Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

heet258
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 14 03, 2024 10:48 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa heet258 »

Baba Jaga napísal: Pi 15 03, 2024 11:09 am
heet258 napísal: Št 14 03, 2024 10:53 pm Ahojte,

asi sa to tu uz preberalo ale vedel by ma niekto nasmerovat na navod, ako previest akcie a ETFka z LYNX do IB?
Mam otvorene oba ucty ale pouzivam len IB.

Problem je, ze ked na strane IB dam Transfer funds --> Incoming, tak pod Financial Institution neviem najst LYNX.

Dakujem za radu.
v AM chod to Transfer and Pay- Transfer position a následne vyber internal transfer (Lynx drží účty u IBKR)
Asi to nebude take jednoduche:
Screenshot 2024-03-15 133659.png
Screenshot 2024-03-15 133659.png (9.64 KiB) 2273 zobrazenia
mapper
Active Member
Príspevky: 102
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2016 4:11 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa mapper »

Lynx to asi nedovoli - v podmienkach maju nieco take ze 6 mesiacov po zatvoreni uctu by si nemal byt klientom IB.

Take "neprenosne" riesenie ale vies spravit velmi rychlo:
1. predat (cast portfolia) na Lynxe
2. da sa spravit prevod penazi z Lynx do ineho IB uctu vramci platformy (nemusis si to posielat na svoj ucet a potom na IB ucet) - trva to par sekund max minut
3. na IB ucte za to nakupit spat co si mal
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 46 times
Been thanked: 53 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa capitalcapital »

heet258 napísal: Pi 15 03, 2024 1:37 pm Asi to nebude take jednoduche:
Screenshot 2024-03-15 133659.png
Ako ti to pokračuje, podarilo sa niečo?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

Niekde som čítal, že IB pobočku v Maďarsku zatvára a účty budú migrovať pod írsku pobočku. Už to prebehlo? A aké poistenie investícii teraz platí na tých zmigrovaných účtoch? 20 000€ podľa írskeho práva?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 244
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 77 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

jogo napísal: St 03 04, 2024 8:31 am Niekde som čítal, že IB pobočku v Maďarsku zatvára a účty budú migrovať pod írsku pobočku. Už to prebehlo? A aké poistenie investícii teraz platí na tých zmigrovaných účtoch? 20 000€ podľa írskeho práva?
Zatiaľ ešte neprebehla migrácia pod IBIE. Áno, keď dôjde k migrácii do IBIE tak bude do 20litrov. Podľa mňa sa IBCE rušiť nebude.Tak ako pre japonských,singapurských,indických,hongkonských daňových rezidentov majú pobočky tak budú mať aj pre maďarských daňových rezidentov IBCE a pre nich úž majú aj TBSZ účet(tax-advantaged Long-term Investment Account).
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 53 times
Been thanked: 65 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa PredsaJa »

Ak si dobre spomínam, tak sa nejedná o zatvorenie, ale o zlúčenie. IBCE by sa malo zlúčiť do IBIE.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4324
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 424 times
Been thanked: 339 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ahojte, otázka: ako to funguje, keď napr nie je na ucte ziaden volný cash /vsetko napr v akciach/, ale IB potrebuje stiahnut nejaky mensi poplatok? Asi nemozu len tak uzavriet nejaku otvorenu poziciu a na nej si uplatnit svoj narok.?
Lebo to sa lahko moze stat, ze clovek omylom si preposle cely cash na svoj osobny bankovy ucet a zabudne tam nechat aj nieco na pripadne buduce poplatky.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trumpeta1978 napísal: St 03 04, 2024 4:23 pm ahojte, otázka: ako to funguje, keď napr nie je na ucte ziaden volný cash /vsetko napr v akciach/, ale IB potrebuje stiahnut nejaky mensi poplatok? Asi nemozu len tak uzavriet nejaku otvorenu poziciu a na nej si uplatnit svoj narok.?
Lebo to sa lahko moze stat, ze clovek omylom si preposle cely cash na svoj osobny bankovy ucet a zabudne tam nechat aj nieco na pripadne buduce poplatky.
CASH účet

If your account has insufficient cash, then debit of fees, interest, and/or taxes could result in a negative cash position. This may put the account at risk of liquidations, as described in the terms and conditions of the Customer Agreement.

Additionally, clients with a cash account can use the proceeds from the sale of a security to purchase a different security under the condition that the second security is held until settlement of the initial sale. If the client sells the second security prior to settlement of the initial trade, they will be in violation of the Free Riding Rule and their account will be locked for 90 days from utilizing this exception.

Account holders who wish to have access to unsettled funds prior to the settlement day may do so by electing an account type of 'Margin'. Under this account type unsettled funds may be used for trading purposes but may not be withdrawn until settlement. Account holders maintaining a 'Cash' account may request an upgrade to a 'Margin' type account by logging in to Client Portal and selecting the User menu (head and shoulders icon in the top right corner) followed by Settings. Under Account Settings find the Account Configuration section and click Account Type. Then click on the word Cash and select Margin. Next, answer all of the presented questions. A review of the request can take a few days.

You can find details of the procedure in the Client Portal Users' Guide.
https://www.interactivebrokers.com/lib/ ... t/28219793
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jancik
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 15 12, 2015 5:40 pm
Has thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jancik »

Chlapi, ktorý report z IB sťahujete každý mesiac pre účtovníču z IB?

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jancik napísal: Pi 05 04, 2024 8:49 am Chlapi, ktorý report z IB sťahujete každý mesiac pre účtovníču z IB?

Ďakujem
naco kazdy mesiac, nestaci rocny? Tiez je rozdiel ci si FO alebo s.r.o.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jancik
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 15 12, 2015 5:40 pm
Has thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jancik »

Sorry, zabudol som napísať, že ide o s.r.o.
Ešte doplním, že nakupujem čisto acc ETF každý mesiac.

Akože budem s ňou, tak sa jej opýtam ako často a čo potrebuje, ale zaujímalo ma info od niekoho, kto obchoduje cez IB s s.r.o.-čkou.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Firma priebežne investuje volné peniaze zarobené v inej podnikateľskej činnosti?
Lebo ináč môžeš mať investovanie/trading (účet u brokera ) oddelené ako kapitálový fond.
Ten stačí zúčtovať po skončení kalendárneho roka ( podľa ročného výpisu od brokera).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jancik napísal: Pi 05 04, 2024 12:23 pm Sorry, zabudol som napísať, že ide o s.r.o.
Ešte doplním, že nakupujem čisto acc ETF každý mesiac.

Akože budem s ňou, tak sa jej opýtam ako často a čo potrebuje, ale zaujímalo ma info od niekoho, kto obchoduje cez IB s s.r.o.-čkou.
ak nakupujes acc ETF kazdy mesiac , nechapem z danoveho hladiska je to urcite lepsie robit ako FO , uplatnis si danovy test a nic neuctujes nic nikomu nehlasis. S.r.o. uctuje podla zakona v podvojnom uctovnictve cely majetok firmy k 31.12. uctovneho roku.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Pankoo
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Pankoo »

zdravim vas,tato otazka sa týka len CFD. som uživatel xtb platformy a niektore spready na akcie sa mi zdaju privysoke.mate niekto prehlad porovnania spreadov a swapov xtb /ibkr resp. iný broker?
alebo len z vlastnej skusenosti co obchodujete u xtb a ineho brokera sucasne.
oplati sa len kvoli výske spreadu,swapu na CFD nejaky iný broker_?
dakujem
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja ked si dám ticker akcie u IB do riadku a pod neho to isté v CFD, tak nevidím žiadny rozdiel.
Proste IB nekótuje CFD osobitne, normálne sa obchody dejú fyzicky so spreadmi a množstvami ako na burze...
Dám napr. NFLX, ktoré je s väčším spreadom pod seba..napr 559,70 - 560,15..a ked nahodím do CFD order 100ks po 559,71 tak sa objaví aj u fyzickej akcie.
A ked mi niekto predá, tak obchod reálne prebehne, len ja mám na účte CFD a zrejme IB má na účte reálnu akciu.
Možno ju vypáruje s nejakým klientom v rámci IB, aby neriskovalo stratu ...možno otvorí protiobchod na short...to ja už neviem.
Asi sa im to oplatí kvôli poplatkom a tým swapom..to neviem posúdiť.
Ja trejdím CFD len tam, kde to nedovolí broker (napr. ETFs ktoré sú zakázané pre absenciu KIID), alebo tam kde nemám dáta..napr. ked chcem otvoriť DAX, FTSE a pod.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1427
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 768 times
Been thanked: 81 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rmaly »

Chalani, neviem to nikde najst (ani na google nejaky "navod"). Nachadza sa niekde (alebo ako sa vyraba) na IBKR stranke nejaka chronologicka historia pohybov. V zmysle:
1, +2000 eur vklad
2, -1320 eur nakup xyz
3, -1.25 eur poplatok
4, +4.25 dividendy abc
5, -0.15 dan z dividendy
6. -600 eur nakup blabla
atd atd? Vzdy mi to ponuka kadejake reporty (aj co si sam naklikam) zgrupovane podla "temy" (dividends zvlast, dokonca dane z dividend zvlast, zvlast vlkady apod)...?
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4324
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 424 times
Been thanked: 339 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ahojte, toto dnes prišlo, neviete náhodou o čo presne pôjde?

Dear Client,

Your relationship with Interactive Brokers Ireland Limited ("IBIE) is governed by the Customer Agreement you have entered into with IBIE (the “Customer Agreement”).

The Customer Agreement provides that we may change its terms by sending you notice of the revised Customer Agreement by email or by notification posted to your account that is accessible upon logging in. Your use of IBIE’s services after such notice constitutes your acceptance of the revised Customer Agreement.

We have amended the terms of the Customer Agreement to reflect the roll-out of an automatic currency conversion functionality for cash accounts (i.e. accounts that are not margin enabled). The revised Customer Agreement will replace the current version and apply from 26 April 2024.

Please click HERE to review the revised Customer Agreement in full. You will find the terms of the automatic currency conversion functionality in Section 5C of the Agreement, which previously set out the terms for the Impact App.

The revised Customer Agreement will become effective on 26 April 2024. Continuing to maintain an account with us after 26 April 2024 shall constitute your acceptance of the revised Customer Agreement.


CHANGES TO THE CUSTOMER AGREEMENT

The following subsection of the Customer Agreement has been amended:
Automatic Currency Feature of Impact Application (IMPACT APP) (renamed ‘Automatic Currency Conversion Functionality of Cash Accounts’ and provisions updated accordingly (Section 5C)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2844
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 112 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Rokosák »

Nemas na vyber. Ak sa prihlasis, do sajty tak si prijal zmeny.

Zmeny su v sekcii 5C.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 375
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 30 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa hokaido »

Trumpeta1978 napísal: Pi 26 04, 2024 5:14 pm ahojte, toto dnes prišlo, neviete náhodou o čo presne pôjde?
ChatGPT je tvoj kamarat:

5C. Automatická funkčnosť konverzie meny na účtoch CASH
Ak klient vytvorí záväzok na hotovostnom účte (t.j. účte, ktorý nie je povolený pre obchodovanie na páku) v inej mene ako dôsledok nákupu denominovaného v takejto mene („nákupná mena“) a ak na účte v tejto mene neexistujú dostatočné prostriedky na splnenie záväzku, IBIE automaticky prevedie potrebnú sumu z dlhých mien klienta na požadovanú sumu nákupnej meny na vyrovnanie do rovnakého dátumu ako dátum, kedy sa uskutoční nákup.
IBIE tiež automaticky prevedie prostriedky prijaté na účet klienta, ak tieto prostriedky sú v mene, ktorá nie je podporovaná IBIE.
Interactive Brokers Ireland Limited je regulovaná Ústrednou bankou Írska.
IBIE uskutoční každú automatickú konverziu meny za sadzbu odvodenú z aktuálnych trhových podmienok v čase vykonania (t.j. na účely konverzie meny bude IBIE vykonávať „spotové“ transakcie s menou v mene klienta). Sadzba konverzie stanovená IBIE pre automatické konverzie mien sa môže upraviť oproti sadzbe, ktorá by inak platila, aby sa vyrovnali rozdiely medzi dohodnutým vyrovnacím cyklom obchodu a štandardným vyrovnacím cyklom pre daný pár mien. Poplatky, ktoré IBIE uplatňuje za automatické konverzie mien, sú uvedené v časti O cenách na webovej stránke IBIE.
Automatická funkčnosť konverzie meny sa nevzťahuje v prípade, že na účte existujú dostatočné prostriedky v nákupnej mene na splnenie záväzkov vytvorených klientom na ich hotovostnom účte.
Ak klient nechce, aby sa aplikovala automatická funkcia konverzie, klient by mal určiť sumu nákupnej meny potrebnú na uskutočnenie svojho nákupného príkazu a zabezpečiť, aby mal dostatočné vyrovnané prostriedky k dispozícii v nákupnej mene pred vydávaním akýchkoľvek príkazov. Ak klient tak neurobí, prostriedky sa budú automaticky konvertovať spôsobom uvedeným v tejto časti.
Automatická funkčnosť konverzie meny sa nevzťahuje na (i) prostriedky prijaté na hotovostný účet klienta, ak tieto prostriedky sú v mene podporovanej IBIE (ii) účty s povolenou pákou. Klient môže stále manuálne konvertovať prostriedky do ktorejkoľvek meny podporovanej IBIE.
marxx
Active Member
Príspevky: 80
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 10:05 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa marxx »

Trumpeta1978 napísal: Pi 26 04, 2024 5:14 pm ahojte, toto dnes prišlo, neviete náhodou o čo presne pôjde?

Dear Client,

Your relationship with Interactive Brokers Ireland Limited ("IBIE) is governed by the Customer Agreement you have entered into with IBIE (the “Customer Agreement”).

The Customer Agreement provides that we may change its terms by sending you notice of the revised Customer Agreement by email or by notification posted to your account that is accessible upon logging in. Your use of IBIE’s services after such notice constitutes your acceptance of the revised Customer Agreement.

We have amended the terms of the Customer Agreement to reflect the roll-out of an automatic currency conversion functionality for cash accounts (i.e. accounts that are not margin enabled). The revised Customer Agreement will replace the current version and apply from 26 April 2024.

Please click HERE to review the revised Customer Agreement in full. You will find the terms of the automatic currency conversion functionality in Section 5C of the Agreement, which previously set out the terms for the Impact App.

The revised Customer Agreement will become effective on 26 April 2024. Continuing to maintain an account with us after 26 April 2024 shall constitute your acceptance of the revised Customer Agreement.


CHANGES TO THE CUSTOMER AGREEMENT

The following subsection of the Customer Agreement has been amended:
Automatic Currency Feature of Impact Application (IMPACT APP) (renamed ‘Automatic Currency Conversion Functionality of Cash Accounts’ and provisions updated accordingly (Section 5C)
Strucne, mas s IBIE uzatvorenu zakaznicku Zmluvu. Podla tej Zmluvy, moze IBIE zmenit jej podmienky sposobom, ze ti do uctu zasle oznamenie o jej zmene, ktore si mozes spristupnit po prihlaseni sa do uctu. Ak budes pouzivat sluzby IBIE aj nadalej po tomto oznameni, automaticky to predstavuje tvoj suhlas so zmenami v Zmluve. Oznamuju dalej, ze teraz zmenili podmienky Zmluvy, aby premietli zaciatok funkcionality automatickej menovej konverzie pre cash ucty. Zmeny v Zmluve platia od dnes. Podmienky funkcionality automatickej menovej konverzie najdes v Sekcii 5C zmluvy, ktora predtym upravovala podmienky pre Impact Application.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"