Pamm, signals providers, trading networks

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa Airmike »

Ok takze ako som slubil, dam nejaky ten pohlad na tuto formu alterativnych investicii.

Pamm schemy:

Na zaciatku napisem ze PAMM schema ako taka, nieje nic ine ako systemove riesenie nejakeho problemu. Takze budeme potrebovat definiciu problemu. Princip preco PAMM vznikol je asi ten ze investor maju cash, ale nemaju trading skills. Pokial ma investor cash v radovo 100k ma moznosti viac, pokial menej ma moznosti menej. Takze PAMM schema vyriesila problem ako moze retailovy investor z participovat na trhu ktory patril vacsinov institucionalnym.

dovolim si jednu paralelu z tradingom,V principe nevidim absolutne ziadny rozdiel medzi tym ze pred xx rokmi nemohol na burze alebo na fx obchodovat kazdy, dnes moze. To iste sa deje aj v pamm schemach, kde pred xx rokmi nemohol participovat na hedge fonde kazdy. Dnes moze prave pomocou vyskladania si svoj vlastny hedge fond z PAMM traderov, ci signal providerov.

Toto by som bral ako benchmark a teraz sa mozeme bavit trosku subjektivnejsie o plusoch a minusoch . pretoze ako kazde systemove riesenie aj toto ma svoje plus a minus.

Takze plus pointy:
- Pamm schema existuje a splna svoju funkciu. Kazdy moze investovat
- Pamm schema umoznuje rozlozit riziko po viacerich traderov, traderskych skupin
- Pri Pamm schemach neexistuje fixed fees , len performance fee ,cize je zakonite lacnejsia
- Pamm schema umoznuje lepsie riadenie rizika a alokaciu kapitalu, podla aktualnych performance jednotlivych traderov. Co napriklad v hedge fonde nieje mozne.
- Pamm schema umoznila nastartovat (podla mojho nazoru) jeden sektor z obrovskym potencialom . vola sa Trading Networks
Minus pointy:
- Pri Pamm schemach neexistuje absolutne ziadna regulacia
- Pri pamm schemach sa prenasa cele riziko na investor, traderi su minimalne zainteresovani svojim kapitalom.
- Neexistuje ziadny rating, ranking, ziadna centralna databaza a co je najpodstatnejsie neexistuje ziadna metodika vykonnosti , neexistuje ziadny seriozny analyticky nastroj na pre lepsiu selekciu potencialu traderov a signal providerov .
- do PAMM schem sa moze zapojit uplne kazdy.
- V Pamm systeme je drviva vacsina subjektov nekompetentnych ako zo strany traderov tak zo strany investorov.
- Hoci som napisal ze Pamm umoznuje ovela dokladnejsie riadenie rizika , jeho vyuzitie je uplne minimalne. Preco je to tak najdete v predoslych troch bodoch.

Teraz trosicku na temu
Signal providers:
V principe je to uplne rovnaky biznis model akou su Pamm schemy. Jedine co je v nom ine je progress akym napreduje, a druh odmenovania. Pretoze signals provider si neberie performance fee, ale len fix fee. Je to docela sranda v tom, ze hoci v tomto sektore neexistuju zatial ziadna oficialna terminologia. Tak signal provider a Pamm trader robi v podstate to iste. Akurat to ma viac ci menej zaplatene.
Kazdopadne biznis okolo signal providers maju daleko lepsi drive. Cely biznis sa vyvyja ovela rychlejsie a je flexibilnejsi. Ma lepsie statistiky agresivnejsi marketing, ktory nieje postaveny na stupidite ako Pamm. No a preco to pisem :) , pretoze prienikom tychto dvoch biznisov vznikaju docela zaujimave prilezitosti a vysledkom su:

Trading networks:

Trading networks su fenomenom , pretoze si vyberaju pozitiva (bohuzial aj negativa) z oboch predoslich kategorii. Kedysi sme hladali signaly po vseliakych separatnych strankach potom prisiel niekto z napadom globalizovat a spustili sa prve globalne projekty. Samozrejme ze nic nieje idealne a aj tu stale plati ze statistiky su strasne , vela krat zmanipulovane, ale co je paradoxom, hoci negativne mainstreamove nazory tento sektor uz odpisali, tak zacal byt ovela zaujimavejsi pre vacsich hracov, ci uz ide o investorov alebo brokerov. Tak napriklad klasicky pripad je zulutrade. Zulutrade ma stovky signal providerov s ktorych vecsina nestoji ani za zmienku. Ale prvych top 15 spravuje 105M dolarov. Objem financnych tranzakcii 153 663 502 500 USD. Pricom najlepsi provider dostal na proviziach 1M USD.
Je zulutrade skutocne tak super ? nie samozrejme nieje , je to bullshit, nema dobre spraveny ani support, ani filling orders,prestrasne statistiky a slabucko rieseny tool na risk management a “co vam Mario nepovedal” provizie su zufalo male a klesaju objemom a pre providerov su stale menej atraktivne. Ale naskyta sa otazka co bude po zulutrades, ktory tento biznis celkom slusne odstartoval? Pred par mesiacmi mali zopar brokerov, ale zacal byt tak atraktivny ze dnes ich je tam okolo 30. Ten progress sa nedal nevsimnut, napriklad etoro uplne shitacky broker- zacal budovat svoju vlastnu trading network. A takto sa to zacina nabalovat. Retailovych investorov zacali prebijat objemom investori velki.
No a toto je dovod preco som pisal, ze mi tu mame nejaky nazor, o ktorom sme presvedceni ze je spravny, ale zamyslame sa nad celou problematikou strasne subjektivne. Tam kde mi nevidime nic vznika samostatny financny sector ktory je sice v plienkach ale ma masivny progress a potencial.

No a na zaver som si nechal veelmi zatracovanu temu ktora sa u nas uz z principu ani neriesi, nevenuje sa jej ziadna pozornost.

Trading contests:
Ja viem live nieje demo. To pozna kazdy trader a kazdy s tym suhlasi. Prevlada nazor ze do sutazi sa zapajaju len uplni blazni a uplni zaciatocnici. Takze aby som to nenatahoval. Preco som si tuto temu pridal k tym predoslim? Pretoze s nimi velmi uzko suvisi. Trading networks su totiz cele zalozene na trading contests. je to samostatna kategoria, ale myslim ze vobec nebude problem to riesit spolu.

Contest su o PR. PR brokerov a informacnych portalov, televizii asamozrejme traderov a signal providerov. Do contests sa davaju prachy aby pritiahli pozornost. V globale mozem povedat ze to dokonca aj funguje, bohuzial nie u nas ale napriklad v USA. Prave sa skoncila sutaz CNBC million dollar contest. Zapojit sa mohol ktokolvek. Individualni, profici , university. Robil sa obrovsky PR hunbuk, ktory sme my samozrejme nezaregistrovali. Co som si vsimol napriklad ja aky nadherny rozdiel je medzi nasim a USA skolstvom. Sutazenie timov na univerzitach, medialna pozornost bla bla, contests su proste cool. Bez sutaze a sutazenia by to bolo proste o nicom. Pomaha to biznisu pomaha to networkingu. Vyhladavaju sa talenty. Btw: Ako sa vyhladavaju talenty u nas? Mame my vlaste dovod vyhladavat nejake talenty? Naco ved u nas nieje ani burza a niesu ani trading desky. Vsetko je dealing vsetko je sales, vsetko je bullshit. Viete aky je jeden zo sposobou dostat san a trading desk Varengold investment bank? (investicia up to 1M)– hadajte – Varengold trading challenge . Aky je bonus pre vitazou v sutaziach Ducascopyokrem prachov? – networking na Genewa forex evente z moznostou si pokecat z lidrami z celej europy .

Paralela z ineho biznisu, vcera som si vypocul prednasku o tom ako vzniklo vo vychodnom londyne (industrialna stvrt , kriminalita) centrum pre novovznikajuce firmy ktore maju moznost investcie venture capitalu. Ked som sa pytal cloveka co tam bol aky je system pri selekcii zrna od pliev? Jednoducho - contest.

Moj nazor je taky, ze my sme konzervativnejsi ako konzervy a az prilis zamindrakovany minulostou. Ked sa vo svete nieco deje ani si to nevsimneme, nesledujeme trendy a tym padom sa automaticky ochudobnujeme o prilezitosti. Samozrejme na zaver to uzavrim diplomaticky. moze to byt uplne inac a ja sa mozem mylit. :)
Naposledy upravil/-a Airmike v Ut 20 12, 2011 12:20 pm, upravené celkom 4 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Hľadáme spoľahlivých ludí

Príspevok od používateľa Airmike »

peter.cmorej napísal:
kto konkretne z tych traderov ma viac ako 10 rocne skusenosti ?
Abvireal, prvym predpokladom seriozneho biznisu je, ze sa podavaju iba presne a overene informacie. Ziadne fabulacie a zvelicenia. Ked sa ta niekto spyta na rizika, tak ich jasne pomenujes a nepouzivas ziadne okecavacky. Inak sa aj z dobreho umyslu stane velmi lahko prachsprosty neseriozny podvod.
to co pise mlady muz okolo 10 rocnych skusenosti su z principu dost nelogicke veci to je jasne. vyplyva to uz len z principu, ze liberalizacia Fx prostredia sa datuje tusim na roky 1994-5 ale tym som si neni uplne isty. kazdopadne staci trochu patrat po nete a najst si aku vlastne historiu maju retail Fx brokeri. napriklad taky FXCM ktory patri medzi tych starsich vznikol v roku 1999. takze najst 10 rocnu historiu u nejakeho PAMM tradera je z principu nelogicke, kto by v tej dobe tusil ze sa take nieco take ako retailovy pamm rozbehne. reci o dlhorocnych FX skusenostiach traderov su bullshity, pretoze ti traderi nemali kde obchodovat . ked dneska niekto povie ze je na trhu 7-8 rokov je uz v podstate dinosaurus.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Hľadáme spoľahlivých ludí

Príspevok od používateľa Airmike »

Btw: taka zaujimavost, aky podiel maju pamm accounts a zulutrade accounts na biznise alpari

Registered Accounts:

Trading: 313063
Investor: 158840
PAMM: 15009
Systematic: 5013
Zulutrade: 9910
Partner: 14331
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Hľadáme spoľahlivých ludí

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Mika, skvely prispevok, tlieskam
Co keby ho Filip hodil ako clanok na index ? ... nech sa tu nestrati pochovany v nejakom zaprdenom vlakne
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Hľadáme spoľahlivých ludí

Príspevok od používateľa Airmike »

nuz ak mam pravdu povedat. bol by som celkom rad keby to ostalo v tom zaprdenom vlakne , popripade v inom vlakne o alternativnych investiciach. pretoze
ten clanok podla mna nesplna kriteria publikovania. ja som trosku detailista na tieto veci. koli tomu som ani nikdy nepisal ziadny blog ( niezeby niekoho zaujimal :) ). musel by som zeditovat pravopisne chyby, doplnit presne informacie, terminologiu, podotahovat niektore myslienky a tak podobne. toto su len take moje uvahy z brucha

ak sa raz dokopem k tomu aby som nejaky ten blog spachal, tak nebude problem s tym presmerovanim . ale musim to vsetko co som popisal este raz prejst a zeditovat a zhodnotit, co moze ist von a co nemoze. velakrat sa vrtam v kontroverznych temach a nie kazdy je tolerantny k nazorom inych. pre niekoho su moje clanky nepublikovatelne , ineho zase drazdi ze verejne nic nepublikujem. a nadava mi za to :). ked len tak klabosim, nikomu tym neuskodim, nikoho nezvyhodnim. je to taka market neutral strategia :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Hľadáme spoľahlivých ludí

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

tak ja ti budem nadavat za to ze nic nepublikujes :)
tak ked nie clanok, aspon by sme tu mohli spravit vlakno s nazvom "Mikovo edukacne okienko" alebo take nieco. Toto NEMOZE ostat v teme "hladame spolahlivych ludi" :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Hľadáme spoľahlivých ludí

Príspevok od používateľa Airmike »

ja umrem, ze okienko :) . to skor uvahy nad nesmrtelnostou chrusta. kludne nech to filip presunie kam chce, hlavne nie edukacne okienko, to si so mna budu robit ludia srandu :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Hľadáme spoľahlivých ludí

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Naozaj dobry prispevok, Mika. A aj ja si myslim ze by bolo vhodne Mikove dlhsie prispevky dat niekam pokope ... lebo sa mi ich tiez nechce dokola vyhladavat po celom "ako-investovat"...
Katastrofalny pravopis a specialne vyrazy zase aspon odradia ludi, ktorych to nezaujima az natolko, aby to boli ochotni tolerovat. :)
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Hľadáme spoľahlivých ludí

Príspevok od používateľa sufo »

Filip, tu mas taky talent na poskytovanie informacii a hlavne ma prehlad aj o trendoch a nam nema kto robit prednasky na stretavkach :D Co takto najst tu spravnu motivaciu pre Miku, aby sa ucastnil stretavok? Mika tam je to spolocnost niekolkych ludi, takze to nie je az tak verejne a myslim, ze temy co tu davas su velmi zaujimave pre viacerych z nas.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Hľadáme spoľahlivých ludí

Príspevok od používateľa Airmike »

sufo napísal:Filip, tu mas taky talent na poskytovanie informacii a hlavne ma prehlad aj o trendoch a nam nema kto robit prednasky na stretavkach :D Co takto najst tu spravnu motivaciu pre Miku, aby sa ucastnil stretavok? Mika tam je to spolocnost niekolkych ludi, takze to nie je az tak verejne a myslim, ze temy co tu davas su velmi zaujimave pre viacerych z nas.
ja nemam problem s dojst na stretko, ked sa mi akurat nerutii robota na hlavu, na nejake tie zrazy som chodil, aj chodim aj ked uz menej. poklabosit o biznise si mozem dojst ked bude cas.
s Filipom a par ludmi som sa stretol v sobotu tusim, akurat latyho som nestihol, to ma stve ze toho som chcel odchytit na dlhsi pokec, ale ked on dosiel tak mna cakal taxan . takze sme toho moc neprebrali .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Hľadáme spoľahlivých ludí

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika: hodnotný a inšpirujúci príspevok. Dík za info a tvoj čas. :D

Filip: navrhujem premiestnenie do samostatného vlákna s názvom ako PAMM TRADING, alebo ALTERNATÍVNY TRADING.

- v súvislosti z trading súťažami založím zvláštne vlákno. Tam by sme mohli pridávať aktuálne súťaže, keď niekto na niečo naďabí. Ako začiatočník som priam miloval súťaže, na rozdiel od demo tradingu. Ani teraz nemám dôvod nezúčastniť sa vybraných súťaží - ako bola nedávno súťaž XTB o milión € ( ktorú vyhrala slovenka).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa Airmike »

Tak pani je tomu rok aj nejakych par mesiacov, kedy som vypustil tento clanok zaoberjuci sa problematikou trading networks. a kedze sa trh dramaticky zmenil a ja aktualne pracujem na analzye, tak Vam sem v dostupnom case dam update. zanalyzujem rozdiel medzi mojou analyzou s pred roka a sucasnym stavom.

a dufam ze tak potesim aspon tych par ludi co ohodnotili moj povodny text. :)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa Rado »

Tak to si isto pozriem.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

super, tesim sa
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Paráda. :)
Škoda, že sa zameriavaš len na FX. Ak máš nejaké nové poznatky zo stock marketu, please, zahrň to do príspevku.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa Airmike »

ja by som rad, ale tu v europe je to tak trochu nezaujimave a hlavne rad pisem o tom comu trochu rozumiem. nerobim to cisto pre zabavu ale ako pomocku pre developerov a dizajnerov, nechcem davat nejake suche data. lebo to by bolo dost strohe ale vseobecny prehlad Vam sem hodim aby ste si mohli precitat na co sa zameriava resp na co by sa mala zamerat tato sfera.

ked som sa pred cca 2 rokmi robil analyzu cisto pre svoje potreby. napadlo ma ze trh je uplne prazdny a ak by na to bol kapital a tim. tak by bolo jednoduchsie trendy tvorit , a nie o nich len pisat. dneska uz sa roztrhlo vrece, ale podstata a potencial Network providerom stale tak trosku unika. prve pokusy boli o tom rychlo sa nabalit na proviziach od brokerov a tak to aj vyzeralo. myslim si osobne ze s toho co sa stalo a aky objem penazi je v hre boli prekvapeni aj samotni priekopnici tohoto biznisu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa Airmike »

Sľúbil som Vám update , tak sa pokúsim načrtnúť ako vyzerá situácia po 17 mesiacoch od môjho pôvodného príspevku na tému PAMM , signal providers a trading networks.

PAMM (percent alocation management module)

v produkte PAMM za posledných par mesiacov nenastala žiadna dramatická zmena, okrem skutočnosti, že brokerské firmy trochu skvalitnili štatistiky a tiež sa začal používať názov MAMM (multiaccount management module), PAMM je len názov modulu prerozdelenia objemu na klientske účty. Tiež som zachytil informácie, že zo strany niektorých brokerov začína byť veľmi badateľná snaha aktívne predstavovať službu investorom. Čo je si myslím dosť zaujímavý posun , pretože nejde len o drobných investorov , ale aj o inštitucionálnych. s poslednej diskusie ktorú som absolvoval mam dokonca pocit že tento produkt ktorý je na rôznych diskusných fórach podrobovaný neustálej kritike , na základe neprofesionálnej prezentácie rôznych "trading gurus" , začal byt neobyčajne atraktívny pre rôzne malé a stredne veľké hedge fondy a profesionálnych moneymanagerov, kde investované sumy sú ďaleko nad rámec bežných možností s kategórie par stoviek tisíc dolárov. dokonca ako veľký fanúšik trading networks som bol upozornený na to že marketingové aktivity jednotlivých brokerov sú zatiaľ ďaleko pred marketingovými aktivitami trading network providerov. a teda aj inštitucionálne peniaze sa postupom času stali hnacím motorom PAMM schém. dnes už v podstate vo finančnom svete neexistuje žiadny rešpektovaný broker ktorý by PAMM schému neponúkal. Moje osobné hodnotenie: technológia ešte stále trochu zaostáva, promo akcie fungujú celkom dobre. Čo sa týka štatistík a ochrany investorov, tam majú PAMM stále medzery, čo ich radí do vysoko rizikovej triedy.

Je to tak trochu úsmevný paradox. Finančný produkt , ktorý bol cielene vyvíjaný pre klientov , ktorí nemali možnosť participovať na biznise hedge fondov pre ich nedostatočnú bonitu, sa stal zrazu veľmi atraktívnym prostriedkom ako alokovať inštitucionálne peniaze. Je to pekný príklad toho ako sa trh alternatívnych investícií transformuje a je tiež je to ukážkou toho, že slovo profesionálny správca peňazí dnes dostáva úplne iný rozmer.

Trading networks

Ak som vyššie spomínal že za posledných pár mesiacov v PAMM nenastali žiadne dramatické zmeny, tak naopak v biznise trading networks nezostal kameň na kameni. Pamätám si na to, ako som pred vyše rokom hovoril o tomto biznise, ako o najprogresívnejšie rastúcom segmente v oblasti tradingu a tipoval som mu veľmi prudký rast, ale úprimne, bol som na míle vzdialený tomu, aký posun v skutočnosti nastal. Odohralo sa toho naozaj veľa, tak to zoberiem po poriadku.

Zhruba pred rokom bolo na svete par sietí, jedna veľká a známa sieť ktorá v podstate spustila ošiaľ a par menších sietí. Celý tento biznis funguje zhruba 7-8 rokov, ale dnes sa v podstate množstvo sieti rozrástlo na desiatky a začala sa vojna medzi sieťami, ktoré sa snažia pritiahnuť pozornosť investorov a traderov. Základný boj o klienta , investora prebieha medzi dvoma typmi sietí. Na jednej strane existujú nezávislí network provideri a na druhej strane brokerské firmy ktoré prevádzkujú vlastne siete. Práve tieto zaznamenali raketový nástup hlavne v poslednom roku. Samozrejme objem peňazí je skutočne lákavou korisťou pre každú zo skupín a preto je situácia ešte komplikovanejšia. Skupiny sa totiž začali prelínať a za vidinou naviazania čo najväčšieho objemu transakcií na svoju stranu sa brokerské firmy začali infiltrovať na pole nezávislých providerov a naopak nezávislí provideri pochopili že je lepšie brať celu províziu s objemu ako deliť sa o ňu s brokermi, a tak nenápadným spôsobom pretláčajú vo svojich sieťach vlastných spriatelených brokerov s ktorými majú oveľa užšie vzťahy ako len na partnerskej báze. Dnes už nie je problém postaviť brokerskú spoločnosť za par stoviek tisíc. Ak by to niekoho zaujímalo dopodrobna, môže si vyžiadať podklady od firiem ktoré Vám postavia brokera na kľúč.

Dnes je veľmi ťažké identifikovať kto s kým pracuje a na akej baze , pretože subjektov na trhu je veľa. Za všetky ale spomeniem jednu z najagresívnejších firiem v tejto oblasti ktorou je Alpari. S jej súčasti s UK, US a Ruska. Alpari začala veľmi nenapadne poskytovaním Pamm schémou ktorú pretláčala len na vlastnej klientskej baze. Neskôr začala spolupracovať z firmou zulutrade. Po počiatočnom úspechu tohto partnerstva Alpari pochopilo že Zulutrade je niečo výnimočné a prináša im objem ktorý prekonal všetky očakávania a tak sa rozhodli rozšíriť do ďalších nezávislých sietí. Ako som spomínal niektoré väzby sú dosť neprehľadné a preto je veľmi ťažké identifikovať ktorá sieť je prepojená priamo na konkrétnu brokerskú spoločnosť, ale našiel som vo svojom zápisníku poznámku že Fxjunction (nezávislá sieť podporujúca 375 brokerských firiem a vyše 12000 traderov ) ma užšie partnerstvo práve s Alpari. Takže keď rekapitulujem tak do Alpari tečú signály v podstate zo všetkých sieti a teda uspokojiť investorov ktorých majú v desiatkach tisíc nie je problém , majú svoje Pamm schému ktorú prispôsobili v podstate kritériám trading networks .

Celý svet trading networks je v dnešnej dobe veľmi konkurenčné prostredie. Ďalšou zaujímavosťou je napríklad štatistický server MyFxBook , ktorý vyrástol na podpore firmy FxPro, ale postupom času zrejme jeho autorom neuniklo kde sú peniaze a aký je potenciál, a tak prvým partnerom ktorému začali otvárať investorské účty je FXCM. Čo bol od FXCM veľmi dobrý ťah. Na základoch MyFxBook vznikla spoločnosť MyFxManager. Človek by si myslel že tieto dve firmy sú v podstate jedna a ta istá značka, ale pri bližšom skúmaní je vidieť že MyFxBook poskytuje len štatistiky, a rozdiely sú v tom že MyFxBook pracuje na baze fixnej provízie (fixnú províziu dostáva od brokera ako poplatok za službu a zároveň fixnú sadzbu ponuka za zrealizovaný obchod signal providerom) a MyFxManager na baze performance fee (od brokera si berie celu fixnú províziu za zrealizovaný obchod a pritom úspešným signal providerom ponúka performance fee zo zisku klienta) a ma partnerstvo s rôznymi brokermi.To boli len dva príklady toho ako je svet trading networks prepojený.

Spomeniem zopár príkladov súčasných trading networks: ako nezávislých tak aj brokerských, len pre predstavu:

Zulutrade – najväčšia sieť na svete , deklarujúca 70000 signal providerov, v skutočnosti zoskupuje cca 25000 aktívnych signal providerov. Investorsky kapitál v tejto sieti sa rata na stovky miliónov je, to gigantická a jedna s najstarších sietí. Aj napriek obrovskému zobchodovanému objemu s transakcii 543 725 266 343 USD sa dá povedať že sa im už dávno nedarí tak ako v ich začiatkoch. Tieto gigantické čísla sú pre nezasväteného človeka ohromujúce, ale faktom je že Zulutrade je v recesii (nechcem povedať že umiera aj keby to možno bolo výstižnejšie). Dôvodom prečo je to tak je že tato veľká firma ma ako jednu s priorít osloviť masu investorov ale už menej cieli na ich ochranu a zamedzenie fluktuácie traderov a investorov. Aj napriek snahe priniesť prvky ochrany, musím povedať že sa im v tejto oblasti veľmi nedarí a za konkurenciou zaostávajú. Navyše a to je myslím ich najväčší problém na boj s konkurenciou si vybrali dosť netradičnú formu. Neviem čí je to vedomá alebo nevedomá aktivita, ale ich štatistky sú skreslené , pretože využívajú zlú hodnotiacu metodiku. Skreslené sú ukazovatele ako drawdown a tiež počet dosiahnutých bázických bodov. Navyše ich Zulu hodnotiaci ranking systém je v podstate neefektívny. Hoci deklarujú že pracujú na tom, ako tieto veci vyriešiť, stále ostávajú v dobe kamennej.

Currensee – V súčasnosti asi najlepšia sieť na svete, ktorá je zároveň najdrahšou alternatívou pre investora, pre ich fixnú percentuálnu mesačnému fee 2% z priemerného zostatku na klientskom učte. Currensee je zaujímavá práve tým že jej tvorcovia nie sú žiadna partička nadšených IT developerov, traderov a analytikov, ale biznismeni s investormi s private equity sektoru za chrbtom. Ono povedať že v súčasnosti najlepšia sieť na svete znie trochu vznešene, ale fakt je ten že v podstate ide len o niečo kvalitnejšie spracovanie konceptu, ale žiadne skutočne prepracovane riešenia neočakávajte . Currensee na rozdiel od konkurencie trosku selektuje koho majú v rebríčkoch signal providerov. Majú aj určitú ochranu investora ale hlavne ich ranking index je dokonalejší ako pri ostatných sieťach. Deklarujú že investorom ponúkajú 11000 aktívnych traderov.

Etoro Open Book – Pár ľudí sa možno trochu začuduje čo hľadá medzi takými gigantmi takýto nepodarený projekt, ktorého tvorca je developerský tím jedného s bucketshopov. Ale myslím si že ak som písal o najväčšej a najlepšej sieti, tak by som mal poukázať aj na najnevydarenejší projekt v tejto oblasti. Etoro bola sieť , ktorá skončila skôr ako začala. Ak mam povedať názor s traderskej strany, asi nepoznám nikoho kto by sa zaoberal čo len myšlienkou presunúť aktivity na tuto sieť. Dôvody sú jednoduché. Obchodovať sa u nich normálne nedá. Platforma ktorú ponúkajú je skôr zlý vtip ako software. Systém followovania je založený na tom kto viac spamuje, a ich top ranking pripadá smiešny aj skutočne nezainteresovanému investorovi. Otázka prečo je číslo jedna v ich sieti v podstate neinvestovateľný, a ma tisíce followerov je určíte na zamyslenie. Rovnako tak ako vzbudzuje otázku ich reklamná kampaň kde lákajú traderov do ich siete na základe „faktu“ že majú 3 milióny investorov ktorí čakajú len na nich. Samozrejme že človek trošku zapochybuje kde by toľko investorov zobral úplne neznámi bucketshop, keď investori aj v tých najväčších nezávislých sieťach sa rátajú na desiatky tisíc a investorské účty najväčších brokerov presahujú ťažko par stoviek tisíc (parom myslím 2 :) )

MyFxBook – Dlho som si myslel že toto bude sieť ktorá dramaticky zamieša karty a v podstate ešte stále majú dosť veľkú šancu. Majú najlepší drive a rozhodne najlepšie štatistiky, inovujú, vylepšujú a pridávajú užitočné prvky. Ich najväčšou slabinou je ale to že zrejme nemajú vo svojich radách niekoho kto rozumie aj tradingu ako takému. Čo dokazuje pravidlo vyplácania provízii. Nechápem dôvoď ktorý ich viedol k vyplácaniu provízii len za profitabilné obchody. Tato malá chybička ich totiž môže stáť to, že sa s hry ako osloviť signal providera diskvalifikujú a ostanú im len traderi ktorí si zvykli na ich slušne urobené štatistiky. MyFxBook stále radím medzi tie najprogresívnejšie siete, ktoré možno časom vychytajú chyby a majú potenciál sa stáť lídrom na trhu. Ale zrejme to potrvá dlhšie, ak vôbec.

Existuje ešte kopec iných trading networks, len pre zaujímavosť : Fxjunction, FXtradingnetwork, ForexFactory, Meetpips, Fxstats, IBFXconnect, Dukascopy DFC, FXcopy, Tradesline, Tradecode, Collective2, Zipsignals, Tradency, Ayondo a mnohé ďalšie. Niektoré sa ešte len rozbiehajú, niektoré sú už zavedené. Ako som písal, každý lepší broker ma svoju obdobu mirror tradingu, social tradingu , autocopy tradingu, každý si to nazve podľa seba ale všetky tie produkty sú na vlas rovnaké. Niektoré sú lepšie a niektoré ani nemá význam spomínať.
Naposledy upravil/-a Airmike v Ne 26 05, 2013 4:46 pm, upravené celkom 1 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa Airmike »

Problémy trading networks

Identifikovať čo tomuto biznisu chýba nie je na prvý pohľad veľmi ťažké. Každý investor chce vidieť vysoký vynos a nízky risk, a každý signal provider chce byť za svoj servis adekvátne zaplatený. Realita je dnes ale trosku iná. Dobrých signal providerov je v porovnaní s množstvom prihlásených pomerne malo, a investori sú stále vystavovaní riziku, ktoré s tradingom ako takým nemá veľa spoločného. Ide viac o úmyselné nekorektne správanie signal providerov.

-Schémy odmeňovania traderov
Existujú 4 formy odmeňovania signal providerov, najstaršia forma je paušálny mesačný poplatok za signály, ktorá v podstate už vymizla, ďalším je platba na základe množstva followerov, ktorú využívali najmä nešťastnici s Etoro. Tretí a najpoužívanejší spôsob je fixná platba za signal, ktorá skrýva mnohé nástrahy práve pre investora a je často zneužívaná práve signal provideri. No a posledná forma je percentuálna performance fee na základe high watermark princípu. Táto forma je najtransparentnejšia a zrejme najefektívnejšia . je to spôsob ktorý prebrali network provideri práve od PAMM schém a postupom čašu sa čoraz viac objavuje v nových progresívnejších sieťach. Je to logický posun práve s toho hľadiska že fixná platba za signal pomaly ale isto siete likviduje. Pretože to bol hlavný dôvoď prečo sa v nich angažovali aj traderi ktorí nemali v sieťach vôbec čo hľadať a vynahradzovali si prísun kapitálu len marketingovými aktivitami. Takže dnes sa dá povedať že kto nastúpil novy trend, ma navrch.

-Bezpečnosť investora
Téma ktorú zatiaľ nevyriešil nikto, a dôvoď je jednoduchý. Zodpovednosť za investície si nesie investor vždy sám, ale v rukách ma len minimálne nástroje na to aby svoje investície ochránil. Network provideri síce majú snahu vyvinúť všakovaké guardy a account controleri, leader filtre a automatické varovacie alerty, ale úprimne povedanie, veľa roboty si s tým skutočne nedali. Pretože tieto veci nechávajú skrátka na traderoch, zodpovednosť jednoducho prenášajú inam. To čo vymysleli sú skôr nástroje ktoré až následne riešia problém keď nastane, ale chýba systémové riešenie ako týmto situáciám predchádzať. Je asi naivné si nahovárať že retailový klient by sám od seba vedel ako také nástroje využiť, hneď keby aj existovali a boli na úrovni. Väčšina investorov sú predsa len obyčajní bežní ľudia ktorí si niekde klikli na reklamu s 300% zhodnotením a naivne dúfajú že budú schopný nájsť toho aktuálne najlepšieho signal providera. Takže ak signal provider úplne zodpovedá za poskytovanie akýchkoľvek signálov, a investor ich len slepo nasleduje, tak jediný kto na tom biznise profituje určite, sú prevádzkovatelia sieti a brokeri, a potom len par šikovných investorov.

-Nekorektne správanie signal providerov
Nekorektné správanie signal providerov je spôsobené hlavne s dôvodu nevhodného odmeňovania. V podstate ak nie som schopný ako trader vytvoriť performance, tak nemôžem dostať performance fee, číže s princípu ma trading network vôbec nemusí zaujímať. Ak ale dostanem zaplatené za signal , tak je moja úloha úplne iná. V prvom rade potrebujem zaujať investora a potom musím vygenerovať čo najviac signálov. A na tuto dráhu sa dala drvivá väčšina všetkých providerov. Problém by nebol problémom keby prevádzkovateľ siete poznal metodiku hodnotenia výkonnosti systémov a podľa nej navrhol dobrý ranking systém. A poviem úprimne, dokonalý ranking systém som ešte v žiadnej sieti nevidel. Dobrý ranking je totiž trochu problém s dvoch dôvodov. Tie siete väčšinou zakladajú developeri ktorí nikdy profesionálne neobchodovali a teda v problematike nie sú úplne doma. Považujú za kľúčové niektoré menej podstatné kritéria vyplývajúce čisto zo štatistiky, a preto im vizualizácia a vzťah medzi faktormi ovplyvňujúce performance krivky unikajú. Druhým dôvodom je že dobrý ranking systém neznamená v prvom plané najväčší zisk. Najväčší zisk pre sieť totiž prináša overtrading, a s princípu overtrading zabíja performance. Každopádne platí že navrhnúť dobrý ranking nie je až taká jednoduchá záležitosť aby to vedel urobiť každý.

-Fluktuácia
Fluktuácia je javom ktorý ma negatívny dopad na konzistentne výsledky investorov. A preto sa stretávame s fluktuáciou traderov a fluktuáciou kapitálu. Nekvalifikovaný investor presúva svoj kapitál a často krát nezotrvá dlho u jedného signal providera. Signal provider ostáva v sieti len ak ma skutočne záujem starať sa o klientske peniaze na dlhodobej baze, a tento záujem väčšina signal providerov skutočne nemá. Navyše signal provideri s dlhodobým track recordom ma dnes viac možností participovať na trhu súčasne vo viacerých sieťach. Ale investor pri prechode s jednej siete do druhej musí automaticky otvárať nove účty. a tak ak je investor sklamaný výsledkami s jednej siete , tak proste v ďalšej už účet neotvorí, musí ho nahradiť novy kapitál iného investora.

-Marketing
Zaujímavé na marketingu ktorý používajú network provideri je to, že je vo veľa prípadoch kontraproduktívny. Isto ste sa na fórach stretli s propagátormi zázračných systémov a zázračných traderov, ktorý koni affiliate marketingu prezentujú v podstate hocičo čo ma krátkodobé výsledky. Paradoxom dokonca je, že takýto affiliate agent dostáva na províziách často krát viac ako signal provider ktorý obchoduje. Stačí si pozrieť partnerské programy a ich poplatky. Prečo je to tak je mi doteraz záhadou, ale s krátkodobého hľadiska to veľmi dobre funguje. Lenže ako to už býva oslovený klient, investor ktorý reaguje na vysoký vynos má veľmi krátku životnosť. Ďalším príkladom marketingových aktivít je to že sa brokeri snažia za každú cenu (často krát milióny dolárov) pritiahnuť pozornosť signal providerov, ale nemajú chuť investovať do technických riešení a kvalitného modelu siete. A toto je pre mňa záhada číslo dva. Doposiaľ som neporozumel tomu ako chcú dotiahnuť kvalitu v podobe kvalitných traderov a solventných investorov, pokiaľ sú technické riešenia, ohodnotenie, schéma siete, štatistiky a hodnotenie na nízkej úrovni .

-Technické riešenie
Človek by si pomyslel, že technické riešenie trading network je zázračne komplikované. Podľa môjho názoru je to tak práca pre 2-3 šikovných IT developerov na par stoviek hodín, pretože všetko čo sa dnes používa, v 95% všetkých sieti je v podstate už hotová šablóna aj zo softwarom, ktorý existuje. Často krát som sa ale stretol s tým že toto technické riešenie nefunguje podľa očakávaní traderov ani investorov, ale technicky problém je to len na oko. Samozrejme že to ma čo dočinenia s províznym systémom. Ono tie fees pre agentov a traderov treba s niečoho platiť, a preto sa občas vyskytnú technické problémy . kto ma skúsenosti s fungovaním brokerskych firiem asi vie o čom hovorím. Súčet provízii je totiž veľa krát väčší ako spred s ktorého sa vyplácajú. Postupom času určite príde iniciatíva aj od kvalitnejších brokerov. V podstate už niečo v Beta verziách existuje, ale stále to ešte nie je na úrovni ktorá by sa dala označiť za konkurencieschopnú voči existujúcim zabehnutým riešeniam.

Výhody

-Prístupnosť a flexibilita
Pre poskytovateľov signálov sú trading networks ideálna cesta ako rozšíriť biznis, čo potvrdzujú aj štatistiky krajín odkiaľ signály pochádzajú. Dnes nie je žiadnym tajomstvom že najväčší rozruch spôsobil tento biznis v strednej a východnej Európe, Rusku, Indii a Číne. Je až neskutočné akým prínosom je, že sa do sieti môže prihlásiť každý kto skutočne chce. Podrobnejšie sledujem len zopár sieti ale musím povedať že tento trend je na par drobnosti všade rovnaký. V top rankingoch sa z dlhodobého hľadiska bijú o priečky väčšinou signal provideri s východnej Európy a Ruska a proti nim stoja signal provideri s Indie a Činy. Skutočne len veľmi zriedka sa vyskytujú v top 10 provideri s iných časti sveta. Čo je podľa mňa dosť zaujímavá štúdia o tom, kde je skutočný potenciál tohto biznisu. Opačná časť sveta je totiž práve na investorskej strane v podobe peňazí.

-Kapitál
Kvalitná sieť stoji a padá na kapitále investorov. Ak sieť nie je dostatočné schopná uspokojiť požiadavky signal providerov na kapitál, tak je v podstate odsúdená na zánik. Dnes je veľmi dobre vyriešený upload trackrecordov do štatistík. A tak je možnosť dostať financovanie v podstate otázkou dni a týždňov. Len pre predstavu. V top rankingu najväčšej siete je manažér, ktorý dostal financovanie 6M USD za necelé 3 mesiace, a to neuploadoval svoj trackrecord ale začínal od nuly. Zo 6M sa dá urobiť mesačný prijem radovo v desiatkach tisíc dolárov pri nízkej frekvencii obchodov pri fixnom ohodnotení, a pri performance fee je to podobne. Každopádne to znamená, že tento biznis pre mnohých signal providerov ale aj investorov už nemusí byt len vedľajším biznisom, dá sa robiť fulltime a na slušnej úrovni.

-Potenciál
Potenciál je stále obrovsky, pri mojom prvom článku na tuto tému to bol v podstate začínajúci trend ale nikto nevedel predpovedať čo príde. Dnes už je asi viac ako pravdepodobne že tento druh alternatívnych investícii sa stane za 5-6 rokov hlavným prúdom. Základom je to že je to v podstate finančná služba, a nie sprava peňazí, takže nie je dôvoď aby ho legislatívne niekto obmedzoval. Účasť subjektov je čisto dobrovoľná. Čo sa tyká nákladov na rozbeh podnikania, sú v podstate minimálne. Nie sú potrebné licencie a podobne formality. S tohto dôvodu nevidím žiadne prekážky na ďalší rast. A nechcem zabudnúť na veľmi podstatnú vec ohľadom výkonnosti top signal providerov v globálnom merítku. Je viac ako evidentné ze inštitucionálny kapitál si vyžiada rapídne zlepšenie fungovania sietí. A stávka na individuality a minimálne náklady spojené s investíciou poženú celý sektor dopredu. Skrátka je tu sšanca že sa presadí trh a nie zavedené vzorce. Pre Traderov je určite finančne zaujímavejšie pracovať v sieťach ako napriamo s investormi. kapital je v tomto smere neobmedzený a nevyžaduje si žiadne dodatočné marketingové aktivity.

Na zaver: pokúsil som sa opísať situáciu ako ju vidím ja takže vyjadrujem len názor k aktuálnej situácii. Samozrejme sa niekomu kto moje príspevky nečíta môže zdať že som trosku kritický k určitým spoločnostiam a na druhu stranu preferujem iné. Ale môžem každého ubezpečiť že v tom článku nie je žiadna skrytá reklama :). Spolupracoval som určitou formou na dvoch projektoch ohľadom trading networks a ani jeden z nich v článku nie je spomenutý, aby som si zachoval objektivitu. Takže ak Vás niečo zaujíma, pokojne sa pýtajte, čo budem môcť zodpovedať, zodpoviem a čo nie nechám si pre seba :)
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa kiikino »

k tomu marketingu - presne tak - videl som niekolko reklam na etoro a zulutrade a vpodstate to vo mne evokovalo pocit ako keby chceli nalakat co najviac klientov, kde slubuju vysoke zhodnotenie a tisice signal providerov, napriklad sa dostanem na nejaku lolostranku o forexe a ine nevidim len reklamy na zulutrade - clovek ma potom pocit ze od neho chcu vytahat co najviac penazi
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

super mika, dik, ako vzdy paradne prispevky
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík za vyčerpávajúce príspevky.
Ten Social network trading skutočne naberá na váhe. A nielen vo forexe.
Ked si nájdem čas, preskúmam výkonnosť forexákov. Lebo to, čo som zatial videl je vždy v stovkách % p.a., ale krátkodobo. Zaujímavé sú dlhšie track recordy - za pár rokov. Na tie som skutočne zvedavý.
Minule som si robil analýzy akciových trejderov s viac ročnými trackrekordmi. Nebolo to nič moc. Krátkodobo bežne 50-100%, ale dlhodobo, dajme tomu za 5 rokov a viac som videl len dvoch, čo mali 30-50%. Zaujímavá je liaheň futures trejderov, čo som dával linku tu niekde minule. A včera som natrafil na firmu, čo robí turnaje a filtrujú takto vhodných portfólio manažérov. Doslova hľadajú manažérov hedge fondov, lebo sú schopní poskytnúť kapitál niekolkých miliónov dolárov ak sa im teda stratégia a výsledky páčia. Tú linku ale ešte musím preštudovať:
http://www.battlefin.com/bloomberg-tv-interview/" onclick="window.open(this.href);return false; ...
V skúmaní futures traderov som došiel k záveru, že veľa trejderov začína s peknými ziskami ( aj desiatky % mesačne ), ale v okamihu ked získajú klientov a majú na pleciach zodpovednosť, zlyhávajú. A tak často vídam systémy, ktoré padnú dajme tomu zo 100% p.a. na nulu, alebo dokonca do mínusu... Zaujímalo by ma Mika, k akému záveru si došiel ty pri skúmaní dlhodobej výkonnosti Pamm trejderov na forexe.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

PAMM je trosku iny ako trading network biznis, pretoze tam pracujes s investorskym kapitalom priamo a preto vplyv na tradera je ovela vacsi. kazdopadne tazko sa mi vyjadruje k niecomu od coho nemam statisticku vzorku. takze na to nazor v podstate vyhraneny nemam.

Trading network su ine, a tez vplyv kapitalu nieje taky velky. zaroven ale musim povedat ze v sucasnosti je v podstate velmi zriedkave vidiet dlhodobu performance cca 5 rokov , pretoze ako som pisal vyssie, ten biznis funguje velmi kratko. a tie trackrecordzy sa musia uploadovat. a bolo by fakt divne , keby niekto pracoval 5 rokov s tym istym uctom, u toho isteho brokera, na platforme MT4. odkial vacsina sieti tie data taha. to je skratka totalne nepravdepodobne.

co sa tyka tych vykonnosti ako takych, podla mna je to velakrat systemova chyba ako tento biznis funguje. je par faktorov ktore ovplyvnuju dlhodobu vykonnost, okrem vysky kapitalu. a maju zasadny vplyv. napriklad spominane rankingy. tiez to ze siete ako take nestoja a nepadaju na tom akych maju traderov s dlhodobeho hladiska, vsetko je len otazka objemu , ktory dokazu pritiahnut v kratkodobom horizonte. pokial bude system fungovat tak ako doteraz, tak traderi z dlhodobym trackrecordom budu stale unikatom. ale nie preto ze by to neboli schopni zvladnut ale preto ze siete su postavene tak aby nahravali hviezdam co zaziaria radovo na parmesiacov.

ranking v trading network nieje nic ine ako trading conntest. trader sa musi sustredit na porazenie ucastnikov ktori su nad nim aby dostal financovanie. ak nepozna vzorec podla ktoreho sa rata , tak nieje mozne aby sa dostal na top. o tomto to dnes je a samozrejme ak pri tom vytvoris dobry vynos, tak mozes dostat penazi viac. preto hovorim ze dlhodoba vykonnost v trading networks je devalvovana prave systemovymi chybami. ktore ale casom urcite vymiznu. ale bude to trvat dlhsie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa Airmike »

dam aj jednu insider info :)

Ja som registrovany v jednom takom systeme, kde ti za tvoje trading signaly platia. ale len ak si top. je to v podstate sutaz. po vyse dvoch rokoch prisla iniciativa ze tu sutaz pretransformuju na trading network, lebo ma slusnu zakladnu a sledovanost. faktom ale je ze hodnotiacei index je postaveny uplne na hlavu. za poslednzch 12 mesiacov som figuroval na poprednych prieckas s dlhodobo najstabilnejsou performance hoci som ani jeden mesiac neskoncil na 1 mieste. za stabilny vykon ale ziadne premie nikdy neboli, len za mesacne, a tie boli radovo v tisicoch dolarov. na top 10 je kazdy mesiac vyclenenych 15k USD. tento rok prisli s iniciativou ze sa im nepaci ze traderi nemaju dlhodobe vysledky, zrejme preto ze sa to neda ponuknut investorom . zriadili novu sutaz kde sa automaticky trackuje dlhodoba vykonnost. ale premie su podstatne mensie.

bavil som sa o tom probleme s manazerom tej sutaze a on hovoril ze ich mrzi ze je situacia taka aka je, ale ze to nevedia vyriesit a potrebovali by feedback ako na to, a tak im tam par traderov poslalo navrhy. ja som samozrejme tiez pridal svoj a poslal som im kompletny navrh ako problem vyriesit, a kedze sa tou problematikou zaoberam dost dlho, tak to malo hlavu aj patu . a vysledok je asi taky , ze sa hodne dlho o tom diskutuje, ale to je asi tak vsetko. rocne investuju do cien a marketingu vyse miliona dolarov, ale vysledok ich vyse 2 rocneho snazenia je asi taky, ze ziadny trader netrejduje tak aby mal konzistentne vysledky. vsetci len sutazia o par tisic mesacne. je to prijemne spestrenie, ale biiznis s toho nebude. dokonca som na tu ich temu napisal mnozstvo blogov, ako zvysit objem , ako pritiahnut realnych traderov, ako zatraktivnit celu siet pre ludi ktori to maju inde ako core biznis. na vsetky tie navrhy som dostal odpoved ze su to super myslienky a ze sa urcite o tom budu bavit. namiesto toho aby vyuzili informacie ktore im tam traderi poslali a o ktorych pred tym nikto s nich nemal ani paru, naliali dalsich cca 250k do marketingu a novych sutazi . ktore maju prilakat masu ludi. v podstate mi bolo fuk ci sa im bude pacit moj navrh alebo nejaky iny, pre mna by to tak ci tak znamenalo vedlajsi prijem, za minimalnu snahu. ale bohuzial nic s toho co im tam ludia poslali zatial neimplementovali. a to je skoda.

btw: jeden kamarat sa ma pytal preco to s nimi vobec riesim , ked mam s aktualnej schemy ocenovania v podstate pravidelny prijem. tak som mu len povedal, ze preto, lebo je to netransparentne , nerealne, a pri zrealneni by mohol byt ten prijem ovela vyssi

tolko moja skusenost.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Možno chcú vytĺcť maximum zo situácie aká je teraz najvýnosnejšia. A hľadia dopredu len v tom zmysle, že čím lepší je marketing, tým skôr si nás niekto všimne a kúpi nás za milióny.
Jeden chlapík si spravil vlastnú stránku na akcie, nič kvalitné, ale po čase si ho niekto všimol a kúpil. Odhadujem, že lacno - za 200-300 tisíc. Myslel som, že po kúpe sa začnú diať zmeny, ale neudialo sa nič. Pýtal som sa ho prečo u neho môžu trejdiť len trejderi z E-Trade a keď povedal, že nepridá iných brokerov, tak mi došlo, že sa stal súčasťou biznisu E-Trade.

Ten krátkodobý ranking sa podľa mňa bude vyvíjať smerom k dlhodobému. Teraz sa dejú presne také veci ako si písal: príde nová hviezda, urobí za 3 mesiace 100% a priláka spústu followerov. Potom zahučí a z ním zahučia aj klienti. Tí si povedia, smola a skúšajú to u iných, alebo sa diverzifikujú medzi viacerých. Kým platia, tak na tom profitujú všetci. Ale to ,,kým platia,, funguje len na trhu, kde je veľa klientov a málo firiem. Tých firiem pribúda. Z pár mien sú tu zrazu desiatky, za chvíľu stovky. A tým firmám postupne začne ísť nie o nových, ale o stabilných, dlhodobých klientov. A hlavne o dlhodobých - bohatých klientov. A tak ako si písal - aj o inštitucionálnych. Lebo aj inštitúcie už prišli na to, že kapitálu je priveľa, ale vlastných talentov majú primálo.
Všimol som si, že niektoré firmy, čo robili na akciovom trhu už pohoreli. Iné prechádzajú na investing a snažia sa získať klientov, ktorí si u nich nechajú spravovať väčšie sumy, alebo dokonca svoj vlastný dôchodkový fond. Napríklad taký Covestor už nemá záujem o obyčajných trejderov. Hľadá doslova hedge fond manažérov zo stabilnými výnosmi na ktorých by naviazal dlhodobých a bohatých klientov. Tí krátkodobí, ktorí to skúšali cez takých trejderov ako Tim Sykes jednoducho pohoreli a zmizli.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa Airmike »

peter.cmorej

Peter slubil som ti ze ked zacnem pisat blog , tak ti dam vediet. nieje to ziadny high tech know how blog, ide v podstate len o zamyslani sa o nesmrtelnosti chrusta

ani nazov som nevedel vzmzslet :)

moj blog : http://airstarter.blogspot.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa Rado »

Tá slivovica nemá chybu. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

super Mika, drzim palce, nech ti to vydrzi :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa Airmike »

len maly update. k trading networks. v minulom dlhociznom clanku som pisal ze zulutrade je v recesii, dokonca ze umiera.

Zulutrade – najväčšia sieť na svete , deklarujúca 70000 signal providerov, v skutočnosti zoskupuje cca 25000 aktívnych signal providerov. Investorsky kapitál v tejto sieti sa rata na stovky miliónov je, to gigantická a jedna s najstarších sietí. Aj napriek obrovskému zobchodovanému objemu s transakcii 543 725 266 343 USD sa dá povedať že sa im už dávno nedarí tak ako v ich začiatkoch. Tieto gigantické čísla sú pre nezasväteného človeka ohromujúce, ale faktom je že Zulutrade je v recesii (nechcem povedať že umiera aj keby to možno bolo výstižnejšie). Dôvodom prečo je to tak je že tato veľká firma ma ako jednu s priorít osloviť masu investorov ale už menej cieli na ich ochranu a zamedzenie fluktuácie traderov a investorov. Aj napriek snahe priniesť prvky ochrany, musím povedať že sa im v tejto oblasti veľmi nedarí a za konkurenciou zaostávajú. Navyše a to je myslím ich najväčší problém na boj s konkurenciou si vybrali dosť netradičnú formu. Neviem čí je to vedomá alebo nevedomá aktivita, ale ich štatistky sú skreslené , pretože využívajú zlú hodnotiacu metodiku. Skreslené sú ukazovatele ako drawdown a tiež počet dosiahnutých bázických bodov. Navyše ich Zulu hodnotiaci ranking systém je v podstate neefektívny. Hoci deklarujú že pracujú na tom, ako tieto veci vyriešiť, stále ostávajú v dobe kamennej.


no a teraz maly dokaz. suma fondov na uctoch klientov ktorí odoberajú signaly od Top 15 providerov

20-12-2011 - 105 M USD
08-04-2013 - 72 M USD
06-10-2013 - 37 M USD
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa Airmike »

doplnujem statistiku ktoru som zacal robit v 2011
Prílohy
11.png
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Pamm, signals providers, trading networks

Príspevok od používateľa Airmike »

tabulka je odhadovany objem pre konkretnych 15 leadrov, pretoze som mal len objem ako sumu vsetkych spolu. takze som objem pre jednotlivych 15 len prenasobil koeficientom a b´prerozdelil medzi 15tku
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"