Investícia do Volkswagenu je zatiaľ špekuláciou Ako-investovat.sk .


Prvý ročník Českej investičnej konferencie vyvolal široké odozvy. Úspech a prínos takýchto akcií vždy závisí na tom, kto na nich vystupuje a o čom prednášajú. Ide o osobnosti, ktoré prakticky investujú, investíciami sa živia a sú vo svojom odbore úspešní. Môžete tak prísť k dobrým tipom, ako a kde hľadať vhodné investície, ale tiež budete mať možnosť sledovať, ako jednotliví investiční manažéri tieto investície vyhľadávajú, ako ich oceňujú a akú argumentáciu k dosiahnutiu svojich cieľov využívajú.

 

Takýto bude aj tohtoročný druhý ročník Českej investičnej konferencie, ktorý sa koná 5.- 6. 11.2015 v Prahe. Jedným z prednášajúcim bude aj pán Patrick Vyroubal z ČSOB Asset Management, ktorý nám už odpovedal na pár zaujímavých otázok.

 

Posledné mesiace boli na akciových trhoch turbulentné. Ako sa darilo Vašim portfóliam?

 

Portfólia fondov jednoznačne odzrkadľujú vývoj na akciových trhoch - hodnota ich aktív je s trhmi samozrejme úzko previazaná. Rozdiely medzi výkonnosťami jednotlivých fondov tak môžeme hľadať predovšetkým v regionálnom, sektorovom či tematickom zameraní konkrétnych fondov.

 

Množstvo menších investorov vidí dnes príležitosť v nákupe akcií Volkswagenu. Aký je Váš názor?

 

Hovoriť o kauze nemeckej automobilky ako o zaujímavej nákupnej príležitosti je v tejto chvíli predčasné, teraz ide skôr o špekuláciu, pretože stále nepoznáme všetky náklady, pokuty a súvisiace výdavky, ktoré bude musieť Volkswagen zaplatiť. Niektoré odhady hovoria až o sume pohybujúce sa okolo 30 miliárd eur, čo je podobná suma, o ktorú poklesla trhová kapitalizácia firmy po zverejnení kauzy dieselových motorov. Ani tridsaťpercentný pokles ceny akcie tak ešte automaticky neznamená výhodný nákup. Môže sa jednať len o zohľadnenie fundamentálnej zmeny.

 

Kedy podľa Vás zvýši FED úrokovú sadzbu? Aký ďalší vývoj očakávate?

 

Rozhodnutie očakávame v najbližších mesiacoch, FED však svoje rozhodnutie neustále odďaľuje. Inflačné tlaky totiž stále neprichádzajú a správy o riziku spomalenia svetovej ekonomiky núti americkú centrálnu banku k opatrnejšiemu rokovaniu. Ak prvé zvýšenie sadzieb nastane, potom môžeme čakať skôr pozvoľné než rýchle zvyšovanie sadzieb.

 

Prezradíte nám nejaký Váš aktuálny investičný tip? 

 

Už dlhšiu dobu preferujem akcie veľkých hráčov na poli internetového vyhľadávania, informačných technológií, ICT, finančných platieb či mediálnych a zábavných spoločností. Menovite ide o akcie spoločností Alphabet (donedávna Google), Apple, Visa či Mastercard a Walt Disney.

 

Aká bude Vaša téma na Českej investičnej konferencii? 

 

Vo svojom príspevku detailne predstavím firmu, ktorá sa zaoberá sprostredkovaním služieb na internete.

 

Patrick Vyroubal

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:


Okomentuj článok

Najnovšie články

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok

Blue chip akcie, ktorým sa darí v takmer v každom čase

tuesday
04.12.2018
Akcie | juraj.kisak

Investujte rozumne a do správnych fondov. Ako na to?

tuesday
20.11.2018
Reklamný článok | redakcny clanok

Akcie vzrástli po posledných tzv. „polčasových voľbách“ v USA. Zopakuje sa opäť tento scenár?

thursday
15.11.2018
Akcie | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (4)

monday
12.11.2018
Investície | redakcny clanok