Naučte sa ako vybrať tie správne akcie Ako-investovat.sk .

Naučte sa ako vybrať tie správne akcie

friday
23.01.2015
Blogy | info Komentáre: 2


Nedávny vývoj na amerických akciových trhoch prial spotrebiteľskému sektoru. Situáciu sme očakávali a snažili sa využiť. Pozrite sa čo je podstatné pre nás pri výbere akcií.

PTA Trading Floor logo

Dlhodobý obchod na trhu s akciami

US Akcie - Target (TGT) - long

  • Prvá otázka, ktorá napadne asi každého nášho klienta obchodníka či investora je, prečo sme si vybrali práve túto spoločnosť? Pri výbere sledujeme viac faktorov - cenový vývoj (technickú analýzu), fundamenty (správy, sektory, makroglobálna analýza), sentiment (z ceny, indikátorov, médií) a korelácie.
  • Pre súčasné obdobie je pre výber akcií dôležité, že centrálne banky po celom svete realizujú úvoľnenú monetárnu politiku a prostredie s nízkymi úrokovymi sadzbami podporuje rast cien akcií.
  • Podstatný dôvod prečo sme obchodovali Target (TGT) bolo to, že išlo o spoločnosť zo skupiny dividendových aristokratov. Týmto termínom sa označujú spoločnosti, ktoré pôsobia po celom svete, nie sú veľmi zadĺžené, majú vysokú hotovosť na prežitie krízy, dlhodobo zvyšujú dividendy atď. Viac o dividendových aristokratoch nájdete tu -článok.
  • Pri výbere zvažujeme valuácie. Hodnotový prístup pri investovaní realizovali (realizujú) investori ako Benjamin Graham, Warren Buffett, Peter Lynch, John Neff a iní.
  • Rastový potenciál je ďalšou dôležitou záležitosťou. Trend musí byť podporený momentom a musí hrať v náš prospech.
  • Ďalej sledujeme korelácie a potenciál rastu oproti širokých akciovým indexom, ktorý ukazuje relatívnu silu či slabosťdanej spoločnosti. Sledovanie rotácie v sektoroch zvyšuje pravdepodobnosť úspechu. Makroglobálna analýza a porozumenie záujmu veľkých investorov nám odokríva tok peňazí pretože platí, že peniaze prúdia z jednej oblasti do inej.
  • Naši klienti majú výhodu v tom, že majú k dispozícii výber z mnohých spoločností, u ktorých z hore uvedených faktorov vidíme potenciál na cenový pohyb a teda zárobok.

 

Target Corp. (TGT): Na jeseň minulého roka 15.10.2014 sme kúpili akcie Target Corp. za 60 USD. Ide o 2. najvačšiu retailovú spoločnosť v USA. Obchod bol v smere trendu čo pre nás znamenalo, že riziko sme nastavovali štandardne.Position sizing a riziko boli nastavené štandardne, aby sme neriskovali viac než 2% z účtu, tj. 1000 USD (platí pre naše vzdelávacie účely a každý investor musí zvážiť vlastný prepočet - podľa veľkosti svojho účtu, risk tolerancii atď.).

Na tomto obchode sme sa chránili zadaním Stop Loss (SL) príkazu na hodnote 56.50 a Profit Target (PT) nastavený nebol, aby sme využili potenciál budúceho nárastu, ktorý sme očakávali.

Obchod sme neskôr manažovali, čo znamená, že sme vyberali zisk na polovici obchodu. Druhú polovicu obchodu sme nechali bežať a posunuli SL, aby sme znížili riziko. Následne sme uzatvorili aj druhú polovicu obchodu na cene 73.95, dňa 5.1.2015 kvôli obavám zo straty hybnosti a náladam na trhoch. Týmto obchodom sme zarobili 3540.60 USD (+13.95 bodov)  t.j. +7,1% v našom modelovom portfóliu PTA Trading Floor

 

 

Viac informácií o PTA Trading Floor kliknite sem. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontatovať. Prajeme úspešné a rozvážne obchodovanie.

  


 

Prečítajte si upozornenie:

Informácie v tejto správe nie sú obchodnými tipmi ani obchodnými radami či doporučeniami. Účelom tejto správy je vzdelávanie a informovanie v súlade s cieľom Pevoni Trading Academy poskytnúť klientom vedomosti a skúsenosti. Toto je iba ukážka ako obchody či investície v realite fungujú. V realite (praxi) sa učí najrýchlejšie a preto Pevoni Trading Academy (PTA) neučí na obchodoch a grafoch, ktoré sa stali v minulosti, ale na aktuálnych príkladoch. Obchodné tipy, ktoré klientom ukazujeme nie sú obchodné rady či doporučenia na realizáciu kúpy, predaja či držby akéhokoľvek investičného nástroja. Ak z týchto informácií vzniká akákoľvek motivácia urobiť tu opisovaný obchod, Pevoni Trading Academy (PTA) a ani reprezentanti PTA za výsledky nezodpovedajú. Za obchodné a investičné rozhodnutia ste zodpovední Vy sami nech vychádzajú z akýchkoľvek zdrojov, presvedčení, pohnútok či motivácií. S obchodovaním a investovaním sa spája riziko straty peňazí a minulý vývoj negarantuje budúce výnosy. Ak nepoznáte riziká obchodovania a investovania, mali by ste sa tomuto biznisu vyvarovať. S obchodovaním na finančnú páku (FX, Futures, CFDs atď.) sa spája riziko väčšej straty peňazí než ste na Váš obchodný účet vložili. Pre hlbšie vzdelanie a zbieranie skúsenosti odporúčame službu PTA Osobný Mentor. Viac o rizikách čítajte tu.

Za správnosť a preklad tu uvedených informácií nezodpovedá PEVONI - Trading Academy. Zdroje, z ktorých čerpáme pokladamé za dôveryhodné. Za pravdivosť informácií zodpovedá ich autor.

Autor: Lubos Snirc

Táto správa má iba vzdelávací charakter a nemá byť chápaná ako výzva či odporúčanie ku kúpe, predaju či držbe akéhokoľvek investičného nástroja. Výsledky minulého obdobia nie sú žiadnou zárukou pre budúci vývoj. Obchodovanie na finančných trhoch je rizikové. Možnosť straty nejde vylúčiť a každý obchod je spojený s určitým rizikom. Pred tým, než sa rozhodnete investovať, prečítajte si poučenie o rizikách a právne vyrozumenie a predovšetkým sa kvalitne pripravte a vzdelávajte.


@@Naučte sa ako vybrať tie správne akcie@@
Ale od koho. Na Slovensku asi nikdo neni, kdo by lidi naucil vybrat ty spravne akcie. Akcie Target TGT je s PE 31 extremne draha. S PB je cena akcie akorat. S PS je akcie levna. Pridal: Okurka dňa 25.01.2015 o 01:58

Ako obchodovať či investovať učíme. Článok a informácie čítajte kompletný a nad vecami rozmýšľajte komplexnejšie, a nevyberajte z neho len časť, ktorá sa Vám hodí. Trh určite nefunguje len na základe valuácií. Ak ste v tomto biznise doma, tak určite viete, že aj keď sú valuácie nízko, neznamená to, že spoločnosť je vhodná na nákup. A to platí aj opačne, vysoké valuácie nemusia byť nevhodné na nákup -> závisí od obchodného či investičného prístupu, ktorý si zvolíte. Viac na školeniach u nás. Pridal: Peter Voštinár dňa 28.01.2015 o 08:54
Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:


2 Komentáre

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok

Rubriky autora

Trading a brokeri

Blogy


Podobní autori

admin

martin.gulka

juggler

fglasa

kasik
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)