Webstránka pro akcie = recense

Knihy o investovaní, školenia a iné vzdelávacie produkty v oblasti investovania
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Webstránka pro akcie = recense

Príspevok od používateľa Ladis »

:arrow: Existuje webstránka pro akcie http://nr1a.com/AKCIE

:idea: Zde kritisujte prosím , co se vám na webstránce nelíbí , nebo nepovažujete za správné. Aby bylo opraveno a líbilo se všem.
Děkuji !
Slouží k prospěchu českého a slovenského národa od roku 2000.

To neplatí pro Honzajse , který jako trader chce moji webstránku pro rozumné investory jen pomlouvat a hledá chyby tam , kde nejsou. Od tradera Honzajse se žádná kritika nečeká. Zde neni hádka mezi tradery hazardéry a rozumnými investory.
Naposledy upravil/-a Ladis v St 20 06, 2007 6:36 am, upravené celkom 8 krát.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Schválně jsem otevřel fundamentální analýzu a tohle mi padlo do oka.

ODPORUJEŠ SI
Následující 2 věty máš kousek od sebe.
KURZ AKCIE ZA 10 LET odhadovaný je dobré vypocítat pro kontrolu , jestli se vyplatí akcii koupit a nekolik let drzet.
Výpocet priblizného kurzu akcie za rok ( za 10 let ), je holý nesmysl
Jak to tedy je? :roll:
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »


Nun , mein Kind , to je správně , tam chyba neni.
Naposledy upravil/-a Ladis v St 20 06, 2007 5:29 am, upravené celkom 4 krát.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ladis:
Laughing Na tvoje komoditních žurnály se nedívám a nebudu , raději se podívám z okna Laughing

Tak já se tak podívám z okna. :roll:

Podíval detailněji a tvůj web a našel jsem tam několil pěkných nesmyslů (včetně jednoho vzorce v sekci fundamentální analýza nebo jedné z definic, matematické chyby...).
Dále v sekci praxe-akcie jich je několik. dalších. O pravopisu nemluvě.

Na další stránky ani dívat raději nebudu, byla by to pro mne ztráta času.
A trávit čas jejich sepisováním, proč? Raději budu dělat něco pro mne užitečnějšího. :roll:

Máš co opravovat. :lol: :lol:


P.S. Není to legrace, ty chyby tam opravdu jsou
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »


Nun , mein Kind ,
jako trader a hazardér z Prahy , chceš moji webstránku jen pomlouvat a ruinovat a hledáš chyby kde nejsou.
Já tam nebudu opravovat to , co je správně , pak by si se chechtal , že jsem se od nějakého tradera nechal obelstit.
Naposledy upravil/-a Ladis v St 20 06, 2007 5:30 am, upravené celkom 5 krát.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Když ty lžeš o tom, že tajím ztráty, i když jsou v žurnálu, tak proč bych ti měl pomáhat? :?: :?:
Navíc, už informace o tom, že tam máš chyby je přece pomoc. Alespoň víš, že se na to máš pořádně ještě jednou podívat.

Já tvoji stránku vůbec nerurážím, jenom konstatuji, že si ji máš projít, protože tam máš věcné i gramatické chyby.

Opravdu si dovedu představit lépe strávený čas než opravy na tvém webu. :wink: Nic ve zlém.
Používateľov profilový obrázok
kadu
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 10:06 pm
Bydlisko: Prague
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kadu »

Honzajs napísal:Když ty lžeš o tom, že tajím ztráty, i když jsou v žurnálu, tak proč bych ti měl pomáhat? :?: :?:
Navíc, už informace o tom, že tam máš chyby je přece pomoc. Alespoň víš, že se na to máš pořádně ještě jednou podívat.

Já tvoji stránku vůbec nerurážím, jenom konstatuji, že si ji máš projít, protože tam máš věcné i gramatické chyby.

Opravdu si dovedu představit lépe strávený čas než opravy na tvém webu. :wink: Nic ve zlém.
Ladis je dobrak jen obcas uz prilis zastrnul jen na jedinem stylu, kteyr povazuje za ten spravy... No vzdyt kdyz mu to funguje je to jedno, ale popirat existenci i druhe strany mince je prinejmensim posetile :idea:

Ja jakozto nezkuseny investor sleduju s radosti jak Honzajse tak Ladise. A pokud si neco vyberu stejne to udelam na svem usudku :-)

Me investovani do akcii je sice dlouhodobejsi 6 a vice mesicu a nikdy jsem se moc nezabejval moc cislama jakozto spis obecnou naladou nad onym segmentem trhu...

Proto mam Energetika, proto mam Reality (protoze uz 3 roky sleduju jak to nehorazne stoupa = v CR) [ve spanelsku je zas udajne krize = muze ovlivnit pry celou evropu..] no myslim, ze ceny budou spise stagnovat nez rapidne klesat (u nas se zvysuje porodnost rodiny chteji bydlet...)

jen takto na to koukam....

A jsem rad za kazdy tip :wink:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Kadu pozor na tie české reality. Máte dosť nízke úrokové sadzby. Nižšie než na euro. Tie ženú ceny tak vysoko. Pri zvýšení úrokov to môže nie len stagnovať, ale aj klesať. Realitné firmy budú padať rýchlejšie ako ceny realít samotných.
Používateľov profilový obrázok
kadu
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 10:06 pm
Bydlisko: Prague
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kadu »

filip glasa napísal:Kadu pozor na tie české reality. Máte dosť nízke úrokové sadzby. Nižšie než na euro. Tie ženú ceny tak vysoko. Pri zvýšení úrokov to môže nie len stagnovať, ale aj klesať. Realitné firmy budú padať rýchlejšie ako ceny realít samotných.
Tak to by bylo super bud bych profitoval z akcii nebo z nizkych cen bytu (a konecne bych si nejaky poridil) :wink: Jak vydis tady nemuzu prodelat... Ale 3.75% jeste neni moc nizky urok (v japonsku meli skoro nulove [ale toho se asi nedozijem nebot CNB nedavno zvysila o pul bodu])

Nicmene nekde jsem vydel statistiku hypotek na kazdou banku a od roku 2005 stale strme rostou... jinak souhlasim ze zvysovanim urokove sazby se trh ochladi to uz jsem pochopil i ve skole a v akciich kdyz nedavno byla obava v US se zvysovanim... Clovek nemuysi byt extert, ale dost veci casem vysleduje na vlastni kuzi
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ladis, mám pro tebe jedno doporučení, pokud se chceš ve své knize vyhnout hrubým chybám a nesrovnalostem.

Najdi si recenzenty (nejlépe více - někoho na gramatiku, někoho na fakta), kteří ti celý rukopis přečtou a odpřipomínkují.



P.S.
Já na to nemám ani čas ani náladu.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

"" Najdi si recenzenty ""
Nun , mein Kind ,
tady nejde o recenzenty , ale jen o nekoho od akcii a snad jen Daniel Gladiš by mohl najiti na moji stránce nějakou chybu a pak by se mohlo ukázat , že je to chyba podle něj , ale neni podle mne.
Mimochodem : Paul McCartney má dnes 65 let a vypadá taky jak děda.
Naposledy upravil/-a Ladis v St 20 06, 2007 5:31 am, upravené celkom 5 krát.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ladis napísal: Kdo je vlastne nejvetsi cesky expert na akcie , nebo aspon velký expert na akcie ceské národnosti?

V čase globalizace je zybtečné hledat nejlepší české manažery na našem písečku. Extratřída a zřejmě i první třída (nebo její velká část) je podle mne stejně dávno v Londýně, New Yorku nebo jinde.

Pokud se spokojíš s nižší úrovní, podívej se po správcích privátních portfolií v bankách nebo třeba ve firmách typu Patria, Atlantik nebo Moneco.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Nun , mein Kind ,
správci privátních portfolií v bankách nebo třeba ve firmách typu Patria, Atlantik nebo Moneco
by si mohli neachat opravit chyby ode mne a né já od nich. Vždyť jejich cílem je dosáhnout růst portfolia 4% až 7% za rok.
Naposledy upravil/-a Ladis v St 20 06, 2007 5:34 am, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Pokud je někdo skutečný expert (v čemkoliv), tak nebude tak blbý, aby dal svoje unikátní know-how na web. :lol:
Naopak, chrání ho všemi možnými prostředky.

Na web dá pouze hlavní body - svoji filosofii podnikání, hlavní obor činnosti (umím to a to se stručným popisem služeb), případně reference.
Dál tam přidá nějaké informace, které jsou veřejně dostupné v odborné literatuře.
Více prozradí na osobní schůzce (ale zase ne přesné know how, ale to, čeho pomůže klientovi dosáhnout) a v každé smlouvě má ošetřenu ochranu svého know-how proti zneužití.


P.S.
Pracuji v know-how firmě a vím, jak to s ochranou know-how u nás chodí.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Nun , mein Kind ,
Chudí nebo nenažraní nebo samostatní podnikatelé na svojí webstránce chtěji za všechno peníze i když to mnohdy ukradli někde jinde. Já dávám všechno zadarmo , k prospěchu českého a slovenského národa od roku 2000
Já mám od 1984/4 do 2010/3 výbornou mzdu , já si nepotřebuju přivydělávat webstránkou.

Jambo buana hakuna matata , povídala mi včera swahilsky jedna zulu osoba. Swahili mluvi Kenia.
A znamená to : Jambo. Buana. Hakuna matata. = Ahoj. Jak se vede. Žádnej problém.
Naposledy upravil/-a Ladis v St 20 06, 2007 5:38 am, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ladis napísal:...A bych rychle zdvojnásobil ty dividendy a měl 1000 euro mesíčně , musim napsat knihu španělsky , německy a česky....
Co napsat? Hlavně prodat :!: - tedy být výrazně lepší než američtí / němečtí autoři nebo si zaplatit velmi drahou reklamu.

A abys ji prodal, tak tam nemůžeš mít takové nesmysly jako např. píšeš o IPO. Proto jsou pro tebe DOBŘÍ recenzenti nutností.


P.S.
Navíc, pokud se lidé budou chovat jako ty - přečtou si knihu v knihkupectví za den - tak to z ní moc peněz mít nebudeš. :roll:
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Nun , mein Kind , já si nenechám moji webstránku od nějakého nezletilého tradera z Prahy - Vinohrady ruinovat a nebudu opravovat nebo mazat to , co je totál korekt , aby se mladej trader chechtal , že obelstil starého investora.
IPO :
Nominální hodnota akcie je kurz , za který by firma chtela zacít akcie 1. den na burze prodávat. Kdyz nejsou objednávky na vsechny akcie , 1. kurz se volí o jisté disagio pod nominální hodnotou. Kdyz je zájem koupiti akcií nekolikrát více , nez jich existuje , 1. kurz akcie se volí o jisté agio vyssí nez nominální hodnota.
To je stejné jako : ( tedy to mám na webstránce korekt a nemusim nic opravovat ) :
Nominální hodnota akcií = hodnota uvedena na akcii, představuje podíl na ZJ společnosti
emisní hodnota akcií = prodejní cena v okamžiku vydání akcií = obvykle nominální hodnota + emisní ážio
emisní ážio určuje společnost, která akcie emituje , emisní ážio se může lišit v různých fázích upisování akcií
čisté obchodní jmění připadající na jednu akcii = aktuální „hodnota akcie vycházející z účetních dokladů
tržní cena akcie = tržní cena na veřejných trzích = tržní cena při individuálním prodeji akcií mezi dvěma vlastníky
predikovaná cena akcií vnitřní cena akcie.

Likvidita :
Cash ratio = peněžní likvidita = 1. stupně likvidita = dobré nad 0,4
Cash ratio = finanční majetek / krátkodobé závazky = cash assets / current liabilities = ( cash + marketable securities ) / current liabilities

Quick ratio = rychlá likvidita = 2. stupně likvidita = dobré nad 1
Quick ratio = ( finanční majetek + krátkodobé pohledávky ) / krátkodobé závazky = ( cash + marketable securities + receivables ) / current liabilities

Current ratio = celková likvidita = 3. stupně likvidita = dobré nad 2
Current ratio = krátkodobá aktiva / krátkodobá pasiva = krátkodobé pohledávky / krátkodobé závazky = current assets / current liabilities

To je stejné jako : ( tedy to mám na webstránce korekt a nemusim nic opravovat ) :
1. stupeň = cash ratio = peněžní likvidita
= finanční majetek / krátkodobá pasiva
popř. varianta tzv. okamžitá likvidita
= finanční majetek / okamžitě splatné závazky
to je nejpřísnější ukazatel likvidity
- je třeba posoudit složení finančního majetku : buď v úzkém pojetí :
peníze v pokladně + peníze na běžných účtech

2. stupeň = quick ratio = pohotová likvidita =
finanční majetek + krátkodobé pohledávky / krátkodobá pasiva
krátkodobá pasiva = krátkodobé závazky + krátkodobé bank.úvěry + ost.pasiva - z oběžných aktiv jsou vyloučeny nejméně likvidní složka, tj. zásoby - pohledávky je třeba „očistit“ o nelikvidní a dlouhodobé pohledávky.

3. stupeň = working capital ratio = current ratio = běžná likvidita
= oběžná aktiva / krátkodobá pasiva
oběžná aktiva = fin.majetek+ krátkodobé pohl. + zásoby + pohledávky za upsaný vlastní kapitál + ostatní aktiva
krátkodobá pasiva = krátkodobé závazky + krátkodobé bank.úvěry + ost. pasiva

Na jedné webstránce je v kazdem pripade deleno s / krátkodobá pasiva a na druhé webstránce je v kazdem pripade deleno s / krátkodobé závazky =
http://is.vsfs.cz/el/6410/leto2007/BP_F ... kod=BP_FAP
https://is.mendelu.cz/eknihovna/opory/z ... pl?cast=80[/b]
Naposledy upravil/-a Ladis v St 20 06, 2007 5:45 am, upravené celkom 13 krát.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ladis napísal:Emisní kurz akcie Seznam.cz byl 10.607 korun, nominální hodnota akcie 1000 korun, 9607 korun pak bylo emisní ážio.
Vypadá to tedy , ze u IPO se rozdíl mezi nominální hodnotou akcie a prodejní hodnotou nazývá AGIO.

Nominální hodnota akcií = hodnota uvedena na akcii, představuje podíl na ZJ společnosti
emisní hodnota akcií = prodejní cena v okamžiku vydání akcií = obvykle nominální hodnota + emisní ážio
emisní ážio určuje společnost, která akcie emituje , emisní ážio se může lišit v různých fázích upisování akcií
čisté obchodní jmění připadající na jednu akcii = aktuální „hodnota akcie vycházející z účetních dokladů
tržní cena akcie = tržní cena na veřejných trzích = tržní cena při individuálním prodeji akcií mezi dvěma vlastníky
predikovaná cena akcií vnitřní cena akcie.
Vidíš, že to jde. :wink:
To už je lepší než to, cos psal dřív:
Nominální hodnota akcie je kurz , za který by firma chtela zacít akcie 1. den na burze prodávat. Kdyz nejsou objednávky na vsechny akcie , 1. kurz se volí o jisté disagio pod nominální hodnotou. Kdyz je zájem koupiti akcií nekolikrát více , nez jich existuje , 1. kurz akcie se volí o jisté agio vyssí nez nominální hodnota.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Koukám, že jsi DNES ZPĚTNĚ opravil téměř všechny své příspěvky v této diskuzi. :shock: :shock: :shock:

To se pak těžko diskutuje... :roll:
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Webstránka pro akcie = recense

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ladis napísal:
Nun , mein Kind , já si nenechám moji webstránku od nějakého nezletilého tradera z Prahy - Vinohrady ruinovat a nebudu opravovat nebo mazat to , co je totál korekt , aby se mladej trader chechtal , že obelstil starého investora.


Že by pořekadlo "Podle sebe soudím tebe"?? :lol:
Ladis napísal:
To neplatí pro Honzajse , který jako trader chce moji webstránku pro rozumné investory jen pomlouvat a hledá chyby tam , kde nejsou. Od tradera Honzajse se žádná kritika nečeká. Zde neni hádka mezi tradery hazardéry a rozumnými investory.
Beru tě za slovo, zbytek si nechávám pro sebe :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

? Smí se sem psáti pod vlivem alkoholu ? Pochybuju , že je to možno zakázat , vždyť nedojde k dopravní nehodě , ani ke škodě na zdraví a majetku.

Kamarádi ,
já nemám nic proti negativní kritice mojí webstránky , je-li to kritika pravdivá a přátelská , typu : " 2 x 2 neni 3 ale 4."

Nechci ale vidět legraci , protože tam neni jasné , je-li to pravda.

Jestli ale někdo na moji výzvu napíše : " Špatně jsi to někde opsal. Když tomu nrozumíš , tak to raději všechno vymaž a neoblbuj národ ! "
Toto neni kritika , ale pomluva a urážka od nepřítele. Hlavně , když neni ukázáno , jak to má býti správně , co vidí nepřítel chybně. A takto se to zde stalo s tou recensí mojí webstránky a já tomu nepříteli vubec neubližoval , aby mne zle pokousal.

Na naše příspěvky v diskusích dostáváme snad 4 základní typy reakcí.
1. " Tak to neni , 2 x 2 neni 3 ale 4. " To je ideální reakce.
2. " Máš pravdu. " To je ideální reakce.
3. " Tak to neni. " Tady si neprávem mužeme myslet , že jsme napsali chybu a že je ten člověk chytrý. Ale je to omyl. Tato reakce nemá smysl. Protože ten hlupák nenapsal , jak to má býti správně. Tedy mužeme míti příspěvek správně a on si dělá legraci. Tedy reakce " Tak to neni " neznamená , že pišeme v příspěvku chybu , neznamená že je pisatel reakce chytrý , tako reakce neznamená vubec nic.
4. " Maji v blázinci taky computer ? " Zde platí to samé jako v bodě 3. Nedává to smysl a mužeme míti v příspěvku vše správně. Pisatel této reakce chodí do internetu urážet lidi bez duvodu.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ladis napísal: 3. " Tak to neni. " Tady si neprávem mužeme myslet , že jsme napsali chybu a že je ten člověk chytrý. Ale je to omyl. Tato reakce nemá smysl. Protože ten hlupák nenapsal , jak to má býti správně. Tedy mužeme míti příspěvek správně a on si dělá legraci. Tedy reakce " Tak to neni " neznamená , že pišeme v příspěvku chybu , neznamená že je pisatel reakce chytrý , tako reakce neznamená vubec nic.
Reakcí typu "Tak to není" jsem tě upozornil na konkrétní místo. Je potom na tobě, jak tuto poznámku vyhodnotíš a zda inkriminované místo opravíš či ne.

Ty mne napadáš a tvrdíš, (ještě že mám citace - v rámci čistky ve středu 20.7. jsi to vše přemazal :cry: pročpak asi :?: ) že tajím ztráty, ale do mého žurnálu na http://www.traders.cz (kde bys je našel) se nepodíváš, protože by to byla ztráta času, raději se budeš dívat z okna. - více na http://ako-investovat.sk/viewtopic.php?t=252

Nevidím proto jediný důvod, proč při tomto tvém chování bych já měl s tvými otázkami / chybami trávit svůj času a vysvětlovat ti, jak to má být správně.

Kapišto?


Také jsi napsal:
Ladis napísal: Zde kritisujte prosím , co se vám na webstránce nelíbí , nebo nepovažujete za správné. Aby bylo opraveno a líbilo se všem.
Děkuji !
Slouží k prospěchu českého a slovenského národa od roku 2000.

To neplatí pro Honzajse , který jako trader chce moji webstránku pro rozumné investory jen pomlouvat a hledá chyby tam , kde nejsou. Od tradera Honzajse se žádná kritika nečeká. Zde neni hádka mezi tradery hazardéry a rozumnými investory.


Dále jsem se rozhodl vyhovět této tvé žádosti a nebudu se v budoucnu k podobným otázkám raději vyjadřovat vůbec. Vždyť by to pro mne byla ztráta času.
:wink:
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Príspevok od používateľa Bebe »

Honzajs napísal: ..nebudu se v budoucnu k podobným otázkám raději vyjadřovat vůbec.
Toto rozhodnutie Ti Honzajs chválim, pretože táto vaša debata nikam nevedie a Ladis už začína používať slová, ktoré sú na hrane etického kodexu, ale keďže si rozumný človek, nereagoval si na to. On ešte nedospel k poznaniu a nevie, že ľudia, ktorí ho chvália, mu nijako nepomáhajú, iba hladkajú jeho ego, čo spôsobuje, že človek je spokojný sám so sebou a prestane na sebe pracovať a začne zaostávať. Ani nechce rešpektovať, že nemáš motiváciu vodiť ho za ručičku, ale nedá ti aby si ho na niečo neupozornil. Ak by si bol jeho nepriateľ, nič by si mu nepovedal a tešil sa ako sa strápni vydaním nejakej nekorektnej informácie.

Asi číta tie knihy v knižniciach moc rýchlo a preskakuje prvé strany, ktoré občas začínajú takto: "Za významú pomoc pri vydaní tejto knihy ďakujem.." Pretože každá významnejšia odborná kniha je dielom spolupráce. A on ti ju neponúkol a zrejme chce tú slávu o ktorej básni iba pre seba. Dajte ľuďom čo chcú a potom urobia, čo chcete vy. Tak nejak o tom píše Dale Carnegie, majú ho v každej knižnici. Ale všetko zlé je na niečo dobré a naviac dúfam, že aj Ladis si už teraz uvedomuje, že aj toto fórum má dobrý vplyv nielen na jeho osobnosť, ale aj na jeho knihu a tesne pred tým, ako bude slávny si v prologu spomenie aj na nás. Potom sa už môže s pokojným svedomím prechádzať po španielskej pláži a na Vianoce nám napísať pohľadnicu.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Bebe, být někde zmíněn nebo ne je to poslední, co mne trápí. :lol:
Ale proč bych měl pomáhat / radit někomu, kdo mne napadá? Nemám důvod.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Príspevok od používateľa Bebe »

Spolupráca neznamená iba sa niekde zmieniť a zmieniť sa je symbolom úcty a pokory, ktorá niektorým autorom chýba. Tiež som nechcel Ladisovi radiť, čo má robiť, na to musí prísť sám a čítať medzi riadkami. Ladis je osamelý bežec a tí to majú ťažké. Inak, chápem Ťa.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Nun , meine Kinder ,
kdyz Honzajs napise "tam je chyba" a clovek se ho musi ptati 5x , nebo 6x , kde je chyba a jak to ma bejt stravne , kam to vede ?
Zabere tato zbytecne dlouha diskuse megabajty prostoru navic a roste slava Honzajse a klesa slava moje.
Tedy rozumnej clovek , kdyz napise "tam je chyba" napise hned taky hned v 1. prispevku , kde je chyba a jak to ma bejt spravne.
Ja se nemohu ptati Honzajse 5x nebo 6x , kde je chyba a jak to ma bejt spravne , aby nerostla slava jeho a neklesala slava moje.

A navic , Honzajs urazil mne a urazil moji webstranku "spatne si to opsal , kdyz tomu nerozumis , tak to vymaz".

Honzajs hledal chyby tam , kde nejsou , tedy to je pomluva.
Tedy to co ja pisu o IPO + agio + disagio , to co pisu o current ratio , cash ratio a quick ratio , to je spravne v moji versi , jako na tech jinych ceskych webstrankach. Tedy Honzajs hleda chyby , kde nejsou a pomlouva mne a webstranku a nenamaha se napsat , co je konkretne spatne v mem IPO + agio + disagio , a current + quick + cash ratio , tedy to mám na webstránce zcela korekt , já si to nevymyslel , ale korektne prevzal z knih a webstránek.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Príspevok od používateľa Bebe »

Ale Ladis, keby som Ťa nepoznal, povedal by som, že si malicherný a paranoidný. A Tvoja web-stránka by sa tiež nemusela hneď urážať. Očakávaš, že Honzajs napíše: "webstránko promiň"? :D

Aj keď chápem, že Ty si dotknutý, je to predsa Tvoje dielo. Na jednej strane síce tvrdíš, že Ťa uráža tvrdenie že "si to opsal a že to máš vymazať, když tomu nerozumíš" na druhej strane píšeš, že si to nevymyslel, že si to prevzal z kníh a webstránok, čo je vlastne to, čo Ti Honzajs vyčíta. Takže chyba je v komunikácii a riešením bude, že prestaneš považovať Honzajse za nepriateľa a on sa zdrží poznámok, ktoré ťa uvádzajú do varu. No a my ostatní, budeme ušetrený vašich komentárov. Si za?
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ladis napísal: Nun , meine Kinder ,
kdyz Honzajs napise "tam je chyba" a clovek se ho musi ptati 5x , nebo 6x , kde je chyba a jak to ma bejt stravne , kam to vede ?
Zabere tato zbytecne dlouha diskuse megabajty prostoru navic a roste slava Honzajse a klesa slava moje.
Tedy rozumnej clovek , kdyz napise "tam je chyba" napise hned taky hned v 1. prispevku , kde je chyba a jak to ma bejt spravne.
Ja se nemohu ptati Honzajse 5x nebo 6x , kde je chyba a jak to ma bejt spravne , aby nerostla slava jeho a neklesala slava moje.

A navic , Honzajs urazil mne a urazil moji webstranku "spatne si to opsal , kdyz tomu nerozumis , tak to vymaz".

Honzajs hledal chyby tam , kde nejsou , tedy to je pomluva.
Tedy to co ja pisu o IPO + agio + disagio , to co pisu o current ratio , cash ratio a quick ratio , to je spravne v moji versi , jako na tech jinych ceskych webstrankach. Tedy Honzajs hleda chyby , kde nejsou a pomlouva mne a webstranku a nenamaha se napsat , co je konkretne spatne v mem IPO + agio + disagio , a current + quick + cash ratio , tedy to mám na webstránce zcela korekt , já si to nevymyslel , ale korektne prevzal z knih a webstránek.
Disážio - navádějící otázka:

Za jakých podmínek ho lze v ČR použít :?: :?:
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

v předchozím příspěvku s disážiem mluvím o akciích.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Vy máte nápady !
Nejakej 35 letej trader z Prahy prece nebude nic vedet o quick ratio a disagio , jako Honzajs. To prece traderi vubec nepotrebujou , hlavne ne ti mladi traderi z Prahy !
Daleko spis bude vedet nejakej 53 letej starej a velkej investor ze zapadni Evropy , co je disagio a quick ratio , jako Ladis.
Pravda ?
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ladis napísal:Vy máte nápady !
Nejakej 35 letej trader z Prahy prece nebude nic vedet o quick ratio a disagio , jako Honzajs. To prece traderi vubec nepotrebujou , hlavne ne ti mladi traderi z Prahy !
Daleko spis bude vedet nejakej 53 letej starej a velkej investor ze zapadni Evropy , co je disagio a quick ratio , jako Ladis.
Pravda ?
Jak myslíš :lol: :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »


:idea: Kamarádi ,
kdyby někdo viděl nejakou chybu na mojí webstránce , byl bych rád , aby sem napsal , jak tu chybu opravit = jak to vidí on správně.
Chtěl bych , aby ta webstránka neměla žádné chyby a líbila se všem. Já na ní chyby nevidim , vždyť bych je ihned opravil.
Nedávejte mi ale otázky , já nebudu hledat správné odpovědi v lexikonech a v chytrých knihách , protože moje webstránka už je vytvořena z lexikonů a z chytrých knih a z praxe na burze.
:idea:
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Dnes jsem našel mrtvé LINKS na podstránky na stránce Investice , Praxe , Fondy. 8)
Asi mi někdo nadával , že se na podstránku kliknutím nedostal , ale upozorniti mne na to , už bych ty LINKS dávno opravil. 8)
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Príspevok od používateľa Coudy »

Tusim maj oukeji nekalu konkurenciu. :roll:

http://akcie.webz.cz/
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ladis nejak si ten akcie.wz.cz pomenil. Pôvodne to bolo tuším identické s nr1a.com
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Jo , kdyz stoji domaina a adresa www .... com jen 30 korun za mesic
a prostor 200 MB jen 60 korun za mesic , 500 MB jen 90 korun
nesmi nikdy nikdo nikde zakladati webstranky na serveru zadarmo ! :!: ! :!:
Ale hned od 1. dne budovani 1. webstranky v zivote hned zacit na tom serveru za 30+60=90 korun za mesic
Jinak na tech serverech zadarmo nam bude vzdycky drive nebo pozdeji webstranka vymazana a pak mame 200 hodin praci vyrobit tu stranku znova na jine adrese
A tak jsem mel od 2001 do 2006 mnohou praci zbytecne s opakovanym budovanim stranek vymazanych na serverech zadarmo a mazali mi webstranky na geocities.com , tripod.com , home.pages.at , webz.cz
Naposledy mi vymazali webstranky na webz.cz a sice http://akcie.webz.cz , tedy to registroval kamarád J.Rejl z Brna , tedy neni konkurent , ale spolupracovník , k prospěchu českého a slovenského národa v investici v akciích a fondech
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Webstránka pro akcie = recense

Príspevok od používateľa Ladis »

ObrázokFurt na mne chodí ptaní, co je nového na ní.
Tedy poslední dny jsem dopsal několik nových slov na mých stránkách :
index = home , praxe , fundamentální analýza , PU 2006 ,
signál koupit a prodat , euro akcie , filtry a počítadla.
:shock:
A v globále je to jen to, že by se měly kupovat jen akcie z Evropy, stačí z Německa,
levné akcie s potenciálem růstu +50% za 2 roky a prodat ty akcie,
když už ten potenciál nebude vidět, tedy klesne růst zisku podniku pod 20% ročně,
nebo prodat, když budou akcie nebezpečně předražené s P/E nad 30.
A dlouhodobě na 50 let by se měly držet jen akcie 3 největších bank Británie,
jen pro jejich dividendy.
S akciemi USA a pádem dolaru ať mi vlezou na záda. :(
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Webstránka pro akcie = recense

Príspevok od používateľa Ladis »

:?:
Tak jsem si dal reklamu od Google na stranku dolu
reklama snad ma byti v kazde zemi videt v jine reci
a oni prekladaji pro Cechy a Slovensko asi jen slova : "reklamy od google"
ale ty 3 reklamy dole na strance http://nr1a.com asi nejsou z Cech
ani cesky slovensky , ale anglicky a z ciziny . PRAVDA ???????
http://nr1a.com
:?:
Jenomze , já nemohu objednat reklamy jen v cestine a
v ve vsech recich sveta podle mista , kde je stranka vyhledana to asi nejde objednat.
Ani asi nejde objednat reklamy v recech : cesky , anglicky , nemecky , spanelsky , francouzsky.
Pravda ?????
:?:
Nebo vidíte ceské reklamy z Cech, slovenské ze Slovenska na http://nr1a.com :?:
malvig
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 25 03, 2007 3:13 pm

Re: Webstránka pro akcie = recense

Príspevok od používateľa malvig »

Ladis napísal::?:
Tak jsem si dal reklamu od Google na stranku dolu


Reklamy mě netrápí a nevidím ji > Adblock to vyřešil :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Webstránka pro akcie = recense

Príspevok od používateľa filip glasa »

ku mne chodia stále rovnakí návštevníci a menej mových. Ty budeš mať podiel nových vyšší a "príjem" z reklamy tiež.
Napísať odpoveď

Návrat na "Knihy, literatúra o investovaní"