LGBTI+

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Aké práva by mali mať páry rovnakého pohlavia na Slovensku?

Hlasovanie ukončené Po 07 08, 2023 12:08 pm

1. Som za registrované partnerstvá
8
44%
2. Som za sobáše + adopciu detí
5
28%
3. som za zachovanie súčasného stavu
5
28%
 
Celkom hlasov: 18

Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

LGBTI+

Príspevok od používateľa Joki »

jogo napísal: So 22 07, 2023 8:53 am Dnes idem na toto podujatie:

Obrázok

https://hrdinarodinu.sk/

Ja zasa na tento
22. 07. 2023
Námestie slobody
https://duhovypride.sk/
Prílohy
IMG_0177.png
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
miror
Gold Member **
Príspevky: 537
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 171 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa miror »

A ja nejdem ani na jeden, lebo mi nevadi ani jedno ani druhe.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Mno a ja zas zijem to, comu verim :)

a.k.a "put your money where your mouth is"
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: So 22 07, 2023 8:53 am Dnes idem na toto podujatie:
https://hrdinarodinu.sk/
Zhromaždenie Hrdí na rodinu, ktoré v centre Bratislavy vyzdvihovalo výnimočnosť rodiny a manželstva muža a ženy pre výchovu detí, podporili politici.
K účastníkom sa napríklad pripojili poslanci zo Sme rodina i členovia mimoparlamentnej SNS.

Krajniak na pochode Hrdí na rodinu citoval Chestertona: Príde doba, keď bude potrebné mať odvahu obhajovať tie najnormálnejšie veci
Predseda SNS Andrej Danko zdôraznil, že deti môžu splodiť len muž a žena.

Na bratislavskom Námestí slobody sa zasa konal Dúhový Pride s cieľom zviditeľniť LGBTI+ komunitu. Podporu zhromaždeniu verejne deklarovala prezidentka Zuzana Čaputová, rovnako tak ministerky spravodlivosti a kultúry Jana Dubovcová a Silvia Hroncová, na mieste boli aj viacerí poslanci SaS.

https://standard.sk/398350/krajniak-na- ... ejsie-veci

P.S. Ja obidve vnímam v istom zmysle ako zbytočný extrém.

V prvom prípade sa zbytočne angažuje katolícka cirkev. Základné hodnoty sú predsa nezávislé na vierovyznaní - rodina je základ ľudstva.
V druhom prípade nerozumiem aké práva sú upierané LGBTI+ a v čom spočíva ich ,,pride,, teda hrdosť, pýcha.
Byť ,,nenormálny,, teda aspoň v kútiku duše rozumieť tomu, že ľudstvo by zaniklo, keby všetci boli LGBTI+ na to mi viac sedí slovo ,,pokora,,.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 45 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Nishin »

Myslím, že toto vlákno pekne vystihuje, prečo účastníci Pridu majú potrebu aj v dnešnej dobe organizovať nejaké podujatia. Vraj sa len ukazujú, veď im nikto nič zlé nechce...
A potom je tu investičné fórum a out-of-nowhere má potrebu niekto proaktívne promovať antievent, ktorého organizátori nemajú ani gule priznať, že to je event namierený proti Pridu. :roll: Táto pseudo zaujatosť voči menšinám je u nás zakorenená hlboko v spoločnosti.
ibi2525
Active Member
Príspevky: 147
Dátum registrácie: So 01 09, 2007 11:33 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 29 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa ibi2525 »

Ja som tiež nebol ani na jednom..ale išli so mnou jedny aj druhý. Jedni sedeli v jednom kupé druhá skupina v druhom. Lístky mali všetci rovnaké (bezplatné) :-)., takže sme si rovný a nech každý si verí v čo chce.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nishin napísal: Ne 23 07, 2023 11:27 am A potom je tu investičné fórum a out-of-nowhere má potrebu niekto proaktívne promovať antievent, ktorého organizátori nemajú ani gule priznať, že to je event namierený proti Pridu. :roll: Táto pseudo zaujatosť voči menšinám je u nás zakorenená hlboko v spoločnosti.
Zaujímavé, že máš potrebu zaútočiť na Joga a event, ktorý tu (vo vlastnom vlákne) pripomenul.
Že event bol namierený proti Pridu, to nemyslíš vážne. :roll: Treba si pozrieť zábery z oboch eventov:
https://spravy.rtvs.sk/2023/07/v-bratis ... na-rodinu/

Obidva eventy boli pokojné a slušné. :potlesk: Tak by to malo byť.
Napríklad na rozdiel od Viedne, kde na LGBTI zaútočili prívrženci islamu.
Buďme radi, že žijeme v krajine, kde sú tieto pochody ešte slušné: bez nahoty, zvrátenosti, propagácie SM...

Mimochodom, to LGBTI+ vyzerá ako jedno hnutie. V skutočnosti sú v ňom obrovské rozpory s ktorými nesúhlasí mnoho gejov a lesieb.
Čiže vôbec nejde o jednu sexuálnu menšinu a myslím si, že ani o to, že nemajú práva.

V SR sa operuje tým, že nemáme registrované partnerstva. Tie majú v Čechách i v Maďarsku, takisto v Rakúsku...tak o čom sú tam státisícové dúhové Pride?

Teraz niečo, čo zaujalo osobne mňa: v krajinách, kde sú zväzky pre homosexuálne menšiny inštitucionalizované už dlhšie ako desať rokov, vyše 90 percent homosexuálov možnosť oficiálneho partnerstva či manželstva nijako nevyužilo. Prečo sa potom ľuďom podsúva, že takéto zväzky sú pre nich nevyhnutnou existenčnou potrebou?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Martin7 »

Samozrejme, že ten event bol namierený proti Pridu. Problém tých čo sa ho zúčastnili je hlavne ten, že si myslia, že LGBTI tu naruší tradičnú rodinu v zmysle mama, otec, deti. Lenže LGBTI tento model nijak nenarúša, len pridáva nové možnosti. Je hanba, že ešte nemáme možnosť na registrované partnerstvá. V roku 2023! Stále sme mentálne ešte niekde v 19. storočí.

edit:
Juggler píše:
Teraz niečo, čo zaujalo osobne mňa: v krajinách, kde sú zväzky pre homosexuálne menšiny inštitucionalizované už dlhšie ako desať rokov, vyše 90 percent homosexuálov možnosť oficiálneho partnerstva či manželstva nijako nevyužilo. Prečo sa potom ľuďom podsúva, že takéto zväzky sú pre nich nevyhnutnou existenčnou potrebou?


O dôvod viac, prečo to zaviesť. Len dôkaz, že to nijako ,,tradičnú rodinu" nenaruší. A úplne rovnako téma ,,potraty". Krajiny, kde boli legalizované, počet potratov nestúpol, naopak, skôr klesol. Aj tak to treba zaviesť, prečo? Lebo sa žena môže rozhodnúť sama a nebude aspoň pod takým nátlakom pri takom ťažkom rozhodnutí. Uvidíte, že počet potratov nestúpne, práve naopak. Opäť 19. storočie.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 45 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Nishin »

JUGGLER napísal: Po 24 07, 2023 12:02 am
Nishin napísal: Ne 23 07, 2023 11:27 am A potom je tu investičné fórum a out-of-nowhere má potrebu niekto proaktívne promovať antievent, ktorého organizátori nemajú ani gule priznať, že to je event namierený proti Pridu. :roll: Táto pseudo zaujatosť voči menšinám je u nás zakorenená hlboko v spoločnosti.
Nechápem Juggler kde tam vidíš môj útok na Joga, bolo to konštatovanie v akom stave sa nachádza celá spoločnosť.
V detstve som bol žiaľ len mlčiacim svedkom šikany ostatných, kedy okolie hľadalo odlišnosti a šikanovalo každého kto sa čo i len trochu odlišoval od hlavného prúdu, či to boli rómovia, zženštilejší chalani, alebo dokonca maďari. Vtedy som sa žiaľ len prizeral tomu, dnes som dospelý a budem robiť všetko pre to, aby sa väčšina nevyvyšovala nad menšinu.
Tvrdíš, že nepotrebujú viac práv, to ale to len poukazuje na to, že nikdy si sa asi nerozprával s homosexuálnym párom o ich patáliách v spoločnosti. Z desiatok možností vyberiem jednu takú, ktorú pochopí aj investor - úplná banalita, vziať si spoločnú hypotéku. Dá sa, do momentu kým neprídu zdravotné problémy či smrť. Aj v prípade záväťe súd uprednostní priamu rodinu ak vznesie nárok na súde. Že nejde len o teóriu, poznám dva také prípady aj v okolí.

Naozaj sa tu nechcem púštať do debát o ľudských právach, atď. Len ma zaráža, že ešte aj na investičnom fóre majú potrebu ľudia vyťahovať svoju sexualitu - áno, práve tí heterosexuálni a potom sa diviť, že ich niekto s tým konfrontuje.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4324
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 424 times
Been thanked: 339 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Preco by nemohli mat registrovane partnerstva ludia rovnakeho pohlavia ked to chcu?
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Joki »

Musela by byť politická vôľa otvoriť túto tému, navrhnúť zákon a ten by musel prejsť cez parlament.
Zatiaľ politici LGBTI+ tému zneužívajú na svoju politickú kampaň.
Dokonca aj KBS (Konferencia biskupov Slovenska) to zneužíva a odporúča LGBTI+ ľudom liečbu, źe to je len psychická porucha. Vo vyspelej Európe ide o bežnú vec, dokonca aj také katolícke Španielsko, legalizovalo sobáše a adopcie osôb rovnakého pohlavia.
https://www.sme.sk/c/2280059/katolicke- ... m-ano.html
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

LGBTI+

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Diskusiu ohľadom Pridu a LGBTI som osamostatnil.

Ako som napísal do Jogového vlákna, mne LGBTI+ pripadá ako zaujímavá debata, lebo v týchto veciach je spoločnosť rozdelená, teda vzniká zbytočné napätie. Rozpoltený som aj ja, lebo v týchto veciach by som rád doprial spokojnosť a šťastie LGBTI komunite, ale zároveň je pre mňa rodina spoločenskou hodnotou No 1.

Takže som za diskusiu bez emócii. Tak ako sme zvyknutí v investovaní posudzovať fakty, tak by sme mali rozoberať aj túto tému.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dal som na úvod Hlasovanie s 3 možnosťami. Bude trvať predbežne 14 dní a počas tejto doby je možné zmeniť názor.

Ja som hlasoval za registrované partnerstvá.

Joki ma vcelku prekvapil tým, že konzervatívne Španielsko už pred 18 rokmi schválilo rovno sobáše a adopcie.
Trebalo by vedieť fakty, teda mať nejaké vyhodnotenie spoločenských dopadov.
Po naštudovaní faktov by som možno zmenil názor a doprial Slovensku aj sobáše + adopciu detí, keď je to v Španielsku OK.
Ak však fakty povedia, že dopad je na spoločnosť negatívny, nevylučujem ani zmenu názoru, že Slovensko by nemalo meniť status quo.

Čo sa týka potratov, ktoré spomenul Martin, som sa status quo, že na Slovensku to máme zariadené dobre a netreba nič meniť.
Som spokojný s tým, že ženy môžu o sebe rozhodovať sami.

Poďme teda na úvod k faktom z roku 2005 ( tie upravím na 2023 ked bude info ):

Španielsko ako tretie na svete uznalo sobáše homosexuálov

Krajiny, ktorých legislatíva umožňuje sobáš homosexuálov:

HOLANDSKO - Platí od roku 2001 vrátane adopcií.
BELGICKO - Platí od júna 2003, nemôžu však adoptovať deti.
ŠPANIELSKO
KANADA - Sobáše homosexuálov umožňuje už teraz deväť z 13 provincií a teritórií.
USA - Iba jediný z 50 štátov - Massachusetts
Krajiny, ktoré majú zákon o registrovanom partnerstve

BRITÁNIA, DÁNSKO - Homosexuáli môžu i adoptovať pokrvného potomka jedného z partnerov.
FÍNSKO - Zákon platí od roku 2001, neumožňuje však rovnaké priezvisko ani adopciu detí.
ISLAND - Zákon o registrovanom partnerstve má od roku 1996.
NEMECKO - Registrované partnerstvo uzákonené v auguste 2001.
NÓRSKO - Registrované partnerstvo uzákonilo v auguste 1993.
NOVÝ ZÉLAND - Vlani v decembri schválil parlament zákon umožňujúci homosexuálom registrovaný zväzok, platí od 26. apríla.
ŠVÉDSKO - Zákon platí od júna 1994, od februára 2003 môžu adoptovať dieťa. Od piatku budú mať lesbické páry právo na umelé oplodnenie.
ŠVAJČIARSKO - Zákon prijatý referendom tento rok 5. júna. (čtk

Čítajte viac: https://www.sme.sk/c/2280059/katolicke- ... m-ano.html
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
gigant
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Po 25 02, 2013 8:48 am
Been thanked: 7 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa gigant »

Trumpeta1978 napísal: Po 24 07, 2023 9:07 am Preco by nemohli mat registrovane partnerstva ludia rovnakeho pohlavia ked to chcu?
..pretoze oni si narokuju nie akesi reg.partnerstvo ale rovnopravnost s manzelskym zvazkom vo vsetkych aspektoch (pricom im vobec nevadi ze si ako par nemozu zalozit ziadnu rodinu)..a snad mi tu nechcete nahovorit ze pri adopcii deti je jedno ci dieta pride do rodiny typu otec + matka alebo do rodiny typu otec+otec/matka+matka..kazdy jeden (este pricetny) odbornik vam potvrdi ze najlepsie prostredie pre vychovu je otec + matka..tie zvysne varianty uz nie su uplne idealne (nehovorim ze su vyslovne zle)..no ale kedze by sme tu mali rovnopravnost (ako si to predstavuju ti politicki lgbti+xyz )tak nemozes argumentovat tym co je pre dieta najvhodnejsie ..lebo logicky ak je pre dieta najvhodnejsie prostredie typu otec+matka tak je namieste pri adopcii preferovat prave toto prostredie (tieto pary) az potom nejake ine..akurat ze to by bolo pre politicku komunitu lgbti+xyz nehorazna diskriminacia a titulky na prvych stranach aky sme to zase netolerantni a zaostali a ako sa im upieraju prava (ako keby tu boli ich prava nadradene nad najlepsi zaujem pre dieta)..
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4324
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 424 times
Been thanked: 339 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

gigant
odbornici hovoria na adopciu lgbt parov co? Lebo my co sme tu na fore, pravdepodobne sme iba laici v tomto.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 999
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa wladas »

JUGGLER napísal: Ne 23 07, 2023 1:02 amV druhom prípade nerozumiem aké práva sú upierané LGBTI+
Dedicke konanie, problem v zdravotnictve (nazerat do zdravotneho spisu partnera, pritomnost partnera, atd), atd atd

JUGGLER napísal: Po 24 07, 2023 12:19 pmČo sa týka potratov, ktoré spomenul Martin, som sa status quo, že na Slovensku to máme zariadené dobre a netreba nič meniť.
Pilulka nam chyba. Preco pouzivame modernu laparoskopiu ked sa da aj rozrezat clovek od hlavy po nohy?

gigant napísal: Po 24 07, 2023 1:13 pm..pretoze oni si narokuju nie akesi reg.partnerstvo ale rovnopravnost s manzelskym zvazkom vo vsetkych aspektoch (pricom im vobec nevadi ze si ako par nemozu zalozit ziadnu rodinu)..a snad mi tu nechcete nahovorit ze pri adopcii deti je jedno ci dieta pride do rodiny typu otec + matka alebo do rodiny typu otec+otec/matka+matka
Nie. Registrovane partnersvo urcite neznamena uplna rovnopravnost s manzelkym zvazkom. To riesi prave dalsi level a to sobase rovnakeho pohlavia. A sobas hned neznamena adopciu. Vsetko su to proste rozne stupne povolenia a je nemyslitelne vsetko hadzat do jedneho vreca lebo sa nikdy nikde nepohneme.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Trumpeta1978 napísal: Po 24 07, 2023 9:07 am Preco by nemohli mat registrovane partnerstva ludia rovnakeho pohlavia ked to chcu?
Pre toto:
Rakúsky ústavný súd zrušil zákaz, ktorý homosexuálnym párom bránil v adopcii detí, oznámil predseda súdu Gerhart Holzinger. Rakúski gayovia a lesby si zatiaľ mohli od roku 2013 osvojiť partnerovo vlastné dieťa, spoločná adopcia však bola zakázaná.

ČTK, Pravda.sk 14.01.2015 12:16
V rozsudku súd uviedol, že zákaz adopcií bol protiústavný a že neexistuje žiadny dôvod obmedzovať osvojovania na základe sexuálnej orientácie. Verdikt odkazuje na Európsky dohovor o ľudských právach, ktorý zaručuje právo na súkromný a rodinný život. Dohovor síce podľa APA nezmieňuje nárok na adopciu, podľa súdu ale také právo musí byť rovné a bez diskriminácie, pokiaľ daná krajina osvojenie umožňuje.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/34 ... pciu-deti/
https://www.teraz.sk/zahranicie/homosex ... lanok.html
https://www.trend.sk/spravy/rakusky-sud ... opciu-deti
https://sita.sk/od-januara-si-homosexua ... ovat-deti/
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nishin napísal: Po 24 07, 2023 8:31 am
Nechápem Juggler kde tam vidíš môj útok na Joga, bolo to konštatovanie v akom stave sa nachádza celá spoločnosť.
V detstve som bol žiaľ len mlčiacim svedkom šikany ostatných, kedy okolie hľadalo odlišnosti a šikanovalo každého kto sa čo i len trochu odlišoval od hlavného prúdu, či to boli rómovia, zženštilejší chalani, alebo dokonca maďari. Vtedy som sa žiaľ len prizeral tomu, dnes som dospelý a budem robiť všetko pre to, aby sa väčšina nevyvyšovala nad menšinu.
Tvrdíš, že nepotrebujú viac práv, to ale to len poukazuje na to, že nikdy si sa asi nerozprával s homosexuálnym párom o ich patáliách v spoločnosti. Z desiatok možností vyberiem jednu takú, ktorú pochopí aj investor - úplná banalita, vziať si spoločnú hypotéku. Dá sa, do momentu kým neprídu zdravotné problémy či smrť. Aj v prípade záväťe súd uprednostní priamu rodinu ak vznesie nárok na súde. Že nejde len o teóriu, poznám dva také prípady aj v okolí.

Naozaj sa tu nechcem púštať do debát o ľudských právach, atď. Len ma zaráža, že ešte aj na investičnom fóre majú potrebu ľudia vyťahovať svoju sexualitu - áno, práve tí heterosexuálni a potom sa diviť, že ich niekto s tým konfrontuje.


Mimochodom, tento opisany problem s hypo maju aj nezobrate páry.. Sudy a zakony nedbaju, nehladia, nezaujimaju sa.
Sikana "či to boli rómovia, zženštilejší chalani, alebo dokonca maďari. " tu je stale, nezanikla a pravdepodobne tak skoro ani nezanikne. Ono existuje aj sikana "lokal-cezpolny". A to aj oficialne, sikanuju sa ludia, ktori nemaju trvaly pobyt v BA, alebo aspon nejaky pobyt. Da to logiku, BA si musi chranit "tych svojich", sikana bude vdzy a vsade.. Je to v genoch ludi, hlboko v DNA a nemozno ju odstranit, akoukolvek globlizaciou.
Sikana existuej aj cenova, cenova diskriminacia, rozne urovne, casto tu kydam na appky a appčičky.. Sikanuju ma, chcem zlavu bez apky, ale vieme dobre, ze si mozem akurat tak piskat, nic viac.. Alebo si podradne nainstalovat danu appčičku..
Ak by chceli, niekto chcel, mohol by tie rodinne majetky vyriesit velmi jednoducho, pomocou urcitej formy s.r.o, ale bez draheho chodu (uctovnictvo a dane a podobne). Problem, ako vzdy nastane vtedy, ak darebak chce toto vyuzit-zneuzit a pomocou tejto s.r.o-cky by napriklad neplatil vyzivne, deje sa to dnes bezne, vyzivne 24-27 eur mesacne, a frajer si jazdi na BMW, samozrejme kamaratove, a podobne (vymyslene, ale stavim sa ze taky pripad existuje)
Sikana sa deje bezne, nonstop, kazdy den, aj medzi susedmi v panelaku, rusenim nocneho pokoja, smradu z okien, fajcenim z okien, spinenim na spolocnych chodbach, kradezi a podobne..
Za mna riesit jeden problem takto masivne, je tak trochu, pri vsetkej ucte, na smiech - to je ako hasit levandulu v predzahradke ak zaroven vedla hori bytovka..
A to pisem ako niekto, kto sa musel za svoje prava, vdaka nemoznosti pravnej obrany, premiestnit-prestahovat, bolo to pre mna menej nakladne, ako bojovat, nestalo mi to za moj cas :)
Nie ze by som s prispevkom nesuhlasil, len tak hovorim, ze urovni sikany je snad trilion..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4324
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 424 times
Been thanked: 339 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

iceberg8 napísal: Po 24 07, 2023 6:03 pm Ono existuje aj sikana "lokal-cezpolny".
napr za svoj zivot som si akurat tak v zamestnani vsimol ze skor zvyknu sikanovat cezpolni tych co su z Ba, lebo cezpolnych je vacsinou viacej. Uz som zazil ze si jedna riaditelka postupne dovlieka asi skoro celu rodnu dedinu, pritom castokrat na pozicie kde dotycni predtym nemali vobec ziadnu podobnu prax.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Inak je celkom sranda aj tie dedjiny, napriklad Spanielska..
Kolonizovanie a vrazdenie celych ríší.
To nam ma byt vzorom?
Akoze sa napakovat za par stoviek rokov drancovania a potom sa hrat na najmudrejsieho a naj naj naj? :)
U mna je to ako vykradanie dochodcov (napriklad ked idu do kostola), a potom si nakupit SP500 divi a hovorit ako dobre som vybabral a vlatne som super zacnem pisat knihy o dividendoch..

Samozrejme "dnesny Spaniel" s tym nic nema, ved to urobili predkovia, a boli ine casy, ine zakony, ine pravidla. No ved preto by som ten sp500 divi nepredal a o 200-300rokov by potomkovia mohli legalne uzivat nakradnute :) Mne tento svet pride tak zabavny..

Joki, ci je to na liecbu alebo nie by mali povedat odbornici.. To je taky vtipny paradox tejto doby.. Kedysi za to sekali hlavy, dnes by len pcahli lieky, zlepsuje sa to, nie? :)
Vezmi si, ze ja ked som povedal, ze vakciny ani respik proti korone nepotrebujem, a veru som ani nepotreboval, tj moja analyza vysla O.K. tak som bol za dezolata a grazla, ba priam bioteroristu, ze som sa opovazil takto moj nazor vyjadrit.
Nepamatam si, bolo by zaujimave sa vratit spat a porovnat kto mal aky nazor, ci ten kto napriklad dnes obhajuje LGBTI+ ci obhajoval pravo na rozhodnutie o noseni ruska a vakcinacii a podobne...

Mne to pride take, ze na tu mas obcan, rozhodni sa v tychto 10 veciach,, to je garancia toho, ze sa obcania rozhadaju, lebo ak sa aj zhodnu, ze sp500 je super, budu kamosi, rozhadaju sa na desiatej veci, ci uz je to LGBTI+ alebo korona, alebo vojny, alebo parkovacia politika.. To je uplne fuk, aka tema to je, hlavne ze sa rozhadaju... O to cely cas ide..

Stale to iste, dokola a dokolecka kolecka dookola desiatky rokov, ze to ludi este bavi :)

Mne by asi aj bolo jedno, ci mam za suseda dve zeny, alebo dvoch muzov, pokial respektuju zdravy rozum spolunazivania, ale aby svoje chute (sexualnu orientaciu) presadozvali aj na (logicky nie asi az tak svoje, resp ma z jednej srany) dieta, to neviem, ci je vhodne na dieta.

Prirovnam to k psom.. paci sa mi hyena, fakt, krasne zviera, je vacsie ako akykolvek domaci pes, bol by som za borca na ulici, ale legalne ju vlastnit nemozem.. Nemozem uprednostnit svoje chute pred dorbom spolocnosti. A nemoem ani uprednostnit svoje chute pred dietatom, ktore sa narodi - on sa nerozhodne sa narodit (adoptovat sa) do takeho vztahu. Je celkom samorejme, ze sa ziadne dieta nerozhodne adoptovat sa ani do hetero vztahu, a su prirpady, ked biologicky rodic zomrie, obaja, tak co, kam ho dat? do homo alebo hetero domacnosti ? Uvedomuje si vobec niekto, ako toto brutalne zasiahne samotne dieta? Ako sa vychovava dieta v homo domacnosti? Pytam sa absolutne vazne pkojne a seriozne, hovori sa mu, ze "no mas dvoch otcov, pretoze nasa rodina je ina, ale ty mas na vyber, a prirodzene bolo vzdy hetero domacnost" ? Kto ma vobec to pravo pisat na cisty papier (nove dieta, novy clovek, novy zivot)?
Mimochodom tato moja kritika plati aj na urcite nabozenstca, ktore nuti zeny zahalovat sa.. Alebo inak utlacat akekolvek pohlavie v danom hoci aj hetero regione..
Chapeme sa?
Alkohol, fajcenie, vulgarizmus, nasilie, bezohladnost, toto vsetko spada pod moju kritiku rodicov, ktori si narokuju a hlavne bezohladne - sebecky. To slovo som hladal, sebecky.
Podla mna by sa dieta malo vychovavat co najviac neutralne, aby same pochopilo odkial bije, a podobne, len jemne usmernovat, pre jeho bezpecie.. Dieta ma tendenciu sa podobat na rodica, preto psominam vyssie ze tu nejde len o homo hetero, ale aj o Alkohol, fajcenie, vulgarizmus, nasilie, bezohladnost, toto vsetko spada pod moju kritiku.

Priklad, mozno kruty priklad, ale vezmite si, ak ma niekto geneticku vadu, zaroven aj predispoziciu, bolo by poriadne sebecke risknut splodit biologicky vlastne dieta, nie? Samozrejme, ze moze byt aj mutacia u zdraveho cloveka, ale CHCEM = sebecke, CHCEM dieta = sebecke, tu by sa vzdy malo hladiet aj na to, co CHCE to DIETA.. Tipnem si ze aj takato regulacia bude raz v buducnosti.. Ono preto sa ludia nemnozia medzi sebou, v rodine, incest... Mam rad sestru, tak ono teoreticky mozeme hocico, ale splodit dieta by bolo SEBECKE. pretoze neohrozim len svoj zivot, ale najskor ten buduci.

Neviem ci sa niekto zamyslal aj nad tymto, ze nie co chcce ten homo alebo hoci aj hetero, ale co chce TO DIETA ?
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Trumpeta1978 napísal: Po 24 07, 2023 6:08 pm
iceberg8 napísal: Po 24 07, 2023 6:03 pm Ono existuje aj sikana "lokal-cezpolny".
napr za svoj zivot som si akurat tak v zamestnani vsimol ze skor zvyknu sikanovat cezpolni tych co su z Ba, lebo cezpolnych je vacsinou viacej. Uz som zazil ze si jedna riaditelka postupne dovlieka asi skoro celu rodnu dedinu, pritom castokrat na pozicie kde dotycni predtym nemali vobec ziadnu podobnu prax.
Ved jasne, presne o tom som pisal, staci mat BA SPZ a predajca moze svojvolne nauctovat poplatok, lebo z nejakeho dovodu nenavidi BA.
To moze byt hocico, KE TT ZA , DS a hocico naozaj.. Pritom to auto moze byt len na firmu so sidlom v danom okrese, alebo rodinne, pozicane a podobne..
Staci byt "citlivejsi" a vsimat si spravanie, staci prist z dovolenky a ten kto ma pigment hnedsi, uz je automaticky "podozrivy" v obchode

Ono ja im to nevycitim nejak extra, nevidim im do duše, co si zazili.. Je to podla mna zlozitejsie, ako kedy budu mat ludia čas to vobec nejak nestranne rozobrat, preco tomu tak je, stavil by som sa, ze ani psychologia nepojde do takej hlbky, nema na to nikto čas :)

Mimochodom, vzdy sa snazim vstupit si do svedomia a sam seba kritizovat, kedysi som tiez takto pozeral na SPZ, a citil som sikanu ked som mal TT SPZ v BA napriklad, a teraz ked uz su SPZ neokresne, aj mi je luto za okresnymi, z dovodu, ze ked vidim cudzi okres, a zmatkuje, tak viem ze je asi vikendovy, alebo nieco hlada, teraz je vsetko take anonymne, pricom vtedy 10rokov dozadu som tiez "tuzil" po takej anonymnej SPZ :)

Staci aby sa par krat stalo napriklad to, mne do okna niekho na BA-SPZ hodil za jazdy a predbiehania (plna ciara) na moje celne sklo nejake mlieko, alebo kau, netusim, to potom evokuje "BA-SPZ" su sialenci, ale ono to asi je skor tym, ze ich je najvacsi pocet.. Niekto ma zas pocit, ze BA- jazdia rychlejsie, ale tak to je od okresu, Taliani idu v tuneloch (mimo dialnice, okresne cesty) 150kmh+ je to len o zvyku.. Okrem toho, prave to BA- sa mi zda byt take "stare, pokojne" SPZ, ale moze za to dotycny ze si auto kupil a dostal BL-BT? :)

Nikdy sa nevyhovie vsetkym, no :)
Odoslané z počítača
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 666
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Status quo sa moze menit len ked budu na to cisla , zoberte si taky vietnamcov ziju tu min 30 rokov aj viac uz za komousov ich tu bolo dost , kedy ziskali status mensiny? Tento rok. Status mensiny im dava pravo narokovat si z rozpoctu na rozvoj ich kultury , je LGBTQIxyz mensina alebo co to vlastne je ? Preco riesime nepodstatne veci ? Kde su Rusini napr. dostava sa im tolkej podpory ako LBTQI? Vsetko sa da vyriesit aj pristup k zdravotnej dokumentacii partnera aj dedicke konanie len sa musi chciet , ano aj dvaja muzi alebo dve zeny si to vedia osetrit na 100% u nas neexistuje uplne 100% statut zavetu lebo ustava hovori jasne o osobach ktore nemozete vynechat v zavete , zvasca nezaopatrene deti ( to asi lgbtqi nehrozi ) ale aj toto sa da vsetko vyriesit pravne ale nie zavetom ale doslova vyskrtnutim z dedickeho konania , doslova vydedenim vsetko co potrebuju maju, len pre to musia nieco urobit a to uz minimalne 10 rokov
Nevidim dovod preco sa im mame venovat je ich sto , dvesto , tisic alebo milion? Mame ine problemy
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Pripomenul si mi Slovan_sk tymto "Status quo sa moze menit len ked budu na to cisla , " toto:


Rather, as German physicist Max Planck somewhat cynically declared, science advances one funeral at a time.
Planck noted “a new scientific truth does not triumph by convincing its opponents and making them see the light, but rather because its opponents die, and a new generation grows up that is familiar with it.”
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Este na margo toho "mam svoje prava" a "chcem si adoptovat dieta lebo u mna mu bude lepsie ako v niektorych hetero"
OK, a ak si to dieta vo veku napriklad 8 rokov povie, ze "ja mam svoje prava a nechcem byt uz v domacnosti s dvoma muzmi ale chcem si skusit domacnost s dvoma zenami" - ruku na srdce, vzdate sa deti okamzite?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nishin napísal: Po 24 07, 2023 8:31 am V detstve som bol žiaľ len mlčiacim svedkom šikany ostatných, kedy okolie hľadalo odlišnosti a šikanovalo každého kto sa čo i len trochu odlišoval od hlavného prúdu, či to boli rómovia, zženštilejší chalani, alebo dokonca maďari. Vtedy som sa žiaľ len prizeral tomu, dnes som dospelý a budem robiť všetko pre to, aby sa väčšina nevyvyšovala nad menšinu.
Šikana medzi deťmi vždy bola a bude. Proti tomu treba bojovať. Posledných 2% daní z príjmu mojej manželky išlo práve na boj proti detskej šikane.

Súhlasím, že väčšina sa nemá povyšovať nad menšinu. Presnejšie, väčšina má právo rozhodovať o tom, ako sa v spoločnosti bude žiť ( to je princíp demokracie ), ale nemala by pritom ponižovať menšinu. Ale platí to aj naopak: práva menšiny by sa nemali vyvyšovať nad práva väčšiny.
Nishin napísal: Po 24 07, 2023 8:31 am Tvrdíš, že nepotrebujú viac práv, to ale to len poukazuje na to, že nikdy si sa asi nerozprával s homosexuálnym párom o ich patáliách v spoločnosti.
Nepoznám nijaký homosexuálny pár s patáliami. Dlhé roky poznám dvoch 100% gejov, dve 100% lesbičky a 1 bisexuála. 100% je u mňa taký, čo nedokáže žiť s opačným pohlavím. To znamená, že chlapi sa nikdy neoženili, nemali nikdy deti , ženy detto – žiadna rodina, žiadne deti, len partnerky.
Všetci sú výnimoční ľudia, poznáme sa od mladosti, takže medzi nami je maximálna otvorenosť.
Nikto z nich sa nesťažoval na patálie. Tisíce heterosexuálnych párov žijú u nás celé roky ,,na divoko,, a berú sa až vtedy keď prídu deti. Taký je trend. Aby som len nefilozofal, aj ja som celý život žil s partnerkami a oženil som sa až po 40 -tke.
Nishin napísal: Po 24 07, 2023 8:31 am ...vziať si spoločnú hypotéku. Dá sa, do momentu kým neprídu zdravotné problémy či smrť. Aj v prípade záväťe súd uprednostní priamu rodinu ak vznesie nárok na súde. Že nejde len o teóriu, poznám dva také prípady aj v okolí.
Ak sa dá, tak potom aký problém? Myslel som, že sa nedá.
To som zvedavý aké 2 prípady poznáš, keď záveť funguje tak, že majetok môžeš odkázať hocikomu.
Teda ak v záveti nespomenieš manželku, rodičov a súrodencov, tak z tvojho majetku nezdedia nič.
Jediným neopomenuteľným dedičom sú tvoje deti, ktorým prináleží aspoň polovica toho, čo by im patrilo zo zákona a celá časť ak v čase tvojej smrti niektoré dieťa nemá 18 rokov. Takže aj keby fungovali homosexuálne sobáše, zo zákona vždy dedia deti a partner (všetci rovným dielom).

V prípade ktorý spomínaš musí ísť o bisexuálov, ktorí majú vlastné deti. Súd aj pri záveti musí rešpektovať, že pri deťoch ide o neopomenuteľných dedičov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Inak nemalo ludi povie, ze sikana im pomohla :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa Joki »

@Iceberg8

Môže sa to tak zdať, že majú nejakú “psychickú” poruchu lebo niektoré ich spravanie, vystupovanie, prezentovanie sa… sú dosť zvláštne, neprimerané a okázalé.

Vnímajú ale svet a život inak. Maju vkus a cit pre hudbu a módu. Veď väčšina slávnych spevákov a návrhárov sú z lgbti+ komunity. Veď takého Eltona Johna, Georga Michaela a atď. rád počúvam. Fera Joka si rád pozriem, ale aj Richarda Stanke a tiež Jodie Foster, ale aj Ian McKellen (Gandalfa) z Pana prsteňov a atď.
Módnych návrhárov tu ani nebudem :) vypisovať tam su skoro všetci gayovia, veď taký Calvin Klein alebo Versace…
Potom aj v biznise; Tim Cook v Apple alebo Peter Thiel z PayPal a teraz v Palantire…
Homosexualitu dnes nepovažuje za duševnú poruchu Svetová zdravotnícka organizácia, Americká psychologická asociácia ani Americká psychiatrická asociácia.

V súčasnosti neklasifikuje homosexualitu ako duševnú poruchu diagnostický manuál DSM-V (platí v USA od roku 2013) ani ten, čo sa používa na Slovensku (MKN-10, Medzinárodná klasifikácia chorôb, 10. verzia).

Americký psychiater Robert Spitzer presvedčil kolegov, že nevyhnutným kritériom pre klasifikáciu duševnej poruchy je utrpenie, ktoré pacientovi spôsobuje. Homosexualitu preto zo zoznamu chorôb vyškrtli.

https://dennikn.sk/330063/zomrel-robert ... ch-poruch/
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
xell
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 24 02, 2023 10:34 am
Been thanked: 8 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa xell »

Hlasoval som : 2. Som za sobáše + adopciu detí

Ja osobne s tým nemám najmenší problém.
Ale vždy sa čudujem keď sa argumentuje že pre dieťa je najlepšie prostredie otec + matka .
Pri rozvodovosti pohybujúcej sa okolo 50% ,a všetkými okolnosťami čo musí dieťa
pri nezhode manželov vytrpieť je to zvláštne. A to sú len rozvedené rodiny ,nie všetky nefunkčné manželstvá
končia rozvodom. Tak sa mi ten argument otec + matka zdá dokonca smiešny.
Obhajuje sa "klasická rodina" ako najlepšie prostredie pre výchovu dieťaťa ale nikdy som nepočul týchto ochrancov
sa zaujímať o deti z nefunkčných a rozvedených rodín.Dokonca nie len zaujímať ale ani otvorene priznať
že nie všetky manželstvá sú vhodné na výchovu detí.
gigant
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Po 25 02, 2013 8:48 am
Been thanked: 7 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa gigant »

..argument rozvodovosti 50% je nic nevraviace a este k tomu zavadzajuce cislo pokial sa pouziva (ci podsuva podprahovo) ako pomer rozvodovosti hetero vs homo pary..
50% rozvodovost vychadza zo statistik preto lebo sa pozrie kolko bolo v danom roku sobasov a kolko sa za dany rok uskutocnilo rozvodov..akurat ze u homoparov sa pouziva statistika na celkovy pocet manzelstiev (reg.partnerstiev) a nie na pocet manzelstiev v danom roku..takze ak by si chcel porovnavat porovnatelne tak musis porovnavat rozvodovost na celkovy pocet hetero manzelstiev a nie len manzelstva uzatvorene v jednom kalendarnom roku (alebo len rozvodovost tych manzelstiev ktore vznikli od kedy boli zavedene reg.partnerstva/manzelstva)a potom ti vyjde uplne ine cislo nez tvojich 50%..
..v podstate je to len obycajne zavadzajuce klamstvo tych ktori tuto statistiku podsunuli mediam na sirenie toho ze homopary maju nizsiu rozvodovost ako heteropary (nie zeby ju nemohli mat ale ten rozdiel ani omylom nie je taky vysoky a mam dojem ze statisticky by natom vysli lepsie klasicke manzelstva pokial by sa porovnali hrusky s hruskami) a ludia ju veselo siria dalej a vobec si nepozru (alebo sa nezamyslia nad tym) co sa vlastne porovnava..

..potom uz zachadzas do detailov ktore sa daju aplikovat aj na druhu stranu (a tam sa uz argumentacne dostaneme niekde uplne inde a o inom nez je povodna myslienka toho ze lgbt potrebuju reg.partnerstvo lebo su vraj diskriminovani)..to vsak nic nemeni na fakte ze otec +matka je ideal na vychovu dietata..
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Joki napísal: Ut 25 07, 2023 12:29 am Veď väčšina slávnych spevákov a návrhárov sú z lgbti+ komunity.
mas aj zdroj ? :)

modny navrhar? tu by som vytkol "co je moda".. ved si vezmi kolko ludi marni cas hlupostami, vid youtube, seriozny kanal 500 videni, nejaka hudba bez ladu a skladu 500M videni.. to este ale neznamena, ze tych 500M ludi ma "spravny vkus mody" - je to len bohapusty medialny marketing masaz, imho.

aj TATU mali byt lesby, bol to len marketing..

----

to u dusevnej poruche som myslel sarkasticky.. dnes "musi' rozhodovat "o tebe bez teba" lekar "odbornik", vid korona, vid povinen ockovanie, vid vsetko mozne, mimochodom aj krvne testy su na prd, odbornici nevedia vela o cholesterole a inzuline. preto je zaujimave, ze ked sa to teba priamo dotyka, tak uz odbornikov nazor ides vyvraciat :) len a len toto som chcel "vypichnut"
preto som sem dal ten citat, ze veda sa zmeni len ked sa vymeni generacia vedcov..

"nevyhnutným kritériom pre klasifikáciu duševnej poruchy je utrpenie, ktoré pacientovi spôsobuje."
vrahovia netrpia, uzivaju si, a predsa su casto oznaceny za pacientov s dusevnou poruchou
a pracujuci clovek za pasom netrpi? robotnici netrpia? upratovacky netrpia? :)
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

xell napísal: Ut 25 07, 2023 7:31 am Hlasoval som : 2. Som za sobáše + adopciu detí

Ja osobne s tým nemám najmenší problém.
Ale vždy sa čudujem keď sa argumentuje že pre dieťa je najlepšie prostredie otec + matka .
Pri rozvodovosti pohybujúcej sa okolo 50% ,a všetkými okolnosťami čo musí dieťa
pri nezhode manželov vytrpieť je to zvláštne. A to sú len rozvedené rodiny ,nie všetky nefunkčné manželstvá
končia rozvodom. Tak sa mi ten argument otec + matka zdá dokonca smiešny.
Obhajuje sa "klasická rodina" ako najlepšie prostredie pre výchovu dieťaťa ale nikdy som nepočul týchto ochrancov
sa zaujímať o deti z nefunkčných a rozvedených rodín.
Dokonca nie len zaujímať ale ani otvorene priznať
že nie všetky manželstvá sú vhodné na výchovu detí.
Toto je brutalna dezinfo. Samozrejme ze LGBTI+ nema rozvodovost, kedze nema v prvom rade ani "zvazok" z ktoreho by sa dalo rozviest.
neviem preco mam z tejto dezinfo pocit, ze je autorom akysi Hitler, ktory veril an cistu Arijsku rasu, vsetci ostatni boli zli zli zli.

Ja v mojej velmi sirokej rodine poznam NULA, 0 rozvodov.

Aj ten posledny vyrok, deti sa adoptuju aj z nefunkcnych rodin a kazdy povie na plne usta, ak to skripe a nefunguje v akejkolvek rodine, to je podla mna zavadzanie..

Nikto nema pochyb o tom, ze aj homosexualny jedinec dokaze vychovat dieta. Ale tu ide o nieco ine ako samotne pravo. V prvom aj poslednom rade ide o dieta samotne.

BTW< ak mas podozrenie na zanedbanie staroslitovst u hetero rodiny, jednal si? Upozornil si na to?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa JUGGLER »

iceberg8 napísal: Ut 25 07, 2023 10:32 am Toto je brutalna dezinfo. Samozrejme ze LGBTI+ nema rozvodovost, kedze nema v prvom rade ani "zvazok" z ktoreho by sa dalo rozviest.
neviem preco mam z tejto dezinfo pocit, ze je autorom akysi Hitler, ktory veril an cistu Arijsku rasu, vsetci ostatni boli zli zli zli.
Však počkaj. Prídu časy ked sa budeš báť niečo kritizovať, lebo ťa budú môcť obviniť s trestného činu.


Hnutie Progresívne Slovensko chce rozšíriť zoznam charakteristík, ktorých hanobenie je v súčasnosti trestným činom, o rodovú identitu a „vzťahovú a sexuálnu orientáciu“. Predstavitelia hnutia sa tak vyjadrili v júni 2023.

Progresívne Slovensko svoj úmysel pripomenulo aj minulý týždeň, keď na sociálnej sieti uverejnilo slová svojej podpredsedníčky Lucie Plavákovej. „Presadzujeme doplnenie vzťahovej a sexuálnej orientácie a rodovej identity k ostatným dôvodom nenávisti v § 423 Trestného zákona (trestný čin hanobenia národa, rasy a presvedčenia) a rodovej identity v § 140 (osobitný motív) a § 424 (trestný čin podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti) Trestného zákona,“ napísala.

Zatiaľ čo pod sexuálnou orientáciou obvykle chápeme homosexualitu, bisexualitu alebo heterosexualitu a rodová identita má rovnako svoju definíciu, vzťahová orientácia nie je všeobecne známym pojmom.

Pokiaľ by sa „vzťahová orientácia“ v druhom uvedenom zmysle dostala do Trestného zákona, mohlo by to znamenať aj postihy za hanobenie nových identít, ktorých existenciu momentálne presadzujú LGBTQ organizácie.

Objasňuje to výskumníčka v oblasti queer psychológie a zdravia brnianskeho Inštitútu pre psychologický výskum:

„Vzťahová orientácia (či diverzita) je zaužívaným termínom pre relationship diversity. Patria do toho veci typu monogamia, polyamória, otvorené vzťahy. V tom je tá diverzita.

Polyamória je progresívnym termínom pre mnohoženstvo či mnohomužstvo, inak povedané pre vzťahy medzi viacerými osobami zároveň. Aj netradičné formy vzťahov pritom majú v pokrokovom videní sveta viaceré nálepky. Okrem polyamórie vyznávajú mnohí ľudia z tohto tábora „vzťahovú anarchiu“.

Ľudia s touto vzťahovou orientáciou sa „vzdávajú všetkých druhov očakávaní a tvária sa, že nerozlišujú vzťahy do kategórií; neexistujú žiadne priateľské alebo milostné vzťahy, všetky majú rovnakú dôležitosť“, povedal vzťahový anarchista Alejandro Thompson.

Pokiaľ nám hnutie Progresívne Slovensko odpovie na otázku, hanobenie ktorej z týchto orientácií by chceli zaviesť do Trestného zákona, článok aktualizujeme.

https://standard.sk/397242/hanobenie-vz ... eho-zakona

P.S. Ked som si to pozorne prečítal, čaká nás chaos: mnohoženstvo z islamských krajín bude fuj :dislike: , mnohovzťahovosť alebo mnohoženstvo/mnohomužstvo (najlepšie aj/aj) bude ,,právo na vzťahovú diverzitu,, :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nebudu ma moct trestat, pretoze Hlava XXII sa zamota a poviem im, ze hanobia moje presvedcenie...
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa JUGGLER »

iceberg8 napísal: Ut 25 07, 2023 12:10 pm Nebudu ma moct trestat, pretoze Hlava XXII sa zamota a poviem im, ze hanobia moje presvedcenie...
Ak ťa nedostane skorumpovaný prorežimový sudca.

https://www.trend.sk/pravo/rezimovi-sud ... i-ti-druhi

Režimoví sudcovia, zapredaní politickej priechodnosti a tí druhí

Ide najmä o sudcov, ktorí sa otvorene hlásia k aktuálnej vládnucej garnitúre, ktorá pod rúškom reforiem cielene ničí právny štát a nezávislosť súdnej moci. Poukazujú na to aj niektoré medzinárodné organizácie. Títo sudcovia sa v rozpore s teóriami o demokracii a právnom štáte podieľajú na ich rozvrate. Zapredávajú sa falošnej uvedomelosti a zodpovednosti buď z dôvodu absencie vedomia, alebo svedomia.

„Slovo korupcia je latinského pôvodu a vychádza zo slova corrumpere, čo v preklade znamená skaziť. V našej spoločnosti je nesprávne zaužívané stotožňovať korupciu iba s podplácaním.

Skazenosť konania sudcu môže byť motivovaná aj výhodami, ktoré môže sudcovi poskytnúť politická vládnuca garnitúra. Ich forma môže byť rôzna. Režimová pochvala a dávanie sudcu za príklad ostatným ako sa správne rozhoduje je jedným z takýchto korupčných nástrojov. Dokonca existujú príklady rôznych režimových a ideologických ocenení sudcov za ich rozhodovaciu činnosť. A sudca, ktorý ich prijme, usvedčuje sám seba z korupcie a získava status režimového sudcu.“

„Je v poriadku, ak sudca svoje hodnotové smerovanie netají a pretavuje ho do svojich názorov a rozhodnutí, pokiaľ rozhoduje zákonne a spravodlivo, teda nezávisle, nestranne podľa svojho vedomia a svedomia. Ale je neakceptovateľné, ak sudca podľahne politickému tlaku alebo iba režimovým túžbam, aby bol za uvedomelého alebo mal pokoj od mediálnej šikany. Od takto charakterovo zlomených kolegov je nutné sa dištancovať a aj voči nim je potrebné smerovať očistu slovenskej justície. Sudca nikdy nesmie pri svojom rozhodovaní uprednostniť záujem ideológie alebo režimu na úkor právneho štátu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No to ano, je to mozne, ale aspon budem hnit s tym, ze som urobil maximum, nedam sa zadarmo, to by urobil iba blazon, alebo zombie polomrtvola..


Podla mna agresor musi vidiet, citit a zazit, ze ta jeho protizakonna agresia nebude mat dlho ucinok, pretoze agresor si vyberie skor slabu obet, tak funguje priroda. Nepocul som o pripade, ked by niekto isiel prepadnut policajnu stanicu za ucelom kradeze penazi alebo cennosti. Jasne, psychopati tam idu strielat, ale daleko castejsie si vyberu skoly a bezbranne zony. Aj banku idu prepadnut v case, ked tam policia alebo armada nie je pritomna. tak isto funguje mysel takeho sudcu. Uvedomuje si, ze robi a kona zlo, a preto sa bude snazit odkusnut si sústo, ktore este zvladne prehltnut.
Obete by sa mali snazit byt takym velkym sustom, aby ich ani omylom nikto neprehltol, pausalne, akakolvek obet nasilia a agresie, akehokolvek pohlavia.

Ale co ma zaraza.. Joki bol proti korona protestom:
Joki napísal: Št 25 11, 2021 11:13 pm [dalsi quote zmazany pre prehladnost]

Tiež zdieľam tvoj nazor Franto.
Vidieť to aj vo Vakcinačných centrach, ľudia tam v pokoji čakaju, nikto sa nikam neponáhla, vidieť tam ohľaduplnosť, ochotu urobiť správnu vec pre seba a hlavne pre okolie. Nik tam nevykrikuje, nenadáva a nedáva najavo, že sa vakcinuje. Berú to ako prirodzenú vec.

Druhá strana dáva o sebe vedieť, protestujú, hulákajú, urážajú, ničia, sabotujú.

Zrazu teraz, keď prihára, vakcinačné centrá nestíhaju vakcínovať, zrazu sa teraz časť poplulácie prebudila, že asi sa budeme musieť dať asi budeme musieť niečo urobiť.
zdroj https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... 0&#p155002

A dnes podporuje "pochody" (cize protesty)..

Samozrejme, len tie svoje. Mne nevadi, ze ma niekto iny nazor od toho mojho, ale co mi bije do oci je, ze by niekto mal iny meter, podla toho, komu co meria..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa Joki »

iceberg8, ty ma sleduješ :) a čakáš na moju chybu, keď vyťahuješ moje prispevky a porovnavaš? Aká je spojitosť lgbti+ a kovid?
Nebudem predsa chodiť na každy protest, vyberám si, podľa mojich hodnôť.


Áno, podporujem lgbt+ a bol som proti korona protestom.

iceberg8, tie protesty nemali nič spoločné s kovidom.
LGBTI+ nikomu neubližujú, ale manipulovať ľudí, aby nedodržiavali pravidlá, hygienu, odstup, rúška a atď. reálne kvôli tomu zomierali ľudia. Možno tebe nik nezomrel na kovid.
Okrem toho, tá istá skupina, čo protestovala proti opatreniam je aj proti dodávkam vojenského materiálu a zdraní na UA, prípadne drahého plynu. Len majú novú tému, užitočných idiotov je na Slovensku viac než dosť.

Bol som aj na protestoch Jana a Martiny, ale nik tam nikoho neuráźal, nenadával, neútočil a nebol agresívne naladeny. Je rozdiel v protestujúcich…
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Akoze neublizuju? https://www.heritage.org/gender/comment ... hurts-kids
Vsetko co si napisal na margo COVID sa da otocit na margo LGBTI+
Ako ti ublizi niekto, kto nemal respik v aute, vo svojom aute? Ako niekto ublizil niekomu, ze nema vakcinu?
Pozrel si si statistiky, kolko % bola umrtnost u polymorbidnych a kolko bola u zdraveho cloveka? Myslim ze to bolo cca 100nasobok, nie? tak 10% a 0.1%, cca..
Este si mi neodpovedal, kde mas zdroj
" Veď väčšina slávnych spevákov a návrhárov sú z lgbti+ komunity."
nic take som nenasiel, nasiel som len ze 12% v USA TV "opakovanych" seriach je LGBT, nic viac.

Ja som odbornikom na svoje zdravie, poznam ho lepsie ako ho pozna moj lekar - za tymto si stojim, totiz tie smiesne preventivky su na dve veci, ani cholesterol nie je pochopeny a referencne hodnoty su na dve veci. Ide o biznis. A ty si nutil ludi sa ockovat, trestsal si ich, resp trestal by si ich. A zas ides trestat ludi, ak maju iny nazor na parnersku vychovu. Je to z tvojej strany farizejske. Neposkytol si pochopenie pre toho "antivaxera" ktory si strazil svoje zdravie, postoval si primitivne obrazky, ktore hanobili kazdeho, kto sa rozhodol neockovat. Hanobil si moj slobodny nazor. Pomocou trapnych MEME obrazkov.. BTW, do dnes som nemal ani 1 test na covid, ani 1 ockovanie, hybal som sa medzi lekarmi bez ruska a respiku, tak isto aj ti lekari, ak ma videli, nemali nic na sebe, cela moja rodina tak isto, nikto u nas nebol chory. Sikanu som si ale "uzil".. A teraz propagujes, ze ktokolvek nie je s tebou, ta sikanuje.


Ja som extremne rad, ze som z rodiny kde bola mama a kde bol otec. Paradne ma to naucil citit si oboch a ten system je fantasticky.

PS: nesledujem, na to nemam cas, a ani dovod logicky, len si pamatam farizejov, na to mam bohuzial velmi dobru pamat, pamatam si na korona sikanu, pamatam si ako teraz ludia otacaju.. pamatam si to velmi dobre, celu tu korona SIKANU. Tym ta nechem urazit, len poukazat na to, ako si sa zachoval so mnou pri debate o korone. Neviem ako mozes teraz ocakavat ustretovost, a aby som hlasoval za "2. Som za sobáše + adopciu detí" a toto nie je osobny utok na teba, dufam ze to beries sportovo, bolo tu daleko viac ludi, ktory pisali voci mojmu rozhodnutiu velmi podobne.. Mne nejde nikdy o to, ako sa kto rozhodne, ci chce byt LGBTI+ a hocico ine, alebo ci chce vakcinu, alebo ci chce aby som v jeho/jej pritomnosti nosil respik. Mne ide o princip, uvediem priklad. jeden kolega a este k tomu z rodiny. Huka do mna, ako tu na nete, daj sa ockovat PRE VEREJNE DOBRO lebo on to urobil pre DOBRO VEREJNE, 2x dokonca, nakoniec sa priznal, ze na tretej nebol, lebo mal nasledky a vlastne to nebolo pre verejne dobro, ale pre to aby mohol cestovat. Ja som sedel doma, necestoval som, lebo ma system sikanoval, nemal som modru knizku s ochranno uaurou. PS on ako ockovany bol X krat chory, jasne, nieje to statistika o 1 pripade, len hovorim. Mne basolutne nevadi iny a cudzi nazor, ale ide mi len o princip, ze sa mojmu nazoru vysmeivaju ludia, aj napriek tomu, ze ten moj nazor zijem a FUNGUJE. Ja sa nesmejem niekomu, kto ide robit windsurfing pocas burky, len preto, ze ja to neviem robit. Daleko viac ma ohrozuje alkohol za volantom, ako korona. Ale to je teraz jedno. ja ti ten LGBT nazor neberiem, len je usmevne, ze ty si moj nazor na koronu bral. Naozaj neviem ako mozes ocakavat, ze sa priklonim k LGBT "slobode", len tak.. Pritom sa povazujem za extremne tolerantneho cloveka (az sa mi ludia smeju, bezny zivot, bezne okolnosti), ide to len do penazi, ked som nadmieru tolerantny.. Ale co nedokazem zabudnut je farizejstvo :) A len si mi prisiel do rany no (okolnosti, ktore som vyssie opisoval), naozaj to neber osobne :)

Tak Ján a Martina, to je trochu nieco ine, myslim ze tam kto by zacal provokovat by bol v hladaciku policie ako podozrivy. Na korona protestoch, stavim sa, ze tam boli provokateri. Ja som na nich nebol.

Inak, ak si vyberas podla svojich hodnot, to je super, to ma tesi, ze si tka vyberas, ale bolo by celkom fajn, ak by si hodnoty ineho tiez respektoval, je velmi pravdepodobne, ze by potom naopak hodnoty respektovali aj ini naopak. Lebo tiez mozem napisat, ze "nechcem aby moje dieta sa nakazilo ak vidi.." chapes snad ze nebudem pokracovat v danej vete, aby som neprekrocil hranice, a na to mu nepomoze ani respik, jedine klapky.. Som clovek, ktory MSM nesleduje, ak to zapnem, idem grcat, nie z dovodu, co podavaju, ale ako to podavaju, a casto maju aj fakticky chyby, preklepy, atd.. Hovori sa tomu aj narativ, alebo priam propaganda. Nemozem mat iny nazor. Ale nasledky musim znasat jedine sam.

PS: este tento obrazok som chcel znazornit.. to je take propagandisticky MEME obrazok. verim ze sa neutvoril v tvojej hlave, len si ho zdielal, tak ako som hromadu obrazkov zdielal aj ja podla aktualneho presvedcenia. Ale ako clovek, ktory sa stara o svoje zdravie, a casto lekari su ochotni so mnou debatovat aj nad ramec, kedze vidia, ze nieco aj viem, tak mi taky obrazok pride smiesny - o tom pisem, mozno mu uveri niekto laik, ale nie niekto, kto sa venuje svojmu zdraviu. Identicky priklad, ak by ti bankar isiel predat ich "sporiaci program" - musel by si mu vysmiat, ved sam mas lepsi..
Prílohy
hanobenie nazoru.png
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa Joki »

iceberg, Prepáč, ak som sa Ťa nejako dotkol alebo Ťa urazil v témach počas kovidu. Nebolo to cielené, debata občas zajde priďaleko a vyvinie sa nik, ako chceme. Tie pohľady na situácie máme rôzne. J
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 999
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 136 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa wladas »

Chyba mi moznost sobas + bez adopcii.
Konzervativci ked vidia slovo sobas/svadba pri LGBTI+ teme tak hned si predstavuju kradnutie deti z hetero rodin.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: LGBTI+

Príspevok od používateľa JUGGLER »

iceberg: treba rešpektovať Jokiho názory. Aj tie, čo sa ti nepáčia. Môžeme stavať názor proti názoru, demonštrovať fakty, čísla, to je základ racionálnej a konštruktívnej diskusie. No musíme sa vyhnúť rovine, kedy jeden človek útočí na druhého len preto, že nesúhlasí s jeho názorom.

Ja s Jokim súhlasím v tom, čo písal pri covide. Bola to mimoriadna situácia, event ktorý prichádza 1x za 100 rokov, pandémia, ktorá otočila svet naruby.
Zomierali ľudia, niekde ako muchy ( Čína, Taliansko - Bergamo), život na planéte sa zastavil a nikto nevedel ako to skončí. Mohlo to skončiť oveľa horšie, napr. keby sa objavila deadly mutácia na úrovni eboly s úmrtnosťou 50%. Aj na úrovni ekonomickej to mohlo dopadnúť horšie ako Veľká hospodárska kríza - s krachmi, nezamestnanosťou, hladom, biedou.

Vráťme sa k téme.

Súhlasím s Jokim, že mnoho ľudí s lgbti+ komunity sú výnimoční a geniálni ľudia.
Za seba môžem spomenúť Freddiho Mercuryho, ktorý je u mňa No 1. Takisto slávny Leonardo da Vinci bol gay.

Vráťme sa k článku o Progresívcoch, čo chcú medzi trestné činy zaradiť nenávisť a hanobenie s dôvodu vzťahovej a sexuálnej orientácie a rodovej identity.

To je podľa mňa prehnané presadzovanie gender agendy za každú cenu, akoby Slovensko nemalo iné problémy.
Fajn, som za to aby sme riešili NENÁVISTNÉ prejavy a útoky na internete, ale nie selektívne, len voči LGBTI, Židom, ženám. Riešme VŠETKY.

Rovnoprávnosť znamená, že sa nebudú tolerovať nenávistné prejavy voči akémukoľvek národu: Slovákom, Rusom, Číňanom....akejkoľvej rase, teda aj bielej, voči akémukoľvek vierovyznaniu (útoky na cirkev ), akejkoľvek osobe ( nálepkovanie, označovanie pojmom dezolát, konšpirátor ).

Tu stačí porovnať ako sa toleruje nenávisť voči inému názoru ktorý nesedí s líniou, ktorá je považovaná za politicky korektnú.

Takže kľudne ako píše JUDr. Lucia Plaváková - podpredsedníčka PS: v rámci zabezpečenie lepšej ochrany pred nenávistnými prejavmi a činmi, pre dosiahnutie pokojného života všetkých ľudí na Slovensku ...potiaľ s ňou súhlasím – ale nesúhlasím s tým, aby sa LGBTI agenda posudzovala ako trestný čin. Ak chce PS vychovávať spoločnosť – podme legislatívne povýšiť prejavy nenávisti vo verejnom priestranstve na priestupok, ktorý sa nebude tolerovať. Ale nestrašme občanov trestnými činmi, nebudujme policajný štát.
Prešlo 34 rokov od zvrhnutia totalitného režimu a už sa tehla po tehle buduje ďalší...

Pozrel som do Googla, aby som zistil, ako je prepojená pani Plaváková s LGBTI agendou.
Zistil som, že žije v partnerstve s inou ženou, pričom má vlastnú dcéru.

V čom súhlasím s JUDR. Plavákovou je to, aby sa prijali také zákony, ktoré uznávajú existenciu párov rovnakého pohlavia a ich rodín formou životného partnerstva vrátane možnosti, aby si mohli osvojiť dieťa svojho partnera.

Uznávam jej argumenty:
Vaša dcéra má dve mamy. Čo pre vás znamená neexistencia takejto úpravy?

Od jej narodenia sa to týka dennodenných záležitostí. Druhá mama nemá nárok na voľno pri narodení dieťaťa, nemôžeme sa ako rodičia vystriedať na rodičovskej dovolenke.
Nemôžeme sa striedať, ani keď je dcéra chorá, lebo len ja mám nárok na ošetrovné. To sú praktické životné situácie. Len ja som zákonnou zástupkyňou našej dcéry, preto všetky právne úkony môžem robiť len ja. Týka sa to aj prístupu k zdravotnej dokumentácii. Najväčšie obavy pre všetky dúhové rodiny sa spájajú s tým, ak by sa stala udalosť, ktorá by veľmi zasiahla do nášho života. Napríklad ak by som ja zomrela, nemáme absolútne žiadnu záruku, že Sára nepríde aj o svoju druhú mamu a o svoj domov. Štát nijak negarantuje, že jej bude môcť byť zachovaný jej domov a rodina, lebo neexistuje žiadny právny zväzok medzi dcérou a druhou mamou.

Čo by to znamenalo ( keby ako mama zomrela )? Kam by vaša dcéra potom išla?

Súd by sa snažil hľadať niekoho iného v rámci rodiny, ale nie je vylúčené, že by skončila v náhradnej starostlivosti úplne mimo svojho rodinného prostredia.
https://dennikn.sk/3073879/plavakova-z- ... e-o-domov/
wladas napísal: Ut 25 07, 2023 6:11 pm Chyba mi moznost sobas + bez adopcii.
Konzervativci ked vidia slovo sobas/svadba pri LGBTI+ teme tak hned si predstavuju kradnutie deti z hetero rodin.
Tie registrované partnerstvá by boli z možnosťou adopcie vlastného dieťaťa. Teda ked jeden z páru má dieťa, tak druhý rodič si ho môže adoptovať a preberá zodpovednosť i práva ako rodič. Teda to isté ako ked sa rozvedie žena a znova sa vydá. Nový otec si môže, ale nemusí dieťa prisvojiť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"