TALENT V INVESTOVANÍ / TRADINGU

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15825
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: TALENT V INVESTOVANÍ / TRADINGU

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tilbur napísal: St 27 12, 2023 12:37 pm
Pozrel som na výsledky ich FundSeeder Composite index – teda Index účtov zložený z tých účtov, ktoré oni vyberú ako najlepšie v rôznych kategóriách.
Čiže berme to ako možnosť pre investorov zainvestovať do tých najlepších a to buď spolu (composite) , alebo v rôznych v kategóriách.

Tu je vyhodnotenie.

FundSeeder Composite index od 1.11.2015 do 19.12.2023 +403% ( 21,98% p.a. )

Fundseeder Composite Index je len take akoze hypoteticke obchodovanie, ako by to mohlo vyzerat. Ak nejaky ucet spravi drawdown, tak ho nahradia inym, aby to lepsie vyzeralo vo vysledkoch. Neobchoduju zive prachy, je to len simulacia. A ked to tak ostane, je to cele zbytocny projekt. Bohuzial.
Ale ten čo účet vyradia, jeho výnos/strata ostane vo výsledkoch, nie?
Tak funguje aj index. Zaradia Teslu, vyradia inú...
Preto ľuďom vysvetlujem, že investujú navonok pasívne, index je však spravovaný aktívne.

Neviem či ,,cezpoľným môžu,, hľadať investorov. V USA si potrpia na legálnych advisorov a tie ich trading skúšky.
Ja som sa kedysi chcel dostať do covestora...a výsledky ich ani tak nezaujímali..radšej chceli hedže fund manažérov na úrovni polovičných výsledkov
indexu, len aby mali investorov s väčším objemom do správy. Všetko bolo o tom, aby to dobre vyzeralo a mohli dlhodobo inkasovať fees.
Aj tak všetko padlo na tom, že málokto vedel robiť nadvýnosy...však to vidíme všade, na C2, na fundseedri, a covestor skončil u IB.
U FS stačí pozrieť, kedy začali činnosť a kolko rokov majú tie fondy ktoré vyzerajú dobre. Jeden umrie, príde druhý... Cintorím som radšej nehľadal.
Výnimky len potvrdzujú pravidlo...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: TALENT V INVESTOVANÍ / TRADINGU

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Problémom je, že citnorín ako písal @chodec, som na FS nenašiel. Rovnako ako ho nevidím ani na C2 a myfx. Cintoríny sa vo všeobecnosti asi ale nemusia :)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TALENT V INVESTOVANÍ / TRADINGU

Príspevok od používateľa osamely chodec »

tomáš virdzek napísal: Št 28 12, 2023 12:23 am Problémom je, že citnorín ako písal @chodec, som na FS nenašiel. Rovnako ako ho nevidím ani na C2 a myfx. Cintoríny sa vo všeobecnosti asi ale nemusia :)
Boli casy boli, ale sa minuli. Ano uz tam nie je, stranku pomenili a tie ucty tam uz nie su.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: TALENT V INVESTOVANÍ / TRADINGU

Príspevok od používateľa Tilbur »

JUGGLER napísal: St 27 12, 2023 7:27 pm
Ale ten čo účet vyradia, jeho výnos/strata ostane vo výsledkoch, nie?
Tak funguje aj index. Zaradia Teslu, vyradia inú...
Preto ľuďom vysvetlujem, že investujú navonok pasívne, index je však spravovaný aktívne.
Rozmuiem, ako funguje index. Prave to si myslim, ze nerobia. Neviem kolko strategii je zahrnutych v indexe. Ale prakticky tam nie su velke zuby. To potom znamena, ze ziadna z tych strategii nevybuchla pocas toho, ked bola zaradena v indexe? To mi pripada ako velmi malo pravdepodobne.
Druha vec je ta, ze ak to realne neobchoduju, tak tam mozu davat len hypoteticke zlozenie ako by to vyzeralo, keby to nahodou obchodovali....

Este si to zhrnme. C2 je mrtvy projekt, ktory ma problem realne prezit. Dvihali dost poplatky uz davnejsie, lebo im to nevychadzalo. Fundeseeder relane s tymi datami co ma, nic nerobi. Je to preto, lebo nemozu zohnat kapital alebo maju nejake legislativne prekazky, aby sa to dalo obchodovat.
Cize v realite k nahananiu investicneho kapitalu pomoze najlepsie reklama a dobre promo ako ma napriklad Gladis. Je to bohuzial tak.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15825
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: TALENT V INVESTOVANÍ / TRADINGU

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tilbur napísal: St 03 01, 2024 11:44 am Este si to zhrnme. C2 je mrtvy projekt, ktory ma problem realne prezit.
C2 je podľa mňa najlepšie zrkadlo reality. Nájdeš tam stálice, ktoré prežili 10 - 15 rokov, ale evidentne už majú problém biť trh...
Všetko ostatné, odhadujem , že cez 95% systémov skape. Čo si cením, že majú cintorín.
Nenechajú nikoho začať znova od nuly bez toho, aby o ňom neostali záznamy. Aj po mne ostali spred 10 rokov, keď som skúšal swingovať:
Prílohy
C2 pokus o swings.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"