Magazín ako investovať

Investovanie, financie, sporenie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Sporenie, garantované vklady, recenzie finančných prouktov

Dlhopis Tatra banky ponúka málo

Tatra banka začala tento týždeň ponúkať dlhopis s úrokom (kupónom) 3,75% p.a. na 5 rokov. Oplatí sa sa využiť túto "zaujímavú investičnú príležitosť"? Aký je rozdiel medzi dlhopisom a termínovaným vkladom?

Celý článok...
 

VÚB: GARANTOVANÝ VKLAD XVIII

 Recenzia garantovaného štruktúrovaného vkladu. Ako podmienku zhodnotenia vkladu stanovila VÚB tentokrát to, že koš menových kurzov (poľského zlotého, českej koruny, maďarského forintu) posilní oproti euru aspoň o 5%.

Celý článok...
 

Horizon ČSOB Duo Coupon 6

Recenzia dvojkupónového zaisteného fondu od ČSOB. Banka láka investora na prvý pohľad veľmi nadštandardným zhodnotením prvej polovice investície. Vtip je v tom, že prvá polovica sa bude nadštandardne zhodnocovať 1 rok, kým druhá polovica investície zostane zainvestovaná ďalších dlhých 7 rokov a 8 mesiacov.

Celý článok...
 

Zaistené vklady (nielen) od SLSP sú stratovou investíciou

Slovenská sporiteľňa nám vďaka údajom na svojej web stránke ponúka unikátnu príležitosť zhodnotiť výkonnosť zaistených vkladov nielen v teoretickej rovine vo fáze ich predaja, ale na historických dátach aj reálnu ziskovosť/staratovosť ukončených (vyplatených) vkladov.

Celý článok...
 

VÚB: garantovaný vklad XVII

Recenzia garantovaného štruktúrovaného vkladu. Ako podmienku zhodnotenia vkladu stanovila VÚB posilnenie českej koruny voči euru.

Celý článok...
 

Dexia: Menový depozit EURPLN III

Recenzia garantovaného štruktúrovaného vkladu. Ideálna príležitosť, ako na reálnom príklade pochopiť, ako fungujú garantované, či zaistené vklady, fondy, investície. Mojim cieľom je uverejňovať recenzie na investičné produkty ešte vo fáze, keď sú v predaji. U Menového depozitu od Dexie urobím výnimku z osvetových dôvodov, pretože mi ponúka možnosť vám na reálnom príklade demonštrovať, ako fungujú zaistené investície.

Celý článok...
 

Horizon ČSOB Inflation Plus 2

 Recenzia štrukturovaného fondu Horizon ČSOB Inflation Plus 2, hodnotenie rizika, výhod a nevýhod.

Celý článok...
 

Môj systém hodnotenia (nielen) štruktúrovaných vkladov.

V tomto článku opíšem spôsob, akým budem hodnotiť štruktúrované vklady, ale nielen štruktúrované. Z času na čas možno zhodnotím aj iný vkladový produkt. Návod na čítanie mojich hodnotení napíšem ako vysvetlenie pojmov, ako ich chápem ja, resp. ako ich budem používať v hodnoteniach.

Celý článok...
 

Marketing 1.stavebnej sporiteľne

Ako som už spomínal v predchádzajúcom článku, stavebné sporenie je finančný produkt s asi najlepším marketingom na trhu. Na marketingových kampaniach 1. stavebnej sporiteľne, lídra na trhu so stavebným sporením, rozoberiem, čo sa za nimi v skutočnosti skrýva.

Celý článok...
 

Stavebné sporenie: marketing dobrý, produkt slabý

Stavebné sporenie určite všetci veľmi dobré poznáte. Niekoľko kúskov sa asi nájde v každej rodine. Ak ho aj Vám rodičia založili pomaly ešte ako batoľaťu, vitajte v klube. Speňažiť rodné číslo a ešte aj malému našetriť niečo do života, no neber to ! Hlavne v časoch divokého kapitalizmu, keď sa dávala štátna prémia skoro zadarmo.
Bohužiaľ (alebo našťastie) zlaté časy pominuli a stavebné sporenie už nie je to čo bývalo. V porovnaní s inými produktmi finančného trhu ho však ľudia aj naďalej vnímajú veľmi pozitívne. Bodaj by aj nie. Stavebné sporenie je finančný produkt s asi najlepším marketingom na trhu. Spotrebitelia sami poznajú niektoré z výhod stavebného sporenia:
Celý článok...
 

Ako nám zamietli úver v mBank ... alebo zrážka s „odborníkmi“

Niečo pred vyše mesiacom som sa rozhodol zrealizovať úver cez mBank. Úver až do 75 roku života a bilančný účet (platíte úroky iba zo sumy rozdielu medzi výškou hypotéky a stavom na bilančnom účte) .. ideálna vec pre 52 ročného podnikateľa, ktorý má vždy hotovosť potrebnú na podnikanie.
Keďže navyše ide o rodinnú záležitosť, o môjho otca, povedal som si, že do toho pôjdeme aj bez predchádzajúcich skúseností s bankou. Prípadné problémy sa predsa len lepšie odkomunikujú v rámci rodiny. Keby som však vedel čo bude nasledovať, od mBank sa držím na kilometre ďaleko.
Úvery podnikateľom vždy zaváňajú problémom. Príjem nepreukazujete jednoduchým potvrdením od zamestnávateľa, ktoré v banke posúdia za 10 minút, ale potrebujete XY papierov. Dvojnásobne to platí ak ide o obchodné spoločnosti a ešte aj spoludlžník je podnikateľom.

 

Celý článok...
 Toto je stará verzia webu bežiaca na Joomle. Nové články a nové nástroje pre investorov nájdete na hlavnej stránke: ako-investovat.sk

Sporenie a investovanie

Asociácia obchodníkov s cennými papiermi

Anketa

Vráti sa Grécko ku drachme?
 


Finkulačka


Finančná kalkulačka
 Eur/měs
%p.a./rok
let
 Eur

podrobne