Vysledky hladania jednoduchych patternov

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa kolega »

Zdravim vas,

cely nazov by mohol byt "Vysledky hladania jednoduchych patternov na dennych datach akciovych indexov" (ale nezmesti sa)

Chcel by som tu iba zdielat par mojich "objavov" s tym ze to mozno bude nie len pre mna zaujimave a pripadne dospejem k nejakym dalsim myslienkam ktore ma zase posunu. Pripadne ak som nasiel iba teplu vodu, tiez to chcem vediet.
(nejake odpovede na moje otazky som dostal uz tu http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 741#p83741" onclick="window.open(this.href);return false;)

Moje hladanie patternov je v podstate dalsi evolucny algoritmus, ktory prehladava priestor moznych podmienok (je ich 36), tie sa vyhodnocuju ako strategia pricom tie lepsie preziju a idu do dalsej generacie atd.
Je tu ale par odlisnosti:
*zaklad fitness funkcie je hodnota "t-statistics", (tuto hodnotu som nepoznal kym ma na nu neupozornil radvan) hodnota iba hovori o nenahodnost vyberu obchodov...
*existuje penalizacia na komplexnost, skratka viacej podmienok by muselo priniest podstatne lepsie vysledky
*v ramci vyberu jedincov do novej populacie su dalsi jedinci postupne penalizovany vzhladom na podobnost k uz vybratym jedincom.
(aby bola populacia urcite diverzifikovana)
*prva generacia je nenahodna, su v nej strategie tak aby bol kazdy typ podmienky zastupeny.

Mozno najjednoduchsia podmienka je napriklad "close je v hornej casti rozpatia high-low" takato podmienka ma potom parameter trebars 50%
V skutocnosti to ale nebude 50%, ked tu podmienku vytvorim chcem aby odfiltrovala napriklad 50% dat no data nie su nahodne a trhy sli nahor, parameter bude teda trebars 62,77% (rozumej close je v hornych 37.33% casti high-low)

Potom su tu analogicky podmienky ako "close je v spodnej casti..." a "open je ...."

Dalsie podmienky su uz o nieco komplexnejsie, napriklad sa nepozeraju len na dany bar ale aj bar predtym alebo 10 barov (10 je staticke, toto cislo sa neoptimalizuje).

Kazda podmienka ma prave jeden parameter v podobnom style.
Kazda podmienka sa pozera iba na high/low/open/close a ich priemery.

No dobre prejdime na data.
Vyuzil som denne data pre 6 indexov a to od roku 1990.
Mam teda asi 37000 barov.
Bohuzial medzi indexami je korelacia ale s tym asi nic neurobim.

Konkretnejsie
https://www.quandl.com/YAHOO/INDEX_GSPC-S-P-500-Index" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.quandl.com/YAHOO/INDEX_FTSE ... 0-Index-UK" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.quandl.com/YAHOO/INDEX_SSMI ... witzerland" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.quandl.com/YAHOO/INDEX_FCHI ... dex-France" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.quandl.com/YAHOO/INDEX_RUT- ... 2000-Index" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.quandl.com/YAHOO/INDEX_DJI- ... al-Average" onclick="window.open(this.href);return false;

Netrapil som sa nejak extra s vyberom tychto indexov, ale snad je to ok.

Optimalizovanie som ukoncil po 10 generaciach, pricom sa hladala iba strategia pre nakup/long.

Vysledna populacia je tvorena prevazne zo stragiami s iba jednou podmienkou, je to kvoli tej penalizacii avsak naslo sa aj par strategii s 2 podmienkami, ktore maju teda lepsie vysledky ale potom je otazka do akej miery sa mozem spolahnut ci dany vysledok nie je iba nahoda (nie ze by som sa na to mohol spolahnut pri strategii s 1 podmienkou)

Najlepsie t-statistics s jednou podmienkou je 3.105
Pre 2 podmienky 5.39

Strategia s 1 podmienkou.
filtrovanim by preslo az 22% barov (8197), je teda asi 1/5 casu "na trhu"
Priemerny vynos na jeden bar je 0.072% (absolutny priemer zo vsetkych dat je asi 0.02)
DD 27%
t-stat 3.105
Samotna podmienka: High posledneho baru (pred barom ktory sme obchodovali) je nizsie ako priemer 10 close cien a to o rozpatie -10.83%. Toto znie asi trochu nejasne, vysvetlim:
Okrem posledneho baru sa pozerame este na 10 barov este prednim. Vypocitame priemer ich close cien. Zistime maximum high a minimum low tych 10 barov. Od priemeru close pripocitame "-0.1083 * (maximum_high - minimum_low)" a high posledneho baru musi byt nizsie ako toto cislo. Mozno je to stale nejasne.
pokial som neurobil chybu tak posledne obchody na sp500 su nasledovne
18/12/2014
17/12/2014
16/12/2014
15/12/2014
12/12/2014
11/12/2014
10/12/2014
17/10/2014
16/10/2014
15/10/2014
14/10/2014
13/10/2014
8/10/2014
...

Graf vyvoja
Obrázok

To iste, logaritmicka skala
Obrázok

Strategia s 2 podmienkami
Uz tu nebudem rozpisovat tie podmienky iba ak ma o to niekto poziada,
Filtrovanim preslo iba 5.81% dat (2155 barov)
Priemerny vynos na jeden bar je 0,176%
DD 23%
t-stat 5.39

Obrázok

Logaritmicka skala
Obrázok

To je zatial vsetko,

mozem preskumat ine data ak by niekto chcel nieco konkretne...

Kolega.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa jogo »

Skus spustit ten algoritmus na index Nikei 225, ktory mal maximum v roku 1990 a odvtedy hlboko poklesol.
Algoritmus si robil len na stranu long a SP500 mal od roku 1990 len asi 4 alebo 5 stratovych rokov, cize si siel 20 rokov do trendu a 5 rokov proti trendu a v tom pripade zarobi asi kazda "only long" strategia.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa kolega »

jogo napísal:Skus spustit ten algoritmus na index Nikei 225, ktory mal maximum v roku 1990 a odvtedy hlboko poklesol.
Algoritmus si robil len na stranu long a SP500 mal od roku 1990 len asi 4 alebo 5 stratovych rokov, cize si siel 20 rokov do trendu a 5 rokov proti trendu a v tom pripade zarobi asi kazda "only long" strategia.
najdem cas a skusim a potom skusim asi aj short na vsetkych datach alebo uvidim.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zaujimave. Mna by zaujimalo ako by to vyslo pre denne shorty na tychto indexoch ktore si robil, ktore ako Jogo povedal vacsinu rokov rastli.

Ak som spravne pochopil ten system, tak jedna sa o mnozstvo jednodennych obchodov. Otvorenych trebars vzdy 8.00 GTM a zatvorenych 16.00 GTM. Ano?
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa radvan »

pekne ... ale skus sa kuknut na chart ... ak by si to zacal tradovat v 98mom, tak to po 5tich rokoch zabalis ... tazke na psychiku ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Keďže používaš fixný počet barov a taktiež v podmienke používaš fixnú konštantu - príde mi to ako čistý curve fitting.
Takéto testovanie nemá význam, ak optimalizované parametre (počet barov a konštanta) nie je testovaná cez walk forward na out of sample dátach.
Teda zoptimalizuj na určitom počte dní a odtestuj na dátach mimo tohoto časového horizontu. Potom posuň začiatok o určitý počet dní a testuj znovu. Pokiaľ výsledok na out of sample dátach bude aspoň polovične dobrý ako na zoptimalizovaných tak má význam to študovať bližšie na iných indexoch, pároch atď.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa kolega »

jaroslav: tie data som nejak extra neskumal, mozes pozriet tie linky, ked sa na tie data teraz pozeram tak vidim ze niektore trhy maju close a dalsi open rovnaky (teda ako keby nepretrzite otvorene trhy).

radvan: jo zatial je to celkom nepouzitelne ale mozno sa mi z tych strategii podari nieco vyskladat, tiez je strategia iba jedna cast uspechu. Mozno najdem aj lepsie vysledky. Tiez som neskumal vyuzit SL/TP alebo optimalizovat objem podla volatility a korelacie medzi trhmi, je toho dost avsak musi tam byt nejaka zakladna strategie ktora funguje ak tak. Uvidim aj na datach mimo trenovania ci strategie s 2 podmienkami vydrzia alebo nie (ak teda strategie s 1)

MartinPillar: ano ta forward analyza je dobry napad. Musim zistit ako sa dari top strategiam aj na neznamych datach. Ale potom budem aj tak optimalizovat znovu na plnych datach.

Aktualne nemam tolko casu, ta praca to je strasna vec hlavne ked sa odovzdava projekt.. ja sa k tomu vratim cez vikend s novymi vysledkami. Urcite skusim aj short aj Nikei 225.

Kolega.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa jogo »

kolega napísal: Aktualne nemam tolko casu, ta praca to je strasna vec hlavne ked sa odovzdava projekt..
Mas ty ale problemy... :) Bud rad, ze mas dobre platenu pracu.

Minuly rok som zarobil 3x viac v praci ako na burze. A to som mal najziskovejsi burzovny rok od mojho vstupu na burzu v 2005 roku.
Zaroven vsak musim dodat, ze aj pracovne som mal tiez najlepsie zaplateny rok, odkedy pracujem. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa kolega »

Jogo: :) vsak som rad ale tie noci v robote az tak nemusim ... a 1/3 platu z burzy nie je zle, trebars len musis navysit kapital a mas to zaujimave, teda neviem ako si na tom inak

...
Zopakoval som experiment na datach Nikkei 225
https://www.quandl.com/YAHOO/INDEX_N225 ... ndex-Japan" onclick="window.open(this.href);return false;

data som rozdelil na 1990 az 2006 vratane a data 2007 a pozdejsie.

celkovo bolo dat nieco vyse 6000 barov teda vyse 4000 na optimalizovanie a zvysok na otestovanie...
Bolo to dost rychle oproti 37000 barom z prveho experimentu.

zobral som 4 najlepsie rozne strategie, ktore mali aspon niekolko 100 obchodov, zapisal si ich zisk na jeden bar v ramci trenovania.

(tu by som mal dodat ze boli najdene aj strategie ktore mali malo obchodov, tento problem som este neriesil, zatial ich iba ignorujem, potom sa podmienky v strategiach opakovali...)

Boli to strategie s iba jednou podmienkou.
postupne som strategiu testoval na datach mimo trenovania.

Zo 4 strategii sa vysledky 3 zhorsili, avsak 3 zo 4 boli stale kladne. Konkretne boli nove hodnoty vzhladom na stare [177%, 79%, 20% a -43%], priemer 58% (udrzania zisku). Strategia ktora mala -43% mala profit vlatne ako bol priemer trhu teda asi -0.02% zisk na den (nikkei klesal)

Musim to cele zopakovat na viacerych trhoch sucastne (aj s nikkei) ten experiment bude trvat podstatne dlhsie ale pockam si. Potom postnem snad aj detailnejsie vysledky. Tieto aktualne vysledky zatial vela neznamenaju, nepaci sa mi malo dat, a teda aj malo pouzitelnych strategii.

Kolega
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa kolega »

Zdravim vas,

vysledky so 7 indexami sa mi vobec nepacia, tie krivky vyzeraju hocijako len nie tak ako by som si predstavoval (tie z prveho experimentu vyzeraju porovnatelne celkom dobre), neviem ci robi nikkei problem ale casto stratila strategia ziskovost okolo roku 2000 a potom to slo dole (vsetko teda este v ramci trenovania), uvazujem ze skratka taky jednoduchy pattern mozno ani nie je na tych vsetkych trhoch a po cely cas.. zacnem to asi skusat pre kazdy trh zvlast, zatial je to fail.

bola jedna strategia ktora mala peknu krivku, tak som ju vyskusal aj na datach mimo trenovania, zisk sa udrzal, vyzera zaujimavo, mozno sa k nej este vratim.

Kolega.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ak to spravne chapem, hladas cenovy pattern ktory by fungoval na akomkolvek trhu v akomkolvek obdobi. Nieco ako "holy grail" ktoreho keby sa akykolvek obchodnik na akomkolvek trhu drzal 100 a viac obchodov, tak s 99% pravdepodobnostou by zarobil...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa jogo »

kolega napísal:Jogo: :) vsak som rad ale tie noci v robote az tak nemusim ... a 1/3 platu z burzy nie je zle, trebars len musis navysit kapital a mas to zaujimave, teda neviem ako si na tom inak
4 vyplaty z burzy sice nie su zle ale 4 vyplaty ako strata je maximum, co som ochotny v tradingu toho casu stratit.A moj trading vychadza zhruba tak, ze kolko riskujem tolko eventualne zarobim.
Preto uz ma nezaujimaju rocne zhodnotenia vyjadrene v percentach mojich uspor, ale len kolko som schopny zarobit v pomere ku svojmu rocnemu prijmu.
Tie styri vyplaty napriklad predstavuju:
-stvornasobok mojich vianocnych odmien
-n-nasobok mojich urokov na terminakoch
-s prehladom mi nahradia diety, na ktore som bol roky ako tyzdnovkar zvyknuty
-zdvojnasobia mi v buducnosti dochodok
-s prehladom mi pokryju zdravotne a socialne odvody, ak nemam pracu

S tymto prijmom som maximalne spokojny a ak uz nic insie na burze nedosiahnem, len si udrzim v buducich rokoch takyto prijem, tie roky stravene na burze neboli stratene :)
Tak dufam, ze to nebola iba nahoda... :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa kolega »

jaroslav80 napísal:Ak to spravne chapem, hladas cenovy pattern ktory by fungoval na akomkolvek trhu v akomkolvek obdobi. Nieco ako "holy grail" ktoreho keby sa akykolvek obchodnik na akomkolvek trhu drzal 100 a viac obchodov, tak s 99% pravdepodobnostou by zarobil...
nie iba na indexoch-dennych datach a tie cisla 100 a 99 su relativne.

Pokracujem iba na sp500 v dalsom prispevku
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa kolega »

Vysledky pre sp500 long

Znovu som rozdelil data na 1990-2007 vratane a data po tomto roku pre overenie ziskovost.

Uplne priemerny vynos pre oba obdobia pre jeden den bol nieco vyse 0.03% trh teda rastol.

Vsetky najdene strategie mali iba jednu podmienku. Vybral som top 6 tak aby sa podmienky neopakovali.

Zo 6 strategii boli na datach mimo trenovania ziskove 5. Celkove priemerne udrzanie ziskovosti bolo 73% ak by som odratal priemerny zisk trhu 70%

1. strategia
T-statistics 3,9903
Zisk na jeden bar 0,22%
Pocet barov 657
Mimo trenovania
Zisk na jeden bar 0,20%
Pocet barov 268

Obrázok

2. strategia
T-statistics 3,5108
Zisk na jeden bar 0,34%
Pocet barov 233
Mimo trenovania
Zisk na jeden bar -0,008%
Pocet barov 113

Obrázok

3. strategia
T-statistics 2,9764
Zisk na jeden bar 0,12%
Pocet barov 1670
Mimo trenovania
Zisk na jeden bar 0,07%
Pocet barov 617

Obrázok

4. strategia
T-statistics 2,8707
Zisk na jeden bar 0,15%
Pocet barov 933
Mimo trenovania
Zisk na jeden bar 0,14%
Pocet barov 359

Obrázok

5. strategia
T-statistics 2,8323
Zisk na jeden bar 0,10%
Pocet barov 1923
Mimo trenovania
Zisk na jeden bar 0,08%
Pocet barov 713

Obrázok

6. strategia
T-statistics 2,7373
Zisk na jeden bar 0,20%
Pocet barov 424
Mimo trenovania
Zisk na jeden bar 0,24%
Pocet barov 185

Obrázok

To je zatial vsetko, vysledky hodnotim mierne pozitivne hoci by som to teda takto priamo nechcel vyuzit.
Pojdem postupne cez vsetky trhy potom aj pre short, uvidim co z toho. short bude mat urcite horsie vysledky hoci mozu byt statisticky rovnako relevantne.

Kolega.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa jogo »

kolega napísal: Zopakoval som experiment na datach Nikkei 225
https://www.quandl.com/YAHOO/INDEX_N225 ... ndex-Japan" onclick="window.open(this.href);return false;


Zo 4 strategii sa vysledky 3 zhorsili, avsak 3 zo 4 boli stale kladne. Konkretne boli nove hodnoty vzhladom na stare [177%, 79%, 20% a -43%], priemer 58% (udrzania zisku). Strategia ktora mala -43% mala profit vlatne ako bol priemer trhu teda asi -0.02% zisk na den (nikkei klesal)
Tieto styri strategie boli vsetky "long only"?
Ake mali maximalne drawdowny?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa kolega »

jogo napísal: Tieto styri strategie boli vsetky "long only"?
Ake mali maximalne drawdowny?
dd na celych datach bol ( idem zhora )
37%
19%
26%
36%

Este pripominam ze vsetko je bez poplatkov atd.

Ano boli to long strategie, pre short budem musiet nieco doprogramovat.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa jogo »

Zaujimave, "only long" strategie boli ziskove aj v deflacnom prostredi NIKKEI 225, kde dlhodobi investori boli radi, ak skoncili aspon na nule pri postupnom dokupovani od roku 1990.
Avsak ta ziskovost bola velmi nizka, mozno na urovni terminakov ak zapocitame aj poplatky.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa kolega »

Vysledky pre ftse long

experiment som opakoval uplne rovnako ako predchadzajuci pre sp500.

Nasli sa strategie s iba jednou podmienkou. Zaujimavost je ze najvyssia t-statistics je iba 2.5 co je celkom malo ak to mala byt najlepsia strategia (po 10 generaciach). Strategie pritom casto boli na trhu az 50% casu. (da sa to interpretovat ze vacsie filtrovanie neprinieslo o tolko lepsie vysledky aby to bolo singnifikantne).

Vybral som prve 4 strategie, prve 4 teda podmienky sa neopakuju a t-statistics maju nad 2. (uz piata strategia mala t-statistics na hranici a tiez mala iba 113 odfiltrovanych barov co je dost malo, dalej sa podmienky tiez opakovali).

Aj ked som nemal z tych vysledkov velke ocakavania ziskovost sa udrziala nad 80% v porovnani na datach mimo trenovania.
Vsetky 4 strategie boli ziskove aj po trenovani.

Trh samotny bol v oboch castiach dat ziskovy (... +0,013% v priemere na den v ramci trenovania a +0,009% na datach po trenovani).

1. strategia
T-statistics 2,5661
Zisk na jeden bar 0,071%
Pocet barov 1988
Mimo trenovania
Zisk na jeden bar 0,044%
Pocet barov 850

Mozno si vsimnut ze v testovani (po roku 2008 vratane) to uz nie je ono, hoci to skoncilo v pluse.
Obrázok

2. strategia
T-statistics 2,3644
Zisk na jeden bar 0,078%
Pocet barov 1578
Mimo trenovania
Zisk na jeden bar 0.054%
Pocet barov 580

Obrázok

3. strategia
T-statistics 2,3484
Zisk na jeden bar 0,065%
Pocet barov 2109
Mimo trenovania
Zisk na jeden bar 0,082%
Pocet barov 850

Obrázok

4. strategia
T-statistics 2,2674
Zisk na jeden bar 0,079%
Pocet barov 1243
Mimo trenovania
Zisk na jeden bar 0,06%
Pocet barov 428

Obrázok

Nevyzera to nic extra, hoci sa technicky udrzal zisk su tam celkom DD (nevyzera to az tak strasne na logaritimickej skale). Cez vikend skusim uz urobit short, uvidim ci najdem aj nieco na sp500 pre short to by bolo zaujimave.

Kolega
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Kolega, co keby si data rozdelil na tri casove useky, pre kazdy by si vyratal optimalny pattern na investovanie a potom by si signalu indikovanemu patternom z najmladsich priradil vahu obchodu 3 nasobne vyssiu nez signalu indikovanemu patternom z najstarsich dat.
Proste mozno by bolo dobre skusit nejako implementovat myslienku ze niektore veci na trhu snad platia dlhodobo, no casy sa menia.

Idealne by mozno malo mat system ktory by do uvahy bral data z kazdeho noveho dna a podla nich sa cely preoptimalizoval.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa kolega »

jaroslav80 napísal:Kolega, co keby si data rozdelil na tri casove useky....
Hm... ak to vyskusam tak az pozdejsie...

aktualne na tom priamo nerobim, robim programik sem https://www.quantopian.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

musel som si najskor urobit program ktory vytiahne ich data aby som mal na com robit research a potom som pre SPY nasiel par long a short paternov, ktore moj robot obchoduje.
(oni tie data normalne ze neposkytuju, hovoria ze nemozu)

Je to trochu zvlastne v tom robit, napriklad nemozem zaslat trh ako argument funkcie, co je nepriemne. Neviem ako funguje presne nakup predaj ale ak som napriklad dal nakup 5000 tak sa vykonali napriklad 4 prikazy +4000 +1000 +1000 -1000. Tiez mam pocit ze tam dvaaju naschval velky sklz v plneni prikazu, hoci by nemuseli.

Musel som tiez svoj nastroj prerobit aby ratal profit z open-open (a nie teda open-close)

Tiez tie paterny nefunguju ak nedam testovanie na minutovych datach, (ak je to na dennych tak prinajlepsom sa splnenie posunie o den, co je teda zle...)

Kolega
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa kolega »

Zdravim,
nemam posledne dni vobec cas, bol som aj vcera v robote do polnoci.. cele zle.. aj tu sutaz davam na lad a k mojmu vyskumu sa ale planujem vratit asi znovu cez vikend...

Kolega.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa kolega »

No ok tieto dni uz riesim inu pracu teda asi odidem z mojej aktualnej a idem do inej... uvidim ako to dopadne ale na tento vyskum nemam cas skratka. Ked budem mat aj viacej penazi (a casu) urcite budem aj viacej motivovany na tom pokracovat :)
Neo85
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 11 04, 2014 12:41 am

Re: Vysledky hladania jednoduchych patternov

Príspevok od používateľa Neo85 »

Nazdar,

Myslite si ze existuju nejake patterny na trhu a ak ano tak preco by mali vobec existovat?
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"