Demo opcie podla Joga

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Myslel som tým, že sa nebudeš pozerať na to, že najväčšia likvidita je na strikoch 25,50,75... a že najlepšie je, ak aj podklad je pri podobnej cene.
U MNX si mal chybu pri vstupe. Ja by som asi tiež nechcel byť ITM, ale na druhej strane ja by som mal MNX ešte stále otvorené. Už viem ako sa správajú ceny a čo môžem čakať. Či by som držal do piatka neviem. Vo štvrtok po close zverejňuje Google a Microsoft. Záležalo by to na cene podkladu. V prípade, že by aj bol gap smerom hore, tak strata by mohla byť menšia ako zavrieť to minulý týždeň. Je to však len teoretizovanie. Aj preto nie som zastáncom paper tradingu.
Nerozumiem prečo si tak natesno s RUT? Ja mám strike 870.

Problém, ktorý vidím a prečo nie je viac obchodníkov úspešných so spreadmi je trpezlivosť. Neoplatí sa podľahnúť páleniu prstov a naskočiť do pozície za každú cenu. Ja mám už vyše týždňa otvorený RUT (860,870) za cca 0,55$/spread. Celý týždeň bola cena mimo mojej a včera som mohol dokonca otvoriť za 1$ a zo zisku som bol zrazu v strate. Spready sú ako pravidelná linka. Príde ďalšia a preto sa neoplatí riskovať a naskakovať do už rozbehnutého vlaku. Dokonca lepšie je nedostať sa vlakom do cieľa, ale skúsiť to až ďalší mesiac. Chamtivosť a radosť s naskočenia na rozbehnutý vlak veľmi rýchlo môže vystriedať strach z cestovania. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Proc jsem na RUT tak tesno? Kdyz jsem oteviral tak to tak nebylo alebylo to brzy. Je to o tom co pises, chci sedet ve vlaku a bojim se, ze nenastoupim. Hlavni rozdil je v tom, ze ty uz cestujes treti rok a ja treti mesic. Jeste si neverim a tak oteviram moc brzy. To se vsak meni kazdym dnem. RUT mam i 865/855. Takze jednoznacne vim o cem pises s tim cekanim a trpelivosti. A nakonec radeji nejet nez vystupovat s pokutou. :) Na papire si povim no tak pockam a uvidim jak to bude, ale bez penez do vlaku nelez :) . Ale take se to da pokud je clovek zodpovedny a dokaze se demu venovat naplno.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

ice809 napísal:Ted mam zase RUT 890 to co pred dvemi tydny. Jsem v klidu. Proste se uvidi co bude do patku. Jen bych nebral za chybu, ze jsem MNX zavrel. Mel jsem zavrit , tedy rolovat mnohem drive. Ted mam ztratu par dolaru a na Maj muzu v klidu analyzovat.
Rado ty bys preci ITM take nebyl ne? Nebo nechas jit cenu do ITM? Jogo by preroloval ne? Mas to jako pravidlo.
Cim skor rolujem, tym viem odrolovat o viac strikov a s mensou stratou. Preto sa rolovaniu nebranim.
Cakat s rolovanim, kym mi SPY dojde presne na strike predanej opcie, by znamenalo byt v tomto case rolovania stale online na burze. To by som musel byt full-time trader.
A nechat sa dostat do ITM s predpokladom, ze index po naraste skoriguje...to uz je podobne tradingu bez SL...
Aj tak neviem, ako to na realnom ucte budem robit, nakolko nie vzdy som pri otvoreni USA-burz online na burze. To by sa mi mohlo vypomstit hlbokym ITM.
V tomto smere je klasicky trading lepsi, lebo zadam ochranny SL pripadne PT a nic vazne sa nestane, ak nebudem moct byt pri pocitaci v spravny cas.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

To co pises JOGO je dle me uplne jiny pristup nez Raduv. Kdyz budu rolovat treba pri RUT na cene 891 take se dostanu na mnohem lepsi premie nez kdybych roloval "radeji" predem. A take je to o te trpelivosti a pockat si. Jinak budu porad zavirat s malou ztratou ci s malym ziskem a nic z toho nebude. Ted vstupuji obcas do spatnych obchodu ale teprve se rozhlizim a jestli jsou spatne se uvidi az v patek :) . Nebezpeci u RUT je 855 bodu takze teoreticky jsem s put stranou v pytli.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

Ale ty do nakladov na rolovanie musis zapocitat aj spatny odkup spreadov, ktore mas vypisane. A cim budes blizsie k hranici 890, tym ta ten spatny odkup bude viac stat a bude tam vacsia strata,ktoru budes chciet odrolovat.
Preto potom budes musiet kupovat blizsie rolovacie striky, ak nechces rolovat s velkou stratou.
Pozri si moje rolovanie CALL spreadov. Vypisal som ich o 3 striky vyssie a stratil som tam 100$. Ak by som roloval po prekroceni 160 a dostal sa ITM, odroloval by som to pri takej strate uz len o 2 striky vyssie.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Jogo, je to tak ako píše Honzo. Uznávam, že nie každý môže byť online v čase otvorenia, ale ja dosť často obchodujem s mobilom. Tam ti stačí mobilná aplikácia od IB, prístup na internet a pripravený príkaz na rolovanie. Už dva dni vopred vieš, že môžeš mať problém, tak sa dá na to pripraviť.
Myslím si, že pri obchodovaní spreadov by si mal čím skôr zabudnúť na SL a spôsob akým riadia svoje pozície akcioví traderi. Toto je viac podobné investovaniu. Ak budeš brať malé straty, tak je dosť možné, že ti ostanú len tie a budeš sklamaný. SPY na apríl je dobrý príklad. Obidvaja sme mali otvorený rovnaký call spread (160,162). Ty demo ja reál. Ty máš demo stratu lebo si odroloval a ja mám predbežný zisk lebo som čakal. Včera som prepadom získal ďalší čas a už aj keď SPY zažije korekciu, tak v strate asi neskončím.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: SPY na apríl je dobrý príklad. Obidvaja sme mali otvorený rovnaký call spread (160,162). Ty demo ja reál. Ty máš demo stratu lebo si odroloval a ja mám predbežný zisk lebo som čakal. Včera som prepadom získal ďalší čas a už aj keď SPY zažije korekciu, tak v strate asi neskončím.
Neroloval by si, aj keby SPY prerazil 160? Ak nie, riskujes, ze sa dostanes hlboko do ITM a nemusi prist korekcia. Ak dokazes s takou presnostou predpokladat korekciu,ze sa nebojis hlbokeho ITM, lebo sa to vrati pod 160, tak potom mozes kludne tradingovat a pouzit paku.(vstup do obchodu short 161, dokup 162 a PT 160 potom je RRR=1:1 az 1:2 alebo jednoducho kupit PUT opciu na 161 a zobrat zisk na 160 )
Ak by si roloval na 160, tak by si mal vyssiu stratu ako ja, lebo ja som roloval na 159.5. Nakoniec to otocilo na 159.7...
Tu korekciu som tiez ocakaval, ale nikdy by som na nu "neriskol", ze sa mi 5 vypisov dostane do ITM.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Rado napísal:Tam ti stačí mobilná aplikácia od IB, prístup na internet a pripravený príkaz na rolovanie. Už dva dni vopred vieš, že môžeš mať problém, tak sa dá na to pripraviť.
Chapu to spravne ze se obtizne, nebo vubec neda mobilem vytvorit poradny combo prikaz. U androidu to moc nejde, ale kdybych jej mel pripraveny, tak to jde snadno. U iPhone je to asi podobne ze? Na nakup a prodej jsou ty aplikace OK, ale na opce mi prijdou jeste nevyvinute, alespon ta pro Android.

Jogo dnes na RUT pri cene 907 poradne neodroluji a prave pri snizeni ceny se mi dostane lepsi prilezitost. V tom je ta pointa, ktera mi nedochazela. I kdyz je realizovana ztrava pomerne vysoka tak nove premia ji smazou, tak jako Radovi, ktery mesic robil zadarmo :) . Dalsi vec je rolovat 2 tydny pred expiraci a nebo v poslednim tydnu. Kazdy den casova hodnota velice prudce klesa. Ja mam premium -0.6 a vcera jsem mohl kupovat za 4.20 to by byl hukot. No a pokud se cena zvlaste nepohne tak dnes budu moci koupit za 2.80 a to je rozdil a zitra za 1.40 a pak se ve ctvrtek pujde nahoru a nebudu rolovat vubec :) . Tedy neresit a cekat. Rolovat co nejblize striku. No a pokud jsem se ja dostal pred dvema tydny do podobne situace, tak to byl spatny vstup, ale to uz jsem popisoval vyse.

Tedy ne ze bych spreadom neveril, jen jsem do nich sel trosku drive nez jsem zacal chapat technologii rizeni ztraty. Dost me znervoznovaly ty vysoke minusy na ucte pri trosku vetsim priblizeni se striku.

Jogo vyssi ztratu by nemel, protoze by mel lepsi premium pro dalsi mesic.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Honzo, to konečne pochopil. :D To už veľa práce nedá urobiť z teba ziskového obchodníka spreadov.
Ja už obchodujem iba cez tablet a mobil. Cez NB iba výnimočne. Combo ide super dokonca ho vytvoríš ľahšie ako v klasickom TWS. Len pozor na NB spread predávaš a v mobilnej aplikácii kupuješ. Používam apple.

Jogo jasné, že by som roloval. Nebudem to však robiť v deň, keď trh prudko rastie po vyhlásení, že FED bude "tlačiť peniaze" do konca roka a na druhý deň sa vyhlasujú údaje o pracovných miestach. Mám pocit, že vidíš pohyb trhu, ale nevieš prečo rastie a ani to, čo ho ešte čaká a aká reakcia môže nastať.
Na rolovanie som sa prichystal už v stredu s tým, že počkám ako sa situácia bude vyvíjať. Trhy rástli po vyhlásení FEDu, ale vedel som, že do večera budú korigovať lebo sa bude čakať na piatok. Predal som SPX, aby som si vykryl poplatky a čakal. Ak by dáta o pracovných miestach neboli zlé, tak by som dnes už mal pozície na máj, ale nestalo sa tak. V tomto prípade netreba reagovať iba na vývoj trhu, ale pozerať, čo nás čaká na druhý deň a tiež aký bol vývoj na trhu doteraz. (máme za sebou bull trend a korekcia je na spadnutie) Roloval by som asi drahšie ako ty a do vzdialenejších strikov, ale ty by si tiež už bol v ďalšej strate, ak by trh vyrástol na 161$.
Rolovanie však nie je nič hrozné. Predáš put stranu a koriguješ straty z rolovania. Budeš mať len menší zisk ako ja z Honzom. To je celé.
Smerové obchody ja robiť nebudem. Neviem odhadnúť smer a nepáči sa mi, že nie je pravdepodobnosť na mojej strane. Mám radšej menší, ale istejší zisk. To je ako keby si majiteľovi kasína dal ponuku hrať s vidinou väčšieho zisku. Načo by to mal robiť veď vyhráva stále.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

Musim si to pozriet, je mozne,ze sa vo svojom predpoklade mylim. :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Rado napísal:Ty máš demo stratu lebo si odroloval a ja mám predbežný zisk lebo som čakal. Včera som prepadom získal ďalší čas a už aj keď SPY zažije korekciu, tak v strate asi neskončím.
Odhad mi vyšiel. Včera trhy poslali k zemi dáta z Číny plus udalosti z Bostonu a dnes sa čakalo na priemyselnú produkciu. Tá vyšla v súlade s predpokladom. Housing starts nad očakávanie dobre. Po včerajšom páde korekcia nahor. Ja už som skoro na 100% zisku. Ďalšie podstatné udalosti sú až vo štvrtok, ale to už je pred expiráciou, tak by som to mohol ustáť. Treba na to aj kus šťastia.

Jogo, mohol by si svoje rolovanie zrušiť. Broker by ti aj tak dovolil odrolovať len dva spready, ak by ti voľná hotovosť v podobe inkasovaných prémií stačila na poplatky a samotné rolovanie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal:Jogo, mohol by si svoje rolovanie zrušiť. Broker by ti aj tak dovolil odrolovať len dva spready, ak by ti voľná hotovosť v podobe inkasovaných prémií stačila na poplatky a samotné rolovanie.
Toto je seriozne demo. Nic sa nebude rusit. :D
Pisal som, ze na rolovanie som tam "doposlal" 500$. Ved aj tak do IC nevrazim viac ako 10 max 20% uspor. Cize na rolovanie budu peniaze vzdy.
Ked som vypisoval CALL spready na 160/162, bral som premium 20$, cize skoro 10% na spread. Veril som, ze all-time high to odrazi, tak som si viac dovolil. Ak by som to vypisal mechanicky s 5% premiom, asi by som predal spread 161/163 a nemal by som terajsie problemy.(mozno, este neni piatok zaverecna :) )
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Skúsim si tipnúť pohyb. Ak nenastane niečo ako včera v Bostone tak si myslím, že by trhy mali vyzerať takto:
Zajtra žiadne výrazné dáta, pohyb v intervale +- 0,5%. Štvrtok, phili Fed, initial claims pohyb v intervale +-1,3%, piatok žiadne dáta pohyb v intervale +- 0,5%. To by bolo pre mňa ideálne. :D Som zvedavý aký bude výsledok, som na nič tipér. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
domav
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Pi 04 11, 2011 10:20 pm

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa domav »

Nazdar chlapi, dnes mi napsal Honza, že jste se přesunuli zde. Tak se taky přidávám k pokecu.
Včera jsem při fičáku na RUT otevřel následující pozice.
Put spread vše expirace 18 apr.2013:
sell 890 (8 kontraktů) - -480 $
buy 880 (8 kontraktů) - +231 $
pokud vyexpirujeme bude zisk 249 $

sell 875 (3 kontrakty) - -225 $
buy 865 (3 kontrakty) - +153 $
pokud vyexpirujeme bude zisk 73 $

Musím říct, že jsem si před zavřením trhů kopal do hlavy za to co jsme udělal. Kdbych otevíral pouze 875/865 před zavření, byl bych víc v klidu a teoretický zisk by byl taky někde jinde. Nu což stalo se.
RomanV
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Ty jo, ja se tady klepu s 890/880 a ty si to oteviras :)
Tak jsem na to kouk a oteviral jsem RUT 27.3. bullput 890/880 pri cene kolem 940. Call jsem uz mel take otevreno a tak jsem chtel druhe kridlo aby condor nekulhal v letu.
Jen pro zajimavost dnes muzu kopit zpet PUT 890 za 1,10 a pokud bude tahle cena i zitra, tak o 0,90 mene tedy 0,20.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Honzo, ty už radšej nič nekupuj! Zajtra pôjdeme +- nikam. Štvrtok dobré dáta a budeme na tesno s SPY. Ten put spread na RUT ti expiruje bezcenný. Vo štvrtok by som rozmýšľal o rolovaní, ak by bolo treba. Keď bude RUT vo štvrtok tri hoďky pred close min. na 905, tak to nechaj tak. Aj keby GOOG a MSFT zverejnili katastrofálne, tak gap o 20$ nebude, ak hej, tak máš malú stratu.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
domav
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Pi 04 11, 2011 10:20 pm

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa domav »

Honzo, tak aby jsi věděl, tak já nejsem takový hrdina..obchod jsem otevíral včera hned na začátku cca hodinu po otevření trhů a to byla cena 925 $. Tak jsem si říkal to můžu být v klidu. No když těsně před zavřením byla cena 907, tak to jsem tedy moc v pohodě nebyl :oops: . No tak jsem si říkal že si ztrátu zkusím snížit na spreadu na stricích 875/865. Tak dnes to vypadá dobře RUT je již na 920 :D , Doufám, že to bude ok.
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa kobolcs »

sorry za off , ale podla tohto vlakna sa mi opcie pacia, kde by som nabral trosku teorie ohladne ic a spread ?
AK spravne chapem tak na opcie nepotrebujem taky kapital ako na trading cize s uctom 15k Usd pocase ked sa do toho dostanem by sa dalo
aj zit bez prac.pomeru ? Trading mi robi starosti lebo furt sa do toho kukam a zavrem ked nemam a neotovorim ked mam a pod.
Používateľov profilový obrázok
domav
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Pi 04 11, 2011 10:20 pm

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa domav »

kobolcs napísal:sorry za off , ale podla tohto vlakna sa mi opcie pacia, kde by som nabral trosku teorie ohladne ic a spread ?
AK spravne chapem tak na opcie nepotrebujem taky kapital ako na trading cize s uctom 15k Usd pocase ked sa do toho dostanem by sa dalo
aj zit bez prac.pomeru ? Trading mi robi starosti lebo furt sa do toho kukam a zavrem ked nemam a neotovorim ked mam a pod.
Ano chapeš správně s účtem 15k Usd můžeš v pohodě začí obchodovat. I opce jsou ale trošku trading, záleží co zvolíš. Jestli kratší nebo vzdálenější expirační data. Samozřejmě že když zvolíš bližší expiraci tak musíš alespoň dle mne 2-3x denně na to mrknout. Nemusíš ale neustále sledovat svíčky na grafech. O tom to není.
Pro začátek jsou hezky popsané opční strategie na http://www.optionslock.cz/. Tak se na to podívej a uvidíš. :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

Vitaj u nas Domav. :)
Teraz toto vlakno viac zije, lebo indexy ohrozuju vypisane spready a vtedy sa nieco deje a je o com diskutovat. Ak sa spready spravaju "standartne", tzn. ze sa k nim indexy ani nepriblizia, tak neni o com diskutovat a potom je v opcnych vlaknach ticho.

Kobolcs: Pozri si Misakove vlakna
Iron Condor (IC)–výnosová strategie a vše, co s tím souvisí
Double Diagonal - SPY pískoviště
v sekcii opce na tomto fore: http://traders-forum.eu/ucp.php?mode=login" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to napisane bez zbytocnej teorie a aspon ja som opcie pochopil z tychto vlaken.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

Domav: Pozeram, ze tie tyzdenne opcie vypisujes vo velmi bezpecnej vzdialenost (3%), ak by ti ich cena podkladu zacala atakovat, budes ich rolovat?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

kobolcs - ahoj, no neni to az takova sranda jak vyzaruje z Rada :) , on ma prece jen zkusenost a to je dulezite! Kazdy den se kouknout musis i kdyz jen tak pro jistotu. Nastudovat a zacit.
Tady jsou linky co jsem psal v ramci studia:
http://www.valueinvesting.cz/category/o ... dy/page/2/
http://www.valueinvesting.cz/category/opcni-obchody/
http://www.valueinvesting.cz/2013/02/13 ... i-spready/
Zejmena v poslednim odkazu je shrnuty clanek Radova pristupu, urcite precti! A pozorne si precti i toto vlakno kde jsme ted.
Detaily, na kterych fakt zalezi najdes jen tady, v zadne knizce to neni!
To co delame jsou dva spready ze kterych se stane Iron Condor:
http://www.valueinvesting.cz/2013/02/14 ... ll-spread/
http://www.valueinvesting.cz/2013/02/12 ... ut-spread/
http://www.valueinvesting.cz/2013/03/18 ... -zkratkou/
Naposledy upravil/-a ice809 v St 17 04, 2013 8:46 am, upravené celkom 1 krát.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Rado napísal:Honzo, ty už radšej nič nekupuj! Zajtra pôjdeme +- nikam. Štvrtok dobré dáta a budeme na tesno s SPY. Ten put spread na RUT ti expiruje bezcenný. Vo štvrtok by som rozmýšľal o rolovaní, ak by bolo treba. Keď bude RUT vo štvrtok tri hoďky pred close min. na 905, tak to nechaj tak. Aj keby GOOG a MSFT zverejnili katastrofálne, tak gap o 20$ nebude, ak hej, tak máš malú stratu.
Rado ne, nic nebudu delat. Psal jsem ten rozpad ceny jako nazorny priklad. Docvaklo mi to vsechno v pondeli, tak uz jsem klidny, mnohem klidnejsi. :) Pockam, uvidim a pristi tyden jdu koupit mobil s Androidem pro zacatek. Dival jsem se na to a comba tam jdou delat v poho. Casem snad ten novy iPad, ale 16000Kc se mi davat nechce ovsem ostatni tablety jsou jen nahrazkou tohoto http://store.apple.com/cz/buy/home/shop ... amily/ipad.

Jogo je to fakt ze trhy ted "chodi " a u me je to super, ze mi atakuji jeden tyden call a druhy tyden put a strida se to kazy tyden posledni 4 tydny. Docela dobra horska draha :)
Používateľov profilový obrázok
domav
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Pi 04 11, 2011 10:20 pm

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa domav »

jogo napísal:Domav: Pozeram, ze tie tyzdenne opcie vypisujes vo velmi bezpecnej vzdialenost (3%), ak by ti ich cena podkladu zacala atakovat, budes ich rolovat?
Určitě bych je roloval, ale ne v expiraci za týden, to by asi nemělo smysl. Musel bych rolovat podle premia, teoreticky na RUT by asi připadal v úvahu hlaní expirační termín, to znamená 3 čtvrtek následujícího měsíce, nic jiného by stejmě nezbývalo.
Pro vstup do týdenních opcí se řídím grafem a používám i deltu. Vždy jdu proti trendu jinak to asi nemá smysl na krátkou vzdálenost.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Pamatujete si na stare forum Ladislava a diskusi o SNDK?
Jen jsem si vsiml, ze dnes bude tato firma vyhlasovat vysledky http://finance.yahoo.com/echarts?s=SNDK ... undefined;
Myslim ze ani pomerove ukazatele nejsou spatne.
Vlozit na to par tisic a 5ti nasobek je doma. :) sice bez dividend ale stacilo by :)

Je dobra zprava kdyz je vysledek o 0.17 vyssi nez loni, ale je o 0.02 nizsi nez ocekavani ? :)
Bank of America BAC vysledek 0.20 ocekavani 0.22 minule obdobi 0.03
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

kobolcs napísal:sorry za off , ale podla tohto vlakna sa mi opcie pacia, kde by som nabral trosku teorie ohladne ic a spread ?
AK spravne chapem tak na opcie nepotrebujem taky kapital ako na trading cize s uctom 15k Usd pocase ked sa do toho dostanem by sa dalo
aj zit bez prac.pomeru ? Trading mi robi starosti lebo furt sa do toho kukam a zavrem ked nemam a neotovorim ked mam a pod.
Nechápeš tomu správne. Ak potrebuješ na život 1000€ a vieš koľko vygeneruješ mesačne v percentách, tak sa dostaneš na potrebný kapitál. Myslím, že na trading potrebuješ kapitálu menej lebo dokážeš vygenerovať viac ako so spredmi. Tie majú výnosový strop. S nimi dokážeš vygenerovať od 2 do 10% mesačne. Priemer 5%. S 15 000€ dokážeš mať mesačne tisícku, ale minimálne dva mesiace v roku budeš mať problém, možno stratu a tak ostatné obdobie budeš generovať naspäť svoj kapitál.
Najväčší problém budeš však ty sám. Pozri aký rozdiel je medzi mnou a Jogom. Ja ešte mám pozície otvorené, ale on ich už roloval. Podobne ako pri všetkom platí, že ak dvaja robia to isté, tak to nie je to isté.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Tilbur »

kobolcs napísal: Trading mi robi starosti lebo furt sa do toho kukam a zavrem ked nemam a neotovorim ked mam a pod.
To iste sa Ti zrejme bude stavat aj ked budes obchodovat IC.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal:Najväčší problém budeš však ty sám. Pozri aký rozdiel je medzi mnou a Jogom. Ja ešte mám pozície otvorené, ale on ich už roloval. Podobne ako pri všetkom platí, že ak dvaja robia to isté, tak to nie je to isté.
Nemyslim si, ze som urobil chybu. Jednoducho som dodrzal obchodny plan. Ten vravi, ze ked cena pride na 0.5 bodu ku mojmu strike, tak mozem rolovat. A v ziadnom pripade nedovolim dostat sa opcii do ITM.(okrem otvaracieho Gapu)
Je to ako SL a SL ma pre mna najvyssiu prioritu = ochrana kapitalu. Preto poziciu automaticky odrolujem bez ohladu na to, co si myslim o dalsom vyvoji indexu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Ja som nepísal, že si spravil chybu len, že sme iní. To je všetko.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa kobolcs »

jogo, ice diky za linky
Rado, tilbur upozornenia beriem na vedomie ze i takto zavisi len na mne ako dodrzim moj plan.
Dovzdelavam sa, papernem a pridam ako dalsiu nohu k mojim streamom .
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Rado napísal:Skúsim si tipnúť pohyb. Ak nenastane niečo ako včera v Bostone tak si myslím, že by trhy mali vyzerať takto:
Zajtra žiadne výrazné dáta, pohyb v intervale +- 0,5%. Štvrtok, phili Fed, initial claims pohyb v intervale +-1,3%, piatok žiadne dáta pohyb v intervale +- 0,5%. To by bolo pre mňa ideálne. :D Som zvedavý aký bude výsledok, som na nič tipér. :D
Ja som tipér na pohľadanie. :D Jogo ako mi môžeš ponúkať smerové obchody??? Veď by som prišiel aj o gate. :D :D :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
domav
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Pi 04 11, 2011 10:20 pm

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa domav »

Rado napísal:Ja som tipér na pohľadanie. :D Jogo ako mi môžeš ponúkať smerové obchody??? Veď by som prišiel aj o gate. :D :D :D
Rado, kdyby jsi byl 100% tipér, jak se bude trh vyvíjet, tak by jsi asi byl již někde jinde. :) Já jsem taky tipoval, že nepůjde RUT pod 890. No a jak to dnes vypadá, tak jsem to taky špatně tipoval. :(
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Pod 890 muze jit az v pondeli :). Snad to vypada, ze chlapci zacinaji nakupovat. Otestovali si 900 a muzeme nahoru :). Pristi tyden snad kouknou na 890 at muzeme otevrit put stranu :).

K tomu tipovani, ja to mam stejne, asi je dulezite umet si prznat, ze holt clovek nepatri mezi tech 5% vyvolenych, kteri umi skutecne trejdovat. Je fajn, ze je na burze misto i pro nas :).

To rolovani jsem take bral tak jako, ze proste "nejak" odroluji, ale je to trosku jinak. Musi se to dotahnout do detailu, a cekat. Rolovat az na tu nejposlednejsi chvili.

Rado, jak pises ze dvakrat rocne to nevyjde, cim to je? Veliky a necekany pohyb rekneme tri tydny pred expiraci? Tak si rikam kdyz trh gapne pod ochrannou poci, tedy max ztrata, tak muzu cekat na otoceni ne? Jen tak kecam, jak bys popsal tuto situaci?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Problém nastane pri prudkom pohybe trhu. Pre mňa v minulom roku február, september, november. Malá strata bola v septembri. Teraz napríklad marec, ale bez straty. Od septembra 2011 som roloval so stratou iba raz. Inak stále profit.

Tvoja pozícia na RUT je zatiaľ v pohode. Už sa bude čakať na zajtrajšie dáta. Keď budú dobré, tak ten dnešok trochu skoriguje. Ak by dnes bol štvrtok, tak by som RUT s vypísanou opciou 890 nechal expirovať.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Jogo ako mi môžeš ponúkať smerové obchody??? Veď by som prišiel aj o gate. :D :D :D
Ved vrchol pod 160 si odhadol spravne. Stacilo kupit put opciu. :D

Ja prave dumem nad tym, ze by som dnes na close vypisal este dalsi PUT spread na piatok, podla vzoru Domava.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Muzes zkouset Jogo, treba na RUT se da vypsat spread 0,60 na prisi tyden 850/840.
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa nitro »

Aky priemerny rocny vynos sa da ocakavat u tejto strategie? Tieto neutralne postoje k trhu asi nebudu velmi "ocenovane" :-D
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Priemer od 26 do 60% za rok. Maximum som videl v 2009 141% za rok. Viac sa týmto nedá spraviť. Funguje to od sumy 15000€ po likviditu trhu a tým, kto si na čo trúfne. :)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
domav
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Pi 04 11, 2011 10:20 pm

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa domav »

jogo napísal:Ja prave dumem nad tym, ze by som dnes na close vypisal este dalsi PUT spread na piatok, podla vzoru Domava.
Jogo, pokud bych měl na účtě volný margin, tak bych určitě PUT stranu ještě otevřel asi 870/860. Ale bohužej marginu mám již málo. :( Takže já otevírat již nic nebudu.

Rado ma may máš již něco otevřené. PUT strana by stála za to co říkáš. Já již zvažoval že bych spread otevíral postupně. Při vhodné příležitosti bych nakoupil (dnes by stálo za to koupit call stranu) a při růstu/poklesu bych vypisoval opci na již nakoupenou stranu. Tím bych dokončil kompletní spread. Netestoval jste to někdo??
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Na máj nič nemám. Aktuálne mám blokovaný margin 85% z účtu, tak nebudem riskovať. Budúci týždeň asi budem len sledovať trhy. Keď sa trochu ustáli momentálne up and down, tak potom vypíšem. Času dosť nič mi neutečie. Radšej zarobiť menej, ale zarobiť!
Spready otváram naraz. Mne tie moje výnosy postačujú. Radšej urobím 5% z navýšeného kapitálu ako sa snažiť špekuláciou dostať 8% z pôvodného. Tým sa riadim ja.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"