NAŠE ODHADY NA 2014

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15910
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1431 times

NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čaute. Tradícia pokračuje. Vyhodnoťte sa, tipnite si a prihoďte tipovania veľkých hráčov ak na nejaké natrafíte.
Ja začinam od seba.

Najprv ako som tipoval 2013:
1. US. INDEXY DOWN ( dúfam, že mi ten pokles už konečne vyjde ! )
Realita: SPX 1848 ( +29,6% ) DOW 16576 ( +26,5% ) NASDAQ 4176 ( + 38% )
2. ROPA DOWN
Realita: 98,7 ( +7,2% )
3. ZLATO UP ( 1800-2000)
Realita: 1205 ( -39% )
4. EURO VOČI DOLÁRU MIERNE UP ( 1,32-1,35)
Realita: 1,37 ( +3,7% )
5. US PLYN UP ( medzi 4-5 )
Realita: 4,25 ( +29% )


Vyhodnotenie: veľmi slabo. Predpoveď v akciách na prepadnutie :oops:
Moje vcelku úspešné dlhodobé tipovanie bolo na roky 1012 a 2013 veľmi slabé.

Čo tipujem na 2014.

V druhom polroku 2013 sa moje presvedčenie na amerických akciách preklopilo z medvedieho na býčie. Fundamenty firiem síce stagnujú, ale americká ekonomika vykazuje výrazné zlepšenia v makrodátach. Vzhľadom na to, že indexy posledných 13 rokov stagnovali a nezarobili investorom nič, rok 2013 bol prelomový a zároveň rekordný. Technicky, fundamentálne i psychologicky tipujem rast, prinajhoršom stagnáciu.

2014:

1. US. INDEXY: UP (tipujem, že SPX skončí rok nad 2000 b.! )
2. ROPA: NEUTRALDOWN
3. ZLATO: NEUTRALDOWN ( 1000-1200)
4. EURO VOČI DOLÁRU: MIERNE UP ( 1,40 )
5. US PLYN: UP ( medzi 4,5-5 )

PF 2014.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa rabdo »

rok 2013 som netipoval, skúsim teraz ale len UD index SP500

2000 bodov dosiahneme už v prvej 1/4 roku ale v priebehu roku tipujem korekciu možno aj na 1500 bodov no záver roku by mohol priniesť 2500 bodovú hranicu...

ja viem je to také amatérske - no sám som zvedaví ako to celé dopadne :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa senor valasco »

v trime to vidia naopak, US akcie a euro down, zlato up
trim.jpg
v súvislosti s taperingom nedávno vypustil trim aj porovnanie s japonským taperingom v roku 2006. Pridávam ešte vlastné porovnanie S&P a Nikkei. Keďže žijeme čoraz rýchlejšie, obrat môže prísť oveľa skôr. link
sp vs nikkei after tapering.jpg
sp vs nikkei after tapering.jpg (34.48 KiB) 12842 zobrazení
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1114
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 41 times
Been thanked: 27 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa Tilbur »

Skusim aj moj odhad:

SPY: neutral az mierne down.
nasiel som tento starsi clanok a sa s nim celkom stotoznujem. Je to odhad podla elliottovych vln.

http://dragonflycap.com/2012/04/27/1923 ... he-sp-500/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok

Myslim, ze zazijeme este rally k 1900 a potom korekcia, dlhovy strop, spomalovanie ekonomiky,zahranicne geopoliticke vplyvy a pod. Moj odhad niekde k 1500-1600. Stale su to len strielania do vzduchu.

Z historickeho hladiska 6 zelenych po sebe nemame:

Obrázok

Tu su odhady velkych hracov:

Obrázok

Z individulanych titulov, ktore si myslim, ze budu prekonavat SPY su tieto:
LNG (som dlhodoby byk, stale drzim v portfoliu)
KORS (najlepsia firma v retail)
BTU, ANR, (konecne by sa mohli chytit najvacsie uholne spolocnosti, podobne ako shippping tento rok)
HIMX Uvedenie google glass na trh
TWTR ...vzostup socialnych sieti. I napriek dnesnej fundamentalnej nadhodnotenosti ma TWTR velku buducnost

PLYN: UP (4-5)
EUR.USD: DOWN(1,3 a nizsie)
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15910
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1431 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

rabdo napísal: 2000 bodov dosiahneme už v prvej 1/4 roku ale v priebehu roku tipujem korekciu možno aj na 1500 bodov no záver roku by mohol priniesť 2500 bodovú hranicu...

ja viem je to také amatérske - no sám som zvedaví ako to celé dopadne :D
To by bola ,,húsenková dráha,,...páni. Sen trejderov a nočná mora investorov...Medzi 1500 a 2500 je 1000 bodíkov pohybu.

Ja ešte dodám k svojej predpovedi, že tipujem korekciu k 1680 v prvom polroku, alebo lete... a rally nad 2000 tipujem až na konci roka.

P.S. Nič nie je amatérskejšie než moja ,,profesionálna,, predpoveď indexov na 2013 :lol:
No a čo? Nik nevie, čo bude o pár mesiacov, to mi ver! Aj tí najlepší na svete zahučali pri pádoch v 2000 a 2008.
A zahučia znova. Jediné, čo je dôležité (a je úplne jedno kam pôjdu trhy), je to, aby sme my sami robili správne rozhodnutia. Nech sa nám darí !
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2860
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 115 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa Rokosák »

Nemam na predpoved do buducnosti stastie, preto som rad, ze odbornici mi dokazali za minuly rok zarobit 47.5% v US akciach, 35.5 v europskych a -5% (minus pat percent) v akciach vyvojovych krajin.
Preto som rad, ze nasledovne tipy su zadarmo.
1. US. INDEXY: -5%
2. ROPA: 95
3. ZLATO: 1100
4. EURO VOČI DOLÁRU: 1.345
5. US PLYN: -5%
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3877
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 130 times
Been thanked: 357 times
Kontaktovať používateľa:

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ahojte , takze pridam aj ja ale len kratkodobu predpoved, na viac si netrufam.
US NG do konca marca aspon na jednu seansu bude nad 5,0 usd.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa Airmike »

len tak zo srandy by som mohol do tych mojich formuliek nabusit mesacne data a skusit predikovat cely rok.

teraz to robim len na 40-45 dni dopredu :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15910
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1431 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nabuš. Aspon eurodolár a SPX. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa nitro »

S tym USD/JPY sa stotoznujem. Tiez to vidim na 110+
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3790
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 14 times
Kontaktovať používateľa:

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa Ladis »

Obrázok

Co se stane roku 2014 - předpověď na rok 2014 pro akcie a politiku

2014 udělá DAX +20%, Dow Jones taky, FTSE 100 taky, IBEX taky.
Český bolševický index PX půjde zubatě vodorovně, +0% za rok, cena zlata taky.
Od ledna 2014 nová česká vláda z bolševíků, podvodníků z privatizace a pánbíčkářů
bude lidem donucena odstoupit a ještě 2014 budou jmenováni noví ministři.
Také český delikvent Zeman opustí místo prezidenta 2014. A český prezident bude kníže Schwarzenberg.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3790
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 14 times
Kontaktovať používateľa:

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa Ladis »

Dodatek a oprava
Od ledna 2014 nová česká vláda z bolševíků, podvodníků z privatizace a pánbíčkářů bude lidem donucena odstoupit a ještě 2014 budou jmenováni noví ministři. Česká vláda z ledna 2014 bude ta nejhorší vláda od roku 1918 a bude to zlý trest pro všechny hloupé voliče, ale i pro lidi kteří volili stranu správnou. Proto se bude ve městech zas demonstrovat, demonstrace a demonstranti přivedou vládu k pádu. Také český delikvent Zeman opustí místo prezidenta 2014. A nový český prezident bude kníže Schwarzenberg koncem roku 2014.
Nová vláda koncem roku 2014 bude bez ANO a bez komunistů.
S novou vládou z poctivých lidí vyroste 2015 český index PX +57%. A miliardářům bude majetek zabaven a jejich podniky rozděleny stejnou měrou na všechny chudé lidi pomocí akcií zadarmo. Pak bude možno prodat akcie už jen na burze. A žádný fond ani jedinec nebude smět vlastnit víc než 10% akcií nějaké společnosti. Čeští miliardáři nepůjdou do vězení, ale budou z republiky vyhnáni s pouhým milionem euro. Ti kdo maji nemovitost v zahraničí za milion euro nebo víc, ti nedostanou z jejich českého majetku nic.
Vedoucí burzy Praha půjde pro úplatky na 5 let do vězení a už nikdy neumožní burza Praha žádným domácím ani zahraničním zločincům nasbírat za jejich šrot akcie od houpých lidí a od fondů miliony korun, tak jako se to děje dodnes.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
spetr
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 26 08, 2007 12:47 pm

NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa spetr »

Ještě jsem netipoval, tak se pokusím na základě osobního pocitu:

SP500 pod 1000 bodů

Zlato 1800-2000 USD

Ropa 110 USD
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa kontrarian »

Ahojte )))...dnes som tu po dlhom case a dokonca som si sentimentalne precital par archivov...bolo tozabavne,byt v tejto komunite))
ked som tu zazcinal, tak som skusal naivne rozprudit diskusiu o komplexnom smerovani trhov. bolo tam vsetko na koniec roka 2012a cely rok 2013 (pokles pred volbami a potom dlhodoby risk on ( teda rast eur/usd, akcii, pokles zlata, ale aj oslabenie JPY pomocov boj atd)...

-----------------------------------------------------------------------------------


Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu
Poslaťod kontrarian » Sob 10 27, 2012 7:57 pm


Zaver: momentalne to vidim na . ..ale nie prepad akcii, teda tam skor bude chop.Nevidim, ze by Eur prepadlo nejak masivne, skor pasmo 1.2750/1.300, Cad a AUD moze oslabit viac a zda sa , ze najviac by mohlo Jpy (ale iba s pomocou BOJ). A potom uz dlhodoby risk on. UFF, viac uz taketo dlhe prispevky pisat nebudem, dufam,ze bude postupna diskusiu medzi vsetkymi.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa kontrarian »

diskusia sa vyvrbila krasna, takze prajem uspesny 2014, ale uz radsej bez diskusii o vyvoji v tomto roku)))
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

Jajaaaaaj Hoookusy pooookusy

Nech je akokolvek, treba to hlavne zaobchodovat! :)
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 5 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa polovnik »

tilbur napísal:Skusim aj moj odhad:

SPY: neutral az mierne down.
nasiel som tento starsi clanok a sa s nim celkom stotoznujem. Je to odhad podla elliottovych vln.

http://dragonflycap.com/2012/04/27/1923 ... he-sp-500/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok

Myslim, ze zazijeme este rally k 1900 a potom korekcia, dlhovy strop, spomalovanie ekonomiky,zahranicne geopoliticke vplyvy a pod. Moj odhad niekde k 1500-1600. Stale su to len strielania do vzduchu.

Z historickeho hladiska 6 zelenych po sebe nemame:

Obrázok

Tu su odhady velkych hracov:

Obrázok

Z individulanych titulov, ktore si myslim, ze budu prekonavat SPY su tieto:
LNG (som dlhodoby byk, stale drzim v portfoliu)
KORS (najlepsia firma v retail)
BTU, ANR, (konecne by sa mohli chytit najvacsie uholne spolocnosti, podobne ako shippping tento rok)
HIMX Uvedenie google glass na trh
TWTR ...vzostup socialnych sieti. I napriek dnesnej fundamentalnej nadhodnotenosti ma TWTR velku buducnost

PLYN: UP (4-5)
EUR.USD: DOWN(1,3 a nizsie)
Sorry za off topic ale co sa tyka uhlia co si myslis o YZC ?
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1114
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 41 times
Been thanked: 27 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa Tilbur »

Nesiel by som do toho. Mas dve rizika (cina+uhlie)
V minulosti som mal cinsku uholnu spolocnost mala ticker PUDA, skrachovala. Tato je o dost vacsia.
Ak Ti cinske spolocnosti nevadia, skus ETFku KOL, aspon to bude diverzifikovane.
Prílohy
morningstar.jpg
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3877
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 130 times
Been thanked: 357 times
Kontaktovať používateľa:

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa osamely chodec »

osamely chodec napísal:Ahojte , takze pridam aj ja ale len kratkodobu predpoved, na viac si netrufam.
US NG do konca marca aspon na jednu seansu bude nad 5,0 usd.
Tak uz je to tu ...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15910
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1431 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Blahoželám !!!
Po piatich rokoch štúdia na VŠ plynárskej - odbor americký zemný plyn si dosiahol titul PLDr. (NGDr.)

Vynikajúci tip! :)
Prílohy
NG feb.png
NG feb.png (9.01 KiB) 12279 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4078
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 72 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Dufam ze v tradicii budete pokracovat.

Kontrarianov odhad na rok 2014 bol velmi presny.

Mika by mohol do svojich formuliek nahadzat mesacne data a prezradit mi ktore meny maju v 2015 nabeh na oslabenie a ktore na zosilnenie. Vsadil by som na to mozno aj 50 EUR :D

Jugglerovi SP500 na konci roka vyliezol kusok nad 2000, tiez dobry tip.
Rokosak a Juggler trafili aj ze zlato pojde doboku, no zvysok dost vedla .

Oil/USD = 60, EURUSD = 1,20 a plyn = 3 nepredpokladal asi nikto.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15910
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1431 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaroslav80 napísal: Dufam ze v tradicii budete pokracovat.
Ja si dám pauzu. Nepadlo by mi dobre, keby z toho mladý vyvodil záver, že sa hrám na vešticu Teodoru :wink:
jaroslav80 napísal: Kontrarianov odhad na rok 2014 bol velmi presny.


Naozaj? Môžeš ho tu dať? Ja som nijaký nenašiel. Asi čítam povrchne :oops:

P.S. Kto bude zakladať tému na 2015, tak prosím aby nahodil čísla pri ktorých skončil 2014. Vďaka.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4078
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 72 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tu je kontrarianov odhad zo 7. januara 2014 na zvysok roka 2014; je v tomto vlakne vyssie.
kontrarian napísal: Zaver: momentalne to vidim na . ..ale nie prepad akcii, teda tam skor bude chop.Nevidim, ze by Eur prepadlo nejak masivne, skor pasmo 1.2750/1.300, Cad a AUD moze oslabit viac a zda sa , ze najviac by mohlo Jpy (ale iba s pomocou BOJ). A potom uz dlhodoby risk on. UFF, viac uz taketo dlhe prispevky pisat nebudem, dufam,ze bude postupna diskusiu medzi vsetkymi.
Ak by si sledoval forex, tak JPY naozaj padol poriadne, AUD a CAD isli do strany. USD v 2014 dost zosilnel, takze stavka USD vs. JPY/AUD/CAD by vysla pozitivne. Podobne ako tvoj tip na celorocny SP500 long z 1830 na 2000+.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15910
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1431 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaroslav80 napísal:Tu je kontrarianov odhad zo 7. januara 2014 na zvysok roka 2014; je v tomto vlakne vyssie.
Kdeže Jaroslav. Prečítal si to povrchne a vyhodnotil nesprávne.



To nie je jeho odhad zo 7 januára 2014. To je jeho odhad z 27.10.2012.
kontrarian napísal:

Re: Overene , ale aj neoverene informacie z trhu
od kontrarian » Sob 10 27, 2012 7:57 pm

Zaver: momentalne to vidim na . ..ale nie prepad akcii, teda tam skor bude chop.Nevidim, ze by Eur prepadlo nejak masivne, skor pasmo 1.2750/1.300, Cad a AUD moze oslabit viac a zda sa , ze najviac by mohlo Jpy (ale iba s pomocou BOJ). A potom uz dlhodoby risk on. UFF, viac uz taketo dlhe prispevky pisat nebudem, dufam,ze bude postupna diskusiu medzi vsetkymi.
Máš tam dátum: Sob 10 27, 2012 7:57 pm a kopíroval to z vlákna ,,Overene , ale aj neoverene informacie z trhu,,. Môžeš si to v tom vlákne skontrolovať: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 687#p63687" onclick="window.open(this.href);return false;


Je to proste tak, že 7 jan.2014 , ked už bol kurz Yenu nad 100 sa prišiel Kontrarián pochváliť, že v októbri 2012 to predikoval:

..dnes som tu po dlhom case a dokonca som si sentimentalne precital par archivov...bolo tozabavne,byt v tejto komunite))...ked som tu zacinal, tak som skusal naivne rozprudit diskusiu o komplexnom smerovani trhov. bolo tam vsetko na koniec roka 2012 a cely rok 2013 (pokles pred volbami a potom dlhodoby risk on ( teda rast eur/usd, akcii, pokles zlata, ale aj oslabenie JPY pomocov boj atd)...

A potom nám zaprial pekný 2014, ale na žiadne odhady 2014 si netrúfol:

... prajem uspesny 2014, ale uz radsej bez diskusii o vyvoji v tomto roku)))

Takže predikcia Kontrariána z diskusie v 2012, že ZDÁ SA, ŽE NAJVIAC MOŽE OSLABIŤ JPY ( ale iba s pomocou BOJ ) síce vyšla, ale netipol si ani kedy to bude, ani na kolko to bude.

To je dosť veľký rozdiel voči všetkým čo mali odvahu tipnúť si nejaké čísla k záveru roka 2014. :wink:

P.S. Keď už chceš niekoho za JPY/USD pochváliť, tak to bol TRIM Broker (Saxo Bank) a NITRO, ktorí tipovali kurz 2014 nad 110 :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1114
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 41 times
Been thanked: 27 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa Tilbur »

Tento rok nebudem tipovat.

Minuly rok som tu dal zopar akcii. Pozeram, ako by to dopadlo. Ak by niekto do nich investoval, stratil by za rok -26,6%.

Myslim, ze to nema vyznam, ci sa niekde trafime alebo nie. Magicku gulu z nas nikto nema. Dolezite je ako dokazeme uhrat pripadny odklon od nasich ocakavani.

V predstihu Vam prajem usesny a profitabilny rok 2015.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4078
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 72 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mas pravdu Juggler, ohladom Kontrarianovho tipu to bolo tak ako si popisal. Zle som to pochopil.
Na rok 2014 by to sedelo, keby to napisal v januari 2014. Podobne ako Mika v januari ze AUDNZD dosiahne behom roka 1,13.

Pozeram ze Tilbur tipoval EURUSD pod 1,3 tak predsa niekto.
tilbur napísal: Myslim, ze to nema vyznam, ci sa niekde trafime alebo nie. Magicku gulu z nas nikto nema.
S tymto prilis nesuhlasim, lebo na vyvoj traderskeho uctu to vplyv jednoznacne ma. Obchodovanie je predsa o tom ze clovek vsadi na to comu veri a dufa ze z toho zarobi. Ladis trebars na buy & hold DAX a SP500, Mika long AUDNZD, ty obcas nejaku akciu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: Obchodovanie je predsa o tom ze clovek vsadi na to comu veri a dufa ze z toho zarobi.
Len to dufanie sa nesmie zmenit "v slepu vieru", ze ja mam predsa pravdu a vzdy mat poziciu osetrenu nejakou formou SL, pripadne inou formou riadenia rizika.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15910
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1431 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Netreba robiť z toho vedu. Je to len strieľanie od pásu. Pri investingu je možno fajn prečítať si názory iných, ale pri tradingu platí, že ,,timing is everything,,. Ja som napríklad na tento rok tipoval rast, aj som 90% trejdov hral na rast, ale najviac strát som utrpel z nesprávneho načasovania obchodov na pokles :wink:

Aj keď nejde o nič, ja si myslím, že všetko nejaký význam má. Prinajmenšom preto, že máme odvahu zatipovať si, povedať svoj názor. Nebojíme sa toho, že naše ego utrpí, ked to nevyjde. Netrpíme predstavou, že sme neomylní. Keď si tipnú chlapci z Goldman Sachs, BAC, Saxo Bank atd...prečo by sme si netipli aj my? Sranda je v tom, že aspoň po roku vidíš ako si zmýšlal a tipoval pred rokom. :)

P.S. Pointou vlákna je zhromaždiť názory čo najväčšieho počtu ľudí od fachu. Napísať čisla kde skončili trhy v jednom roku, aby bol prehlad kde sa dostali o rok. Od toho si tentoraz dávam pauzu a prenechávam iniciatívu na iných.

Všetkým prajem úspešný rok 2015.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa jogo »

Aj tym , ze uz netipujem, vyjadrujem svoj nazor, ktory mam v podpise. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa Peter Em »

Môj tip:

U.S. Akcie:
Ťažko predpovedať do akej miery sa prejaví avizované zvyšovanie úrokových sadzieb (ak k nemu skutočne dôjde), prípadne iné udalosti, no ja (momentálne) vidím ďalší pád v 2016tom. Na konci roka 2015 vidím S&P 500 niekde na 2200 bodoch.

Ropa:
70-80 USD

Forex:
Forex ma príšerne nudí a v podstate ním pohŕdam, ale môj tip je: EUR/USD 1.10-1.15

Zlato:
netrúfam si tipnúť
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2860
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 115 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa Rokosák »

Som neobycajne hrdy na svojich nula bodov. Potvrdil som svoj nazor, ze predpovedat buducnost je zbytocne. Aspon v mojom pripade.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa Airmike »

Ja vobec netucim ako to bude vypadat na konci roku , ale pre mna na nasledujucich par mesiacov

EURAUD -1,45 (mozno 1.43)

GBPAUD - 1.85 (mozno 1.82)

AUDNZD - 1.1

ale moze to byt aj vsetko uplne inak :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4078
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 72 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pekne zobchodovatelne touch opciami. CIze veris v posilnenie AUD voci EUR, GBP aj NZD.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa MartinPillar »

EURAUD -1,45 (mozno 1.43)
Myslím,že na 1,45 budeme do 2 týždňov.
Dlhdobejšie by som sa nebál 1,25 na EUR/AUD.
Navyše carry je veľmi pekné.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4078
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 72 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

MartinPillar napísal: Myslím,že na 1,45 budeme do 2 týždňov.
Dlhdobejšie by som sa nebál 1,25 na EUR/AUD.
Navyše carry je veľmi pekné.
EURAUD a GBPAUD zatial pekne padaju, AUDNZD si to s rastom zatial rozmyslel :(
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa Airmike »

Mika napísal:Ja vobec netucim ako to bude vypadat na konci roku , ale pre mna na nasledujucich par mesiacov

EURAUD -1,45 (mozno 1.43)

GBPAUD - 1.85 (mozno 1.82)

AUDNZD - 1.1

ale moze to byt aj vsetko uplne inak :)
EURAUD - 1.4570 zatial celkom dobry tip +320
GBPAUD - 1.8600 podobne +450
AUDNZD - 1.0380 tu sa dost tazko striela . To bude na dlho -40
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa MartinPillar »

EURAUD - 1.4570 zatial celkom dobry tip +320
GBPAUD - 1.8600 podobne +450
AUDNZD - 1.0380 tu sa dost tazko striela . To bude na dlho -40
Jojo pekný fičák na EUR a GBP.
Teraz by to naopak mohol chvíľu potiahnuť AUD.
Ono bude sranda, ak ECB 22/1 príde s malým QE (asi takí blbci, že by neprišli s ničím asi nebudú).
Ale dovtedy asi stále sell rallies EUR krosy.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4078
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 72 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika napísal:Ja vobec netucim ako to bude vypadat na konci roku , ale pre mna na nasledujucich par mesiacov

EURAUD -1,45 (mozno 1.43)

GBPAUD - 1.85 (mozno 1.82)

AUDNZD - 1.1

ale moze to byt aj vsetko uplne inak :)
Mal som touch opcie GBPAUD 1,853 a EURAUD 1,456 a uz sa aplikovali. Mika chcel som tipy na rok alebo 2-3 mesiace a nie na tyzden. Opcie som mal 42 denne a 77 denne. Zbytocne vela casu som tomu daval.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa Airmike »

jaroslav80 napísal:
Mal som touch opcie GBPAUD 1,853 a EURAUD 1,456 a uz sa aplikovali. Mika chcel som tipy na rok alebo 2-3 mesiace a nie na tyzden. Opcie som mal 42 denne a 77 denne. Zbytocne vela casu som tomu daval.
sorry ale niekedy by si si mohol zahryznut do jazyka (klavesnice). ja som tie tipy daval do fora ako moje odhady, pomerne konzervativne a bezpecne odhady. nie ako tipy na mieru pre teba.

to co robis s tvojimi peniazmi je tvoja vec. uz som videl, ze sa na fore ludia stazuju , ze prerobili peniaze na zaklade tipov inych, ale to ze zarobili malo a mohli 10x viac. to som este nevidel. ty si fenomen. jak rytmus :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: NAŠE ODHADY NA 2014

Príspevok od používateľa Istiach »

Ja pevne verim ze jaroslav to myslel ako humor :)

Inak celkom som sa pobavil :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"