Grécko a Čína môžu spôsobiť volatilný týždeň Ako-investovat.sk .


Svetové trhy sa pripravujú na volatilný týždeň, keďže investori musia stráviť víkendové správy z Grécka a z Číny. V Grécku sa voliči rozhodnli neustúpiť ďalším úsporným opatreniam, ktoré požadujú veritelia. V Číne úrady oznámili zavedenie sérice nových opatretní, ktoré, ako dúfajú, môžu pomôcť pri stabilizácii akciového trhu krajiny.

 

Očakávaná volatilita 

 

Ani jedna z dvoch víkendových udalostí nebola úplne neočakávaná, avšak spolu v najbližších rokoch určite zvýšia volatilitu naprieč trhmi. Pokiaľ ide o Grécko, dopad rozhodnutia neprijať najnovšie úsporné opatrenia požadované veriteľmi krajiny, sa ešte stále zvažuje. Kým sa všetky zúčastnené strany opäť v najbližích dňoch stretnú, nemá zmysel predpovedať, aký bude finálny výsledok. Z pohľadu Grécka im toto rozhodnutie dáva väčšiu vyjednávaciu silu, nakoľko sa snaží o reštrukturalizáciu svojho dlhu. Veritelia však môžu mať iný názor a môžu trvať na zavedení súčasných opatrení, predtým ako začnú zvažovať akékoľvek oddĺženie. Až  nadchádzajúce dni povedia viac.

 

V Číne, úrady zvýšili svoje úsilie o stabilizáciu akciových trhov po trojtýždňovom odpredaji, ktorý zaznamenal pokles akcií o 30%. Počiatočné kroky, ktoré sa vykonali počas uplynulých dvoch týždňov s cieľom pozastaviť tento pokles zlyhali, aIe opatrenia ohlásené počas víkednu, ukazujú odhodlanie stabilizovať. Zahŕňajú regulátory, ktoré maklérom poskytujú marginálne financovanie, pozastavenie 28 IPO (úvodná verejná ponuka), súhlas manažérov domácich aktív s kúpou jednotiek vo svojich fondoch a ich podržaním po dobu 12 mesiacov a zvýšenie kvót QFII.

 

Neistota zvyčajne vedie k volatilite na trhoch a môžeme očakávať, že najbližšie dni budú pripomínať jazdu na horskej dráhe. Ako sa dni budú rozvíjať, je potrebné mať na pamäti niekoľko základných zásad investovania:

  • Volatilita je bežná súčasť dlhodobého investovania: Z času na čas sa na akciových trhoch nevyhnutne musí objaviť určitá volatilita. Keď sme hneď od začiatku pripravení na epizódy volatility, je menej pravdepodobné, že budeme prekvapení, keď nastanú a pravdepodobne zareagujeme racionálne. So správnym nastavením sa vieme na situáciu pozrieť nezaujate a budeme sa naďalej sústreďovať na dlhodobé ciele.
  • Korekcie môžu vytvoriť príležitosti: Korekcie sú bežnou súčasťou trhov s horným trendom a môžu byť vhodným časom na investovanie, keďže oceňovania sú atraktívnejšie, čo investorom dáva potenciál na vytváranie nadpriemerných ziskov, keď sa trh oživí. Po niektorých z historicky najhorších krátkodobých stratách akciových trhov nasledoval obrat a nové vrcholové hodnoty (Graf 1).
  • Vyhnúť sa zastavovaniu a opätovného naštartovaniu investícií: Investori, ktorí investície zachovajú, profitujú z dlhodobo rastúceho trhového trendu. Keď sa investori snažia trh načasovať a spúšťať a zastavovať svoje investície riskujú, že ohrozia svoje budúce zisky tým, že zmeškajú tie najlepšie dni oživenia trhu a tiež tie najatraktívnejšie príležitosti na nákup. 
  • Aktívne riadené portfólio môže byť úspešnou stratégiou: Keď volatilita trh vykolají, úspešný výber akcií môže byť prospešný v porovnaní s priemernými ziskami z pasívneho sledovania indexu. Volatilita môže priniesť príležitosti pre tých, ktorí vyberajú akcie zdola nahor. My vo FIdelity silno veríme v aktívny manažment a podporuje nás v tom aj náš veľký globálny výskumný tím. Keďže analyzujeme spoločnosti zdola nahor, sme v dobre pozícií, aby sme robili atraktívne investície tam, kde sa ostatní investori zdráhajú investovať, najmä počas návalov volatility trhov.

 

 

Komentár Fidelity Worldwide Investment

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:Okomentuj článok Galéria (1)

Súvisiace články

Situácia v Grécku ešte zďaleka nie je vyriešená. Bude sa ťahať najmenej celý týždeň

monday
13.07.2015
Trhy a makro | saxo

Čína musí konať, aby odvrátila politickú krízu

thursday
09.07.2015
Trhy a makro | saxo

Grécka tragédia sa skončila – pacient zomrel

monday
06.07.2015
Trhy a makro | saxo

Hodnotenie portfólia prostredníctvom active share

monday
06.07.2015
Akcie | ts

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)