Urazove poistenie

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
eager

Urazove poistenie

Príspevok od používateľa eager »

Dobry den, chcem poprosit o radu ohladom urazoveho poistenia. Mal by som zaujem o produkt, ktory ma poisti na uraz, ktory by mi zabranil vykonavat moju pracu - ludovo povedane programovanie. Nemam zaujem o ziadny iny produkt (napr. poistenie pre pripad smrti), ide mi len o to mat poistene, ze budem moct pracovat. Existuje take nieco na Slovensku?
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Urazove poistenie

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Ste zamestnaný, alebo živnostník? Myslím, že pre Vás by bolo vhodné poistenie denného odškodného z úrazu. To znamená, že za každý deň, kedy by ste sa liečili na úraz, by ste dostali peniaze. Napríklad 20€ na deň. Pri 30dňovej liečbe 600€, pri 50dňovej 1000€ a podobne... Je to celkom lacné poistenie. Pár eur mesačne.
Obrázok
eager

Re: Urazove poistenie

Príspevok od používateľa eager »

Som zamestnanec a ide mi o poistenie sa proti urazu, ktory by mi trvale znemoznil pracovat v mojej profesii napr. strata zraku pri autonehode
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Urazove poistenie

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Tak potom poistenie akýchkoľvek trvalých následkov spôsobených úrazom...
Obrázok
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Urazove poistenie

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Som zamestnanec a ide mi o poistenie sa proti urazu, ktory by mi trvale znemoznil pracovat v mojej profesii napr. strata zraku pri autonehode
Som zamestnanec a ide mi o poistenie sa proti urazu, ktory by mi trvale znemoznil pracovat v mojej profesii napr. strata zraku pri autonehode
Potom Vám bude úplne stačiť poistenie trvalých následkov úrazu. Pozor ale na rozsah plnenia - nie každá poisťovňa plní všetko, čo lekár uzná za trvalý následok. Niektoré poisťovne majú vlastné tabuľky úrazov, ktoré sú značne okresané.

Taktiež by som sa byť Vami zamyslel nad zmyslom takéhoto poistenia. Ako programátor predpokladám nemáte vysoké riziko úrazu. Venujete sa nejakým športom, alebo chodíte často autom, alebo prečo máte strach z trvalých následkov?
Ak u Vás nie je vysoké riziko úrazu, tak by ste mal skôr zvážiť poistenie invalidného dôchodku. Z pohľadu štatistík soc. poisťovne je totižto podstatne viac ľudí neschopných pracovať (teda na invalidnom dôchodku) z dôvodu choroby a nie z dôvodu úrazu. A to aj u mladých ľudí, aj keď sa to možno nezdá. Takéto poistenie je síce podstatne drahšie, ako poistenie trvalých následkov úrazu. Je to ale logické, keďže kryje podstatne viac poistných udalostí, ktoré sa navyše stávajú častejšie ako samotné úrazy.
eager

Re: Urazove poistenie

Príspevok od používateľa eager »

Invalidne poistenie by bolo lepsie ale z mojho pohladu sa az tak neobavam choroby aby som platil taku cenu. Urazu sa tiez neobavam ale ked cestujem autom moze sa nieco stat, tiez pri sporte... preto sa chcem aspon trocha poistit.

Pre mna by bolo najlepsie take poistenie aby moc neriesilo slabsie urazy a skor sa zameralo na vazne urazy. Chcel by som nato dat 120e rocne, ake poistne plnenie sa da ocakavat ak budem poisteny a stane sa mi vazny uraz (napr. 60% podla poistovne)?
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Urazove poistenie

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Pre mna by bolo najlepsie take poistenie aby moc neriesilo slabsie urazy a skor sa zameralo na vazne urazy. Chcel by som nato dat 120e rocne, ake poistne plnenie sa da ocakavat ak budem poisteny a stane sa mi vazny uraz (napr. 60% podla poistovne)?
Invalidne poistenie by bolo lepsie ale z mojho pohladu sa az tak neobavam choroby aby som platil taku cenu. Urazu sa tiez neobavam ale ked cestujem autom moze sa nieco stat, tiez pri sporte... preto sa chcem aspon trocha poistit.

Pre mna by bolo najlepsie take poistenie aby moc neriesilo slabsie urazy a skor sa zameralo na vazne urazy. Chcel by som nato dat 120e rocne, ake poistne plnenie sa da ocakavat ak budem poisteny a stane sa mi vazny uraz (napr. 60% podla poistovne)?
Keď sa pozrieme na poistenie trvalých následkov úrazu a pozrieme len poisťovne, ktoré plnia všetky úrazy, kde lekár určí, že úraz zanechal trvalý následok, tak to bude nasledovne (dve najlacnejsie ponuky)

1. Trvalé následky by boli kryté od 40 000 do 160 000 EUR. Plnenie pri 60% trvalom následku by bolo 96 000 EUR.
2. Trvalé následky by boli kryté od 50 000 do 200 000 EUR. Plnenie pri 60% trvalom následku by bolo 75 000 EUR.

Rozpätie je dané tým, že poisťovne plnia tým viac, čím je následok úrazu závažnejší. Spôsob navyšovania je ale u rôznych poisťovní rôzny. Preto v prípade 60% trvalého následky by bolo plnenie väčšie v možnosti 1 ako v možnosti 2.
eager

Re: Urazove poistenie

Príspevok od používateľa eager »

Nejde o to aby poistovna kryla kazdu "drobnost" 8) , stacia aby boli pokryte vazne urazy velkou sumou. V 1. priklade by to bolo OK.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"