prima banka Sporenie k Osobnému účtu 5%

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

prima banka Sporenie k Osobnému účtu 5%

Príspevok od používateľa emr »

http://www.primabanka.sk/sporenie-k-osobnemu-uctu" onclick="window.open(this.href);return false;

Mate to niekto preklepnute/prepocitane? Citam 5%, cloveka hned napadne what's the catch?
Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Re: prima banka Sporenie k Osobnému účtu 5%

Príspevok od používateľa senor valasco »

Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: prima banka Sporenie k Osobnému účtu 5%

Príspevok od používateľa Istiach »

Caute,

Minule ste mali taku plamennu debatu o vynosoch traderov a rozpravali ste sa o jednoduchom a zlozenom uroceni. (neviem ci su to presne tie nazvy). Tam aj niekto spominal, ze niektore neseriozne banky pouzivaju jednoduche urocenie v reklame, aby ponukli zakaznikom naooko vacsi urok. Zaujimalo by ma, ci aj toto je ten pripad. Nikde v reklame sa neuvadza totiz, ze tych 5% je p.a ale vzdy hovoria iba rocne.

Avsak hore v linku som to p.a zachytil. Viete niekto ako to teda je?
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: prima banka Sporenie k Osobnému účtu 5%

Príspevok od používateľa emr »

Spocital som si to a pri vkladani maximalnych 450 euro mesacne s viazanostou 2 roky celkovy vynos (nezdaneny) je 468,75. Dan cca 90 euro, t.j. vynos cca 380.
Pozn: Toto bolo pri jednoduchom uroceni, pri zlozenom by to bolo o par promile viac.

Hacik je asi ten, ze treba mat v prima banke najprv otvoreny osobny ucet, ktory vyjde za 2 roky 3,90*24, cize nejakych 100 euro.
Cisty zisk po zdaneni a odpocitani poplatkov je cca 280 euro. Samotny poplatok za ucet teda zozerie 25% vynosu.
Okrem toho hocikaky preslap a clovek straca cely urok, s cim banka zrejme kalkuluje.
Cize na sporenie v malom ak tam ma uz clovek ucet alebo sa mu tam chce kvoli tomu prejst je to super vec. Ale ako investicia pre externistu to nestoji za to.
No a este sa to oplati pre studentov, ktori maju minimalne poplatky za ucet.

Pre porovnanie, tych 10800 da na 3,6% terminaku za 2 roky cca 640 euro po zdaneni.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: prima banka Sporenie k Osobnému účtu 5%

Príspevok od používateľa filip glasa »

Banky robia oblby v reklamách štýlom: 12% za 4 roky.
Pri jednoročnom uvedení % to sedí dobre. Ale poplatky a rôzne ďalšie podmienky sporenia ti ten úrok môžu znížiť.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: prima banka Sporenie k Osobnému účtu 5%

Príspevok od používateľa Biosko »

Mimochodom uroky sa pripocitavaju na konci viazanosti teraz som tam volal. Tj ziadne uroky z urokov :D.
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"