JUGGLER - tipy na swingtrading.

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Airmike »

Podla mna sa tym trochu moc trapis. tym reportovanim. moj nazor je taky, ze pravidelne reportovanie tu zaujima len zopar ludi. aj to takych ktori tu kecaju dlhodobo. inac to bezneho citatela zas tak moc nezaujima. ziadny demage nikomu nesposobujes.

nikto nemoze cakat, ze tu budes reportovat vsetko.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Airmike »

preber si to tak, ze v podstate robis niekomu edukaciu zadarmo, nikto ti za to neplati a na to, aby si reportoval vsetko, by si musle byt napojeny na nejaky automaticky trackovaci tool. inak zabijes viac casu vypisovanim svojich trejdov ako samotnym obchodovanim.

co sa tyka vlakien ako ma nobody. nic proti, ale to su len take vlakna ktore su sledovane chvilku a potom sa na ne zabudne. niekedy rozmyslam naco je vlastne dobre hlasit obchody, ked z toho aj tak clovek nic nema. podla mna tym len zabijame cas. masa ludi to neoceni, len jednotlivci, ale opat moj nazor . malokto sa z toho niekto nieco nauci.
velmi silno pochybujem, ze sa da nieco naucit z toho, ze niekto reportuje trejdy a vysvetluje dovody preco urobil to ci ono.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dobry prispevok
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

Mika napísal:preber si to tak, ze v podstate robis niekomu edukaciu zadarmo, nikto ti za to neplati a na to, aby si reportoval vsetko, by si musle byt napojeny na nejaky automaticky trackovaci tool. inak zabijes viac casu vypisovanim svojich trejdov ako samotnym obchodovanim.

co sa tyka vlakien ako ma nobody. nic proti, ale to su len take vlakna ktore su sledovane chvilku a potom sa na ne zabudne. niekedy rozmyslam naco je vlastne dobre hlasit obchody, ked z toho aj tak clovek nic nema. podla mna tym len zabijame cas. masa ludi to neoceni, len jednotlivci, ale opat moj nazor . malokto sa z toho niekto nieco nauci.
velmi silno pochybujem, ze sa da nieco naucit z toho, ze niekto reportuje trejdy a vysvetluje dovody preco urobil to ci ono.
Mika, mrzi ma ze Jugglera v podstate odhovaras od toho aby sem prispieval. Co vy traderi vobec nepotrebujete hovorit o svojich nazoroch s inymi ludmi? :roll: Ak to aj riesite inac, taketo fora by ste prave mohli brat ako osvetu voci verejnosti - prave takato "edukacia zadarmo", je urcite doveryhodnejsia ako kopackovci,grimmovci a pod. ktori sa na uz prvy pohlad snazia tahat peniaze.
A co sa tyka Nobodyho vlakna, budem sa opakovat, ja som ho pokladal za uzitocne a studoval som ho (a viem ze som nebol jediny), je pre mna skoda ze bol odtialto vystvany. Je skoda ze takychto vlakien (ako je Jugglerovo, bolo Nobodyho a dufam ze bude Richardovo) tu nie je viacej.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa rasto800 »

Mika napísal:preber si to tak, ze v podstate robis niekomu edukaciu zadarmo, nikto ti za to neplati a na to, aby si reportoval vsetko, by si musle byt napojeny na nejaky automaticky trackovaci tool. inak zabijes viac casu vypisovanim svojich trejdov ako samotnym obchodovanim.

co sa tyka vlakien ako ma nobody. nic proti, ale to su len take vlakna ktore su sledovane chvilku a potom sa na ne zabudne. niekedy rozmyslam naco je vlastne dobre hlasit obchody, ked z toho aj tak clovek nic nema. podla mna tym len zabijame cas. masa ludi to neoceni, len jednotlivci, ale opat moj nazor . malokto sa z toho niekto nieco nauci.
velmi silno pochybujem, ze sa da nieco naucit z toho, ze niekto reportuje trejdy a vysvetluje dovody preco urobil to ci ono.
Mozno to ocenia len jednotlivci. Ale zas kolko ludi co vie po slovensky sa venuje aspon trochu obchodovaniu? Ziadne velke publikum sa tu cakat neda. Ja zas ak sa priznam tak tu sledujem hlavne jugglera chodca a teba. Aspon tak mi to pride, ze od vas sa clovek dozvie minimalne nieco podnetne. A myslim, ze ako tu Juggler dava tieto jeho tipy a aj tie jeho zdovodnenie, tak sa to minimalne dobre cita. Ja akcie napriklad nerobim (aj ked prave cez ne som sa kedysi davno dostal ku obchodovaniu, RIP prazska burza ;)) Niekedy sa to cita az tak dobre, ze priam si vravim, ze idem do toho a skusim nejaky jeho tip.

Ale ci sa z toho nieco da naucit, to veru netusim. Uci sa clovek sam a hadam hlavne asi z tych stratovych obchodov co ma. Jak to tu Juggler napisal 5 prispevkov dozadu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Airmike »

ja ho neodhovaram. len hovorim, ze si nema lamat hlavu. fakt je ten, ze tym, ze sem postuje svoje myslienky urcite strati nejaky cas a rozptyluje sa diskusiou, ktora je vacsinou o nicom. trejduje roky a stale tu musi dokazovat svoju kompetentnost pred hociakym noname nickom, ktorych sa tu za tie roky premlelo milion.

predpokladam, ze vacsina traderov nepotrebuje sharovat nazory s inymi ludmi. a naco aj. aj tak si kazdy trader urobi vsetko po svojom. ine by to bolo keby tu bolo 100 spickovych traderov, ktori by robili zmysluplny obsah. ale tak to nieje.

Nobodyho nekomentujem , lebo som jeho vlakno necital cele. jedine co viem je, ze jeho strategia bola nakupovat co to da. a to pri vsetkej ucte nieje strategia. a nemyslim si ze, by to mohlo pomoct hocikomu. a tiez si nemyslim, ze ho niekto vyhnal. proste prestal prispievat nech je dovod akykolvek.

skus sa radsej zamysliet nad tym, kolko trva napisat taky 200 slov dlhy prispevok , ktory ma hlavu a patu. a potom si to prerataj na hodiny a vynasob eurami. dosat si tam ake cislo chces. nikdy sa tie peniaze nikomu kto prispieva nevratia , pokial to nepise na svoj spoplatneny web.

mozno je to krute , ale nikto z nas tento biznis nerobi pre niekoho pekne oci, ani preto, ze mame nutkanie niekoho edukovat. robime to pre prachy. spominal si grimovcov a nech ich neznasate akokolvek, mne sa zda ze oni s nas maju asi najviac rozumu. vedia v podstate "xxx" a aj to "xxx" vedia predat. takze takto sa na to skus pozriet.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa rasto800 »

Mika napísal:ja ho neodhovaram. len hovorim, ze si nema lamat hlavu. fakt je ten, ze tym, ze sem postuje svoje myslienky urcite strati nejaky cas a rozptyluje sa diskusiou, ktora je vacsinou o nicom. trejduje roky a stale tu musi dokazovat svoju kompetentnost pred hociakym noname nickom, ktorych sa tu za tie roky premlelo milion.

predpokladam, ze vacsina traderov nepotrebuje sharovat nazory s inymi ludmi. a naco aj. aj tak si kazdy trader urobi vsetko po svojom. ine by to bolo keby tu bolo 100 spickovych traderov, ktori by robili zmysluplny obsah. ale tak to nieje.

...

skus sa radsej zamysliet nad tym, kolko trva napisat taky 200 slov dlhy prispevok , ktory ma hlavu a patu. a potom si to prerataj na hodiny a vynasob eurami. dosat si tam ake cislo chces. nikdy sa tie peniaze nikomu kto prispieva nevratia , pokial to nepise na svoj spoplatneny web.

mozno je to krute , ale nikto z nas tento biznis nerobi pre niekoho pekne oci, ani preto, ze mame nutkanie niekoho edukovat. robime to pre prachy. ....
No ja obchodujem samozrejme aby som zarobil. O tom ziadna diskusia. Ale jaksi od takejto diskusie obcasnej (uznavam ze juggler to tu robi pravidelnejsie alebo aspon v takych vlnach ked ma zrovna chut) okamzite zarobenie nejakych eur necakam. Tym chcem len povedat, ze podobne ako Juggler pisal, ze precita si tu vselico ale spravi si nakoniec po svojom, tak presne tak to vidim aj ja a myslim si, ze aj dalsi ludia. Ale Juggler napisal nieco aj v tom zmysle, ze obcas chyti nejaku inspiraciu, namet z toho co tu cita. A to je myslim aj moj pripad. Par krat za rok sa tu objavi nieco co ma zaujme. Obcas dokonca na zaklade toho nieco vyskusam. A uplne vynimocne z toho nieco je co pouzijem a uplne ale uplne vynimocne na tom aj zarobim :)

Otazka na Jugglera je, ci jemu osobne nejako nepomaha ked tu veci pise a nejak ich tak sumarizuje. Ale to len on vie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Istiach »

Mika napísal:ja ho neodhovaram. len hovorim, ze si nema lamat hlavu. fakt je ten, ze tym, ze sem postuje svoje myslienky urcite strati nejaky cas a rozptyluje sa diskusiou, ktora je vacsinou o nicom. trejduje roky a stale tu musi dokazovat svoju kompetentnost pred hociakym noname nickom, ktorych sa tu za tie roky premlelo milion.

predpokladam, ze vacsina traderov nepotrebuje sharovat nazory s inymi ludmi. a naco aj. aj tak si kazdy trader urobi vsetko po svojom. ine by to bolo keby tu bolo 100 spickovych traderov, ktori by robili zmysluplny obsah. ale tak to nieje.

Nobodyho nekomentujem , lebo som jeho vlakno necital cele. jedine co viem je, ze jeho strategia bola nakupovat co to da. a to pri vsetkej ucte nieje strategia. a nemyslim si ze, by to mohlo pomoct hocikomu. a tiez si nemyslim, ze ho niekto vyhnal. proste prestal prispievat nech je dovod akykolvek.

skus sa radsej zamysliet nad tym, kolko trva napisat taky 200 slov dlhy prispevok , ktory ma hlavu a patu. a potom si to prerataj na hodiny a vynasob eurami. dosat si tam ake cislo chces. nikdy sa tie peniaze nikomu kto prispieva nevratia , pokial to nepise na svoj spoplatneny web.

mozno je to krute , ale nikto z nas tento biznis nerobi pre niekoho pekne oci, ani preto, ze mame nutkanie niekoho edukovat. robime to pre prachy. spominal si grimovcov a nech ich neznasate akokolvek, mne sa zda ze oni s nas maju asi najviac rozumu. vedia v podstate "xxx" a aj to "xxx" vedia predat. takze takto sa na to skus pozriet.
Don't beat yourself too much about this stuff, all right? Some people like driving the long way home. Who the fuck knows, right? :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Airmike »

Istiach napísal:
Don't beat yourself too much about this stuff, all right? Some people like driving the long way home. Who the fuck knows, right? :)
:D :D :D

aj tak sa to da napisat :D
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Coudy »

Mika:
"skus sa radsej zamysliet nad tym, kolko trva napisat taky 200 slov dlhy prispevok , ktory ma hlavu a patu. a potom si to prerataj na hodiny a vynasob eurami. dosat si tam ake cislo chces. nikdy sa tie peniaze nikomu kto prispieva nevratia , pokial to nepise na svoj spoplatneny web."

Však vieš Mika, že život nie je o prachoch, aj keď sme na webe zameranom na prachy.
Nejaké to pivo som už s Jugglerom popil a viem, že je to super trader, ktorý má potrebu prezentovať svoj názor bez ohľadu na to, či mu to niečo prinesie alebo nie. A ja si to na ňom cením. Niekto je menej komunikatívny, niekto viac. Každý človek je iný. Ja osobne komunikatívny celkom som, ale skôr v osobnom styku, písomne nemám moc potrebu sa prezentovať. Juggler je iný. Jedným si ale Juggler istý byť môže a to tým, že každý jeho príspevok čítam. A je mu za jeho príspevky ďakujem.
long
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 10:34 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa long »

Coudy napísal:Jedným si ale Juggler istý byť môže a to tým, že každý jeho príspevok čítam. A je mu za jeho príspevky ďakujem.
Také to takto cítím
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa rasto800 »

Coudy napísal:Mika:
....

Však vieš Mika, že život nie je o prachoch, aj keď sme na webe zameranom na prachy.
....
ja som chcel nieco podobne napisat. len som si to rozmyslel nakoniec. lebo sak to je zas na dalsich 10 stran diskusia takato vazna vec.

Coudy inak ti tam neuslo v tej vete nieco? "... nie je LEN o prachoch..." ? okej, stacilo stacilo :D

Juggler hadam dalej zas len tvoje bulvarne tipy co pojde hore a co dole!
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK buddies. Zvrhlo sa to na debatu o mne. Stopnite to, please... :oops:

Prispievam na fóra už 15 rokov. Pametám sa na časy, ked sa nedalo s nikým pokecať, nikoho nič opýtať... Proste na webe nebolo nič také... jedine v angličtine.

Všetko je o tom, že ja som len obyčajný empatický filantrop. Proste mám ľudí rád a snažím sa vžiť do ich pocitov. No zároveň som zvláštny týpek: hazardný hráč - osamelý vlk. Milujem samotu, no potrebujem si aj trochu pokecať.

Ráno porozvážam rodinu a idem si prevetrať pľúca do lesa. Poobede trejdujem - sám doma. Potom pozvážam rodinu, oddýchnem si a večer od 8 do 12 zase trejdujem... Poznám kopu ľudí, ale o burze sa nedá baviť s hocikým. Preto je toto fórum pre mňa akousi virtuálnou kaviarňou. Prídem si tu pokecať, chcem niečo odovzdať a niečo prijať. Pracujem virtuálne - na druhom konci sveta. Pokecať si chcem medzi svojími - doma.

Je jasné, že väčšinou tu len mrhám energiou a nič z toho nemám. Ale nič tým nesledujem a nie je to len ,,tliachanie o ničom,,. Mám odtial kopu kamarátov s ktorými sme mali kopu stretiek, výletov, alebo bárskedy skočíme na pivo. Každý je osobnosť: Rabdo ,Coudy, Tilbur, Filip, Jonatanus, Osamelý Chodec, Rado, Radvan, Peťo Cmorej, Bebe, Lobista, Kávičkár. Sorry, ked som niekoho nespomenul... Sú aj iní virtuálni kamaráti s ktorými som sa osobne nestretol. Nebudem menovať, ale napr. Joga poznám veľmi dlho a obľúbil som si ho. Pár diskutujúcich poznám viac ako 10 rokov. Nobody bol jedným z nich. U Richarda na fóre som strávil 5 rokov. Ladisa poznáme od nepameti, Honzajsa takisto. Od niektorých čítam všetky príspevky a nebyť diskusného fóra v živote by som ich nestretol. Aj ked sa to možno nezdá: mnoho som sa tu naučil. Mám rád prínosné a inšpirujúce debaty a výmenu informácii.
A teraz perlička: mám dokonca virtuálneho kolegu, z ktorým som sa zoznámil na fóre. Viete si predstaviť, že s niekým denne obchodujem už 10 rokov a v živote som ho nevidel naživo? U mňa je to realita. Je to môj virtuálny svet.

Musím ešte dodať, že fórum nie je jediné miesto, kde prispievam. Z mnohými komunikujem cez email, ss, alebo icq. Aj preto, ked je toho viac - preferujem, keď sa vyjadrím radšej verejne na fóre. Aspoň nemusím každému písať zvlášť. Je neuveriteľné ako sa za tie roky niektoré otázky, či prosby o radu opakujú. Tak preto sorry , že sa niekedy vyjadrujem akoby k publiku. Viem, že to čítajú kamaráti, kolegovia, začiatočníci, ľudia od fachu i úplní laici.. známi i úplní anonymovia...Bohvie kto to všetko číta... Je to ako na burze...ani tam nepoznáme všetkých účastnikov, len si ich predstavujeme...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 1927. Parádne sme sa zosunuli.

Prvý signál dole 1927 odbitý.

Cez noc som mal otvorený short od ES nad 1960. Dnes som zapol comp, že idem pracovať a hľa aká radosť – už je zarobené. Takže nateraz končím session a idem do mesta. Neprišiel som sa však pochváliť chytenou rybou. Mám dobrú náladu, tak napíšem pár slov k tomu ako chytať ryby.

Jedno z tajomstiev tradingu je veta od starého trejdera, ktorú nám kedysi dávno do diskusie napísal Coudy:

,,Buy every dip in an uptrend, and sell every rally in a downtrend.,,

,,Kupuj každý pokles v uptrende a shortuj každý rast v downtrende,,...

Keď som minulý týždeň napísal, že trh by mal klesať, nerobil som odvtedy nič iné, len som trh sledoval, aby som shortol každý rast. Keď trh stúpol nad 1960 otvoril som na pokles. Keď to kleslo a narazilo na support, vybral som zisk. Urobil som tak viackrát a budem to tak robiť i naďalej, kým neodbije všetky dolné signály. Potom plánujem hrať na rast trhov a na uvoľnenie volatility. Ale o tom až potom.

P.S. Požiadal som admina, aby vymazal print screen ziskov k APIC, keď sme sa pohádali ohľadom vysedávania strát. Nebudem tu ukazovať zisky len tak, ale platí, čo som napísal na začiatku. Každý trejd ktorý tu opisujem pozadu som schopný dokladovať print screenom. Urobím to na požiadanie, kľudne ma vyzvite. Nebudem sa hnevať. Len odo mňa prosím nechcite, aby som preukazoval niečo, čo bolo dávno. Scan trejdu sa robí veľmi ľahko, ale len do jedného týždňa. Nevysvetlujte si to prosím ako dokazovanie kompetentnosti. Je to vec cti. Ja som pred rokmi zaviedol v diskusiách real-time trading, a takisto trvám na preukazovaní výsledkov. Robím to len preto, aby sa dalo oddeliť zrno od pliev. Tie diskusie predtým boli totiž hrozné. Každý sa len chvastal ziskami a príspevky neboli prínosné. Odvtedy je relatívny pokoj. Každý Chuck Norris sa skôr, či neskôr vyfarbí... :wink:
Prílohy
ES od 18 sept..png
ES od 18 sept..png (10.43 KiB) 8814 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
investor0
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 12 12, 2013 12:53 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa investor0 »

JUGGLER napísal:Cez noc som mal otvorený short od ES nad 1960. Dnes som zapol comp, že idem pracovať a hľa aká radosť – už je zarobené.
Každý trejd ktorý tu opisujem pozadu som schopný dokladovať print screenom. Urobím to na požiadanie, kľudne ma vyzvite.
Sledujem toto vlákno už dlhšiu dobu. Zrovna tento trade by ma zaujímal...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Pridávam print screen. Píšem aj sumár pre prípad že by som scan pozdejšie vymazal. Ešte si to rozmyslím, ale hádam postačí ked to tu bude vidieť menej ľudí. Vymazať to môžem do hodiny. Pozdejšie musím žiadať admina.

PONDELOK zisk +300 sell 25 CFD na SPX po 1977,95 a cover po 1965,60
(CFD sa kótuje zhruba o 10 bodov vyššie ako ES)
Ďalej nákup 550 SPXU po 37,15 ( 3x SPX inverzné...čiže ide hore ked index klesá)
Iné: zisk +280 na akciách je môj bežný daytrading, +budovanie pozícií na VMEM

UTOROK: zisk +900 na predaji SPXU po 38,77 (vybral sa sám na PT o 10,28 doobedu)
Iné: strata -80 na daytrejde ES. +budovanie pozícii na VMEM + nákup PIR 8,90

Update.: ES teraz 1933. Minimum bolo 1917,75. Štyri body nad druhým signálom 1913.
Verím, že to pôjde na 1900, ale ako som písal predtým, kto chce budovať pozíciu na dlhší long, môže už začať.
Ja som už skúšal pri 1924, ale napokon som si to rozmyslel. Môže to gapnúť dole cez noc. Budem to pozorovať a skúsim longovať nižšie. Tých 1900 by bolo ideálne. Nebudem mať pokoj, kým ten signál neodbije.
Prílohy
PONDELOK.JPG
UTOROK.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Rado »

Možno, že pohybu nižšie pomôže Caixin Manufacturing PMI. Zverejňujú o 3.45 ráno. Kto vie? Inak pekné obchody. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Moj pohlad do buducnosti...
Prílohy
ES.png
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nestraš! Investori by mohli pustiť do gatí...

Signál 1913 odbitý.

Kleslo to po čínskych dátach, ako predpokladal Rado. Dík Rado! Neskôr to vystriedal optimizmus z EU...
Z čoho optimizmus, to neviem...mne sa vidí že EU sa ponára do tmavej diery... Uvidíme, čo spravia big boys po open.

Najnižšie to bolo cca 1910. Ja som mal a mám order na long pri 1901. Čakám ďalej...
Pripomínam, že posledný signál dole je 1900 (s predpokladom false breakdownu pod 1900).
Prílohy
ES 1913 break.png
ES 1913 break.png (10.04 KiB) 8685 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
atwel_rk
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Ut 22 03, 2011 5:23 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa atwel_rk »

Jedno z tajomstiev tradingu je veta od starého trejdera, ktorú nám kedysi dávno do diskusie napísal Coudy:

,,Buy every dip in an uptrend, and sell every rally in a downtrend.,,

,,Kupuj každý pokles v uptrende a shortuj každý rast v downtrende,,...
Agreed. Základní pravidlo trend tradera.

A co se týče publikování: Trading je velmi osamělá profese, proto většina traderů nevydrží a začne buď trading know how i prodávat (web services, fond, asset management) a nebo alespoň publikovat-komunikovat (web, twitter, stocktwits). Nebo obojí.
Richard Koza
http://www.richardkoza.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://twitter.com/RichardKozaCZ" onclick="window.open(this.href);return false;
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

juggler, vysvetlis preco trejdis SPXU aj ES aj IBUS500? Pripadne vyhody / nevyhody? Vdaka
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Marcos napísal:juggler, vysvetlis preco trejdis SPXU aj ES aj IBUS500? Pripadne vyhody / nevyhody? Vdaka
ES je futures mini kontrakt v cene 50 USD/1 bod. Čiže kúpou 1 kusu kupuješ akoby SPX pri cene 1930 x 50 = 96 500 USD.
V takej volatilite ako teraz je 20 bodov hore-dole, takže zisk/strata 1000 USD hore-dole... Na to treba sedieť pritom a riadiť riziko. Ja väčšinou pritom nesedím.
Čiže ES beriem na daytrejdy ak pritom sedím, alebo na swingy, ak chcem ísť na väčší zisk (riziko stojí za to).
Napr. teraz mám order na noc na nákup ES pri 1901.

IBUS500 je CFD na SPX (index SP500). CFD je fantastický inštrument, vymysleli ho Briti. Nemusíš kupovať kontrakt, vsadíš len na cenový rozdiel, čiže 1 CFD je 1 USD na 1 bod... 10 CFD je 10 USD a 50 CFD je to isté ako 1 kontrakt ES, čiže 50 USD na 1 bod. CFD mám rád, lebo môžem trejdiť po menej, môžem nechať na noc, a hlavne môžem budovať pozície. Ja napr. teraz chytám long 1 ES pri 1901 a ked to nechytím, tak kašlem na to.
Ale keby mi na tom trejde veľmi záležalo a chcel by som ho držať pozične na väčší zisk, tak kúpim 5 x po 10 CFD... napríklad pri cenách 1920, 1910, 1900, 1890 a 1880. Tak by som dosiahol priemer 1900, ale neskočil do trejdu naraz a zároveň by som bol už teraz v longu, pre prípad keby trh už viac neklesol. Konkrétne teraz, ked chytám 1 x ES po 1901 by som mal cez CFD už otvorené vstupy po 1920 a 1910.
Čiže kupuješ toľko, kolko chceš vsadiť na 1 bod, alebo pri akciách na 1 cent. Dnes som pozeral ako sa kótuje jedna firma ako akcia a zároveň ako CFD. No a musím povedať, že som nadšený. Nevidel som absolútne žiadny rozdiel v kótovaní..ticky boli úplne synchrónne. CFD cez Londýn je proste rovnaká kvalita ako na burze.

Výhoda: môžeš obchodovať malé aj veľké pozície, pri akciách môžeš neobmedzene daytrejdovať (netreba 25 000 na účte), páka je tuším 1:10 ...pri indexoch asi rovnaká ako pri futures (niekto to už porovnával, nepametám sa )
Nevýhoda: obchodovanie len počas obchodných hodín, obchodujú sa len likvidné veci..

SPXU je ETF, čiže obchoduje sa ako akcia. ETF majú svoju výhodu v tom že si môžeš vybrať z rôznych druhov. Napr. na investíciu do SP500 (SPX) je vhodná SPY (1 x SPX , čiže akoby si kúpil naraz 500 akcií + pripisujú ti dividendy) Na trading: UPRO (3 x SPX )..to je páková ETF..čiže ked SPX stúpne o +1%, tak UPRO o +3%
SPXU je 3 x SPX... čiže páková, ale inverzná, takže ak SPX klesne o -1% tak SPXU stúpne o +3% )

Teraz ti dám ja jednu otázku, OK?:

Ak chceš zahrať SP500 na pokles, zvolil by si short UPRO, alebo long SPXU?
Je to podľa teba jedno, alebo v tom vidíš nejaký rozdiel?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

ahoj, ja som vsetky doterajsie trades robil prave iba s ES a prave to ze pri tom musim sediet v kombinacii s tym ze je nutne rychlo reagovat mi brani trade-ovat. Rozdiel medzi UPRO a SPXU ja nevidim, iba v tom ze jedno je inverzne a druhe nie (z popisu na yahoo som tiez nepochopil v com je rozdiel). Cize by som vedel vybrat jedine medzi typom obchodu - z toho pohladu radsej long, lebo short moze mat restrictions.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update: ES teraz 1908

Signál 1900 odbitý.

Pohľad: LONG až do odvolania

- všetky signály dole sú odbité. Aj false breakdown vyzerá byť za nami.

Nastúpil som do longov pri 1900 cez všetky nástroje: ES, CFD, UPRO i XIV. V istom bode sa budem snažiť nahodiť SL na vstup. Najlepší scénar by bol, ak by sa to už nevrátilo dole. Nebude to však ani v takom prípade ľahké, lebo bude treba držať overnighty. Manažovanie ziskov je rovnako ťažké ( a niekedy aj ťažšie) ako vyberanie strát. :roll:

Marcos: short vždy cez inverzné. Ak SPXU ide hore, zisk rastie a je teoreticky nelimitovaný (limitovaný len poklesom trhov). Ak by si však shortoval cez UPRO a trh začne ísť proti tebe, tak tvoja strata môže byť nelimitovaná, tak ako je nelimitovaný rast trhov. Okrem toho zo shortov sa platia úroky ( tie môžu ísť až do desiatok %) a nie všetko je shortovateľné ( zákaz od regulačných orgánov, zákaz od brokera, ked nemá v zásobe dosť akcií ...)
Prílohy
ES 1900 break.png
ES 1900 break.png (8.67 KiB) 8535 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

vdaka juggler. teraz som long, opat cez ES.
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa futurer »

ja short
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

LOL. ja som medzicasom predal so stratou cca 70 EUR a cakam co bude, nejak sa mi to nezda :)
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa futurer »

me se to zda supr, jdeme nahoru. Ja uz short zavrel.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Dana »

Tiež dík, super trefa, aspoň to pomohlo pri rozhodovaní na daxe. Budem rada, ak tie signály tu vydržíš dávať čo najdlhšie, možno sa bude dať z toho niečomu priučiť Zatiaľ vôbec netuším, ako sa dajú také krátkodobé predpovede robiť.

Marcos, prečo sa tých šort etf-iek tak bojíš? Ved je to podobné ako long, akurát, že cena etf-ka rastie, ked index klesá a naopak. Nemusí to byť hned pákové etf-ko 3x short, na začiatok môžeš vyskúšať 1x short /SH/ - ak dôjde niekedy k dlhodobému obratu trendu budeš stáť celý čas mimo?
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

futurer napísal:me se to zda supr, jdeme nahoru. Ja uz short zavrel.
Fakt si shortoval? Ak si dnes zarobil na shorte po odrazení od 1900 a dáš tu print screen ziskov, tak ja ukážem ako som kúpil dva kontrakty ES po 1901 a 1899 a na jednom vybral zisk po 1925. Zbytok ES + ETFká + CFDčká držím.

ALL: ak tu píšete o trejdoch pozadu, tak prosím, buďte pripravení aj ukázať. :roll:
Real-time trejdy, setupy, tipy, predikcie, či debaty o stratách minulých sú v tomto vlákne vítané. :)
Prílohy
ES 1900-1925.png
ES 1900-1925.png (9.4 KiB) 8478 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

Dana napísal: Marcos, prečo sa tých šort etf-iek tak bojíš?

nebojim, len som o nich doteraz nevedel, prave preto som sa na ne jugglera pytal :)
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa rasto800 »

JUGGLER napísal: ... Dnes som pozeral ako sa kótuje jedna firma ako akcia a zároveň ako CFD. No a musím povedať, že som nadšený. Nevidel som absolútne žiadny rozdiel v kótovaní..ticky boli úplne synchrónne. CFD cez Londýn je proste rovnaká kvalita ako na burze.
...
Co myslis tym CFD cez Londyn? Ty ides CFD cez IB, nie? Ci vlastne to ta londynska "odnoz" IB robi, ze?
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa futurer »

JUGGLER napísal:
Fakt si shortoval? Ak si dnes zarobil na shorte po odrazení od 1900 a dáš tu print screen ziskov, tak ja ukážem ako som kúpil dva kontrakty ES po 1901 a 1899 a na jednom vybral zisk po 1925. Zbytok ES + ETFká + CFDčká držím.

ALL: ak tu píšete o trejdoch pozadu, tak prosím, buďte pripravení aj ukázať. :roll:
Real-time trejdy, setupy, tipy, predikcie, či debaty o stratách minulých sú v tomto vlákne vítané. :)
Cus, nepsal jsem, ze jsem vydelal, ale ze jsem short zavrel a ze je uz smer dnes up. Jsem dejtrejdr a moc se mi sem nechce davat scr.
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa futurer »

Zase ale abych nebyl za " " , tak dam.
(cca. + 850 $ bez kom.)
Prílohy
ctvrtek NQ+ES.jpg
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

futurer napísal:Zase ale abych nebyl za " " , tak dam.
(cca. + 850 $ bez kom.)
Ďakujem. Máš moju dôveru. :D

Potvrdzujem, že som videl cca 18 daytrejdov, celkový zisk +1000 USD ( 1750 -790 ).
Kľudne môžeš teraz prílohu vymazať. Dá so tak urobiť do jednej hodiny. Je to na tebe.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update narýchlo.

ES teraz 1935. Max dnes zatiaľ 1951.

Signál hore 1975 ostáva, nový signál hore je 1963 a nový signál dole je 1920.

Celkový pohľad na swing ostáva LONG, blíži sa však víkend, čo je pre nás daytraderov nočná mora.
Takže z krátkodobého hľadiska som NEUTRAL ( narastá riziko korekcie k 1920 ).

Preto som ja osobne dnes vybral všetky zisky: z ES a CFD na úrovni ES 1940-1944, XIV pri 26,70 (teraz 26,10) a ako jedinému na svete sa mi podarilo vybrať zisk z 1000 UPRO pri 55,77 ( úplné maximum, mal som nastavený order, UPRO teraz 54,30).

Dnes nemám čas sedieť pri tom, aj teraz musím odísť preč. Večer dám scan toho, čo som sľúbil a uvidím, čo ďalej.
Prílohy
ES 1950 Friday.png
ES 1950 Friday.png (10.53 KiB) 8380 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa futurer »

JUGGLER napísal:Večer dám scan toho, čo som sľúbil a uvidím, čo ďalej.
Moju duveru mas i bez scanu. Pro mne nemusis. :)
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

moju takisto :) BTW sledujem jedno forum kde majstri TA tvrdia ze dnes idu shortovat niekde okolo 1950. ja som stale on the sidelines, trading je full time job a neda sa robit popri inej praci :(
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update Friday Close: ES 1919 ( min. bolo 1910 ). Paráda !

Signál dole 1920 odbitý.

A znova máme už iba signály hore, tak uvidíme, čo po víkende.
Týždeň začne 3 speakermi z Fedu a skončí v piatok dátami z trhu práce (nezamestnanosť, payrolls). Stredu v noci budú aj dáta z Číny.

Pohľad: LONG
Nechcel som nakupovať na víkend, ale po odbití signálu 1920 som predsa len otvoril nejaké CFD, UPRO i XIV.
ES radšej nie.

Dávam tu scan nákupu ES 1901 a 1899 a výberu jedného ES po 1925 zo štvrtka. Do 1 hodiny to vymažem.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Pi 25 09, 2015 11:44 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 668
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Parada, gratulujem , jedna otazka vsetky tieto signaly co tu zverejnujes ti radi ten tvoj spominany TA guru ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"