuálnym počtom bodov 34,5. Podnikatelia upozorňujú na výrazný nárast korupcie na všetkých úrovniach štátnej správy za posledné roky. Podnikateľom zásadne prekáža netransparentnosť a klientelizmus vo výberových konaniach. Podľa ich názoru je takmer nemožné dostať sa k štátnym zákazkám, resp. k fondom EÚ bez korupcie. Kritizovaný je aj nedostatočný záujem zo strany najvyšších predstaviteľov štátu o riešenie závažných káuz a vyvodzovanie dôsledkov voči ministrom a úradníkom, ktorí pochybili. Nedôveryhodne pôsobí financovanie politických strán.

Veľmi negatívne hodnotenia zaznamenali aj ďalšie chronické a neriešené bariéry podnikania. Okrem spomenutej nízkej vymáhateľnosti práva podnikatelia kritizujú najmä vysoký výskyt byrokracie a prieťahov v konaniach na úradoch, hospodársku politiku štátu, dostupnosť informácií, či výskyt hospodárskej kriminality, ktorá je výrazne na vzostupe. V súvislosti s krízou spôsobuje podnikateľom veľké problémy pokračujúce zhoršovanie sa spoľahlivosti a platobnej disciplíny obchodných partnerov. Negatívny trend pretrváva aj v oblasti prístupu k finančným zdrojom. Položky sledujúce spomínané oblasti výrazne klesajú už šesť kvartálov. Je však potrebné dodať, že poklesy u týchto položiek sa za posledný rok neustále zmierňujú. Negatívny vývoj opäť zaznamenala aj ziskovosť, likvidita a cash flow podnikov.

Naopak, najpozitívnejšie podnikatelia hodnotili kvalitu a dostupnosť výrobných vstupov a pracovnej sily. Táto položka vzrástla o 1,88% najmä v dôsledku relatívne vyššej nezamestnanosti, čím sa na trhu zvýšila ponuka voľnej kvalifikovanej pracovnej sily. Mierne stúpli ešte položky regulácia cezhraničného obchodu a úroveň infraštruktúry. Tieto položky zaznamenali nárast o 0,37%, resp. 0,32%.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

Na Slovensku sa to proste zmeniť nedá. Bol by som rád, keby áno, ale nejde to. Som realista. A preto ak je zlodej a druhý zlodej, ale ten prvý je už tak nenažraný, že zoberie aj invalidovi, tak proste tolerujem zlodeja číslo 2.
Iste sa niektoré veci zhoršili, čo sa týka podnikania. Ale nikto nepoukazuje na fakt, že kríza proste zasiahla AJ Slovensko.
Náznaky zlepšenia: http://openiazoch.zoznam.sk/info/zpravy ... wsID=93773" onclick="window.open(this.href);return false;
Apropos podnikateľské prostredie. Neboli to práve podnikatelia, ktorí bojovali za tzv. paušálnu daň? Ministerstvo im vyhovelo a že ups, ono je to horšie ako to bolo. Potom sa hájili slovami: Nedomysleli sme to.
Na Slovensku sú podnikatelia a pseudopodnikatelia. Druhá skupina prevažuje bohužiaľ. Ide ma rozhodiť, keď vidím, ako istý pán pseudopodnikateľ vystaval búdu pre svojich psov za 30 000€ a zamestnanci v jeho krajčírskej dielni makajú za minimálne mzdy. Ak sa ozvú, tak ich odbije, že je kríza. Neni na zvýšenie platov. Ďalší pán pseudopodnikateľ poskupoval hodnotné budovy na okolí a pri otázke od zamestnancov, že či im teda dá konečne aj pracovné zmluvy, keďže sa firme darí a poskupoval všetko na okolí, odpovedal: Neni sú peniaze. Je kríza.
Niekto povie: Tak nech proste od tial odídu a hotovo. Lenže ako som už hovoril. Počet pseudopodnikateľov silno prevažuje. A kde si potom majú nájsť tí ľudia druhú prácu? Z čoho budú živiť rodiny?
Toto mňa trápi. Toto. A to je o genetike. Je jedno, kto bude pri koryte, nátura sa nezmení. Ja si síce vilu tak skoro nepostavím, ale aspoň ma hreje fakt, že ako sa výsledky firmy zlepšujú, tak mám z čoho prihodiť ťahúňom firmy. Ktorí si to zaslúžia. Iste, boli aj takí, ktorí si to nevážili. Podal som im prst a chceli potom celú ruku. S takými som sa ale rozlúčil. A o čom to je? O ľuďoch. O genetike. Naša genetika nás vždy dobehne.
A zákony? Zákony sú. Ale kto ich dodržiava? Kto ich obchádza? Ten, čo môže korumpovať a korumpuje. A korupciu máme zase v génoch. Ja som preto realista a ak mám voliť, tak vždy je to iba o menšom zle. Ak si odmyslím kauzy SNS a HZDS, tak mi proste Ficko víde ako najmenšie zlo. Model ktorý si ty želáš (a v podstate aj ja a asi všetci slušní ľudia) je na Slovensku nezrealizovatelný. Rovnako ako komunizmus. Čoskoro uvidíš, že to všetko boli len prázdne sľuby ďalšej bandy klamárov.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"