investičné životné poistenie Aegon

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
lastovicka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 20 07, 2013 8:16 pm

investičné životné poistenie Aegon

Príspevok od používateľa lastovicka »

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. V marci 2009 mi bola ponúknutá IZP Aegon Profi invest ako výborná životná poistka.Výber finančného fondu Rentier Invest 100%. Pri spisovaní zmluvy mi bolo povedané, že je tam garantovaná suma pri dožití s výborným ziskom. Totiž to ja chcem len aby pri dožití 65r. som dostala aspoň to čo som vložila + nejaké percento.

V zmluve je uvedená garantovaná poistná suma 6639 € (nikde v zml. podmienok sa neviem dočítať, kedy bude a pri akých podmienok vyplatená táto garantovaná poist. suma- pri dožití,??????), že by to bolo to čo mi garantoval fin. poradca - že to dostanem v 65-tke, aj keby akcie boli na tom zle?

Dočítala som sa len vo výklade zák. pojmov v poistke:
garant. poist.suma - poistná suma uvedená v PZ pre hlavné poistenie, ktorej výška predstavuje minimálne garantované poistné plnenie v prípade úmrtia poistného.

Tak kvôli čomu platím pripoistenie pre prípad úmrtia v dôsledku úrazu 0,50€ (poistná suma 3.320€)

Prosím Vás viete mi poradiť čo s tým, radšej sa z kratšej cesty vrátiť, alebo si popri tejto IZP uzatvoriť ešte aj kapitálovú živ. poistku.
Manžel má tiež toto isté ale s inými sumami.
Doba je zlá, penazí nemáme nazvyš, a chceme si našetriť na dôchodok, ale nech čítam akokoľvek na internete, tak IZP - je pre tých riskantnejších....
Už som i začala kontaktovať fin. poradcu, ale stále ma presviedča, že toto je dobrá poistka, že sme mladí, a aj keď by sme išli do mínusu, tak tá poistná doba ktorá je 35 rokov nám vypracuje pekný zisk. Ako spomínam ja platím 35€ a manžel 44€ a pri tých dnešných platoch je to poriadna suma.
Môj vstupný vek v čase podpisu bol 29 rokov a manželov 34 rokov. Už sme o peniaze raz prišli v nebankovke, takže ja do rizika už nechcem ísť.
Viete mi prosím poradiť?


Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: investičné životné poistenie Aegon

Príspevok od používateľa Rado »

Nie som odborník na poistenie, ale vždy ma zarazí keď vidím ako sa ľudia poisťujú a pritom na to nemajú. Poistenie je pre bohatých, ktorí majú čo stratiť a na druhej strane poistné tvorí z ich cashflow zlomok, ktorý ani nevedia, že platia. Pokiaľ som dobre pochopil, tak ste sa s manželom rozhodli poistiť, dobrovoľne platiť poisťovni zo svojej výplaty asi dosť zaujímavú sumu s tým, že vás o nejakých 35 rokov vyplatia a vy ani neviete či to bude aspoň to, čo im za ten čas dáte. Z logiky poistenia vyplýva, že nemôžete dostať, čo tam vložíte.
Poistka sa oplatí iba v jednom prípade a to, že nastane poistná udalosť pred skončením poistenia. Je to jediný prípad, kedy poistnený dostane viac ako zaplatí na poistnom. Čím skôr nastane, tým je to pre neho lepšie. (pri životnom poistení dosť morbídna predstava) V prípade, že ste chceli sporiť, tak ste si mali zvoliť niečo iné ako poistenie. To je na krytie rizík a preto by sa človek so sumou, ktorú platí, mal radšej rozlúčiť. Dobrým príkladom, sú ľudia, ktorí si posledných 10-15 rokov platili poistky, dnes sú z nich dôchodcovia a sú prekvapení, že po dožití nedostali ani to, čo poisťovni dobrovoľne odovzdali. Sľubované však mali super výnosy.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
lastovicka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 20 07, 2013 8:16 pm

Re: investičné životné poistenie Aegon

Príspevok od používateľa lastovicka »

Plne s tebou súhlasím. Aj pre nás to bola veľká čiastka, teraz sme si na to už zvykli. Cieľom bolo aby sme boli hlavne pripojistení, ale podmienkou bolo nejaké šetrenie si na horšie časy. Všade do nás tlačia aká dôležitá je pre nás životná poistka, a že o pár rokov ju už budú musieť mať všetci. Neviem či je to len ich výmysel...... Máme už i deti, chvalabohu žiaden úver, ale poraďte akým spôsobom môžme šetriť a kde?
Ono to už bude asi zajedno ak ostanem aspoň pripojistená či v IZP alebo v KZP. Len neviem či poistka môže byť čisto len na pripojistenie v prípade smrti, inval., urazu....
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: investičné životné poistenie Aegon

Príspevok od používateľa filip glasa »

setrit si mozete napriklad v banke, alebo v tom fonde Pioneer aj mimo zivotnej poistky. Zivotna poistka je v na krytie rizik - cize ked zomriete, alebo sa nieco stane, tak aby pozostali dostali nejake peniaze z coho chvilu mozu zit kym nahradia prijem po pozostalom napriklad.

Ak ste len chceli sporit, tak si mozete sporit v banke (garantovany vynos) alebo v hocijakom inom fonde (negarantovany vynos). Sporenie mimo poistky bude lacnejsie.
Mozete si tu poistku upravit takto:
1. aby vam dali jednak nizsiu mesacnu platbu, ktoru budete zvladat
2. nastavit viac penazi na krytie rizika a co najmenej na sporenie
3. sporenie si dat mimo zivotnej poistky

Co sa tyka toho pre koho su poistky - je to presne naopak. Poistky su pre chudobnejsich ludi. Ak nemate odlozenych tych 10-20 000 eur, ktore by v pripade problemov pomohli, tak si na to zalozite poistku.
Ak ma bohaty clovek vysoky prijem + uspory, tak mu je poistka (na malu sumu) uplne na nic. lebo zbytocne plati par eur mesacne za to, ze v pripade poistnej udalosti dostane par eur. Pritom jeho uspory su niekolko nasobne vyssie ako tych par eur.
Na to aby bol bohaty clovek poisteny na poriadnu sumu aka zodpoveda jeho prijmom, vydavkom, majetku, tak by mesacne musel platit horibilnu sumu a nie par eur, ktore nepociti.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: investičné životné poistenie Aegon

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

v prvom rade ste si tie poistky v roku 2009 nemali uzatvarat. Za prve dva roky ste zbytocne zaplatili mastne pociatocne naklady. To su uz stratene peniaze. Teraz ste vsak v stadiu, kedy sa treba pozriet na priebezne poplatky toho produktu: ci su take, ze sa Vam oplati sporit niekde inde. A odpoved je NIE. Aegon Profi invest je na priebezne poplatky lacna zmluva. Lacnejsie sporenie do podobneho produktu inde nezozenies .. myslim teraz, ked si uz zaplatila pociatocne naklady. Aj ten fond je dobry.

Garantovana poistna suma je poistna suma pre pripad smrti. Pripoistenie smrti urazom, je smrt urazom = oklienstene poistenie smrti. Ak zomries pri autonehode, tak pozostaly dostanu smrt + smrt urazom. Ak na chorobu, tak iba smrt.

Na kraviny ako kapitalove ziv. poistky ani nemysli, tfuj ...http://cmorej.blog.sme.sk/c/287931/Kapi ... adcov.html" onclick="window.open(this.href);return false;
lastovicka napísal: Všade do nás tlačia aká dôležitá je pre nás životná poistka, a že o pár rokov ju už budú musieť mať všetci. Neviem či je to len ich výmysel......
klamstvo. Myslim, ze so svojim poradcom by ste sa mali rozlucit.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: investičné životné poistenie Aegon

Príspevok od používateľa Rado »

Peťo je asi jediný človek s ktorým by som sa o poistení vôbec bavil.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: investičné životné poistenie Aegon

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dik :)
lastovicka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 20 07, 2013 8:16 pm

Re: investičné životné poistenie Aegon

Príspevok od používateľa lastovicka »

Ďakujem za odpoveď.Takže ak dobre chápem ak chcem sporiť tak cez sporiace účty. Ale ak chcem byť pripoistená, tak sa uzatvára aký produkt? Podľa Vášho názoru mám si ponechať IZP? Alebo sporiacu časť znížiť na minimum a nechať si len tie pripoistenia???? Vôbec neviem čo mám robiť, lebo ešte predvčerom som bola rozhodnutá zrušiť IZP a uzatvoriť garantovanú KZP. Prečítala som si i článok vyššie a najradšej by som asi nič neuzatvárala. Akým spôsobom sa dá ešte pripojistiť v prípade smrti,úrazu ..... teraz v Aegone mám nasledovné:
poistná suma 6639€
poistné za hl. poistenie 18,20€
pripoistenie pre prípad úmrtia v dôsledku urazu 3320€ za 0,50€
bon.zvýhod. - zvýšená poistná ochrana pri autonehode 19917 za 0,00€
pripoistenie závaž. chorôb II 9959€ za 4,44€
pripoistenie závažných chorôb pre ženy 1991,80€ za 0,45€
pripoistenie operácie v dôsledku choroby 2000,00€ za 1,40
pripoistenie prevzatia platenia poistného v prípade invalidity 1,27€
pripoistenie trv.následkov úrazu s progres.plnením KOMPLET 10000€ za 2,35
pripoistenie denného odškodného za liečbu úrazu KOMPLET 4,00€ za 1,28€
pripoistenie bež. úrazov KOMPLET 10000€ za 4,37€
pripoistenie závaž. chorob pre deti 5000€ za 0,55€
úrazové pripoistenie detí JUNIOR 6600€ za 0,83€

Ak už by ste chceli životku tak investičnú alebo kapitálovú?
Naposledy upravil/-a lastovicka v Ne 21 07, 2013 8:47 pm, upravené celkom 2 krát.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: investičné životné poistenie Aegon

Príspevok od používateľa incognito »

Ak volit medzi IZP a KZP, tak rozhodne IZP... najlepsie je sa tomu vsak vyhnut uplne. V poistke sa poistite, investovat budete niekde inde (lacnejsie a flexibilnejsie). Preto ak uzatvarat NOVU zmluvu, tak RZP (rizikove zivotne poistenie bez sporenia).
Porovnavat nebavkovky a investovanie je scestne. Aj v tejto zmluve si viete nastavit investovanie relativne "bezpecne", garantovane vsak nie je nic. KZP sa vyhnite oblukom.

Zmluvu mate dobru, relativne lacnu a pripoistenia su tam dobre.

Nastavenie poistnych sum sa robi podla prijmu, postavenia v rodine, deti (asi mas ked tam mas pripoistenie JUNIOR) a dalsich inych veci... takze bez toho, aby sme vedeli tieto veci, sa to len tak zhodnotit neda.
Naposledy upravil/-a incognito v Ne 21 07, 2013 8:25 pm, upravené celkom 1 krát.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: investičné životné poistenie Aegon

Príspevok od používateľa incognito »

filip glasa napísal:setrit si mozete napriklad v banke, alebo v tom fonde Pioneer aj mimo zivotnej poistky.
Investovat do Rentieru od Pioneer-u sa na Slovensku NEDA inak ako cez IZP. Len pre uplnost...
lastovicka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 20 07, 2013 8:16 pm

Re: investičné životné poistenie Aegon

Príspevok od používateľa lastovicka »

Incognito ďakujem, aké potrebuješ údaje do správy, aby si mi to mohol zhodnotiť?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: investičné životné poistenie Aegon

Príspevok od používateľa filip glasa »

Investovat do Rentieru od Pioneer-u sa na Slovensku NEDA inak ako cez IZP. Len pre uplnost...
Je to program vyskladany z inych fondov od Pioneeru ... Cize unikatnost riesenia zarucena :roll:
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: investičné životné poistenie Aegon

Príspevok od používateľa incognito »

filip glasa napísal:Je to program vyskladany z inych fondov od Pioneeru ... Cize unikatnost riesenia zarucena :roll:
Tu nejde o unikatnost :D tu ide len o presnost :D

Rentier nie je zaujimavy tym, ake tam ma fondy, ale tym, ze velmi dobre na konci robi realokaciu... ale nikdy som nepovedal, ze je to dovod na "podpis" IZP :) lebo to iste mozem mat napr. v EIC a s nizsimi poplatkami...

A dotycna pani ma uz aj tak dobry "misung" zo vsetkych informacii, tak nech sa nahodou nepomyli este viac a ma presne info...
lastovicka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 20 07, 2013 8:16 pm

Re: investičné životné poistenie Aegon

Príspevok od používateľa lastovicka »

incognito dajte mi vediet ci vam prisli spravy- vsetky spravy ktore vam posielam, tak mi napise ze sprava odoslana a potom mi ich ulozi do spravy na odoslanie.
Dakujem.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: investičné životné poistenie Aegon

Príspevok od používateľa incognito »

Spravy prisli, odpovede som poslal, kludne mozete odpoved aj Vy mne :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"