Podvody s crypto - token projektami

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
cryptofanusik
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 29 10, 2023 12:15 pm

Podvody s crypto - token projektami

Príspevok od používateľa cryptofanusik »

Zajtra by mal byť hotový ďaľší môj príspevok ohľadne crypto - token projektov, ktoré nesú veľmi silné znaky ultra sofistikovaného podvodu.
V žiadnom prípade nekupovať toto:
ypredict bodka ai
renq bodka io (už sú na burze, prepadák)
launchpad bodka xyz
bitcoinminetrix bodka com
Potom vysvetlím prečo.

Na trustpilot bodka com som šupol príspevok ohľadne ypredict bodka ai. O dva dni neskôr chlapci prepadli panike ešte aj teraz menia IP-čky pre hore uvedené projekty. Túto paniku odštartoval jeden užívateľ, ktorý odhalil podvod. Dnes som pracoval na svojom novom príspevku na trustpilot bodka com, avšak sprosté AI ma zablokovalo. Tak som to šupol na reddit bodka com.
cryptofanusik
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 29 10, 2023 12:15 pm

Podvody s crypto - token projektami

Príspevok od používateľa cryptofanusik »

Ahojte znovu,
keďže ku koncu roka mám vždy zvyk nasypať do rôznych ICO aspoň 1000 EUR, tak sa s vami chcem podeliť o ďaľší svoj objav.
Skoro som nakúpil tokeny od ypredict bodka ai, skoro - veľa nechýbalo!

Hovorím si, majú super stránku, opäť obchodný softvér, tentoraz pre zmenu rovno s AI(so zabudovanou umelou inteligenciou) - to bude predsa pecka, nie?

Potom ma napadlo, že tých pár slov typu "ypredict scam" predsa len naťukám do google-u. Budeme sa baviť aj o IP adresách - ale vždy iba o IPv4, oki?

Celý tento príspevok vo forme súboru *.html aj s odkazmi nájdete v prílohe tohoto príspevku. Odkazy sú ako - target="_blank" - takže by sa mali, automaticky otvárať v nových TAB-och.

Našiel som na trustpilot bodka com dve recenzie ohľadne ypredict bodka ai.

Jeden z nich hovoril, že investoval značný objem peňazí do ypredict, a keďže to urobil spôsobom, že prezradil svoje meno a kontakt na seba, tak tí
chlapíci z ypredict ho "skoro prepadli" - zrejme telefonáty - típek sa zľakol, že takýto agresívny prístup nečakal a okamžite začal cúvať z projektu,
avšak musel zaplatiť nejaké poplatky, bez toho mu peniaze nechceli vrátiť!

Druhá recenzia bola stručnejšia a típek v nej písal, že ypredict bodka ai má rovnaký IP fingerprint ako renq bodka io!

Nedalo mi to, a vo svojom ~:bash - Konsole som pingol ypredict bodka ai a aj renq bodka io.

ypredict bodka ai má IP adresu: 104.21.6.193(nová)/172.67.135.51(stará)
renq bodka io má IP adresu: 172.67.155.150 (teraz je už iná)
Hm, ešte 31-ho októbra ypredict bodka ai malo úplne inú IP adresu! Títo na ypredict zmenili IP adresu 25 dní potom, ako Bruno Balls zistil, že
ypredict a renq sú totožní unterwassermani.

Na viewdns bodka info je táto zmena IP adresy webu ypredict bodka ai zaznamenaná!

IP adresa ypredict bodka ai pred zmenou 31-ho októbra 2023 je táto: 172.67.135.51.
IP adresa renq bodka io je táto: 172.67.155.150
Všimnite si prvých 16 bitov týchto adries - prvé dve čísla - sú totožné!

Podľa ipfingerprints bodka com majú obidve tieto IP-čky(172.67.155.155 a 172.67.135.51-stará adresa) rovnakú geolokáciu a nie iba rovnakú, ale úplne, že rovnakú!
Aká náhoda, však?

Viete, aká je šanca, že dve rozdielne skupiny, z ktorej jedna z nich vyvíja kvázi obchodný softvér s AI a druhá z nich vyvíja wallet/Dex/DeFi/Perpetual Futures atď,
budú mať pre svoje webové stránky rovnakú IP geolokáciu?
Takmer nula!

Ja viem, cloudflare používajú aj iní - avšak cloudflare má mrte IP-čok - IPv4! Šanca, že dva akože rozdielne tímy budú mať rovnakú geolokáciu IP adries je minimálna!
Za to šanca, že za renq bodka io a za ypredict bodka ai stoja pravdepodobne rovnakí ľudia, tak táto šanca je naopak maximálna.

Dobre teda, teraz vieme takmer s maximálnou istotou povedať, že renq bodka io a ypredict bodka ai sú identickí unterwassermani.

Poďme sa podívať na projekt renq bodka io. Tento projekt hlása vytvorenie Walletu/DEX/DeFi/Perpetual Futures kontraktov/zložené úročenie z držby kryptomien - proste samé sexy veci!

Dokonca renq bodka io vydalo svoje tokeny! A dokonca niektorí šťastlivci zarobili aj 20%! Ale prečo, je to potom podvod? Veď, tokeny boli uvoľnené! Áno boli vydané, len
ten softvérový mega projekt sa nejak zasekol! Ľudia sa začali ozývať na Telegrame a títo ľudia boli správcom telegramového kanála umlčaní a namiesto toho, príspevky sú
generované botmi - softvérový program generujúci príspevky. Takže načo sú tieto tokeny, keď nemajú žiadnú vnútornú hodnotu bez skutočného softvérového produktu, ktorý by bol
dotiahnutí dokonca. Práve pre toto - som to označil ako ultrasofistikovaný podvod.

renq bodka io vyzbieralo podľa internetových zdrojov: hodnotu v krypte a cez platobné karty v sume 19.3M USD!

A namiesto toho, aby to investovali na úspešné dotiahnutie softvérového balíka do zdarného konca. Tak títo šmejdi vymysleli nový projekt na ypredict bodka ai.

Dňa 30-ho OCT 2023 všetky štyri linkedin profily viazané na ypredict bodka ai boli dostupné bez nutnosti sa prihlásiť na linkedin. Dňa 2-ho novembra 2023 iba
jeden profil bol prístupný bez prihlásenia. Jeden profil mal 135 "connections", druhý profil cez 230 "connections" a dva zvyšné profily mali cez 500 "connections".
Connections = kvázi počet priateľov, tak ako na facebook-u. Zakladateľ Spotware Systems má na linkedin cez 500 "connections", lebo má 88 vývojárov/zamestnancov a
firmu s 13 ročnou korporátnou históriou - tomu verím. Ale, aby tí trapkovia na ypredict bodka ai mali takto perfektné linkedin profily, tak to sa mi nezdá.
Prečítajte si nejaké články o "fake linkedin profiles" a veľmi rýchlo pochopíte, že tu niečo nie je v poriadku.

Nedalo mi to a dňa 2-ho novembra o 21-vej hodine som pingol aj ďaľšie token/crypto projekty - strielal som len tak odboku. A zistil toto:

renq bodka io: 172.67.155.150
ypredict bodka ai: 172.67.135.51
launchpad(Ubuntu?) bodka xyz: 18.66.26.90
bitcoinminetrix bodka com: 18.66.26.62

Tieto uvedené crypto/token projekty mali v spomínaný deň - VŠETKY TÚ ISTÚ IP GEOLOKÁCIU(Kansas-USA) na milimeter presnú podľa GPS súradníc.
Ja viem, viem neni na svete zas až toľko veľa dátových centier, ale neni ich zase ani len tak málo!
Vie iba čert, koľko toho majú dokopy. Ale, keď raz získate 19.3M USD, tak potom to rozbehnete a rozbehnete to riadne.
Ak, máte po ruke takýto balík, tak potom je takmer nemožné týchto podvodníkov odhaliť. Po mojom príspevku na trustpilot bodka com
ešte aj teraz menia IP-čky ako blázni a menia asi aj IP geolokačné dáta, aby to vypadalo, že rovnaká IP geolokácia bola iba
náhoda - hm pri počte IPv4 adries 4 294 967 296??? (áno viem, niektoré rozsahy sú nedostupné pre public, ale aj tak).

Ešte jedna vec, ktorú vám chcem pripomenúť je projekt na coinsult bodka net, ktorú ešte zvyknú uvádzať niektoré crypto-token projekty.
Tento projekt coinsult - neskúma pozadie projektu - neskúma, či sa naozaj vyvíjajú nejaké nástroje, ktoré budú slúžiť ako podklad tokenov.
Tento projekt coinsult skúma iba technické aspekty samotných tokenov, a to či vydanie tokenov je transparentné - poplatky pri predaji nie väčšie ako 25%!???, či
vydavateľ tokenov musí manuálne povoliť trading atď.. atď..

Odkazy v mojom príspevku:

Dve veľmi negatívne recenzie ohľadne ypredict bodka ai na trutpilost bodka com:

Dve recenzie od používateľa Bruno Balls na trustpilot bodka com ohľadne ypredict bodka ai a ohľadne renq bodka io:

Archív zmeny IP adresy projektu ypredict bodka ai na waybackmachine:

Zmena IP adresy projektu ypredict bodka ai priamo na viewdns bodka info

História zmeny IP adresy pre launchpad bodka xyz, bitcoinminetrix bodka com

Geolokácia IP adries ypredict bodka ai a renq bodka io - musíte dať sami tie hore spomínané IP-čka - 172.67.155.155 a 172.67.135.51 - :

alebo

Fundácia renq bodka io

Projekt coinsult bodka net

reddit bodka com fórum ohľadne renq bodka io - tych vlakien, je tam veľa
miror
Gold Member **
Príspevky: 537
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 171 times

Re: Podvody s crypto - token projektami

Príspevok od používateľa miror »

Kto chce mat krypto, staci kupit novu hardwarovu penazenku Trezor alebo Ledger, zalozit si svoju BTC, ETH alebo inu adresu a tam nakupit. A nic viac netreba a netreba potom neustale analyzovat, co je a co nie je podvod a co je seriozne a co nie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"