volby 2010

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

filip glasa napísal:ja si skorej myslím, že tlakom lobistov pri nakupovaní hlasov podľahnú bežní poslanci SAS a nie títo prekrúžkovaní občianski kandidáti. SAS je taký mix ľudí čo nevedeli čo zo sebou, karieristov a 1-3 ťahúňov. Okrem lídra a podlídrov nikto o politike nič nevie a ani nevie aké by mal zastávať názory a za čo hlasovať. Ideálne na kupovanie hlasov a lobbing.
Svatá pravda. Lepšie by som to ani ja nepovedal :wink:
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa filip glasa »

Jak sa zrkadlia ministerstvá:
http://www.sme.sk/c/5422523/pravica-si- ... atrne.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Strán je veľa a ministerstiev málo :) takže rušenia rezortov sa nedočkáme.

Ale Mikloš na ministerstve školstva by bola väčšia pecka než na finanicách. Tam sa prach nepohol už od 89.

Lipšic a Žitňanská v silových - paráda

Dzurinda na zahraničných veciach - šak čo už s ním,keď nič iné nevie :lol:

Maďari na pôde a životnom prostredí - no kde inde asi. Ale z toho plynie, že poľnohospodári o dotácie určite neprídu (za na tom budú lepšie ako školstvo a veda).

Financie - Sulík. Neviem prečo sa netlačí na sociálne veci a rodinu, keď priorita č.1 je odvodový bonus. Na financiách môže byť prakaticky ktokoľvek, lebo dneska má každá strana extrémne veľa ekonómov na kandidátke, takže núdza o dobrých tajomníkov nebude (Jurzyca, Švejna, Beblavý, Marcinčin a x ďalších).
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa filip glasa »

v určitých okresoch majú ľudia historicky nízke sebavedomie a stále si volia aj skoro po 100 rokoch silného samca:

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

bez ohľadu na ideológiu, názory, volebný program: Hlinka, Mečiar, Fico mali spoločné iba to, že boli populisti a tvárili sa ako autoritatívni vodcovia stáda. Zaujali vždy tých, ktorí si myslia, že národ potrebuje silný ruku. Ich voliči sú príliš neistí a málo sebavedomí, tak potrebujú niekoho, kto ich bude viesť a rozhodovať za nich.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

Tak toto je podla mňa blbosť. Pretože ja osobne presadzujem silnú ruku a som za niekoho, kto vie spraviť poriadok. Slovensko a slovanský národ všeobecne svojou mentalitou potrebuje tvrdú ruku, než slabocha.
Ale Mečiarovi som nikdy nefandil.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Coudy »

Nomenklatúrny káder Fico je ten posledný, ktorý je na Slovensku schopný urobiť poriadok. :lol: Stačí sa pozreť na všetky škandály, predražené tendre, nebolo dňa, kedy by sa niečo neprevalilo v novinách. A posledná zverejnená sekera v rozpočte to len potvrdzuje.
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa laty »

Bude to este vesele. Rano pozeram TA3 a tam politolog komentuje zakulisne info, ze fico ponukol KDH polku ministrov + premiera.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tak toto je podla mňa blbosť. Pretože ja osobne presadzujem silnú ruku a som za niekoho, kto vie spraviť poriadok. Slovensko a slovanský národ všeobecne svojou mentalitou potrebuje tvrdú ruku, než slabocha.
V tých dvoch vetách si potvrdil presne to, čo som napísal nižšie. Sám nevieš urobiť poriadok, sám sa nevieš rozhodnúť, sám máš o sebe nízku mienku, tak potrebuješ silného samca, ktorý ťa bude viesť. Na svetonázore ani ideológii ti nezáleží ( volil si pravicovo liberálne ANO a teraz nacionalisticko ľavicový SMER).
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa filip glasa »

Rano pozeram TA3 a tam politolog komentuje zakulisne info, ze fico ponukol KDH polku ministrov + premiera.
Figeľ snáď neni taký sprostý (ako Hrušovký, Brocka a spol. minulé voľby) aby nevedel, že koalícia zo SMERom by bolo to posledné, čo by sa KDH vydarilo. V nasledujúcich voľbách by padli pod hranicu zvoliteľnosti. A keď už dneska dobre vidia ako SMER zaobchádza s koaličnými partnermi a ako vycucal voličov z HZDS a SNS, tak sa už ani tí KDHácky "stratégovia" od minula nebudú tlačiť do vlády.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:Figeľ snáď neni taký sprostý (ako Hrušovký, Brocka a spol. minulé voľby) aby nevedel, že koalícia zo SMERom by bolo to posledné, čo by sa KDH vydarilo.
len potom preco nevylucili koaliciu so smerom omnoho skorej.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa jogo »

jonatanus napísal:[
len potom preco nevylucili koaliciu so smerom omnoho skorej.
Ak by HZDS bolo v parlamente, tak by to bol jediny sposob,ako odstavit Slotovcov a Meciarovcov od koryta.Inak by sa SMER zase s nimi musel spojit,ci by sa mu to pacilo alebo nie.

P.S: Uvedomte si, ze pravica je tu na to, aby setrila a vytvarala hodnoty a lavica je tu na to aby ich rozdavala a zadlzovala.
Smer je lavica..
A kradne sa aj nalavo aj napravo...nerobme si iluzie.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

filip glasa napísal:V tých dvoch vetách si potvrdil presne to, čo som napísal nižšie. Sám nevieš urobiť poriadok, sám sa nevieš rozhodnúť, sám máš o sebe nízku mienku, tak potrebuješ silného samca, ktorý ťa bude viesť. Na svetonázore ani ideológii ti nezáleží ( volil si pravicovo liberálne ANO a teraz nacionalisticko ľavicový SMER).
Tak podla mňa ani nevieš o čom hovoríš. Občan ako jedinec asi ťažko môže sám narobiť poriadok. Slovanská mentalita je taká aká je. A mňa nemusí viesť nikto. Mám iba rád poriadok. Vo svojej firme presadzujem spravodlivosť a poriadok. Lenže sú jedinci, ktorí proste vo svojej mentalite budú chcieť toto zneužívať. A tak som sa s nimi rozlúčil. Ešte keď som bol zamestnancom v inej firme s stal som sa vedúcim, tak ma volali diktátor (prevažne tí, ktorým sa nechcelo pracovať). Čiže to, čo si napísal je absolútna sprostosť. Ale absolútna. Keby napíšeš, že vrana k vrane sadá (to jest, že presadzujem silné vedenie , lebo mi je to blízke), tak by to bolo o niečom inom. Ale to čo si napísal je fakt na pobavenie :D Dokonca v tom nevidím ani logiku hmmm. Skôr vidím logiku v tom, že kto chce robiť bordel, tak tam chce slabocha.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

jogobela napísal:P.S: Uvedomte si, ze pravica je tu na to, aby setrila a vytvarala hodnoty a lavica je tu na to aby ich rozdavala a zadlzovala.
Smer je lavica..
A kradne sa aj nalavo aj napravo...nerobme si iluzie.
Otázka. Prečo silne pravicové USA je zadĺžené asi ako nikto a ich ekonomika bola na pokraji krachu? Kde sú tie vytvorené hodnoty? Čo sa rozkradli? A prečo potom také Švédsko napríklad (silný sociálny štát) kríze odoláva lepšie ako ostatné štáty? Veď už by tam malo byť všetko rozkradnuté, nie?
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Coudy »

Brani, na tomto fóre to budeš mať ťažké. Ja sa len spýtam, či si fakt myslíš, že SMER s Ficom je tá pravá strana na presadzovanie poriadku a spravodlivosti.
Napadá ma zopár otázok. Dávam len tri. Len mi prosím ťa nepovedz, že "ale tí ostatní"....

1. Čo vravíš na nahrávku Fica z roku 2002 o paralelnom financovaní strany?
2. Čo vravíš na všetky tie netransparentné predražené tendre?
3. Čo vravíš na absolútne spolarizovanie spoločnosti? Rozdelovanie na zlých a dobrých. Hyeny a prostitútky.

Je toto v poriadku? Je toto tá správna cesta? Je toto ten správny človek?
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

Coudy napísal:Brani, na tomto fóre to budeš mať ťažké. Ja sa len spýtam, či si fakt myslíš, že SMER s Ficom je tá pravá strana na presadzovanie poriadku a spravodlivosti.
Napadá ma zopár otázok. Dávam len tri. Len mi prosím ťa nepovedz, že "ale tí ostatní"....

1. Čo vravíš na nahrávku Fica z roku 2002 o paralelnom financovaní strany?
2. Čo vravíš na všetky tie netransparentné predražené tendre?
3. Čo vravíš na absolútne spolarizovanie spoločnosti? Rozdelovanie na zlých a dobrých. Hyeny a prostitútky.

Je toto v poriadku? Je toto tá správna cesta? Je toto ten správny človek?
Tak je mi to jasné, že na tomto fóre sú asi všetci pravičiari. Mne sa tiež niektorí divia, že ako to, že podporujem lavicu, keďže som zamestnávateľ. Poviem prečo. Pretože ako som už vyššie spomínal, onoho času som pôsobil v ANO. Ludia a to bola silná káva. Schôdze strany sa neviedli o NIČOM inom, len o tom, že kto akú zakázku dostane. Zväčša sa to strhlo v búrlivé hádky a vulgárne nadávanie. Problémy občanov sa neriešili vôbec. Takže totálne znechutený som stranu opustil a ostal som apolitický. Trochu som aj tak fandil SDKU. Ale potom prišli škandály (vláčiky, SPP, čierne fondy tie pred piatimi rokmi) atď atď a zlatý klinec programu: Odobratie peňazí invalidom (to spraví len zver a nie človek) a podvod na slobodných mamičkách. Pre mňa ľudský charakter znamená veľa. A toto spraví len bezcharakterný človek. Potom prišiel Ficko. Vrátil peniaze invalidom, zachoval sociálny štandard, rozbehol výstavbu diaľnic (ktoré sú na rozvoj ekonomiky KĽÚČOVÉ). A preto som ho teraz volil prvý krát. Kauzy má každá strana a nikto neni čistý.
To rozdelenie spoločnosti tu vždy bolo a asi aj bude. Myslíš si, že je to len Fickova vina? Podľa mňa sú na vine obe strany. Lebo každý má za ušami. Pomýšlal som nad SaS. Ale čím viac som o nich zisťoval, tým som viac pochyboval. A som si istý, že budú klincom do rakvy tejto koalície. Raz som počul, že SaS volia len feťáci,alebo buzeranti (To asi kvôli ich programu).
Ja to vidím asi takto v kocke: Pravica: Poriadne sa nažrať a nahrabať si. Ľavica: Poriadne sa nažrať a nahrabať si a sem tam hodiť nejaké tie omrvinky ľuďom.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa jogo »

Brani: Preco Grecko,Madarsko,Spanielsko,Portugalsko idu do krachu.Lebo tam vladla lavica.
Preco USA su tak predlzene?
Clinton vyhlasil,ze kazdy clovek musi mat slusne byvanie.A zacali sa podporovat hypoteky.
Mne boli milsie byty za 400 000Skk pri 12% urokoch ako 2 milionove byty teraz pri 5% urokoch.
Preco?
Lebo ak som zatal zuby a isiel robit vonku,za dva roky som ten byt kupil.
Vsimni si,ze Svedsko skolabovalo v 90-tych rokoch.Odvtedy sa poucili a nerobia deficitne rozpocty.
Len takou perinou sa zakryvaj na aku mas.
A pri tom mnozstve neprisposobivych obcanov,ktorych mame, nemozme byt socialny stat.Co to nechapes?

P.S:Demokraticka strana je v USA lavica,ak by si nevedel...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Coudy »

Brani napísal:Potom prišiel Ficko. Vrátil peniaze invalidom, zachoval sociálny štandard, rozbehol výstavbu diaľnic (ktoré sú na rozvoj ekonomiky KĽÚČOVÉ). A preto som ho teraz volil prvý krát. Kauzy má každá strana a nikto neni čistý.
Invalidi-ok.
Sociálny štandard-to sú podľa mňa len marketingové kecy, keď si dôchodca spočíta, za koho platí viac, tak mu vyjde Fico. Nehovoriac o enormnom zadlžovaní ďaľších generácií. Ale pokiaľ priemernému človekovi tie peniaze niekto nevezme priamo z vačku, tak mu je to jedno.
Diaľnice - stavanie je ok, ale nie za 3-násobnú cenu, dávanie zákazok kamošom a maximálne predražovanie.
Kauzy- no tak sorry, ale keď raz niekto nie je čistý, tak ho z princípu nevolím. Doteraz som volil vždy pravicu, VPN, SDK, SDKÚ, ale keďže Mikimu už tiež posledné roky z toho hrabe, tentoraz som dal prednosť SAS. Prezumpcia neviny. Nebudem si vravieť, že načo ich budem voliť, veď aj oni budú kradnúť ako ostatní. Takto sa nikam nepohneme. Budem ich sledovať a o 4 roky vyhodnotím.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa jogo »

laty napísal:Bude to este vesele. Rano pozeram TA3 a tam politolog komentuje zakulisne info, ze fico ponukol KDH polku ministrov + premiera.
V 98 roku Meciar ponukol SDL celu vladu aj s premierom, ale nastastie nepochodil....
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa jogo »

Coudy napísal:Kauzy- no tak sorry, ale keď raz niekto nie je čistý, tak ho z princípu nevolím.
Coudy,divim sa,ze este mas koho volit. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Coudy »

Jogo, predposledné voľby som volil SDKÚ fakt so zaťatými zubami. Teraz má SAS aspoň Politiku open a ako tak prehľadné financovanie. Neviem ako dopadnú, ale nebudem niekoho dopredu vopred odsudzovať. Uvidí sa.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

Ja som svoje dôvody vysvetlil. Tí čo ste čítali môj príbeh s ANO viete. A proste Sulík je Rusko 2. A podla mňa ešte horší. Nevadí mi a nikomu nevyčítam, že volil pravicu. Ale Sulík???
A ja sa na to dívam asi takto: Je jedno či pravica, alebo lavica. Podla mňa je to o ľuďoch. Nie národe, ale politikoch ako ľuďoch. Silný sociálny štát môže fungovať (viď severský model) ale aj nemusí (viď grécky model). Tak isto opačne. Pravica. Môže byť štát aj pod ich taktovkou prijatelný pre každú vrstvu. Podstatné je, že ako to robia. U nás to robia ale kreténi a preto to tak vypadá. V Anglii si rozpredali všetok štátny majetok. Dôsledok? Každý rok 10% cena energií hore. A ku tomu sme smerovali aj my za Mikiho. Za Ficka boli tie ceny viac-menej stabilné. Je to proste o luďoch a nie o pravici-lavici.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa jogo »

Brani napísal: Každý rok 10% cena energií hore. A ku tomu sme smerovali aj my za Mikiho. Za Ficka boli tie ceny viac-menej stabilné. Je to proste o luďoch a nie o pravici-lavici.
Brani,tu si na invesorskom fore.Nieco o cenach komodit vieme,Tak nas neblafuj.
Pozri si ako rastla cena ropy na svetovych trhoch po dobu vladnutia Mikiho a pozri si ten prepad pocas vladnutia Fica.Je to jasne,preco ceny nerastli?
A plyn za 2 SKK ako predaval Meciar, to hadam nemusim vysvetlovat,preco to bolo neudrzatelne...a Miki to musel zdvihnut.
Uvedomujes si,ze v roku 1998 sme platili 18% uroky za kratkodobe statne dlhopisy podobne ako teraz Grecko?
Fico prebral plne nastartovanu ekonomiku.
Jasne,ze ani Miki by neodolal krize 2008, ale snad by ju skor spozoroval a pripravil na nu rozpocet.Proste ked neni z coho, musi sa setrit. A nie rozdavat 13-te dochodky...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

Neblafujem. Rozmýšlaj teraz so mnou. Ak je to tak ako vravíš. Prečo počas Fickovej vlády poslal "menšinový" vlastník SPP 3 krát žiadosť o schválenie zvýšenie cien? Nehovoril si, že ropa išla dole? Prečo potom zvyšovali cenu plynu v Británii, keď išla cena ropy dole ? Nemyslíš, že problém je niekde inde?
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa jogo »

Brani napísal:Neblafujem. Rozmýšlaj teraz so mnou. Ak je to tak ako vravíš. Prečo počas Fickovej vlády poslal "menšinový" vlastník SPP 3 krát žiadosť o schválenie zvýšenie cien? Nehovoril si, že ropa išla dole? Prečo potom zvyšovali cenu plynu v Británii, keď išla cena ropy dole ? Nemyslíš, že problém je niekde inde?
Lebo cena za plyn,ktoru plati SPP Rusom sa pocita podla priemernej ceny ropy za predchadzajuci rok(taka je dohoda s Rusmi).
Preto nakupna cena plynu pre SPP bola roku 2008 vyssia ako 2007,hoci cena na svetovych trhoch uz klesala.
SPP malo zo zakona a podla zmluvy pravo toto zvysenie premietnut do spotrebitelskych cien plynu,ale Fico to populisticky zarazil.
Neboj nic, Slovensko ma kopec sudnych sporov ohladom Ficovej "populistickej politiky".(napriklad s zdravotnymi poistovnami).
Ak tie sudne spory prehrame,zaplati ich Fico?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

Veľkohubo tvrdil, že to SR nemôže prehrať. Uvidíme. Ako povedal ten slepý hluchému, keď išli spolu na nemý film :wink:
A už sa nechcem tu moc vyjadrovať, lebo debata o politike nikdy ku ničomu neviedla. Nikdy nepresvedčil jeden tábor druhý. Nikdy. Preto to považujem za najstratenejší čas. Debatovať o politike. Pretože každý sme iný. Niekto sociálne cítenie má a niekto nemá. Niekto hodí žobrákovi euro, niekto nie. Lebo že si za to môže sám. Národ to videl tak, že okrem Bratislavy vyhral Smer voľby všade. Bolo to ale pyrrhovo víťazstvo. Uvidíme čo prinesie nová vláda. Moje želanie je takéto: Aby sa budovali diaľnice (lebo na tom stojí celá ekonomika), aby nezobrali peniaze invalidom a aby nerozpredali všetky fungujúce štátne podniky. Myslím, že nechcem tak veľa. Aby nekradli si neželám, lebo to je mission impossible. Každý kradne. Či je to Janko, Miško, Ferko, Robko.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Coudy »

Dobre si to napísal. Ešte by som si prial, aby sa spoločnosť tak nepolarizovala. To k ničomu dobrému nevedie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa jogo »

Zial,ked som videl,ake dlhy narobili fungujuce statne podniky do roku 1998 (ktore sme museli vsetci zacvakat-banky,zeleznice,elektrarne..), tak som vravel,ze nech to daju niekomu hoc zadarmo,len nech nas uz nezadlzuju...
Suhlasim,debata o politike k nicomu nevedie,skoro vsetci kradnu(beru provizie z predrazenych statnych zakazok aj firemnych zakazok).
Zial taka je doba,ak nedas proviziu,vecsiu a vyhodnu zakazku nedostanes,aj ked das najlepsiu ponuku.(ak si zamestnavatel,vies o tom svoje).
Niekedy mi kamarati-podnikatelia vravia,ako mi je dobre,ze nemusim nikomu liezt do r..i.
Ja im vravim,ze niekto musi aj liezt do r..i. Kto by mi potom dal pracu.Ked som kedysi robil priamo pre koncoveho zakaznika bez sprostredkovatelov,zarobil som podstatne menej ako teraz.Podnikal som zo srdcom a skoro som o neho prisiel.
Skoro kazdy zakaznik hral len divadlo,aky je chudak,aby mal zakazku urobenu co najlacnejsie.
A ja somar som im veril,robil vsetko,co si zmysleli a myslel si,ze aj nabuduce ma zavolaju.
Figu borovu-nabuduce zavolali prvu firmu z inzertnych novin,ci nebude nahodou lacnejsia a ked potom mali problem,tak zavolali Jogobelu...sak on ma dobre srdce a pomoze...preto som teraz tvrdy praviciar. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Coudy napísal:Ešte by som si prial, aby sa spoločnosť tak nepolarizovala. To k ničomu dobrému nevedie.
Tomu nezabránime. Rozdiely medzi chudobnými a bohatými budú narastať.

To, čo vytýkam každej vláde je, že umožňuje extrémnu polarizáciu tým, že dovolí rozkradnúť obrovský majetok.

Za každej vlády doteraz sa rozkradli stovky miliárd Sk.
Bez výnimky. Za Mečiara, Čarnogurského, Dzurindu i Fica.
Či to bola privatizácia M a Č, alebo predaj do zahraničia za Dz a F, vždy sa presúval majetok štátu za veľmi nevýhodných podmienok -priemerne za cenu okolo 10% zo skutočnej hodnoty.
Keď sa spočíta len majetok domácich privatizérov a politikov dospejeme k sume okolo 5 biliónov (5000 mld.Sk). Každému je jasné, že taká suma sa nedá zarobiť podnikaním za takú krátku dobu. Väčšina toho bohatstva je bývalý štátny majetok, ktorý sa predal ako bezcenný a v rukách privatizérov sa reálne ocenil.
Na chod Slovenska (štátny rozpočet) treba ročne okolo 16 mld.€, čo je približne 500 mld. Sk. Takže len domáci privatizéri a politici zrazu disponujú majetkom, ktorý by zabezpečil rozpočet Slovenska na 10 rokov.
Zahraničnou privatizáciou prišlo Slovensko o ďalšie miliardy a dodnes stráca stovky miliárd ročne len preto, že už nemáme ,,vlastné,,. Zoberme si napríklad banky. Najprv sa vytunelovali vlastné, potom sa dalo 200 mld. na reštrukturalizáciu a nakoniec tu aj tak robia biznis len zahraničné banky.
Tí, čo vytunelovali banky sú dnes veľkí developeri. Ani jeden nesedí v base, ani jednému nezobrali majetok.
Čo sa týka Fica, tak ten ,,doprivatizoval,, presne v úplne rovnakom štýle ako jeho predchodcovia. Nemyslím si, že ZSE bolo menšie sústo ako SPP, Transpetrol, VSŽ, či Slovnaft.
A to, čo dovolil rozkradnúť v kauzách teplý vzduch a spol. - spolu okolo 50 káuz - to sa hodnotí na 3 mld. €, teda 900 mld. Sk a teda ďalšie 2 ročné štátne rozpočty.

Nerobím si ilúzie, že nejaká politická garnitúra nebude kradnúť.
Len po 20 rokoch už by bolo načase, aby boli nejaké mantinely.
Také, aby v pažerákoch zlodejov nemizli celé štátne rozpočty.
Stačilo by mi, keby sme každé 4 roky mohli konštatovať, že táto vláda rozkradla menej ako minulá. Zatial všetky kradli vo veľkom.

Tá sociálna fraška, čo tu robil Fico na úkor zadĺženia je strašne nebezpečná. Ak sa rozkradnú miliardy a tie sa preinvestujú, alebo minú na Slovensku, tak je to aspoň trochu na osoh každého.
Ale keď sa štát zadĺži a potom miliardy budú odtekať celé generácie vo forme úrokov do zahraničia - to môže držať Slovensko v chudobe celé generácie.
Podľa mňa je veľký rozdiel, keď sa zadĺži bohatá krajina alebo chudobná krajina. Presne ako u ľudí: zadĺžený chudák ostáva navždy chudák. Zadĺžený boháč si môže robiť prču zo svojích dlhov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa filip glasa »

Brani - pre stromy nevidíš les.

U Sulíka ti vadí vymyslená kauza, u SDKÚ vláčiky, ale to že vo Ficovej vláde sedia 2 mafiáni a podvodníci o tom ani len netušíš.
USA vyhlasuješ za pravicové čo je nezmysel, nízke ceny pripisuješ Ficovi (zaujímavé že to vedel zariadiť na celom celučičkom svete). O tom koľko stratíme na PPP projektoch, mýte ani len netušíš.
Mimochodom SPP sa za Dzurindu predávali za cenu vyššiu ako obdobné firmy na burze.

Čo sa týka sociálnosti SMERu - tak sa prosím aspoň pozri na štatistiky koľko peňazí z rozpočtu išlo na sociálnu oblasť a koľko na iné a porovnaj si takto ako je na tom SMER so sociálnymi sľubmi.

PS - keď nepotrebuješ viesť, tak na čo volíš "silného" vodcu? A stihol si si všimnúť za tie 4 roky, že Fico je slabučký ako čaj? Nedokáže si usmerniť oligarchov, nedokáže urobiť poriadok a za jeho vlády prepúšťame mafiánov, nedokáže urobiť poriadok v súdnictve a nechá vyčíňať Harabina. Ukáž mi prosím ťa, kde je tá jeho sila? V tých jeho silných rečiach?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa filip glasa »

len potom preco nevylucili koaliciu so smerom omnoho skorej.
Neviem. Možno preto, lebo to krídlo okolo Hrušovského, Brocku a Fronca je dosť silné a podporované z dola. Naproti je len Figeľ a Lipšic a tí z dola nejakú veľkú podporu nemajú.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

filip glasa napísal:U Sulíka ti vadí vymyslená kauza
Fakt sa mi o politike nechce moc baviť pre dôvody, ktoré som uviedol vyššie. Opakujem ešte raz. Nevadí mi ani tak, že bude pravicová vláda. Ale vadí mi, že tam bude SaS. Dôvod ešte raz zopakujem. Ak človek ktorý ešte nebol pri koryte vstupuje do politiky s nálepkou "pán čistý" a je za ním toto: Blízky spolupravocník trestaný za podvod (podľa kréda vrana k vrane sadá?), zapletenie sa do kruhov okolo nebankoviek (nikto mi nenakecá, že ona ako 19 ročná nevedela do čoho ide a že p.Sulík nevedel o čom nebankovky sú) a tretia vec: pofidérna machinácia s pozemkami pod hlavičkou FaxCopy. Čo bude tento pán robiť, keď príde ku korytu? Slovensko potrebuje stabilnú vládu a podla mňa práve táto strana opoturnistov ju spraví nestabilnou.
A ešte jedna vec. Pravica vyčíta Fickovi, že vôbec nerobí sociálnu politiku, lebo berie vraj ľuďom viac. No ale veď to by mali byť práveže radi nie? Že štát má vyššie príjmy. Podla mňa si to odporuje.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nevadí Ti, že za Fica sa rozkradlo 900 mld. v 50 kauzách, ani to , že 4 roky len populizoval a rozdával, ani že je to bývalý bolševik... ale to , že Sulík kúpil pozemky po verejnej súťaži a za rok ich predal je podľa Teba bohovská kauza.

S tou nebankovkou absolútne preháňaš:

,,Sulík vysvetľuje, že ju tam nastrčil jej otec, keď mala 19 rokov, a on sa s ňou zoznámil až tri roky potom, ako sa začalo v Sun vyšetrovanie. Otec mal dcére zanechať dlžoby. Sulík dokonca tvrdí, že jeden exekučný príkaz za ňu zaplatil aj on.,,

A politici, čo sa nabalili v BMG, Horizonte a včas si povyberali vklady ti nevadia?

A už by si sa nemal tolko opakovať.
Fakty a širší pohľad na vec sú dôležité.
Ty sa upieraš na nepodstatné veci a to dookola opakuješ.
A stojíš namieste. Takto to v živote ďaleko nedotiahneš.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa filip glasa »

Brani si jak papagáj. SMER má oveľa väčšie kauzy ako SAS a to ti ani trošku nevadí. Len dokola opakuješ "kauzičky" okolo Sulíka. Pozri sa prosím ťa čo robili títo ľudia než prišli do SMERu:
Kaliňák (kovošrot), Počiatek(kovošrot + machinácie s bytmi), beňová (spolu s Frunim z BMG založili rádio), Robert Fico (machinácie s pozemkami v Jarovciach - R.F. Development), Flašík, Poór, Brheľ, Paška, Široký - netreba ani komentovať.
Fico sa tiež hral na čistého a čo sa stalo keď prišiel ku korytu už vieme.
Pravica vyčíta Fickovi, že vôbec nerobí sociálnu politiku, lebo berie vraj ľuďom viac.
Blbosť. Zase píšeš hovadiny bez toho aby si si to overil. Fico nikomu nič viac neberie a nezvyšoval dane. Fico nerobí sociálnu politiku preto, lebo sociálne výdavky za jeho vlády nerástli. Rástli výdavky na všetko možné (hlavne aby mal Široký čo stavať) len tie sociálne nejako nebolo vidno. Fico je kritizovaný za to, že rástli výdavky (priame cez rozpočet aj neprieme cez PPP) a neboli kryté príjmami čím nás enormne zadĺžil.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

Šak vy sami ste to tu sami písali, že ako sa dôchodcom žije horšie atď. Tak sa teda rozhodnite, že čo budete písať a nie ako sa vám to hodí. Ja som za korektnú debatu a toto teda nie je.

@Juggler
Ku kauzám jeden dotaz. Aj SDKU ich má viac než dosť. Ale mne osobne je najviac na smiech jedna. Predaj SPP. Ja ako bežný smrteľník som asi rok pred tým pár svojim známym odporučil zbavenia sa dolárov. Spravili to. Pretože každý trocha zasvätený vedel, že bude nasledovať prudký pád. Aj nastal. A nehovor mi, že taký odborník ako je Mikloš o tom nevedel.
A ten tvoj osobný útok. A ako ty vieš, čo robím? A či som niečo dosiahol,alebo nie? Myslíš si, že ak ty povieš, že to nikam nedotiahnem, tak je to pravda? Poviem ti asi len tolko. Som zamestnávateľ a som spokojný. Viac vedieť nepotrebuješ :wink:

A odporúčam prečítať si VÁŠ vlastný thread SASovia. Len potvrdzuje moje slová a obavy. Teraz tu zase hráte divadlo, že ako to nie je pravda. A pritom ste to tam sami písali.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Brani napísal: @Juggler
Ku kauzám jeden dotaz. Aj SDKU ich má viac než dosť. Ale mne osobne je najviac na smiech jedna. Predaj SPP. Ja ako bežný smrteľník som asi rok pred tým pár svojim známym odporučil zbavenia sa dolárov. Spravili to. Pretože každý trocha zasvätený vedel, že bude nasledovať prudký pád. Aj nastal. A nehovor mi, že taký odborník ako je Mikloš o tom nevedel.
A ten tvoj osobný útok. A ako ty vieš, čo robím? A či som niečo dosiahol,alebo nie? Myslíš si, že ak ty povieš, že to nikam nedotiahnem, tak je to pravda? Poviem ti asi len tolko. Som zamestnávateľ a som spokojný. Viac vedieť nepotrebuješ :wink:

A odporúčam prečítať si VÁŠ vlastný thread SASovia. Len potvrdzuje moje slová a obavy. Teraz tu zase hráte divadlo, že ako to nie je pravda. A pritom ste to tam sami písali.
Neútočím na teba. Len ti vravím, že sa stále opakuješ a máš chabé argumenty. A nevravím to sám.
Mám rád konštruktívnu debatu. Keď som čítal od teba tretí krát to isté už som bol rozčarovaný. To je všetko.
Je mi jedno čo si. Keď si zamestnávateľ, o to viac by si mal chápať problémy Ficovej politiky. Nepoznám jediného podnikateľa, ktorý by volil Fica. Čo si šéfom sociálneho podniku, alebo čo?

P.S. Vlákno SaSovia je v poriadku. Ja som nepísal nič iné ako teraz. Skôr si prečítaj svoje príspevky.

Keď si ako bežný smrtelník rok v roku predikoval prudký pád dolára, tak si dobrý. A voči čomu? Nemal si náhodou na mysli prudké posilňovanie koruny?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

JUGGLER napísal: Len ti vravím, že sa stále opakuješ ...
Ja som nepísal nič iné ako teraz. Skôr si prečítaj svoje príspevky.
Nemyslíš, že toto si odporuje? Lebo prvou vetou mi vyčítaš, že sa stále opakujem. V druhej vete mi ako keby vyčítaš, že ty trváš na svojom názore, ale ja tie svoje mením podla vetra. Neviem, či si to tak myslel, ale vypadá to tak.
Akože mne je jedno, že si zastávaš SAS. Máš na to právo. Každý má právo na svoj názor. Ale len tak mimochodom. Nemôžeš vedieť, či som náhodou neprišiel už do styku s pánom Sulíkom pri jednej obchodnej záležitosti. Možno ano a možno nie. Fascinuje ma, že si tak krvopotne zastávaš človeka, ktorého ani nepoznáš (aspoň si teda myslím, že ho nepoznáš. Možno si ho aj stretol pri nejakej biznis-príležitosti. To ale ja nemožem vedieť).
Filip Glasa tu predviedol celkom zaujímavý monológ, resp. prezentoval svoj názor o SaS. A v podstate s ním plne súhlasím. Takže u neho na druhej strane nechápem, že v čom je vlastne problém ? Keďže u Sulíka sa asi zhodneme. Tak či onak. Iba život nám opäť ukáže, kto mal pravdu. Možno sa budeš cítiť trápne, že si ma hanil a možno sa budem cítiť trápne ja, že som ho hneď odsúdil. Je len jeden spôsob ako to zistíme :wink:
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Brani napísal: . Nemôžeš vedieť, či som náhodou neprišiel už do styku s pánom Sulíkom pri jednej obchodnej záležitosti. Možno ano a možno nie. Fascinuje ma, že si tak krvopotne zastávaš človeka, ktorého ani nepoznáš (aspoň si teda myslím, že ho nepoznáš. :
No tak povedz argumenty , keď si sa s ním stretol. Ale neodsudzuj ho na základe toho, že má priateľku, ktorá mala otca v nebankovke.
Mimochodom, najväčšieho chuja v politike - Ruska si veľmi neodhadol, ked si vstúpil do ANO. Páčilo by sa ti, keby som ti na základe toho povedal, že ,,vrana k vrane sadá,,?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

Nechcem tu machrovať, ale Ruska som odhadol veľmi dobre. A preto som ho ani nevolil. Bohužiaľ, podľahol som sľubom svojho kamoša, ktorý ma uchlácholil ako bude dobre, keď aj ja (spolu s ním) vstúpime do ANO. Ako sa nám bude potom sveta žiť a dariť v biznise. To bolo prvý a posledný krát, čo som nedal na svoj inštinkt.(A ver, že nie som na to chvílkové zlyhanie hrdý) Bolo to niečo hrozné ako som písal vyššie. Celé porady strany bolo o tom, že koho firma dostane aké zakázky (keďže to tam bol samý podnikateľ). Častokrát sa to končilo vulgárnymi nadávkami a vyhrážkami. A čo zlepšiť v štáte ako takom, na to sa akosi vždy pozabudlo. Chcelo sa mi grcať. Preto som potom aj vystúpil. Ten kamoš odišiel asi pol roka po mne.
Čo sa týka Sulíka. Je tu veľká hrozba toho, čo spomínal Filip Glasa. No a potom je tu ten jeho pokrivený charakter. Nebudem sa o tom rozpisovať všetkom, lebo to je na dlho. Ale okrem už spomínaného spomeniem ešte jednu vec. SDKÚ stanovilo jasne svoje priority a s kým by išlo do vlády a s kým nie. Tak isto aj KDH. Lenže p.Sulík na svojom kvázy turné hlásal to, čo si myslel, že chce ľud počuť. V Bratislavskom kraji hovoril, že so Smerom určite nie, ale pritom napr. v Nitrianskom už spomínal isté programové prieniky so Smerom. Proste naháňal si hlasy podla mňa podvodom. Neskôr to zdôvodňoval tým, že on síce povedal, že by šiel so Smerom ale iba vraj vtedy, ak by bez neho nemohli zostaviť vládu. Podla mňa ale týmto klamal. Navyše jeho posledné klamstvo. Pán Sulík sa vyjadril, ako išiel od prezidenta: Pán prezident súhlasil so mnou, že krajina je v dezolátnom stave. Prekvapená novinárka sa spýtala ešte raz: To vám povedal? A on: Hej, to mi povedal. Ďalšie klamstvo. Každý, kto si vie zrátať dve a dve vie, že Gašparko by nešiel proti Fickovi, lebo je to jeho kôň. A samotný Gašparko deň pred tým povedal, že Smer mu je najbližšie čo sa programu týka atď. Takže pán Sulík proste zase raz klamal. O iných klamstvách o ktorých ale verejnosť nemôže vedieť, lebo sa odohrali na inom mieste a v inom čase sa nebudem rozpisovať ako som hovoril o pár riadkov vyššie.
Ale veď neskôr uvidíš sám. Ja som o tom hlboko presvedčený. Teraz som sa ti snažil len dať isté vodítko. Možno si povieš aké prkotiny. Ale pamataj, že drobné lži sa raz skĺbia do jednej obrovskej. Tak to proste chodí.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Brani napísal:... podľahol som sľubom svojho kamoša, ktorý ma uchlácholil ako bude dobre, keď aj ja (spolu s ním) vstúpime do ANO. Ako sa nám bude potom sveta žiť a dariť v biznise.
No vidíš. Vstupoval si do politiky, lebo si veril, že sa ti bude dariť v biznise. Vystúpil si, lebo všetci presadzovali len to, aby sa im darilo v biznise.
Brani napísal:
Čo sa týka Sulíka... je tu ten jeho pokrivený charakter. Nebudem sa o tom rozpisovať všetkom, lebo to je na dlho.
Zatial som nepočul žiadne argumenty. Okrem obvinení, čo na neho nakydal Fico a priatelky, čo mala otca v Sune atď.
Brani napísal:
Ale okrem už spomínaného spomeniem ešte jednu vec. SDKÚ stanovilo jasne svoje priority a s kým by išlo do vlády a s kým nie. Tak isto aj KDH. Lenže p.Sulík na svojom kvázy turné hlásal to, čo si myslel, že chce ľud počuť. V Bratislavskom kraji hovoril, že so Smerom určite nie, ale pritom napr. v Nitrianskom už spomínal isté programové prieniky so Smerom. Proste naháňal si hlasy podla mňa podvodom. Neskôr to zdôvodňoval tým, že on síce povedal, že by šiel so Smerom ale iba vraj vtedy, ak by bez neho nemohli zostaviť vládu. Podla mňa ale týmto klamal.
Kecy. Pred štyrmi rokmi boli ochotní ísť s Ficom aj SDKÚ, aj KDH.
KDH bolo ochotné ísť s Ficom aj donedávna, kým sa od nich nevynútilo jasné stanovisko. A keby sa od nich to stanovisko nevynútilo, tak dnes už máme vládu Smer-KDH.
Sulík ako prvý jasne deklaroval, že so Smerom nebude ani rokovať.

Všetci politici klamú. Už si vari zabudol ako Fico útočil na Mečiara keď si robil kampaň a keď prišlo na lámanie chleba, tak s ním vládol 4 roky. A nechal ho kradnúť v rovnakom štýle za ktorý sa mu predtým vyhrážal, že ho pošle do basy a z Elektry urobí materskú škôlku.
Brani napísal: Navyše jeho posledné klamstvo. Pán Sulík sa vyjadril, ako išiel od prezidenta: Pán prezident súhlasil so mnou, že krajina je v dezolátnom stave. Prekvapená novinárka sa spýtala ešte raz: To vám povedal? A on: Hej, to mi povedal. Ďalšie klamstvo. Každý, kto si vie zrátať dve a dve vie, že Gašparko by nešiel proti Fickovi, lebo je to jeho kôň. A samotný Gašparko deň pred tým povedal, že Smer mu je najbližšie čo sa programu týka atď. Takže pán Sulík proste zase raz klamal. O iných klamstvách o ktorých ale verejnosť nemôže vedieť, lebo sa odohrali na inom mieste a v inom čase sa nebudem rozpisovať ako som hovoril o pár riadkov vyššie.
Ďalšie kecy. Ako poznám Gašparka, tam mu to aj povedal. Súkromne. A Sulík sa prekecol, teda povedal pravdu, lebo to je jeho slabina - rozpráva rýchlejšie ako myslí.
Ešte sa nevie správať na verejnosti.
Brani napísal:...
Ale veď neskôr uvidíš sám. Ja som o tom hlboko presvedčený. Teraz som sa ti snažil len dať isté vodítko. Možno si povieš aké prkotiny. Ale pamataj, že drobné lži sa raz skĺbia do jednej obrovskej. Tak to proste chodí.
Mne vodítka netreba dávať. Pre mňa sú všetci politici nevyhnutným zlom. Neexistuje ani jeden, čo nemá za ušami.
Neverím ani jednému. Nikdy som nebol v žiadnej strane a ani nebudem. Raz za 4 roky idem voliť a volím to, čo vyzerá pre Slovensko najlepšie.
Nestojím za Sulíkom. Nepoznám ho. Nezaoberám sa politikou.
Prečítal som si ich program a kým nemám argumenty proti, tak im verím.
Najdôležitejšie pre mňa je, že je to prvá strana po dvadsiatich rokoch, čo nemá eštebákov a bolševikov medzi sebou. Že nemá ľudí, ktorí majú jednoznačne negatívne kauzy za sebou.
A že hlavná línia programu strany je ekonomika, zlepšenie podnikateľkého prostredia a boj proti korupcii.
Kecy o marihuane, buzerantoch a pod. sú pre mňa triviálne.
Uvidíme. Je mi jasné, že stávky na politikov bývajú vopred prehrané. Ale na niekoho treba staviť.

Nejde do hlavy, že ty si podnikateľ a imponuje ti Ficko...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa Brani »

V skratke:
JUGGLER napísal: Sulík ako prvý jasne deklaroval, že so Smerom nebude ani rokovať.
Očividne si nebol na jeho "vystúpení" v nitrianskom kraji. :wink:

JUGGLER napísal: Nejde do hlavy, že ty si podnikateľ a imponuje ti Ficko...
Nie si jediný, čo sa tomu diví. Ale ja to poviem asi takto. Ja mám silné sociálne cítenie. Nie som ako niekto, že dávam zamestnancom minimálne mzdy a sebe postavím honosné sídlo. Alebo, že pokupujem nehnuteľnosti kde sa dá a zamestnanci na minimálnej mzde. Poznám takých plno bohužiaľ. Ja mám jednu zásadu: Ak sa ty postaráš o mňa, ja sa postarám o teba. Tzn, že ak zamestnanec pracuje ako sa od neho očakáva, nevymýšla, nešpekuluje, dá sa na neho spoľahnúť, tak mu vídem vo všetkom max. v ústrety ako sa dá. A samozrejme pridať na plate podľa mojich možností. Ak vymýšla a chce zneužiť mojej dobroty, tak adios. Proste chcem mať poriadok a takých sa zbavujem (tak ako by sa mala zbaviť táto spoločnosť a na to treba niekoho silného). A tým chcem povedať, že je mi tých ludí strašne ľúto, čo pracujú za minimálne mzdy a ich šéfovia si stavajú honosné vily. Je mi to proti srsti a práve presne toto som videl masovo v ANO. A od vtedy sa mi pravica bridí. Možno aj preto bolo dobré, že som do tej strany vstúpil. Videl som, o čom to vlastne je. A možno by aj pomohlo, keby vstúpim do Smeru. Aby som videl, ako to TAM vlastne je. Ale ja už chcem ostať apolitický. Tlačili ma isté kruhy tuto aj za starostu, ale nie, ďakujem. Ja mám svoj piesoček a na tom sa hrám. Chcem rásť a rozvíjať sa a myslím si, že či tam bude Miško, Janko, Robko, Vladko, alebo Riško, tak je to jedno. Nikto mi v tom nepomôže. Iba ja sám. Ale ide mi o tých ľudí, ktorí si proste sami pomôcť nevedia.
Naposledy upravil/-a Brani v Št 17 06, 2010 1:36 am, upravené celkom 1 krát.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: volby 2010

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Aj ja mám silné sociálne cítenie. Len nie som za silný sociálny štát. Dobrú noc.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"