Magazín ako investovať

Investovanie, financie, sporenie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Začíname investovať
Investovanie v začiatkoch

Across Absolut + a Fix +

Keďže sa viacerí čitatelia zaujímali o Acrossácke produkty Absolut+ a Fix+, vybrali sme sa priamo do Acrcossu na mystery shopping, preskúmať tieto finančné produkty pre vás. Do Acrossu som sa objednala ako bežný klient a nechala si odprezentovať Absolut + aj Fix +.

Celý článok...
 

Pád eura je nezmysel

Lukáš Trebula zo Slovak Hedge Fund sa nám vyjadril v seriáli rozhovorov o páde eura.: "Ak ľudia žijú v EMÚ a spotrebovávajú eurá, neodporúčal by som riešiť iné meny. Všetky meny sveta sú tzv. papierové, a teda aj keď majú niektoré krytie zlatom, to neznamená, že ich hodnota bude odzrkadľovať vývoj zlata."

Celý článok...
 

"Bezpečné aktíva" sú prekúpené a stávajú sa nebezpečnými

Ako sa chrániť pred pádom eura na Slovenku?  Odpovedá Radoslav Kasik z Acrossu: "Nepovažujem za investorsky rozumné a zodpovedné alokovať všetky úspory len na vklad do nemeckej banky, či do nemeckých vládnych dlhopisov alebo do dolárov, jenov, austrálskych dolárov, britských libier, švédskej, nórskej koruny alebo dlhopisov týchto krajín. To som v podstate aj vymenoval najčastejšie spomínané bezpečné prístavy. Tieto obchody sú značne preplnené a prekúpené, čo môže byť kontrariánsky signál a v prípade zásadnejšieho riešenia v európskej dlhovej kríze, masívnejších stimulov alebo intervencií centrálnych bánk môžu byť tieto aktíva veľmi dramaticky opúšťané a bežný neprofesionálny investor nestihne prudkú zmenu trendu zachytiť. "

Celý článok...
 

Ako sa ochrániť pred pádom eura

Pád eura je posledný rok neutíchajúca téma medzi slovenskými sporiteľmi a investormi. Každému človeku, aj s malou našetrenou sumičkou, sa zdá, že musí svoje úspory ochrániť pred pádom eura. Tejto téme sme sa už venovali na jeseň minulého roka. Ale keďže pád eura ľudí stále trápi, tak sa presa len k nemu znova vraciame. Oslovili sme viacerých odborníkov z finančných trhov, ktorí nám zodpovedali podobné otázky na tému ochrany pred rozpadom eurozóny. Prvým z nich je Martin Baláž zo Slovenskej Sporiteľne.

Celý článok...
 

Investičný semafor má pomôcť čítať trhové podmienky

Michal Nalevanko v rozhovore prezrádza niečo o investičnom semafore, ktorý pre Trend pripravuje jeho spoločnosť Benchmark Research & Consultancy. Okrem neho sa v rozhovore vyjadril k II. pilieru a spravovaniu peňazí inštitúciami.

Celý článok...
 

Čierna labuť - lognormalita a asymetria

„Traderi, obzvlášť keď sú pod tlakom, majú tendenciu uveriť aj v Santa Clausa.“ napísal Nassim Nicholas Taleb vo svojej knihe Čierna labuť. Trochu teórie nikoho nezabije, tak si poďme vysvetliť lognormalitu a asymetriu podľa Taleba:

Celý článok...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Toto je stará verzia webu bežiaca na Joomle. Nové články a nové nástroje pre investorov nájdete na hlavnej stránke: ako-investovat.sk

Asociácia obchodníkov s cennými papiermi

Anketa

Vráti sa Grécko ku drachme?
 


Finkulačka


Finančná kalkulačka
 Eur/měs
%p.a./rok
let
 Eur

podrobne