kde investovat zarobené peniaze

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
carlos5112
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 20 07, 2013 8:13 pm

kde investovat zarobené peniaze

Príspevok od používateľa carlos5112 »

Dobrý deň,

Som študent a momentálne pracujem na 3 mesiace v USA. Zo zarobených peňazí som si chcel kúpiť auto avšak nezdá sa mi to ako najrozumnejší nápad, tak som sa zamýšľal a chcel by som tie peniaze investovať, aj keď sa nebude jednať o veľkú čiastku predpokladám, že domov donesiem od 3 500€ do 5000€. Chcel by som vás poprosiť o rady ako a kde to investovať. Mám nejaké ekonomické základy z VŠ, takže niesom v tejto téme úplne out ale v oblasti investovania som nováčik.

Ďakujem

kontakt: j.adamciak@gmail.com
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: kde investovat zarobené peniaze

Príspevok od používateľa filip glasa »

takato volatilita ti vadit nebude?

Obrázok

ked nie, tak zani studovat a potom mozes nakupit nejake akcie. Ked ti taka volatilita vadi, tak si daj polku penazi na dlhsie terminaky a polku na sporiarci ucet:

Terminovane vklady

Sporiace ucty
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: kde investovat zarobené peniaze

Príspevok od používateľa rabdo »

1/3 si uži - auto, cestovanie, nákupy, žúrky ...
1/3 si odlož do banky - na termiňák
1/3 skús investovať - ak o ne prídeš budeš mať ponaučenie ale neprídeš o všetko a ak sa ti bude dariť tak zrušíš termiňák a zainvestuješ všetko!!!
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: kde investovat zarobené peniaze

Príspevok od používateľa rabdo »

odporúčam ti prečítať ešte tento článok v júlovom Forbese:

PRÍRUČKA INVESTORA

Investorov neučia teórie a knihy, ale prežité udalosti
, hovorí odborník na psychológiu investovania Vladimír Baláž.
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3776
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: kde investovat zarobené peniaze

Príspevok od používateľa Ladis »

:-( "1/3 skús investovať - ak o ne prídeš, .. .. .." :-(
To vypadá jako hloupost od nějakého prodavače pojištění.

Kdo investuje peníze do levné akcie velikého podniku jak General Electric, Sanofi, Tesco, Shell atd., ten nic neztratí. Může být pouze nějaký čas v minus, ale dostane plno peněz jako dividendy, když neprodá zbrkle akcie jak trader s malou ztrátou. Proto je dobré investovat do akcií velikých podniků s dobrou dividendou (a nikdy do zlata), aby měl člověk příjem každý rok, kdyby byl rok v minus. Vyjimka je bankrot Nokia.

Za 4.000 euro kup 4 různé akcie z indexu Eurostoxx50, Stoxx50, Dow Jones nebo DAX a 1.000 si nech na dovolenou.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: kde investovat zarobené peniaze

Príspevok od používateľa Rado »

Môžeš sem dať príklad toho, ako sa to podarilo tebe?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: kde investovat zarobené peniaze

Príspevok od používateľa ice809 »

Rado, tam se pise "Může být pouze nějaký čas v minus" a to je ta faze, kterou clovek pochopi jako chvili v minusu. :), ale ze to muze byt az do konce zivota se jiz nepise. Deti pak nabydou akcie zdarma tak je muzou se "ziskem" prodat. :) Proto se Ladis kouka honem ozenit at ma komu akcie odkazat :).
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"