Demo opcie podla Joga

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Háčik v RRR? To by som nepovedal. Toto nie je klasický trading, kde končíš na SL alebo TP a ide o počítačovú nulu alebo jednotku. RRR je v tomto prípade iba teoretické lebo s opciami to je o kombinácii a širokých možnostiach. Pri akciách máš nižšie RRR, ale je to ďaleko nebezpečnejšie a stresujúcejšie ako to, čo robím ja.
Problémom pri tejto stratégii sú prudké pohyby trhu a to, že nie vždy dokážeš odrolovať s kreditom na účte. Niekedy je treba rolovať aj dva, tri mesiace za debet a to vygeneruje stratu. Túto stratu je potrebné udržať na uzde. Trhy sa upokoja a tak priemer 5%/mesačne ťa znova vráti za mesiac, dva do hry. Posledný taký prípad som mal v auguste 2011. Isto príde zas, ale dovtedy som v pohode. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa filip glasa »

Pri akciách máš nižšie RRR, ale je to ďaleko nebezpečnejšie a stresujúcejšie ako to, čo robím ja.
Problémom pri tejto stratégii sú prudké pohyby trhu a to, že nie vždy dokážeš odrolovať s kreditom na účte. Niekedy je treba rolovať aj dva, tri mesiace za debet a to vygeneruje stratu. Túto stratu je potrebné udržať na uzde.
to isté môžeš robiť aj s podkladom (akciami) - pri strate dokupuješ za margin - spoliehaš sa, že to raz prejde. Nevidím rozdiel v tom, či zvyšuješ risk marginom, alebo rolovaním derivátov.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Rozdiel je vo výške angažovanosti. Pri akciách nakúpiš za 10.000$. Padnú dole, tak dokúpiš za ďalších 10.000$. Ja predám opcie pri ktorých mi broker zablokuje na účte 10.000$, tie pri prepade prerolujem do ďalšieho mesiaca, ale stále mám blokovaných len 10.000$. V prípade, že by trhy padali ďalej, tak o mesiac by si mal v akciách 30.000$ a ja stále len 10.000$. Po skončení pádu je obchodník v strate a potrebuje, aby sa trhy pohli naspäť. Mne stačí, že sa pád spomalí. Nemusí sa ani zastaviť a skončím buď v malej strate alebo dokonca v zisku. To je dosť veľký rozdiel.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa filip glasa »

a kedy by ti to broker zavrel - kvázi margin call?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Margin call nehrozí. Keď otvoríš pozíciu napr. RUT (900,910), tak je margin rozdiel medzi strikami 1000$. To ti broker zablokuje na účte. Tie peniaze tam musíš mať a predstavujú teoreticky maximálnu stratu. Keď roluješ, tak to posúvaš v čase, ale margin sa nemení. Za viac peňazí ako máš na účte ti broker nedovolí otvoriť. Keď však použiješ viac ako 80% účtu, tak ti už môžu chýbať zdroje na rolovanie resp. na zatvorenie pozície na prijateľnej (menšej ako maximálnej) strate. V začiatkoch sa mi to stalo. Otvoril som za 95% z účtu a musel som postupne predávať. Časť pozícií mi expirovala priradením. Našťatie išlo o RUT, ktorý sa vysporiada len cash. Z odretými ušami som vymazal "len" 35% z účtu. Po doplnení účtu mi tri mesiace trvalo, kým som sa dostal späť na nulu.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Napadlo ma ešte jedno vysvetlenie. Predstav si, že som poisťovňa, ktorá funguje na finančných trhoch. Poistím ťa a pre mňa ako poisťovňu je totálna škoda rozdiel medzi strikami. Za poistenie mi dáš poistné a broker mi na účte blokuje totálku. Poistil som ťa len na mesiac. Trh však postupuje proti mne a vyzerá to tak, že príde na poistnú udalosť. Preto sa ja vykúpim z poistnej zmluvy na tento mesiac a podpíšem s tebou novú na ten ďalší. Vykúpenie ma niečo stojí, ale podpis zmluvy na ďalší mesiac prinesie poistné. Strike posuniem nižšie a keď sú dobré ceny, tak mi vykryjú vykúpenie z predchádzajúceho mesiaca. Výška totálky sa však nemení. Posunul sa iba čas na plnenie. Ako šľahačku na torte využijem možnosť ťa poistiť aj na škodu v opačnom smere a znova inkasujem poistné. Keďže trhy môžu skončiť len na jednej cene, tak totálka môže nastať len na jednej strane. Z tohto dôvodu broker blokuje len sumu rovnú totálnej škode, ale ja inkasujem poistenie dvakrát.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal:Problémom pri tejto stratégii sú prudké pohyby trhu a to, že nie vždy dokážeš odrolovať s kreditom na účte. Niekedy je treba rolovať aj dva, tri mesiace za debet a to vygeneruje stratu. Túto stratu je potrebné udržať na uzde. Trhy sa upokoja a tak priemer 5%/mesačne ťa znova vráti za mesiac, dva do hry. Posledný taký prípad som mal v auguste 2011. Isto príde zas, ale dovtedy som v pohode. :D
V piatok som pozeral, ako by sa dal odrolovat PUT spread SPY 151/153 APR20 na MAJ18 a vyslo mi, ze kreditne by to slo len o 2 strike a debetne zo stratou 59$ to slo o 4 strike na 147/149 MAJ18.
Dost ma to prekvapilo, lebo takymi blizkymi rolovaniami by som pred padajucim SPY-kom neusiel a musel by som prijat stratu.
Otazka vsak je, kedy stratu prijat a kedy radsej rolovat, lebo nikto nevie, ako bude SPY-ko dalej padat...

Mam otazku: Ak SPY prudko pada a premia prudko stupnu hore, o kolko strike sa da kreditne rolovat spready na SPY za mesiac?
Naposledy upravil/-a jogo v Po 08 04, 2013 9:06 am, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Keď mi už raz broker zablokoval na účte totálku, tak margin call nemôže nastať. IC je stratégia o dopredu definovanej strate a zisku. Nedá sa urobiť viac.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Rado, me by zajimalo cemu das pri rolovani prednost. Je to radeji vzdalenejsi strike, nebo pocitas velikost premii a podle toho urcis strike?
Podle mych zkusenosti bych daval na prvni misto vzdy co nejvzdalenejsi strike.
A jakou vahu prikladas TA?
Tedy hlavne S-R urovnim?
Trendove cary ja moc vazne neberu, pouzivas je na urceni striku?

A jeste dotaz k rozlozeni penez na dvou uctech u IB. K jakemu pomeru jsi se zatim propracoval?
Mas to 1:1 a oteviras treda SPY na uc. c. 1 a RUT na c. 2 a pak dokupujes krizici se spready na tom druhem uctu?
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa nitro »

Rado napísal:IC je stratégia o dopredu definovanej strate a zisku.
No a mna zaujima v akom pomere je potencialny zisk k potencialnej strate.
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Honzo, pri rolovaní je to trochu zložitejšie. Otváram pozície, keď trh trenduje a ja ich otváram v trende v podstate proti nemu. Ako keby som mu nastavil S/R úroveň. V prípade, že sa dostane k môjmu striku, tak trh rastie alebo klesá výrazne už aspoň 3 dni. Z tohto dôvodu nemusím posúvať striky veľmi ďaleko, ale skôr pozerám na prémiá. Ak mám otvorený RUT, tak mám skoro 5 týždňov k dobru a cena podkladu musí byť o tých päť týždňov na vypísanej opcii. Nestačí, že sa tam dostane, musí tam aj tých 5 týždňov vydržať, čo je vzhľadom na predchádzajúci rast resp. pokles o viac ako 1% denne málo pravdepodobné a ak, tak rolujem ešte ďalej. :D
Z TA hľadám S/R úrovne, ale pozerám aj na deltu pri vypísaných opciách.
Čo sa týka rozloženia peňazí na účtoch, tak to je vysoko variabilné. Otváram postupne, ale keď sa ceny za spready veľmi nehýbu, tak sa mi stane, že mám všetko otvorené iba na jednom. Otváram RUT aj SPY na jednom účte. Druhý používam iba keď sa križujú striky. Inak nemám problém mať všetko len na jednom účte.

Nitro pri otvorení spreadov na obidvoch stranách mám zisk cca 120$ na blokovaných 880$. Potenciálne sú obe hodnoty, ale strata je v tomto prípade teoretická. Zisk je ďaleko reálnejší. V inom vlákne tu bol spomínaný prepad v auguste 2011 kedy som zaknihoval poslednú veľkú stratu. Ak by som vtedy obchodoval, tak ako to robím teraz, tak by som po dvoch mesiacoch rolovania skončil so stratou -10% z celého účtu. Teoretická vzhľadom na otvorené spready však bola -70%. A prepad to bol riadny! Ale bolo to asi to najlepšie školné aké som kedy zaplatil! :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Hmm to je zase ficak boze, MNX ITM :(
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

A to si už dal otázku, či nebude korekcia. :) Čo máš otvorené? S rolovaním počkaj do zajtra.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

call spy 160, rut 990 a mnx 285, tak jako muze to klidne dopadnout dobre, ale ... No a rolovat ten mnx na 290 mi neprijde moc dobre a 295 je jeste male premium.
Pohyby jsou ted velike takze muzem v patek klidne resit zase put stranu.
Ted uz to necham a uvidime zitra by mel byt maly pohyb takze v patek, nebo se modlit? To asi nepomuze :) .
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

SPY máme rovnako a skoro aj RUT. MNX si ITM, ale počkal by som možno aj do konca týždňa. Potom nájdeme strike na máj tak, aby ťa rolovanie nič nestálo. Dnes už by som na trhy radšej nepozeral. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

TWS je zavrene, hrali jsme s klukem na xboxu a ted zacinaji StarWars :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

Pozeram, ze na SPY sme na tom rovnako vsetci traja. :)
Nebudem radit, lebo nikto nevie, co bude. Ked budem rolovat, tak to tu napisem.(ak budem pri pocitaci)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
oko
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 18 03, 2013 9:25 pm
Has thanked: 2 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa oko »

Rado, na tvoju strategiu su nevyhnutne tie 2 ucty? Kedy sa ti krizia spready nie je mi to celkom jasne.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

okolimar napísal:Rado, na tvoju strategiu su nevyhnutne tie 2 ucty? Kedy sa ti krizia spready nie je mi to celkom jasne.
Kdyz jde trh proti tobe tak muzes se dvema ucty otevirat spready na vsech stricich. Tedy mas SPY 160/162 tak na jednom ucte muzes otevrit jeste 161/163 ale 162/164, nebo 163/166 jiz neotevres. Tedy ne v teto podobe. Kdybys to udelal tak sam sobe prodas opci na striku 162 a zustane ti spread 160/164.

Kdybych ted roloval MNX na May tak budu v zisku ale mel bych spread 290/300. Moc se mi do toho nechce :(
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

Rolujem CALL SPY spready na MAJ18

Kupujem spat 5x CALL SPY 160 APR20 za 5x (-73$) = -365$
Predavam spat 5X CALL SPY 162 APR20 za 5x (+15$)= +75$

Predavam 5x CALL SPY 163 MAJ18 za 5x (+68$) = +340$
Kupujem 5x CALL SPY 165 MAJ18 za 5x (-28)= -140$

Bilancia uctu: 1124$ -365$ +75$ +340$ -140$ - 20$ = +1014$

Na ucte mam tieto spready:
5x CALL SPY MAJ18 (163/165)
1x PUT SPY APR20 (146/148)
1x PUT SPY APR20 (143/145)
1x PUT SPY APR20 (148/150)

Som prekvapeny, ako mi toto rolovanie znizilo zisk :roll:
Mam niekde chybu?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Vo výpočte chybu asi nemáš. Ľachšie sa to však kontroluje cez spread. Predal si za 0,16, kúpil za 0,58 a predal za 0,4. Výsledok na call strane bude v máji celková strata 0,02 $/k. (bez poplatkov) Túto stratu upravíš cez put spready, ktoré otvoríš v máji.
Chybu máš však v tom, že v reále by si to nedokázal takto realizovať. Broker by ti to nedovolil. Nemám to presne spočítané, ale mal by si sa pozrieť, či ti inkasované prémiá stačili na odkúpenie aprílových spreadov. Išlo by to, ak by si mal combo príkaz a robil všetko naraz. Možno by to vykrylo poplatky.
Broker by ti však vypísal, že nemáš dosť prostriedkov na otvorenie všetkých májových spreadov. Dovolil by ti rolovať len dva. Stále máš totiž otvorené 3 put spready, ktoré ti blokujú margin. Tých sa musíš zbaviť, aby si príkaz mohol dokončiť. Tiež si nemyslím, že je najšťastnejšie riešenie mať na účte 1000$ a za všetko otvoriť spready. Toto je tvoje bezplatné školné, ak nerátam pivo, ktoré mi ideš. :D Ja som platil na drevo. :?

Ja si SPY zatiaľ nechávam. Keď bude zle, tak call zavriem. Otvorím SPX za prémia, ktoré mi stratu zo zatvorenia SPY znulujú. Vypadnem s menším, ale stále so ziskom. :wink:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

V reali budu vzdy na ucte nejake zvysne peniaze na nakup akcii. A keby aj boli vsetky ulozene v akciach, tak sa tie akcie pocas rolovania odpredaju a po rolovani sa kupia znova. S poplatkami 1$ to nebude az taky problem.
Ked sa Ice pocas svojej cesty na Ukrajinu zastavi u teba na pivo, dajte vediet. Mozme skocit na par,ked bude cas... :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

A ako si sa rozhodol vo svojom deme? Roluješ dve pozície alebo všetko a zatvoríš aj put stranu? V reále sa rozhodnúť musíš.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

Nuz povedzme, ze som na ucet vlozil este 500$ vyhradene iba na rolovanie a PUTKY som nezatvoril.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Rado napísal:Ja si SPY zatiaľ nechávam. Keď bude zle, tak call zavriem. Otvorím SPX za prémia, ktoré mi stratu zo zatvorenia SPY znulujú. Vypadnem s menším, ale stále so ziskom. :wink:
:) obdivji tvuj klid, ja jsem nervozni jak sanky v lete. Ale asi take vydrzim alespon do pristiho tydne. Hlavne me mrzi ze jsem vlezl do toho MNX 285, vubec se mi tam nechtelo, ale nakonec jsem se neudrzel a chtel otevrit druhe kridlo at vyuziji margin.
Ty jsi Rado oteviral MNX call? Asi na 290, jake jsi dostal premium?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Ja som MNX neotváral vôbec. Myslím, že zatiaľ nemáš dôvod na nervozitu. Opčné prémiá stále majú aj časovú cenu. Ak by dnes MNX expirovalo, tak tvoja strata by bola minimálna. Predpokladám, že si inkasoval okolo 0,60$ na spread. Stratu by si mal 0,9$ a tak výsledok -30 centov na pozíciu nie je nič, čo by si v ďalšom mesiaci nedohnal. 18.4. po close zverejňuje Google a to je pre teba termín, kedy sa musíš rozhodnúť, čo urobíš, ak ešte MNX budeš mať otvorené a cena bude blízko striku. Dnes si pozri kam by sa to dalo odrolovať a cez víkend si priprav príkaz v TWS.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

No ja kdyz mam v hlave ceny, tak jsem byl nervozni vzdyzky. Treba i u profit targetu, jestli zavirat, nebo pockat, proste emoce jsou moje slaba stranka. Diky za prispevek :) .
Jeste si tak rikam, jestli je nutne rolovat na stejnem titulu. Vzdyt poplatky zaplatim stejne a kdyz bych na Maj otevrel "neco jineho" co mi pokryje ztratu z Aprila tak je to prece fuk ne? Jasne ze by to melo byt vyhodnejsi, nez rolovani puvodniho podkladu.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Rolovať môžeš aj niečo iné len pozor na margin a to, či cena a nálady na trhu sú rovnaké. U MNX už rastový potenciál môže končiť a ty sa rozhodneš pre niečo, čo len začína mať up trend aj keď je to nepravdepodobné. (Bude zverejňovať aj Apple a ten predsavuje 18% Nasdaqu. Ak zverejní zle, tak to môže žuchnúť dolu) Ja sledujem len tri indexy a bohate mi to stačí. Už viem približne odhadnúť, čo sa môže stať aj keď vždy niečim pekvapia.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

ice809 napísal: obdivji tvuj klid, ja jsem nervozni jak sanky v lete.
To je znak toho, ze otvaras moc velke pozicie vzhladom na svoje uspory pripadne odolnost svojej psychiky. Menej je niekedy viac.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Včera som predal pár spreadov na SPX, aby som si vykryl poplatky za prípadné rolovanie SPY. Príkaz som už nastavil.
BTC SPY Apr 160
STC SPY Apr 162
STO SPY Maj 165
BTO SPY Maj 167

Keď sa dostane SPY na 159,9$, tak odrolujem.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal:
To je znak toho, ze otvaras moc velke pozicie vzhladom na svoje uspory pripadne odolnost svojej psychiky. Menej je niekedy viac.
Podľa tvojej definície už by som mal byť vyklepaný a na liekoch. :D Ja myslím, že je to tým, že spreadom veľmi neverí a nevie ako sa správajú. Občas sa pritrafí aj strata a počas roka budú jeden až dva mesiace problematické. Treba udržať stratu podľa možnosti čo najnižšiu a bude to v pohode.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

Si tiez nervozny zo svojich pozicii? Ak ano, tak ich otvaras asi moc velke. :)
Ak nie, tak je to potom v poriadku. :wink:
Jasne, ze spreadom este neveri a nevie ako sa spravaju, ved ich obchoduje iba 3 mesiac.Prave preto by nemal este otvarat tak velke pozicie, aby bol z nich nervozny.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Tak jsem stale ve vsech pozicich. :)
Nervozita plyne z casu, bych rekl. Byl jsem vzdy nervozni i u malych obchodu. Proste je to pro me hra a ja chci vyhravat. Penize mam uz z burzy, takze se nejedna o uspory a zivobyti neni na burze zavisle.
Kdyz hrajem s klukem Battlefield tak take vim ze me nekdo sejme a vadi mi to. :) pokazde jsem z toho nastvany, ale nejaky snajper 2km zezadu.. to je tezke uridit. Nebo hrac ktery hraje uz tri roky a ma projite uplne vse.

Proste u spreadu musim ziskat realitu "jak to je". U dema si reknu, no pockam a uvidim, ale ted je treba konat. Zatim jsem prijimal ztraty moc brzy a tak radeji cekam.
No a strasi me myslenka ze SPY otevre gapem 161 a MNX na 290, coz se proste stat muze a ja sleduji tyto indexy teprve chvilku, takze krom toho ze nejak "chodi" nahoru a dolu nevim nic dalsiho.
Trpelivosti je treba take a je treba se s ni naucit zachazet. Uz si treba pestuji cit vstupu, kdyz me zacne ovladat strach ze to pujde jeste vyse tak vstoupit short a naopak. No a k tomu odhadnout na jak dlouho. Drive jsem zkousel ty tydenii expirace, ale myslim, ze s temi mesicnimi to uplne staci.
A dale je tady sledovani zprav a odhadovani bull a bear nalady. No a to mi nikdy neslo :)
A co se tyka spreadu tak je chci "vyhrat " vsechny a kdyz vidim ztratu tak v tu chvili nepocitam druhou stranu, nebo jine indexy co expiruji v zisku. Takze tedy ztrata nebude velika, nebo zadna. No emomoce mam stale stejne a musim si na ne zvyknout. U akcii tohle nebylo, protoze cas je neomezeny ohrozuje me jen krach podniku. Jinak mam porad nadeji, ze se cena jednou vrati.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

ice809 napísal: No a strasi me myslenka ze SPY otevre gapem 161 a MNX na 290, coz se proste stat muze a ja sleduji tyto indexy teprve chvilku, takze krom toho ze nejak "chodi" nahoru a dolu nevim nic dalsiho.
Na gap musia mať trhy dôvod a len tak hore a dole nechodia. Tento týždeň to na gap smerom hore nevyzerá. Skôr to pôjde do strany resp. dole.

Na trhu máš len dve emócie strach a chamtivosť. Minulý týždeň si mal strach kvôli MNX a dal by si veľa za to, aby sa dostal pod 285$ a ty si mohol utiecť z pozície s malou stratou. Dnes štyri dni do expirácie je MNX na 284$, dostal si sa do zisku a ozvala sa chamtivosť získať ho celý. Na tvoje pocity zo štvrtka si už zabudol. :D Najväčším súperom obchodníka na trhu je on sám. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

MNX jsem zavrel celeho kondora, takze ztrata je -0,01 na kontrakt vc. poplatku. podobna situace je u SPY, ale tam jsem otevirat chtel. MNX me stve, protoze jsem 285 nechtel a nakonec jsem otevrel aby mi nahodou neco neuteklo :) zavrel jsem protoze nemyslim ze bych expiroval bezcenny. Vecer se muze zacit nakupovat a trhy pojedou nahoru.
Indexy musim nasledovat at mam nejakou zkusenost, jenze bez penez se to neziska. Za dva roky budu snad klidnejsi :) Jako zase si vlasy netrham, jen si to pripoustim vice nez bych mel. Od 2008 jsem netradingoval a tak je treba sledovat.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

Predavam PUT SPY 153 APR20 za +31$
Kupujem PUT SPY 151 APR20 za -19$

Bilancia uctu: 1014$ + 31$ -19$ -2$ = +1024$

Na ucte mam tieto spready:
5x CALL SPY MAJ18 (163/165)
1x PUT SPY APR20 (143/145)
1x PUT SPY APR20 (146/148)
1x PUT SPY APR20 (148/150)
1x PUT SPY APR20 (151/153)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Honzo, škoda. Dnes už by si bol v peknom zisku. Na spready treba chladnú hlavu a božiu trpezlivosť. Najlepšie sa bude dariť tým, ktorí majú minimálne dve neposlušné deti. :D

Jogo, posledný týždeň už sa treba len kukať a nič nepredávať. Časová zložka prémia je malá. Netreba byť chamtivý a za každú cenu mať kompletného kondora. Nemusí sa to vyplatiť.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Dolu to jde proto, ze jsem vystoupil :) Tak to mam vzdy. Reknu tedy ze nevadi,lepsi nez velka ztrata, ale samo ze vadi :). Hlavne mam nabito v SPY a kvuli poplatkum by bylo velmi dobre kdyby to takto nejak skoncilo. Asi vsak take prejdu na SPX ty poplatky jsou docela drsne u SPY. A navic budou vsechny indexy vyporadavany hotove a v patek pri otevreni.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Na SPX máš však veľký spread medzi bid a ask. Niečo podobné ako na MNX. Najlepšie funguje pri veľkosti 25 bodov a vtedy, keď je cena podkladu napríklad 1650, 1675, 1700 a pod. To nie je vždy a tak nie sú optimálne pomienky na otvorenie. Na každom striku, ktorý som spomenul je aj väčšia likvidita ako na tých ostatných. Neobchoduješ veľké objemy, ale predsa by som na to pozeral. Môžeš však obchodovať aj inak. Isto sa dá byť ziskový.
Viac ako na podklade by si však mal zapracovať na obchodníkovi. :) To je väčší problém ako výber indexu. Časom však príde aj to. Napíš, čo sa chystáš otvoriť a ja ti to okomentujem.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Tak jako vim, ze emoce mam silne, nebo slabe :), ale to se podda (zase me neberte jako ze nevim o co jde, "nervozni jako sanky v lete" jsem pouzil spise z legrace). A co se ztratovych obchodu tyka tak ty jsem uz mel vetsi nez vse co davam do IC. Stacilo by snad jen uzavreni pozice na Citi. :(
Ted mam zase RUT 890 to co pred dvemi tydny. Jsem v klidu. Proste se uvidi co bude do patku. Jen bych nebral za chybu, ze jsem MNX zavrel. Mel jsem zavrit , tedy rolovat mnohem drive. Ted mam ztratu par dolaru a na Maj muzu v klidu analyzovat.
Rado ty bys preci ITM take nebyl ne? Nebo nechas jit cenu do ITM? Jogo by preroloval ne? Mas to jako pravidlo.
U RUT mi to tolik nevadi, protoze zatim verim ze 900 je podpora. Potom, kdyz tak preroluji. Jeste je tu jedna vec, a to, ze trhy klesaji rychleji nez stoupaji. A toto nemam nakoukano. Take se mi libi denni rozpad casove hodnoty v tomto, tedy poslednim tydnu. Na to jsem drive nekoukal. Kdyby jo tak bych to MNX mozna nezavrel :oops: . Pokud bude dnes cena RUT stejna jako vcera tak opce ztrati 1,4$/kontrakt.
U SPX jsem se na to dival a prijde mi to OK, MNX take. Da se dostat na pekne premia bez velkych poplatku.
Co myslis obchodovanim jinak? :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"