Investícia prostredníctvom Ertrag & Sicherheit môže hokejistu stáť milióny

26.08.2015  /  Martin Gulka
investicie-ako-investovat

Český server iDNES.cz uverejnil rozhovor s českým hokejistom Václavom Nedorostom, ktorý cez sprostredkovateľskú spoločnosť Ertrag & Sicherheit investoval do zlata, ktoré sa ukázalo ako falošné. Táto investícia ho môže stáť približne 300 tisíc Českých korún. To však nie je všetko. Hokejista prostredníctvom toho istého sprostredkovateľa (pozn. E&S je totiž sprostredkovateľská spoločnosť) investoval aj do uzatvorených fondov, ktorých správcovská spoločnosť sa ocitla v insolvencii, čo však priamo nemusí ohroziť majetok vo fonde. K investíciám sa Nedorost dostal cez svojho kamaráta.

 

“Můj hodně dobrý kamarád z dětství to začal dělat. Řekl mi, že je to výborná investice, do zlata. Jelikož jsem mu důvěřoval, tak jsem ani nic nezjišťoval dál. Nakonec z toho vzniklo to, co z toho teď je…”.  

 

Hokejista má okrem zlata zainvestované aj vo fondoch Shedlin, ktoré sľubovali výnos 14 % ročne, no správcovská spoločnosť fondu je od jesene minulého roka insolventná. Fondy Shedlin boli taktiež hokejistovi sprostredkované cez spoločnosť Ertrag & Sicherheit, avšak táto investícia predstavovala až 4 milióny Českých korún. A čo je ešte horšie, investícia bola financovaná bezúčelovým úverov založeným nehnuteľnosťou. Podľa rozhovoru uverejneného na serveri iDNES.cz by však táto zlyhaná investícia nemala hokejistovi spôsobiť existenčné problémy.

 

“Čtyři miliony do Shedlinu, tři sta tisíc do zlata a stříbra. To nepočítám, že jsem si na to bral neúčelovou hypotéku a úroky z ní přesáhly kolem milionu. Celková částka je docela dost.” Popisuje situáciu hokejista Václav Nedorost.

 

Pochybnosti ohľadom spoločnosti Ertrag & Sicherheit boli v minulosti popisované aj na našom webe. Problém spočíval v neúmerne vysokých poplatkoch pri investovaní do podielových fondoch, ktoré sa dali bežne kúpiť v banke, či cez inú sprostredkovateľskú spoločnosť.

ako-investovat.sk

Európska únia

Ako-investovat.sk