Ako-podnikat.sk

magazín o podnikaní

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Vytvorenie faktúry na internete

Ak sa vám zdá používanie ekonomického softvéru zložité, v exceli si faktúru neviete vytvoriť, alebo ešte nemáte vzorovú faktúru a potrebujete ju rýchlo vystaviť, tak skúste využiť stránku, ktorá ponúka možnosť vytvoriť faktúry cez internet a zadarmo.

Jedna stránka na vystavovanie faktúry na ktorú som narazil je:

http://faktura.opat.sk/

Vyžaduje registráciu v ktorej si zadáte vaše fakturačné údaje. Tie sa vám už potom automaticky zobrazujú. Môžete si vytvoriť pod svojim účtom aj databázu tovarov a služieb a vašich odberateľov. Z nich už následne iba vyberáte pri vystavovaní faktúry. Na stránke sú všetky kroky jednoducho popísané priamo pri práci s faktúrami a robí sa na nej v celku intuitívne. Faktúry sa pod vašim účtom aj archivujú. Prepočet na eurá je v aplikácii zahrnutý.

Je možné do poznámky uviesť, že nie ste platca DPH, kto faktúru vystavil a podobne. Ostatné položky sa naklikajú zo zoznamu a počítajú automaticky.

Zobrazenie jednotlivých stĺpcov je možné zvoliť dole pod dokladom. Napríklad ak nie ste platca DPH, tak si zrušíte zobrazovanie DPH, ak poskytuje služby, tak zrušíte zobrazenie mernej jednotky (MJ).

Odberateľa je potrebné zadať do zoznamu kontaktov a potom ho vybrať do faktúry.

Položky vo faktúre ( služby, tovar), je možné pridávať do zoznamu položiek cez menu napravo stránky. Tak sa vytvorí databáza tovarov a služieb a z nej je možné v ďalších faktúrach čerpať. Rovnako je možné položku zadať priamo cez tlačítko nový riadok.

Spôsob dopravy a úhrady sa zadáva s predvoleného zoznamu. Dátumy vystavenia, splatnosti, zdanenia faktúry sa automaticky zobrazujú s aktuálnym dátumom, ktorý je možné zmeniť. Nezabudnite ešte aj na zmenu konštantného symbolu.

V štatistikách faktúr je potom možné sledovať po jednotlivých mesiacoch počet faktúr, sumy faktúr, sumy DPH a podobne.

 

 

O webe

Novšie články o podnikaní teraz píšem v sekcii podnikanie a v sekcii podnikateľské nápady na mojom hlavnom webe ako-investovat.sk

Anketa

Oplatí sa dnes otvoriť eshop?