VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Jasne, mozno aj do tankov nastupime.. Dobre bude..

Kurnik sopa, skoda ze v show roomoch nie je len jedna spravna dlazba, nemusel by som sa tolko rozhodovat...
Odoslané z počítača
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Truncus »

tomáš virdzek napísal: Po 02 10, 2023 9:38 pm
Ja si ten názor vypočujem a tým končím. Nie Ty s Frantom musíte sústavne vychovávať dospelých chlapov ako keby boli Vaše deti a kázať im, čo majú a nemajú. Ja Vám vravím 2 veci. Že sa to nedá a po druhé, že to už vôbec nie je možné anonymne cez fórum.
Máš neuveriteľnú trpezlivosť. Ja by som im odporučil, aby sa premiestnili na nejaké politické fórum, kde by boli v pohode medzi svojimi a mohli by nerušene vysvetľovať "svoje témy"...

Dospelých chlapov názorovo aj tak nezmenia, keď ani nedokážu reagovať na určité otázky a ešte sa cítia ublížení.
Tvoju prácu ti teda nezávidím... :wink:
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Truncus napísal: Po 02 10, 2023 9:59 pm
tomáš virdzek napísal: Po 02 10, 2023 9:38 pm
Ja si ten názor vypočujem a tým končím. Nie Ty s Frantom musíte sústavne vychovávať dospelých chlapov ako keby boli Vaše deti a kázať im, čo majú a nemajú. Ja Vám vravím 2 veci. Že sa to nedá a po druhé, že to už vôbec nie je možné anonymne cez fórum.
Máš neuveriteľnú trpezlivosť. Ja by som im odporučil, aby sa premiestnili na nejaké politické fórum, kde by boli v pohode medzi svojimi a mohli by nerušene vysvetľovať "svoje témy"...

Dospelých chlapov názorovo aj tak nezmenia, keď ani nedokážu reagovať na určité otázky a ešte sa cítia ublížení.
Tvoju prácu ti teda nezávidím... :wink:
Pretože som ako admin spoznal dobre, nehovorím úplne, obe strany. A medzi nimi nie je ďaleký priestor na normálnu diskusiu, lenže to by museli najskôr obe strany chcieť :) Tak sa tak po večeroch "nudím", snažím a dúfam, že to raz aj mojim pričinením nejak niekedy nastane.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

A prečo by ich mal niekto mazať George, akurát píšem odpovede Vám obom :)
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Odkiaľ je ten text? Dajte mi link, neviem sa k nemu dopátrať cez search na fóre. Dík.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Franto napísal: Po 02 10, 2023 10:04 pm
Nikto Ťa neobvinil, len som napísal, že to tu pôsobí tak, ako keby to tu financoval sám Putin. Jasné, že si nemyslím, že by to tu skutočne financoval Putin :D Ale chvíľami to tu naozaj tak pôsobí.
Tak načo to tu vôbec píšeš? Vieš vôbec ako funguje google? Práve si ma zaradil medzi podporovateľov Putina. S mojim menom a priezviskom. Ty anonymne nepatríš k nikomu, aký luxus.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Zdroj poprosím oboch. Aj Georga aj Franta na ten text.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Nakoľko tu teraz vznikla dosť hustá atmosféra, ktorej myslím rozumie len zopár ľudí, dovolím si jednu vec, na odľahčenie.

Skoro som zabudol. To s tým Dzurindom ma celkom prekvapilo, čo si napísal. Tú foto - teda ten vtip, čo som sem dal, bol myslený naozaj ako vtip, však som to tak aj našiel na FB. Iné som nevybral, prepáč. Každopádne joke, nikdy nie je nikdy zlý a politický pred voľbami už vôbec nie. Som dospelý a nemám 15. Ja s politikmi večer nezaspávam, takže ma ich kritika a vtipkovanie o nich nijak netrápi. Ale zabáva.

S tým Dzurindom, čo si tu písal, že sa zaslúžil o progres Slovenska ja osobne nemám žiaden problém. Tiež si to myslím a tiež to tak vnímam. Každopádne to mi nebráni spraviť si v diskusii aj vtip. Hlavne keď sa to politiky a POLITIKOV týka.

Prikladám Ti teda nový vtip, čo ide na FB. Ten vtip som nevytvoril ja. Taký vtip koluje.

vysledok volieb.jpg
vysledok volieb.jpg (36.46 KiB) 1616 zobrazenia

A keď sme pritom pánovi Dzurindovi. Sám Dzurinda v jednej predvolebnej diskusii povedal, zrejme si to počul. Že by nevypínal dokonca ani len dezinformačné weby (dúfam, že tento tak neberieš), lebo z dezinformáciami sa bojuje s informáciami. Sorry ak som to povedal nepresne, podstatu toho som dúfam vystihol. Na budúce sa iste stretnem aj s názorom, že som dezolát a demagóg ako Fico. Však čoby nie. Ale to je jedno. Mňa napr tieto vtipy pobavia, neviem ako Teba. Teba si nie.

Ešte vsuvka: už som tu bol aj za podporovateľa progresívcov, teda PS. Tu budem vždy za niečo, čo niekoho napadne. Aj za Putina.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

george1 napísal: Po 02 10, 2023 10:40 pm Prosím moderátorov aj admina, aby tento príspevok od Frantu nebol vymazaný. Franto urobil copy príspevkov (nie sú to Frantove vety , pre tých kto nečíta viac)


Prečo by sme to mali vymazávať ? Však to súvisí s témou Volby2023.

Franto povytrhával moje vety z kontextu. Polovicu som napísal ja. Druhá polovica bola vytrhnutá z článkov, ktoré som citoval. Všade, kde vidíte slovo ,,amíci,, som písal ja. Väčšina z toho sú staré príspevky, písané pred vojnou. Takže od Franta riadna podpásovka, ked vyťahuje citáty na mňa teraz počas vojny.

Ten slávny citát čo tu Franto neustále opakuje ,,Aj amíci, aj rusi sú kurvy,, bol reakcia na to, ked sa dvaja diskutéri hádali, kto je väčšia kurva:
JUGGLER napísal: Po 10 01, 2022 1:13 am Nehádajte sa. Aj amíci, aj rusi sú kurvy. Každé negatívum na jednej strane viete vyvážiť pozitívom na druhej strane, ale viete to aj obrátiť.
Ale to už (kurva) Franto nenapísal. Naopak, ešte si 2 x rypol, že rusov som označil za kurvy len zo slušnosti.
Samozrejme, ked sa vytrháva z tisícov textov účelovo veta za vetou, tak z Jugglera vznikne obraz triedneho nepriateľa Západu a milovníka Putina.
Ďakujem za nálepku. Akurát, že s nálepkovaním u mňa nemá šancu nikto pochodiť.

Nepochodili komunisti, nemajú šancu ani ideoologickí fašisti.

Franto: ty sa správaš ako totalitno-ideologický kat. Je mi ťa ľúto. Zároveň si myslím, že ty tu nechodíš kvôli diskusii.
Máš snahu rozvrátiť akúkoľvek politickú a spoločenskú diskusiu, ktorá nie je podľa teba politicky korektná.

Vieš čo? Ja pre teba nebudem prispievať. Dávam si záväzok, že zo všetkými investično-ekonomickými príspevkami sa stiahnem na celý mesiac do VIP sekcie.
Pre teba a pre verejnosť budem prispievať iba k politickým a spoločenským témam.

ALL: Nakoniec citujem to, čo som vtedy napísal Frantovi. Platí to navždy:
JUGGLER napísal: Po 10 01, 2022 1:13 am Nehádajte sa. Aj amíci, aj rusi sú kurvy. Každé negatívum na jednej strane viete vyvážiť pozitívom na druhej strane, ale viete to aj obrátiť.
....................................
Pre mňa je kritika hybnou silou pokroku. Práve preto že funguje sloboda slova. To je základom demokracie.
Tí, čo vidia nedostatky, otvorene krititizujú. Tí, čo robia chyby – musia čeliť kritike, vysvetľovať.
Ak je kritika oprávnená, robí sa náprava. Spoločnosť sa posúva vpred.

Ak kritiku potlačíš, správaš sa presne ako Putin.
Uveríš, že máš patent na rozum a každý odporca sa stane tvoj nepriateľ. Potláčaním nepriateľa vytváraš ilúziu, že všetci s tebou súhlasia a že všetci musia držať spolu.
Kto vybočí, ten je zlý.
Takto sa vyrába totalitný režim.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

george1 napísal: Po 02 10, 2023 11:50 pm
tomáš virdzek napísal: Po 02 10, 2023 11:31 pm Zdroj poprosím oboch. Aj Georga aj Franta na ten text.
Tomáš, predpokladám Franto si dal prácu a urobil copy viet z histórie v diskusii.
Skusmo som dal do pola " vyhladávanie" - v sekcii fórum vyhľadať niektoré citácie z tohoto Frantovho príspevku, vyhľadávanie mi našlo kde tieto vety boli použité, napríklad:
search.php?keywords=s%C3%BA+to+am%C3%AD ... +bud%C3%BA+

search.php?keywords=Akokolvek+to+skon%C ... e+im+Putin

search.php?keywords=Najviac+vojen+a+naj ... +maj%C3%BA+

Franto jednoducho vyhľadal v diskusii fóra tieto vety. Ak ty chceš si vyhľadať, kde v diskusii boli použité, použi vyhľadávanie vo fóre, mne to funguje. Treba zadať menej ako 10 slov do vyhľadávania
Ak spravil celkom účelový výber "ovocia" pre seba (Franto) ( a Ty sa k tomu ešte priznávaš), tak ste práve u mňa celkom klesli. Pekný pokus o komplot. Porušili ste definitívne to čo sa volá demokracia. A s týmto Vám obom páni nemienim pomáhať nikdy. Práve ste ukázali o čo ide. Ďakujem, viac mi netreba. Končím s celou diskusiou.

PS: a medzi nami, ja som si ani nestihol prečítať Jugglerov príspevok predo mnou, lebo som ihneď reagoval na ten kontext, že si niekto niečo poskladal. Na budúce si poskladám ja niečo na tebe George alebo na Franta. Vy si potom niečo poskladajte na mňa a tak ďalej a tak dookola. Celé ste to posrali chlapi. Viete prečo? Lebo nie ste schopní rešpektovať. Iba sa vnucovať. Ja Vás k tomu, že odmietam proruské názory nepotrebujem. Vy potrebujete ale všetkých a všetko, aby si vypočuli, prečo Vy a Vaše slová sú iste to naj.

PS2: ja som rovnakého názoru ako Vy dvaja mimochodom, čo ma ale maximálne dostáva, je Vaša priam koordinovaná snaha tlačiť na mňa a na celé fórum. Tu sú dospelí ľuďia opakujem.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Mám takú otázku, to ste si nejak spoločne dohodli dnes, že budete obaja na mňa vybiehať naraz? Skúste úprimne. Načo riešiť blbosti, buďme priami. Však ste dvaja anonymy.

Opakujem, že ja nemám 15 rokov. Ostatné poriešime zajtra. Dobrú noc páni. Mám o čom premýšľať. Zajtra to dokončíme, čo sa tu začalo už dávno kedysi.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 666
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Mozno len chyba empatia , ja rozumiem prispevku ze aj amici aj rusy su kurvy a uplne s nim suhlasim , vysvetlim

Rusko sa na rozdiel od ameriky nehra na policajta sveta ( aj ked by chcelo multipolarnt svet co Putin povedal uz tusim v 1996 ked ho nikto este ani nepoznal )

Policajt ( na rozdiel od beznych ludi ktory mozu robit vsetko co im zakon nezakazuje ) musi konat iba tak co mu zakon dovoluje , co je teda zakon medzinarodny tretny sud ? OSN?

Usa sa vyhrzali ICC v haagu ak zacnu vystretovat vojnove zlociny v afganistane

https://www.aktuality.sk/clanok/621881/ ... u-v-haagu/

Toto je len jeden priklad z nedavnej minulosti , je toto spravanie policajta alebo diktatora?

Tolko prikladov nerespeketovania osn a napadnutia ineho statu bez suhlasu BR OSN existuje ze je zbytocne sem davat nejaky priklad , aktualne napriklad co robi US Army v Syrii a preco chrania ropne plia na cudzom uzemi ? Maju k tomu mamandat BR OSN? Alebo zase je to policajt ktory nekona podla zakona

Mame radi americke produktu aj ucet mam u americkeho broker , vsetko to je krasna pravda to ale neznamena ze som ok s tym ako sa USA spravaju vo svete
JanH
Gold Member **
Príspevky: 490
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 168 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JanH »

george1 napísal: Ut 03 10, 2023 4:31 am Opakujem, keď si nájdeš čas, poprosím o komplet výmaz mňa aj mojich príspevkov, až na moju reakciu (od používateľa george1 » Ut 10 03, 2023 12:51 am), ak je to možné, ďakujem
@ George1, Franto -> co sa tyka pohladu na svet, zdielame podobny nazor. Na druhej strane, ked ma niekto iny nazor ako my traja, to neznemena, ze ten nazor je zly. Je to vec priorit a kazdy ma rebricek priorit a hodnot postaveny inak. Musime to respektovat.
Vyjadrim sa k dvom bodom tusim od Franta.
  • Forum nikdy nebude chrlit jeden novy status za minutu. Proste ak ma byt obsah prinosny, staci kadencia taka aka je. Ekonomika nie je taka dynamicka, aby si to vyzadovalo prispevok kazdu minutu. Ak mas nejeky napad, ako prilakat novych clenov resp. ake nove temy otvorit, sem s nimi.
  • Tiez nesuhlasim, ze toto forum je konspiracno-proruske. Nezaznamenal som, ze by sa tu zdielali vyslovene konspiracne teorie najhrubsieho zrna alebo ody na Rusko. Pokial si niekto mysli, ze cesta k mieru na UA sa docieli odovzdanim nejakej casti jeho uzemia agresorovi bez namietok, je to jeho romanticka predstava a nema zmysel to dalej komentovat.
@Tomas, Juggler mozno by bolo vhodne toto vlakno presunut z hlavneho panela, kedze z hladiska ekonomiky sa uz toho vela neprebera a prispevky brat z Vasej pozicii menej osobne. Je po volbach, boli demokraticke, bola vyslovena vola ludu. Pre mna uz vlakno volby 2023 nie je aktualna tema, skoncila sa vhodenim mojho hlasu do urny a toto je moj posledny prispevok v tomto vlakne. :)
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Truncus »

george1 napísal: Po 02 10, 2023 10:09 pm
pafe napísal: Po 02 10, 2023 2:31 am A kde mas Sorosa? Si celkom na neho zabudol...ideologiu tam mas, aj bububu migrantov, samozrejme USA riadi nase zivoty, zle NATO lebo bombardovalo Srbsko (ti mozu byt este radi ako dopadli za tie svinstva co robili v byvalej Juhoslavii)....ale ten Soros mi tam chyba...tak skus ho tam este nejak prepasovat nech to ma poriadne grady :lol:
:like:
tvoja reakcia bola ok
Pre mimovládkarov, ktorí celý život žijú z peňazí iných a nič hodnotné a praktické pre spoločnosť neurobili to je iste dobrá reakcia...
Mimochodom, v Srbsku doteraz umierajú ľudia na rakovinu a rodia sa postihnuté deti, pretože NATO použilo zakázanú muníciu s ochudobneným uránom a kontaminovalo tam životné prostredie...A áno, toto sú tvrdé fakta a nie ideologická masírka...
Ale pochybujem, že "senzitívnym" osobám by to prekážalo...Sú to predsa zlí Srbi...
Máte dvojitý meter posudzovania reality, neobjektívny. Tak sa k mieru, prosperite a ani demokracii nedá dopracovať.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Pani kadrovaci , tak sa volali za socialzmu preverovaci len jedneho spravneho nazoru, to pre mladsich (a ozaj existovali). Prosim preverte podla tu popisanych prispevkov na tomto fore vsetkych prispievatelov ci su politicky korektni podla vasho jedineho neomylneho nazoru. Vyselektujte nevhodnych aby sme uz raz a navzdy ocistili forum a neboli klub pomylencov.
citacia Franto :

Však to tu pôsobí ako klub pomýlencov, ktorí síce hľadia na zapad no zároveň majú ako hlavný terč na kydanie svojich exkrementov práve ten západ.

Ps. Kadrovakov som si za komancov zazil dost a komancovia mne a mojej rodine riadne zneprijemnovali zivot. Takze dalsich vykladacov co je vhodne a co nie neprosim. Dakujem.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Truncus »

osamelý chodec :

Kádrovčíči, to je známa profesia určitých individuí za vlády komunistov. Každý totalitný režim ich potrebuje a že končí demokracia, pluralita a sloboda názorov sa dá poznať práve podľa zvýšenej aktivity kádrovákov presvedčených o svojej pravde, pričom ide len o ideológiu a manipuláciu...
Keď niekto tvrdí, že treba vyhadzovať ĺudí z práce za názor, že treba vyčistiť fórum od proruskej propagandy, že kvoli tomu odcházajú diskutéri, že "demokraciu" musia chrániť kádrováci, keď sa nepriamo vydiera admin a obviňuje, že je na strane proruskej propagandy, tak je to kádrovanie kádrovčíkov...

Pretože pravda sa dá ĺahko obhájiť faktami aj bez kádrovania nejakej ideológie...Pravda nepotrebuje kádrovčíkov. Ideológie a kádrovčíci sú potrební pre každú krajinu, spoločnosť a štát ,ktorá sa zvrhla do totality, pretože bránia pokrivený režim...

Ja sám som tuším obvinil Tomáša, že je na strane PS a potom som sa mu omluvil, keď som si priznal chybu. Myslím si o ňom, že sa hodne snaží byť objektívny a nestranný ...Jeho politické názory sú však jeho vec...A myslím, že moderuje fórum dobre.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

george1 napísal: Po 02 10, 2023 9:54 pm Otázka stojí, či v situácii, kde susedný slovenský štát bol vojensky napadnutý (a agresor sa vyhráža vojenským napadnutím ďalších východoeurópsky štátov) tolerovať zverejňovanie názorov, ktoré viac či menej propagujú vojenského agresora.
Jednostranne zdeformovana demagogia. Protiargumenty:
1) V rokoch 1991-2013 sa na odzbrojenej Ukrajine nebojovalo
2) V Bukuresti 2008 a pri nasledujucich NATO stretnutiach, NATO predstavitelia otvorene prehlasili, ze sa chystaju expandovat do Moldavksa, na Ukrajinu, Gruzinsko, potencialne Armensko. Ak si si nevsimol USA nevylucuju odvetnu vojensku agresiu uz pri zalezitostiach ako je vojenske paktovanie nejakeho tichomorskeho ostrovneho ministatiku z Cinou.
2) Prvym aktom vojny bolo ozbrojene zvrhnutie vlady v Kyjeve na prelome rokov 2013-2014 financne a materialne podporovane CIA. (Ked sa jedna o zvrhnutie vlady v Nigeri, to uz zrazu nie je OK?) Nasledovala 9 rokov trvajuca obojstranna eskalacia z mesiaca na mesiac horsie a horsie.
Franto napísal: Ut 03 10, 2023 12:46 am A áno, očakával by som na takomto fóre skôr rozum a nie konšpirácie. A tiež skôr príklon k USA ako k Rusku. Neporovnávame predsa ich prírodu, ani nejde o to, ktorá z tých 2 krajín je nám bližšia jazykom. Ide tu o to, ktorá z tých 2 krajín je nám bližšia hodnotovo a zriadením. Z ktorej krajiny nám čo hrozí? A naopak s ktorou sa dá rátať, ktorá drží sľuby. Nie náhodou Rusko zradilo aj svojho mladšieho a slabšieho brata?
Na nejakom zenskom fore alebo v RTVS pri snahe vyrobit citotu reportaz by si mozno uspel. Tam kde sa pouziva logika a cisla je zdeformovanost prispevku zjavnejsie.

USA nam "pre istotu" zabrali vojenske letiska, ak si si nevsimol. Nas spojenecky Wermacht 1944 a Varsavsky pakt 1968 nam tiez pre istotu zabrali vojenske letiska. Kedze vtedy sme si s nimi "boli ideovo blizsi" a mali sme jasne, odkial ocakavat utok.
Rusi zradili mladsieho slabsieho brata - myslis Bielorusov? Ci myslis Janukovica, ked mu neposlali tanky na rozohnanie Majdanu za cenu 1000 obeti nez radsej 200000 obeti za ktore si volil ty?

Protiargumentacia na ostatne asi nie je ani potrebna. Tam asi kazdy co si vie spocitat 2+2 zbada, ze tam je spisana jednostranna polopravda.
JanH napísal: Ut 03 10, 2023 7:26 am @ George1, Franto -> co sa tyka pohladu na svet, zdielame podobny nazor. Na druhej strane, ked ma niekto iny nazor ako my traja, to neznemena, ze ten nazor je zly. Je to vec priorit a kazdy ma rebricek priorit a hodnot postaveny inak. Musime to respektovat.
Vyjadrim sa k dvom bodom tusim od Franta.
Z 90% suhlasim s tym, co si napisal. Ja by som to napisal trochu inak v zmysle, ze aj ak nejaky nazor pokladam za zly, pripadne by aj objektivne bol zly, treba respektovat, ze niekto taky nazor moze mat a dokonca by mal mat pravo ho aj povedat. Lebo on si trebars moze mysliet, ze ten jeho nazor objektivne nie je zly ale ze ten moj nazor je objektivne zly.
A ak klesne do stavu, aby nam nejake ministerstvo vo Washingtone alebo nejake ministerstvo v Moskve urcovalo, ktory nazor "je objektivne zly", tak to je vtedy uz ten skutocny koniec demokracie.
(Pricom na ceste k tomu urobili niektore kroky uz aj vo velkych USA a nie len vo velkom Rusku.)

Verejna "kritika SVO" je v Rusku zakonom zakazana. Jasny znak politickej cenzury. Diskusia zakazana.
V NATO krajinach je "verejna kritika NATO zahranicnej politiky" zakonne este len redukovane zakazana. Lebo zapadny blok bol vzdy schopnejsi vo veciach ako reklama, obal, vytvaranie zdania. Cize namiesto priameho zakonneho zakazu v mohych veciach vyuzivaju radsej "vplyv neziskovych organizacii", ovladnutie 90% masmedialneho priestoru a vytvorenie dojmu "toho spravneho nazoru, ktory maju vsetci - CELY SVET", pretlacenie nejakeho obmedzenia vo forme "prilepenej" k inej, znacne nesuvisiacej zalezitosti.

Vzdy sa musim zasmiat nad prilepenim hlasovania o Eurovale vystavujucom EU riziku kvoli Grecku a nemu podobnym bankrotujucim statom, ku hlasovaniu o dovere vlady. Akoby to bolo nieco, co perfektne spolu suvisi.
Gol do vlastnej branky v priamom prenose. A uplne najzabavnejsie boli potom tie chaoticke pokusy vysvetlit to sialene rozhodnutie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

george1 napísal: Ut 03 10, 2023 10:49 am Práve preto ak vidím, že niekto propaguje nedemokratický režim, ak niekto šíri osvetu ruského režimu, považujem za potrebné, aby sa nemlčalo. Pretože mlčať môže znamenať veľa pre budúcnosť. Vyjadrenie nesúhlasu s napísaním propagandistického, zavádzajúceho či nepravdivého názoru nie je kádrovanie, ale slušnosť.
Problem nie je, ze by podporovatelia sucasnej NATO politiky ohladom Ukrajiny mali mlcat, ale ze by mali dat sancu aj inym povedat pripadny aj opacny nazor.

george1 napísal: Ut 03 10, 2023 10:49 am Pozri si moje príspevky zo včerajška, snažil som sa nebyť konfrontačne útočný na konkrétneho diskutujúceho. Bez osobných invektív.
Suhlasim. Rovnakym sposobom, ako si Tomasovi ozrejmil, ze kde Franto vlastne nabral tie citaty, by som mu to napisal aj ja.
george1 napísal: Ut 03 10, 2023 10:49 am Moje rozhodnutie odísť z tohto fóra nie je iba kvôli tomuto.
Najväčší podiel majú proruské príspevky. Moja rodina bola komunistami postihnutá aj väznená. Ťažko sa mi čítajú proruské príspevky, ktoré pochlebujú zločinnému režimu.
Mna vyslichali NACISTI devenko. NACISTIII !!! Mi to pripomina dedka z toho filmu.

Predsa iste rodinam aspon 80% z nas komunisti pobrali velke rozlohy poli a lesov a "zostatnili to". Niektorym mozno aj nejake vyrobne podniky. Moji predkovia tiez boli vazneni ze to, ze "nechceli podpisat - prehniti kulaci".

Co to ma akoze spolocne s expanziou NATO na Ukrajinu v poslednom desatroci a ze tlacia na pilu bez ohladov na to, ze stupnuju vojnu s Ruskom? (Zrejme cielene, aby USA udrzali obchodne oddelenie EU od Ruska.)
george1 napísal: Ut 03 10, 2023 10:49 am Aktuálne som na Slovensku, ale s mojou rodinou pravdepodobne budeme chodiť v budúcnosti na Slovensko menej a menej, zažili sme tu xenofóbiu. Mrzí ma to o to viac, že Slovensko mám rád.
Budeme to tu musiet bez teba teda nejako prezit.
V Litve uz ostalo len par stareckov - ostatni buduju uzasnu buducnost v skvelej EU, v UK a USA.

Nech sa Vam tam vsetkym velmi dobre dari. :beer:
george1 napísal: Ut 03 10, 2023 10:49 am Toto fórum je v prvom rade o investovaní, najlepšie by bolo, ak by tu vôbec neboli vlákna o politike, príspevky o politike. A ak už sú, tak majiteľ a admin fóra si musí odpovedať na otázku, prečo tu tieto vlákna sú a prečo ich tu chce.
Tato tema sa tu preberala uz viac krat a odpoved bola, ze "off-topic a politika" vlakna tu boli uz za Filipa Glasu a nejakym sposobom fungovali a prinasaju zrejme aj nejaku cast navstevnosti/citanosti.

Tiez som uz X krat navrhoval, ze by "off-topic a politika" vlakna boli iba dve a kazdy by svoj prispevok hodil bud do "argumenty v prospech NATO" alebo "argumenty v prospech Ruska/Ciny". A ak by sa citatel chcel naspeedovat NATO viziou, tak by si otvoril to prve vlakno a cital by dosyta.
Mozeme tu bezkonfliktne fungovat v dvoch oddelenych bublinach. Ja vam do NATO vlakna obcas tiez pridam nejaky prispevok o nejakom zlyhani v Rusku alebo v Cine. (Napriklad tu mesacnu sondu Rusi nezvladli.)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Môj súkromný názor:
george1 napísal: Ut 03 10, 2023 10:49 am Ja som bol rozhodnutý odísť odtiaľto už pred časom, keď som bol znechutený príspevkami od niektorých užívateľov, ktorí evidentne mali proruské príspevky.
...ak vidím, že niekto propaguje nedemokratický režim, ak niekto šíri osvetu ruského režimu, považujem za potrebné, aby sa nemlčalo
...Jednoducho som chcel, aby aj ostatní videli pohromade tieto príspevky. Mňa prekvapilo, koľko proruských a protiamerických viet je na fóre, neskúmal som kde v histórii sú a kto ich napísal.
...Mňa prekvapilo, koľko proruských a protiamerických viet je na fóre, neskúmal som kde v histórii sú a kto ich napísal.
...Moje rozhodnutie odísť z tohto fóra nie je iba kvôli tomuto.
....Najväčší podiel majú proruské príspevky.
...Ja som sa snažil nebyť útočný voči druhým, nie vždy sa mi to podarilo, niekedy som reagoval prirýchlo.
George. Si posadnutý naratívom, že fórum je proruské. A skočil si na lep Frantovi, ktorý v snahe zaútočiť na mňa, urobiť zo mňa dezoláta a konšpirátora povytrhával vety z kontextu.

Ja tu mám 15 000 príspevkov. Môžeš z toho povytŕhať čo len chceš a vytvoríš obraz aký len chceš. Pretože za 15 rokov som tu písal ku kadečomu, aj som si ponadával, aj som sa pohádal, proste nie sme v slušnom slovenskom parlamente, ale na obyčajnom diskusnom fóre.

VIP sekcia vznikla práve preto, že vo verejnej diskusii začalo nálepkovanie, útoky a provokácie za vyjadrenie slobodného názoru.

Ak si si nevšimol tvoja tolerancia voči iným názorom je takmer nulová.

Ak je toto tvojou životnou filozofiou a nedokážeš tolerovať iný názor, nepatríš do našej súkromnej komunity.
Vo VIP komunite je 53 ľudí, ktorých som vyberal ja. Zobral som si to na starosť preto, lebo som stratil chuť prispievať pre takých útočníkov a kádrovákov ako je Franto.

Prepáč, ale ja chcem svojími prispevkami priniesť fakty, informácie, pomôcť ľuďom v investovaní a vyjadriť svoj slobodný názor - venoval som fóru tisícky hodín zo svojho života. Tak si myslím, že mám právo rozhodnúť sa pre koho chcem prispievať a pre koho nie.

VIP sekcia nie je ničím výnimočná, len nie je prístupná verejnosti.
Ak má taký provokatér ako Franto naštve, prispievam len tam. Je to moja slobodná vôľa diskutovať s kým chcem.
Prístup do VIP je pre aktívnych diskutérov s históriou, ktorí sú nekonfliktní, tolerantní voči akémukoľvek názoru a neútočia na iných.
Máme tam ,,politiku bez cenzúry,, kde si každý píše, čo len chce a funguje to bez konfliktov, bez poučovania, bez kádrovania.
Celá VIP sekcia je len pridaná hodnota pre členov, ktorí tvoria základ fóra a sú voči iným tolerantní.
VIP nie je viditeľný pre verejnosť a nie je pre členov, ktorí sú znechutení príspevkami iných. Je to akoby sme sedeli 50 ľudia na pive.
Tak prebiehajú i naše stretká. Nikdy nikto nikomu nevyčítal jeho názor a máš pravdu: ak máš byť znechutený z názorov iných, dobre že si na stretko neprišiel.


Konštatujem , že v tomto slušnom vlákne zameranom na Volby 2023 vznikla načisto rozvrátená diskusia.

Napíšem teraz svoj osobný názor. Či sa niekomu páči, alebo nie:

Hlavný rozvracač, kádrovčík a vinník v tomto vlákne je podľa môjho osobného názoru Franto.
Provokuje, poúča ľudí o tom aký majú mať názor, argumentuje ad hominem.

Aby nevzniklo nepochopenie ad hominem = argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.

V našom prípade to priamo škodí portálu, lebo Franto kvôli názorom jednotlivca nálepkuje portál ako protispoločenský, konšpiratívny a proruský ( rozumej platený Putinom, čo je už vrchol drzosti )

Vadia mi aj príspevky off topic a desiatky bezcenných komentov vo forme pokecu.

Hlavný expert na vnášanie off topic do tématických vlákien je podľa mňa jaroslav80.

Vo VIP sekcii hlasovalo 2/3 ľudí za to, aby sa vojna na UA verejne nepreberala až kým neskončí !
Ale Jaroslav nám tu Ukrajinu, Zelenského, Nato a Rusko vnáša do každej debaty.

To si treba povedať otvorene a verejne.

Ak chceme riešiť budúcnosť fóra, podľa mňa musíme zabezpečiť DEMOKRACIU a SLOBODU.
To znamená, nech verejná diskusia beží tak, aby sa páčila väčšine. Súkromná nech si beží tak ako sa rozhodneme súkromne.

Preto som sa rozhodol, že urobím verejné hlasovanie o tom, koho tu väčšina chce a koho nie.
Už dávno som navrhoval, aby systém lajkov bol doplnený systémom dislajkov, aby sme vedeli, čo sa tu ľuďom páči a čo nie.
Alebo citrónik na vyjadrenie, že príspevok sa mi nepáči.

Hlasovaním ponúknem fóru aj moju abdikáciu.
Ak fórum chce aby operovali takí provokatéri a kádrovčíci ako Franto a moje príspevky sú pre väčšinu spoločensky a ideologicky neprijateľné, nebudem mať problém odísť odtiaľ. Vox populi, vox Dei.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Glogol »

snazim sa toto vlakno ignorovat nie vzdy sa mi to podari , parkrat som aj mal nieco napisane a pred odoslanim som radsej zrusil ale podla mna riesenie napatia je tu jednoduche - kedze od volieb ( minimalne) to velmi nie je o ekonomike -> presun do nazorov alebo off-topicu alebo nejako vymaz z hlavnej stranky -> hned bude klud ( aspon si myslim kedze osobne do off-topicov chodievam iba cas od casu urcite nie denne tak si myslim ze aj ostatni podobne).
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Glogol napísal: Ut 03 10, 2023 12:23 pm ale podla mna riesenie napatia je tu jednoduche - kedze od volieb ( minimalne) to velmi nie je o ekonomike -> presun do nazorov alebo off-topicu alebo nejako vymaz z hlavnej stranky -> hned bude klud ( aspon si myslim kedze osobne do off-topicov chodievam iba cas od casu urcite nie denne tak si myslim ze aj ostatni podobne).
:like:
Tiez riesenie.
pafe
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 31 12, 2020 12:11 am
Has thanked: 5 times
Been thanked: 26 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa pafe »

Truncus napísal: Ut 03 10, 2023 7:50 am
george1 napísal: Po 02 10, 2023 10:09 pm
pafe napísal: Po 02 10, 2023 2:31 am A kde mas Sorosa? Si celkom na neho zabudol...ideologiu tam mas, aj bububu migrantov, samozrejme USA riadi nase zivoty, zle NATO lebo bombardovalo Srbsko (ti mozu byt este radi ako dopadli za tie svinstva co robili v byvalej Juhoslavii)....ale ten Soros mi tam chyba...tak skus ho tam este nejak prepasovat nech to ma poriadne grady :lol:
:like:
tvoja reakcia bola ok
Pre mimovládkarov, ktorí celý život žijú z peňazí iných a nič hodnotné a praktické pre spoločnosť neurobili to je iste dobrá reakcia...
Mimochodom, v Srbsku doteraz umierajú ľudia na rakovinu a rodia sa postihnuté deti, pretože NATO použilo zakázanú muníciu s ochudobneným uránom a kontaminovalo tam životné prostredie...A áno, toto sú tvrdé fakta a nie ideologická masírka...
Ale pochybujem, že "senzitívnym" osobám by to prekážalo...Sú to predsa zlí Srbi...
Máte dvojitý meter posudzovania reality, neobjektívny. Tak sa k mieru, prosperite a ani demokracii nedá dopracovať.
taki mimovladkari urobili pre tuto krajinu daleko viac ako dezolati a konspiratori, ktori vypisuju svoje blaboly kade tade po diskusiach lebo je to ich jedina moznost ako sa realizovat v ich skrachovanych zivotoch.
NATO zabitim mensieho mnozstva ludi zabranilo zabitiu vacsieho mnoztva ludi. to je kruta objektivna realita..takto to proste funguje na tomto svete. aj este dlho asi bude...
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Truncus »

JUGGLER napísal: Ut 03 10, 2023 12:04 pm
Preto som sa rozhodol, že urobím verejné hlasovanie o tom, koho tu väčšina chce a koho nie.
Už dávno som navrhoval, aby systém lajkov bol doplnený systémom dislajkov, aby sme vedeli, čo sa tu ľuďom páči a čo nie.
Alebo citrónik na vyjadrenie, že príspevok sa mi nepáči.

Hlasovaním ponúknem fóru aj moju abdikáciu.
Ak fórum chce aby operovali takí provokatéri a kádrovčíci ako Franto a moje príspevky sú pre väčšinu spoločensky a ideologicky neprijateľné, nebudem mať problém odísť odtiaľ. Vox populi, vox Dei.
Ja by som bol skor za ten citrón u príspevkov a presunutie tém, ktoré sa zvrhnú do off topic. Ja by som nikoho nevyhadzoval nátlakom hlasovania diskutérov.
Juggler a o sebe nedávaj hlasovať, lebo až odídeš, tak najskor toto fórum skončí a to by bola škoda... Tým nemyslím, že by bolo hlasovanie za tvoj odchod úspešné... :D
Možno fórum nie je plne profesionálne, ale je tu spústa podnetov a informácií, ktoré sa možu mnohým hodiť...
Normálny diskutér dokáže fungovať, aj keď ho iní kritizujú a kto dobrovoľne odíde, tak to nedáva a je to jeho vec a jeho problém.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Truncus »

pafe napísal: Ut 03 10, 2023 12:53 pm
taki mimovladkari urobili pre tuto krajinu daleko viac ako dezolati a konspiratori, ktori vypisuju svoje blaboly kade tade po diskusiach lebo je to ich jedina moznost ako sa realizovat v ich skrachovanych zivotoch.
NATO zabitim mensieho mnozstva ludi zabranilo zabitiu vacsieho mnoztva ludi. to je kruta objektivna realita..takto to proste funguje na tomto svete. aj este dlho asi bude...
Dokonalá odpoveď ako od mimovládkara...Pokladám za stratu času na toto reagovať.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2844
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 112 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Rokosák »

Like povzbudzuje, dislike vyvolava zaporne pocity. Like podla mna staci.

V poslednej dobe celosvetovo rastie nespokojnost, ktoru vyuzivaju isti ludia. Mozno im ide o princip "rozdeluj a panuj". Neviem! Ale uz aj tak sme roztriesteni a to nielen na Slovensku.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
vladko11
Active Member
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa vladko11 »

Glogol napísal: Ut 03 10, 2023 12:23 pm snazim sa toto vlakno ignorovat nie vzdy sa mi to podari , parkrat som aj mal nieco napisane a pred odoslanim som radsej zrusil ale podla mna riesenie napatia je tu jednoduche - kedze od volieb ( minimalne) to velmi nie je o ekonomike -> presun do nazorov alebo off-topicu alebo nejako vymaz z hlavnej stranky -> hned bude klud ( aspon si myslim kedze osobne do off-topicov chodievam iba cas od casu urcite nie denne tak si myslim ze aj ostatni podobne).
Nezabúdaj, že ak si užívateľ nastaví ako titulnú stránku toto fórum, je pre neho irelevantné, či je príspevok v offtopic alebo v normálnom vlakne. Okrem toho ak občas dochádza k presunu príspevku do offtopic, je naň ešte pridané špeciálne upozornenie aby sa mu zvýšila čítanosť. Pritom sa presúva iba malá časť príspevkov, väčšina aj nesúvisiacich s témou sa ponecháva tam kde boli zapísané.
vladko11
Active Member
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa vladko11 »

Pozrite, buď tu chceme mať slobodu názorov a potom musíme zniesť aj názory, že toto fórum je proruské, proamerické, kresťanské, liberálne či neviem aké. A slobodu diskutovať na akékoľvek témy od jahodového džemu po brokolicovú šťavu. Napokon, argumenty sa nájdu vždy ak budeme správne vyberať. Veď aj toto vlákno sa nazýva VOĽBY.. a koľko už je tu príspevkov mimo témy.
Alebo tu slobodu názorov nechceme, a teraz ma kľudne obviňujte z kádrovania a nátlaku. Podľa mňa by malo byť fórum odborné, bez možnosti diskutovať mimo vopred určených tém. Na poľovníckom, či outdoor fóre napríklad nejaké úplne offtopic nevidím. To ovšem vyžaduje zo strany adminov a moderátorov omnoho viac práce, viac starostlivosti o tvorbu obsahu a viac kontroly. Myslím si, že iná možnosť ako jedna z týchto dvoch nie je. A tiež, že je iba v kompetencii majiteľov ako sa medzi nimi rozhodli.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Franto vyrthol z kontextu zopar viet od inych ludi. (a nazval to velebenie Ruska)
Franto mna kritizoval, ze "pocas korony sme nevedeli ako bude" a ze po vojne je kazdy general
Franto zabudol, ze autori prispevkov, (ta cervena litania), nepisali prispevok dnes, ale v takom case, ako sa "odbornici' vyjadrovali ku korone.
Franto je tym padom, podla vlastnej definicie, general po vojne :)


Nic v zlom, to nie je kritika, len moje pozorovanie.

EDIT:

Snad toto nebude proti pravidlam fora, ale takyto "narativ" mi pride ako ucebnicovy priklad, ako mozem vediet, ze Franto nie si plateny z vychodu? Aby si bol ako dvojity agent? Tj, ten kto extremne pretlaca jednu pravdu, logicky podsuva druhu pravdu, polopatisticky: Ak zacnem surovo pretlacat, ze modra je dobra, a jedine modre auta su OK, a ktokolvek kto zakupil ine ako modre auto pred 2 rokmi a viac, je gangster, tak ludia zacnu triast hlavou, a naschval budu kupovat modre auta. Chapem, ze Tvoj zamer moze byt nezistny a ze naozaj veris tomu co pises, ale ak niekto bude ospevovat nieco, hoci aj v negativnom svetle, aj zla reklama je reklama, tak sa ludia budu od Teba obraciat prec. Preto opakujem, ze toto nie je utok,ani kritika, ale navod, ako mozes sirit svoju pravdu miernejsie a tym budes viac vypocuty..
Dobry produkt sa preda aj sam, ten zly treba pretlacat za kazdy cenu, aj za cenu sanckii...
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Dal som si aj ja nejaky pekny obrazok do profilu. Cim viac statnych symbolov, fotiek pohlavarov, nabozenskych symbolov, ideologickych symbolov... si sem dame, tym bude forum peknejsie a diskusia hladsia a predmetnejsia.

A konecne mi nikto nebude vytykat, ze prilis malo sirim NATO propagandu.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Martin7 »

jaroslav80 napísal: Ut 03 10, 2023 2:49 pm A konecne mi nikto nebude vytykat, ze prilis malo sirim NATO propagandu.
To jedným obrázkom nezachrániš. :wink:
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Martin7 napísal: Ut 03 10, 2023 3:13 pm To jedným obrázkom nezachrániš. :wink:
A este keby som si nejaky pekny citat pridal do podpisu..? :wink: :wink: :wink: Aj tak slabota?
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Truncus »

jaroslav80 napísal: Ut 03 10, 2023 3:18 pm
Martin7 napísal: Ut 03 10, 2023 3:13 pm To jedným obrázkom nezachrániš. :wink:
A este keby som si nejaky pekny citat pridal do podpisu..? :wink: :wink: :wink: Aj tak slabota?
kocúrkovo... :D
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Martin7 »

jaroslav80 napísal: Ut 03 10, 2023 3:18 pm
Martin7 napísal: Ut 03 10, 2023 3:13 pm To jedným obrázkom nezachrániš. :wink:
A este keby som si nejaky pekny citat pridal do podpisu..? :wink: :wink: :wink: Aj tak slabota?
Beriem späť. Teraz si ma už presvedčil. :)
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Martin7 napísal: Ut 03 10, 2023 3:22 pm Beriem späť. Teraz si ma už presvedčil. :)
8) :like: :mesec:

Skoda ze ti nemam ako dat LIKE alebo FOLLOW.
pafe
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 31 12, 2020 12:11 am
Has thanked: 5 times
Been thanked: 26 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa pafe »

Truncus napísal: Ut 03 10, 2023 1:24 pm
pafe napísal: Ut 03 10, 2023 12:53 pm
taki mimovladkari urobili pre tuto krajinu daleko viac ako dezolati a konspiratori, ktori vypisuju svoje blaboly kade tade po diskusiach lebo je to ich jedina moznost ako sa realizovat v ich skrachovanych zivotoch.
NATO zabitim mensieho mnozstva ludi zabranilo zabitiu vacsieho mnoztva ludi. to je kruta objektivna realita..takto to proste funguje na tomto svete. aj este dlho asi bude...
Dokonalá odpoveď ako od mimovládkara...Pokladám za stratu času na toto reagovať.
napodobne reakcia hodna dezolata ci konspiratora
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

pafe napísal: Ut 03 10, 2023 12:53 pm NATO zabitim mensieho mnozstva ludi zabranilo zabitiu vacsieho mnoztva ludi. to je kruta objektivna realita..takto to proste funguje na tomto svete. aj este dlho asi bude...
Putinove tanky zabitim mensieho mnozstva ludi pocas Majdanu mozno mali sancu "zabranit" 200 nasobne vacsiemu zabijaniu.
vladko11 napísal: Ut 03 10, 2023 2:08 pm Veď aj toto vlákno sa nazýva VOĽBY.. a koľko už je tu príspevkov mimo témy.
Vo volbach na SK 2023 zohrala vojna na Ukrajine len velmi malu okrajovu rolu. Divne, ze aj zahranicne masmedia ich v drvivej vacsine komentovali a analyzovali prave z tej perspektivy.
Ved jasne, je ovela dolezitejsie, ci dochodci budu mat o 2% vyssi dochodok alebo nizsi, nez rozstrielavanie hodnot za miliardy na Ukrajine plus plne cintoriny ludi.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa Truncus »

jaroslav80
jaroslav80 napísal: Ut 03 10, 2023 6:52 pm
pafe napísal: Ut 03 10, 2023 12:53 pm NATO zabitim mensieho mnozstva ludi zabranilo zabitiu vacsieho mnoztva ludi. to je kruta objektivna realita..takto to proste funguje na tomto svete. aj este dlho asi bude...
Putinove tanky zabitim mensieho mnozstva ludi pocas Majdanu mozno mali sancu "zabranit" 200 nasobne vacsiemu zabijaniu.
On to nepochopí, používa demagógiu a pripomína mi Albrightovú , ktorá sa vyjadrila :

Slyšeli jsme, že zemřelo půl milionu (iráckých) dětí. To je víc dětí, než kolik jich zemřelo v Hirošimě,“ řekl směrem k Albrightové korespondent Lesley Stahl v roce 1996 s dotazem, jestli to s přihlédnutím k těmto obětem „stálo za to“. Albrightová sice odvětila, že to je „velice těžká volba“, ale pak dodala: „Ale myslíme si, že ta cena za to stojí.“

Ale, keby to bola rodina pafeho, tak by spieval inú pesničku...Preto nemám rád demagógiu mimovládkarov...
Škoda času na nich reagovať.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

pafe napísal: Ut 03 10, 2023 12:53 pm NATO zabitim mensieho mnozstva ludi zabranilo zabitiu vacsieho mnoztva ludi. to je kruta objektivna realita..takto to proste funguje na tomto svete. aj este dlho asi bude...
Truncus napísal: Ut 03 10, 2023 7:01 pm On to nepochopí, používa demagógiu a pripomína mi Albrightovú , ktorá sa vyjadrila :


Praveze z mojho pohladu to popisal dost v sulade s realitou a hlavny problem vidim v tom, ze NATO pouziva iny meter na seba a iny na inych.
pafe
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 31 12, 2020 12:11 am
Has thanked: 5 times
Been thanked: 26 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa pafe »

Truncus napísal: Ut 03 10, 2023 7:01 pm jaroslav80
jaroslav80 napísal: Ut 03 10, 2023 6:52 pm
pafe napísal: Ut 03 10, 2023 12:53 pm NATO zabitim mensieho mnozstva ludi zabranilo zabitiu vacsieho mnoztva ludi. to je kruta objektivna realita..takto to proste funguje na tomto svete. aj este dlho asi bude...
Putinove tanky zabitim mensieho mnozstva ludi pocas Majdanu mozno mali sancu "zabranit" 200 nasobne vacsiemu zabijaniu.
On to nepochopí, používa demagógiu a pripomína mi Albrightovú , ktorá sa vyjadrila :

Slyšeli jsme, že zemřelo půl milionu (iráckých) dětí. To je víc dětí, než kolik jich zemřelo v Hirošimě,“ řekl směrem k Albrightové korespondent Lesley Stahl v roce 1996 s dotazem, jestli to s přihlédnutím k těmto obětem „stálo za to“. Albrightová sice odvětila, že to je „velice těžká volba“, ale pak dodala: „Ale myslíme si, že ta cena za to stojí.“

Ale, keby to bola rodina pafeho, tak by spieval inú pesničku...Preto nemám rád demagógiu mimovládkarov...
Škoda času na nich reagovať.
skus si nastudovat co znamena demagogia v slovniku....mozno tu niekoho ohuris nejakym historickymi citatmi ale na tie konspiracne blaboly sa fakt nechytaju
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: VOĽBY 2023 (z pohľadu názorov)

Príspevok od používateľa Truncus »

pafe napísal: Ut 03 10, 2023 7:35 pm
Truncus napísal: Ut 03 10, 2023 7:01 pm jaroslav80
jaroslav80 napísal: Ut 03 10, 2023 6:52 pm
pafe napísal: Ut 03 10, 2023 12:53 pm NATO zabitim mensieho mnozstva ludi zabranilo zabitiu vacsieho mnoztva ludi. to je kruta objektivna realita..takto to proste funguje na tomto svete. aj este dlho asi bude...
Putinove tanky zabitim mensieho mnozstva ludi pocas Majdanu mozno mali sancu "zabranit" 200 nasobne vacsiemu zabijaniu.
On to nepochopí, používa demagógiu a pripomína mi Albrightovú , ktorá sa vyjadrila :

Slyšeli jsme, že zemřelo půl milionu (iráckých) dětí. To je víc dětí, než kolik jich zemřelo v Hirošimě,“ řekl směrem k Albrightové korespondent Lesley Stahl v roce 1996 s dotazem, jestli to s přihlédnutím k těmto obětem „stálo za to“. Albrightová sice odvětila, že to je „velice těžká volba“, ale pak dodala: „Ale myslíme si, že ta cena za to stojí.“

Ale, keby to bola rodina pafeho, tak by spieval inú pesničku...Preto nemám rád demagógiu mimovládkarov...
Škoda času na nich reagovať.
skus si nastudovat co znamena demagogia v slovniku....mozno tu niekoho ohuris nejakym historickymi citatmi ale na tie konspiracne blaboly sa fakt nechytaju
Ukážkový prípad falošnej, poburujúcej argumentácie, typická demagógia...
Ide tu hlavne o to, že NATO bez mandátu OSN nemalo čo bombardovať Srbsko a situáciu mohli riešiť mierové zbory OSN. Tak by to bolo správne v rámci medzinárodných dohod..
Počet ľudí zabitých bombardovaním a následne ďalších, ktorí zomreli, zomierajú a v budúcnosti budú zomierať pre kontaminované prostredie ochudobneným uránom može byť vo finále vačší, ako keby NATO nezasiahlo a nechalo to na OSN.
Okrem toho NATO porušilo medzinárodné zmluvy. Srbsko prišlo o legitímne územie Kosovo, prakticky im ho ukradli. A presne toto teraz Západ kritizuje ohĺadom Krymu, ktoré zabralo Rusko.. Dvojitý meter posudzovania...

Používať takúto demagógiu, ako si predviedol sa dá na hocijakú genocídu, ktorá porušuje zákony a medzinárodné zmluvy a odvolávať sa, že je to krutá realita...

Podĺa tvoje logiky by aj Rusko mohlo vyvraždiť celú Ukrajinu a odvolať sa na to, že tým zachránilo ruských ĺudí, ktorých je xkrát viac, pretože Ukrajina požadovala jadrové zbrane, ktoré by proti Rusku použila...
Proste si demagóg a nepoučuj ma, čo ten termín znamená...
Nemám chuť a ani čas sa baviť s takými indivíduami ako si ty...
Naštuduj si, čo je to demagógia a kúp si rovnú chrbticu, ale to nedáš...
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"