Holy Grail

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
divak10
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St 10 09, 2008 10:51 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa divak10 »

Moze mi niekto vysvetlit ako je mozne, ze v piatok, ked som vystupil z toho prepadu na EURUSD nieco pred 19 hod, sa presne vtedy trh otocil ? Strata 90 percent vkladu.
Zaujimave bolo, ze zakazdym, ked som znova vstupil tak sa trh otocil presne proti mne ci to bolo na Seel alebo Buy . Mal som pocit ako keby niekto obchodoval iba proti mne.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

jogobela napísal: V piatok v panike(ako zacinajuci trader)som dostal strach o solventnost jedneho z mojich brokerov a zainvestoval som vsetky peniaze u neho na indexove certifikaty na DAX zhruba na hodnote 4460.(tym co neveria pozrite ladisovu stranku, tam nieco o tom pisem).
Teraz, ked sa to trocha skludnilo, chcel by som na tom zarobit a nechcem moc skoro vyberat zisk, ale az ked ty budes vystupovat z pozicie.
Ono se něco uklidnilo??!!?? :wink:
Jinak vklady u brokerů sou pojištěný, ne? Sice jen do určité výše, ale panikařit není třeba.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

divak10 napísal: Strata 90 percent vkladu.
To snad už ani nemělo cenu z toho vystupovat, ne?? :wink:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Ferin: No ukludnilo v tom zmysle, ze po otvoreni Nyse uz to nepadalo dole,ked nepocitam plasanov v prvych 10 minutach obchodovania. A dalsia vec co ma tesi, su mohutne nakupy, aj ked stale im este neveria a vyberaju zisky.
K tomu poisteniu. Ak by som tie peniaze nemohol investovat ked to bude potrebne, cely narast po tejto krize by mi bol nanic.Preto som nakupil tie indexove certifikaty, aj ked je to asi predcasne(ale kto vie?), aby som na tom raste bol ucastny.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kuky969
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 20 06, 2008 8:54 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kuky969 »

Jogobela
ktora je Ladisova stranka ????
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

kuky969
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 20 06, 2008 8:54 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kuky969 »

FILIP: DIK

JOGOBELA: MOJ NAZOR: pri retrace prvu silnejsiu uroven odporu ocakavam okolo 1100 ...vyplnenie gapu ...maly zeleny obdlznik na obr.

http://www.sierrachart.com/userimages/u ... dImage.png
kuky969
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 20 06, 2008 8:54 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kuky969 »

Osobne si myslym ze trpezlivý investor má cas ..pokial nenastane nieco podobne ako po krize 2001-02 t.j.
1. akumulačná báza
2. najmä prudky narast COT v marci 2003 pri preraze tejto bázy
Prílohy
SP.png
SP.png (208.81 KiB) 20246 zobrazenia
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

kuky969 napísal:FILIP: DIK

JOGOBELA: MOJ NAZOR: pri retrace prvu silnejsiu uroven odporu ocakavam okolo 1100 ...vyplnenie gapu ...maly zeleny obdlznik na obr.

http://www.sierrachart.com/userimages/u ... dImage.png
No na zaciatku prepadu som tiez ocakaval navrat minimalne tam ,kde pises, teraz to uz je ta moja najsmelsia predstava.Ale hadam sa to podari. Diky za nazor. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

peter.cmorej napísal:Btw. BGuru: :)
="BGuru"]Ak SP500 pojde na hodnotu 900 tak moja najvacsia strata bude maximalne 32% z uctu a to je velmi nepravdepodobny scenar.[/i]
Peter, ale nad tym celym odstavcom je napisane Hypoteticky priklad: :) Ten citat si vytrhol z kontextu celeho odstavca.
To bol priklad ako postupne dokupovat a ako neobchodovat prilis nad limity.
Ten priklad som ale nasil presne na moje nakupne ceny a zamerne som pouzil malinky ucet priemerneho mensieho obchodnika.
Mozno ta to len zmylilo, ale uvedene straty ci zisky boli pocitane pre tento maly ucet s $5000 a obchodovanim CFD kontraktov.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

kuky969 napísal:FILIP: DIK

JOGOBELA: MOJ NAZOR: pri retrace prvu silnejsiu uroven odporu ocakavam okolo 1100 ...vyplnenie gapu ...maly zeleny obdlznik na obr.

http://www.sierrachart.com/userimages/u ... dImage.png
Jogobela, technicky retracement je pravepodobny k urovni 1050-1080.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

divak10 napísal:Moze mi niekto vysvetlit ako je mozne, ze v piatok, ked som vystupil z toho prepadu na EURUSD nieco pred 19 hod, sa presne vtedy trh otocil ? Strata 90 percent vkladu.
Zaujimave bolo, ze zakazdym, ked som znova vstupil tak sa trh otocil presne proti mne ci to bolo na Seel alebo Buy . Mal som pocit ako keby niekto obchodoval iba proti mne.
Shit happens :oops:
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

singularita napísal:A napíš tu tým, čo ti to tu žerú aký slippage si mal pri tých 1000 kontraktov, napíš presne kedy si ich umiestnil na trh, aby sa to dalo vysledovať pre tých, čo ti tu veria tie sprostosti o počte kontraktov a HG.

A dávaš tu grafy z kadejakých free serverov, čo nemáš vlastnu platformu s grafickým rozhraním? koho tu chceš neustále o*******?
Vidim, ze stale riesis svoje dusevne problemy cez tuto temu. Vykricat sa mozes aj tak ze otvoris na izbe okno ...

Ked si raz otvoris svoj vlastny realny ucet, tak zistis 3 veci:
1. ked nakupujes cez limit order tak nemas ziadny slippage, mozes mat maximalne partial fill alebo fill.
2. ked nakupujes cez market order padajuci trh tak mas vysoku sancu, ze budes mat prave pozitivny slippage.
3. objem na ES je tento mesiac 3-5 milionov kontraktov denne !!! Mojich 1000 kontraktov zhltol trh velmi rychlo aj v premarkete. Len dnes v premarkete je do tejto chvile objem 273000 kontraktov.

Platformu mam. Co je na tom zle pouzit graficky dobre grafy s hlavickou, ktore su rychlo editovatelne a uploadnutelne. Mimochodom ten kadejaky free sever mam plateny.
Kym som tychto par riadkov dopisal uz je objem na ES 280034. Narast o 7000 kontraktov prebehol len vo velmi malom rozptyle pri cene 936.
Ked si doplnis medzery tak zistis, ze SP500 je jeden z najlikvidnejsich terminovych kontratov na svete. 8)
Alebo ti len dochadzaju argumenty tak skusas nieco nove?
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

Ok, máš pravdu ohladne likvidity, ja som sa tu ani nehral na obchodníka.

Ale vidím si, že si vyberáš na čo odpovieš, keď poviem, že aj ja sa viem hrať na dokupovanie a bezodný účet tak mám predsa HG, však raz sa ten trh otočí :). Ked píšem, že je tu väčšie riziko ako výnos, teda pomer priemerných ziskov voči stratám, tak si znova ticho. Keď hovorím, že je dôležitý princíp a nie samotné obchody zase je ticho.

A nemaj boja, že som nejaký zurvalec:) Iba som tu chcel vystríhať tých čo vždy radšej idú testovať na svojom účte skôr ako si vôbec premyslia, čo je možné a čo nie a tvoj HG som prekukol.

Ale pohoda venuj sa svojím obchodom. Pre Mňa je dôležitá moja vlastná hlava a nie nejaký guru s HG.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

BGuru napísal:Peter, ale nad tym celym odstavcom je napisane Hypoteticky priklad: :)
Ja som to pochopil. Len niekto to mohol vnimat tak, prave tato vetu sa vztahovala na tvoj realny ucet. A kedze som ten prispevok nahodou nasiel hned potom ako to tu pisal singularita, tak som to sem postol.
Pinosol
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 03 10, 2008 11:54 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Pinosol »

A nemaj boja, že som nejaký zurvalec:) Iba som tu chcel vystríhať tých čo vždy radšej idú testovať na svojom účte skôr ako si vôbec premyslia, čo je možné a čo nie a tvoj HG som prekukol.
Pravda, nejsi zurvalec. Jenom jsi se spálil o táborák a když teď hoří stodola tak běháš kolem a křičíš: Nehaste to, nemá to smysl, jenom se spálíte.
Tvoje snaha ochránit začátečníky je jistě chválihodná, ale už trochu otravná. Když neobchoduješ, a je to poznat, proč tak zuřivě radíš. Jsi jako kibic u karet. Proč neotvíráš své obchody, když víš jak na to?
Pinosol
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 03 10, 2008 11:54 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Pinosol »

výše uvedený citát samozžejmě nepsal BGuru ale Singularita. Nevím proč se tam objevila citace jakoby od BGuru. Omlouvám se
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

singularita napísal:Ale vidím si, že si vyberáš na čo odpovieš, keď poviem, že aj ja sa viem hrať na dokupovanie a bezodný účet tak mám predsa HG, však raz sa ten trh otočí :). Ked píšem, že je tu väčšie riziko ako výnos, teda pomer priemerných ziskov voči stratám, tak si znova ticho. Keď hovorím, že je dôležitý princíp a nie samotné obchody zase je ticho.
Neponahlaj sa tolko, odpoviem na to na co mam momentalne cas.
1. cez vikendy sa vyrazne snazim obmedzovat sedenie pri pocitaci vratane notebooku.
2. nemas pre mna prioritu c.1. z coho predpokladam nik nie je prekvapeny
3. stale si nepochopil v com spociva HG.
4. to, ze ja postupne nakupujem (co som mimochodom aj planoval a vopred avizoval) je moj vlastny obchod a nie HG. Kedze som k ludom na fore uprimny, pisem sem kazdy moj vstup a vystup z tohto obchodu vratane mnozstva kontraktov, co ty ocividne zle prezivas a zaroven prezivas vacsiu paniku ako ja.
5. ja davam na prvy dojem, tym, ze si ma nazval pako sa aj cudujem, ze sa unuvam ti vobec nieco pisat.
Opakujem, že takto sa hrať na dokupovanie viem aj ja :) aj s 100000 kontraktami. Preto beriem tvoje príspevky s veľkou rezervou.
Ma to jeden hacik. Nemas ani realny obchodny ucet a uz vobec nie psychiku na to aby si vedel dokupovat, takze naozaj sa mozes iba na to hrat. Ja beriem s rezervou hlavne ludi co neobchoduju ale vedia ako BY to robili / nerobili a vo velkom poucuju tych co idu s kozou na trh a obchoduju. Je to presne ako s tymi hudobnymi kritikmi co som sem minuly tyzden pisal. Najkomickejsie vyznieva fakt o akejsi ochrane novacikov. Ja nikomu nic nepredavam. Novacika pred trhom neuchrani nic iba to, ze par krat preobchoduje maly ucet a v buducnosti bude obozretnejsi a mudrejsi.
mal by si uznať, že takýto HG ti na počkanie vyrobí ktokoľvek metódou dokupovania, len to, že internet je zavalení kadejakým guruom s neobmedzenými finančnými prostriedkami.
HG nespociva v mojich postupnych nakupoch ale v nacasovani obdobia nakupovania. Ja som si svoje nakupy nenacasoval ked bol SP500 na 1500 ale nakupil som ho postupnymi nakupmi na priemernej cene 942 v obdobi ktore som oznacil ze vyformujeme dno.
Na zaciatku oktobra som napisal 3 absolutne jasne vety:
"Pocas nasledujucich 4-6 tyzdnov sa oplati nakupovat, alebo postupne prikupovat."
"Nakupy pre dlhodobejsich investorov su na tychto cenach atraktivne."
"Odporucam rozdelit nakupy do viacerych faz a nakupovat postupne."


Ten kto netrpi dyslexiou ich pochopil jasne.
Investori, ktori nakupili v obdobi, ktore som oznacil budu spokojnejsi ako ti, ktori so sklopenymi usami v panike utiekli z trhu a trpko vyplakavaju o kolko prisli.
Cas ukaze kto sa mylil a kto mal pravdu.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Nakupujem SP500 na 937 =>300 kontraktov
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

peter.cmorej napísal: Ja som to pochopil. Len niekto to mohol vnimat tak, prave tato vetu sa vztahovala na tvoj realny ucet. A kedze som ten prispevok nahodou nasiel hned potom ako to tu pisal singularita, tak som to sem postol.
Ano Peter mas uplnu pravdu, mohlo to zmiast. Aspon sa to tymto vysvetlilo ;)
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

Ma to jeden hacik. Nemas ani realny obchodny ucet a uz vobec nie psychiku na to aby si vedel dokupovat, takze naozaj sa mozes iba na to hrat. Ja beriem s rezervou hlavne ludi co neobchoduju ale vedia ako BY to robili / nerobili a vo velkom poucuju tych co idu s kozou na trh a obchoduju. Je to presne ako s tymi hudobnymi kritikmi co som sem minuly tyzden pisal. Najkomickejsie vyznieva fakt o akejsi ochrane novacikov. Ja nikomu nic nepredavam. Novacika pred trhom neuchrani nic iba to, ze par krat preobchoduje maly ucet a v buducnosti bude obozretnejsi a mudrejsi.
Zneužívať pravdivé informácie, ktoré som tu napísal si sa naučil bravúrne. Stále ti uniká fakt, že tu rozprávaš o HG, takže ide o princíp.
Tvoje odpovede sú len subjektívny podmaz ako sa vyhnúť/ zvaliť to na mňa a na to, že neobchodujem a na hudobných kritikov, teoretikov, amatérov, psychicky neschopných obchodovať, to je ozaj odpoveď.

Načasovať otočku na 4 týždne je naozaj HG keby ti to fungovalo na 100% a nebola to mikro otočka.

A tým ostatným čo tu vyskakujú do mňa, môžete kľudne pokračovať v utópiách s guruom, ja tu miestny fanklub nebudem trhať :-)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

BGuru napísal:Nakupujem SP500 na 937 =>300 kontraktov
Predavam SP500 na 967 => 300 kontraktov. Zisk 1500 na kazdy kontrakt. Celkovo $450000.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

BGuru napísal:
Predavam SP500 na 967 => 300 kontraktov. Zisk 1500 na kazdy kontrakt. Celkovo $450000.
Tak teď jsem už úplně mimo. :shock:
Tos plánoval od začátku jenom jako intraday?? Moc mi to neštymuje s HG a "půlročním dnem". :o
Nebo čekáš korekci růstu a "pozítří" zase nastupuješ?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Bguru, tiez mam dotaz na ten obchod. Bol to intraday? Alebo si to bral ako dokup do pozicie. Som nejakych 8% uctu v pluse a zacinam byt z toho trochu nervozny.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

jogobela napísal:Bguru, tiez mam dotaz na ten obchod. Bol to intraday? Alebo si to bral ako dokup do pozicie. Som nejakych 8% uctu v pluse a zacinam byt z toho trochu nervozny.
No jo, to je v poslední době nezvyklá situace! :mrgreen:

PS: Vzhedem k tomu, že BGuru prodával jen ty dnešní, tak nervozitu hoď do koše. :wink:
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Ano to bol intraday dokup do pozicie kedze indexy dnes spravili slusny rast hore tak som ten dokup aj pochopitelne zatvoril, pretoze ostatnu cast pozicie stale samozrejme drzim.
Nedavno tu bola otazka o dokupovani do ziskovej pozicie.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

No, soráč, ale stejně nechápu, pročs vystupoval, když ses na DWJ přesvědčenej o růstu o několik tisíc bodů (před výplachem uváděls minimálně 1000b up).
Nebo bys tím šel už nad rámec maximálního podílu účtu, kerejs byl ochotnej riskovat na long?
Dokupování do zisku chápu, ale jiný věci teda ne. :wink:
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

singularita napísal:Zneužívať pravdivé informácie, ktoré som tu napísal si sa naučil bravúrne. Stále ti uniká fakt, že tu rozprávaš o HG, takže ide o princíp. Tvoje odpovede sú len subjektívny podmaz ako sa vyhnúť/ zvaliť to na mňa a na to, že neobchodujem a na hudobných kritikov, teoretikov, amatérov, psychicky neschopných obchodovať, to je ozaj odpoveď.
Načasovať otočku na 4 týždne je naozaj HG keby ti to fungovalo na 100% a nebola to mikro otočka.
A tým ostatným čo tu vyskakujú do mňa, môžete kľudne pokračovať v utópiách s guruom, ja tu miestny fanklub nebudem trhať :-)
Myslim, ze do teba nik nevyskakuje, bud aspon chlap a priznaj si, ze si tu debatu za dobry koniec nezobral. Ak sa ti tu nieco nepaci, nik ta tu nedrzi, ja uz vobec nie. :mrgreen:
Ja tvoje informacie nezneuzivam, ty sam sem napises tolko, kolko napisat chces. To, ze neobchodujes je mne osobne jasne aj bez toho aby si to sem napisal.
Naopak si myslim, ze ty zneuzivas moje informacie. Ja sem pisem o svojich poziciach vstupy / vystupy a ty sem stale vypustas tie svoje teoreticke mudrosti co a ako robit ci nerobit. Co je spravne a co nie. :mrgreen:
Takze moje odpovede chap ako reakciu na tvoje subjektivne zbytocnosti, ktore sem pustas a ktorymi sa zaoberas a este sa snazis tomu dodat akysi nadhlad.

Zatial co ty mlatis slamu na prazdno ja som so svojimi poziciami, ktore s tolkou oblubou kritizujes v zisku. :!:
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Ferin007 napísal:No, soráč, ale stejně nechápu, pročs vystupoval, když ses na DWJ přesvědčenej o růstu o několik tisíc bodů (před výplachem uváděls minimálně 1000b up).
Nebo bys tím šel už nad rámec maximálního podílu účtu, kerejs byl ochotnej riskovat na long?
Dokupování do zisku chápu, ale jiný věci teda ne. :wink:
Neviem preco to nechapes :)
Ku existujucej pozici som iba dolozil dalsie kontrakty a po dosiahnuti zisku som poziciu zredukoval na povodnu uroven a ide sa dalej.
Mozem to tak zopakovat znova zajtra ak budem mat dostatocny dovod a ochotu riskovat.
Dnes som mal tak som do toho siel.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

no vidis Bguru, tak toto bol krasny priklad absolutne zbytocnej reakcie na singularitu. Teraz on ti sem napise nejaku dalsiu sprostost a budete sa tu dalej navzajom dotahovat ako male deti. Kto dalej docura, asi tak mi to pripada.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Asi mas pravdu Peter.
Zakoncime tuto seansu radsej niecim pozitivnym:
Indexy hlasia 11% narasty. Jeden z najvacsich jednodennych narastov. A to je tu podstatne.

A trader claps on the floor of the New York Stock Exchange October 13, 2008.
REUTERS/Shannon Stapleton
Obrázok

A trader in the S&P 500 pit of the Chicago Board of Trade signal orders shortly after the opening bell in Chicago, Illinois October 13, 2008.
REUTERS/Frank Polich
Obrázok
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

Tak naposledy teda:
Budeš sa diviť guru a mne osobne to prospelo výmena názorov. Ja rozmýšľam inak ako sa ti javí. Odniesol som si z tejto debaty „postupné dokupovanie, predávanie“ to ma nikdy nenapadlo priemerovať si cenu vstupov v prospech seba. Odhliadnuc od toho, že toto vlákno som nepokladal iba za priestor pre popis obchodov, názov témy tomu nezodpovedá. Averzia tu diskutujúcich voči niečomu teoretickému, voči premýšľaniu o trhoch, voči debatujúcim ma už neudivuje. Ľudia sa radi pripoja k tomu, čo je jednoduchšie aj keď sami netušia, čo by to malo byť.
takže to na záver
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

singularita napísal: Odniesol som si z tejto debaty „postupné dokupovanie, predávanie“ to ma nikdy nenapadlo priemerovať si cenu vstupov v prospech seba.
Dúfam, že si sa neinšpiroval priemerovaním smerom dole.
Odniesol by si to najhoršie.
BGuru tu prezentoval kopu dobrých vstupov a komentárov.
Ale jedno katastrofálne riadenie rizika.

V tomto musím byť objektívny.
Skoro každý amatér tvrdí, že k úspechu mu treba len velký kapitál, aby ustál straty a nemusel vystúpiť zo straty.
A myslím, že to, čo teraz píšem by potvrdilo 99% profesionálov.


Vysvetlím:

Všetky trejdy kde BGuru mal dobrý vstup boli nádherné.
Výborná analýza a dobrý komentár.
Happy end a ide sa ďalej.
Úspešnosť 100%.

Ale posledný trejd je z hľadiska risk manažmentu katastrofa.
Nemám nič proti dokupovaniu s mierou a priemerovaniu.
Je to normálna stratégia za určitých podmienok.

Na tragédiu sa však obracia vtedy, ak si nedokážeme uznať omyl , vystúpiť z trejdu a zobrať stratu.

Tragédia trejdera je, keď chce byť neomylný.
Neexistuje neomylný trejder.
Trading je o ziskoch a o stratách.
Každý vie robiť zisky, ale dobrého tradera rozoznáme podľa toho ako zvláda straty.

A presne to sa tu deje pri tomto poslednom trejde.

Ten trejd začal pri ES 1130 a nebol ukončený ani po páde ES o -290 bodov, teda o viac ako -30%.

Začal sa 80 kontraktami a pokračoval dokupovaním (priemerovaním).

Toto presne robil Nick leeson, čo položil banku Barrings na poklese indexu Nikkei. A ďalší loser zo Societe Generale tento rok takto pripravil banku asi o 5,5 mld. USD.
A to im obom stačil pokles do -10% !!!

Bguru zvládol -30% z úsmevom na tvári.

Poďme k faktom:

80 long ES pri 1130: BGuru vstupuje do trhu kde pohyb o 1 bod znamená 4000 USD stratu/zisk.

80 long ES pri 1072. BGuru je v strate 232 000 USD, ale zdvojnásobuje stávku.

80 long ES pri 1032: BG je v strate 552 000 USD ale pridáva 50%.

80 long ES pri 968: Strata je už 1 320 000 USD. Pridáva 30%.

A teraz prichádza zlatý klinec:

320 kontraktov ES klesá ku 910 a strata dosahuje 2 248 000 USD.

A čo urobí BG?

9. októbra pridá 1000 kontraktov.

V tom momente pohyb ES o jeden bod znamená 66 000 USD.

10. októbra padá ES až ku 840 bodov.

V tom momente držal BGuru 1132 kontraktov a bol v strate
- 6 868 000 USD !!!


B Guru nám vo svojích obchodoch reportuje kolko kontraktov presne nakupuje a kolko zisku presne dodsahuje.
Čo nám však odmietol prezradiť je výška jeho kapitálu.
Tam si ponechal rezervu: do nekonečna.
To by totiž umožnilo vidieť riadenie rizika o ktorom tvrdí, že je základom úspechu. A vidieť presne kedy by došlo k zlyhaniu - presne v takej výnimočnej situácii ako bola na trhu teraz.

Poďme ďalej.

Pri ES na 840 bodov strata dosiahla v piatok 6 868 000 USD.
Ďalších 5 346 000 musí byť na účte ako kolaterál na udržanie 1320 kontraktov ES.
To znamená účet 12 200 000 USD a to by BGuru nesmel mať otvorené žiadne iné pozície. On však hlásil nákup hromady call opcií na SPY a má otvorené aj ďalšie komoditné trejdy.
Keď som sa ho pýtal, či má 7 mil. USD povedal, že viac.

Tu ale nejde o to, kolko má, ale kolko riskuje.

Aj pri kapitále 20 000 000 USD je tento trejd šialenstvom.
Pretože, keď ES padol o 230 bodov, mohol padnúť aj ďalších 100 bodov (a ešte môže).
A to by znamenalo stratu ďalších 6 600 000 USD aj bez ďalšieho dokupovania. Bez problémov by sa tak stalo, keby napríklad ohlásil krach Morgan Stanley. K tomu nechýbalo už veľa.

Záver:
Riadenie rizika pri tomto trejde ohrozuje existenciu trejdera.
Presne takéto trejdy vedú k likvidácii trejdera.

Je velmi malá až žiadna šanca, aby sa nejaký trejder takýmto riadením rizika dopracoval k bohatstvu.

Väčšina trejderov derivátov skrachuje presne na takom riadení rizika.
Na braní malých ziskov, ale nezmierení sa s nijakou stratou.

To je presne to o čom vždy varujem:

Sto malých ziskov a potom jedna velká strata a krach...
Keď riskujeme 7 miliónov musí byť naša potencia zisku väčšia ako 7 miliónov.
Ináč sme len loseri, čo vyberajú malé zisky a velké straty.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

Juggler:
Tiež som upozorňoval na to, že to je riskantné, písal som to v tom zmysle ako to popisuješ ty teraz. Zobral som si iba to, čo považujem za dobrú myšlienku. Priložil som aj obrázok v inom vlákne ako to využiť napr. v intraday v smere trendu. Pretože to priemerovanie má svoju výhodu.
„Momentálne sa na ES vytvorila malá korekcia, po čase však môže a podľa mňa aj spadne znova smerom dole, a to je presne to, že pokiaľ je otočka ešte nižšie tak riziko rastie“
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Coudy »

JUGGLER napísal: Tu ale nejde o to, kolko má, ale kolko riskuje.
Presne tak, absolutne hodnoty su sice pekne, ale nemaju ziadnu vypovednu hodnotu.
Vypovednu hodnotu ma risk reward ratio. Ale to predpoklada pouzivanie stopiek.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

jogobela napísal: V piatok v panike(ako zacinajuci trader)som dostal strach o solventnost jedneho z mojich brokerov a zainvestoval som vsetky peniaze u neho na indexove certifikaty na DAX zhruba na hodnote 4460.(tym co neveria pozrite ladisovu stranku, tam nieco o tom pisem).
Dax predany na 5310. Zisk 11% uctu Daleko najlepsi obchod, aky sa mi podaril.Poznam sa, keby to zacalo teraz korigovat, vystupil by som ovela nizsie. Lepsi vrabec v hrsti ako holub na streche. Nech zije panika(aj moja). :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Toto presne robil Nick leeson, čo položil banku Barrings na poklese indexu Nikkei. A ďalší loser zo Societe Generale tento rok takto pripravil banku asi o 5,5 mld. USD.
A to im obom stačil pokles do -10% !!!
Myslim, ze sa dost mylis. Obaja obchodovali vyrazne nad dovolene limity a predpokladam aj nad limity uctu s ktorym obchodovali.
Obaja robili podvody v zaznamoch, cize middle-office, backoffice a risk manazeri nic netusili. A mozno tusili ale boli ticho.
Ale jedno katastrofálne riadenie rizika. V tomto musím byť objektívny.
Skoro každý amatér tvrdí, že k úspechu mu treba len velký kapitál, aby ustál straty a nemusel vystúpiť zo straty.
Ale posledný trejd je z hľadiska risk manažmentu katastrofa. Nemám nič proti dokupovaniu s mierou a priemerovaniu.
Je to normálna stratégia za určitých podmienok.
Juggler aj tu sa mylis. Riadenie rizika spociva v prvom rade v neobchodovani nad limity uctu.
Ak poviem, ze viem ist do trhu s viac nez 3000 kontraktami, tak 3000 kontraktov stale nie je nad limity mojho uctu, takze treba lepsie chapat suvislosti a potom nieco hodnotit.
B Guru nám vo svojích obchodoch reportuje kolko kontraktov presne nakupuje a kolko zisku presne dodsahuje.
Čo nám však odmietol prezradiť je výška jeho kapitálu.
Tam si ponechal rezervu: do nekonečna.
Nehnevaj sa na mna, ale toto snad ani nemusim komentovat. "Čo nám však odmietol prezradiť je výška jeho kapitálu."
Ked raz napisem, ze viem ist do trhu s viac nez 3000 kontraktami tak naco sa pustas do debaty o vyske kapitalu.
Ked napisem, ze som na obchode neprerabal ani tolko co som tento rok uz zarobil, tak co vravis o zlom risk manazmente a katastrofalnom riadeni rizika ?

Treba si uvedomit, ze v tomto obdobi poslednych 10 dni, ktore bolo vynimocne a je historicke prerabali obchodnici podstatne viac nez len zisky z tohto roka. Investori sa prizerali a predavali dole a nizsie a nizsie.
Vynasat takyto rozsudok Juggler ti neprinalezi. Toto nebol obycajny tyzden ale HISTORICKY TYZDEN.
Beriem to len ako tvoj nazor na vec. Moj je vyrazne odlisny.
V tom momente držal BGuru 1132 kontraktov a bol v strate
- 6 868 000 USD !!!
V tomto momente (ES na 1038) drzi BGuru 1320 kontraktov a je v zisku $6336000 plus zatvoreny zisk zo vcera $450000 cize spolu $6786000 :) :) 8)
Záver:
Riadenie rizika pri tomto trejde ohrozuje existenciu trejdera.
Presne takéto trejdy vedú k likvidácii trejdera.
Je velmi malá až žiadna šanca, aby sa nejaký trejder takýmto riadením rizika dopracoval k bohatstvu.
Väčšina trejderov derivátov skrachuje presne na takom riadení rizika.
Na braní malých ziskov, ale nezmierení sa s nijakou stratou.
Vacsina trejderov derivatov skrachuje na tom, ze obchoduje prilis velke pozicie vzhladom na velkost uctu.
V pripade velkych kriz a velkej volatility prerabaju a vela riskuju skoro vsetci bez ohladu na to ake riadenie rizika pouzivas. Ti co pouzivali minuly tyzden stop/lossy na tom neboli o nic lepsie ako ti ktori nepouzivali stop/loss ale obchodovali primerane mnozstvo kontraktov s prihliadnutim na velkost uctu.
Prikladam sem vypisy Larryho Williamsa z konca roka 1987. Vtedy bol v oktobri povestny black monday. Vynimocna udalost. Podobna prave tomuto obdobiu.
Na konci septembra cize pred ciernym pondelkom je na ucte ciastka $2042967. Na konci roka v decembri po ciernom pondelku a ciernom oktobri uz je to len $1147604
Sam v rozhovoroch priznal, ze mu ta kriza narobila problemy. Tu krizu zvladol na ucte horsie ako ja. Prisiel celkovo o 1 milion. Ale na druhej strane neprerobil z daleka to co v ten rok zarobil a napriek hroznym okolnostiam vysiel z trhu ako vitaz co si mnohi v ten rok povedat nemohli. Tak ako si to nemozu povedat obchodnici a investori prave teraz v oktobri 2008!
Taketo trhy nie su trhy pre slabe povahy.

Jednu vec tuna velmi mylne interpretujes. Vravis o priemerovani ako by som kupoval SP500 niekde na 1500 a nechcel si priznat stratu a tak priemeroval cely rok. :mrgreen:
Naopak ja som nakupoval postupne v obdobi, ktore som oznacil, ze v nom vyformujeme dno. To ze trh sklzol nizsie vdaka neskutocnej hysterii, ktora na trh prisla je premenna s ktorou musi kazdy obchodnik v case vysokej volatility ratat a preto nesmie obchodovat nad svoje limity. Ja som na to pripraveny tak, ze zacinam nakupovat postupne a primerane mnozstvo a tak som urobil aj pri tomto obchode.
Dlhodobe priemerovanie proti hlavnemu trendu je samozrejme nebezpecne a ani ho nepraktikujem. Ja som vsak priemeroval iba pri formovani dna a mal som na to velmi silny dovod..
A TO JE PODSTATNY ROZDIEL, ktory neberies na zretel.
Pozicne obchodovanie je aj o budovani obchodnej pozicie. :)

No offence. Beriem to tak, ze 100 ludi => 100 chuti. Kazdy vie obchodovat inym stylom, kazdy hlada bezpecie niekde inde. Su aj taki, ktori, za cely tento masaker neotvorili ani jeden obchod a nezarobili ani jeden cent. Boli cash. Mozno si povedia, nezarobil som ani jeden cent ale neprerobil tiez a su spokojni. Nech im padne na uzitok. Nechali si vsak odplavat obdobie, uzasnych pohybov, ktore sa opakuje velmi malo, mozno kazdych 20-30 rokov. Ked pride v buducnosti dalsie taketo obdobie nebudu nan zase psychiky pripraveni a zase budu cakat v cash. Ja som si prezil aj krizu a velke vykyvy v auguste 1998 aj krizu po splasnuti dot.com bubliny aj uctovne skandaly v roku 2002 a viem ako mam a nemam obchodovat vysokovolatilne trhy.
Podstata nie je vo velkosti uctu ale v mnozstve obchodovanych kontraktov vzhladom na velkost uctu!
Prílohy
12 LWDec.gif
12 LWDec.gif (281.54 KiB) 20546 zobrazenia
09 LWsep.gif
09 LWsep.gif (268.71 KiB) 20556 zobrazenia
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Bguru, vies tu je maly problem. Doteraz sme netusili velkost tvojho uctu a ked si napisal zatvaram poziciu z ziskom 500 000$ tak sme na to vyjavene cumeli. Teraz to vyzera, ze taky zisk je mozno 1% z tvojho uctu. Takze zisky pod tuto sumu sa stavaju viacmenej nepodstatne, vzhladom na velkost tvojho uctu. Potom tazko vediet, aku vahu prikladas svojim trejdom.
80 kontraktov krat 6 som povazoval za tvoj max SL. Teraz uz neviem.
Ale to neznizuje umenie tvojho trejdovania a vzdy sa tu je vela co naucit. Posledny obchod som urobil omylom. Odteraz(po tejto skusenosti) budem cielene takto vstupovat do tychto velkych panik. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

jogobela napísal: Posledny obchod som urobil omylom. Odteraz(po tejto skusenosti) budem cielene takto vstupovat do tychto velkych panik. :wink:
Myslím, že teď bys měl svýmu nedůvěryhodnýmu brokerovi poslat aspoň bombošku! :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Celý úspech, ktorý tu prezentuješ je vstup do trejdu, ktorý šiel proti tebe -30%. A keď ani po troch dokupoch to nešlo tvojím smerom, tak v momente najväčšieho zúfalstva si nakúpil za dvanásťnásobok vstupu (alebo trojnásobok sumy po dokupoch).

Tajomstvo riadenia rizika u teba je teda neomylnosť založená na dokupovaní v strate a keď to už zájde do extrému napr. -30%, tak treba dokúpiť za desať krát vyššiu sumu ako vstup.

Stále uvažujem prečo neprezentuješ trejdy len v % výkonnosti, ale tu udávaš sumy o ktorých každý pochybuje, že ich v skutočnosti trejdíš.
Lebo pri tomto riadení rizika, ktoré si predviedol by trejder s 15 000 dolármi na účte (čo je myslím si bežný začiatočník), keby ťa chcel napodobniť, musel by otvoriť ten obchod z 0,08 kontraktu emini ES,
čo je nereálne.
A trejd by vyzeral takto:
0,08+0,08+0,08+0,08 a pri -30% dokup +1 kontrakt.

A trejder z účtom 150 000 USD (nazvime ho malý profík) by trejdoval takto: 0,8 + 0,8 +0,8 +0,8 (zaokrúhlime to veľkodušne na 1 kontrakt, aby vôbec mohol obchodovať emini)...
teda 1 + 1 + 1 + 1 a v najväčšej strate dokup +10 kontraktov.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Ut 14 10, 2008 11:51 am, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"