Mimoriadna splátka spotrebného úveru

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
peta03
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 11 12, 2013 10:51 pm

Mimoriadna splátka spotrebného úveru

Príspevok od používateľa peta03 »

Dobrý deň,
chcem sa informovať, mám v SLSP spotrebný úver 6000 €, doba splácania 8 rokov, mesačná splátka cca 105 €, úroková sadzba 11,9 %, celková suma na zaplatenie cca 10000€. Chcem si dať mimoriadnu splátku úveru 500 € a mám sa rozhodnúť či chcem znížiť mesačnú splátku alebo dobu splácania. Odporučené mi bolo aj z banky že pre mňa bude výhodné znížiť radšej dobu splácania, ale oni mi nepovedia o kolko mi to znížia,žw oni to nevidia až po vložení tých 500 € mi príde z centrály z BB vyrozumenie, o kolko mesiacov mi znížia. Mňa zaujíma približne či neviete o kolko by mi to znížili, lebo logicky ked okolo 100 € mám splátku a idem si vložiť 500 € to ako keby som zaplatila 5 mesiacov, takže minimálne by mi tých 5 mesiacov mali skrátiť, že? No a na to aby bola pre m§a tá mimoriadna splátka výhodná tak by mi mali skrátiť o viac ako 5 mesiacov, nie?Bojím sa že dám tam 500 € a príde mi vyrozumenie, že mi to skrátila o menej ako 5 mesiacov, nemáte s tým niekto skúsenosť?ďakujem za odpovede
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Mimoriadna splátka spotrebného úveru

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

cim skor sa zbavis dlhu, za ktory platis urok 12 %, tym lepsie. Takze moc nevymyslaj, vloz to tam a skrat si dobu splacania ;)
Klatuurelius Maximus
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 10 11, 2013 8:23 am

Re: Mimoriadna splátka spotrebného úveru

Príspevok od používateľa Klatuurelius Maximus »

finance by to malo byt jedno, nie? Tebe sa odcita 500 z dlhu, bud sa ti znizi splatka o nejakych 8 eur mesacne, alebo sa ti znizi doba splacania a uver splatis skor zhruba o 7 mesiacov. (nie su to presne cisla, len moje odhady)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Mimoriadna splátka spotrebného úveru

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ak si znizi splatku, tak bude pomalsie splacat istinu a viac zaplati na urokoch. Takze financne to nie je jedno.
Klatuurelius Maximus
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 10 11, 2013 8:23 am

Re: Mimoriadna splátka spotrebného úveru

Príspevok od používateľa Klatuurelius Maximus »

ano, mas pravdu.
satyricon
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne 23 12, 2007 12:00 pm

Re: Mimoriadna splátka spotrebného úveru

Príspevok od používateľa satyricon »

Naozaj sa mi nechce ti to počítať, ale môžeš mi veriť že pri obidvoch variantoch ušetríš, ak si skrátiš dobu splácania tak viac
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"