Súťaž o vstupenky na Trading Expo Špeciál (120 €)

Školenia, eventy, konferencie, stretávky, networking ohľadom investovania a financií
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Súťaž o vstupenky na Trading Expo Špeciál (120 €)

Príspevok od používateľa filip glasa »

Obrázok

Prvá súťaž o vstupenku:
1. Napíšte článok o Mark Douglasovi, prípadne o niektorej jeho knihe ak ste ju čítali
2. text zverejnite ma svojom webe, tu v diskusii, alebo tu: https://www.facebook.com/AkoInvestovat.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
3. najlepší článok oceníme vstupenkou a zverejníme na ako-investovat.sk

Súťažíme o vstupenku na Trading Expo Špeciál v septembri v hodnote 120 EUR:
http://ako-investovat.sk/index.php/trad ... kej-krizy-" onclick="window.open(this.href);return false;
Roman Marcincin
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 7:16 am

Re: Súťaž o vstupenky na Trading Expo Špeciál (120 €)

Príspevok od používateľa Roman Marcincin »

5 dôvodov prečo ísť na Trading Expo Špeciál

Ak ste trader alebo sa zaujímate o dianie na finančných trhoch a svete okolo nás, sú len dva možné dôvody prečo ešte nemáte v kalendári zaškrtnutý dátum 28. september 2011. Buď ste o tejto skvelej konferencii ešte nepočuli alebo ste ešte stále na pochybách o tom či účasť na tejto konferencii bude mať pre vás zmysel. S oboma dôvodmi sa vám pokúsim pomôcť.
Moje meno je Roman a tradingu sa intenzívne venujem viac ako dva roky. A tu sú moje dôvody prečo nezmeškám Trading Expo Špeciál a pre tieto iste dôvody by ste ho nemali zmeškať ani vy.

1.Mark Douglas
Mark Douglas je rozhodne hlavným ťahúňom tejto konferencie. Je úspešný, svetoznámy trader a autor dvoch vynikajúcich kníh „Disciplinovaný trader“, a „Trading in the Zone“. Veľkou devízou prednášok skúsených a hlavne úspešných traderov pre mňa je to, že si viem jednoznačne odpovedať na otázku, či je možné dlhodobo profitovať z tradingu alebo nie. Verte mi alebo nie dá sa to a som presvedčený o tom, že tak ako určite zase raz o tom presvedčí mňa tak pán Douglas rovnako o tom presvedčí aj vás.

2.Nielen Mark Douglas
Ďalším dôvodom prečo pôjdem na Trading Expo Špeciál je fakt, že okrem pána Douglasa program ponúka prednášky ďalších troch traderov a to Nicka McDonalda, Raghee Horner a Antona Bittnera. Osobne ma veľmi potešilo, že po minulej konferencii sa organizátori rozhodli rozšíriť prezentáciu nezávislých traderov. Sú to ľudia ktorí nehovoria len poučky naučené z kníh alebo nepredkladajú zaručené trhové analýzy, ale ľudia ktorí naozaj tvoria trh a čo je dôležitejšie vychádzajú z neho ako víťazi.

3.Motivácia a psychológia
Dúfam, že predchádzajúcim dôvodom som neurazil žiadnu skupinu prednášajúcich, pre ktorých som sa tiež rozhodol ísť na túto konferenciu. Trading to nieje len pozeranie do grafov, hľadanie cenových patternov a kreslenie trendových čiar. Podľa mňa je trading hlavne o poznaní toho aký človek vlastne je a čoho je všetkého schopný. Nestačí mať len profitabilný obchodný systém, najdôležitejšie je či tento obchodný systém ste schopný zvládnuť. Psychológia, disciplína, objektívnosť a motivácia sú rozhodujúce aspekty ktoré rozhodnú o tom,či v tejto hre dokážete uspieť. Preto mojim ďalším dôvodom prečo pôjdem na Trading Expo Špeciál sú prednášky pána Iva Tomana a Steve Warda. Títo dvaja páni sa celý život zaoberajú motiváciou a ľudskou psychológiou v tradingu a obchode a som presvedčený o tom, že mi poskytnú cenné rady ktoré pretavím v úspešný trading.
Ak neveríte mojim slovám a myslíte si, že tento aspekt absolútne nerozhoduje o tom, či budete v tradingu úspešní alebo nie, je to o dôvod viac prečo pozorne počúvať prednášky týchto pánov, lebo nielen, že Vám poradia, ale čo je dôležitejšie, ušetria Vám vaše prerobené peniaze.

4.Všetci ostatní prednášajúci
Ďalším veľmi dôležitým aspektom úspešného tradera je neustále sebavzdelávanie a to je ďalší dôvod prečo pôjdem na konferenciu. Finančné trhy sú formovateľom našej doby,či už je to dobre alebo nie, je to fakt. Tieto trhy ovplyvňujú náš každodenný život a úspešný trader by sa mal snažiť čo najviac porozumieť tomu ako tieto trhy pracujú. Nápomocné v tomto obore budú rozhodne prednášky pána Juraja Sipku o medzinárodnom menovom systéme a prednáška Karola Piovarcsy o trhu so zlatom.

5.Všetci ostatní účastníci

Najväčší dôvod pre ktorý si rozhodne nenechám túto konferenciu ujsť som si nechal na koniec a ten dôvod je, že môžem stráviť deň v spoločnosti ľudí ktorí rozmýšľajú minimálne podobne ako ja ak nie rovnako a to je pre mňa najväčšia hodnota tohto podujatia, lebo či si to uvedomujete alebo nie, my tradery do priemernej slovenskej spoločnosti nezapadáme, pokiaľ teda sa nepohybujeme len čisto v kruhoch obchodníkov, čo 75 percent traderov na Slovensku to šťastie nemá.
Stretol som sa s veľkým množstvom názorov ľudí na obchodovanie na finančných trhoch a vo väčšine prípadov to neboli veľmi chválitebné názory od ľudí ktorí o tom nemajú veľa vedomostí. Jediné čo zostáva traderom ako som ja, je uchyľovať sa k internetovej komunikácii, ale verte mi nieje nič lepšie ako živý rozhovor o tom čo Vás baví s človekom ktorého to baví minimálne rovnako ako Vás.

A preto, vidíme sa na Trading Expo Špeciál 2011.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Súťaž o vstupenky na Trading Expo Špeciál (120 €)

Príspevok od používateľa filip glasa »

Fajn - vyhral si vstupenku :D
Napíš mi prosím adresu na mail admin @ ako-investovat.sk
xrakt
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 15 09, 2011 8:00 pm

Re: Súťaž o vstupenky na Trading Expo Špeciál (120 €)

Príspevok od používateľa xrakt »

Na aké skreslenia si má dať trader pozor a kde sa dozvie viac


Základným nástrojom tradera je výplň jeho lebky – mozog. Ten však ani zďaleka nie je taký dokonalý, ako by sme od neho očakávali. Nie vždy robí racionálne rozhodnutia, aj keď to od neho očakávame.

Psychológovia Amos Tversky a Daniel Kahneman už v roku 1972 skúmali, prečo ľudia často robia rozhodnutia, ktoré odporujú zdravému úsudku. Prišli s pojmom kognitívnych skreslení – teda „chýb“ mozgu, ktoré nám dennodenne ovplyvňujú úsudok.

Ktoré sa najviac týkajú tradera? Na čo by si pri svojom úsudku mal dávať pozor? Toto je zoznam štyroch najčastejších, s ktorými sa potýka vo svojej práci:

1. Overconfidence bias (skreslenie z prehnaného sebavedomia)
Uverili ste vo svoje vlastné schopnosti? Dajte si na to pozor. Ak ste sa niekedy prichytili, že už všetko viete a nič sa už nemôžete naučiť, ste na ceste k chybám. Spýtajte sa sami seba, či ste náhodou niekedy neodmietli odísť z nevýhodného obchodu len preto, že ste nechceli uveriť, že sa mýlite – ak áno, práve ste zažili overconfidence bias.

2. Anchoring bias (skreslenie z ukotvenia)
Snažíte sa odhadnúť správanie akcie z toho, ako sa správa v súčasnosti? Nie vždy to má racionálne základy. Ak ste sa „ukotvili“ v súčasnosti a a aj napriek dôkazom odmietate uveriť, že trend, do ktorého ste investovali, už skončil, potom trpíte na anchoring bias.

3. Confirmation bias (potvrdzujúce skreslenie)
Človek je zvieratko, ktoré keď čomusi verí, veľmi ľahko si nájde na svoje tvrdenia dôkazy. Ak z nejakého dôvodu ste uverili, že najbližšie mesiace bude akcia Bank of America rásť (napríklad vám to povedal akýsi analytik), potom uvidíte všade dôkazy, že to takto bude. Potvrdzujúce skreslenie je tiež bežné u ľudí, ktorí podľahli konšpiračnej teórii - ak v niečo uveríte, potom všade uvidíte tvrdenia, ktoré konšpiráciu potvrdzujú. Konšpirátorom sa nič nestane, maximálne sa zosmiešnia pred okolím, vás ale confirmation bias môže stáť veľké peniaze.

Vždy preto vyhľadávajte aj dôkazy o tom, že vašej akcii sa nebude dariť – a porovnajte ich dôveryhodnosť s pozitívnymi dôkazmi.

4. Loss aversion bias (skreslenie zo strachu pred stratou)
Z hľadiska emócii je strach omnoho silnejší než zisk. Bolesť, ktorú spôsobí strata 1000 eur je väčšia ako radosť zo získaných 1000 eur. Ak ste niekedy prekročili svoj pomyselný stop-loss len kvôli tomu, že ste dúfali, že akcia do konca obchodovania zvráti svoje straty, zažili ste práve loss aversion bias.
Ovládanie toho, ako funguje ľudská psychológia je kľúčové poznanie pre tradera. Dokáže tak lepšie ovplyvňovať svoje správanie a zároveň odhadovať správanie iných hráčov na trhu.

Ak chcete vedieť viac o psychológii tradera, odporúčam bratislavskú konferenciu TRADING EXPO ŠPECIÁL 2011, ktorá sa koná 28. septembra. Na nej sa psychológii tradera bude venovať väčšina prednášok, bude o nej hovoriť hlavne

- Ivo Toman so svojou prednáškou o motiváciách pri obchodovaní
- Steve Ward o strachu (viď vyššie loss aversion bias)
- Mark Douglas, autor bestsellerov „Disciplinovaný trader“, a „Trading in the Zone“, o hlavných zručnostiach tradera
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Súťaž o vstupenky na Trading Expo Špeciál (120 €)

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tento článoček nemá veľa spoločného s tou konferenciou. Ja som zadal tému Mark Douglas, ale oba príspevky sú mimo. Ešte si vstupenku pre xrakta rozmyslím.
xrakt
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 15 09, 2011 8:00 pm

Re: Súťaž o vstupenky na Trading Expo Špeciál (120 €)

Príspevok od používateľa xrakt »

Tak som asi urobila zle, že som sa nechala inšpirovať víťazom vyššie. Do kedy môžem očakávať tvoje rozhodnutie?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Súťaž o vstupenky na Trading Expo Špeciál (120 €)

Príspevok od používateľa filip glasa »

pošli mi adresu na email admin zavinac ako-investovat.sk a poslem ti vstupenku :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Školenia. semináre. stretnutia"