TomTom - paper trading (2014)

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

Ahojte, rozhodol som sa ze skusim jeden rok paper trading, pravidla pre vstupy a vystupy zatial nemam no v priebehu roka 2014 sa urcite neake vykrystalizuju, chcem si takto vyskusat ci dokazem byt ziskovy, aspon viac ako inflacia resp. neaky 2% terminak v banke.

Som len začiatočník tak prosím berte ohľad na to :) samozrejme ale budem rád akejkoľvek kritike alebo komentárom.

Začal som včera a urobil prvý obchod na papier :) Premýšlal som či budem odrátavať zo zisku a odrátavať zo straty aj neakú sumu ako neaký fiktívny poplatok brokerovi aby som výsledok čím viac simuloval realite, i keď od reality to bude mať ďaleko kedže iné emócie s Vami hýbu keď do toho vložíte reálne peniaze.

Na začiatok skúsim pracovať objemom peňazí : 5000 eur.
Tak k prvému obchodu:

Ticker: SEM
Transaction: Short
Date: 11.12.2013
Shares: 50
Cost: 10,46
SL: 11,50 TP: 9.00

kedže cena dnes išla v "správnom" smere SL posunuty na hodnotu 10 a TP posunutý na 8,5

Druhý včerajší obchod bol:

Ticker: SBUX
Transaction: Short
Date: 11.12.2013
Shares: 7
Cost: 76,40
TP: 70,00 SL: 80,00

uvidíme čo z toho bude. Ďakujem pekne pekný večer praje vaša navigácia :)

SL: 11,50 TP: 9.00
TomTom - vaša navigácia :)
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa rabdo »

ahoj

super super - chválim ťa že si sa takto rozhodol začať :D

teraz sa poplatkami moc zaoberať nemusíš, určite sú podstatné ale to budeš riešiť keď už pôjdeš na ostro a to správnym výberom brokera!!!

dôležité je ako sa ti bude dariť vyberať akcie a nastaviť si SVOJE obchodné pravidlá - ako sám hovoríš chce to skúšať, skúšať, skúšať a až potom prídeš nato čo ti najlepšie vyhovuje a hlavne čo je tvoja výhoda oproti ostatným na akciovom trhu.

držím palce :D

PS: kľudne to môžeš, neskôr skúsiť aj na nejakom DEMO účte čo je zadarmo
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

Tak neaké novinky, po víkende je to tu neaké zvrhlé všetko stúpa hore :D google aj apple hore o 1 percento od otvorenia burzy :D no ale k mojim obchodom,

Ticker: SEM
SL posunuty v piatok na hodnotu 9,80
dnes hned po otvoreni burzy OUT na SL
Vysledok : + $33,00 (+0,65 % účtu)

Ticker: SBUX
SL posunuty na 78

nový obchod :

Ticker: PBR
Transaction: Long
Date: 13.12.2013 , 20:40
Shares: 40
Cost: 13,70
TP: 14,50 SL: 13,00
dnes posuvam ale SL na uroven vstupu cize na 13,70

...zaciatocnicke stastie :) pekny den
TomTom - vaša navigácia :)
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tilbur »

Najlepsie budes simulovat realitu, ked tu budes davat realtime obchody.
Ak nie, tak to bude len klamanie seba alebo ostatnych.
T.j. Ked si myslis, ze je cas na nakup PBR, napises to tu v piatok a cakas, co sa bude diat v pondelok.
Co by sa stalo, keby dnes trh klesol o pol percenta? Aj tak by si to tu zverejnil?

Takto spravis aj 200% rocne, bez vacsej namahy.

Napr. HIMX vstup 16.12.2013
Cena:11,4
SL posuvam na hodnotu mojho nakupu.
a pod.
Cize este raz, len obchody zverejnovane v realnom case tuto do diskusie su relevantne.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

tilbur napísal:Najlepsie budes simulovat realitu, ked tu budes davat realtime obchody.
Ak nie, tak to bude len klamanie seba alebo ostatnych.
T.j. Ked si myslis, ze je cas na nakup PBR, napises to tu v piatok a cakas, co sa bude diat v pondelok.
Co by sa stalo, keby dnes trh klesol o pol percenta? Aj tak by si to tu zverejnil?

Takto spravis aj 200% rocne, bez vacsej namahy.

Napr. HIMX vstup 16.12.2013
Cena:11,4
SL posuvam na hodnotu mojho nakupu.
a pod.
Cize este raz, len obchody zverejnovane v realnom case tuto do diskusie su relevantne.
tilbur to ze som napisal ze som to "kupil" v piatok znamena ze som si to vtedy tam napisal..nie ze robim spatne obchody, ja nechcem nikoho klamat hlavne nie seba, toto je moja priprava resp test ci dokazem urobit zisk preco by som mal takto klamat?? A ano zverejnil by som aj stratu, preco nie? sak o to tu ide... pisem pravdu, len som to tu proste v piatok nedal..ale ok, budem to tu hned davat...dakujem za reakciu...

pekny den
TomTom - vaša navigácia :)
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

Ticker: SBUX
SL posunuty na hodnotu nakupnej ceny cize 76,40
Date: 17.12.2013 , 18:35

Ticker: PBR
ukoncene na SL na urovni nakupnej ceny
TomTom - vaša navigácia :)
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

Ticker: PBYI
Transaction: Short
Date: 17.12.2013 , 18:45
Shares: 5
Cost: 101,30
TP: 95 SL: 105


SL posunuty na 101 TP nechavam edit: 17.12.2013 , 20:10
TomTom - vaša navigácia :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Správne Tomtom. Otvoris a ohlasis. Cena sedí, čas sedí.

Niežeby sme si navzájom neverili....ale ver mi, že keby si mal ten piatkový obchod v strate, tak by ťa v pondelok nutkalo, aby si sa nepochválil so svojím začiatočníckym nešťastím...

Niektoré fóra sú plné úspešných trejderov, ale nič sa tam nenaučíš. Tu sa učíme jeden od druhého.

Držím Ti palce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

Ticker: PBYI
ukoncene na SL dnes o 15:34
zisk: $1,5 cize ako keby nakupna hodnota
skoda no, keby som SL neposuval dnes akcia takmer dosahuje TP co som mal nastaveny takze by som vybral asi 20x vyzsi zisk...
TomTom - vaša navigácia :)
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

Ticker: WPCS
Typ: Long
Cost: 1,62
Shares: 300
Date: 18.12.2013 , 20:50

SL: 1,3 TP: 2,1
TomTom - vaša navigácia :)
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

Prajem všetkým krásne prežitie sviatkov a štastný nový rok a nech rok 2014 je úspešnejší ako 2013 :) či už v osobnom ale aj profesnom živote...Vám praje Tomáš
TomTom - vaša navigácia :)
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

Ticker: SBUX
ukoncene na SL 19.12.2013
strata: $11,20 (2,1% z investovanej čiastky)
TomTom - vaša navigácia :)
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

Ticker: WPCS
ukoncene na TP 27.12.2013 hned po otvoreni burzy na hodnote $2,89 za akciu
zisk: $381,00 (78,4 % z investovanej čiastky)

ešte by som rád niečo dodal, ďakujem za vysvetlenie neakých drobností od pána JUGGLERA za čo ďakujem.
Poprosil ma aby som sem napísal aj pár vecí prečo som sa rozhodol o vstup do tohto obchodu.
Na začiatok by som opäť rád povedal, som úplný začiatočník, nemám žiadnu stratégiu ani neaké pravidlá na vstup do obchodu zaťial všetko testujem.

Neaké okolnosti má však na tejto akcií zaujali prečo som vstúpil do obchodu long.
1. 18.12.2013 bol enormny pokles ceny, na finvize bol medzi top losers, cena klesla z zhuba $3 na uroven cca $1,6 v priebehu 3 hodin obchodovania
2. takáto cena akcie nebola v poslednych 10 rokov
3. MA (moving average) 200 bolo dost vysoko nad aktualnou cenou takze som predpokladal rast

preto som si povedal ze toto je dno,resp.support (myslim ze sa to tak vola :)) od ktorej by sa mala cena odrazit a nemala by klesnut, tak som nakúpil akcie za cca 10 % uctu long poziciu.
SL a TP som si urcil z neakych psychologickych hranic, kde hranica SL bola 1,3 a nebolo daleko a mohol som skoncit na SL, najnizsia cena bola 1,35 takze to ma obislo len tak tak.

To je asi tak všetko čo ma viedlo k tomuto obchodu, áno máte pravdu, toto bol jednoducho pekný náhodný obchod s začiatočníckym šťastím.
TomTom - vaša navigácia :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK Tom Tom. Pekný obchod.
V prvom rade: nevolaj má pán Juggler. My si tu všetci bez rozdielu tykáme. Nezáleží na veku, ani či si začiatočník, ani od vedomostí, my sme tu skrátka jedna veľká rodina.

Tá akcia je zaujímavá. Určite sa bude páčiť aj iným, napr. Tilburovi.

Ja také akcie nazývam ,,psychoakcie,, lebo sú schopné nadchnúť investorov a trejderov...lebo sú schopné veľkých cenových skokov z dôvodu veľkých očakávaní v súvislosti s nejakým produktom, ktorý môže byť revolučný a priniesť obrovské zisky. V danom prípadne je kľúčové slovíčko ,,BITCOIN,,.

Ked si si všimol, o bitcoine sa veľa hovorí a v súvislosti s debatami na tomto fóre, ked cena vyskočila do nebies som si ako trejder povedal: škoda, že sa Bitcoin nedá trejdovať...možno by to bola dobrá príležitosť na short ( pokles ).
A bitcoin po tom šialenom raste jeden pekný den padol o 30%. Ale o to nejde. Ide o to, že Bitcoin nemá trh, kde by sa trejderom umožnilo špekulovať na jeho cenu, čo by možno umožnilo zformovať jeho fair cenu.

A práve táto firma, akcia WPCS ohlásila že uvádza na trh verejne obchodovanú platformu na bitcoin. Oni prednedávnom kúpili inú firmu, ktorá túto platformu vyvíjala a už vtedy cena tejto akcie vyskočila. Summa summárum WPCS je pomerne likvidná malá firma, je už dlho na burze, jej fair cena je dajme tomu 3 USD a urobme si takú malú psychologickú analýzu. Investori, ked sa pozrú na dlhodobý graf tak vidia, že tá akcia sa pred krízou obchodovala po 40 USD. Po kríze šla po 20 USD. Priemerná cena v 2013 bola cca 3 USD. Takže to je firma, ktorá šla fundamentálne dolu vodou a zúfalo hľadá niečo, čo by ju dostalo hore. Z pohľadu na graf sa môžem domnievať, že mnoho investorov si povie..ak sa im začne dariť, tak podľa cenovej histórie máme pekné targety 20 až 40 USD. Aj ked bola priemerná cena v 2013 zhruba 3 USD, tak čarovné slovíčko ,,bitcoin,, ju tohto roku 2 x spajkovalo k cene 5 USD. Ak cenu 3 USD budeme považovať za fair ocenenie trhu, tak sa pozrime na nedávny pokles, po ktorom si ju kúpil ty po 1,62.
Ten nedávny pokles spôsobila správa, že firma pravdepodobne zdvojnásobí počet akcií na trhu. To znamená, že keby sa tak stalo, jej cena poklesne o polovicu. A trh urobil čo? Ocenil ju zhruba na polovicu..cena poklesla z 3 zhruba na 1,50.
To bola fajn príležitosť pre každého, čo si uvedomil, že toto je ešte stále fair cena a nie je dôvod domnievať sa, že by mala klesať aj nadalej. Naopak, pri poklese sa zabudlo na čarovné slovíčko ,,bitcoin,, na ktoré môže každý špekulant vsadiť a je vysoko pravdepodobné, že ked sa objaví v dalsej správe tak cena vyletí hore. Manažment neváhal a urýchlil to, prečo urobil tú akvizíciu..aby uviedol na trh platformu na obchodovanie bitcoinu. Trh prakticky za deň zdvojnásobil svoje očakávania do budúcnosti, i ked sa fundamentálne nezmenilo nič. Každý pokles ceny na tejto akcii bude pre špekulantov dobrý na stávku, že každá nová správa privábi ďalších kupcov. Keď napríklad análi reálne vypočítajú, že tá platforma sa ujme a prinesie zisky, tak povzbudia dav stanovením targetov, ktoré môžu byť lukratívne. Takisto stačí , že sa jeden jediný manažér nejakého väčšieho hedge fondu rozhodne zaradiť ju do portfólia a kúpou za milióny dolárov dokáže vytlačiť hore cenu. Na druhej strane, samozrejme, netreba zabudnúť aj na riziká. Môže sa objaviť negatívna správa...napr. že regulačné orgány nedovolia prevádzku takej platformy, alebo že WPCS predbehne konkurencia, či kadečo iné... V každom prípade slovíčko ,,bitcoin,, robí s tejto firmy akciu, ktorá láka verejnosť a môže mať zaujímavé pohyby.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tilbur »

Skusim aj ja nieco k WPCS.
Pekny obchod, vysiel i ked si tiez myslim, ze je to zaciatocnicke stastie.
Avsak mas vyhodu v tom, ze pouzivas stop loss aspon takto na papieri. Obchod nevyjde, vyhodi Ta na stopke a ides dalej.

Pre mna je WPCS spolocnost, ktora na 80% do jedneho roka uz na burze existovat nebude.
Piatkovy narast bol mierne vypredavany. V after hours sa zaobchodovalo 2mil. ks akcii a titul poklesol od dalsich 15,81%
Nestudoval som ju velmi podrobne, ale vidim, ze im rezignoval auditor:
http://seekingalpha.com/currents/post/1 ... rce=feed_f" onclick="window.open(this.href);return false;
Nayvsovali pocet akcii:
http://biz.yahoo.com/e/131220/wpcs8-k.html" onclick="window.open(this.href);return false;
BTX trader mi pripada ako projekt dvoch ludi:
http://www.btxtrader.com/about.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Otazna je aj profitabilita celeho projektu.

V piatok sa zaobchodovalo pre mna neuveritelnych 33mil. ks akcii. Finviz uvadza shares float 1,63M.
Spolocnost zamestnava 250ludi a ma obrat len $38,6mil
Trhova kapitalizacia podla finviz: $2,53mil

V juli im rezignoval CEO.

Jedina moznost je zrejme predaj firmy. Uz mali rokovania za 3,5$ za akciu.

Takto narychlo je to pre mna firma, ktora bude delistovana z burzy a tento tah s Bitcoinom ju spravil nachvilu zaujimavou.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

Tak zhrunutie roka 2013 :
Obchodoval som od 11. decembra
Pocet obchodov: 5 (2 SL na urovni nakupnej ceny, 1 SL so stratou, 1x TP, 1x SL so ziskom)
Zisk 8% účtu (aktualne 5 404,30 $)

Tak a od noveho roka zas zacinam s 5000 $.
Chcel by som za tento rok spraviť 20% a viac, dúfam že sa to podarí, ale som len začiatočník tak uvidíme možno skončím hlboko v strate, rozhodol som sa dávať viac na jednu akciu takže budem dávať asi 20 % účtu na jeden obchod, riskovať budem max 2% účtu na SL. Kedy budem vstupovať do obchodu neviem, berem to zaťial intuitívne, buď napr. idem s trhom alebo idem proti nemu a dufam ze sa trh otoci v moj prospech :)

Tak to zaťial všetko. Ďakujem pekný deň
TomTom - vaša navigácia :)
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

Ticker: XOM
Typ: Long
Cost: 99,58
Shares: 10
Date: 3.januara 2014 , 20:30

SL: 99,20 TP: 100
TomTom - vaša navigácia :)
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

Ticker: C
Typ: Short
Cost: 53,15
Shares: 20
Date: 3.januara 2014 , 20:30

SL: 53,25 TP: 52,80
TomTom - vaša navigácia :)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Tomtom, ak by ta to nezatazovalo, nedal by si tvoj set up na grafe danej akcie, ako prilohu? Bolo by to prehladne.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

Ticker: C
Typ: Short
Date: 3.januara 2014 , 21:30
vyhodene na SL SL: 53,25
Stráta $2

moja chyba...zle nastaene SL ... zly timeframe...vsetko zle :(
TomTom - vaša navigácia :)
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

skusim takto trosku som to tam namaloval ale to je asi len take kreslenie :) uvidime ci pomoze "moj" vyklad TA :D

Ticker: C
Typ: Short
Cost: 54,20
Shares: 20
Date: 6.januara 2014 , 20:43

SL: 55 TP: 53
Prílohy
C.JPG
TomTom - vaša navigácia :)
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

Ticker: XOM
ukončené na TP dňa 6.1.2014 o 15:15
zisk $ 4,2
TomTom - vaša navigácia :)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Rado »

16.1. Zverejňuje C. Myslím, že do tohto dátumu pôjde do strany, možno deň predtým padne. Nie som však dobrý pri určovaní smeru. Daj si však na ten dátum pozor. Skôr si myslím, že zverejnia dobré čísla ako zlé. Good luck.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa osamely chodec »

a preco si myslis, ze C klesne?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

len moj vyklad TA, head and shoulders

http://en.wikipedia.org/wiki/Head_and_shoulders_(chart_pattern" onclick="window.open(this.href);return false;)

nic viac nic menej...ako len testujem vstupy...zatial je to take nijake :) zaciatocnicke stastie vsetko dufam ze coskoro zmizne to stastie nech mozem urobit statistiku bez neho :)
TomTom - vaša navigácia :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Istiach »

Ja si myslim ze by si mal skor pockat nez sa ten pattern vykresli. Ono to totiz moze dopadnut vseliako
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

Istiach napísal:Ja si myslim ze by si mal skor pockat nez sa ten pattern vykresli. Ono to totiz moze dopadnut vseliako
Viem no, ale nejde o real prachy teraz, uz to necham otvorene, uvidim ako sa to vyvynie, hladam len moj system pre vstup do pozicie..aky pouzivate vy? nech sa aspon trosku inspirujem :)
TomTom - vaša navigácia :)
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

Ticker: XLE
Typ: Long
Cost: 87,70
Shares: 15
Date: 7.januara 2014 , 22:00

SL: 87,20 TP: 88,20

skusim sa zviest na up trende (tentokrat skusim ist s trendom a nie proti :) )
Prílohy
C.JPG
TomTom - vaša navigácia :)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Rado »

Tomtom napísal: Viem no, ale nejde o real prachy teraz, uz to necham otvorene, uvidim ako sa to vyvynie, hladam len moj system pre vstup do pozicie..aky pouzivate vy? nech sa aspon trosku inspirujem :)
Toto je dôvod prečo som nikdy nerobil paper trading a backtesty. Keď neide o prachy, tak neide o nič. Podľa mňa sa nič nenaučíš a keď nafunduješ účet, tak budeš paralyzovaný z možných strát. Ak na budúce budeš vstupovať do pozície, tak sa spýtaj sám seba či by si dal do toho 30000€ alebo inú pre teba významnú sumu.

K tvojej otázke na info ohľadom zverejnenia. (dávam to verejne, aby to pomohlo viacerým ak treba) Earnings a economy calendar nájdeš na http://www.briefing.com/investor/calend ... 014/01/09/ . Na zverejnenia je nutná registrácia. (mail a heslo nič viac) Dobrý calendár na udalosti má aj bloomberg http://www.bloomberg.com/markets/economic-calendar/. K udalostiam vyznačia aj vplyv na trh.

Držím ti palce. Starať sa sám o svoje peniaze je najlepšie, čo môžeš urobiť.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mne sa ten set-up na C páči. Len si daj pozor na deň zverejnenia. Keby velmi pekne zverejnila, tak bude po patterne. Investori pozerajú na dlhodobé grafy a C má čo doháňať... Zhruba by to mohlo dopadnúť takto:

Velmi dobré zverejnenie: C pôjde hore...
Dobré : môžu sa vyberať zisky ( mierny pokles ), potom stagnácia, alebo rast.
In-line až slabé: pokles

Aby si to nemal také jednoduché, tak treba sledovať aj ostatné velké banky ( vypíš si, ktoré zverejnijú v tom čase ). Lebo každá jedna velká banka môže pohnúť celým odvetvím ( sleduj etf XLF ), alebo celým trhom ( sleduj SPY, alebo futures ES ). Ked v odvetví, ani na trhu nezaručí býk, tak pri priemernom zverejnení tvoj short má dobrú šancu.

Tým nechcem povedať, aby si menil názory. Set-up nemeň. Ked ide trejd tvojím smerom, tak môžeš posúvať SL ( aj PT môžeš ). Len ti chcem povedať, že by si mal mať nejaké kritéria, že ked zverejnenie, odvevie a trh pôjdu proti Tebe, tak môžeš z trejdu vyskočiť skôr než na SL. Takisto v čase zverejnenia čakaj volatilitu. Môže sa Ti realizovať strata a potom pôjde trejd tvojím smerom...

K tomu papertradingu ťa povzbudzujem. Najprv sa treba naučiť o čom je burza. Potom si vytvoriť vlastný systém a pravidlá. A potom, ked pôjdeš naostro, už budeš vedieť, že tvojím nepriatelom sú emócie a tvojím priatelom systém a pravidlá. Ak ti to pojde v papertradingu , neboj sa prejsť na živý účet. Nie je to ťažké, len treba začať v malom a nechci ihned zbohatnúť. Ja som začal od 2000 USD. Dá sa to.

P.S. Tituly čo trejdíš si môžeš dať do portfólii ( po 10 ) na finvize. Tam sa ti k nim budú zobrazovať správy. Každá firma nejaký čas pred zverejnením vydá tlačovú správu, kedy presne zverejní a kedy bude mať tlačovku. Tak budeš vždy vedieť, kedy firma zverejní. Kontrolovať to môžeš aj cez earnings kalendáre. Má ich každý väčší portál .
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ak tam vidis hlavu a ramena, tak klobuk dole, si asi vyvoleny :), vaznejsia je Tvoja poznamka , ze nejde o realne prachy, vzdy ide o peniaze a preto paper trading /moj nazor/ Ti k realnemu tradingu nepomoze.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tilbur »

Myslim, ze paper trading ma zmysel.
Mozes si vychytat kopu hluposti, ktore by si na zaciatku spravil.
Ak zacnes obchdovat real, musis robit len to, co Ti islo v paper tradingu. A dodrziavat pravidla riadenia rizika.
Kazdemu, co ide obchdovat by som radil, aby najskor zacal s paper tradingom. Usetri to vela penazi....
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Tomtom »

osamely chodec napísal:ak tam vidis hlavu a ramena, tak klobuk dole, si asi vyvoleny :), vaznejsia je Tvoja poznamka , ze nejde o realne prachy, vzdy ide o peniaze a preto paper trading /moj nazor/ Ti k realnemu tradingu nepomoze.
vyvoleny niesom, to som nikdy nepovedal, co sa tyka tych head and shoulders , tak zas pisem to co som napisal, je to môj výklad TA, a môj pohľad na vec ako by sa trh mohol vyvýjať, že tam vidím možnosť vytvorenia tejto podobizne je zas moja vízia.

Čo sa týka paper tradingu, určite je dobré sa tomu venovať, a nie len tak hádzať kúpim C alebo AAPL alebo niečo podobné ale človek má čas na štúdium, prečítať neaké knižky, vyskúšať si vstupy, analýzy nájsť si systém, pravidlá a pod.
Je to určite lacnejšie ako to testovať na reálnom účte.

Ale zas, je to môj názor.

Ďakujem všetkým za príspevky do vlákna :)
TomTom - vaša navigácia :)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Rado »

tilbur napísal: Ak zacnes obchdovat real, musis robit len to, co Ti islo v paper tradingu. A dodrziavat pravidla riadenia rizika.
Nechcem, aby to bolo chápané zle, ale také jednoduché to zasa nie je. Chce to silnú vôľu a veľkú vieru v systém, ktorý obchoduješ. Keď však do toho položíš svoje úspory alebo to zoberieš na full time, tak zopár strát v rade nepreverí systém, ale obchodníkovu psychiku. Na toto ťa žiaden paper trading nepripraví. Nepoznám osobne také prípady, ale myslím si, že hlavne v takom momente sa láme chlieb a veľa úspešných paper traderov skončí v strate a prestane obchodovať alebo začnú obchodovať všetko len nie svoj systém. Vtedy však netreba prestať. Je to však kua ťažké. Ja som podobne vymazal skoro 50% zo svojho účtu za mesiac. Potom som prestal s hlúposťami a začal obchodovať to, čo viem. Pocity si však pamätám veľmi presne.

Keď si na paper účte nájdeš funkčný systém, tak prejdi na reálny účet s malou sumou. Už to bude iné, ale ev. stratu pri malom účte ustojíš. Držím palce.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tomtom napísal: Ticker: C
Typ: Short
Cost: 54,20
Shares: 20
Date: 6.januara 2014 , 20:43

SL: 55 TP: 53
C zverejnila slabo a prepadla sa na cenu 53 :)

Reports Q4 (Dec) earnings of $0.82 per share, excluding non-recurring items, $0.16 worse than the Capital IQ Consensus Estimate of $0.98; revenues fell 0.8% year/year to $17.78 bln vs the $18.19 bln consensus.

Set-up bol OK. Tu vidno aké dôležité je sledovať správy a vediet co nás caká dopredu. Technickí hráči ju pekne podržali na Tomovom targete.
Prílohy
C.JPG
C.JPG (54.93 KiB) 12466 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Rado »

A ja som si myslel, že ho to vykoplo na stopke. Ešte dobre, že sa nevenujem smerovým pohybom. Už dávno by som si zháňal robotu. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rado napísal:A ja som si myslel, že ho to vykoplo na stopke.

Máš pravdu. Vykoplo ho. Len to neupdatoval. Dúfam, že ho to neprestalo baviť...
Prílohy
C od6.png
C od6.png (11.49 KiB) 12435 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Chce to silnú vôľu a veľkú vieru v systém, ktorý obchoduješ. Keď však do toho položíš svoje úspory alebo to zoberieš na full time, tak zopár strát v rade nepreverí systém, ale obchodníkovu psychiku. Na toto ťa žiaden paper trading nepripraví. Nepoznám osobne také prípady, ale myslím si, že hlavne v takom momente sa láme chlieb a veľa úspešných paper traderov skončí v strate a prestane obchodovať alebo začnú obchodovať všetko len nie svoj systém. Vtedy však netreba prestať. Je to však kua ťažké. Ja som podobne vymazal skoro 50% zo svojho účtu za mesiac. Potom som prestal s hlúposťami a začal obchodovať to, čo viem. Pocity si však pamätám veľmi presne.

Keď si na paper účte nájdeš funkčný systém, tak prejdi na reálny účet s malou sumou. Už to bude iné, ale ev. stratu pri malom účte ustojíš. Držím palce.
Niekedy silna vola a viera v system moze znicit uspory.
Dvakrat som z 3 systemov vykorculoval tak, ze som mu v spravnom okamihu prestal verit a opustil ho a nevyrobil mi stratu a raz som to vydrzal az do konca a cely minulorocny zisk z obchodovania indexov a zlata mi pohltil tento system, ktory vytvoril novy maximalny drawdown.(hedgeoval som nim svoje uspory)
Neviem si predstavit, ze by som na nejakom systeme riskoval co i len 20% drawdown svojich uspor ...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa Rado »

Zaujímavé. Aj po backtestoch dokáže systém prekvapiť novým drawdownom. Čo má potom obchodník ako najslabší článok systému nabitý emóciami robiť? Buď vie, kde je v tom čo obchoduje výhoda oproti trhu alebo to položí a zavrie so stratou. Neviem čoho by som sa držal v takom prípade.
Ja som písal, že som sa vyhrabal zo straty. To ma drží v ťažkých chvíľach. Keď ma trh prefackal a ja som nevedel zaspať, tak táto skúsenosť fungovala ako lieky na spanie. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: TomTom - paper trading (2014)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:... cely minulorocny zisk z obchodovania indexov a zlata mi pohltil system, ktory vytvoril novy maximalny drawdown.(hedgeoval som nim svoje uspory)
Tomu nerozumiem. Hedžoval si sa voči strate a dostal si sa do straty?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"