Trader so skusenostami

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Andrej Vostinar
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 19 06, 2015 1:12 pm

Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Andrej Vostinar »

Dobry den prajem. Rad by som sa touto cestou opytal, ci na tomto fore su pritomni aj skuseni obchodnici z prostredia Forex. V skratke mi ide o to, aby som do rozbehnuteho projektu implementoval skusenych traderov kvoli diverzifikacii potfolia. V nasom projekte sa jedna o copy trading a vyuzivame v nom high watermark business model. V projekte je aktivna distribucia, ktora zabezpecuje investorov. Otazka: co za to? Odpoved: 25% z vytvoreneho zisku. Trader musi preukazat minimalne troj mesacnu historiu ( detail statement ). Zisk nemusi byt vobec extremny, staci aj 3%+/mesiac. Najvacsi doraz je vsak kladeny na dlhodobu stabilitu. V pripade zaujmu ma prosim kontaktujte na vostinar.andrej (zavinac) zoznam.sk
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa davoo »

high waternark: dobre
len trojmesačný trackrecord: zle

Ale tak profitabilní fx trejderi sa ťažko hľadajú(najmä po fórach) a nie každý z nich sa chce škálovať týmto spôsobom, takže chápem tie veľmi loose podmienky na tradera čo si dal.

3%+ mesačne = 50%+ p.a a to je sakra dobrá performance, neviem či by som to dával zrovna ako nutné minimum. :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa JUGGLER »

S trojmesačným trackrecordom sa popálite. To nestačí. Pýtajte aspoň ročný. Vo forexe podla mňa na Slovensku nenájdete nikoho. Teda nikoho volného. Tí čo sú dobrí, tí už majú svoje projekty... Tí čo si trúfnu budú rizikoví... Konzultujte s chlapíkom čo tu má nick Mika.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Airmike »

Andrej Vostinar napísal:Dobry den prajem. Rad by som sa touto cestou opytal, ci na tomto fore su pritomni aj skuseni obchodnici z prostredia Forex. V skratke mi ide o to, aby som do rozbehnuteho projektu implementoval skusenych traderov kvoli diverzifikacii potfolia. V nasom projekte sa jedna o copy trading a vyuzivame v nom high watermark business model. V projekte je aktivna distribucia, ktora zabezpecuje investorov. Otazka: co za to? Odpoved: 25% z vytvoreneho zisku. Trader musi preukazat minimalne troj mesacnu historiu ( detail statement ). Zisk nemusi byt vobec extremny, staci aj 3%+/mesiac. Najvacsi doraz je vsak kladeny na dlhodobu stabilitu. V pripade zaujmu ma prosim kontaktujte na vostinar.andrej (zavinac) zoznam.sk
takze najprv odpovede na otazky.

v tomto fore a zrejme ani na inom verejnom fore sk/cz zaoberajucom sa obchodovanim nie je ziadna velka (dokonca ani mala :) ) skupina skusenych obchodnikov z Fx prostredia. Fx je prilis mlady trh na to aby existovala komunita skusenych obchodnikov. liberalizacia prisla az okolo roku 99-00 skutocne trhove podmienky pre retail 2007-8

v skratke - podobnych projektov ako tu popisujete na slovensku aj v cechach vzniklo niekolko a prave z dovodu nedostatku talentu, skusenosti a hlavne pod vplyvom neskuseneho manazmentu zanikli. copy trading alebo social trading existuje len na medzinarodnej urovni pretoze vyber kandidatov na lokalnej urovni nema vobec zmysel. takze velke siete a velky brokeri vyberaju s tisicov traderov z celeho sveta. a neda sa povedat, ze by boli vysledky nejak ohromujuce. prave naopak. su zle. pretoze "experti v zahranici nevedia nastavit pravidla a nevedia dotiahnut skutocnu kvalitu na siete. to je zakladny problem

ako uz vissie spominal Davoo a Juggler . tvoja predstava a hlavne requirements na traderov nemate postavene tak aby o vasej ponuke zacal premyslat nejaky skuseny trader. ja predpokladam ze skuseny trader vie pouzit google. takze si dokaze vygooglit remote programy kde po splneni kriterii dostane funding radovo v desiatkach az stovkach tisic dolarov. ohodnoteni bude tiez na baze high watermark z rozdielom ze jeho performance bonus bude 50-80%. sice pochybujem ze priamou distribuciou dokazete nareisovat miliony dolarov pre skupinu traderov, ale ak by sa vam to hned podarilo. tak nebudete schopni konkurovat zahranicnym firmam.

na trojmesacny trackrecord nachytate len vacsie alebo mensie mnozstvo wannabe traderov, ktori vam biznis polozia vo velmi kratkej dobe. takze v principe, kazda snaha o budovanie biznisu je dobra, ale treba mat aspon zakladne vedomosti ako taky biznis funguje.

a len poznamka. s textu hore je jasne vidiet ze nemas predstavu co je to extrem. takze len pre informaciu 3% mesacne je sakramensky high performance extrem. ale chyba ti tam risk profile kriterium aky ma ten profit vstah k risku. ak je najvacsi doraz kladeny na dlhodobu stabilitu , tak tam treba zakonponovat drawdown a frekvenciu obchodov, popripade ine indikatori . samozrejme predlzit obdobie.

nechcem sa moc opakovat, o tejto teme pisem roky. robil som navrhy pre uz existujuce siete, a tiez na nejakych programoch participujem. takze mozet poskytnut par linkov ktore Vas mozu posunut blizsie k realite.

o existujucich problemoch v social tradingu a mojej najoblubenejsej platforme
https://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-art ... ad&id=2201" onclick="window.open(this.href);return false;

ake trackrecordy by Vas mohli zaujimat, ale v reale ich asi nenajdete
https://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-art ... ad&id=2045" onclick="window.open(this.href);return false;

preco su podobne ponuky pre skusenejsich traderov nezaujimave
http://airstarter.blogspot.cz/2014/08/i ... onuky.html" onclick="window.open(this.href);return false;

no a len pre pobavenie, aby som nebol uplny hater , tak dokazy o tom ze ak je Vasa snaha nieco budovat seriozna , tak sme v podstate na rovnakej lodi :)
http://airstarter.blogspot.cz/2013/11/s ... works.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://airstarter.blogspot.cz/2013/11/s ... ystem.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Andrej Vostinar
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 19 06, 2015 1:12 pm

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Andrej Vostinar »

V prvom rade nechcem aby ste tento prispevok brali osobne, mozno Vam bude pripadat arogantny, no je mysleny v dobrom :D

Strucne o nas a projekte.
S kolegom sa venujeme Forexu viac ako 6 rokov (full time). Presli sme si roznymi bioritmami trhu ( napr.: kriza,EUR/CHF), mame skusenosti s viac ako 15++ brokermi. Socialne obchodovanie sme registrovali ale nas business model bol v tom case iny. Boli sme skoro nechtiac/nasilu vtiahnuti do projektu Txxxx, kde islo o MLM model redistribucie afiliate comisie. V tomto projekte je vsak jeden problem. Trader dostava proviziu aj ked nevytvori zisk. Urcite si dokazete predstavit ako projekt dopadol. Navise projekt fungoval na socialnej platforme, ktora pocita zisk z pouziteho marginu. Cize aj klienti boli zavadzani. Proste cele zle !! Preto nas napadlo, ze prehpdnotime svoj aktualny model a vyuzijeme copy v nas prospech. Mali sme aktivne skusenosti so 5+ brokermi co ponukaju copy a vybrali sme si brokera ktory s nami spolupracuje a neboji sa inovacii ktore navrhneme. Od napadu po prvy ostry test nam to trvalo dva tyzdne :D ( samozrejme s pomocou nasho brokera).

Reakcie na komenty.
0. " Zisk nemusi byt vobec extremny, staci aj 3%+/mesiac. " tato veta neznamena nutne minimum.. ak si to rozmenime na drobne : 2-3 nastupy denne s RRR 1:1,5 a uspesnost nad 50% urobi viac ako 3%/mesiac. Myslim, ze skuseny trader dokaze z 3mesacnej historie vycitat ci ma dany clovek potencial alebo nie. Plne zaradenie tradera do projektu je dlhodobejsia a krokova zalezitost. Dovera sa musi budovat postupne.

1. Historiu forexu pozname velmi dobre. Clovek, ktory ma zaujem a chut sa ucit dokaze zvladnut obchodovanie za 2-3 roky.

2. Uvedomujeme si, ze clovek, ktory nema skusenost s trhom alebo ju ma len velmi okrajovu, nedokaze z historie ktoru vidi, vycitat ci je dany trader spolahlivy alebo nie. V drvivej vacsine rozhoduju obrovske percentualne zisky. Co ale vieme ako to vacsinou dopadne :D. Preto si myslime, ze ak bude tradera vyberat niekto, kto dokaze rozpoznat jeho potencial, sposob obchodovania a popripade mu s niecim pomoct tak to moze mat uspech, Ak do toho este pridruzime diverzifikaciu potfolia tak sa nam sanca na uspech len navysuje.

3. Nase poziadavky na tradera budeme diskutovat s traderom. Vysie boli uvedene velmi strucne. Trader, ktory je konzistentne ziskovy, moze spolupracovat aj s 20timi subjektami. Rozvadzat ako, necham na vasej schopnosti pouzit google :D. Logicky, ked niekto dostane 80% zo zisku kolko ostane pre spolocnost a investora ( ide o to, ci trader dostava proviziu zo vsetkeho obchodovaneho kapitalu) ? V nasom projekte mame vsetko transparentne a trader priamo vidi aka provizia prisla, cize vie aky objem obchodoval. Konkurenciu na forexe by som sklonoval iba z Bokerskeho hladiska a nie investicneho. Ale to je samozrejme na polemiku. Kazdopadne objem investicii je v idealnom pripade neobmedzeny :D.

4.Radsej preskocime :D

5. Co sa tyka podmienok, je to tu spomenute.

6. Na zaciatku som pisal, ze potrebujeme traderov do uz ROZBEHNUTEHO projektu. Cize som bol asi mylne pochopeny, ze rozbiehame projekt. Po lopate : ono to uz funguje :D

7. Pokusim sa vam pridat statement z jedneho z nasich master uctov, ktory je z pochopitelnych dovodov redigovany. Tento ucet bol pouzity ako "test" copy systemu, exekucie atd... Mozete tam vidiet obchodnu strategiu jedneho z nasich traderov ( hedger na kadaku ) a financne tranzakcie provizii.
HTM subor mi nesiel uploadnut na forum preto som pouzil ulozto. http://uloz.to/xWZbQYVd/detailedstatement-htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Airmike »

uprimne, prispevok mi pride ako uplne prirodzena reakcia s ohladom na menej skusenosti a na to ze prezentujete svoj biznis.

kamen urazu je myslim v tom, ze ste uplne na zaciatku spomenuli slovo Skuseny trader. a tu sa vase kriteria a nase diametralne rozchadzaju. ja som mal moznost spoznat skusenych traderov. mam odtrejdovane podstatne viac ako vy a Juggler viac ako my vsetci dokopy :). takze je uplne prirodzene ze mame inu predstavu co je to skuseny trader.

chceli sme len poradit pretoze je uplne zjavne, ze Vas problem s affiliate marketingom nie je jediny s ktorym sa pri vasom projekte stretnete. ak si nase slova vezmete k srdcu. tak mozete usetrit par rokov skumania veci , ktorym zatial nerozumiete.

ako som povedal , snaha sa ceni, vela stastia v projekte. pokojne sem mozete dat linky na was web, platformu, kto za vami stoji. ak budete chciet profesionalny feedback, dostanete ho. a mozete si byt isty ze bude kruto objektivny . nikto z nas totiz podobny projekt nerobi, takze konkurenciou nie sme.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Rado »

Mika napísal: mam odtrejdovane podstatne viac ako vy a Juggler viac ako my vsetci dokopy :).
Má táto rovnica riešenie? :lol:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Tu je sumár výpisu z toho master účtu...neuveritelný makáč...broker ho musí milovať.
Stačia vám provízne zmluvy s brokerom a zbohatnete... Ja si myslím, že ten zisk je príliš malý na ten risk (DD) a celkový počet obchodov (505). V tomto výpise je 500 obchodov, takže sa dá urobiť obraz aj za 3 mesiace...ale v tom obraze je otázka ako sa dalej budú vyvíjať DD... Neviem posúdiť tento štýl obchodovania, ale ten DD -55% je alarmujúci. Mikove výpisy sa mi teda páčili ovela viac...

Doba tradingu: 2,5 mesiaca
počet obchodov: 505
Hrubý sumár ziskov: 7769 USD
Hrubý sumár strát: 6905 USD
čistý zisk: 864 USD
najväčší zisk: 616
najväčšia strata: -1020
priemerný zisk na obchod: 22,70 USD
priemerná strata na obchod: -42 USD

absolútny drawdown : 381
maximálny DD: 3930 (55%)
relatívny DD: 55%
Prílohy
Forex trader.JPG
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Po 22 06, 2015 3:23 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Airmike »

no nie je to ziadna slava, hned na prvy pohlad. presne pre toto som pisal ze mame uplne ine kriteria (aspon ja teda urcite) o tom, ze co je to skuseny trader. ale ak to chalanom staci na ich projekt , tak takychto trackrecordov najdu na nete stovky. pre racionalneho investora to ale nie je nic zaujimave. a urcite to nie je znamka skuseneho tradera.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Juggler viac ako my vsetci dokopy
Ani mne sa toto tvrdenie nezdá byť pravdivé ... Iba žeby Juggler bol zároveň aj názov matching engine na NYSE :lol:
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa MartinPillar »

v tomto fore a zrejme ani na inom verejnom fore sk/cz zaoberajucom sa obchodovanim nie je ziadna velka (dokonca ani mala :) ) skupina skusenych obchodnikov z Fx prostredia
skupina nie je veľká, ... vlastne nie je ani malá, ... teda ona je to vlastne iba jednoprvková množina :mrgreen:
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa futurer »

Andrej Vostinar napísal: S kolegom sa venujeme Forexu viac ako 6 rokov

Já bych se nebál pochlubit zkušenostma. Tady už píšete (2011) že 5 let. :)
http://www.podnikam.webnoviny.sk/porada ... 38629.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://pavolvarhanik.sk/forum/podnikani ... ncnom-trhu" onclick="window.open(this.href);return false;
Trošku mi to nějak přivonívá peklem (a tímto) :
https://www.instaforex.com/sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Andrej Vostinar napísal:
Boli sme skoro nechtiac/nasilu vtiahnuti do projektu Txxxx, kde islo o MLM model redistribucie afiliate comisie.
Asi nějaký vtip na závěr, ne? :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Andrej Vostinar napísal: S kolegom sa venujeme Forexu viac ako 6 rokov (full time). Presli sme si roznymi bioritmami trhu ( napr.: kriza,EUR/CHF), mame skusenosti s viac ako 15++ brokermi. Socialne obchodovanie sme registrovali ale nas business model bol v tom case iny. Boli sme skoro nechtiac/nasilu vtiahnuti do projektu Txxxx, kde islo o MLM model redistribucie afiliate comisie. V tomto projekte je vsak jeden problem. Trader dostava proviziu aj ked nevytvori zisk. Urcite si dokazete predstavit ako projekt dopadol. Navise projekt fungoval na socialnej platforme, ktora pocita zisk z pouziteho marginu. Cize aj klienti boli zavadzani. Proste cele zle !! Preto nas napadlo, ze prehpdnotime svoj aktualny model a vyuzijeme copy v nas prospech. Mali sme aktivne skusenosti so 5+ brokermi co ponukaju copy a vybrali sme si brokera ktory s nami spolupracuje a neboji sa inovacii ktore navrhneme. Od napadu po prvy ostry test nam to trvalo dva tyzdne :D ( samozrejme s pomocou nasho brokera).
Vidíš Andrej. Ako kolega Futurer vysondoval, pred 5 rokmi ste naháňali 500 dolárových investorov, aby kopírovali váš systém s 9 mesačným trackrecordom:

http://www.podnikam.webnoviny.sk/porada ... 38629.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://pavolvarhanik.sk/forum/podnikani ... ncnom-trhu" onclick="window.open(this.href);return false;

Poviem vám len toľko, že ak by ste mali doteraz ,,stabilne 3-8% mesačne,, ako ste vtedy písali a k tomu track record, tak vám dohodím funding v miliónoch. Úplne vážne.

Zároveň sa pýtam, kam to dotiahol váš systém, ked dnes hľadáte traderov, ktorých trading by ste kopírovali na účty investorov. Samozrejme, ked vidím váš ideál s 500 trejdami za 2,5 mesiaca a ziskom 800 USD, tak mi je jasné, že vaše zameranie nie je na zisk klienta, ale na provízie od brokera...vybrali sme si brokera ktory s nami spolupracuje a neboji sa inovacii ktore navrhneme.

Nechcem kritizovať, ale to je model ktorý v sebe skrýva odrbávanie klientov na poplatkoch, čo sa ináč nazýva churning. A ak trejder popritom urobí zisk, zarobí aj on a následne aj klient. Preto vám stačí 3 mesačný track record a preto vám nevadí šialených 500 trejdov na dosiahnutie zisku 800 USD...

ALL: v tej prvej linke je paradoxne aj inzerát od iného PAMM trejdera, na ktorom pekne vidieť ako dopadne väčšina systémov s malým track recordom. Ten chlapík v 2012 inzeroval:

Ponukam investovanie cez Pamm ucet 60% pre investora. Velmi pekne vysledky presvedcite sa sami:

...a bol tam graf z vysokým zhodnotením za nejakých 6-7 mesiacov (obrázok č1). Lenže ten odkaz sa updatuje doteraz , takže tam dnes vidieť -99% a updatované je to na obrázku. č.2: Po troch rokoch. :wink:
Prílohy
FX inzerát.JPG
FX inzerát.JPG (12.31 KiB) 11062 zobrazenia
Po 3 rokoch.jpg
Po 3 rokoch.jpg (24.29 KiB) 11062 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Airmike »

MartinPillar napísal:
skupina nie je veľká, ... vlastne nie je ani malá, ... teda ona je to vlastne iba jednoprvková množina :mrgreen:
Martin ja verim tomu, ze ty by si urcite aspon jedneho skuseneho tradera nasiel. Ale ja som to pisal z mojho pohladu takze na tomto fore. Anilen ta jednoprvkova mnozina :( :)
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Martin ja verim tomu, ze ty by si urcite aspon jedneho skuseneho tradera nasiel. Ale ja som to pisal z mojho pohladu takze na tomto fore. Anilen ta jednoprvkova mnozina :( :)
:D :D :D

Len on to dokáže!

alebo Chuck Norris je v miestnosti :P

Mier. :wink:
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Airmike »

Chuck Norris vstupil do miestnosti v momente, ked si reagoval na moj prispevok. Ja som tu nikdy ziadny zaujimavy track record nevidel ani od teba ani od nikoho ineho. takze to ze niekto napise ze ma 300 rokov skusenosti mi jednoducho nestaci.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Ja som tiež nevidel žiaden tvoj track record. Ale iba preto, že ho ani nechcem vidieť, ale napriek tomu verím, že by bol v pohode.
Prílohy
aaa.JPG
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa MartinPillar »

... a pokračovanie
Prílohy
bbb.JPG
Andrej Vostinar
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 19 06, 2015 1:12 pm

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Andrej Vostinar »

JUGGLER : To, ze sme pre test copy systemu vybrali tradera, ktory obchoduje hedge strategiu nieje nahoda. POtrebovali sme zistit celkovo ako prebieha kopirovanie obchodov aj pri realnych nepredvidanych pohyboch trhu. A to ze urobil 500 obchodov je len dobre pretoze na 10tich zistis velmi malo o danom systeme. A si vsimnes v tom statemente je kolnka komisia. JE tam cislo 250 a z toho my mame 20% afil. To znamena, ze na zisku 860 EURO sme dostali afil 50 EURO. Tvoj sumar statementu je zaujimavy, no nemozes menit EURO s USD 1:1. Podla tvojich analyz mal trader na ucte 55% DD, no vsak ber v uvahu, ze strategia tradera je zalozena na urcitej sekvenci hedge obchodov kde urobil jednu chybu a to taku, ze pri uzatvarani 24roch obchodov uzatvaral najprv plusove obchody a potom minusove. Pre tvoju informaciu, toto meta quotes berie ako relativny a maximalny DD. Realny DD na ucte bol okolo 14-15%. Tento trader svoju strategiu obchoduje niekolko rokov a aj ked je momentalne v DD 25% tak sa nicoho nebojim :D. Osobne som videl ako sa dostal z horsich situacii na vlastnom ucte. Daval som vam tu statement aby ste si vsimli sposob vyplacania provizie a nie strategiu. Kedze ta ale zaujima iba hate a nic konstruktivne od teba nezaznelo tak co som mohol cakat ze ? :D

Futurer: v 2011 to bolo 5 rokov.. no v mojom zaciatocnom prispevku na tomto fore mate napisane, ze sa venujeme forexu viac ako 6 rokov FULLTIME.. tak ze toto je len dokaz toho, ze vravim pravdu, Dakujem ze si si to vsimol :D
Instaforex je kapitola sama o sebe. To ze to bol jeden z brokerov s ktorym sme spolupracovali, neznamena, ze s nim aj spolupracujeme. Na zaciatku som pisal, ze mame skusenosti z viac ako 15 brokermi takze znova dakujem potvrdenie pravdivosti mojho tvrdenia. Len pre info. Ked Insta trval bankovy prevod viac ako 2 mesiace nasli sme si inych brokerov, kde sme spravovali ucty investorov cez multi terminal. Vzdy sme sa snazili ist za lepsimi podmienkami.

JUGGLER2 : Urcite chapes, ze kazdy AOS system funguje na urcite obdobie. Ak sa obdobie na trhu meni ( co sa meni) tak system prestava byt efektivny. Urcite ti nejdem hladat historiu z minulosti, pretoze je toho vela :D. Kazdopadne je to len dokaz toho, ze mame skusenosti s AOS. Insta nam davala 15 USD za 1lot afil, aktualny broker nam dava 0,8USD. Pred 5timi rokmi sme hladali investorov aj online (par prispevkov), no presli sme na iny model distribucie aj obchodovania. Urcite si uvedomujes, ze clovek jeho biznis aj prostredie sa vyvijaju. V roku 2011 hladam investorov a v roku 2015 hladam traderov. Skus si to dat dokopy.

Zaverom: Drviva vacsina z vas reaguje len negativne. Hlada chyby v systeme, cloveku a prispevku, Toto je vsak ludska prirodzenost, ked im je predstavene nieco "nove" tak ze to chapem aj ked nerozumiem :D. Nejdemi ale do hlavy jedno. Pride na forum clovek, ktory vam ponuka moznost zarobit peniaze bez nutnosti kapitalovej investicie. Ponuka vam to v oblasti ktorej sa venujete. Tak bud ste vo svojej oblasti podpriemerni, alebo z nejakeho dvovodu nechcete alebo ste blbci :D. Vazne mi to nejde do hlavy peco uprednostnujete hate pred konstruktivnym dialogom.

V prilohe graf s realnym DD. v grafe nevidno ziadne vklady ani vybery je tam zaznamenany percentualny rozdiel v equity (teda maximalny 15% DD).
Prílohy
graf.png
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Ja som tu nikdy ziadny zaujimavy track record nevidel ani od teba ani od nikoho ineho.
To, že si ešte niečo nevidel neznamená, že to neexistuje. Neviem prečo by sa to malo vylučovať. Ibaže by si bol ty ten najvyšší, ktorý vidí a vie všetko. :wink:

Ale ináč ťa rád čítam na fóre, lebo to má hlavu a pätu. A sem tam sa aj niečo dozviem.

Nie ako Nobody, ktorý tu vystupuje tiež ako "autorita", ale jeho príspevky mi prídu úplne zbytočné.
Navyše akcie ma absolútne nezaujímajú (okrem indexov).
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Nobody »

Ale copak Martine,
ty se ještě zlobíš za to poškádlení? :)
Nobody napísal:co je vzdy nebezpecny feeling davat do toho vlastne view namiesto followovania trhu

Dovolil jsem si kopirovat :( ...hadejte......tento clovek je anglan, neslovak, maďar, mestic, absolvent kurzu, dlouhodobe uspesny trader.....ještě je spousta variací.... :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Airmike »

Andrej Vostinar

to ze vacsina reaguje negativne nie je vlastnost ludska, ale nedovera v rychlokvasenych biznismanov. vies si predstavit kolko ich tu za tie roky bolo?. Vacsina co na tvoje prispevky reaguje ma skusenosti s tradingom. sam som ti povedal, ze aktivitu chvalim a drzim Vam palce.
problem vidim len v tom, ze ty sa na to pozeras z hladiska ze prinasas nieco nove, a ponukas nam sancu zarobit.
za mna poviem, ze ma fascinuje social trading ako model, ale tvoja ponuka je ponuka pre tradersky plankton. po niekolko rocnom researchi ti garantujem ze neprinasas nic nove. pretoze diskusiu o social tradingu som medzi chalanov priniesol par rokov dozadu (btw tema ako taka sa tu uz riesila aj pred tym) a bol som zvedavy, co na to povedia. robil som prieskum medzi sietami, medzi brokermi a aj tradermi. mimochodom, keby si tu vtedy bol, tak by si vedel, ze biznis s intesou ta len poskodi. kazdy mame len jedno meno. a ak si nevedel vtedy, ze od intesy ruky prec, tak to hovori o tom, ze si bol neskuseny. ale na druhu stranu aspon si sa snazil.

sme podpriemerni, alebo nechceme alebo sme blbci.

opat si myslim, ze je to trosku tunelove videnie. vies kolko je aktualne etablovanych velkych firiem, co robia to iste ako ty ? asi 60 a stale pribudaju. su to velke firmy ktore investuju miliony dolarov. a co je hlavne, uz maju vsetko postavene. ty ponukas sluzbu, ktora ma vyznam, ale ak by som napriklad ja chcel robit to co ponukas, tak potrebujem v prvom rade stabilnu infrastrukturu a kredibilitu, ktoru nehnevaj sa nemas taku ako nejaka top firma v biznise.

priklad: chces riesit kapital direct marketingom , tak sa ta opytam. povedzme , ze som trader co dokaze vygenerovat stabilny profit s extremne nizkym drawdownom. na to aby bola pre mna ponuka zaujimava potrebujem na performance fee dostat aspon 50k $ . to znamena ze potrebujem spravit performance 250k $ . aky kapital teda potrebujem ak by som chcel generovat rocnu performance 250k$ . suma vsetkych uctov cca 1M $. si schopny ten kapital urobit direct marketingom. oslovovanim ludi ?? ako ludi presvedcis ked nemas skusenych traderov ? keby si hned zohtal 3-5 elitnych strelcov , co im ponuknes?? MTckove platformy a prislub, ze si seriozny ?

skus si ten tvoj biznis trosku naskalovat. myslim si, ze tvoja hypoteza ze sme podpriemerni, alebo blbci v tomto pripade nemusi celkom obstat. skus predpokladat ze z nejakeho dovodu nechceme.

napriklad:

co ak nemas kredit? , co ak si prilis maly ? co ak mi tvoja infrastruktura nevyhovuje ? co ak mam iny projekt ? co ak mam klientov a nechce sa mi stiepit pozornost ? co ak mi tvoje feecka pripadaju nizke ? co ak poznam milion inych sieti kde dostanem dramaticky lepsie benefty ako ponukas? co ak sa bojim aby moje meno nespajali s niekym kto robi biznis na kolene a neprofesionalne.

a az potom prichadza to tvoje : co ak som blbec, ktory vobec netusi co to social trading je a len hejtuje :)

btw ja nehejtujem , ja ti drzim palce, ak tvoj projekt vyrastie , tak sa nan rad pozriem. zatial som nevidel ani link na web.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Airmike »

MartinPillar

ja absolutne nepochybujem o tom, ze je mozne urobit dobry trackrecord. nakoniec ako som povedal ja som tych trackrecordov videl dost. dokonca jeden celkom dobry mam. to co som tvrdil je, ze tu na fore ziadna skupina, velka , mala a ani jednotlivci nic ultra dobre nepublikovali. a ani na ziadnom inom (cz/sk) fore.

som docela vysoky (202) , vsetko som nevidel, ale viem citat. takze pokym sem nehodi niekto na sklo +100k $ performance s DDckom 5k , stale budem tvrdit, ze som nic zaujimave nevidel
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Rado »

Andrej Vostinar napísal: Ponuka vam to v oblasti ktorej sa venujete. Tak bud ste vo svojej oblasti podpriemerni, alebo z nejakeho dvovodu nechcete alebo ste blbci :D. Vazne mi to nejde do hlavy peco uprednostnujete hate pred konstruktivnym dialogom.
Asi najmenej traderov na fóre je z prostredia Forex alebo sa mýlim? Inak 25% zo zisku je málo, teda ja by som do toho nešiel. :D Každý však má iné kritériá.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa osamely chodec »

3% mesacne a STABILNE /36% p.a./ , naco by taky clovek trejdil pre niekoho ineho? Ved slovaci maju v drvivej vacsine uroky na terminakoch pod 1% p.a. pri takom vykone by sa mi potencionali investori len tak hrnuli:)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Rado »

osamely chodec napísal:3% mesacne a STABILNE /36% p.a./ , naco by taky clovek trejdil pre niekoho ineho?
Lebo tvoje ROI je "len" 36% a potrebuješ také skoro tri roky, aby si mal ROI 100%. Ak budeš tradiť aj dostatočne veľký cudzí kapitál, tak s výkonnosťou 36% p.a. a dobre nastaveným podielom na zisku môže tvoje ROI dosiahnuť 100% aj nekoľkokrát za rok. Asi preto.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa osamely chodec »

no sak pisem, ze investori by sa len tak hrnuli a ked dostanu napr.5% p.a. z tych 36% su vysmiati.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Andrej Vostinar
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 19 06, 2015 1:12 pm

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Andrej Vostinar »

No uz vidim ze sme sa trochu pohli aj ku konstruktivnej debate :D

Mika: Neprinasam nieco nove.Preto bolo slovo nove v uvodzovkach. Intesa, nech uz je to cokolvek tak to nepoznam a pokial viem, nikde som toto slovo nespomynal. Netusim kolko je etablovanych firiem co robia to iste ako ja ale viem, ze kolac je este dost velky, A hlavne na "vychodnom" trhu. Kedze vyzadujes k svojej praci kredibilitu a meno tak urcite uz pre niaku firmu pracujes alebo ju mas aspon vyhliadnutu. Mozes mi dat na nu link aby som videl o co maju zaujem traderi ?
odpoved na priklad: myslim si, ze je viac sposobov nielen direct marketing. Tvoj zarobok tvoria hlavne tvoje schopnosti, no samozrejme je tam aj vyska objemu. Kazdopadne chcem aby si pochopil, ze ak mas take vysledky ako prezentujes (aj ked som nevidel ziadny statement) tak 1 mega do roka nieje problem v investiciach. Prepocitat si tvoj zisk uz necham na teba kedze som nevidel tvoje vysledky. O objeme, ktory by si obchodoval na zaciatku sa nebudeme verejne bavit. A o investoroch sa mozeme bavit az ked nieco dokazes. Ako ludi presvedcim ked nemam skusenych traderov ? no kazdopadne ludi neopijam rozkom tak ze uz musia vidiet vysledky. Nikde som nepisal ze nemam traderov. Dvovod preco zhanam dalsich je kvoli diverzifikacii.

odpoved na priklad 2: co ak nemas kredit... myslis ci sa nedostanes k svojmu zarobku ? co ak som prilis maly... mas vyhodu, ze nepracujes v projekte, kde na tvoje slova a rady kazdy sere. Co ak mam klientov a nechce sa mi stiepit pozornost ?.. nieje jedno ci obchodujes svojich a aj nasich klientov ? ved cim vycsi kapital obchodujes, tam mas vacsi zarobok :D. co ak mi tvoje feecka pripadaju nizke ?... mozes napisat konkretnu predstavu na vysku tvojej odmeny ? co ak sa bojim aby moje meno nespajali s niekym kto robi biznis na kolene a neprofesionalne ?... anonymita z oboch stran je zarucena a ak sa nestanes spolocnikom v projekte tak si ta s nim nik nebude spajat.

Mika este otazka, Je nasa konverzacia iba v teoretickej rovine alebo uvazujes o spolupraci ?

Rado: ake ohodnotenie by si si predstavoval ? mas vo svojom navrhu priestor aj pre distribuciu ?

Osamely chodec: spravovat cudzi kapital sa oplati preto aby trader navysil svoje zisky s jeho skusenostami. Inac aky mas vykon ? mozno sa s tym da nieco robit :D.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Airmike »

osamely chodec

ziadny solidni investori by sa nehrnuli , resp. hrnuli by sa len taki, s ktorymi sa bavit nechces. prave preto existuju siete, aby si nemusel riesit administrativu z desiatkami ludi zvlast.

existuju 2 typy investorov,

1. drobni s ktorymi sa neoplati bavit individualne.
2. velke ryby, ktore ti nedaju feecko ake chces, (pretoye aj ich kapital pochadza s fondu kde robia za feecko)

jedina moznost je ze si aktivne najdes sofistikovanych investorov, ale ti sa rozhodne nikam hrnut nebudu. to je len mytus
Naposledy upravil/-a Airmike v Ut 23 06, 2015 5:10 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa osamely chodec »

MIka
pre mna zatial najtazsie je urobit aspon 1% mesacne pri nizkoM DD. Lahsia cast ulohy by bolo nast vacsich investorov, ktorym by stacilo 5% p.a. aj ked otazka je co je velke pre Teba a co pre mna :)

Andrej
kratucku cast zivota som pracoval na inych, velku cast na seba a tak to aj ostane.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Airmike »

osamely chodec napísal:MIka
pre mna zatial najtazsie je urobit aspon 1% mesacne pri nizkoM DD. Lahsia cast ulohy by bolo nast vacsich investorov, ktorym by stacilo 5% p.a. aj ked otazka je co je velke pre Teba a co pre mna :)
velky investor je pre mna vsetko nad 100k$. rozpraval som sa z niekolkymi hedgefund manazermi a nejakymi individualnymi investormi. vysledok je taky, ze obe skupiny chcu daleko viac ako 5% p.a. pokial ide o trading. %DD chcu ale taky, ako keby investovali do terminakov :)

problem u HF je, ze ti kludne daju kapital radovo v stovkach tisic, ale nemozu ti zaplatit feecko vacsie ako 5-10% . pretoze sami maju strukturu 2/20, a chcu si odtrhnut svoju cast. potom ostavaju uz len individualny investori, tym je jedno ake Feecko si vypytas, chcu mat profit, ktory prekonava benchmark. takychto individualnych investorov je na Slovensku strasne malo a v drvivej vacsine ani nevedia co to trading je, preto si myslim, ze nema vyznam hladat lokalne, ale globalne.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Andrej: neber to ako hate. Ber to ako vyslovenie môjho názoru. Každý z nás sa niekedy vyjadrí expresívne, aj ty si sa v závere rozohnil...a ja ťa chápem, lebo vnímaš veci trochu ináč ako ja.
Ja tú tvoju ponuku nevnímam negatívne z pozície trejdera, ale pozerám na ňu z pozície klienta. A z tej pozície som ťa aj skritizoval, lebo to, čo som napísal by som musel úprimne povedať každému, kto by ma požiadal o názor, či má zainvestovať do tvojho projektu. Proste mne sa váš projekt vidí cielený na váš affiliate zárobok a spoluprácu s brokermi a nie na to, aby ste zarobili kopu peňazí pre klientov a tým pádom aj pre seba. Ja by som klientovi otvorene povedal, toho trejdera vám neodporúčam, lebo urobí ročne cez 2000 trejdov s nepriaznivým rizikom riadenia a tretina ziskov ide na poplatky. Ak z toho má okamžite odísť 25% pre tradera, tak je klient na poslednom mieste keď sa zarába a na prvom mieste, ked sa prerába. Zrovna teraz som robil analýzu pre kámoša, ktorého istá renomovaná firma cielene derie v churningu o 10% z kapitálu ročne. A je to len preto, lebo nerozumie poplatkovej štruktúre.
Nechcem tvrdiť, že vy máte zlý projekt, len sa zamysli nad tým, čo sme ti povedali. A ked chceš vidieť track record výhodný pre klienta tak si pozri tie, čo tu prezentovali Martin Pillar, alebo Mika.

Martin a Mika: nehádajte sa kvôli somarinám. Konečne ste sa tu našli dvaja, čo rozumiete forexu a aj jediní dvaja, ktorí ma presvedčili, že ste dobrí vo forex tradingu. Tak p e a c e , please!
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Airmike »

Andrej Vostinar napísal:No uz vidim ze sme sa trochu pohli aj ku konstruktivnej debate :D

Mika: Neprinasam nieco nove.Preto bolo slovo nove v uvodzovkach. Intesa, nech uz je to cokolvek tak to nepoznam a pokial viem, nikde som toto slovo nespomynal. Netusim kolko je etablovanych firiem co robia to iste ako ja ale viem, ze kolac je este dost velky, A hlavne na "vychodnom" trhu.

na vychode je prave talent , ktory sa matchuje zo zapadnym kapitalom

Kedze vyzadujes k svojej praci kredibilitu a meno tak urcite uz pre niaku firmu pracujes alebo ju mas aspon vyhliadnutu. Mozes mi dat na nu link aby som videl o co maju zaujem traderi ?

traderi maju zaujem na tom aby vygenerovali co najvacsi zisk bez ohladu na to ako si stoja v performance statistikach. dnes neexistuje ziadna institucia, ktora by tento problem vyriesila a preto je cely social trading v srackach. Ja som si myslel ze dokazem vyselektovat buduceho leadra na trhu a preto som sa zaregistroval u dukascopy, bola to chyba. participujem v ich systeme 3 roky a za toto obdobie som tam vygeneroval najvacsi profit zo vsetkych ucastnikov, moja performance je slusna, ale su v nej vykyvy, ak by som drzal stabilne a konzistentne zisky nezarobil by som ani stvrtinu s toho co mam. aj napriek mojej snahe a tlakom na organizatorov sa nam (viacerim traderom) jednoducho nepodarilo presadit efektivny ranking a ohodnocovaci model. cize co sa tyka social tradingu je pre mna tato siet uz skoro mrtva. nedokaze prinutit traderov aby robili dlhodobo stabilnu performance hoci na to maju skilly.

odpoved na priklad: myslim si, ze je viac sposobov nielen direct marketing. Tvoj zarobok tvoria hlavne tvoje schopnosti, no samozrejme je tam aj vyska objemu. Kazdopadne chcem aby si pochopil, ze ak mas take vysledky ako prezentujes (aj ked som nevidel ziadny statement)

moj trackrecord si nevidel lebo si neklikol na link, ktory som ti daval na zaciatku tejto diskusie, je to len ukazka samozrejme. par mesiacov tradingu s malymi poziciami. presne to co si chcel.

skutocny trackrecord sem davat nebudem. pretoze traderi maju v zmluvach nieco ako secrecy klauzulu.

tak 1 mega do roka nieje problem v investiciach. Prepocitat si tvoj zisk uz necham na teba kedze som nevidel tvoje vysledky. O objeme, ktory by si obchodoval na zaciatku sa nebudeme verejne bavit. A o investoroch sa mozeme bavit az ked nieco dokazes. Ako ludi presvedcim ked nemam skusenych traderov ? no kazdopadne ludi neopijam rozkom tak ze uz musia vidiet vysledky. Nikde som nepisal ze nemam traderov. Dvovod preco zhanam dalsich je kvoli diverzifikacii.

odpoved na priklad
2:

co ak nemas kredit... myslis ci sa nedostanes k svojmu zarobku ?
ak mam nieco robit , chcem byt sucastou najlepsej platformy ktoru buduje najlepsi provider na svete .

co ak som prilis maly... mas vyhodu, ze nepracujes v projekte, kde na tvoje slova a rady kazdy sere.
toto je velmi dobry point. chvalim. ale zaroven viem, ze ak robite system tak nebudete chciet aby vam donho niekto kecal, a ja zase potrebujem vediet ze nemrham cas.

Co ak mam klientov a nechce sa mi stiepit pozornost ?.. nieje jedno ci obchodujes svojich a aj nasich klientov ? ved cim vycsi kapital obchodujes, tam mas vacsi zarobok :D.
nie, nie je to jedno, kazdy klient ma ine preferencie. napriklad risk, alebo trh.

co ak mi tvoje feecka pripadaju nizke ?... mozes napisat konkretnu predstavu na vysku tvojej odmeny ?
vyska mojej odmeny zavisi hlavne od kvalitnej infrastruktury a technologie, hlavne risk management tools. na to som specialne vysadeny. ak chces pocut cislo, tak si myslim ze pri spickovej technologii som ochotny robit za 30-35%. pri absentujucej nie som ochotny robit vobec.

co ak sa bojim, aby moje meno nespajali s niekym kto robi biznis na kolene a neprofesionalne ?... anonymita z oboch stran je zarucena a ak sa nestanes spolocnikom v projekte tak si ta s nim nik nebude spajat.
V mojom pripade je anonimita skoro vylucena :). a na projektoch kde nie som spolocnikom zo zasady nepracujem.
co sa tyka tradingu , tam je to ine , ale aj tak kazdy kto to chce zistit, vie kto som

Mika este otazka, Je nasa konverzacia iba v teoretickej rovine alebo uvazujes o spolupraci ?
Od doby kedy som social trading objavil, uvazujem o tom ze sa donho zapojim realne a na plne pecky, problem je v tom, ze je to tak mlady biznis, ze absolutne nie je vyrieseny technologicky. takze som sa rozhodol ze pockam kym to niekto urobi poriadne. V momente kedy mi bude vyhovovat nejaka social trading platforma, ktora bude mat naraisovane desiatky milionov dolarov od investorov, tak sa zapojim a budem sutazit o ich peniaze. do tej doby budem robit to co robim.


BTW: vykecavam sa tu pre to, lebo je to jedina debata ktora ma skutocne zaujima. nic ine ako social trading a aktivity okolo neho uz v podstate nesledujem. a preto venujem tolko casu aj tymto prispevkom.

Rado: ake ohodnotenie by si si predstavoval ? mas vo svojom navrhu priestor aj pre distribuciu ?
Osamely chodec: spravovat cudzi kapital sa oplati preto aby trader navysil svoje zisky s jeho skusenostami. Inac aky mas vykon ? mozno sa s tym da nieco robit :D.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Rado »

Mika napísal:[
vysledok je taky, ze obe skupiny chcu daleko viac ako 5% p.a. pokial ide o trading. %DD chcu ale taky, ako keby investovali do terminakov :)
Hej, toto je spoločná črta. :lol:
Mika napísal: potom ostavaju uz len individualny investori, tym je jedno ake Feecko si vypytas, chcu mat profit, ktory prekonava benchmark. takychto individualnych investorov je na Slovensku strasne malo a v drvivej vacsine ani nevedia co to trading je, preto si myslim, ze nema vyznam hladat lokalne, ale globalne.
S tým nesúhlasím. Nie je jedno aké feečko si vypýtaš a je ich na Slovensku viac ako dosť. (len si zober klientov, ktorí sú v privat bankingu) Trader sa musí vedieť predať, ak hľadá kapitál a musí vedieť, kde hľadať. Nestačí mať trackrecord. Oni skutočne nevedia, čo je trading. Samozrejme bavíme sa o investorovi, ktorý ti dá 100k €.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Otázka na Martina Pillara:

Pozerám, že sa prezentuješ na vlastných stránkach a svoj trading si prepojil na myfxbook:

http://www.forexlifestyle.sk/autoskola- ... e-obchody/" onclick="window.open(this.href);return false;

Live výsledky sú kontinuálne zobrazované na tvojej stránke hore v červenom pásiku, po odkliknutí nás prepojí do účtu: http://www.myfxbook.com/members/jinxbho ... xu/1208975" onclick="window.open(this.href);return false;


Na Myfxbook si za tri mesiace -1%, ale na statemente, čo si nám tu dal si od začiatku roka cca +100%, pričom DD na oboch je zhruba rovnaký (-9,3% ), nejaké trejdy sedia, equity krivky už nejak nie.

Nechce sa mi v tom šprtať, ale nejak mi ten statement a live trading nesedia. Môžeš to vysvetliť?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Su to 2 rozne knihy.

Ta zo stranky bola otvorena iba pre potreby stranky (2-3 mesiace), ale borim sa s technickymi problemami u FTT.
To je poskytovatel bridgu z MT4 do Dukascopy, ale tento jednoducho nefunguje, resp. je nespolahlivy - technicky brak.
Stalo sa mu napriklad, ze stop poslali do Dukascopy 4x a ten som potom musel rucne opravovat v Jforexe.
Lebo plati to co sa dostane do Jforex, ale ten snu nemam zapnuty, lebo vsetko robim cez MT4. A nemozem po kazdom trehde kontrolovat, ci to tam je alebo nie.

Nie som jediny, nasiel som viacero prikladov o nefunkcnosti riesenia, i jeden email som o tom dostal.

Jeden link snad
https://fundamentaltonetechnical.wordpr ... d-may-8th/" onclick="window.open(this.href);return false;

Prepojenie na myfxbook funguje tiez tak nejak random.

Takze ta kniha na stranke nejak zije, nechce sa mi otvarat novu u ineho brokera, ale nic moc do nej nedavam.
Na ten bridge sa nemozem spolahnut. Ani sa mi uz nechce nic pisat na stranku, ale este s tym nieco urobim.
Ten DD je nahoda, ale kludne si to prestuduj podrobne.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Airmike »

tren bridge na MT4 od dukascopy nikdy dobre nefungoval a co poznam ludi s IT u nich asi ani nebude. developuju novy jforex. oni nechcu podporovat mt4 a ostatne firmy na social trading ako MyFxbook a Fx factory zas nechcu podporovat Jforex.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Airmike »

Rado napísal:
S tým nesúhlasím. Nie je jedno aké feečko si vypýtaš a je ich na Slovensku viac ako dosť. (len si zober klientov, ktorí sú v privat bankingu) Trader sa musí vedieť predať, ak hľadá kapitál a musí vedieť, kde hľadať. Nestačí mať trackrecord. Oni skutočne nevedia, čo je trading. Samozrejme bavíme sa o investorovi, ktorý ti dá 100k €.
Asi mas pravdu , klientov private bankingu je dost. ale myslim, ze produkt ktory robis ty sa dobre distribuuje lebo viac pripomina investovanie. Ja som od zaciatku robil trading (hft) kde su vysoke naklady, ktorym na druhu stranu zodpovedaju aj vynosy. problem ale je, ze musis targetovat iny typ investorov.

btw. na Slovensku sme mali firmu asi 4 roky , pomerne uspesnu. outperformovali sme vsetky fondy x nasobne. raz o tom napisem blog. o tom, preco taky biznis na Slovensku mozu vzniknut, ale nemoze vyrast :)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa Rado »

Ja mám výhodu, že som v zamestnaní pracoval s takými ľudmi. Ak by som nemal takú skúsenosť, tak by som neveril, že ich je až toľko. :D

Často spoločnou črtou je, že sú to hráči. Nie hazardéri, ale hráči. Ak je príležitosť a vidia nejaké odds v ich prospech, tak sa dá dohodnúť.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trader so skusenostami

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Len tak z fleku ... zubar, notar, lekar specialista so sukromnou praxou,primar na oddeleniach kde sa operuje,exekutor ...kazdy s aspon 20 rocnou praxou. A to vynechavam real podnikatelov a managerov v statnej sprave:)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"