Magazín ako investovať

Investovanie, financie, sporenie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Investovanie do akcií
Investovanie do akcií

Akcie TMR - Tatry Mountain Resorts

Akcie spoločnosti Tatry Mountain Resorts, ktoré sa doteraz obchodovali len v Bratislave, sa budú obchodovať aj na ďalších dvoch zahraničných burzách. Bude to Burza cenných papierov vo Varšave, na ktorej sa už akcie TMR obchodujú, a Burza cenných papierov v Prahe, na ktorej sa akcie začnú obchodovať 22. októbra 2012. Týmto sa spoločnosť stane prvou vôbec, ktorej akcie sú zároveň kótované na týchto troch stredoeurópskych burzách zároveň.

Celý článok...
 

Akcie BHP - Best Hotel Properties

Spoločnosť Best Hotel Properties (BHP), jedinou svojho druhu na našej burze, sa zaoberá investovaním do hotelového priemyslu v regióne strednej a východnej Európy. Spoločnosť bola založená ako SPIRA, a.s. v roku 10.12.1997, ktorej hlavným predmetom činnosti bola realizácia investícií a obchodovanie s cennými papiermi. V roku 2009 sa významne zmenilo smerovanie spoločnosti, keď sa rozhodlo o zvýšení základného imania na 350 250 000 eur a spoločnosť pod novým názvom BHP, a.s. sa začala orientovať na hotelový sektor, konkrétne na kúpu luxusných hotelov a reštaurácií v regióne strednej a východnej Európy.

Celý článok...
 

Akcie Volkswagen - sú podhodnotené?

Sú akcie tejto spoločnosti na akciovom trhu podhodnotené? Na posúdenie tejto otázky sa najčastejšie využíva ukazovateľ P/E, ktorý porovnáva trhovú kapitalizáciu spoločnosti voči zisku. Volkswagen sa obchoduje za 3,5 násobok ročného zisku. Na prvý pohľad to vyzerá ako atraktívne ohodnotenie. Kde je pes zakopaný? V článku rozoberieme akcie automobilky z pohľadu pomerových ukazovateľov, porovnania s konkurenciou v automobilovom priemysle a aj s vyhliadkami do budúcnosti.

Celý článok...
 

Slovenské akcie - predaj a poplatky

Predaj slovenských akcií trápi najviac ľudí, ktorým zostali akcie z kupónovej privatizácie. Dlhé roky nevedia čo s nimi a chcú sa ich zbaviť. Slovenské akcie zase kupuje malá skupina investorov, alebo majoritní akcionári. Sprostredkovať predaj alebo kúpu akcií na slovenskej burze dokáže väčšina bánk a niektorí obchodníci s cennými papiermi. Aké vysoké sú poplatky a cez koho sa oplatí slovenské akcie predať (prípadne aj kúpiť) popisujem v tomto článku.

Celý článok...
 

IPO Facebooku je veľké fiasko

Portfólio manažéra Radoslava Kasika sme požiadali o zhodnotenie nedávneho IPO Facebooku. Spýtali sme sa ako takéto primárne upisovanie akcií vyzerá, akú úlohu v ňom hrajú investičné banky, čo bolo dôvodom neúspechu IPO Facebooku.

Celý článok...
 

Hodnota cenných papierov z kupónovej privatizácie

Čo urobiť s cennými papiermi z kupónky, kedy sa ich oplatí previesť na FNM a kedy nie, čo s akciami ktoré nie sú na burze alebo nevyplácajú dividendu? Dozviete sa to v rozhovore s odborníkom na slovenské cenné papiere Milanom Hošekom z Ochranného spoločenstva minoritných akcionárov.

Celý článok...
 Toto je stará verzia webu bežiaca na Joomle. Nové články a nové nástroje pre investorov nájdete na hlavnej stránke: ako-investovat.sk

Asociácia obchodníkov s cennými papiermi

Anketa

Vráti sa Grécko ku drachme?
 


Finkulačka


Finančná kalkulačka
 Eur/měs
%p.a./rok
let
 Eur

podrobne