Magazín ako investovať

Investovanie, financie, sporenie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Podnikanie nie len na internete

J&T, Penta a Agrofert - kto je väčší žralok?

Finančné skupiny Penta a J&T sú v očiach verejnosti synonymom dravosti a finančného úspechu v podnikaní. Nie každý súhlasí z ich metódami podnikania, ale takmer každý si myslí, že sú nadpriemerne ziskoví. Kto sa však lepšie pozrie na podnikanie týchto žralokov tak mu neunikne, že tieto skupiny pracujú s vysokým dlhom. Aké návratnosti kapitálu si predstavujete ak sa povie finančný žralok? Desiatky percent? Ako vyzerajú výsledky žralokov zastúpené Pentou a J&T ukážeme v článku. A ukážeme ako si stoja v porovnaní s Agreofertom Andreja Babiša, ktorý s oveľa menšou pozornosťou médií vytvoril v česko slovenskom priestore ešte väčší holding.

Celý článok...
 

StartupWeekend v Košiciach

Sú na východe lepší IT podnikatelia ako v Bratislave? Ak áno, tak to môžete ukázať na najbližšom košickom StartupWeekende už 5. Októbra. Tu je pozvánka:

Celý článok...
 

Investor by mal riešiť problémy a nie len dať peniaze

Posledná časť rozhovoru so startupom Foretaster o tom ako chalani jednali s investormi, čo si od prípadnej investície sľubujú a o tom ako vyhrali (druhé miesto) na Slovak Start-up Development Programe:

Celý článok...
 

Foretaster pomôže spoznať zákazníka

V druhej časti rozhovoru hovorí martin Botťánek o tom na čo je vlastne dobrý ich startup Foretaster a ako sa k nemu dostali. Porozprával o tíne, o aplikácii Foretasteru v rôznych firmách a o Silicon Valley. Prvú časť rozhovoru si prečítajte v tomto odkaze.

Celý článok...
 

Ako stredoškoláci zarábali státisíce korún

Martin Botťánek hovorí o svojich začiatkoch s RadLightom v rozhovore, ktorý sme natáčali v mozgohouse. V mozgohouse aktuálne pôsobí niekoľko startupov a medzi nimi aj Martinov Foretaster, ktorý získal druhé miesto v startupovej súťaži SSDP. V prvej časti rozhovoru sme hovorili o začiatkoch, kedy sa Martin Botťánek spolupodielal na úspešnom prehrávači RadLight.

Celý článok...
 

Nálada v Silicon Valley je stále dobrá

Večierok sa neskončil. Facebook IPO nijako nezakývalo dobrou náladou v Silicon Vallley aj keď výsledok uvedenia akcií na burzu nie je jednoznačný. Pozitívom je to, že sa v primárnej emisii upísali všetky akcie za najvyššiu cenu 38 dolárov. Facebook má tak dostatok hotovosti na svojich účtoch na prípadné akvizície. Negatívom je, že akcie stratili od IPO už 25% svojej ceny.

Celý článok...
 

Michal Truban o NiceReply, Silicon Valley a akvizíciách

Michal Truban v pokračovaní rozhovoru hovoril o expanzii do zahraničia a o akvizičných plánoch Websupportu. Ale najmä o start-upe NiceReply a o tom, ako by mal zarobiť milióny eur.

Celý článok...
 

Vyjadrenie z Elbiahostingu

Nižšie publikujem vyjadrenie Jozefa Sudolského z Elbiahosting.sk ohľadom môjho článku o hostingoch, ktoré som používal.

Celý článok...
 

Môj príbeh s Websupportom

Nedávno som pri káve nahrával príjemný rozhovor s Michalom Trubanom o tom, ako založili Websupport a ako sa neskôr stali jednotkou na trhu. Z rozhovoru to vyzerá ako idylický príbeh s jednou nepríjemnou udalosťou, ktorá však firmu posilnila. Websupport bol aj môj prvý hosting a začínalo na ňom aj ako-investovat.sk. Pre mňa to však v začiatkoch naozaj nebola idyla.

Celý článok...
 

Michal Truban: Ako sa stať jednotkou

Rozhovor s Michalom Trubanom o začiatkoch Websupportu, o policajtoch, marketingu ale hlavne o tom, ako sa stať jednotkou na trhu:

Celý článok...
 

Je rozumné otvoriť maloobchod?

Je v dnešnej dobe výhodné otvoriť maloobchodnú alebo gastro prevádzku? Jedna z prvých vecí ktoré nás napadnú keď chcem začať podnikať je otvorenie obchodu, alebo reštaurácie. Zdá sa to byť zlatý dol. Je to však naozaj pravda?

Celý článok...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Asociácia obchodníkov s cennými papiermi

Anketa

Vráti sa Grécko ku drachme?