Poistenie proti zateceniu zo strechy

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
bambulka
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 30 09, 2008 8:18 am

Poistenie proti zateceniu zo strechy

Príspevok od používateľa bambulka »

Dobry den. Chcel by som sa spytat, v akej poistovni je najlepsie sa poistit proti zatekaniu zo strechy-cize atmosfericke zrazky. Mam byt hned pod plochou strechou a stacilo by mi poistenie co najjednoduchsie, kde je aj poistenie pre pripad atmosferickych zrazok-cize zatekanie do bytu zo strechy- co sa tyka stien, pripadne aj znicenych veci od vody.
Mozem Vam dat informacie ake budete potrebovat k vypoctu.
Dakujem.
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Poistenie proti zateceniu zo strechy

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Pokiaľ strecha v čase podpisu zmluvy neplní svoju funkciu - to jest je poškodená, presakuje atď, tak je takáto nehnuteľnosť nepoistiteľná. Tak je to aspoň v poistných podmienkach všetkých poisťovní, ktoré som študoval (väčšina v SR). Poistenie má kryť náhodnú a nepredvídateľnú udalosť - čo zatekanie cez poškodenú strechu nie je.
Ak strecha poškodená v súčasnosti nie je, tak by to poistiť možné bolo. Napr. ak nejaká silná búrka poškodí inak funknčnú strechu a Tebe natečie do bytu.

Napíš najprv o ktorú z tých udalostí sa jedná a podľa toho sa na to dá pozrieť.
bambulka
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 30 09, 2008 8:18 am

Re: Poistenie proti zateceniu zo strechy

Príspevok od používateľa bambulka »

Strecha je v sucasnosti opravena.
Dakujem.
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Poistenie proti zateceniu zo strechy

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Ak chceš mať poistený byt ako nehnuteľnosť (čiže múry a stavebné súčasti) tak najlacnejšie to bude v AXE 0,6% ročne z hodnoty bytu (ak vylúčime riziko povodne a záplavy), 0,7% ak chceš mať poistenú aj povodeň a záplavu. Na 100 000 EUR je to 60 resp. 70 eur ročne.
Ak chceš mať poistenú domácnosť (hnuteľný majetok = elektronika, nábytok atď), tak najlacnejšie bude pravdepodobne Generali (po 30% zľave). Pri domácnosti si poistnú sumu určíš sama, na základe súčtu hodnoty hnuteľného majetku domácnosti + stavebných súčastí. Taktiež treba dať pozor na limity plnení - ak napríklad výraznú časť ceny domácnosti tvorí elektronika, treba na to myslieť a upraviť limity plnení.

Napíš, ktoré z tých poistení Ťa zaujíma a podľa toho sa to dá pozrieť.

BTW - nemáš na ten byt hypo, lebo vtedy máš štandardne poistenú nehnuteľnosť a možno to zatekanie už máš poistené (aj ked len škodu na múroch a stavebných súčastiach).
bambulka
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 30 09, 2008 8:18 am

Re: Poistenie proti zateceniu zo strechy

Príspevok od používateľa bambulka »

Mam hypoteku a poistenie v alianzi, ale len zakladne-basic a v alianzi mi povedali, ze takato situacia tam nespada. Tak potom asi jedine generali.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Poistenie proti zateceniu zo strechy

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

generali ma na to dolozku, ktora zahrna atmosfericke zrazky
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Poistenie proti zateceniu zo strechy

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

No teraz pozerám, že Allianz má atmosférické zrážky až od balíka Optimal - t.j. od najdrahšieho balíka.
K Generali - poistenie kryje aj škodu spôsobenú atmosférickými zrážkami, ale citujem " keď došlo k poškodeniu, alebo zničeniu poistenej veci vniknutím atmosférických zrážok alebo nečistôt do obytného domu, v ktorom sa poistená vec nachádza, ktoré nastalo ako bezprostredný následok poškodenia doposiaľ bezchybných a funkčných stavebných súčastí tejto budovy pôsobením - požiaru, výbuchu, úderom blesku, pádom lietadla, jeho časti alebo nákladu, povodňou alebo záplavou, víchricou, krupobitím, zosuvom pôdy, zrútením skál, zemín, lavín, pádom stromov a stožiarov "

Pošli mi mail a môžeme to poistné presne vyrátať - bude treba určiť hodnotu domácnosti a či niektoré súčasti domácnosti neprevyšujú cenou limity krytia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"